3 Goede vertolking toneelspel N ar cose ZILVEREN KORPS KRIJGT HET ZEER DRUK 5 mei - The Motions HOLTEN voor een vuurproef tegen Zwolle Holten I puntje verspeelde in Wij he Jansen I (Holten) won van Kalfsterman l met 6-2 K.I.-vereniging „Zuid-west Overijssel boekte goede vooruitgang PJGO-leden werden door Forum openhartig ingelicht n Jaarfeest C.J.V. Espelo Colleete K mderbescherinina Jaarvergadering Holtense muziekvereniging Toekomst plannen Veel activiteiten F inanciën Voetbal pro gr a mm a BILJARTEN Marsued striid THE MOTIONS Eerste inseminaties nemen toe DATA om te NOTEREN Doelpuntloos spel CHET stelde kandidatenlijst vast L om pen voor HMV Rlieuniacollecte Jeugddienst V*psg tfi april 1370 Pn mfé Jansen werd maandagavond de jaarlijkse ledenvergadering f houden van de Holtense Muziekvereniging HMV. Voorzitter A. esterik sprak in een kort openingswoord zijn vreugde uit over de flinke belangstelling voor deze jaarvergadering was gelukkig met de goede geest en vriendschap die er heerst in het korps en roemde de prettige samenwerking tussen korps en dirigent Henny J. Fran, sen die ook in het afgelopen jaar weer zijn beste krachten aan HMV heeft gegeven. Een woord van dank sprak de heer Westerik tot de Supportersclub waarvan men in het afgelopen jaar weer veel steun en medewerking ondervond o.a. bij het werven van •qxeuwe donateurs en de lompenactie en tot de heren H. J. S. Bouw- jutis en Johan Meijer die resp. als dirigent van de Tirolerkapel en leider van de Jeugddrumband geheel belangeloos veel en belang, rijk werk verrichten. Secretaris J. Schippers gaf in zijn verslag een resumé van de activitei ten die in 1969 werden ontplooid en hieruit bleek duidelijk rat H.M.V., - het jeugdkorps en de drumband hun plicht ten aanzien van de Holtense gemeenschap weer hadden gedaan. De activiteiten bestonden uit mede werking bij de Palmpasenoptocht, zanghulde op verjaardag van Konin gin Juliana, lampionoptocht in het Kol complex. Braderie- en zomer feesten, school en volksfeest in Dij- kerhoek, dorpsfeest in Babhmen (met sis omlijsting van de winkelweek en i het bezoek van Sint Nicolaas. „H.M.V." speelde verder bij de dodenherdenking op 4 mei en bij een herdenking op de Canadese Begraaf plaats op de Holterberg gaf in het kader van het VVV-Vakantiepro- gramma 2 concerten in de muziek koepel (13 juni gezamenlijk met „Kunstmin" te Gorssel) en musiceer de het afgelopen najaar in de Schouwburg in Loc-hem. Naast al deze activiteiten vondt men ook nog tijd om enkele zware nummers in te studeren voor deelna me aan het concours Laren (Gld.) waar men ook nog met een eerste prijs uit de (jury) bus kwam. De jaarlijkse uitvoering werd op 20 november gegeven 'in zaal „Irene" bij welke gelegenheid geen plaats on bezet bleef. Het jeugdkorps o.l.v. Henk Bouwhuis trad deze avond voor de eerste keer officieel voor 'het voet licht en wat deze jongelui presteer den was niet minder dan een open baring. Voor omlijsting van het mu zikale programma zorgden op su blieme wijze de Twente zangers uit Rijssen. De drumband was ook in 1969 weer zeer actief en er wordt onder de be kwame leiding van de heer Van Wa keren enthousiast geoefend en ge bouwd aan een goede toekomst. Me de als gevolg van verjonging en on vermijdelijk verloop moest in 1969 van concoursen worden afgezien. De Tirolerband kwam o.a. op de planken bij de uitvoering van de Sportvereniging „BATO" en bij het feest van de carnavalsvereniging ..De Fienpreuvers". Het ledental van het korps bedraagt momenteel 43 <•- 411 tlï leden en 5 leerlingen en het jeugd korps heeft 28 leden. De penningmeester de heer F. J. Schuppert deed z'n uiterste best om dit lukte niet. Hij moest z'n boe- i ken afsluiten met een nadelig saldo j van f 899.74 waarbij moet worden op- gemerkt dat in het afgelopen jaar bijna duizend gulden op tafel moest. komen voor nieuwe instrumenten. j Het kost steeds ..ïeer moeite om de vereniging financieel gezond te hou den en dit zal alleen lukken als ..HMV" ook in de toekomst kan re- kenen op de financiële steun van al- j le Holtenaren. Naar aanleiding van het financieel verslag sprak de voor- zitter van de Suppclub de heer J. Wiggers, een woord van dank tot de oudste muzikant de heer H. Oolbek- kink en de heer H. Bosman resp. voor het uitschrijven van de vele donatie- I kwitanties en het vlotte incasseren j hiervan. Als bestuursleden werden hei-kozen de h.h. W. van Geenhuizen en J. Pinkert. USC a 1 Holten a 1 3.30 uur; Hol ten b 1 Vesos b 1 4.30 uur; Haarl. Boys b 2 Holten b 2 3.45 uur; Hol ten cl NEO c 1 3.15 uur; Twente c 1 Holten c 2 2.30 uur; Holten c 3 Enter V. c 2 2.00 uur: Holten d 1 Holten d 2 10.00 uur; Holten d 5 Haarl. Boys d 5 10.45 uur. ZONDAG; Holten 1 Zwolle 1 2.30 uur; P H 3 Holten 2 12.15 uur: RKSV 2 Hol ten 3 10.30 uur; Holten 6 NEO 6 10.30 uur; SDOL 3 Holten 5 12.00 uur; Holten 4 SOS 4 12.15 uur. Eindelijk zal het eerste viertal van De Tonne uit I-Iel- lendoorn er dan in slagen om beslag te leggen op de hoogte titel die er te behalen is in de biljartcompetitie van de biljartbond ,,Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken. Vorige jaren was men ook steeds een se rieuze kandidaat voor de bovenste plaats maar in de slotwedstrijden verspeelde men dan juist weer te veel punten om de titel binnen te halen. Deze week rekende men reso luut af met hun naaste concurenten n.l. M.K.V. 1 uit Raalte. De ploeg van Webbink speelde M.K.V. met 8 0 van de groene tafel, en kreeg daar door een voorsprong van 11 match- punten op K.O.T. 2 uit Nijverdal, dat via een 8-0 zege op plaatsgenoot De Poppe 1 opklom naar de twee de plaats. Hoewel H.B.C. 1 uit Hel lendoorn deze week een verdienste lijk gelijkspel (4-4) behaalde bij N.B.C. 1 in Nijverdal heeft men de laatste plaats toch nog niet kunnen overdoen, wat ook wel moeilijk zal worden in nog resterende wedstrij den, daar men een achterstand heeft op De Poppe 1 van 3 matchpunten en bovendien één wedstrijd meer heeft gespeeld. Overige uitslagen in de le klasse: Bolscher 1 (Enter) Haarlerberg 1 (Haarle) 5-5; Ten Berge 1 (Enter) Het Anker 1 (Holten) 6-2; Dreve- rink 1 (Enter N.B.C. 2 (Nijver dal) 4-4 en Spekhorst 1, Rijssen) V.O.P. 1 (Holten) 6-2, De beste partij in de eerste klasse werd gespeeld door H. Albers van K.O.T. 1 die zijn partij van 125 ca ramboles in de 8e beurt uitmaakte. In de tweede klasse blijft De Budde 1 uit Nijverdal aan de winnende hand. Door de 8-0 overwinning die men deze week in Raalte behaal de op M.K.V. 2 gaat men nu aan de leiding met een voorsprong van 23 matchpunten op De Ster 1 uit Hel- lendoorn dat een 6-2 overwinning be haalde op Lierinck 1 uit Haarle. Ove rige uil slagen in de tweede klasse: ■Ian 1 (Holten) - Kalfsterman 1 (Hol- ten 6-2; De Poppe 2 (Nijverdal) De Tonne 2 (Hcllondoorn) 8-0: V.O.G. 1 (Rijssen) K.O.T. 2 (Nijverdal) 2-6; M.K.V. 2 (Raalte) De Bud de 1 (Nijverdal) 0-8: Vloedgraven 1 (Luttenberg) N.B.C. 3 (Nijver dal 6-2; I-T.B.C 2 (Hellcndoorn i Bolscher 2 (Enter) 6-2. In de derde klasse zijn de papie ren van Oudelaar 1 uit Nijverdal ook bijzonder gunstig. Door de 6-2 over winning die men deze week behaal de op Lierinck 2 in Haarle heeft men een voorsprong van 21 matchpunten op De Sport 1 uit Wierden dat deze week niet verder dan een 4-4 gelijk spel kwam tegen O.B.K. 1 in Nij verdal. Overige uitslagen in de der de klasse: De Ster 2 (Hellendoorn) Spekhorst 2 (Rijssen) 4-4; De Bud de 2 (Nijverdal) Roelofs 1 (Nijver dal) 7-1; K.O.T. 3 (Nijverdal) V.O.G. 2 (Rijssen) 2-6; Kalfsterman 2 (Holten) Jansen 3 (Holten) 6-2; -Jansen 2 (Holten) V.T.O.S. 2 (Rijs sen) 2-6. In de vierde klasse zijn de kansen van M.K.V. 3 uit Raalte om het kam pioenschap binnen te halen, zeker niet ongunstig. Dit viertal won even als hun naaste concurent Koedijk 2 uit Rijssen hun wedstrijd en mei 8-0 van respectievelijk M.K.V. 4 en De Tonne 4. De voorsprong van M.K.V. bedraagt momenteel 7 matchpunten Overige uitslagen in de 4e klasse: Lierinck 3 (Haaide) De Tonne 3 (Hellendoorn) 4-4; De Sport 2 (Wier- Anker 2 (Holten) De Poppe 3\(Nij- den) O.B.K. 2 (Nijverdal) 6-2; Het verdal) 2-6; Spekhorst 3 (Rijssen) De Ster 3 (Hellendoorn) 2-6. Bij het bespreken van de toekomst plannen werd besloten om ter gele genheid van het 25-jarig bestaan op 15 mei a.s. te recipiëren in hotel „Vosman" met aansluitend een feest avond voor de leden met hun dames Op vrijdag 23 oktober zal het zil veren jubileum worden herdacht met een concert in de Ned. Herv. kerk waaraan naast „H.M.V." mede werking zal worden verleend door Holtens Gemengd Koor, het Her vormd kerkkoor en de Chr. Gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria". Op 30 april zal medewerking wor den verleend aan de zanghulde van de schooljeugd voor het gemeente huis en 's avonds zal een taptoe wor den gegeven in Rijssen. Zaterdag 2 mei gaan H.M.V. en de Drumband naar Vreden (Duitsland) waar de band zal deelnemen aan een internationaal concours dat door H.M.V. muzikaal zal worden op geluisterd o.a. met een mars door de straten van het oude stadje. Bij het herdenken van de bevrijding op 5 mei a.s. kan het organisatieco mité rekenen op de volledige mede werking van het muziekkorps en de drumband, 's Morgens zullen korps de Larenseweg de extafetteloper be geleiden naar Smidsbelt waar bur gemeester Enklaar de fakkel zal over nemen om de Bevrijdingsvlam te ont steken. Na het ontsteken z-llen korps en band marsen ten gehore brengen, 's middags moet men aan treden voor begeleiding van de alle gorische optocht en 's avonds zal met „Wilhelmina" in Rijssen een tap toe worden gegeven. Een voorstel uit de vergadering om met een wagen deel te nemen aan de optocht vondt algemene instem ming. Men zal op deze wagen duide lijk moeten laten uitkomen dat e dracht macht maakt (2 muziekkorp sen besloten op 15 mei 1945 tot fu sie) en dat men aan het besluit tot samenwerking als muzikanten en woners van Holten tot nog toe niet anders dan plezier en genoegen heeft beleefd. Ter gelegenheid van het 25 jarig be staan zal er op zaterdag 6 juni een marswedstrijd worden gehouden 'in het Gaardencomplex aan welke wed strijd voor plm. 10 korpsen uit de kring Lochem van de K.N.F. zal worden deelgenomen. Verder zullen nog concerten worden gegeven in Gorssel en Hattem en zal op 16 of 17 oktober worden deelgenomen aan het festival van de kring Lochem in de Ned. Herv. kerk te Almen. Bij de rondvraag werd door meerde- de omgeving van de muziekkoepel in ,Kalfs term answei de". Toen onge veer 2 jaar geleden deze prachti ge moderne koepel in gebruik werd genomen werd beloofd dat men zou zorgen voor aanplant doch tot nog toe is hier niets van gekomen. Er is geen afrastering rond de tent en talud en beide zijn vaak een speelplaats voor de jeugd met alle gevolgen van dien. Nadat nog was besloten om op za terdag 18 april in het dorp en de naas te omgeving de lompen in te za melen werd deze gezellige jaarverga dering door voorzitter Westerik ge sloten. Zoals zeer velen al bekend zal zijn spelen ..The Motions" op 5 mei in de tent op de Kalfstermansweide. Weinig valt er nog maar te vertellen over The Motions; de successen die zij in de Newyorkse nachtclub „The Scene" behaalden spreken boekdelen, evenals de enorme verkoop cijfers van hun L P. „Electric Baby". Het succes in „The Scene" bewijst dat The Motions bij uitstek een bühnegroep is. De dynamische persoonlijkheid van Rudy Bennet is ons bekend; hij zal er zeker weer een show van maken. Kaarten a f 4.zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Kledinghuis Belt man en Fa. Van Bruggen vanaf maandag 20 april en 5 mei 's avonds aan de tent. In de rayonvergadering van deelnemers aan de Coöp. K.I.-ver eniging ..Zuid-West Overijssel", die de vorige week vrijdag onder voorzitterschap van de heer H. Beldman in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden werd, is een overzicht ge* geven van de ontwikkeling van de K.I. in deze streken. Voorzitter Beldman heette in het bijzonder welkom de dagelijkse be stuursleden de heren G. J. Kottelen- berg uit Markelo en D. J. Denne- boom uit Bathmen. alsmede de hoofdinseminator, de heer M Miede- ma en de stierenverzorger, de heer Joh. Schokking. Hfj noemde 1969 een goed jaar voor de boer wat de oogst betreft, maar met d-e melkprijs is men niet aan zyn trekken gekomen. De vleesprijzen waren goed te noemen en met de KI is het wel naar wens gegaan. Fr zijn weer meer eerste inseminaties ver richt dan vorig jaar. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursle den. de heren H. J. ten Den en H. J. W. Scheperboer met bijna alge mene stemmen herkozen. In de plaats van de heren H. Marktvoort en E. Aaltink. die niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heren J. W. Haverslag en G. J. Klaasses. Individueel lidmaatschap Het lidmaatschap der vereniging bestaat uit drie zuivelfabrieken te Bathmen. Markelo en Holten. Over het individueel lidmaatschap, dat in deze vergadering aan de orde kwam werd nogal verschillend geoordeeld. Blijkens de gehouden stemming on der de leden was men er toch wel voor, vooral wanneer er een over gangstijd komt van twee of drie jaar. In Markelo is er men ook voor. Van Bathmen is de mening nog niet be kend, maar de beslissing moet toch genomen worden in de algemene ver gadering. Zaterdag 25 april: Betaaldag win- tertraining Z.C. „Twenhaarsveld' Dinsdag 28 april, 19.30 uur: Open bare raadsvergadering ten gemeente huize. Woensdag 29 april, 20.00 uur: Alge mene ledenvergadering van de Coop. Raiffeisenbank in hotel Holterman (zie adv.). Donderdag 30 april (Koninginne dag) 14.00 uur: Koningsschieten door de schietvereniging ,,De Eendracht" op terrein Rijssenseweg. Na afloop Koningsbal in hotel Vosman. Maandag 4 mei, 20.00 uur: Doden herdenking, 19.30 verzamelen bij de Ned. Herv. Kerk. Dinsdag 5 mei: Nationale Feestdag. Luisterrijke herdenking van onze 25- jarige bevrijding (zje het uitvoerig programma in onze volgende num mers). Woensdag 3 juni 8.00 - 19.00 uur: Stemming voor de gemeenteraad. De PJGO-afdeling „Jong Holten" hield dinsdagavond in Hotel Holter man een forumavond. Ais leden van het forum traden op de heren: L. Sebenster, directeur der lagere land bouwschool te Markelo; It. Back, dierenarts; dokter J. F. Sijtsema, huisarts: ds. P. Lugtighcid, herv. predikant en de dames H. J. Hol- Groothoff, lerares huishoudschool en L- Cremer-Schutrups, maatschappe lijk werkster. Nadat allen zich hadden voorge steld en een beeld hadden gegeven van hun opleiding, herkomst en der gelijke werden de vragen aan de orde gesteld, die al waren ingele verd. Op de vraag in hoeverre de ge- Holten 1 ontvangt zondag Zwolle en komt dan wel even weer voor een vuurproef te staan, want de Zwolle naren hebben hoewel zij de vierde plaats op de ranglijst bezetten, maar twee punten achterstand op de rood zwarten. De Holtenaren hebben zondag bij zonder veel geluk gehad, dat ook hun naaste concurrent Heerde het te gen Vlugheid en Kracht niet verder kon brengen dan een 0-0 gelijk spei. Je vraagt je bij de beide uitslagen van Holten en Heerde wei af we'k een wonderlijk spel voetbal eigenlijk is. Er is weinig krachtsverschil in de ze afdeling, maar dat nu uitgere- Op een uitstekend bespeelbaar ter rein deed de harde wind te veel af breuk aan de spelkwaliteit van beide elftallen. Holten hield voor de rust de defensie goed gesloten tegen een wat aanvallender .spelend Wijhe. Bij één van de uitvallen zag Soer in de Holler voorhoede zijn schot in het zijnet: belanden. I-loltens keeper Breu kink kreeg bij een vrije trap gelegen heid zijn talenten te tonen. Na de thee werd de wedstrijd voor de talrijke toeschouwers wat aan trekkelijker door de wisselende kan ten De doorgebroken rechtbuiten Cokhof van cle thuisclub mikte de bal «ngs de uitgelopen goalie Breukink maar ook voor langs diens doel. Aan de andere kant bracht Soer, te weinig beweeglijk deze middag, een zeer goede schietkans om zeep. Wijhe ver dedigde zeer knap onder leiding van aanvoerder Boerhof. Een uitval over rechts bratht een van haar aanval lers langs de Holter goalie, maar Paalman redde fraai op de doellijn. Het gevaar van Holten moest meestal van rechtsbuiten Veneklaas komen, ook al door het te laat vervangen van de grieperige Reijlink door junioren speler Bert Knapen. Deze kopte vlak voor tijd gevaarlijk in, maar keeper Nolte bracht met een zeer goede reactie redding. Het was nog altijd dubbel blank toen de goed maar strak leidende scheidsrechter het einde floot van deze sportieve strijd. kend de beide koplopers tegen de staartclub en een elftal, dat toch ook niet zoveel meer punten heeft ver overd. het niet verder konden bren gen dan een doelpunlloosspel, dat is toch wel curieus. Zwolle heeft een eigenaardig doelgemiddelde 28-33. Daaruit zou men kunnen afleiden, dat de Zwollenaren nog wel een vrij produktieve voorhoede hebben, maar dat hun verdediging niet zo best in elkaar zit. Laten wij hopen, dat dit zondag ook het geval is. Een kleine overwinning moet. ef dan. lijkt ons. inzitten. De aanmoedigingen van het legioen dat de buien van de laatste zondagen manmoedig getrotseerd heeft, kun nen onze jongens niet missen. Daar om allen zondag met forse kreten langs de lijnen. „Zet 'm op mannen" De opstelling voor zondag is als volgt: doel: Breukink. achter: Kai ser, Paalman, Hommes, Brands, mid den: Beltman en Den Heijer; voor: Veneklaas, Soer, Reilink en Kwin- tenberg. Wisselspelers; Markvoort en waarschijnlijk Meinsma en Pasop. De uitslagen en competitiestand van zondag in 4H zijn als volgt: Zwolse Boys Raalte Zwolle Heino Wijhe Holten VI. en Kr. 'Heerde ABS Sallandia UD Wilp 5-1 Heerde Holten Zw. Boys Zwolle Sallandia UD ABS VI. en Kr. Heino Raalte Wilp Wijhe 1—1 16 7 7 2 21 31—21 16 8 5 3 21 27—13 16 7 5 4 19 29—1! 16 7 5 4 19 28—33 16 8 2 6 1 828—26 17 6 5,6 17 29—30 17 7 1 9 15 29—39 16 4 6 6 14 25—25 17 3 8 6 14 15—25 15 4 5 6 13 20—25 15 4 5 7 13 17—19 16 3 4 9 10 22—28 meente verantwoordelijk is voor de jeugd, waren de forumleden over het algemeen van oordeel, dat de meente in de eerste plaats moet zor gen, dat er ruimte is waar de jeugd zich kan recreëren, maar daarvoor moet de jeugd eerst haar verlangens naar voren brengen. Hieraan kan nog wel wat bijgeschaafd worden. De jeugd is, zoals men het noemde, lui en is teveel verslaafd aan de T.V. Het leger is beslist wel nodig, zo was de conclusie, ook als de oorlogs voering meer wordt overgeschakeld op de atoombom. De algemene ten dens ging uit naar een leger, dat efficiënt en doelmatig optreedt, het huidige leger moet een reorganisatie ondergaan. Gesteid werd. dat West- Europa en Amerika moeten oppassen voor het Oostblok en vooral voor China. Het samengaan van de kerken zal langzaam maar zeker groeien, was de algemene indruk op de vraag over haar toekomst. Er bestaan nog te grote verschillen tussen de kerken onderling. Zij moeten samen de pro blemen. zoals oorlog, honger, ontwik kelingshulp, geboortebeperking, enz., oplossen. Als de leerplicht op 18 jaar gesteld wordt, dan brengt men veel jongens en meisjes in moeilijkheden, omdat zij niet zo gauw aan het verdienen komen, vooral nu men veel eerder denkt aan trouwen dan vroeger. De scholen moeten naar het oordeel van het forum eerst bijv. tot. 15 jaar ba sis-onderwijs geven en dan kan men de beroepskeuze doen. Om de landbouwers meer vrije tijd te geven, zal men net als bij de art sen die samen een praktijk hebben (groepspraktijk) deze oplossing ook in de landbouw moeten zoeken. Sa mengaan van de bedrijven, meer personeel op één bedrijf! Dit pro bleem zal zich langzaam maar zeker oplossen. De verdovende middelen houden een zeer groot gevaar in voor de economie van Nederland. Het is een verslaving, vooral in het westen van ons land. De oorzaak, dat de gemid delde leeftijd daalt, vindt volgens het forum niet zijn oorzaak in de verkeersongevallen zoals velen den kei maar is voor 50 procent toe te schrijven aan hart en vaatziekten. Deze z.g. welvaartsziekte komt voor al bij mannen voor. Te veel eten. te weinig beweging en veel roken zijn de bevorderaars van deze ziekte. De voor- en nadelen van het ge bruik van „de pil", zag het forum aldus: Voordelen: 1. De kinderbe perking wordt bevorderd zonder dat het. seksueel verkeer tussen man en vrouw belemmerd wordt. 2. Het is een middel, dat: betrouwbaar is. De nadelen zijn: 1. Op kerkelijke gron den wordt, déze wijze van kinderbe perking niet. geaccepteerd. 2. De vrouwelijke functie de voortplan ting wordt ac'hteru'itgeschoven. 3. De vrouwen worden er dik van, met meer last van spataderen e.d. De voorlichting moet, naar het algemeen oordeel van hef: forum, sterk verbe terd worden. Men zag de taak van De CTV „De Bouwers" te Espelo hield vorige week vrijdag" en zaterdagavond in „Het Trefpunt" met de jongensafdeling „De Tref. fers" en de meisjesclub „De Lenteklokjes" haar jaarfeest, dat beide avonden goed bezocht was. Hoofdschotel vormde beide avonden het toneelspel in drie be drijven van de auteur Wim Dumont „Narcose", dat door ,.De Bou" wers" op voortreffelijke wijze op de planken werd gezet. Dit lang niet eenvoudige stuk was niet alleen goed ingestudeerd, ook de rol bezetting en de verdere entourage waren keurig verzorgd, terwijl de spelers alle lof toekomt voor de wijze waarop zij het wisten te vertolken. Het is een spannend gegeven, dat de toeschouwers bei de avonden geheel in de ban hield, omdat het naar een climax groeide tot het laatste tafreel van het 3e bedrijf. Zij oogstten dan ook telkens een spontaan applaus. Alfred Flinter - gynaecoloog - (Wim Rensen GJzn), voor de tweede maal getrouwd met de veel jongere Eveli ne (Gerry Lubbersen) richtte in ver band met een ontvangen onderschei ding een feestje aan met enkele vrien den-collega's; Netty Lagerweerd (Bertha Schippers), Frans Marten- burg (Jan Markvoort) zijn assistent Dick Renswoud (Wim Rensen Gzn). Eveline is een verleidster, die bezig is Dick in haar netten te verstrikken en ook Frans is al niet aan haar char me ontkomen. Hij heeft haar morfine verstrekt om de pijn van een sluime rende ontstoken appendix te stillen. De beide vrienden van Alfred weten echter dat er kanker achter zit. Nog dezelfde avond moet zij geopereerd worden. Bij deze operatie waarbij de huishoudster en vroegere verpleeg ster Lyda de Meester (Dinie Klein Horstman) als narcose-zuster op treedt blijken de injectiespuiten ver wisseld te zijn en sterft Eveline aan een morfine-injectie. Het is een tra gische maar spannende situatie want de vraag rijst wie heeft die spuiten verwisseld. Het wordt een politiezaak en inspecteur Postuma (Herman Bek- kemens) en rechercheur Jos de Voogd (Arie Jansen) stellen een onderzoek in. In de drie taferelen van het laat ste bedrijf groeit de spanning ten top, want telkens heeft het de schijn, dat een van de vrienden van Alfred de fa tale verwisseling heeft veroorzaakt. Ten slotte blijkt, dat Lyda de Mees ter, de moeder is van Dick Renswoud en dat zij haar zoon tegen de verlei dingen van Eveline heeft willen be schermen. Zij wordt door de politie weggevoerd. Alfred Flinter gaat dan met Netty Lagerweerd op vakantie, waarmede dan nog voor Netty, die Alfred altijd steeds bewonderd heeft, een „happy end" ontstaat. Kapper Drent Sr., had met zijn grimering zeer aanvaardbare figu ren op toneel gezet. De avond werd geopend door de voorzitter van „De Bouwers" J. ten Dam, die o.a. ds. C. C. Addink en zijn echtgenote welkom heette en de ring- voorzitter Ab Haverslag. Hij gaf een korte uiteenzetting van net Schriftge deelte Amos 5 21-27, na te zijn voor gegaan in gebed. Opvallend was het optreden van de Gospelgroep van de GJV uit Holten, die met Rien Landeweerd aan het Hammond-orgel een vijftal mooie composities ten gehore bracht en veel applaus oogste. Gezongen werden „Kumba jah, me Lord", „It's me oh Lord", ,,Goit ist die Liebe". „Give me that old time relgion" en „All night, all day". De eerste avond was het de heer W. Molendijk uit Okkenbroek die met zijn uitstekende zangnummers het ap plaus veroverde. Zowel de Gospel groep als de heer Molendijk kregen een presentje. De meisjesclub, kwam voor het voetlicht met een uitvoerige revue „Vroeger en Nu", waarin oude en nieuwe levengewoonten aan elkaar werden getoetst Mini Jansen bracht het. jaarverslag uit, waarin zij de activiteiten van de clubs uitvoerig weergaf en waaraan wij ontlenen, dat de Bouwers 33. de Treffers 24 en de Lenteklokjes 17 le de NVSH als een instelling, die de ouders voorlichting geeft hoe zij hun kinderen dit probleem kunnen mee delen, Ook op school moet men sek suele voorlichting geven. De heer Sevenster, die op een zeer prettige manier het forum leidde, liet ook vooral de zaal zo nu en dan aan het woord. den tellen. Drie meisjes gaan de .meisjesclub als leidster verlaten n.l. D. Lubbersen, D, Krikkink en M. Jan sen. Minie Rensen heeft men bereid gevonden om hun taak over te ne men, maar er zullen nog een paar leidsters bij moeten komen. De jongensclub bracht de lachspie ren in beweging met een uil de band gesprongen schoolklas omdat meestei „De Bok" een bromfietsongeluk kreeg onderweg. Maar meester kwam plot seling opdagen en dat bracht heel wat grappige vragen en antwoorden en leuke situaties. Na de pauze volgde het toneelspel, dat onder regie van Free Schippers, zoals in de aanhef reeds vermeld, uitstekend vertolkt werd. Voorzitter Ten Dam bracht de he ren Drent, Schippers en de spelers dank voor het gebodene. De verloting bracht 152,op. Men was de avond begonnen met het zingeng van vier coupletten „Wat God in deze tijd zoekt" en eindigde met de bekende slotzang „Dankt, dankt nu allen God". In de vorige week gehouden leden vergadering van de plaatselijke k.es- vereniging van de CHU, werd de kan didatenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen samengesteld. De voorzitter dhr. J. Kroon opende de vergadering met Gebed en sprak in zijn openingswoord de hoop uit dat velen op 3 juni naar de stembus zul len gaan en dat het percentage thuis blijvers nihil zal zijn. Immers het kiezen van een ge meenteraad is voor ons allen een be langrijk gebeuren, want waar men over inspraak spreekt, is dit een unie ke gelegenheid om te spreken. Voordat tot stemming werd over gegaan deelde dhr. A. Westerik me de. dat hij zijn plaats gaarne af wil de staan aan een jongere kandidaat. Bij de hierna gehouden stemming kwam de volgende volgorde van de kandidaten uit de bus. No. 1 J Rietberg. Diessenplasslr. la; no. 2 J H Bosschers. D 77; no. 3 H. Rietbeg, Hbh 73; no. 4 Henk Westerik Weverstr. 11; no. 5 H Stegeman, Lich tenberg 9: no. 6 H .J Slijkhuis. Espelo 31: no. 7 A Westerik, Kerkplein 4; no. 8 J A Meijerman, D 73: no. 9 G Mekenkamp, Bk 66; no. 10 J A Pek- keriet, B 91; no, 11 H W G Vixeboxe HB 36: no. 12 J G P Müller. Lar.weg 48. De vergadering stelde zich vervol gens gaarne achter dit voorstel om zijn praatavonden te houden. De eerste welke zal plaatsvinden wordt gehouden ten huize van de fam. Stevens. Holterbroek. Ook kwam een voorstel aan de or de over het aftreden van de bestuurs leden en de aankoopcommissieleden. Zittingsduur bestuursleden bijv. 2x3 jaar. met drie jaar aftreden en dan herkiesbaar en dan na drie jaar af treden en niet herkiesbaar. Voor voorzitter en secretaris stelde men een langere zittingsperiode voor bv. negen jaar. Voor de aankoopcom missieleden werd dezelfde regeling gedacht als voor de bestuursleden. Sjaak preferent Uit het verslag, dat de heer Mie- dema uitbracht bleek, dat voor de stier Sjaak is aangevraagd het prefe- rentschap dit jaar. In het afgelopen jaar zijn er 16.470 eerste insemina ties verricht bij de roodbonten met een drachtigheidspercentage van 66 pet. en bij de zwartbonten 2092 met een drachtigheidspercentage van 67 pet. Van de stier Sjaak zijn nog 580 eerste inseminaties verricht en van Hannibal 3174. De stieren zijn als volgt gebruikt: beproefde stieren 64 pet., wachtstie- ren 16 pet. en proefstieren 20 pet. De heer Miedema wees er dan ook op. dat men goede jonge stieren in voorraad moet hebben, om te selec teren. omdat er nogal wat uitvallen. Het financieel rapport vertoonde een goed beeld en sluit met een klein ba tig saldo. Er is meer inseminatie- geld binnengekomen. Fr werd n.l. meer keuze gemaakt, hetgeen een iets hoger bedrag opbracht. Maar hiertegenover staan de stijgende kos ten van lonen en voeder. De heer Miedema hield vervolgens een inleiding over „De KT in het al gemeen". Men gaat over tot fusie on alle terreinen. Ook bij de KI wordt dit toegepast en men komt tot gro tere verenigingen. Spreker wijst er op. dat de fusies bij de KI van ho gerhand komen en niet vaak van de verenigingen zelf. Hier is men er nog niet aan toe. Hier werken de vijf roodbonte KI-verenigingen van Over ijssel samen met de drie dito ver enigingen in Gelderland, hetgeen ook goed voldoet en wat het uitwisselen van sperma betreft tot alle tevreden heid. Na de heer Miedema bedankt te hebben voor zi.in verslag en ziin kor te inleiding, brengt de voorzitter de scheidende commissieleden dank voor het werk. dat 7" in de ravon- commissie cedae^ hebben, in het bij zonder de heer F.. Aaltink. een van de mede-nnrirhters van de KT-vër- enieine alhier. De Holtense Muziekvereniging houdt zaterdagvoormiddag. 18 april a.s„ in het dorp.en de naaste omge ving de jaarlijkse voorjaarsinzame ling van lompen. Nog nalg niet alle huisvrouwen zijn met schoonmaken klaar geko men, maar ongetwijfeld zal er in dien het weer een beetje meewerkt in de komende week nog wel het één en ander overhoop worden gehaald en zal er bij de één meer en bij de ander wat minder, aan de opper vlakte komen, waarvoor maar één bestemming is: de voddenmand. Vandaag of morgen komt dan de lompenkoopman om de mand of kist leeg te halen en de huisvrouwen ..vangen" dan enkele dubbeltjes of een paar kwartjes. Van die „snoep- stuiver" worden de dames niet rijker en „HMV" ook niet. maar het geldt ook hier: „Vele kleintjes maken een grote." De massa moet hot goed maken. Men hoort het dagelijks, alles wordt maar steeds duurder, doch dit kan (jammer voor HMV) van de lompen niet gezegd worden, maar wanneer iedere huisvrouw evenals voor gaande jaren de lompen weer be schikbaar stelt, za! ook dit jaar weer een mon: resultaat worden bereikt. Om HMV, de Drumband en het grote Jeugdensembie muzikaal goed draaiendp te houden, is per jaar rond tienduizend gulden nodig. Wanneer men zo af en toe voor extra uitgaven komt te staan (nieuw uniform, nieuw instrument etc.), dan heeft men in de lompenopbrengst iets ..achter de hand". De mannen van de inzamelings- Dloegen (muzikanten, drummers en leden van de supportersclub) worden zaterdagmorgen om half negen ver wacht op hot terrein bij do Coöp. Aan- en Verkoopvereniging aan de Stationsstraat. U zou hen een bijzon dere dienst bewijzen als u de lompen „gezakt" zou aanbieden. Aangezien de schooljeugd regelma tig oud-papier ophaalt, zal dit niet worden ingezameld. In de verschil lende buurtschappen zal over enkel» weken He inzameling van lompen plaatsvinden. Naar gebleken is liggen er bij en kele mensen nog gevulde zakjes van de onlangs gehouden Rheumacollecte klaar, die niet zijn opgehaald, omdat men de gezinnen waarschijnlijk niet heeft thuis gevonden. Vriendelijk wordt verzocht deze zakjes te willen doen bezorgen bij mevrouw K. H. van den Broek-Laman Trip, Vixseboxse- straat 19. telefoon 1961 of haar even te willen bellen, opdat zij alsnog op gehaald kunnen worden. Zij zegt u daarvoor bij voorbaat hartelijk dank. Zondagavond 19 april wordt in de Geref. kerk weer een jeugddienst ge houden. Het thema in deze dienst waarin zal voorgaan ds. J. Jur- jens van Deventer is: Het ge bed". In de week van maandag 13 april tot en met zaterdag 18 april zal de NATIONALE COLLECTE VOOR DE KINDERBESCHERMING gehou den worden in ons land. Voor radio en televisie wordt hieraan veel aan dacht besteed. Ook in Holten kunt u collectantes aan de deur verwach ten. Echter door gebrek aan collectantes is het niet mogelijk ieder gezin te bezoeken. Wilt u als er een beroep op u gedaan wordt, ruimschoots van uw medeleven blijk geven? Wilt u nog daadwerkelijk meedoen, dan kunt u zich alsnog opgeven bij: mevrouw G. W, Udema-van Doorn, Pannebakkerstraat 19, telefoon 1880 of bij Zuster M. ter Borg, Gaardenstraat 33, telefoon 1436.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3