Aubade en Koningsschieten op Koninginnedag Oranjestraat luidde versiering uitbundig in Dr Si jtsema sprak over kanker ALGEMENE OPROEP Waar gaan wij heen? 10 MEI FORSE STIJGING VAN SPAARSALDO Coop. Raiffeisenbank „Holten55 maakte winst van ruim f 77000.- MOTOCROSS MOLTEN Juffrouw Maaike van Haeringen bij verkeersongeval gedood De Schepenstraat gaat gezellig bevrijdingsfeest vieren Koninginnedag in Dijker hoek met doé-feest Dans der miljoenen 5 MEI.... OPTOCHT Rekening courant Opbrengst voor Sakor Wijziging route allegorische optocht Bedrijf svoetbal- eompetilie Bestuursverkiezing (Culturele agenda) Alle oud-strijders en alle ingezetenen worden hierbij opgeroepen om deel te nemen aan de gang naar het monument der gevallen strijders aan de Molenbelterweg op maandag 4 mei. Verzamelen om 19.30 uur bij de Herv. Kerk. De burgers worden verzocht zich onderweg bij de stoet aan te sluiten. Mogen wij allen verzoeken aan deze herdenking deel te nemen? Vervolgens zal er een Interkerkelijke Herdenkingsdienst plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk, aanvangende 20.30 uur. De Bond van Oud-Strijders, Indonesië-Strijders en de B.S. Vrijdag 1 mei 1970 In navolging van de Larenseweg, de Oranjestraat en verschillende an dere straten zal op 5 mei de Schepe nenstraat in het Kolcomplex ook ver sierd zijn. De bewoners van de straat hebben een comité in het leven ge roepen. dat al vergaderde in café Kalfsterman. Op deze vergadering, waar onge veer tachtig procent van de bewo ners der straat aanwezig was. is be sloten. dat op 5 mei twee erebogen en tientallen grote dennebomen. compleet met lampionnen en roosjes de straat zullen sieren. Het maken van de roosjes is inmiddels al ge schied door de dames in de straat. Zij hebben er menig avondje plezier aan beleefd. 5 mei. 's avonds, als de omstandig heden het toelaten, zal er gelegen heid zijn een natje en een droogje te consumeren en zal men een dansje hunnen maken. Er zal speciaal voor deze gelegeheid een dansvloertje aangelegd worden. De Schepenenstr gaat feest vieren op een manier, die zeker zal slagen. Koningin in Dijkerhock met doefoest Voor het eerst in de geschiedenis van Dijkerhoek werd 'net Oranjefeest voor de schoolkinderen in de zaal van "Het Bonte Paard" gevierd. Geopend werd met een zangfestijn onder leiding van meester Groothen- gel en in tegenwoordigheid van de ou dercommissie. Hierna was het een groot doo-fecst Met schaar, papier en lijm. werd -ge holpen door juffrouw Dilling en mees ter Groolhengel- een kleurrijke op tocht. gecreëerd. Mevrouw Van Mau- rik maakte met de kleinsten een ver sierde muts. De morgen werd besloten met spel letjes. De leerlingen van de lagere klassen hingen des chone was op, die uit de hogere klassen deden zaklopen en stoelendans, alles onder leiding van het hoofd der school de heer J- W. Kroon. Door de oudercommissie waren weer Kachtige prijzen uitgeloofd en werden •.kinderen heerlijk getracteerd. In deze rouwdienst werd namens bestuur, personeel, ouders en leden van de schoolvereniging een kort woord gesproken door de voorzitter der vereniging, de heer C. W. Riet man. Ken diep ontroerend moment tijdens deze dienst was het zingen door de kinderen uil klas 2 van het prachtige lied ..Stil maar. wacht maar. alles wordt nieuw, de hemel Bij dit plotselinge sterven, dit weg nemen uit het volle rijke leven, zo zei de heer Rietman, rijst de vraag ,.Hoe kon God er toe komen?" Wij ver wachtten nog zo veel van haar, wier 'lust het was om God te dienen, ook in het christelijk onderwijs en de kinderen te brengen tot Jezus. In de laatste week sprak zij bij het vertellen uit de bijbel met de kinde ren over het sterven van de mensen cn ze wees hierbij steeds weer op de zie! die bij het sterven naar Jezus gaat. Dit is onze enige troost bij alle droefheid. Naast haar taak bij het christelijk onderwijs vond Maaike van Haerin gen nog tijd om met liefde en ijver het gereformeerde jeugdwerk te die nen als presidente van de plaatselijke afdeling van het G.IV en bestuurslid van hef Prov. Centr. Jeugdwerk Overijssel en het Provinciaal Parle ment voor Geref. Jeugdwerk in Over ijssel. Jan Arfman (20) werkzaam in de reclamewereld ontwierp 6 reclame borden voor Tie rnölocross. die op 10 mei op het circuit in de Beuseberg gehouden wordt. Zondag 3 mei, kindervst.: De char ge aan de Rode Rivier, met Guy Madison, Western a.l.) Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur: do. 14.00 en 20.00 uur; vrij. en za. 20.00 en 23.30 uur; zo. 14.00, 16.00 en 20.00 uur. LUXOR THEATER, Brink, tel. 18662. T.e.m. woensdag 6 mei: Operatie Radar, met Van Johnson, Frederik Stafford (14 jr.). Zaterdag 2 mei, nachtvst.: Verlei ding (18 jr.). Zondag' 3 en woensdag 6 mei, kin dervst.: Zie je ze vliegen (a.l.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur; za. 18.30, 21.00 en 23.30 uur; zo. 14.00. 16.00, 18.30 en 21.00 uur; EXPOSITIES wo. 14.00 en 20.00 uur. MUNTENTOREN. Achter de Muren- Zandpoort, teief. p.a. VVV 16200. Tot 24 mei: Gouaches, tekeningen van Leo Dooper uit Amsterdam. Openingstijden: dagelijks 10-12 uur en 14-17 uur: wo. d.e.b. 9-21 uur; za. en zo. 14-17 uur. OPENBARE LEESZAAL. Brink, te lefoon 13506. Tot 4 mei: Foto-ten toonstelling van de Deventer Foto kring. Openingstijden: dagelijks 10-17 uur en 19-21 uur: za.avond, zondag en maandag gesloten. MUSEUM DE WAAG en de DRIE HARINGEN. Brink, telef. 14556: Geschiedenis, munten en antiek kinderspeel goed. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 uur en 14-17 uur: zo. 14-17 uur. BE VRIJDINGSFESTIVITEITEN Vrijdag 1 mei: 9.00 uur Singeigracht, Opbouw podium, m.m.v. 37e Field- squadron Royal Engineers. 16.00 uur: Bergkerk. Opening ten toonstelling ..Zilveren Vrijheid", tot 18 mei. dagelijks geopend van 10-17 uur "en 19-22 uur. 19.30 uur: Muzikale rondgangen in alle wijken van de stad. Zaterdag 2 me:: 14.30 uur Start Be vrijdingswandeltocht 1970, Nieuwe Markt. 20.00 uur: Lebuïnuskerk, Concert Chatham Royal Engineers. Zondag 3 mei: 11.00 uur Ned. Jeugd kamp. Tafeltennis in de Sporthal. 11.00 uur: Bevrijdingswandeltocht, 2e dag. Nieuwe Markt. 14.00 uur: Bevrijdingsrit, automo bielen en motoren, start café De Wort. Twelloseweg. Maandag 4 mei: 9.00 uur Grote Kerk Herdenkingssamenkomst. 9.45 uur: B'.oemlegging door scho lierendeputaties bij het Oorlogs monument op het Gr. Kerkhof. 12.00 uur: Herdenkingsplechtigheid op de Algemene Begraafplaats, Raalterweg. 14.00 uur: Herdenking in de Syna goge Lange Bisschopstraat. 19.00 uur: Brink, Aanvang Stille Tocht. 20.15 uur: Algemene Herdenkings dienst in de Grote Kerk. Dinsdag 5 mei: 7.30 uur Reveille door diverse drumbands en herau ten te paard, kondigen bevrijdings dag aan. 11.00 uur: De bevrijder van Deven ter. gen. Gibson, ontsteekt het be vrijdingsvuur op het Gr. Kerkhof, aubade en'défilé. 14.30 uur: Grote jubileum bevrij- dingsoptocht'. start Pothoofd-Zand poort. 20.00 uur: Avondfestijn in het Rijs- tenborgherpark. m.m.v. Chetham band. ballet, beatband en bevrij- d'ingsprinsessen. 22.00 uur: Afstelven van het Be vrijdingsvuurwerk in het Rijsten- borgherpark. Woensdag 6 mei: 8.30 uur Sportpark Zandweerd. School voetbal toernooi. 14.00 uur: Buitensociëteit, bevrij dingsfeest voor bejaarden. Koninginnedag is in Holten, in af wachting van de feestelijkheden op 5 mei, op sobere wijze gevierd. Het begon 's morgens om 9.00 uur met de traditionele aubade van de leerlingen der drie lagere scholen, de o.l. Dorps- ichool. de School met de Bijbel en de o.l. Kolschool, voor het gemeentehuis, waar de burgemeester, de wethouders de gemeente-secretaris, de zang der kinderen onder grote publieke be langstelling aanhoorden. Onder lei ding van het waarnemend hoofd der Dorpsschool, de heer G. J. van 't Holt, werden gezongen ,.Dank. dank nu allen God",, ,,'t Is 30 april" en „Blij klinkt uit oriy.c kelen". Samen met de muziekvereniging ..H.M.V.", die voor de muzikale omlijsting zorg de, werden tot slot de coupletten 1 en 6 van ,,Het Wilhelmus" ten ge hore gebracht. In zijn korte toespraak tot de jeugd, want het. was bijzonder koud en guur herinnerde burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. aan de betekenis van ons Koningshuis, ook gezien tegen de ach tergrond van onze 25-jarige bevrijding en aan het bezoek dat Koningin Ju liana op 14 april aan Holten bracht. De kinderen van de openbare scho len gingen daarna naar Irene voor een filmvoorstelling, de leerlingen van de School met de Bijbel, hadden geen samenkomst in verband met het plot seling overlijden door een verkeers ongeval van de onderwijzeres mej. M. van Haeringen. Zij zullen later wor den getracteerd. H.M.V. nam de gelegenheid te baat om de heer A. J. Nijendijk bij Gebr. Wansink en de heer J. Mossink op de Kol, die woensdag werden gedeco reerd, een. muzikale hulde te bren gen. Gaarne uw gave op rekening „Vrijheid, ook voor de ander" bij één der banken in Holten. Dinsdagavond hebben vele leden van de afdeling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen in café 't Bonte Paard ge luisterd naar een uiteenzetting van de Holtense arts J. F. Sijtsema over kankerbestrijding. Maar voor het zover was werden In de woensdagavond in dorpshotel „Holterman" gehouden leden vergadering van de Coöp. Raiffeisenbank „Holten" heeft voorzitter G. J. -Rietberg in zijn openingstoespraak optimistische geluiden laten horen betreffende de in het afgelopen jaar behaalde financiële uitkomsten. Zowel de cijfers van het balanstotaal en de daarbij behorende posten waren weer hoger dan andere jaren en geven een normaal en goed beeld ten opzichte van de zusterbanken. Het landbouwbeleid in de EEG heeft dit jaar weinig vooruitgang te zien gegeven en het besluit om pre mies te geven aan die boeren die hun melkveehouderij beëindigen kon pas in 1970 worden uitgevoerd. Wat de landbouw in eigen land betreft, moet worden' vastgesteld, dat de vax-kenshouderij goed was, dank zij de enorme export naar Frankrijk en Duitsland. De pluimveehouderij moest zich met een lagere prijs tevreden stellen en momenteel ligt de prijs ver bene den de kostprijs en ook de melkvee houderij heeft zich niet kunnen aan passen aan de steeds hogere produk- tiekosten. Na de openingstoespraak van voor zitter Rietberg las de directeur, de heer H. J. Oolbekkink, de notulen en hij gaf tevens een overzicht van de in 1969 bereikte financiële resultaten. Het spaargeld bedroeg op 1 janu ari 1969 f 22.340.768,33 (6.508 rekenin- Men schrijft ons: Het is vooral voor de voorbereiden de commissie een verheugend ver schijnsel dat de animo voor de op tocht groot is. Hoewel nog lang niet alle wagens klaar zijn, en overal nog opgebouwd, getimmerd en versierd wordt, belooft de optocht wel 'n hoog tepunt te worden tijdens de bevrij dingsfeesten. Er zijn ruim 50 deelne mende wagens, auto's en groepen in geschreven. Bij al de vreugde hierover, is er 'n schaduwzijde omdat de gereformeer de jeugd, door een noodlottig ongeval haar presidente verloor, en zij daar om nu begrijpelijk afziet van deelna me aan de optocht. Er zijn nog enkele punten waarop het publiek geattendeerd wordt, en wel de volgende: 1 Keuring en start van optocht vind plaats rondom en vanaf het open ter rein bij het slachthuis. 2. Ouders wilt u s.v.p. uw kinderen, als ze te jong zijn niet. alleen laten lopen, en verder waarschuwen voor 't verkeer, en het hinderen op het op- stellingsterrcin, en tijdens de route: Dank U! 3. Wil ieder meewerken om de stra ten rondom het opstellingsterrein en de straten waar de route, passeert vrij te houden van geparkeerde auto's? 4. Wilt u tenslotte tijdens keuring ruimte om de wagens laten? Wij hopen op goed weer en veel ge not bij de optochtl gen) en op 31 december 1969 (6.886 rekeningen) f 26.096.789,89. Ontvang sten in 1969 f 13.940.558,14; uitgaven in 1969 f 11.225.860,79; dus een toe name van f 3.756.021,56, inclusief de bijgeschreven rente a f 1.041.324,21. Toename spaarsaldo zonder bijge schreven rente f 2.714.692.Toena me van het aarvtal spaarders in 1969 met 378. Het bedrag, dat aan hypothecaire voorschotten werd verstrekt, bedroeg f 2.673.059,39 (83 voorschotten), ter wijl in het afgelopen jaar werden af gelost 60 voorschotten tot een totaal bedrag van f 1.716.429,94. Totale uit zet aan hypothecaire voorschotten (426) op 31 dec. 1969 f 7.958.288,54. (1 januari 1969: 403 voorschotten f 7.001.659,09). Voorschotten met an dere zekerheid in 1969 verstrekt 33, f 411.100 en afgelost 36, f 287.487,12. Totale uitgaven in het jaar 1969: f 71.626.168.68 (1968: f 61.111.444,71). De totale inkomsten 'in 1969 zijn: f 71.746.592.58- (1968: f 62.558.543.06). Aantal rekeningen in 1969: 1.019, t.w. met krediet 238, zonder krediet 287 en privé-rekeningen 494 Het aantal rekeninghouders nam in 1969 toe met 198. Balans totaal per 31 december '69 f 29.466.204.11 (1968: f 25.407.234,91). Jaarrekening: f 191.900.071,29 (stij ging met f 37.550.269,18). Het voordelig saldo over 1969 is: De collecte voor Sakor de sa menwerkende organisaties op het ge bied van de kinderbescherming heeft f 598,50 opgebracht. Aan de ge vers en collectanten wordt hartelijk dank gebracht voor deze opbrengst. Aangezien de allegorische optocht niet over de Smidsbelt kan is de route enigszins gewijzigd. De Smidsbelt en de Haarstraat komen te vervallen en daarvoor moet worden gelezen: Dorpsstraat, 'Larenseweg, Gaarden- straat. Bij voldoende belangstelling van de zijde der bedrijven zal zo spoedig mo gelijk weer een bedrijfsvoetbalcompe titie worden gehouden. Men hoopt dan gebruik te mogen maken van het ter rein van de V.V. Holten" aan de Rijssenseweg. Opgave kan maandag, 11 mei des avonds 8.00 uur geschie den in café Haverslag. De organisa toren zouden de wedstrijden reeds in de week van 18-23 mei willen laten starten. f 77.112,73. Een bestuursvoorstel om de gemaakte wi.mst aan de reserve toe te voegen, werd met algemene stemmen aangenomen. Het reserve fonds steeg hierdoor bot f 974.535,30. Bij de gehouden stemming werd als bestuurslid herkozen: de heer W. Stevens, Holterbroek 86 (tegenkandi daat de heer J. B. Veneklaas, Hb>k. 46). Als plaatsvervangende bestuursle den werden herkozen de heren: Hm. Slijkhuis, Espelo 31 (tegenkandidaat: de heer D. B. Krikkink. Espelo 34) en A. Reilink. N lb (tegenkandidaat: de heer Js. Rensen. Dijkerhoek 57). Als lid van de Raad van Toezicht werd herkozen: de heer Hm. Slijk huis. E 31 (tegenkandidaat: de heer H. Struik. Espelo 3). Voorzitter Rietberg wenste de he ren geluk met hun herbenoeming en zei evenals voorgaande jaren weer graag te willen rekenen op hun steun en medewerking in het belang van de eigen plaatselijke bank. die voor alle ingezetenen steeds klaar staat kundige wijze te dienen en te behar tigen. Op de autoweg Hoogeveen-Gronin- gen ter hoogte van het Drentse dorp Ruinen heeft maandagmorgen om pl.m. half acht een zeer ernstig ver keersongeluk plaats gehad dat het le ven heeft gekost aan de 22-.iarige Maaike van Haeringen ond-erwijzeres aan de „School met de Bijbel" al hier. Zij kwam terug van weekend- bezoek aan haar ouders te Assen en kwam in botsing met een luxe auto. die bestuurd werd door de 38-jarige Doetinchemse vertegenwoordiger \V Veer, die ook het leven verloor. Over de oorzaak van de fatale botsing tus sen de beide auto's is niets bekend want het was op dit tijdstip nog vrij rustig op de weg en er waren op kor te afstand geen getuigen. De begrafenis van^ Maaike van Hae ringen, die ruim 3"jaar aan de School met de Bijbel verbonden was, heeft vrijdagmiddag onder grote belang stelling plaats gehad op de begraaf plaats te Zweeloo (Dr.). waar haar vader, ds. N. van Haeringen, de ge reformeerde kerk diende van 1932 tot 1946. Voordien werd in gebouw Het An ker te Assen een rouwdienst gehou den die werd bijgewoond door 't be stuur en het personeel van de school, het bestuur van de Geref. Jeugdver enigingen Sola Gratia te Holten en de moeders met de kinderen die bij juffrouw Maaike in de klas zaten. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tele foon 11500. Zaterdag 2 mei, aan vang 20.00 uur: Cabaret Pepijn, met z'n nieuwe program Opus 4. FILMS CINEMA, Lange Bissahopstr-aat, te lefoon 11100. T.e.m. woensdag 6 mei: The brid.ge on the river Kwai (14 jr.). Vrijdag 1 en zaterdag 2 mei, nacht voorst.: Ulysses (18 jr.). Zondag 3 mei en bevrijdingsdag, kindervst.: De drie Stooges en Her cules (a.l.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur, vrijd. en zat. 20.00 en 23.30 uur; zat. 15.00. 20.00 uur; kinder voor stelling 15.00 uur. EDB THEATER, Smedenstraat, te lefoon 13615. T.e.m. woensdag 6 mei: De verdoemden (The dam ned), met Dick Bogarde, Ingrid Thuelen (18 jr.). Vrijdag 1 en zaterdag 2 mei, nacht voorst.: Cosa Nostra, erfvijand der FBI (18 jr.). Tal van straten in Holten zyn al feestelijk versierd en versierders ver keren al In een uitbundige stemming. Zo hebben de bewoners van de Oran jestraat, die van Slotman tot aan de Kerkstraat prijkt met 120 witte pa len, waarop oranje schilden met af wisselend het opschrift "25", 'Vrede', 'Vryheid' en aan het begin en einde twee grote witte zuilen met een Ca nadese vlag in top. donderdagmiddag in een grote trailer van de firma Schipper, de burgemeester en zijn ge zelschap afgehaald van de tentoon stelling in de aula van de scholen gemeenschap om de straalversiering te laten zien. 's Middags had het Koningsschieten plaats op de hoek van de Rijssense weg en de Markeloseweg georgani seerd door de Schietvereniging „De Eendracht". Er was ook deze middag weer grote liefhebberij om Konings- schutter te wórden. Dat werd uitein- 'delijk, nadat bijna duizend keer was geschoten, op min of meer verrassen de wijze de heer A. Bieleman. Er was n.l. een kink in de kabel gekomen. Nadat de kop, de linker- en rechter vleugel en de staart resp. door G. Tuitert, J. Jansen, H. J. Bekkernens (Schutterskoning 1969) en J. Nijendijk waren afgeschoten, begon het geweer, dat gebruikt werd of de ammunitie, afwijkingen te vertonen en bleek het niet mogelijk de rest van de romp van de hoge mast te schieten. Het bestuur besloot toen, omdat het inmiddels al half zeven was geworden, dat de eer ste schutter, die een stukje van de romp zou schieten tot Schutterskoning zou worden uitgeroepen. En dat werd na slechts drie schoten de heer A Bieleman. Avonds heeft burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, de nieuwe schutters koning in de feestzaal van Hotel Vos man met een toepasselijk toespraakje ingehuldigd en hem de versierselen, die by dit „koningsschap" behoren omgehangen. Daarna werd het Koningsbal gehou den, dat wat minder druk bezocht was dan het voorgaande jaar. door de presidente, mevrouw J. Reij- '.ink-Reilink, enige mededelingen ge daan over 't'reisje, dat in mei wordt ondernomen, over de wagens, die voor de bevrijdingsoptocht moeten worden versierd, over 'n oriënterings- rit per fiets in juni en over een even tuele cursus, die in het najaar zal worden gehouden. Daarna gaf mevr. Reijiink dokter Sijtsema het woord. Deze begon met uit te leggen wat jcanker eigenlijk is. Het is een ziekte van de cellen, waar uit ons lichaam is opgebouwd. Zij vermeerderen zich steeds, meer dan normaal, en groeien uit naar alle kanten Dit is het kwaadaardige van de kanker. Een goedaardig gezwel blijft op zijn plaats en infiltreert zijn omgeving niet. Ook de uitzaaiingen van kankerge zwellen zijn kwaadaardig. Zij kunnen door 't bloed of door de lympheva- ten overal in het lichaam terechtko men en groeien daar dan weer uit. Waardoor kanker ontstaat, is nog niet bekend. Luchtverontreiniging, roken, wijze van voeding kunnen wel licht van invloed zijn, aldus dokter Sijtsema. Vroeger kwam kanker meer bij vrouwen dan bij mannen voor. Nu is het andersom. Zo neemt het aantal gevallen van longkanker vooral bij mannen onrustbarend toe. Hoe is kanker te bestrijden? Dok ter Sijtsema zegt, dat men niet al te pessimistisch hierover moet zijn. Het is een moeilijke, maar niet hopeloze zaak. Ontdekt men kanker in het beginsta dium, dan is genezing zeer wel moge lijk. Hoe eerder men dus bij de een of andere afwijking van het norma len naar de arts gaat, hoe beter. De ze afwijkingen kunnen op kanker wij zen, maar dit is lang niet altijd het geval. Door bevolkingsonderzoek komt longkanker vaak tijdig aan het licht. De patiënt heeft dan echter in het ge heel nog geen klachten. Meestal is een chirurgische behan deling voor de kankerpatiënt aange wezen. De vraag blijft dan, of alle kwaad aardige cellen dan wel zijn weggeno men. Radio-actieve bestraling wordt óók vaak toegepast, al of niet voorafge gaan door een chirurgische ingreep. Kankercellen verdragen deze bestra ling niet en worden er door vernie tigd. Normale cellen blijven echter intact. Ook is een chemische behandeling soms mogelijk bij verschillende soor ten van kanker, b.v. toediening van hormonen of van mosterdgas. Na de behandeling blijft controle nodig, zeker de eerste 5 jaren. Soms moet wel tot een 2e of wel tot een derde operatie worden overge gaan. Bij hopeloze gevallen blijft het de taak van de huisarts de klachten zo veel mogelijk weg te nemen. De patiënt, van wie de toestand meestal trapsgewijze achteruit gaat, moet zo lang mogelijk een taak of functie in de maatschappij blijven waarnemen. Na een tijd van onzekerheid, en daar na van opstandigheid leert de pa tiënt berusten. Tenslotte legt dokter Sijtsema er nog eens de nadruk op, dat kanker vaak te genezen is en men er dus niet al te pessimistisch over moet den ken. Nadat enige vragen van de aan wezigen waren beantwoord, bedankte mevr. Reijiink dokter Sijtsema on der het aanbieden van een boekenbon voor de leerzame causerie, waarnaar de Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen met veel belangstelling hadden gelui-, sterd. Ilcl gezelschap word in p to's door de straat gereden, terwijl de trailer met zijn uitbundige inhoud meereed. In hotel Vosman ontvingen daarna "De Noordenbargers" hun gasten, waar de heer H. J. Bouwhuis hen welkom heette. Twee jaar geleden werd een voorstel aan de raad ge daan om de Oranjestraat om te do pen in Dorpsstraat. Dat voorstel is gelukkig niet aangenomen, want al dus de heer Bouwhuis, wij willen Oranjestraters blijven heten". Burgemeester mr, W. H. Enklaar, prees het initiatief en de smaakvolle versiering, welke is aangebracht, en verklaarde, dat B. en W en de Haad wel nooit meer de moed zullen heb ben om voorstellen te doen of aar. nemen om de naam van de Oranje straat te veranderen. De versiering ziet er eenvoudig maar smaakvol uit. De witte palen hebben een oranje hoedje en zijn on derling verbonden met koorden waar aan rood-wit-blauwe vlaggetjes. Het geheel is ontworpen door de heer H. H. J. Stukker, schilderspalroon in de Oranjestraat.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3