Fraaie taptoe in 't Sportdal trok veel publiek Koppelbazen L.A.C. hebben aan minimum lonen Grote deelname aan motocross van zondag de a.s. AANBIEDINGEN VOOR MOEDERDAG DE VIJZEL Enorme drukte op Hemelvaartsdag- MOOI SUCCES VOOR H. M. V. DRUMBAND Lest Best!.... „The Motions in de tent Diploma-uitreiking Lagere Landbouwschool Bathmen WAAR GAAN WE HEEN? Heeft Heino Holten weg naar het kampioenschap versperd? kippigheid Luxe doos zeep of fles eau de cologne Di Diny Ebrecht kon niet meedoen jongetje met fiets over de kop Zes Holtenaren behaalden einddiploma St reekder by ABS-Holten kan beslissend zijn V oetbalprogram Vakantiedag- tochten NS Spannende strijd verwacht Ooggymnastiek Middel tegen PAARDRIJDEN EN ZEILEN BIJ DE NJHC Grote sortering bijoux nuchtere stierkalveren Vrijdag 8 mei 1970 Het avondprogramma van het be vrijdingsfeest bevatte het optreden van de bekende band „The Motions" in de grote tent op Kalfstermanswei- de, waar heel veel jongelui waren samengestroomd om te dansen, maar ook om te luisteren naar de muziek van deze band, die haar bekendheid o.a. verwierf door het optreden in de New Yorkse nachtclub „The Scene". In het sportdal verzorgden de muziek vereniging „HMV" met drumband onder leiding van haar dirigent Hen- ny J. Fransen, „Wilhelmina" uit Rijssen met haar drumband onde. leiding van de heer Sc-hreurs en het jeugdorkest onder leiding van de heer H. J. S. Bouwhuis, een zeer verzorgde taptoe. De algehele leiding van dit avondlijk muziekgebeuren in 't sport dal, dat zeer grote belangstelling trok stond onder leiding van de heer Fran- Na afloop marcheerde men naar 't Dorpscentrum, waar de voorzitter van het Mei-comité, de heer F. Groe- newoudt, de bevrijdingsvlam met een korte toespraak, doofde, die de burge meestér 's morgens met het Wage- ningse vuur ontstoken had. De heer Groenewoudt zei het vol gende: ..Dames en Heren; Ik geloof dat ik mag zeggen dat deze dag in veel opzichten zeer geslaagd mag wor den genoemd. Dat honderden mensen, Diny Ebrecht die onlangs bij de training voor de Zeskamp een arm brak heeft het tijdens de wedstrijd op Bevrijdingsdag moeten laten bij het aanmoedigen van haar ploeg Dorp- Zuid. Zij was ingedeeld in het team „kelnerproef" en om bij deze proef tot een goed resultaat te komen had men beide armen meer dan nodig. Tijdens het korte verblijf in het zie kenhuis te Deventer brachten de coach van Dorp-Zuid en enkele ploeg genoten haar een bezoek. van alle leeftijden er. van alle poli tieke richtingen en van alle godsdien stige overtuigingen, wekenlang (en velen zelfs maandenlang) in een ge weldige verstandhouding hebben sa mengewerkt is waarlijk een herhaling geweest van de vreugdevolle samen werking zoals velen van ons die 25 jaar geleden hebben meegemaakt. Ik hoop, dat deze samenwerkingsge- dachte in de toekomst bij onze dage lijkse ontmoetingen nog duidelijker gestalte mag krijgen. Ik doof nu de vlam en ik spreek de wens uit dat de vrijheidsvlam in onze gedachten en in ons hart nooit zal worden gedoofd". Voordat de heer Groenewoudt het slotwoord sprak, heeft de burgemees- tetr zijn grote voldening over de or ganisatie van de feestelijkheden uit gesproken en de heer Groenewoudt en in hem alle medewerkers een bord van Makkumer aardewerk aangeboden. Het bleef nog geruime tijd druk en gezellig in het dorp, waar ook de buurtverenigingen en diverse straten nog hun eigen feest vierden. Iemelvaartsdag kenmerkte zich met alleen door het heerlijke zomer se weer, maar ook door de enorme verkeersdrukte, die, door dat weer. wel een extra stimulant gekregen heeft. In de middag stonden de files auto's vanaf het dorp tot boven in de Holterberg op de Toeristenweg. De rijkspolitie was dan ook volledig ge mobiliseerd om op de verschillende knelpunten in het dorp het verkeer te regelen. Ondanks deze drukte is de dag vrijwel zonder ongelukken verlo pen. Op de grens van Holten en Hel- lendoorn raakte de 12-jarige Henny ten Vaanholt uit Hengelo op de stei le helling de maakt over het stuur van zijn fiets kwijt en sloeg over de kop. Hij moest met inwendig letsel door de Holtense ambulancewagen naar het ziekenhuis in zijn woonplaats worden overgebracht. BATHMEN Deze enigszins fees telijke gebeurtenis vond vrijdagavond jl. plaats in zaal Braakhekke. De voorzitter van het plaatselijk school bestuur, de heer B. J. J. Groot Bronsvoort, opende deze avond met een hartelijk woord' van nvelkofn tot de vele aanwezigen. Speciaal burge meester P. W. Bazen en gemeentebe stuur, de heer Otterman van landb.- onderwijs, afgevaardigden van OLM ter plaatse, landb.ver. en Gelderse Mij., PJGO. afgev. middelb. landb.- scholen, Rijksland. voorl.dienst en de ouders der leerlingen. Na de opening werd door de direc teur der school, de heer H. Wisse- link, een overzicht gegeven over de afgelopen vier jaren. Van de 16 leer lingen werd er één afgewezen. De resultaten, aldus de directeur, waren goed en er heerste een goede werk sfeer, al moesten er wel eens harde noten worden gekraakt. Het grootste gedeelte hiervan zal doorstromen naar het middelbaar onderwijs. Hierna werd hersengymnastiek ge houden o.l.v. de leraren De Boer en Vis, Verder werd een forum gehouden met directeur H. Wisselink als voor zitter. Diverse actuele vragen wer den op de forumleden afgevuurd. Onder toepasselijke woorden wer den de diploma's uitgereikt door burgemeester P. W. Bazen. De geslaagden waren: A. van Du ren. Olst: A. Haarman. Zuidloo; H. J. Haverslag. Okkenbroek: J. W. Horstman. Hengforden; G. J. H. Jansen, Lettele; H. W. Klein Ovink, Zuidloo: G. J. Kromdijk, Zuidloo: W. Lubberdink,' Holten: W. Markvoort. Dijkerhoek: J. Marsman. Espelo: H. J. Meesterberends, Dijkerhoek: W. M. Nijland. Espelo: G. H. Rensen. Holten: J. M. Schoneveld. Epse; en G. W. Tuitert. Okkenbroek. In zijn slotwoord, waarin de burge meester namens het gemeentebe stuur de geslaaeden gelukwenste en de staf van onderwijzend personeel der landbouwschool complimenteer de, betreurde de burgemeester, dat er geen nieuwe school zou komen Hij was echter wel weer verheugd en hoopte tevens, dat de huidige school zodanig zal worden verbeterd en aangepast, dat over een jaar of tien deze nog zal bestaan Verder werden toespraken gehou den door: de heer Otterman hoofdbestuur van de OLM en land bouwonderwijs, waarbij spreker een boekwerk aanbood voor de leerling met het hoogst behaalde aantal pun ten. Deze eer viel te beurt aan de de leerling J. M. Schoneveld uit Ep se met 108 pnt. De heer J. E. J. Muilerman sprak gelukwensen uit namens de: afdeling' OLM-Geld. Mij v. landbouw CBTB de div. Cop. w.o. IJsseldal Raiff.bank Bathmen ver. Com- Dé en de K.I. ver. ZWO te Holten. De landbouw zal geen gemakkelij ke tijd tegemoet gaan en er zal c)an ook een gedegen opleiding moeten volgen, aldus spreker. De heer Falkeman, directeur MLS te Hengelo, sprak namens middel baar onderwijs Hengelo (O) en Zut- phen. Men zal, aldus spreker, wil men op latere leeftijd geen s^':* 1 oo- ben. meer door moeten studeren in de jonge jaren en van de capacitei ten gebruik moeten maken om later beslagen op het ijs te komen. De heer Lubbersen van de Rijksl. voorl.dienst en bedrijfsvoorlichting -e Bathmen sprak mede namens zijn collega Bormans te Diepenveen. Namens alle afd. v.d. PJGO onder het werkgebied v.d. school sprak de heer H. Bronsvoort. Namens de leer lingen werd gesproken door J. W. Horstman. Hierna sprak de directeur van de school, de heer H. Wisselink, waarbij hij de leerlingen gelukwenste met de beste wensen voor de toekomst. ..Dit is het einde van de eerste fase in je leven en meteen het begin van een nieuwe periode, een periode naar de volwassenheid. Naar mate je meer volwassen wordt, zal ook de verant woordelijkheid groter worden. We maar dan moet inspraak samengaan gunnen jullie inspraak, graag zelfs, met verantwoordelijkheid, dan komt het wel op z'n pootjes terecht. Erg belangrijk is ook, wat willen jullie worden? Het moet een doelbewuste keuze zijn na kennis en ervaring." Spreker bracht hierna hartelijk dank aan schoolbesturen voor de steun ondervonden en de Ieraren voor de prettige samenwerking. De voorzitter, de heer B. J. J. Groot Bronsvoort besloot deze avond met hartelijk dank te brengen aan de directeur en allen die medewer king verleenden om te komen tot de ze resultaten. Als gebruikelijk waren er veel jon gelui die op de fiets naar de Holter berg trokken. Ook de treinen voerden veel reizigers aan. die gebruik maai ten van de NS-wandelroute. Het wa zo werd gezegd, of de trein van half De wedstrijd ABS - Holten, de streekderby, die steeds met spanning wordt tegemoet gezien, kan voor Holten beslissend zijn voor hét kam pioenschap in afdeling 4H. Hoewel Holten nu reeds afhankelijk is van de uitslagen van de ontmoetingen der koplopers, zal zij deze wedstrijd moeten winnen, wil zij zich nog als candidaat voor dit kampioenschap aangemerkt zien. Het is te verwach ten. dat de gehele supportersschare uit Holten zondag in Bathmen langs de lijn zal staan, en dat zijn er nog al wat. Het vertrek is bepaald op half twee vanaf de Smidsbelt. De supportersver. zal bij voldoende behoefte bussen laten lopen.. De op stelling was in verband met de gebroken week nog niet bekend. elf uit de richting Deventer geheel leeg liep. De belangstelling richtte zich be halve op de mooie plekjes in de na tuur, op de dagcamping van het Staatsbosbeheer, het museum „Piet Bos" de midgetgolfbaan en op de hotels en restaurants. De hotels op de Holterberg waren reeds geheel of bij na geheel bezet door gasten, die in verband met een vrije week hiér „en pension" vertoefden, maar ontvingen daarenboven veel dagjesmensen. Bij de ijstent „De vijftien manden" kon men de drukte nauwelijks af. He', zelfde was het geval in de restau rants op de Holterberg. De slechte pasen werd wat ingehaald. De drumband van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." heeft zater dag op een groot internationaal con cours te Vreden (Did) georganiseerd ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Spielmanns- und Fanfa- renzuges TV Vreden met het behalen van de 3e prijs een prachtig succes behaald. Aan het concours namen totaal 21 bands deel w.o. tien uit Nederland. De internationale jury - waarin voor Nederland zitting had de heer J. Cam- minga - waardeerde de presentatie van de IIMV-Drumband als volgt: Mars „Variant": 1. Opvatting 9Vi - 8 - 9.2; 2. Houding 9'/t - 8'/i - 9.4; 3. Tempo 9.8-9-9; 4. Muzikale uitvoe ring 9.8 - 8.6 - 9' 5. Samenspel en rhythmyk 9.8 - 8.2 - 9-1. Mars „Gemert": 1. Opvatting 8.8 - 9.7 - 10; 2, Houding 8.9 - 9.7 - 9.8, 3. ZATERDAG Holten alQuick al 4,00 uur Holten blNijverdal bl 3.45 uur (Rijssenseweg) Eversberg blHolten b2 3.45 uur ON clHolten cl 3.15 uur Holten c3—SOS cl 2.30 uur (Rijssenseweg) SDOL dl—Holten d2 10.00 uur Holten dlEversberg dl 10.00 uur (Rijssenseweg) ZONDAG ABS 1—Holten 1 Holten 3—PH 5 Holten 6Luctor 6 Twenthe 4Holten 5 De Zweef 4Holten 2.30 uur 12.00 uur (Rijssenseweg) 10.00 uur (Rijssensew 2.30 uur 4 10.30 uur LONDEN In de Britse dames- ploeg welke op 17 mei in Den Haag de strijd zal aanbinden tegen de Ne derlandse atleten is Lilian Board, die van de 800 op de 1500 meter wil overschakele,n niet opgenomen. Miss Board heeft het vorig jaar septem ber in Athene het Europese kam pioenschap op de 800 meter gewon nen. Tempo 9 - 9 - 10; 4 ring 10 - 9.7 - 9.9; rhythmyk 10 - 9,6 - Tamboer-maitre Muzikale uitvoe- 5. Samenspel en Lieuwe Meinsma Onder dit opschrift schrijft: „De Werkgever" veertiendaagse uitgav* van het Nederlands Christelijk Werk geversverbond, het volgende: „Over de ontwikkeling op de beidsmarkt komen maandelijks cij fers beschikbaar. Eind maart stond tegenover het aantal werklozen van 47.600 een vraag van werkgevers open van 112.400. Vorig jaar luidden de maartcijfers 58.300 werklozen te genover een openstaande vraag var 88.700. Deze overspanning werkt het bedrijven van een aantal kwalijke praktijken in de hand. Het klimaat voor koppelbazen -.s gunst'g. Met hun optreden is eigenlijk niemand geluk- Het programma van de vakantie- dagtochten die NS organiseert, om vat dit jaar evenals vorig jaar 30 reizen, maar de inhoud van het pro gramma is niet hetzelfde: een paar reizen werden vervangen door nieu we bestemmingen. Oostelijk en Zuidelijk Flevoland vanuit Harderwijk met bezoeken aan Lely stad en Dronten. een dagtocht naar de tentoonstelling Communicatie '70 en de reis naar Antwerpen en de daaraan gekoppelde Scheldetocht. Daarnaast is het programma van de dagtocht naar Utrecht gewijzigd. De dagtocht Nijmegen komt te vervallen. DEVENTER EDB Theater, Smedenstr. tel. 13615 Donderdag 7 tot en met woensdag 13 mei De weg naar de hel, Oorlogsver haal met Klaus Kinsky, George Hil ton, 14 jaar. Donderdag 7 en zondag 10 mei, mid- dagvst. Vrijbuiters van het woud a.l. Vrijdag 8 en zaterdag 9 mei, nachtvst Ik, een minnaar, Deense sex come- die 18 jr. Aanvangstijden: dag. 20 u., I-Iemelv. dag en zo. 14. 16, 18.30 er» 21 u., vr. 20 en 23 30 u, za. 18.30 21, 23.30 u. 18 jaar. Cinema Palace, Lange Bisschopstr. tel 11100, donderdag 7 lot en met woensdag 13 mei Easy rider 18 jaar. donderdag 7 tot en met woensdag 13 mei, beh. ma. en di. De onvoorstel bare tocht, matinée, alt Disney film vrijdag 8 en zaterdag 9 mei. nacht- voorst De grote afrekening 18 jr. Aanvangstijden: dag. 20 u„ vr. 20 -en 23.30 u. za. 18.45. 21.15, 23.30 u„ zo. en do. 15. 18.45 en '21.15 u.. matinée 15 u. Luxor Theater, Brink, tel. 18662, don derdag 7 tot en met woensdag J3 mei Meisjesin,temaa(k)t, erotische sex comedie 18 jr. Donderdag 7, zondag en woensdag, kindermatinée Geheim agent Fred Flintstone a.l. Aanvangstijden: dag. 20 u do en zo. 14, 16, 18.30, 21 u, za. 18.30 en 21 u, wo. 14 en 20 uur. EXPOSITIES Muntentoren, Achter de Muren, tel. p.a. VVV 16200, tot 24 mei Gouaches, tekeningen van Leo Dooper uit Am sterdam. Openingstijden: dag. 10-12 en 14-17 u. 4 mei 14-17 u. 5 mei gesloten. He melvaartsdag 14-17 u„ wo d.e.b. 19- 21 u. Openbare Leeszaal, Brink. tel. 13506 6 mei tot 1 juni Sjelke Visser uit Mep- pel met schilderijen. Openingstijden: 10-17 en 19-21 u., za.- Heino heeft de Heltenaren bijna zo goed als zeker de weg naar hel kampioenschap versperd door het 1-1 gelijkspel, dat zij haar gasten heeft afgedwongen, nu Zwolle, Heerde en Zwolsche Boys hun wedstrijden heb ben gewonnen. Met nog slechts twee wedstrijden te spelen zijn hun kansen er althans niet beter op geworden. Het werd in Heino een matige ont moeting, waarby van beide zijden nogal wat scoringskansen onbenut bleven. De bezoekers speelden ken nelijk onder de zware druk van hun In de bossen op de Zuurberg zal zondagmiddag het motorgeronk niet van de lucht zijn. Voor de nationale motocross, die de M.A.C. „De Holterberg" daar op het heuvelachtig terrein, met een prachtig circuit, organiseert, is een maximum aan inschrijving binnengekomen. Voor de kampioensrit van de 250 cc senioren hebben 41 rijders ingeschreven waaronder dertien internationalen. Behalve Rudi Boom uit Amsterdam, die zich in YVintelre op zijn Husqvarna als eerste kwalificeerde, zullen o.m. aan de start verschijnen Ton van Heugten. Amersfoort. Stef van der Sluis, Arnhem, Marlien cn Paul van Heugten, resp. uit Hamersveld en Amersfoort, en niet te vergeten de kampioen 1969 Jan Rocssink uit Diepenheim, die alles in het werk zal stellen om zijn kampioenschap te continueren. Zijn eerste resultaten zijn niet zo bemoedigend, maar hij zal op het Holtense circuit alles doen om zijn positie te verbeteren. Verder kunnen genoemd worden Frits Selling, Am. sterdam, Johan Roosink, Rijssen, Joop Wesselink, Gorssel, Gerhard Hertgers uit Eefde, Jan Tijhuis van Nijverdal en Henny Jansen uit Hellendoorn om wat dichter bij huis te blijven. Voor het eerst in de nog vrij jonge geschiedenis van de Holtense crosse- rij zullen de „Zijspannen senioren" san de start komen. Hiervoor hebben vijf en twintig rijders ingeschreven. Behalve Broer Dirkx, die deze dag in België rijdt, zullen bijna alle pro minenten aanwezig zijn, waaronder veertien internationalen. Het circuit moest aan deze wedstrijgl worden aangepast. Dat is inmiddels geschied. Bij de keuring prees het betrokken bestuurslid van de KNMV, de kwali teit van het circuit. Aan de start ver schijnen om er slechts enkele te noe men o.m. Jan te Thije uit St. Isodo. rushoeve en Ben Snijders uit Breda, resp. 2e en 3e op de ranglijst voor het kampioenschap na Bergharen en Markelo, Rikus Lubbers uit Lqchem, Herman Hilderink uit Haaksbergen, 24ste op de ranglijst, Joop Diks uit Deventer, 10e op de ranglijst en niet te vergeten Dick Muller uit Holten, die weer zal rijden met Jan Bak uit Rijssen als bakkenist. Een select ge zelschap komt hier aan de start, waarvan deze middag topsport mag worden verwacht. En dan de zestig „50 cc junioren", die hebben ingeschreven. Er zullen enkele voorwedstrijden nodig zijn om hier tot een „handzame" selectie te komen. Uit alle delen van het land komen zij: Maastricht, Noordwijk, Schiedam, Heerlen, MoerkapelJen om maar enkele zeer uit elkaar gele gen plaatsen te noemen. Uit de om geving komen Ben Wissink en Wim •Jolink uit Zelhem, Gerrit Pinkert, J. W. Rensen, Marinus Wansink uit Holten, Henk Kleijnwinkel uit Halle (Geld). Uit de voorwedstrijden zal hun kracht gepuurd moeten worden. Van hun prestaties is nog weinig te zeggen. De voorwedstrijden beginnen om 13.00 uur, de andere wedstrijden om plm. 13.30 uur, afhankelijk van het verloop der voorwedstrijden. Gezien de mogelijkheid van een sterk verhoogd verkeersaanbod uit de richtingen Deventer, Hengelo, Al melo en Zutphen is het voor de be zoekers raadzaam vroegtijdig van huis le gaan. koploperschap, terwijl de thuisclub nauwelijks last behoefde te hebben van nervositeit, omdat er voor haar niets op het spel stond. Reeds in de zesde minuut schoot loer in de Holtense aanvalslinie en kele centimeters naast de staander, maar nog geen vijf minuten later moest Paalman in de Holtense de fensie redding brengen, toen Heino's rechtsbuiten was doorgebroken. In de 26e minuut kwam een bui- tenspeldoelpunt tot stand van Heino's linksbinnen. Ondanks hel vlaggetje van grensrechter Meinsma en pro testen uit de verdediging der gasten, wees scheidsrechter Bolink onverhirl- De Holtenaren kregen tien minuten delijk naar het midden (1-0). later een strafschop toegewezen, toen Veneklaas werd vastgehouden, maar Beltman schoot in de handen van doelman Hogeboom, die deze middag trouwens uitstekend werk verrichtte. Aanval op aanval golfde op het Heinose doel, maar het ontbrak ook nu weer aan de juiste afwerking. Gezegd moet worden, dat de Holte naren in deze periode ook geen geluk hadden. De lat kwam de thuisclub uitstekend te hulp. Na de thee drongen de Holtenaren geregeld sterk op en trok Heino zich wat in de verdediging terug, hoewel haar spitsen soms gevaarlijke situ aties schiepen voor het Holtense doel. In de 53e minuut miste Vene klaas, alleen voor de keeper staande, een prachtkans om gelijk te maken, maar verder was er bijna geen door komen aan. Tien minuten voor het einde kwam de gelijkmaker van de voet van Hommes, die door een klu wen van spelers heen Hogeboom ver raste (1-1). In de resterende minuten probeerden de Holtenaren het nog op alle manieren, maar middenlinie en voorhoede reageerden niet snel ge noeg meer wanneer zij de bal vrij- kregen. In de tweede helft werd Soer vervangen door Markvoort. En nu maar wachten wat er op 1(1 en 18 mei (2e pinksterdag) uit de bus komt, ook wat de andere kam pioenskandidaten betreft. Er waren deze middag meer Holtenaren dan Heinoërs langs de lijnen. Op de te rugweg vormden hun voertuigen één lange file. Op het programma voor de koplo pers staan: Zwolle: thuis Zwolsche Boys, uit: Wilp. Zwolsche Boy*: thuis Wijhe, uit Zwolle, Holten: uit ABS. thuis U.D., Heerde: thuis Sal- landia, uit U..D. av. zondag, maandag en bevx'ijdings- dag gesloten. Museum De Waag, Brink, tel. 14556 Geschiedenis, munten en diversen. Openingstijden: dag. 10-12.30 en 14-17 u„ zo. en feestdagen 14-17 u. Bergkerk, Bergkerkplein, tot en met 18 mei, Tentoonstelling "De zilveren vrijheid". Openingstijden: dag. 10-17 en 19-22 u. zondagmorgen gesloten. Vliegveld Teuge. tel. 05763-200, Para chute springen bij goed weer, op za. en zo. 11 u. en tegen zonsondergang, Rondvluchten, tel. 05T12-2341. Bevrijdingsfeesten. Donderdag 7 mei: 13.45 u. Go Thead terrein Show Chatham Ban Royal En gineers voor en tijdens pauze wed strijd Go Ahead—ADO, 20 u Schouw burg, Engelse avond, Rhine Army- Theatre Society speelt "The shop at sly corner". Vrjjdag 8 mei 9 u. Bevrijdingsmarkt op de Brink, met Standwerkersconcours, antiek markt en Vogel en Dierenmarkt; 20.15 u Brink, Taptoe; 21.30 u. Bui tensociëteit, Regimentsbal. Zaterdag 9 mei 9.30 u. Sporthal, sportwedstrijden. In validen Sportbond; 14 u. Jeugdop- tocht "Blij zjjn", route door de stad; 15 u. Rijstenborgherpark, Jeugdfes- tijn; 19 u. Popconcert; 20 u. Café de Worp, Twelloseweg, start Henk Bon- hofrit; 20.15 u. Muzikale show met muziekcorpsen van Deventer. Zondag 10 mei 12.30 u. Circuit Keizerslanden, Be vrijdingswielerronde. Bar-dancings. Maxim bar, Welle 12'/», tel 12054; La Balanc-, Brink 72, tel. 19277; Chez Antoinette, Roggestraat 10, tel. 16630; Het witte Paard, Walstraal hk Golstr lel. 16959; Saint Tropez, Gr. Over straal 30, lel. 17984; Tiroler bar KI. Overstraat 22, tel. 14845; Surfin Club KI. Overstraat 46, 18658; Funky Twi ce KI. Overstraat, tel 19540; Safari Club. Gr. Poot, tel. 14976; Walk In Gr. Overstraat, tel. 19768 VVV Deventer, Stationsplein 2, tel. 05700-15200 Openingstijden, dag. 09.00-12.30 u. en 14.00-17.00 u., Hemelvaartsdag geslo ten,. ALMELO Varossieau: do. 2.30 en 4.45 u.; Elvis Lives a little, loves, loves a little a.l. do 6.45 en 9.00 u. Easy Rider; vr. 2.30 en 8.00 u. Easy Rider, 18 jr; za. 6.45 en 9.00 u. Easy Rider 18 jr. za. 23.15 li. Ongeremde Driften 18 jr; zo. 2.30 en 4.45; Elvis lives a little, loves a little a.l.; zo. 6.45 en 9.00 u. Easy Hider 18 jr; ma. di. wo. 2.30 en 8.00 u Easy Rider Cinema Palace: do. tot en met wo. 2.30, 6.45 en 9.00 u. Midnight Cowboy 18 jr; do 7 mei 2.15. 4.30, 6.45 en 9 u. en zondag. kig. De mala-fide koppelbaas, de beider die bij hem in dienst treedt de inlenende ondernemer maken misbruik van de schaarste op de beidsmarkt. Zij buiten de abnormale omstandigheden uit. De „zwarte han del" gaat gepaard met dito lonen en onrust resp. ontevredenheid onder de vaste werknemers. Om deze ongeordende ontwikke ling te beteugelen zijn in de zestiger jaren reeds een aantal maatregelen getroffen. Deze zijn naar het oordeel van het N.V.V in „de Vakbeweging" d.d. 3 april j.l. niet afdoende. Daar om bepleit deze vakcentrale verder gaande overheidsbevoegdheden om koppelbazen te knevelen. Zij vraagt een algemeen verbod om arbeiders uit te lenen, tenzij dispensatie is ver leend in de vorm van een individue le vergunning. Het lijkt zinvol na te gaan of er plaats is voor zo'n ver gaande maatregel. Voor dat oordeel 'is o.m. nodig inzicht in de (kwanti tatieve) betekenis van de „Euvelen". Fundamenteler zijn de vragen op het gebied van groter mobiliteit en fle xibiliteit op de arbeidsmarkt en ten aanzien van de vrije loonvorming. Verdragen deze wel zo'n ingrijpende overheidsbemoeiing? Het lijkt ons dat aan een eventue le verbondswetgeving gekoppeld za! moeten worden een beleid gericht op ontspanning van de arbeidsmarkt. Anders bestrijden we gevolgen zon der de oorzaak aan te pakken. Tot welke moeilijkheden dit laat ste kan leiden leert ons de loonvor ming. Iedere loonpolitiek kan slechts de scherpe kantjes slijpen van de loondrift bij een overspannen ar beidsmarkt. Meer wil ook de nieuwe loonwet, die 20 april in werking is getreden, niet. De Loon-Advies-Com- missie (L.A.C.) fungeert in die n'ieu- we wet o.m. als eerste ..waarborg" tegen lichtvaardig gebruik van arti kel 8 door de minister van Sociale Zaken. Daarom krijgt het bedrijfsle ven de gelegenheid zijn zienswij ze over de bemanning van die com missie te geven. De stichting van de Arbeid kwam daar niet aan toe. De afzonderlijke centrale organisaties is maar niets meer gevraagd Het N.V.V. heeft de inwerkingtreding ge vierd met. een „kneveldag". Dit alles typeert, het belabberde klimaat waarin het centrale loon- overleg verkeert. Er zijn dan ook weinig profetische gaven nodig om te voorzien dat de twee rebellerende vakcentrales, zo zij al aan de werk zaamheden deelnemen, met weinig 'animo met de S.E.R. van start gaan bij de behandeling van een drie tal adviesaanvragen over loononder- werpen. Deze aanvragen gaan over de inkomenspolitiek, indexclausules in c.a.o.'s en een herziening van de wet op het minimumloon. Bij de inmiddels gestarte beraad slagingen over dit laatste onderwerp hebben genoemde vakcentrales geen verstek laten gaan. Via de pers heb ben wij hun verlangens vernomen. Nadat een 48-jarige man te München van zijn eer ste vrouw was gescheiden, om met. een zeer aantrek kelijke en knappe secreta resse te trouwen, vond hij dat hij een grote fout had. begaan, hij begon opnieuw aan een echtscheiding. Bij 'n huwelijksbureau plaat ste hij een advertentie met een heel programma van eisen, waaraan zijn ideale vrouw zou moeten vol doen. Zij moest humoris tisch zijn, van klassieke muziek houden, mocht niets tegen voetballen of vissen hebben enz. Drie dagen later belde het bu reau hem op met de mede deling, dat het de juiste vrouw gevonden had. Toen de man de vrouw ontmoette, ging hij bijna door de grond van verba zing. „Zij", was n.l. zijn eerste vrouw. Deze zijn omvangrijk. Behalve ver hoging van het minimum loon tot f 160,- per week (thans f 145,70) met loonindexering voor de toekomst, wordt gevraagd verlaging van d» leeftijdsgrens van 24 tot 21 jaar en toepassing voor jeugdigen. Dit pak ket betekent een kostenverzwaring van tenminste 10 pet. Daar komen bij de niet te schatten effecten van de invloed der leeftijdsverlaging op de overige loonschalen. Het is niet verantwoord met name de arbeids intensieve sectoren zonder meer met deze kostenverzwaring en de consu ment, waaronder de laagstbetaalde, met de prijsconsequenties op te knap pen. Gezocht zal o.i. moeten worden naar een geleidelijke en geschikte inpassing in de loonvorming van ver beteringen in de minimum-loonwet waarover met ons te praten valt. Hopelijk hebben de vakcentrales daartoe voldoende onderhandelings marge. ondanks het slechte klimaat waarin ook dit centrale loonover- !eg moet worden gevoerd. Intussen kan dit alles de koppel baas koud laten. Hij werkt met lo- nen hoog genoeg om lak te hebben aan het minimumloon." O De bril i$ niet meer het enige mid del om een kind te helpen kippigheid te boven te komen. Met ooggym nastiek en oogmassage worden mo menteel goede resultaten bereikt. Een van de voornaamste taken van de ouders is dat zij 't oogeuvelwaar hun kinderen aan lijden, tijdig onder kennen. Doorgaans is het de school arts, di etot de ontdekking komt dat een kind bij- of verziend is en dan is het kwaad vaak al geschied. Van groot belang is, dat een kind een werkomgeving heeft die 'n gun stige lichtinval garandeert. Een kind moet, evenmin als een volwassene, nooit „in het licht" zitten, maar zijn arbeidsplaats moet zo zijn ingericht, dat het licht van links op zijn werk valt. Wanneer ondanks alle goede zorgen in dit. opzicht het kind. de ogen gaat dicht knijpen als het iets op verre af stand tracht te zienof als het over hoofdpijn klaagt is het tijd de oogarts te raadplegen. Wellicht is het dan nog mogelijk het. dragen van een bril. te voorkomen, door bovengenoemde massage toe te passen. In eigen land is veel te beleven. De Nederlandse Jeugdherberg Cen trale heelt op haar programma-1970 een aantal interessante mogelijkhe den staan. Allereerst de zeilweken, die in juni, juli en augustus worden gehouden in de jeugdherbergen te Heeg, Sneek, Grouw, de Kaag en Reeuwijk. Dit zijn zeilcursussen, waar deelne mers het A.- of B.-brevet kunnen be halen. Jongeren kunnen voor f 160.— een geweldige week op de Neder landse plassen hebben. In Heeg, waar men de beschikking heeft over een tjottervloot. worden van 11 juli tot en met 8 augustus zeilkampen georganiseerd. Een geheel andere activiteit is het paardrijden. Ook dat kan bij de Jeugdherberg Centrale en wel in de jeugdherbergen in Denekamp. Roden, Terborg en Meppel. Dit zijn ruiter- sportweken, waarbij men èn instruc tie in een manége krijgt èn onder begeleiding van een vakkundige in structeur tochten door bos en hei maakt. Over tochten gesproken: de huif kartochten door Drenthe, waarbij ook gekampeerd wordt, zijn een andere trekpleister die de NJHC op haar veelomvattende binnen- en buiten landse programma heeft. Deze huif kartochten gaan van Appelscha via Roden naar Fmmpn of omgekeerd. De eerste weektocht begint op 25 ju- o.a. van Boldoot. 4711, Nonchalance, Maja, Acosi, Yardle enz. enz. o.a. kettingen, armbanden, broches, enz. En verder tal van aardige geschenken die MOEDER zeer op prijs zal stellen voor de mesterij H. J. BERENDSEN Markelo - Telef. 05431 - 344 drogisterij - parfumerie foto 11 ORANJESTRAAT 20 A. DEKKER HOLTEN TELEFOON 1347 Bevrijdings- aanbieding I Maak 10 gulden over op j postgiro 519723 ten name j van Dr. Bosch, Zwijndrecht en U ontvangt 100 postfrisse postzegels van Luxemburg, D idem van België, 100 Ij kostbare grootformaatzegels [I van de Gehele Wereld, alle- aal postfris en twee fraaie I Dlympiadeblokken. Plus gra- j tis aanbiedingen. Pandora, 85 avenue de la Gare, Die- kirch, Luxemburg. De valler werd door woonc de he trokki oud-lr tocht lenbol hel. d hadde der v aangc Naci genon mr. 1 gels levem Groet de do ning die n: HM heden sen g stuur, mens terwij den numo Oud t Bc

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 2