Afdeling Nederlandse Hartstichting opgericht Er komt wel weer een St. Nicolaasaktie Feestelijke ouderavond o.l. Dorpsschool Jaarvergaderingen van rund erf okver enigingen Holten I ontvangt Raalte SPORT Leden vergadering Winkeliersvereniging Enquête gaf niet helemaal juist beeld Kinderen maakten de show Scholengemeenschap hield proefstemming begint! Bezint eer ge Voelbalprogtamina Fokken brengt soms ook teleurstellingen ..Fries-Hollandse" Zwolsche Boys- I lollen 1-0 Mr W. H. Enklaar spreekt over ,.Ru i Iverkavel i ngsaspecten Burgemeester Strijd tegen hart- en vaatziekten Er is veel geld nodig Prachtige op successen tentoonstelling Overzicht „Holtén"- voelhal jeugd Scli ooi ge m een schap Meld proef stemming Y oorbeschou w i 11 g „Holten-jengd" voor zaterdag Manchet-knoop gevuld met kit Vrijdag 20 maart 1970 De Sint Nicolaas-actie voor het komende najaar vormde een be langrijk gesprekspunt in de vorige week donderdag in het Stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman onder voorzitterschap van de heer W. ten Berge gehouden ledenvergadering van de Holtense Handelsvereniging. Een van de leden-winkeliers heeft n.l. tijdens de jongste actie een enquête gehouden onder 150 klanten hoe zij dachten over de winkelweekactie van de winkeliersvereniging. 88 geenquéteerden vonden de actie wel aardig, 25 vonden er niets aan en 27 hadden geen mening. Op de vraag of men liever de normale koopzegels ontving, dan wel winkelweekzegels antwoord den 104 personen, dat zij liever de normale koopzegels en 46, dat zij liever winkelweekbonnen ontvingen. Op vrijdagavond 13 maart opende de heer H. J. Arfman, voor zitter van de oudercommissie, de feestelijke ouderavond van de Dorpsschool, in Irene om half acht. Feestelijk in die zin, dat het een feest was voor vele kinderen om op het toneel te mogen verschijnen met spel, zang, muziek of dans in de een of andere vorm, waarbij de ouders tegenwoordig waren, en tevens een feest voor de ouders om dit te kunnen beleven en van het spontane onbevangene te genieten. 's Middags was er generale repe titie geweest, waarbij alle leerlin gen aanwezig waren. Elke klas had iets ingestudeerd. Jammer, dat de vierde klas ,,De koning en de konin gin van Tara'ban" 's avonds niet op kon voeren door het uitvallen van de hoofdrolspeler. De voorzitter heette ouders en genodigden harte lijk welkom, op deze ouderavond, die hij ook wel .kinderavond" zou Wil len noemen, deed een paar medede lingen en het gordijn ging open. Ver lichting en geluid werden verzorgd door de heer A. R. van Bruggen. Deze beijverde zich zeer om zijn aandeel tot het slagen van de avond goed uit te voeren, hetgeen hem gelukte. Bij het begin van de pauze vroeg de heer Arfman 't onderwijzend per soneel even naar voren te komen. een was langer aan de school verbonden dan de ander, aldus de voorzitter, en daarom is het prettig u allemaal nog eens naar voren te halen, zodat ieder kan zien wie on ze kinderen onderwijzen. De heer Molenwjjk, die als gast 'aanwezig was, kwam er nog even bij staan. Mevrouw Rozendom-Aansloot opende een tas en deelde dozen kersebon bons uit aan de verraste dames en heren, onder applaus van de zaal. De voorzitter zei. dat alle druktes. die het personeel op zich neemt, best eens op deze wijze mochten worden beloond. Tijdens de pauze bad de ouder- rommissie een verloting ter aanvul ling van de ouderkas georganiseerd., die f 400.- opbracht. Er werd koffie aangeboden. De kinderen kregen een flesje prik. Zy traden als volgt voor het voetlicht: Klas IA De eerste klas begon met enkele liedjes. Plet eerste was „Marijke", waar Ienke Hofman thee en worst verkocht. Vervolgens was Annemarie Ophof „Barend de Bezembinder" en besloten werd met „Tierelier", waar in Alie Oosterveld ..boodschappen" ging doen. Hierna volgde een kort stukje: „Liselots Avontuur" Rietje (I-Ien- riëtte Brands) was haar pop kwijt. Ze moest van haar moeder (Man- da Broekhuis) thuiskomen en kon niet meer zoeken De kabouters gingen onder leiding van Dibbes (Henk Aaft'ink) zoeken en de pop werd tenslotte bij kabou ter Slaapgraag (Coen van Hoeve- laak) gevonden en aan Rietje terug gegeven. Plierna ging ieder weer naar huis. Plet gordijn werd gesloten en klas 6 kwam er voor staan om enige Holter-liedjes te zingen tot de vol gende groep gereed stond om op te treden, hetgeen zich in 2a3 minu ten voltrok. Klas 1B Nadat Bétsie Rensen de titel van het stukje „Een klas vol stoute kinderen" heeft aangekondigd, ko men 26 kinderen één voor één op het toneel. Ieder k'ind heeft een let ter van het alfabet op een kaart bi.i zich en zegt een rijmpje op over die letter. Alle kinderen gaan daarna op het toneel (klaslokaal) zitten en zijn stout. De één gooit met propjes een ander krast op de muur, weer een ander moet in de hoek staan enz. Als allen geweest zijn, zeggen ze hun letter nog eens op. Tn de tijd. die gereserveerd was voor de toneelwisseling, zong het publiek algemeen bekende liederen. Klas 2 Het stukje „Dick en Femmy ver dwaald" speelt in een groot bos, zoals wordt aangekondigd door een omroeper (Jan Aanstoot). De hoofd rolspelers Dick (Dick Schimmel) en Femmie (Femmie Lammers) raken verdwaald. De beide kinderen wor den erg bang wanneer zij een heks zien (Matiëtte Koopman), tenslotte verschijnt de goede bosfee (Karin Jalving) die haar helpers, de kabou ters, oproept om de kinderen t:e hel pen de weg naar huis terug te vin den. De wisselpauze werd gevuld met declamatie Dinie Dangremond en Tielie Traanman reciteerden een ge dicht. Henk Knapen, Wim Disseveld, Gé ten Kampe en Bennie Arfman tapten (van te voren gecensureere) moppen. Klas 3 Klas 3 verzorgde een afwisselend programma, dat werd aangekondigd door Petra ter Doest. Ai-buc—r&t speelde het blokfluit groepje „De vier vrolijkefluiters", dat behalve de. leider BertFransen, bestond uit Marieke Wegstapel, Mar lies Dissevelt en Gerdien Kleiribu- rink. Ze speelden zeer knap „De Koningsdans en daarna ..De dansen de Moor". Petra ter Doest droeg toen het gedicht „De koning op Ju piter" voor, dat door haar zusje Ineke gemaakt was. Ze deed dit vlot en met een goedé 'intonatie. Een zanggroep ,,De fladdertjes" (Willemien Keizer, Alberta Dolle- kamp, Inge v.d. Berg, Jan-Bert Wis- sink, Bert Wierbos en Jhr. Harrie van Coeverden) zong ..Vogeltjes on der de douche. waarbij Egbert Veneklaas de rol van tuinierende vader vervulde. Als laatste trad het „Stuntteam" van klas 3 op. Thea ten Hove, He- die Redeker en Bert Battes lieten radslagen, Koprollen, handstandjes en* nog meer gymnastische toeren zien, terwijl een judo-groep (leden van ..Bato") bestaande uit Renee Leppink, Henk Muller. Hans van Geenhuizen, Bert Fransen. Pieter Keestra en Ate Oostenbrug (klas 4) het valbreken, de been- heup- en schouderwórpen, de sutemi de rando- ri en nog enkele andere judogrepen liet zien. Het was. een. aardig stukje propaganda voor de judo-sport. Klas 4 Hierna speelden Dinie Krekel en Gea van Arfst op het harmonium. Een groepje vierde klassers, be staande luit Bertha Jansen, Joke Woltman en Ieneke Wolters, blies en kele liedjes op de blokfluit. Erik Commeraal, Harrie Willems, Janti- na Willems. Alice Wierbos en Ria van der Noort. jeugdleden van AMV kwamen ook voor het gordijn om enkele nummers te laten horen, waarna de pauze werd aangekondigd. Klas 5 De vijde klas speelt het stuk „Dief gezocht". Het stuk draait om mar kiezin Trude Snuitjes van Keutelho ven (Ria van de Noort). Deze is in het bezit van een -kostbare sma ragd. Zij is doodsbang dat deze haar ontstolen wordt. Haar dienstmeisje (Anja Aaft'ink) krijgt opdracht nie mand zo maar binnen, te laten. Bij de bezoeken van melkboer (Henk' Wierbos) en postbode (Mannes Vor- kink) geeft de markiezin duidelijk blijk van haar wantrouwen tegen over de medemens. Het dienstmeis je doet verwoede pogingen haar 1 dit wantrouwen te bevrijden. Na het bezoek van de postbode blijkt de smaragd te zijn verdwenen De markiezin roept om politie, brand weer, burgemeester en wethouder 1-Iet dienstmeisje stelt voor haar v der, detective Spewinga (Wim Beu- mer) in te schakelen. Na intensief speurwerk stelt deze vast, dat de smaragd nog binnenshuis moet zijn. nadat de markiezin toestemming geeft alles op de kop te zetten, zei deze de markiezin ondersteboven en na een vermaning, dat: de markie zin niet meer zo wantrouwig moet Door de slechte weersomstandighe den in de afgelopen maanden is er in verschillende streken aan de ba sisbemesting van de landbouwgrond vooral in de glaslandgebieden, nog heel weinig gedaan. Na de weersomstandigheden het toe laten weer op hei land te komen, dient in de eerste plaats aandacht te worden geschonken aan de bemes ting met slakkenmeel en kali. Slakkenmeel met het goedkope fos- forzuur is rijk. aan kalk en bevat.ook andere voor het gewas waardevolle nevenbestanddelen. onder andere magnesium en sporenelementen. Slakkenmeel kan nog heel goed tot april worden uitgestrooid, zoals ons van deskundige zijde werd verzekerd. Toediening van kalk is voor veel Nederlandse groden van het aller hoogste belang als men bedenkt, dat het met de kalktoestand van het zandbouwland allertreurigst is ge steld. Pas op grasland ook de juiste be mesting toe en denk hierbij vooral ook aan het magnesium ter voorko ming van kopziekte. Bij dit alles geldt: „Bezint eer ge begint". Zaterdag: Holten alGFC al 4.30 uur; Excelsior blHolten bl 3.15 uur; Holten b2—De Zweef b2 3.15 uur: Hengelo clHolten cl 3.45 uur; Hol ten c*2Hector cl 2.00 uur; Sp. Rijs- sen clHolten c3 2.00 uur; SDOL dl —Holten dl 10.00 uur; Holten d2 DES dl .10.00 uur; SDOL d2—Holten d3 10.45 uur; Holten d4SOS d4 10.45 Zondag: Holten 1Raalte 1 2.30 uur; Holten 3De Zweef 3 10.30 uur: PH 8Holten 6 12.15 uur: Holten 5 Enter 5 12.15 uur; Nijverdal 4Hol ten 4 10.30 uur. De vijfde klas op de planken op de feestelijke ouderavond der O.LDorpsschool. De postbode (Mannes Vorkink) brengt de Markiezin (Ria van den Noort) een pakje. Zou daar de verdwenen pa rel in zitten? zijn en dat hij z'n partijtje biljart nog moet uitspelen, neemt de detec tive afscheid. De spelers werden voorgesteld door 'Ja'nnie Broekhuis en Erik Aanstoot. Toen het gordijn gevallen was, ver lootte de oudercommissie de talrij ke prijzen, waaronder een zestal nestkastjës. dat beschikbaar gesteld was door enige leerlingen. Klas 6 De zesde klas verzorgde het slot- nummer „Toch nog getrouwd". De 80-jarige Gerrit Jan Bosman (Johan Scholten) woont eenzaam in het bos. Soms gaan enkele schoolkin deren nog eens met hem praten. Ook komen een paar jongens collec teren voor het Bevrijdingsfeest. Op zekere dag komt een oude school vriendin, Dika Laatgeluk (Annie Mes- terberend) die ook 80 jaar is, hem bezoeken. Zij woont elders in een bejaardenflat. Het blijkt, dat ze vroe ger erg op elkaar gesteld geweest zijn, maar dit nooit hebben la ten blijken. Nu besluiten ze nog zo spoedig mogelijk te trouwen. Gezien deze unieke gebeurtenis is het col lege van b. en w. voltallig aanwe zig. Burgemeester Markmans (Jan Rëinaardus) fungeert zelf als ambte naar van de B.S. Een klas school kinderen onder leiding van hun on derwijzer Grotens (Henk Wegstapel) zingt de oudjes een lied toe. Tot slot zingen de pas getrouwde oudjes: Wij beidjes zijn heden zo blijde Wij vonden elkaar in 't woud En gaan nu trouw aan eikaars zij de Al. zijn we ruim 86 jaar oud Gezelligheid zal nu gauw komen Er keek ook geen mens naar or om Ons huisje omringd door de bomen Dat roept ons al toe kom. o kom BLIJDE. BLIJDE. BLIJDE ZIJ WIJ MET ZIJN BEI SAMEN, SAMEN, SAMEN NU ZIJ DE AAN ZIJ. Tijdens de bespreking van deze re sultaten kwam naar voren, c!-at echter wat het laatste betreft, niet de alter natieve vraag was gesteld of men lie ver geen winkelweekaktie wilde, want indien geen winkelweekzegels worden uitgegeven, dan komt er geen intocht van St. Nicolaas, krijgen de kinderen geen ballonnetjes en snoep maar wor den er ook geen waardebonnen uitge geven, kortom dan kan er geen St. Ni colaasaktie worden gehouden. Men had er begrip voor, dat enkele winkeliers in verband met bepaalde verplichtingen wat moeilijk zitten met de keuze tussen koopbonnen en win kelweek bonnen, maar men besloot toch de komende St. Nicolaasaktie op de tot nu toe gevolgde wijze te voe ren. Wel zal er nog overleg gevoerd worden tussen enkele koopzegel-win keliers en het bestuur der vereniging. Op verzoek van een der Dijkerhoek- se leden werd besloten de intocht van Sinterklaas in Dijkerhoek, evenals Neerdorp en Espelo, op een zaterdag middag te houden. Bij de tot nu toe gevolgde gang van zaken werd de in tocht voor deze buurtschappen wel wat al te laat. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J- A. van de Maat, bleek, dat het ledental door bedrijfs beëindiging met drie terug gelopen was, terwijl één nieuw lid werd inge schreven, zodat het ledental op het einde van het jaar 85 bedroeg. Er hadden in 1969 weer een aantal her openingen van zaken plaats wegens modernisering. Aan het gemeentebe stuur werd een advies uitgebracht over 't ontwerp-komplan. Ogenschijn lijk schiet dit plan niet op. consta teerde de secretaris, maar men had hem medegedeeld, dat er hard aan gewerkt wordt. Het afgelopen jaar liet een geslaag de St. Nicolaasaktie zien. De winkel sluiting op zaterdagmiddag 5 uur is thans definitief geworden. Penningmeester J. A. Slotman kon bij zijn financieel jaarverslag mede deling doen van een batig saldo. De aftredende bestuursleden de he ren W. ten Berge en P A Brands, werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Bij de rondvraag kwam het bezit van rechtspersoonlijkheid der- vereni ging ter sprake door Kon. goedge keurde statuten. Aangezien de ver eniging. die niet bezit, zal nader on derzocht worden op welke wijze deze het best kan worden verkregen. Besloten werd ten behoeve van de bevrijdingsfeesten op 5 mei een be- De beide plaatselijke fokverenigin- gen resp. voor het roodbonte en zwartbonte veeslag vergaderden maandagavond in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman, eerst elk afzonderlijk, later na de pauze gecombineerd. De fokvereniging „Holten en Om streken" (M.R.IJ.) kwam bijeen on der voorzitterschap van de heer J. W. Wesseldijk, die in zijn openings woord naar voren bracht, dat de fok kerij soms verrassingen meebrengt, maar ook teleurstellingen. Het fok ken is geen rekensommetje, maar 't mooie ervan is, dat men met levende have te doen heeft en de fokker met interesse de ontwikkeling der dieren kan volgen. De controleur, de heer J. W. Jan sen. bracht verslag uit van de werk zaamheden over 1969. Het aantal le den is met elf verminderd, het aan tal koeien bleef echter praktisch ge lijk; 875 vaarzen en 49 stierkalveren werden geregistreerd. Er werden 93 koeien'.in het stamboek ingeschreven, 8 in het keurstamboek met gemid deld 81.8 punten. 68 in het stamboek met 77.7 punten en 17 in het register mei 77:4 punten. De koe „Wiilv 22", eigenaar J. Haverslag werd in het keurstamboek ingeschreven met AB 85 punten. Bij hef financieel verslag van de heer Jansen.bleek, dat dit nogal gun stig was. Er was een klein batig sal do. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer J. W. Wessel- dijk, die periodiek aftredende en niet herkiesbaar was, gekozen de heer H. J. W. Sche^eiboer. Het bestuurslid, de heer A. Veltkamp. bracht de scheidende voorzitter dank voor de goede samenwerking en voor het werk door hem verricht in het be lang der vereniging. Door de heer W. Brinks werd nog gevraagd tot welke commissionair hij zich moet wenden bij afzet van vee voor export, terwijl de heer H. Beldman op de afstammingsbewijzen graag de predicaten gestempeld wil zien. Verder werd besloten om het. komend winterseizoen een excur sie 1e houden langs verschillende fpkbédrijven. De vergadering van de fokvereni ging ..Fries-Hollandse" (zwartbont) werd voorgezeten door de heer G. J. Meijerman. De penningmeester, de heer E. Krikkink, bracht, het finan cieel verslag uit. Voor de voorzitter, die periodiek aftrad, werd gekozen de heer A. Ribbink. Ook in deze vergadering bracht de (•mtroleur. de heer Jansen, verslag uit van de werkzaamheden. Er wer den 235 kalveren geschetst, t.w. 233 «tars- en 2 stier-kalveren; 46 werden ingeschreven in het N R,S3 in het K.S. met gemiddeld 80.7 pun ten. 36 in het stamboek met gem. 78.4 punten en 7 in het. register met 79.4 punten. De gecombineerde vergadering, die daarna volgde stond onder leiding van de heer J. W. Wesseldijk. Door de heer Lammers van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst werden een tweetal filmpjes vertoond over mag nesiumgebrek bij het rundvee en de nieuwe film over de huisvesting van rundvee. Beide zeer leerzame films, Evenals de heer Jansen in de beide vergaderingen werd ook de hr. Lam mers dank gebracht resp. voor de verslagen en de beide films. Tn" een teleurstellende wedstrijd heeft Holten een kleine nederlaag ge leden. Al in de beginfase kregen de Zwollenaren en voorsprong toen uit een harde voorzet van rechts de bal via een der binnenspelers achter doel man Breukink caramboleerde. Voor de rust kreeg Holten enkele kansen om de gelijkmaker te scoren, maar geluk en de juiste richting ontbraken aan schoten van Soer en Veneklaas. Na de rust dachten de vele Holter supporters een offensief spelend Hol ten te zien. maar dat pakte anders uit. Linksbuiten Reilink schoot eei'st nog naast uit een vrije trap. Daarna kreeg de Zwolse defensie steeds weer de gelegenheid het spel te verplaat sen, mede doordat talrijke blessures en vrije trappen het spelpeil erg ver traagden. Het veranderde ook niet toen Beltman en Nijenhuis. Kwinten- berg en Reilink in de slotfase vervin gen. Een roerig laatste kwartier waarin Holten's rechtsbuiten Vene klaas nog in 't boekje kwam te staan vormde het slot van deze ontmoeting, waarin het optreden van de scheids rechter bepaald niet vlekkeloos was. De stand bleef echter ongewijzigd. De uitslagen en de stand in 4H zijn als volgt: VIERDE KLASSE H RaalteHeino 0-0 Zwolse BoysHolten 1-0 ZwolleHeerde 1-1 WijheSallandia 1-2 Vlugheid en Kracht UD 2-2 ABSr-Wilp 1-0 Heerde 13 6 5 2 17 28-19 Zwolle 13 6 5 2 17 21-17 UD 14 6 4 4 16 27-25 Zwolse Boys 12 5 4 3 14 22-8 Holten 12 5 4 3 14 18-15 Sallandia 13 6 2 5 14 23-22 Raalte 12 4 5 3 13 19-15 Heino 14 3 7 4 13 12-17 ABS 14 5 1 8 1.1 21-33 Vlugh. en Kr. 12 2 5 5 9 16-19 Wilp 12 3 3 6 9 13-16 Wijhe 13 2 3 8 7 20-26 drag van f 1500 beschikbaar te stel len aan het 5 mei-hcrdenkingscomité. In tegenstelling tot de normale si tuatie zullen de winkels op maandag 4 mei, de gehele dag geopend zijn, omdat zij op de Nationale Feestdag 5 mei de gehele dag 'gesloten zijn. De gevelverlichting zal tijdens de braderie van 3 tot en met 6 aug. niet door de winkeliersver. worden aange bracht, maar men kan het wel voor eigen rekening doen. In november zal de montage geschieden door de Hol tense Handelsvereniging. De afdeling Holten van de Over ijsselse Landbouw maatschappij O. L. M„ houdt maandag, 23 maart haar jaarvergadering in Hotei Holterman In deze vergadering zal de burge meester, Mr. W. H. Enklaar, een le zing houden over „Aspecten van de ruilverkaveling". Eerst komen aan de orde de Jaar verslagen van de secretaris en pen ningmeester en de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van twee bestuursleden. Aftredend en herkiesbaar is de heer W. Aalpol. In alphabetische volgorde zijn door het bestuur in deze vacature candidaat gesteld de heren W. Aalpol (aftr.). H. Bekkenens, Beuseberg en G. J. Meyerman. Beuseberg. In de vacature wegens het aftreden van de heer A. Reijlink, die niet hei kiesbaar is, zijn door het bestuur candidaat gesteld de heren B. Bensen, E 475, M. Rietberg, Beuseberg 80 en H. J. Robers,Pastoriestraat 48. In verband met organiseren van een uitwisseling met een andere afdeling wordt hiervoor opgave verzocht vóór of tijdens de vergadering. De verga dering begint om 20.00 uur. Er is bijzonder weinig krachtsver schil tussen de eerste acht ploegen op de ranglijst van afdeling 4 H. Holten heeft 14 punten uit 12 wedstrijden, Raalte, dat zondag op bezoek komt, heeft er 13 uit 12. Dat kan dus een zeer spannende ontmoeting worden. Dat weten de roodzwarten ook wel, want de uitwedstrijd tegen Raalte werd gewonnen door de thuisclub. Al waren de Holtenaren toen misschien zelfs iets sterker. Raalte profiteerde van een paar zwakke momenten in de Holtense defensie en hield de puntjes thuis. Laten dat onze jongens nu zondag ook eens doen. dan zullen zij de ge hele supportersschare, die zulke ho ge verwachtingen van hen heeft, een groot genoegen bereiden. Een over winning op eigen terrein moet er toch inzitten. Met verdubbelde energie en een volledige inzet zal het zeker luk ken. Het gehele legioen wordt weer langs de lijnen verwacht om zijn fa vorieten met kracht aan te moedigen. In Holten is een plaatselijke afdeling van de Nederlandse Hart stichting opgericht. Dat geschiedde op een op donderdag 12 maart in Dorpshotel Holterman gehouden voorlichtingsavond, die was georganiseerd door de heer M. H. A. Veldkamp uit Hengelo (O.), promotor van het de Nederlandse Hartstichting. Er werd een voor lopig bestuur gekozen, dat bestaat uit dokter J. F. Sijtsema, voor zitter. H. J. G. Brinks, secretaris, J. Vuuregge, penningmeester en de dames A. Petter-Seldenrust en A. C. Cammeraat-Staal, leden. Voordat tot oprichting van een plaatselijke afdeling werd beslo ten, gaf de heer Veldkamp een toelichting op de activiteiten en doelstellingen der Stichting. De hart- en vaatziekten zijn de laatste vijftig jaar zo enorm toegenomen, dat zij nu volksziekte nummer 1 zijn. Bijna de helft van de sterfgevallen komt jaarlijks op naam van deze ziekten. Dit beeld wordt vooral beheerst door het hart infarct. Aangezien het percentage van deze ziekte nog steeds stijgende is, is gerichte bestrijding daarvan van groot belang. „Daarom, aldus de heer Veldkamp, is in 1964 de Nederlandse Hart stichting opgericht door particulieren, met overheidssteun." De Nederlandse Hartstichting bun delt alle initiatieven in ons land om de bestrijding van hart- en vaatziek ten heel duidelijk verder gestalte te geven. Zij heeft daarvoor zeer veel geld nodig geld dat voor een groot deel uit particuliere bron moet ko men. Vele miljoenen in de komende jaren. De overheid past dan gaarne bij. Gerrit Soer tussen twee Zwolsche ..Boys". Wel ge vaarlijk, niet succesvol. Slager Piet Brands heeft op de woensdag te Raalte gehouden Salland- se Paasvee tentoonstelling de volgen de prachtige resultaten behaald: Rubriek „Fijnste en beste gemeste vaarzen met 2 brede tanden" la prijs. Rubriek „Fijnste en beste gemeste vaarzen met 4 brede tanden" la prijs. Rubriek „Fijnste en beste gemeste vaarzen met 6 brede tanden" la prijs. Rubriek „Fijnste en beste gemeste dikbil t/m 2 brede tanden" la prijs. Rubriek „Beste collectie (3 stuks) slachtvee" eerste prijs. Rubriek „Bes te dikbil van de tentoonstelling" eer ste prijs en kampioen. Rubriek „Bes te paasbeest van de tentoonstelling" eerste prijs en kampioen. Holten A bereikte in de uitwedstrijd tegen DOS '37 A een zeer verdienste lijke, doch benauwde 1-0 zege. Door dit resultaat blijven de Holtenaren nog steeds in de running voor de bo venste plaats. Ook C2 deed 't bijzon der goed, en keerde met' een 2-0 zege huiswaarts uit Hengevelde, alwaar WW cl aan de zegekar werd gebon den. Pupillen D2 deed het ook dit keer uitstekend en versloeg met 3-0 Evers- berg. waardoor zij het dl elftal dicht op de hielen zitten. D4 behaalde een monsterzege (14-0) op N'dal D4 en beleefde een echt schuttersfeest. Er waren enkele bijzonder mooie doel punten bij en van de geboden kansen werd een goed gebruik gemaakt. Alle overige vastgestelde wedstrijden wer den door de slechte toestand der vel den afgelast. De heer Veldkamp wees er op dat het zonder meer mogëlijk is om tot een verlaging van de sterfte door hartinfarct (van steeds jongere men sen) te komen wanneer mensen met een hartaanval per bliksem transport (hartrenwagensj naar ziekenhuizen worden vervoerd. Er moeten hart- bewakingscentra in ziekenhuizen ko men. Daarvoor zijn mobiele eenhe den - hartrenwagens - hartbewakings- kamers in de ziekenhuizen en spe ciaal getraind personeel nodig. Die opleiding op grotere schaal kost tijd maar vooral geld. Verder moe ten er snel hartrevalidatiecentra ko men waar jaarlijks duizenden her stellende patiënten worden getraind zodat zij zich weer aan hun familie hun werk en hun hobbies kunnen wij den. De voorlichtingsavond is aldus spre ker belegd om bekendheid te geven aan de grote landelijke geldinzame lingsactie welke eind april 1970 geor ganiseerd wordt door de Ned. Hart stichting. Na deze toelichting van de heer Veldkamp hield dokter J. F. Sijtse ma een korte medische voordracht over hart- en vaatziekten. De enorme toename van deze ziekten is te wijten aan verschillende facto ren. Dokter Sijtsema noemden o.m. het terugdringen van de infectie ziekten en het vroegtijdig optreden van aderverkalking of artenrioskle- rose. Dit houdt in 'n vernauwing van de bloedvaten veroorzaakt door ver anderingen in de bloedvatwand met o.a. aantasting van de bloedvaten der hartspier. Dokter Sijtsema noemde hart- en vaatziekten welvaartsziekten die voor al voorkomen in de Westerse lan den o.a. door een verkeerde leefwij ze overvloedig eten weinig lichaams beweging met als gevolg overgewicht veel roken en geestelijke spannin gen). Verder sprak dokter Sijtsema over be handeling revalidatie en de nazorg van partpatiënten. De voorlichting v. het publiek noemde hij belangrijk om hart- en vaatziekten te voorko men. Spreker noemde zijn gehoor in dit verband vier belangrijke pun ten: le eet minder 2e zit minder 3e rook minder en 4e neem voldoende ontspanning. Na de pauze werden twee films ver toond over oorzaak en gevolg van het hartinfarct en over 't voorkomen van hartinfarct. De vergadering die minder goed bezocht was dan verwacht werd, be sloot daarna tot oprichting van een plaatselijke afdeling en koos een voor lopig bestuur dat meteen de func ties onderling verdeelde. C7 De opstelling is als volgt: Doel: Breukink; achter: Kaiser. Paalman, Hommes. Brands; midden: J. BelF- man en Den Heijer; voor: Veneklaas, Soer, Reilink en Kwintenberg; wissel spelers: D. Pasop, G. Markvoort en S. Meinsma. Wij vestigen er vast de aandacht op, dat voor Holten 1 op zaterdag 28 maart een thuiswedstrijd is vastge steld tegen Vlugheid en Kracht en dat de roodzwarten op de maandag, 30 maart (2e Paasdag) een uitwed strijd hebben tegen Wilp. Blauw Wit 1 wacht zaterdagmiddag in Enschede tegen Boswinkel 1 een zware strijd. De Enschedeërs zitten in de middenmoot en zullen zeker al les op alles zetten om zich daar te handhaven. Een Blauw Wit spelend als in de laatste thuiswedstrijd tegen Sportclub Denekamp moet in elk ge val kunnen komen tot een verdeling van de punten. De wedstrijd begint om 4.15 uur. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vastgesteld: Blauw Wit dlDelden dl 2.10 uur; Blauw Wit clTwente cl 3.00 uur; Blauw Wit blDelden bl 4.15 uur. De Holtense Scholengemeenschap heeft ook nu weer evenals bij een vorige verkiezing een proef-stemming gehouden onder meer dan zeshonderd leerlingen met het oog op de verkie zing voor de Provinciale Staten on der leiding van enkele leraren. Men had niet alleen het PAK op de stem biljetten gezet maar ook de drie par tijen die samen deze politieke groe pering in Overijssel vormen. D'68 was ook nu weer bij de jeugd favo riet. Er waren vooral uit de brugklas sen nogal wat blanco en ongeldige stemmen. De uitslag was als volgt: KVP 11 PAK 103 P.v.d. A. 58 PSP 32 PPR fi CHU 19 A.R. 9VVD 123 SGP 4 CPN 31 D'66 148 Boeren Par tij 12 Binding Rechts 0 blanco 41. Totaal geldige stemmen 556 stemmen. Aan de stemming werd deelgenomen door leerlingen van de brugklassen en van de Havo Mavo en Meao. Holten A ontvangt a.s. zaterdag thuis het Goqrse GFC A en moet, in dien, deze rriatch niet te licht wordt opgevat, in staat zijn beide winstpun ten thuis te houden. De bezoekers zijn na een goede tussensprint weer lelijk aan het afzakken en de kans bestaat dus, dat zij zich willen rehabiliteren. Bl gaat een bijzonder zware wed strijd tegemoet in de uitwedstrijd te gen koploper Excelsior bl en zij krij gen hiermee tevens de laatste kans om aanspraak op de bovenste plaats. B2 heeft thuis een redelijke kans te gen de Zweef b2 en een zege zou ons aangenaam zijn. Cl gaat op reis naar Hengelo cl en dit kan een zeer inte ressante ontmoeting worden, waarbij de uitslag niet ver van een gelijkspel zal zijn. Dit wordt de wedstrijd tussen de nrs 2 en 3 van de ranglijst. Het c2 elftal ontvangt thuis Hector cl en is vast van plan haar goede positie op de ranglijst te handhaven. C3 speelt uit tegen Spc. Rijssen cl en wij geven hen niet veel kans tegen deze sterke tegenstander. Pupillen dl popelt ook weer eens te spelen eng aat op bezoek bij SDOL dl, in Luttenberg. hetgeen voor onze jongens direct al een zware opgave wordt. D2 speelt thuis tegen DES dl met een klein kansje op winst. D3 speelt uit tegen SDOL d2 en moet in staat zijn om tenminste één puntje te behalen, terwijl d4 het thuis moet opnemen tegen SOS d4 en vast van plan is om als overwinnaars uit de strijd te komen. Consumen- paar gouden Onderzoekers van tenbond hakten een manchetknopen door en wat zat er in: kit. Niettemin waren de knopen voorzien van het rijksgehaltekeur- merk voor 14 karaats goud. Reac tie van één van de kantoren van Waarborg (die toezien op de naleving van de Waarborgwet voor platina, goud en zilver): „Het merk is wel te recht aangebracht, omdat dit soort voorwerpen met een Mtvulling tot 20 gewichtsprocenten voor keurmer- king in aanmerking komt." Reactie van de Consumentenbond, ge publiceerd in het maart-nummer van de Consumentengids: „De waarborg wet voor platina, goud en zilver be looft de consument meer dan waar wordt gemaakt. Wil het rijksgehalte- merk de consument de zekerheid ge ven, die ermee gesuggereerd wordt, dan zullen er bepaalde dingen moe ten veranderen."

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3