Contact-avond werkgevers en werknemers in de bouwvakken Geslaagd voor jiikeuse 5 mei.... Allegorische optocht Zo stcido Holten ZESKAMP - 5 MEI - KRIJGT REEDS VASTE VORMEN RAADSVERGADERING Eerste gezamenlijke ontmoeting in Amicitia Thans spoedige opgave van deelnemers ONZE AGENDA DATA om te NOTEREN Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Kerkdiensten Goede Vrijdag, 27 maart Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorging Wachtdienst slachthuis Verkenners W aardenborchgroep geïnstalleerd Storingsdienst GEB ALMU-ensem ble voor de RONO Grote aanmelding Palmpaasoptocht Uitloting aandelen „Waardenborchgroep" Officiële publikatië Herziening bestemm in gsp lan Holten OPHALEN HUISVUIL ONTSTEKEN VAN PAASVUREN STREMMING POTHAARSBRUG Fire Craeker naar Italië Vrijdag 20 maart 1970 HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs f 5,per half jaar, 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten t.g.v Hollens Nieuwsblad Vrydag 20 maart 19.45 uur: Bijeenkomst „Aktuele Kerkgroep" bij familie Haarman (zie ber.). "Vrijdag 20 en zaterdag 21 maart Meubelafdeling N.V. Gebr. Schuppert gesloten (zie adv.). Zaterdag 21 maart 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. ,,De Vrien denschaar" in Irene met opvoering toneelspel „De Vluchtelinge". 13.30 uur: Keuring en Palmpaasop' I tocht in Kalfstermansweide (zie be- i richt). Zondag 22 maart 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 23 maart 15.00 uur: Officiële heropening van de gemoderniseerde meubelzaak van N.V. Gebr. Schuppert aan de Sta tionsstraat. 19.45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleu terschool in de school aan Schoolstraat. 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten der OLM in hotel Holterman Spreker burgemeester mr. W. H. Enklaar. 19.45 uur: Bijeenkomst Chr. Platte- I landsvrouwen in Rehoboth. Spreker de heer P. Ruiter over de ,Mattheüs Passion'. Belangstellenden hartelijk welkom. Dinsdag 24 maart 9.00 uur voorm.: Heropening voor het publiek van de gemoderniseerde meubelzaal van N.V. Gebr. Schup pert aan de Stationsstraat (zie ad vertentie) 19.30 uur: Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize (zie de agenda). 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in het gebouw Bethanië. Donderdag 26 maart 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in Irene. De avond wordt verzorgd door de heer J. Kroon. Zaterdag 28 maart Betaalde wintertraining Zwemclub Twenhaarsveld. Vrijdag 3 april en zaterdag 4 april 20.00 uur: Jaarfeest CJV „Espelo" in „Het Trefpunt" met o.m. opvoering van de thriller „Narcose" van Wim Dumont. Woensdag 8 april, 18.30 uur, Excursie naar het Klooster Sion van de Herv. Vrouwen groep Holten. Vertrek vanaf het gebouw Irene. 'Dinsdag 21 april, 20 uur, Le denvergadering van de VVV .Holtens Belang" in Dorpshotel Holterman. Zaterdag 25 april Betaaldag wintertraining Z.C. „Twen haarsveld". Dinsdag 28 april. 19.30 uur. Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. Gevonden: Bruine actetas met in houd; kortharig hondje; 1 pr. rol schaatsen; damesglacé; 1 pr. dames- glacé's; bivakmuts; muntbiljet; kin- derwant; 1 pr. kinderwanten; 1 munt stuk. Verloren: portemonnee met in houd; bril met metaal montuur; trouwring met inscriptie; dubbele rij wieltas; zilveren kettinkje; dames knipportemonnee met inhoud; porte- met inhoud. Geboren: Hendrika Janna, zv H J Slijkhuis en G W J Dikkers, Espelo 31. Ondertrouwd: G M A van Mourik, oud 21 jaar, Deventer en A A Kleijn Hesselink, oud 21 jaar, Pannenbak kersstraat 12, Holten. Getrouwd: H J Pinkert, oud 27 jaar. Pastoriestraat 29 cn G Kolkman oud 24 jaar, Dijkerhoek 71. Overleden: H Kettelarij, oud 44 jaar, Beuseberg 172. BEVOLKING Ingekomen: G J Kooijmans en gez. van Markelo naar Reilinksteeg 2; A Pieters en gez. van Almelo naar Holterberg 26: A van de Bovenkamp en gez. van Gorssel naar Vianenweg 77; W J H Wansink van Spanje naar Dorpsstr. 17; J W van Langen en gez. van Hellendoorn naar Hoffesstr. 7; M Dijkhuis en gez. van Haaks bergen naar Dorpsstr. 61DJ Kievit en gez. van Hellendoorn naar Hoffes str. 3; M J C van der Sligte-Siege- rink van Ambt-Delden naar Burg. v. d. Borchstr. 10. Vertrokken: H W Dijkgraaf en gez. van Holterenkstr. 30 naar Wierden. De Holtense Bou\ - akpatroons- bond organiseerde het afgelopen weekend in Amicitia een wat zij noemde „contactavond voor alle werknemers in hun branche met hun dames. De patroons waren zelf met hun dames aanwezig en ook de oud leden waren voor deze avond uilge nodigd. Er worden overal door zaken cn be drijven heel wat feestavonden geor ganiseerd. Feestelijke bijeenkom sten in een dergelijk groepsverband van werkgevers en werknemers be horen nog tot de uitzonderingen. Het werd ook in Amicitia een feestelijke avond want de patroons waren niet karig met hun tractatie, zij zorgden voor enkele aardige films en tussen de bedrijven door voor een gratis ver loting. De loonzakjes met consump tiebonnen waren genummerd zodat iedereen meedeed. Na een kort openingswoord van de voorzitter de heer J. W. Nijland werd door de heer Wilpshaar een voor dit gezelschap zeer toepasselijke kleu renfilm vertoond over het winnen van vele houtsoorten in Afrika n.l. in Ni geria en Ghana getiteld „Het woud der schemering". De tropische wou den dezer landen bevatten 'n enorme rijkdom aan hout door welke winning welvaart begint te ontstaan voor gro te gebieden. Je zou ze natuurlijk kun nen gaan tellen' was de slogan van deze film. Dat tellen is er inderdaad van gekomen. Nigeria is in grote vak ken verdeeld en daarna heeft men met Amerikaanse hulp de exploratie ter hand genomen Er zijn o.a. in Sa- pele grote fabrieken ontstaan die het hout bewerken waarna het met zeeschepen wordt afgevoerd. Men kreeg een prachtige indruk van de woeste natuur, de moeiliikheden van het oerwoud, rio oerkracht van de zwarte houthakkers en van de enor me voertuigen die de stammen naar de rivier brengen, waar enorme vlot ten soms meer dan 1500 km. moeten HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur Hulppr. A. Schellevis, 15.00 uur Ds C. C. Addink (Bev, nieuwe lidmaten) Extra collecte Bouwfonds Irene Geref. Kerk: 9.30 en 3.00 uur ds R. A. Hoogkamp, In beide diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor verbouw en uitbreiding voor de kerk. R. K. Kerkdienst 9.30 uur in het ge bouw Irene (Eucharistieviering). NIEUW HEETEN R. K Kerk Zaterdagavond 7.30 uur Zondagmorgen 8.00 u en 10.30 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur Ds. C. C. Addink (Gezinsdiensit), Extra collecte: BouwfondsBethanië. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds W. P. J. Osinga (bev. nieuwe lidmaten) Extra collecte Herv. Kerkkoor. HOLTEN Ned- Herv. kerk: 10.00 u. ds. P. Lug- tigheid (viering H.A.)19.00 u. ds. C Addink (viering H.A.) Geref. kerk: 19.30 uur ds. S. G. Bloem van Ommen. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Addink (viering H.A.) OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10.00 en 19.30 uur ds. W. P. J. Osinga (viering H.A.) NIEUW HEETEN R.-k. kerk: 15.00 u. Eucharistievie ring, Kruisweg; 19.00 u. alsvoren Goede Vrijdagdienst. NIEUW HEETEN Idem, zaterdag 28 maart: 19.00 uur afleggen voordat de plaats van de verwerking wordt bereikt. Een amusementsfilm bracht heel wat komische beelden op het witte doek. De heer H. J. Reterink zorgde met zang en muziek op het Hammondor gel vopr de muzikale omlijsting. De hoofdprijs van de verloting een dagtocht voor twee personen naar Königswinter werd gewonnen door de heer H. G. Klein Velderman en zijn echtgenote. Na een warm hapje aan het slot van de avond dankte de heer J. W. Bal- tus de patroons namens de werkne mers waarvan er slechts enkelen ver stek hadden laten gaan. Hij sprak de hoop uit voor een herhaling van dit onderlinge en prettig contact. Voorzitter Nijland zag ö-it er, blijkens zijn slotwoord, wel inzitten en noem de deze avond geslaagd. Zaterdag 21 maart vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 u. J. F. Sijtsema, Pastoriestr. 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 21 maart en zondag 22 mrt R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijs- sen, tel. 05480-3194. Praktijkadres Enterstr. 118, van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 21 maart en zondag 22 mrt R. Back, Schepenenstr, 16, tel. 2004 's Ochtends van 9.00-10.00 uur op maandag en dinsdag in het Groene Kruisgebouw, tel. 1436 (Goede Vrij dag geen spreekuur). O Elke morgen van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438, b.g.g. tel. 1799 mevr. Beltman-Aan stoot. Vrijdag 20 maart t.m. zondag 22 mrt keurmeesters buiten de diensturen J. Hof, Kozakkenstr. 19, tel. 1697. Maandag 23 maart t.m. zon dag 29 maart, C. Dijkstra, School straat 5, tel. 1833. Aangifte gestor ven dieren op zaterdag: 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 1318. In het troeppenhuis der Waarde- borchgroep in de Beuseberg -het home van de Holtense padvinders- zijn Ben Arfman. Herman Aaftink, Wout Timmer, Han Brouwers, Henk Weg- stapel en Jan Reinaardus, dinsdag avond geïnstalleerd als verkenner Voor deze installatie bestond ook van de zijde der ouders van de verkenners grote belangstelling. Na het officiële gedeelte werden enkele interesante films vertoond over de Jamboree in Griekenland, over een ruimte-uitstapje en werd nog een te kenfilm gedi-aaid. In dé pauze, waarin ouders en ver kenners op een kopje koffie werden getracteerd, deelde de leiding mee, dat het verkennerszomerkamp 1970 van 2 tot en met 12 juli zal worden gehouden in het sauerland (Dl.) bij de Möhnetalsperre, Magda van Loo, Kloosterweg 2 te Almelo heeft het afgelopen weekend in het Ned. Hippisch centrum te Deurne het diploma „Pikeuse" be haald bij een 2-daags examen dat werd afgenomen door de heren Bus hof. Hasselman en Mellema Magda (18) is reeds meer dan tien jaar lid van de Landelijke Rijvereni- ging Looleeruiters te Almelo en sinds september 1968 assistente bij manege Teun Beldman te Holten. Er namen aan het examen in Deur ne 12 amazones en ruiters deel waar van er slechts 4 slaagden. Magda kwam met de beste cijfers uit de bus en zou met een half puntje meer de aantekening „met lof" hebben gekre gen. Op de foto Magda met het paard „Gordonette" van manege Beldman waarmee ze aan het examen niet mocht deelnemen» maar waai-aan Magda toch wel veel te danken heeft vandaar dat extra Klontje Zaterdag 21 maart t.m. vrijdag 27 maart buiten de diensturen Electra: J. Kolkman, Gaardenstr. 31, tel. 1368. Gas: geen dienst. In het Overijssels programma van de RONO van 24 maart (19.15-20.00) worden eigen opnamen uitgezonden van het ALMU-ensemble, bestaande uit: Hakim van Lohuizen, clavecim- bel, Roswitha Schott, Carla Kemme, Edo Santman en Cathrien Twillert: dwarsfluit en blokfluit. Uitgevoerd worden werken van Michael Preto- rius, Hans-Martin Linden, Alexander Tcheréprinie. Het Overijssels Programma is te be luisteren via de FM kanalen 31 en 35 en via de middengolf 188.2 meter. Daar de 5 mei-viering reeds over ongeveer 7 weken zal plaatsvinden, en de feesten steeds meer vastere vormen gaan aannemen, is het thans noodzakelijk, dat over de zeskamp, die 's middags plaats zal vinden, het één en ander aan de bevolking van Holten bekend gemaakt wordt.. De zeskampcommissie heeft sinds de laatste publikatië in het Holtens Nieuwsblad, verschillende keren vergaderd en men is inmiddels tot enkele belangrijke beslissingen en bepalingen gekomen, die voor de bevolking van Holten zeer belang rijk zijn, en zeker voor de deelne mers van de zeskamp, die nu reeds hun eerste pogingen kunnen doen, om de zeskamp tot een wa re gebeurtenis te maken. Donderdagavond 12 maart heeft de commissie bepaald, dat er een vijftal wedstrijden georganiseerd en gespeeld zullen worden. Zoals in de vorige publikatië ver meld stond, moeten nu ook de deelnemende ploegen (spelers) sa mengesteld worden De commissie gaat er van uit, dat Holten ver deeld zal worden over 6 rayons, die elk een coach bezitten, waar, vanaf heden de deelnemers zich kunnen aanmelden (gedacht wordt aan sportmensen, maar zeker ook belangstellenden). Zij kunnen zich opgeven bij de coach van zijn/haar buurtschap, die hieronder vermeld staan. De tijd is evenwel beperkt n.l. tot 1 april, daar de ploegen te gen die tijd samengesteld zullen moeten zijn in verband met de voorbereiding voor de wedstrijden zelf. De bedoeling is n.l. dat iedere coach z'n eigen ploeg samenstelt en deze bij de commissie bekend maakt met adressen enz. De commissie gaat er van uit, dat elke ploeg bestaat uit 20 deel nemers en wel 10 dames en 10 he ren, dus de dames zijn zeker niet minder hartelijk welkom, dan de heren. Belangrijk is evenwel, dat iedere speler op 5 mei ingezetene van Holten moet zijn. De buurtschappen werden als volgt verdeeld, en iedere buurt schapbewoner kan zich aanmelden bij de desbetreffende coach. 1 Beuzeberg, J. Markvoort, Rou- daalterweg 20, Markelo, telefoon 05731-295. 2 Espelo-Neerdorp, mejuffrouw B. Schippers, Espelo 15. 3 Dijkerhoek-Holterbroek, D. Jansen, Dijkerhoek 16. 4 Borkeïd-Look, T. Lukkien, Bor- keldweg 6. 5 Dorp Noord, G. Soer, Noorden- bargstraat 14. 6 Dorp Zuid, Joh. Jansen, Haar- straat 15. Wel moet er nog bij vermeld worden, dat er in Holten reuze veel animo bestaat voor het deel nemen aan de wedstrijden, zodat men er goed aan doet zich tijdig aan te melden! De scheiding Holten noord-zuid is de Oranjestraat, Doi-psstraat, Burg. v. d. Borgstraat, Raalterweg alles ten noorden ervan, dus o.a. „de Kol" is Holten-noord! De gemeenteraad komt dinsdag, 24 maart, des avonds 7.30 uur in open bare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgen de agenda: 1. Notulen van de vergadering van 24 februari 1970. 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 3. Voorstel tot het geven van namen aan straten in het complex „De Haar". 4. Voorstel tot verkoop van 'n bouw terrein aan: a, de heer G. J. Barneveld. alhier b. de heer E. D. Vincent, alhier 5. Voorstel tot het benoemen van me juffrouw J. G. M. Veldkamp, ad junct-commies A ter secretarie, al hier, tot ambtenaar van de burger lijke stand. 6. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de vermakelijkheids belasting. Het begin is er!!! De eerste opgaven voor deelname aan de optocht zijn binnen! De verwachtingen zijn hoog gespannen. Zal het de grootste op tocht worden die Holten ooit gekend heeft? Heel Holten gonst van plannen en ideeën! Het zou de commissie wel kom zijn, wanneer uw plannen definitief zijn, dat u nu reeds opgave voor deelname doet. Het aanmeldingsadres is: G. J. Aaftink B 16, telefoon 1600. Wilt u s.v.p. wel een contactadres opgeven? De voorlopige rubrieken voor deelname zijn: 1 Versierde wagens: 2 lopende groepen of enkelingen; 3 versierde auto's; 4 kolder. Over deze rubrieken volgende keer meer inlichtingen. Er worden besprekingen gevoerd om 'n zeer onpartijdige jury te krijgen. De optochtcommissie. G. J. AAFTINK H. J. KOOPMAN 7. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1970 (kredieten voor bouw noodlokalen scholenge meenschap, aankoop leermiddelen openbare lagere Kolschool, verbe teringen slachthuis). 8. Rondvraag. Voor de Palmpaasoptocht, die za terdagmiddag wordt gehouden, heb ben zich reeds meer dan tachtig kin deren opgegeven. De keuring begint om 14.00 uur in Kalfstermansweide, wanneer de weersomstandigheden normaal zijn. In geval van regen zal het comité trachten uit te wijken naar een zaal. Dit zal dan nader worden bekend gemaakt. De kinderen moeten vóór de keuring in Kalfstermanswei de aanwezig zijn, omdat alle palm- pasens een nummer krijgen met het oog op de keuring, die geschiedt voor krakelingen en voor zwaantjes. De route van de optocht loopt door de Gaarden en gedeeltelijk over de Boschkampstraat met ontbinding op het pleintje voor het gebouw Irene aan de Tuinstraat. De muziekvereni ging „HMV" verleent haar medewer-, king. Het dagelijks bestuur van de Plaat selijke Commissie van de Holtense Padvinderij ,De Waardenborchgroep' heeft de volgende renteloze aandelen uitgeloot: 78, 98, 116, 119. 135, 144. 193, 195. 197, 204 en 218. De gelukkige aandeelhouders kun nen binnenkort bezoek verwachten van een van de commissieleden. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten van Overijssel bij beschikking van 9 fe bruari 1970, afd. 2 nr. 95033, goedkeu ring hebben verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 22 april 1969, nr. 1627, tot vaststelling van een herziening van het bestemmingsplan Holten, behoudens voor zover dit strekt tot vaststelling van de artike len 10, lid 1, sub e. 11. lid 1. sub f, 12, lid 1, sub e en sub f, 12, lid 2. voorzo ver dit artikel gedeelte handelt over artikel 12, lid 1, sub a, 14, sub d, 15, lid 1, sub e, 15, lid 2, sub b, 16, sub b, 17, lid 2, 18, lid 2, 19, 22, sub c, sub d en sub e, 24, lid 2. 25, sub c, 28, lid 3 van de voorschriften, waaraan goed keuring is onthouden. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten. alsmede het bestemmingsplan met de bijbehorende toelichting en voorschriften liggen met ingang van 23 maart 1970 gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot Ge deputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende die termijn bij de Kroon beroep instellen. Eveneens zijn daartoe bevoegd, zij, die bezwaren hebben tegen voormel de onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en kunnen worden ingediend bij de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te 's-Graven- hage. Holten, 19 maart 1970. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in plaats van op Goede Vrijdag, 27 maart a.s. het huisvuil zal worden opgehaald op donderdag, 26 maart a.s. en dat in plaats van op 2e Paasdag, maandag, 30 maart a.s. het huisvuil zal worden opgehaald op dinsdag, 31 maart a.s. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris, De burgemeester van Holten ves tigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 74a der Algemene politieverordening voor de gemeente Holten, waarbij het zonder zijn toestemming verboden is in de openlucht paas- of kampvuren te ont steken. Aanvragen om vergunning voor het ontsteken van paasvuren moeten uiterlijk 24 maart a.s schriftelijk ter secretarie worden ingediend en een aanduiding bevatten van de plaats waar het vuur ontstoken zal worden. Aangezien de aanvragen door de brandweer moeten worden gecontro leerd. is het noodzakelijk, dat boven staande termijn stipt in acht wordt genomen. Holten, 20 maart 1970. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten wijzen belanghebbenden er op, dat de Rothaarsbrug in de Dorperdijk onder de gemeente Bathmen zal wor den vernieuwd. In verband hiermede zal de Pot- haarsbrug gedurende dé periode van 31 maart tot en met 8 april a.s. voor alle verkeer zijn gesloten. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. De heer T. Beldman, eigenaar-in- structuur van manege „Teun Beld man" heeft het paard ,Fire Cracker' waarmee hij sinds de aankoop plm. 2'It jaar geleden op tal van hippische evenementen prachtige successen be haalde verkocht aan de internationaal zeer bekende Italiaanse ruiter Orian- di. De verkiezing voor de Provinciale Staten heeft vergeleken met de Statenverkiezing van 1966 - en dat is het beste vergelijkingsobject - verlies gebracht voor de Boeren Partij (178 stemmen), de CHU (104), de PvdA (148), CPN (5) en GPV (7). Winst behaalden de VVD (112), D'66 (37) de ARP (33) en de SGP (4). Binding Rechts be haalde 10 stemmen. Omdat de PvdA in Over ijssel in het PAK uitkwam zijn de stemmen van de PSP bij haar stemcijfer van 1966 opgeteld. De PPR was er toen nog niet. Wat het niet opkomen betreft is Holten ver be neden het landelijk gemiddelde gebleven. Toch hebben 751 kiezers niet aan de stemming deelge nomen oftewel 17%. Een klein percentage komt bij elke stemming niet op, wegens ziekte, afwe zigheid en dergelijke. Dit niet-opkomen is te be treuren, omdat 't de onduidelijkheid nog verder in de hand werkt. Geen enkele partij of groepe ring weet nu eigenlijk precies waar zij aan toe is. Straks met de verkiezing van de gemeenteraad op woensdag, 3 juni a.s. komen de kiezers hopen. liik beter op. Hieronder een volledig gespecificeerd overzicht van deze verkiezingen: PROV. STATEN 1970 HOLTENSE STEMBUREAUS PARTIJEN 1 Kleuterschool Tuinstraat 2 Aula Haarstraat 3 Huishoudschool 4 School Dijkerhoek 5 Kleuterschool Holterenkstra 4 KVP PAK CHU ARP VVD SGP Binding Rechts CPN GPV D'66 Boerenpartij Overige partijen Geldige stemmen Ongeldige stemmen Uitgebrachte stemmen Aantal kiezers Niet opgekomen STATEN 1970 Totaal aantal Percer stem- tage men 826 1034 509 676 2.6 22.6 28.3 14.11 18.9 0.90 0.27 0.16 0.16 3654 4405 PROV. STATEN Stem- Percen- men tage 2.8 25.3 1138 476 564 TWEEDE KAMER 1967 Stem men Percen tage 100 913 1170 23.1 29.5 13.4 14.6 1.6 12.5 Het lijkt ons interessant om ook nog even het aantal stemmen te publiceren, die onze plaatsgenoten op de verschillende lijs ten hoewel niet op verkiesbare plaatsen wisten te beha len. Dat zijn: Lijst 2 (PAK) L. Kaan (PvdA) 354; lijst 3 (CHU) H. Rietberg 75; lijst 5 (VVD) D. J. Wansink 260, W. ten Berge 92, mevr. N. H. van den Broek-Laman Trip 34 en lijst 11 (Boe ren Partij) E M. van Schooten 148. De heer Van Schooten keert niet in de Staten terug aangezien het aantal zetels van zijn partij van 4 teruggevallen is op 1. Het stembuieau in ae h.>eui. lwol aait de Tuinstraat. AlIiLci de tafel v.l.n.r. de heren C. H. Landeweerd, G.J. Langenbarg en L. Haan

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1