Gemengde bedrijven er nog het best aan toe Ruimtelijke ordening een zaak in ieders belang J* N.y. Gebr, Schuppeit opende belangrijk uitgebreide en gemoderniseerde meubelafdeling Unieke modeshow „Het Trefpunt' Zonder ruilverkaveling zouden de boeren in blubber blijven steken ZIJ 11 in Rijk betaalt 31 miljoen Voorzitter Stegeman OLM: Solidair met Friese boeren Lege beurzen aan minister Mevrouw Tuten-Vosman (Schoonheeten) Ook de vrouwen moeten belangstelling tonen 1500 m2 verkoop/expositieruimte CAUSERIE over klederdrachten met dia's ïbim Verkiezing ambtsdra ger Hervormde Kerk Espelose plattelundsvrouiven zagen de modernste mode MR W. H. ENKLAAR: HONDERD GULDEN VOOR „ZESKAMP" RIJDINGS- VUt R 1970 Toen op 16 augustus 1967 de verbouwde en gemoderniseerde win kel van de fa. Gebr. Schuppert op de hoek van de Dorpsstraat en de Stationsstraat officieel werd geopend wenste burgemeester mr. W. H. Enklaar namens het gemeentebestuur de fa. Schuppert hiermee geluk en hij hoopte voor de firma op een goed zaken doen. De hoop die Holtens eerste burger toen uitsprak is in vervulling gegaan en een overduidelijk bewijs hiervoor is het pand Stations straat nummer 3 (de voormalige School met de Bijbel) waar nij vere en vakbekwame werkers het bestaande pand (dat al enkele jaren als winkel, opslagruimte en kleermakerij in gebruik was) in enkele maanden hebben omgebouwd tot een winkel die het in elke plaats of stad van ons land zou „doen". Nadat drs. J. G. de Langen, direc teur Inkoopcombinatie „Nederland n.v." met de sleutel die hem werd aangeboden door de 11-jarige Dirk Jan Schuppert, de deuren had ge opend hield de heer D. J. Schuppert beter bekend als ,.Jan van Kerke- rn'eijer" een korte toespraak waarin hij dank bracht aan allen die aan de verbouwing en uitbreiding van de raak, die nu 'n oppervlakte heeft van plm. 1500 m2, hebben meegewerkt. Hij richtte zich hierbij in 't bijzonder tot het personeel dat dag in dag uit in het steeds groeiende bedrijf zo'n belangrijke rol speelt. Ook had de heer Schuppert veel waardering voor de jonge mensen in het familiebedri3; Schuppert die in de loop der jaren herhaaldelijk hebben getoond dat ze wat aandurven. Met energie en opof fering hebben ze het bedrijf gediend waarbij ze getuige mochten zijn van een voorspoedige groei. We hopen zo besloot de heer Schuppert dat de Here verder zijn zegen zal schenken want zonder dien zegen zal ons niets gelukken. Feest voor Nederland Drs. J. G. de Langen die wegens verhindering van burgemeester mr. Enklaar de officiële opening verrich te-sprekend namens de directie van de Inkoopcombinatie „Nederland" waarbij ruim 900 zaken zijn aange sloten verklaarde blij te zijn met de uitbreiding en modernisering van de fa. Schuppert, die al sinds 1939 lid is van ..Nederland". Toen in 1939 de ge broeders Johan Schuppert en Dirk Jan Schuppert het verzoek deden om lid te worden van de inkoopcombina- tee werd eerst het gebruikelijke on derzoek ingesteld waarbij o.m. werd gerapporteerd: staan bekend als eer- Kike en oppassende mensen harde werkers met 'n goed zakelijk inzicht. In de achterliggende jaren is ..Ne derland" gebleken dat hiermee niets te veel was gezegd en het stemt tot voldoening en vreugde dat van de jon ge garde in deze familie N.V. hetzelf de kan worden gezegd. Het is zo be sloot de heer De Langen vandaag niet. alleen feest voor de familie Schuppert en het personeel maar ook voor de Inkoopcombinatie „Neder land". Wethouder H. Klein Velder- man. die met de gemeente-secrei ris de heer G. J. Langenberg het ge meentebestuur vertegenwoordigde, zei trots te zijn op deze prachtige, moderne winkel en hij hoopte dat dit nieuwe bewijs van durf en onderne- I mingsgeest een stimulans zou bete kenen voor andere winkeliers en on dernemers in Holten. Men moet als zakenman bij de tijd blijven wil men zich handhaven, stilstand betekent achteruitgang. Een grote aanwinst ook voor zomergasten De voorzitter van de Holtense Han delsvereniging de heer W. ten Ber ge noemde het moderne bedrijf met z'n grote mogelijkheden tot expositie een grote aanwinst. Men vindt hier een sortering die men in veel plaat sen niet heeft. De N.V. Schuppert heeft weer duidelijk getoond de tijd te verstaan. De klant is koning en wil iets van z'n geïnvesteerde geld te rugzien in de vorm van sortering en service. De heer J. Wiggers sprekend namens de VVV ..Holtens Belang" noemde de moderne meubelwinkel ook met het oog op het vreemdelingenbezoek een grote aanwinst. De zomergasten die in steeds groter getale naar Holten komen kunnen constateren dat de Holtense midden stand niet achterblijft bij hun colle ga's in de stad. De heer Puissant. die een kort woord sprak namens het architectenbureau ..Puissant en Potkamp" noemde iede re opdracht een stukje van het le ven van de architect. Men heeft deze opdracht mede dank zei de medewer king van het gemeentebestuur vlot tot een goed einde kunnen brengen. Ook met de hoofdaannemer de fa. H. Koopman en Zn. en de onderaanne mers werd prettig samengewerkt. De heer Herm. Koopman, die na mens alle vaklieden die aan het pand werkten'het woord voerde noemde het uitvoeren van de opdracht geen eenvoudige zaak. Het winkelbedrijf moest zo goed mogelijk blijven draai en zodat in etappes gewerkt moest worden. Zo af en toe deden zich wel eens klei ne storingen voor doch men is er toch in geslaagd het werk op tijd op te leveren. De heer Koopman bood namens al- Hoedruk het was hij de of ficiële heropening van de uitgebreide en gemoderni seerde meubelzaal van de N.V. Gebr. Schuppert. De maartbijeenkomst van de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Dijker- hoek stond in het teken van de kle derdracht. Aan de hand van dia's nam mevrouw W. P. Ott-Hartman uit Zwolle de dames mee naar schilder achtige dorpjes met even schilder- achlig geklede bewoners. Uievoerig bleef ze stil staan bij de kleding uit de dorpen langs de voor malige Zuiderzee. Ze liet de verschil len en de overeenkomsten zien, de rijk versierde en kleurige dracht tegen over de sobere, het goud tegenover 't zilver. Jammer vond spreekster het dat steeds meer mensen hun kleed afleg gen of hem alleen maar aanhouden uit toeristische overwegingen. Aan het eind van deze interessan+a avond, waarop enkele nieuwe leden waren verwelkomd, bedankte de pre sidente mevr. -I. Reijlink-Reilink me vrouw Ott hartelijk. len die aan de bouw meewerkten een prachtige antieke Franse wandklok en een telefoonstandaard aan. Goede buren Ds. R. A. Hoogkamp wees in een kor te toespraak op de goede verstand houding tussen de firma Schuppert en de Geref. Kerk. de naaste buurman van de firma en hij sprak de wens uit, dat men ook in de toekomst als grote familie in broederlijke liefde zal werken in afhankelijkheid aan Hem in wiens hand ons leven is en wiens zegen onmisbaar is. Woord van dank De heer F. J. Schuppert heeft met enkele woorden dank gezegd voor de gelukwensen, die tientallen bloem stukken en geschenken die werden aangeboden en zich hierbij in 't bij zonder gericht tol zijn ouders en de heer D. J. Schuppert en zijn echtge- Hè**- b 3*i «P Een kijkje in het interieur. note aan wie men zo veel te danken heeft. Zij waren het die ons leerden hard te werken, liefde te hebben voor het bedrijf en in saamhorigheid onze plicht te doen. Naast God hebben wij het aan u vie ren te danken dat we vandaag weer een feestdag mogen hebben in ons be drijf zo besloot de heer Schuppert. 's Avonds brachten de buren die hun gelukwensen vergezeld deden gaan van een prachtige electrische kantoorklok een bezoek en ook zij waren vol lof over hetgeen wat tot stand was gebracht. Op zondag 5 april a.s. zal er na de tweede kerkdienst in Irene en na de kerkdienst in Dijkerhoek een verga dering van stemgerechtigde lidmaten worden gehouden ter verkiezing van ambtsdragers Door de kerkeraad zijn de volgende kandidaten gesteld: In de vacature ouderling E. J. Wes- terik: 1 mevr. M. Gerrits-Jans. Dij kerhoek 66: 2 mevr, J. Reijlink-Rei link, Dijkerhoek 92. In de vakature ouderling F. D. J. Slijkhuis: 1. G. Rensen, E„pelo 54,2. J, Tuitert. Helhuizerweg 8. Haarle. In de vakature diaken J. H. Schoo ien: 1 H. H. Bleijenberg. Hoffesstraat 42: 2 J. Stegeman, Vianenweg 23. (De namen der kandidaten zijn in alfabetische volgorde genoemd). Graagroepen we alle stemgerechtig de lidmaten op aanwezig te zijn. De Espelose Plattelandsvrou wen hebben woensdagavond in Het Trefpunt" een unieke mo deshow beleefd. De heer en me vrouw Borstlap, die in Amster dam een groothandelsbedrijf lei den en in Holten hun weekends en vakanties doorbrengen in het verbouwde boerderijtje van de heer G. Manenschijn. hadden 'n grote collectie dameskleding meegebracht, waaronder zomer en winter japonnen, gelegen heidskleding, mantels en enkele broekpakken. Ook was er een collectie hippe tienerkleding bij, zoals Italiaanse jurken en tu- niekpakken. Een zeventigtal dames, waaronder leden van de afdeling met hun doch ters, waren naar „Het Trefpunt" ge komen om de mode eens in ogen schouw te nemen. Men kon deze deze avond kiezen tussen mini, midi en maxi. Om het geheel eenvoudig te houden fungeerden de bestuursleden en en kele gewone leden als mannequins. Ook waren met de familie Borstlap twee assistentes meegekomen en twee dochters van de bestuursleden show den de tienerkleding. Het was voor de dames een bijzon der prettige avond. Zonder enige ver plichting hunnerzijds konden zij al het moois op modegebied rustig bekijken. Er is dan ook zeer van genoten. Mevrouw Borstlap zelf kondigde de nummers aan en gaf toelichting. De presidente mevrouw H. J. Hol- Groothoff, richtte zich aan het slot van de avond, die slechts onderbroken was voor een koffiepauze, met een hartelijk dankwoord tot de heer en mevrouw Borstlap, die belangloos zo veel moeite hadden genomen om de Espelose vrouwen de moderne mode te tonen. Verder dankte zij allen, die aan het welslagen van deze avond hadden medegewerkt. „Als de ruilverkaveling er niet was gekomen, dan was u in de blubber blijven steken. Zij opent de mogelijkheid in een keer een goede ontsluiting van uw bedrijven te verkrijgen. Door „ja" te zeg gen is de mogelijkheid geopend de achterstand op het gebied van de wegen en waterbeheersing in één keer in te halen en te komen tot goede blokken voor de uitoefening van uw landbouwbedrijven. Ik ben dknkbaar, dat de door de kerk is, voordat de subsi diekraan eventueel zou worden aan gedraaid. Wij moeten blij zijn. dat wij op tijd binnen zijn", dit zei bur gemeester. mr. W. H. Enklaar. maan dagavond in hotel Holternian in de jaarvergadering van de afdeling Hol ten der O.L.M., waar hij. op verzoek van het bestuur, een lezing hield over „Aspecten van de ruilverkaveling." Mr. Enklaar zei bij het begin van zijn causerie, dat hij niet zou spre ken over de technische aspecten van de ruilverkaveling. ..Dat kan voor zitter Stegeman. die er dag en nacht mee op pad is, veel beter' Maar hij wilde belichten hoe een niet-boer te gen deze ruilverkaveling aankijkt en hoe hij haar door de gemeente-bril ziet. „Waarom staat het gemeentebe stuur zo van harte achter die ruil verkaveling. Omdat het deze van bij zonder groot belang acht." De bur gemeester wees er op dat het pri maire doel is. dat het landbouwbe drijf met goede resultaten kan wor den gevoerd. De groei naar grotere eenheden zal ook voor de landbouw bedrijven moeten worden doorge voerd. In Holten verkeren zij onder allermoeilijkste omstandigheden, „denk maar aan de slechte wegen en de waterbeheersing", aldus spreker. Het waterschap „De Schipbeek" doet veel. daarom is er nu weinig last ge weest van het water, maar vast, staat dat het facet van de waterbeheersing wel enige verbetering behoeft. Agrarisch en toeristisch Mr. Enklaar herinnerde er voorts aan. dat de Gemeente Holten niet al leen ppü agrarische, maar ook een toerR'sche gemeente is. waardoor o.a. -">! behoud van het mooie coulis- senlandschap van de grootste beteke nis is. Hij ging. bij de gedachtewis seling, nog uitvoerig in op de doel stellingen van het recreatieschap In de woensdagavond gehouden jaar vergadering van de Car, Oranjever eniging werd een voorstel van het bestuur om honderd gulden als extra prijs toe te kennen aan het winnen de Zeskampteam met algemene •temmen aangenomen. Hulde! Goed Voorbeeld doet„.... „Salland", „Men kan de boer in het landschap niet missen, maar indien hij zijn bedrijf niet volledig meer zal kunnen uitoefenen, zal daarvoor een schadeloosstelling gehonoreerd moe ten worden. Woensdag vergaderen de recreatieschappen „Twente en Sal land". waarbij deze materie aan de orde zal komen. Terugkomend op de zorg voor goe de wegen, verklaarde de burgemees tér, dat het gemeentebestuur daartoe de mogelijkheid ontbreekt. Er kan zo nu en dan wel een weg verhard worden, maar dat zou veel te lang duren. In het kader van de ruilver kaveling zal de gemeente Holten voor de verbetering van de wegen 1 400.000.- op tafel moeten leggen en nog eens f 50.000.- voor recreatieve voorzieningen. Maar. er komt meer bij kijken, want de gemeente zal ook de wegen in eigendom en beheer moe ten overnemen en derhalve de on- derhoudslasten. De openbare licha men (provincie. gemeenten, wa terschappen) betalen samen f 2.764.000.00. voor ontsluiting, water beheersing en recreatievoorzienin gen. „Ruilverkaveling is volledig een zaak van de boeren" verklaarde bur gemeester Enklaar nog in zijn be toog. Wijziging van de wet, zoals wel wordt verlangd, zou een gedeel telijk verlies van hun zeggenschap kunnen hebben. Spreker meenden dan ook. dat men zich gelukkig mag prij zen als boerenorganisatie 't nog voor het zeggen te hebben. Men moet niet vergeten, dat het rijk voor dc ruilverkaveling Holten-Mar- kelo 31 miljoen gulden betaalt. Daar voor komt 70 h a. grond aan de Staat voor de aanleg van de E8, (Markelo heeft geluk want, daat valt de grond verwerving nog onder de ruilverkave ling. wat in Holten niet het geval was). 38 h.a. voor de nieuwe provin ciale weg en 60 ha. voor het natuur monument „De Borkeld". dat is 168 ha. op totaal 12.000 ha. „Do landschapsaankleding, eon aantrekkelijke bijkomstigheid, wordt niet op u verhaald, die betaalt het hield de burge- zigen voor. Misschien komt e.r nog een bijdrage uit hot oriëntatie- en garantietonds van de E.E.G. „De aanslagen op uw landbouwgron den worden steeds groter. Deze ruil verkaveling maakt het mogelijk, dal daarin ponds-pondsgevvijze door u wordt bijgedragen. Zet de namen van de leden der plaatselijke com missie in een gouden lijstje, want zij hebben recht op uw waardering", al dus besloot mr. Enklaar zijn cause rie. Nadat door hem nog een aantal vragen was beantwoord bood voorzit ter Stegeman. de burgemeester met znn dankwoord een klein presentje aan. Op de 5e mei gaat de brand weer uit ons dorp naar Wage- ningen om de Bevrijdingsvlam over te brengen naar de Smids belt. Bij de Pothaarsbrug, aan de grens van onze gemeente staat iemand van een estafette- groep gereed om de vlam over te brengen. Vanaf de splitsing Larenseweg - Beusebergerweg wordt de estafetteloper, die in middels flink heeft „afgeremd" begeleid door de HMV en de Bergruiters. Langs de Larense weg staan honderden schoolkin deren opgesteld. De burgemees ter van Holten, mr. W.-H. En klaar zal op de Smidsbelt het vuur overnemen en de Bevrij dingsvlam aldaar ontsteken. „Het is u allen bekend, dat de Friese Maatschappij van Land bouw protestvergaderingen heeft gehouden in verband met steeds stijgende produktiekosten, maar dat de melkprijzen zich nauwelijks kunnen handhaven. Om deze protesten kracht hij te zetten, zal er deze week een „lege beurzen-aetie" worden gehouden. Hoewel wij hier ter plaatse niet zo sterk aan de melkprijs zijn gebonden, hen ik toch van mening, dat wij deze actie moeten ondersteunen", aldus voorzitter H. J. Stegeman, in de jaarvergadering van de afdeling Holten der O.L.M., die maandagavond in Hotel Holterman werd gehouden. De heer Stegeman was van mening, dat op de gemengde be drijven nog de beste inkomens worden behaald door de verede- ling'sprodukten. met name de hoge varkensprijzen, die voor een groot deel van de export af hankelijk zijn. helpen menigeen om tot een behoorlijk inkomen te geraken. Hij noemde het ove rigens een kwalijke zaak, dat de De Holtense Plattelandsvrouwen werden donderdagavond tijdens hun bijeenkomst in Dorpshotel Holterman door mevrouw W. Tuten. Vosman uit Schoonheeten ingelicht over „Ruimtelijke ordening een zaak in- ons belang". „Ruimtelijke ordening, het ordenen van de ruimte, is een zaak in ieders belang" aldus inleidster. De kosten De totale kosten van dc ruilverka veling worden geraamd op 49.300.000. Hiervan betalen: gemeente Holten f 400.000.- en I' 50.000.-. Markelo f 690.000.- en f 114.000.- (recreatie) Raalte f 90.000.- en de drie water schappen „De Rcgge. „Salland" en „De Schipbeek" resp. f 1.00.000.00 f 180.000.00 en f 156.000.00, totaal t 2.764.000. Mevrouw Tuten is een van de groep van drie dames, die zich, samen met het provinciaal bestuur van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, ver diept hebben in deze materie, om haar doormiddel van een korte in leiding toegelicht met dia's onder de aandacht van de leden te' brengen. „Een weg wordt gepland door goe de landbouwgronden of door bossen en recreatieterreinen. Wij staan zo gauw met 'n oordeel klaar. Als agra riërs „Waarom door mijn beste grond", als recreant „moet nu per sé het landschap zo vernield worden. Heel vaak blijk wanneer wij ons gaan verdiepen in de streek- of bestem mingsplannen. dat er voor „het waar om" wel een reden is", aldus me vrouw Tuten. Wat b.v. de streekplannen betreft, heeft de provinciale presidente me vrouw J. Boelkens-Navis. namens de bond zitting in het streekplanforum ÏJsselvallei. Zij kan de gedachten en motieven, welke aan de plannen ten grondslag liggen dan rechtstreeks uitdragen in de afdelingen. „Bestemmingsplannen van de ge meenten liggen een maand op de secretariën ter inzage, maar nie mand loont interesse, aldus InJeid- De aanwezige dames werd aan de hand ran diverse voorbeelden dui delijk gemaakt, hoe belangrijk het is tijdens de inzage-periode belang stelling te tonen. Via verschillende organisaties, in dit geval de O.L M. en de C.B.T.B.. Is misschien nog veel meer te berei ken. Inleidster wees daarbij op de belangrijkheid van samenwerking van vrouwenorganisaties met de man nen. Als voorbeeld werd onder meer aangehaald de tweede woning bij de boerderij. Dat men daarvoor nu in de meeste gevallen toestemming krijgt is haar inziens het werk van de standsorganisaties. Na deze inleiding iieten dia's duide lijk zien waar ruimte voor nodjg is hoe klein Nederland is en waar om verantwoorde ruimtelijke orde ning moet: plaats vinden, wil ieder nog een plaatsje onder de zon krij gen. Wegen vragen ruimte, veel twee-baans wegen moet vier-baans worden in verband met de grote toe name van het personen- en goederen vervoer. Men krijgt steeds meer vrije tijd, althans een grote groep van onze bevolking, dus moeten er voor de recreatie voorzieningen wor den getroffen. Dorpen en steden zijn nog steeds te klein. Dit vraagt ruimte o.m voor scholen, bejaardencentra, speelwei den voor de jeugd enz. „Wie beslist, de Rijksoverheid, de Provincie, de Gemeente, of wij. He laas laten wij het nog al te vaak zo, zo, aldus mevrouw Tuten. Tijdens de discussie, die hierna volg de in de zeer druk bezochte vergade ring. kwam de wens naar voren om te komen tot gespreksgroepen, wat de regio betreft voor de streekplan nen en wat de gemeenten betreft rooi de bestemmingsplannen in nauwe sa menwerking met de standsorganisa ties. Want men was unaniem van me ning, dat de meeste vrouwen, door onkunde, zich nog te weinig hier bij betrokken voelen. Een hartelijk dankwoord van de pre sidente mevrouw Kleijn Hesselink- Brand voor mevrouw Tuten voor de duidelijke en prettige manier waar op zij het vraagstuk van de ruimte lijke ordening onder de aandacht van de leden had gebracht, onderstreep ten de dames met een daverencf ap plaus. Voorafgaande aan deze inlei ding werden de huishoudelijke za ken behandeld De afdeling is nog steeds groeiende en zo konden deze avond weer drie nieuwe leden wor den verwelkomd. Reisje Het jaarlijks reisje is vastgesteld op vrijdag. 22 mei. Men gaat naar Fre- deriksoord, waar een wandeling dooi de tuinen wordt gemaakt, terwijl na de middag een bezoek zal worden gebracht aan de wijnhandel en likeur stokerij Siebrand te Kampen. De presidente vertelde nog in het kort over de tienerkleding-show, wei- Ministerraad in Brussel maar steeds niet tot prijzenovereen- komsten kan komen. Naar zijn mening zijn het dan ook vaak de jonge boeren die zich afvragen, of het op het-bedrijf waar hun ouders wel konden werken en leven, maar waar op sociaal- economisch terrein en vooral door de mentaliteitsverschillen grote veranderingen zijn opge treden, wel verantwoord is toch nog boer te worden. Nog even terugkomend op de forumavond te Markelo. waar z.i. de toekomst toch wel erg somber gesteld werd en de vraag naar voren kwam „Heb ben wij een Kloos nodig", meen de hij dat hierop maar een ant woord is, namelijk één sterke landbouworganisatie, die de be langen der boeren kan verdedi gen. Iedere ondernemer zal zelf ,een Kloos" moeten zijn en zelf de hand in eigen boezem moeten steken. Sprekende over het plan Mansholt zei de heer Stegeman „Ook al was er nooit een Mans- holt geboren, dan nog hadden wij dezelfde problemen. Hij noemde daarbij als voorbeeld de pluimveestapel, die nog maar aan enkele grote bedrijven een bestaan verschaft in deze sector. In de vergadering waren o.m. aan wezig afgevaardigden van de PJGO- afdeling ..Jong Holten" en van de plaatselijke afdeling der CBTB. La ter verwelkomde de voorzitter bur gemeester, mr. W. H. Enklaar. die sprak over „Aspecten van de ruil verkaveling". Bij de brief van het. Hoofdbestuur ke 13 maart in Diepenheim werd ge houden en waaraan acht dames var de afdeling Holten met hun doch ters hadden deelgenomen met in to taal 15 inzendingen. Verder gaf mevrouw L. Steenhuis- Wieringa, namens de jubileumcom missie, een overzicht van de moge lijkheden en kosten verbonden aan de viering van het zilveren jubileum der afdeling in december a.s. De be slissing is via het rouleren van een lijstje m handen van.de leden ge geven. De afdeling zal ook vertegen woordigd zijn bij de bevrijdingsfees ten op 5 mei. Waarschijnlijk zal wor den deelgenomen aan de allegorische optocht. Van 17 tot en met: 29 maart kan de damesbeurs in de hal van het Diekmanstadion te Enschede bezocht worden, aldus de laatste medede ling. voordat de presidente deze drukke maar leerzame bijeenkomst 1 sloot. over de actie van de Friese Mij van Landbouw - voor betere maatre gelen ten behoeve van de landbouw in een twaalftal punten samengevat noemde iemand uit de vergadering de „lege beurzenactie" „kolder", an deren waren voor steun aan deze actie. Besloten werd dat ieder vrij was te doen wat hem nuttig leek. De Gewestelijke Raad van Overijs sel van het Landbouwschap heeft aan alle gemeenteraadsleden in de pro vincie een schrijven doen toekomen om bij de vaststelling van bestem mingsplannen de in de meldingsge- bieden voorkomende landbouwgrond de bestemming „landschappelijk waardevol landbouwgebied" te geven opdat zij niet voor de cultuur verlo ren gaan. De districts-voorzitter, de heer J. Reurink uit Diepenheim, had bericht gezonden verhinderd te zijn. De vergadering besloot voorlopig geen zitdag van het bureau uit Zwol le te houden, omdat „die dure ke rels", zoals de voorzitter zei. de laat ste keer niets te doen hadden gehad. De secretaris, de heer A. Reijlink wees in zijn jaarverslag op de goe de hooi- en roggeoogst. De haver vertoonde door de natte herfst nog al „schot". De melkveehouderij zorgde voor een groot deel van het inkomen, al liep de prijs terug. De varkenshouderij onderging een be langrijke uitbreiding, hetgeen te con stateren viel aan de uitbreiding van het aantal varkensschuren. De pluim veeteelt is alleen rendabel voor zeer grote bedrijven, al is er verschil tus sen het houden van legkippen en slachtkippen. Het ledental liep met 17 terug, terwijl er 2 nieuwe leden werden in geschreven en bedroeg op het einde van het jaar 235. De secretaris memorerde nog de reis naar Königswinter en een we derzijdse uitwisseling, het van start gaan van de ruilverkaveling en ge zamenlijke lezingen met CBT en de bedrijfsvoorlichtings verenigingen Holten en Dijkerhoek. De afdeling was vertegenwoordigd in de besturen van de landbouwscholen te Bat ti men en Markelo (in leerlingen weer vooruitgaande i en in de Huishoud school „De Noorderbarg". die 'een goede functie vult alsstreekschool. De ziektenkostenverzekring breidt zich nog steeds uit en de motor-rij tuigenverzekering van de O.L.M. is de goedkoopste, aldus het verslag. Blijkens het financiel verslag van penningmeester E. Veneklaas bedroe gen de inkomsten f 12.365.20, de uit gaven f 12.213.55. zodat er een batig saldo was van f 151,65. Met het sal do van voorgaande jaren bedraagt het bezit f 2103..98. Na het rapport van de kascommissie werd hem de charge verleend. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Aalpol. die periodiek aftrad met bijna algemene stemmen her kozen. Voor het vervullen van de vacature door het niet herkiesbaar zijn van de heer A. Reijlink, waren vier stemmingen nodig. Gekozen werd tenslotte de heer M. Rietberg Beuseberg 80. Aanbesteed werd het contributie- ophalen. Daarbij zullen voor het vervolg machtigingen worden ge vraagd voor automatische afschrij ving van bank- of girorekening. Het punt reisje of uitwisseling kwam niet uit dc verf. Het bestuur zal nu zelf weer een keuze doen. Er komt een nieuw bestemmings plan voor de buitengebieden, daar over zal met de buurtschapbewoners gesproken worden deelde de burge meester mee. Dan zal ook het afha len van grof vuil aan de orde komen. De heer A. van de Brink spoorde dc aanwezigen aan donateur te wor den van de Stichting Bedrijfsverzor- ging. De kosten bedragen f 4.- per uur voor donateurs (na drie maan den donateurschap) en f 5,50 voor niet-donateurs. De heer Landeweerd (CBTB) dank te voor de uitnodiging en dc pretti ge samenwerking en ten slotte dank te de voorzitter de scheidende se cretaris A. Reijlink voor zijn arbeid in het belang van de afdeling.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3