Overijsselrit 70 zwaarste sinds 25 jaar m - Vier en dertig nieuwe gediplomeerden Onderwijsresultaten in Nederland teleurstellend Waar gaan wij heen? Blauw Wit won verdiend Goede betrouwbaa rileidsrit, maar Geslaagd Jaarvergadering Vereniging Bedrijfsvoorlichting Holten Geslaagde jeugdleden clubavonden v.v. „Holten Ver. bedrijfsvoorlichting Dijkerhoek fuseert met Holten wonnen Slechts Holten 1 Zwolsclie naar Boys Mooi succes voor Jan Miiller Twaalf goed in toto melk Schoolzaal-handbultoernooi ..IJssehlreek' P6e" GOEDE RESULTATEN VAN DE HOLTENSE MEISJES voor grootste paasvuren Inbraak in de Se holen gem eenschap EH.B. O. -EXAMENS Methoden van inkuilen besproken INGEZONDEN Speelplaatsen voor kinderen H. J. L. VONHOFF-V.V.D. Atheneum kwestie van aantallen MOOIE OPBRENGST Culturele agenda Benoe nul Resultaten van Elolter voetbaljeugd Yyj^feg 13 maart 1970 scs ■L De Overijsselrit 1970, de voorjaarsbetrouwbaarheidsrit van de £.N.M.V., die zaterdag in de besneeuwde contreien van Centraal- »n Zuidwest-Overijssel verreden werd, heeft zulke hoge eisen aan nensen en materiaal gesteld, dat slechts 29 van de 93 rijders, die 'e des morgen in Haarle aan de start verschenen de eindstreep haalden an Sn in de prijzen vielen. De voorzitter van het gewest Overijssel iet Van de K.N.M.V., de heer A. R. van der Wolde uit Markelo, ver- textif^aarc*e ^an 00^ ki) het bekend maken van de uitslag in hotel ,n ve,,De Haarlerberg", dat dit de zwaarste rit was geweest van de voi^g^oP611 vijfentwintig jaar. In zijn woord van hulde noemde hij lianciet volbrengen van deze betrouwbaarheidsrit een prestatie, die ncisccijn weerga in Nederland niet vindt. Hoe zwaar de rit was bleek :emawel uit het feit, dat in de eerste ronde van plm. 90 km reeds i twflertig rijders waren uitgevallen. De organisatoren besloten dan geb'ï>ok de derde omloop te laten vervallen, kum reld ■Dat ^et mödlijk zou worden had- len vele inschrijvers reeds voor- 0Vl.ien, want 47 van hen lieten verstek die !{aan. Toch waren er nog 93 moedi- kaar'en' *n 1® verschillende klassen, die iet wel eens wilden proberen, met 1' \e reeds in de aanhef geschetste uit- w'"ilag. Slechts twee rijders behaalden •en ïoud door zonder strafpunten te ein- ;estjj.igen t.w. in klasse B (junioren t.m. 25 cc) Alle Graafsma uit Appelscha Sn in klasse C (junioren t.m. 175 cc) T. H. Lichtenberg uit Rijssen resp. bp V.G.S. en Moto Morini. Dick Mul- 5tela(„ enïiét 2 strafpunten en zijn vróègerë Rakkenist Jan Bak uit Rijssen, met en hr- K. Kiestra als bijrijder, wist, even- ils het duo Gijsbertsen-Haalboom uit )oorn, de schade tot 3 strafpunten e beperken. Opmerkelijke prestaties everden ook Alb. Graafstra uit Ap- lelscha op 125 cc V.G.S. met 1 straf- mnt, S. Bekkema uit Winkel op den 25 cc Zundapp met 2 strafpunten, %1. van Beek uit Capelle (N. Br.) met en 250 cc Maico met 4 strafpunten I In Jan van Dobben op een 250 cc J. 'amaha eveneens met 4 strafpunten. foor beginnelingen en de bromfiet- en was het dit jaar een te zware il. Behalve door de gladheid van de .oor de sneeuw glibberige landweg- etjes en zandpaden, hadden de rij- 1 ers het tussen 9.00 en 10.00 uur zeer w loeilijk door de zware sneeuwval, ie het uitzicht belemmerde, waar- Aangezien er in Zwolle veel min er sneeuw gevallen is dan in deze treken is het zeer waarschijnlijk, dat •voerie wedstrjjd Zwolsche Boys - Holten tjmpndag wel doorgaat, klotsr*, vertrek is bepaald op kwart over ";en vanaf de Smidsbelt. 50 'kirJ v°ldoende belangstelling zal de supportersvereniging een bus laten jpen. Wij verwachten, dat het gehele l" ch'gioen in Zwolle langs de lijn zal e "taan om onze jongens bij hun eerste jep^'edstrijd na de hervatting van het I-wijl"""0" eizoen sterk aan te moedigen. De opstelling is als volgt: doel: Jreukink, achter Kaiser. Paalman, •lcvoort., Brands, midden: Meins- Beldman, voor: Veneklaas, Soer Swintenberg en Reijlink. taf i. Wi, coelts' is i het snelhf Bij dig n laarvjandeijjk ruiter Jan Müller heeft op aan fet Indoorconcoui's hippique te Den losch bij het .springen L" met z'n are sfjeuwe paard ..Sardine" de derde ;wikkfrijs behaald, ies de alisaf De rechtsbinnen van Holten 1 G. en sr. F. Soer, melkventer bij het Zuivel- stoptewerkingsbedrijf ,,De Vrijheid", al- 3el gfier, heeft een rijtje van twaalf goe- ,e uitslagen in de voetbalpool. En nu taar wachten wat dit op zal bren- en nten. cht. H de" door o.a. hun motorbrillen besloegen en de pijlen moeilijk te zien waren. Men was deze keer nl. afgestapt van het door krijt aangeven van de rou te. B. Balk uit Abbekerk kwam zon der benzine te zitten door het veel vuldig slippen, terwijl hij normaal het parcours gemakkelijk met zijn brand stof had kunnen rondkomen. Tal van rijders konden door panne de rit niet uitrijden. A. Boode uit Bathmen bleef in de Look staan met een ge broken ketting. Jan Meinders uit Apeldooin oud-Rijssenaar .-r- kreeg in Markelo een lekke band. Dinant Markvoort uit Holten viel onzacht van zijn Guzzi en kreeg een schouderblessure, maar overigens be hoefte het Roode Kruis-team nauwe lijks in actie te komen. De motorclubs uit Hellendoorn, Nijverdal, Holten, Markelo en Rijs sen verleenden met het uitzetten van de route en het verrichten van 5 tijd- en 3 routecontröles hun onmis bare assistentie bij dit motorsport evenement. Van de Centrale Sport- commissie der K.N.M.V., was aan wezig de heer Ben Majoor, met zijn vrouw, die altijd assistentie verleent in de rekenkamer, van de Sportcom- missie Oost, de heer B. W. Winkel uit Vriezenveen, alsmede de officiële tijdwaarnemers de heren J. Koning en G. Sloots. De rekenkamer werkte onder leiding van de heer H. J. Ezen- dam uit Hengelo, sceretaris van het gewest Overijssel. Voorzitter Van der Wolde heeft aan Hein van Olst, die het parcours heeft voorgereden. Henk Bekker- nens voor het beschikbaar stellen van de terreinen onder Hellendoorn en de velen, die door hun deelname en me dewerking de Overijsselrit 1970 de den slagen, bij het bekendma ken van de voorlopige uitslag, dank gebracht. Deze uitslag is als volgt (0 strafp. is goud. 1 t.m. 25 strafp. is zilver en brons de overigen die geklasseerd zijn) Klasse A, junioren t.m. 50 cc: A. J. Harkink. Lochem, Kreidler 10 strafp. Klasse A. 1 bromfietsen t.m. 50 cc.: G. J. Westenberg, Hellendoorn, 30 strafp. Klasse B. junioren t.m. 125 cc.: 1 Alb. Graafstra, Appelscha, VGZ 0 strafp.. 2. Alb. Graafstra, Appelscha VGZ 1 strafp., 3. J. de Groot. Ha- velte, AGS-Zndapp, 5 strafp., 4. ex equo P. Hordijk, Rotterdam, Jamaha en G. W. J. Hoftijzer, Varsseveld. Maico. 14 strafp.. 6 R. Wielinga. As sen. Morini 15 strafp., 7 G. J. Lan- genkamp Laren (Gld.) Bultaca, 24 strafp.. 8. W. Hellemons. Berschen- hoek, Pento KTM, 87 strafp. Klasse C, junioren t.m. 175 cc.: 1. J. H. Lichtenberg. Rijssen, Moto Mo rini, 0 strafp., 2. S. Bekkema, Win kel, Zndapp. 2 strafp.. 3. T. I-Ioevers Doesburg. Maico. 14 strafp., 4. A. J. Heijink. Harfsen, Bultaco. 27 strafp.. 5. A. van Nijen, Almelo. Moto Mori ni. 104 strafp. Klasse I). junioren boven 175 cc: 1. C van Beek. Capelle (N. Br.) Mai co 4 strafp.. 2. E .11. Wocssink. Harfsen, Bullaeo, 10 strafp.. 3. B. Bolte. Laren, Husqvarna. 19 strafp., 4. exequo. M. Spekkink, Hengelo (G) Husqvai-na en .T. Berentsen, Hengelo (G). Maico 35 strafp. ?rkin? Aan het schoolzaalhandbaltoernooi de ;id n mi cent ,15 F hikt v'an de afdeling ..IJsselstreek" ir sporthallen te Deventer. Raalte en Cpe, gespeeld op zaterdagmiddagen en 'n de maanden januari, februari en :he bnaart, wred door de Scholengcmeen- deri'chap Holten deelgenomen met drie oer Ploeëen n.I. een meisjes-team. een t ongens-team en een jongens-team 1 >oven 18 jaar. De ploegen van de issenjcholengemeenschap Holten speelden asinsle volgende wedstrijden met de daar- ok Pchter vermelde uitslagen: i MEISJES: Sch. Gem. Holten RK Mavo II Raalte 10-6; Sch. Gent. ITol- •busfen RK Huish. School Raalte 4-3; an £cl">. Gem. Holten Geert Groote svin£°^eSe Kaalte 5-3; Sch. Gem. Holten RK Huish. School I-leeten 6-3. na JONGENS (tot 18 jaar): Sch. Gem. en Holten Mavo Isendoorn Zutphen rand2"4: Sch. Gem. Holten Kon, Em- ;n si^school Deventer 12-2; Sch. Gem. mint' Holten Sch. Gem. Lochem I 3-0. JONGENS (boven 18 jaar): Sch. Gem. Holten Kweekschool Deven ter 10-5; Sch. Gem. Holten MTS Deventer 5-5; Sch. Gem Holten Sch. Gem. Lochem 7-8; Sch. Gem. Holten Geert Groote College De venter 9-10. Door deze uitslagen staan de meis jes met nog 1 wedstrijd te spelen op de eerste plaats in hun poule. Indien de meisjes deze laatste wedstrijd ook in hun voordeel kunnen beslissen, spelen ze op 21 maart in de finale in de sporthal te Deventer. Het jongens-team tot 18 jaar heeft zich door drie overwinningen reeds van een finaleplaats verzekerd en zij spelen op 21 maart in de sporthal te Apeldoorn. Het jongens-team boven 18 jaar kon zich niet plaatsen voor de finale en eindigde als 3e in hun poule. Ben Oosterhuis uit Gronin gen ploegt hier met zijn zware BMW-zijspan door sneeuw en rulle grond op de Holterberg. Hij kreeg 40 strafpunten en derhalve brons. Klasse 1, Zijspannen: 1. D. Muller, J. Broeze, Holten. BMW. 2 strafp., 2. ex equo J. Bak/F. J. Kiestra, Rijs sen, BMW en Gijsbertsen/Haalboom Doorn, BMW, 3 strafp.. 4. H. Spen- kelink/J. Moraal. Heino. BMW. 9 strafp.: 5. R. Lubbers/J. Koning, Lo chem, BMW 30 strafp., 6. B. Ooster huis. Groningen BMW. 40 strafp. Klasse F, senioren t.m. 125 cc.: 1. Jaap Lanting. Klazienaveen, AGS- Sachs, 126 strafp. Klasse G. senioren t.m. 175 cc: 1. P. G. J. Bergsma, Hummelo, Morini, 34 strafp., 2 .G. Elbert, Hengelo (G) Moto Morini, 98 strafp. Klasse H. senioren, boven 175 cc: 1. Jan van Dobben, Nieuwkoop, Jama ha. 4 strafp.. 2. H. Zijdemans. Den Haag, Jawa. 16 strafp.. 3. J. Schenk Westzaan. Husqvarna. 22 strafp.. 4. W. Bielderman, Vorden, Maico, 99 strafp. Evenals voorgaande jaren zullen ook nu weer voor de drie grootste paasvuren die in en rond Holten wor den ..gebouwd" flinke geldprijzen be schikbaar worden gesteld. De jongelui die inmiddels reeds met het slepen zijn begonnen, moeten bedenken dat grootste iets anders is dan hoogste. De prijzen zullen worden toegekend aan die groepen die het meeste hout en ander materiaal bij elkaar hebben gebracht. De groep ..De Haarjöd'n" die het vorig jaar de eerste prijs wonnen, zijn weer heel wat van plan, doch ze kunnen bij hun pogen om weer de eerste prijs te behalen, op zware con currentie rekenen want o.a. in de Waterhoek bij Scheperman, waar en kele jaren geleden de hoofdprijs viel, wil men tot elke prijs en moeite nu de erepaaspalm wegdragen. Wanneer men wil meedingen naar een der prijzen (hoofdprijs minstens vijftig gulden!) moet men dit opge ven vóór zaterdag 28 maart bij de secretaris van de VVV ,,Holtens Be lang", de heer J. Wiggers, Kolweg 14 telefoon 1356. De plaats waar de ;.boakens" staan, moet dan tevens worden opgegeven. Maandagmorgen bij het begin van de lessen bleek, dat inbrekers zich toegang hadden verschaft tot de au la van de Scholengemeenschap. Door het stukslaan van een ruit konden zij de espagnolet van het grote raam open doen en naar binnen komen. Het bleek, dat een televisietoestel, een radio en een nieuwe bandrecor- dr waren meegenomen. De inbraak moet in de nanacht ge pleegd zijn. want de rijkspolitie vond voetsporen in de sneeuw, die bij de latere sneeuwval licht waren onder gesneeuwd. De technische opspo ringsdienst van de Rijksrecherche verleende de Holtense politie assis tentie bij het onderzoek, maar er is nog geen spoor gevonden. De school heeft inmiddels wel weer een nieuwe t.v. in gebruik genomen, omdat dit voor het onderwijs nood zakelijk is. De heer F. Th. R. Haan Oranje straat is te Ede geslaagd voor leraar „Landbouwmechanica- theorie". Bij de E.H.B.O.-examens, die hier maandag en woensdag werden gehou den, slaagden vierendertig van de zes endertig kandidaten. Maandag had het examen plaats in een van de lokalen der o.l. Dorpsschool en het werd afgenomen door dokter H. Ver beek uit Markelo met assistentie van de heer H. Klein Lebbink uit Neede. Het was de eerste keer, dat men na één seizoen van voorbereiding examen kon afleggen. Voordien moest men er twee jaar over doen, maar met de uitgifte van het nieuwe Oranje Kruisboekje is deze snellere methode mogelijk geworden. Het theoretisch gedeelte bestond uit een twintigtal vragen; bij het praktische gedeelte kregen de examinandi met enkele „slachtoffers" met verschil lende verwondingen te doen. De uitslag werd, onder genot van een frisdrankje, bekend gemaakt in hotel Vosman, waar b'eek, dat ne gentien van de 21 kandidaten het diploma hadden behaald. Dokter Ver beek ried de geslaagden aan de les sen te blijven volgen en wenste hen geluk met het behaalde resultaat. Voorzitter A. Jalink dankte de heren Verbeek en Klein Lebbink voor het examineren en dokter J. F. Sijtsema voor de opleiding. Het tweede examen werd woens dag afgenomen in het Groene Kruis- gebouw door dokter A. Verburg uit Bathmen met als assistente mej. Post uit Neede. Zowel theoretisch als praktisch gedeelte werden hier mon deling afgenomen. De vijftien cursis- De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting Holten hield maandag 9 maart haar jaarvergadering in ho tel Holterman. De voorzitter de heer D. B. Nijland heette allen hartelyk welkom, spe ciaal een aantal nieuwe leden en de heer Harmsen van het Consulent schap Rundveehouderij te Hengelo. Voorzitter Nijland besprak in zqn openingswoord in het kort de ver schillende landbouwproblemen, o.a. afzet zuivelprodukten, pluimveepro ducten en de goede mogelijkheden van afzet van rund- en varkensvlees. Het jaarverslag van secretaris G. Kolkman vermeldt dat het afgelo pen jaar 8 nieuwe leden zijn toege treden en verder verschillende ac tiviteiten o.a. zomer- en winterex- cursie, lezingen enz. De penningmeester de heer R. Rei- link kon in zijn jaarverslag een ba tig saldo vermelden. Bij de bestuursverkiezing waren af tredend en niet herkiesbaar de heren D. B. Nijland, G. Kolkman en E. Rei- link. Voorzitter Nijland lichtte de vergade ring toe, waarom maar voor één va cature kandidaten waren gesteld. De afdeling Dijkerhoek heeft be sloten om samen met de afdeling Holten één vereniging te vormen en in overleg met het bestuur van Hol ten, twee leden aangewezen om het bestuur in Holten aan te vullen. Als nieuw bestuurslid werd geko zen de heer Joh. Wissink. Hierna kreeg de bedrijfsvoorlichter de heer J. W. Lubbersen het woord. Deze gaf een overzicht van diverse proefnemingen en onderzoeken die 't afgelopen jaar in het rayon Holten -Bathmen, plaats vonden. Bij het gewasonderzoek bleek dat de voederwaarde van hooi en kuil- voer bijzonder goed waren in verge lijking met. vorige jaren. Bij het ma ken van voordroogkuilen valt er nog wel iets te verbeteren. Een volledig overzicht van het grondonderzoek kon nog niet worden gegeven. Bij de moderne, voeder en weidebouw is de bemesting van bij zonder belang. De heer Lubbersen vroeg hiervoor bijzondere aandacht. De meeste percelen bevatten nog te weinig magnesium en te veel kali komt. nog al voor. Verder werd aan de hand van di a's gesproken over de moderne kal- veropfok, waarbij wormbesmetling zoveel mogelijk wordt voorkomen door kalveren te weiden op etgroen. Ook werden de mogelijkheden van chemisch sloten reinigen behandeld. Spreker adviseerde belangstellenden voor deze methode om in de voorzo mer contact met de voorlichting op te nemen. Na de pauze hield de heer Harm sen een inleidinng over inkuilen en 't gebruik van plastic. De heer Harm sen stelde als kuilmethode de voor- droogkuil op de voorgrond en behan delde de voornaamste eisen die ge steld moeten worden aan een goede kuil. Wanneer door minder gunstige weers omstandigheden dit voordrogen on voldoende lukt, adviseerde spreker zout toe te voegen (zout over het ge spreide gras op het veld of over de wiersen) Ook de maaikneusmethode werd behandeld welke nog uitstekend voldoet in gevallen dat het gras te lang geworden is. Bij ta oud &i'as blijft de voederwaarde beter behou den bij inkuilen met maaïkneuzer dan bij het hooien. Uitvoerig werd gesproken over het gebruik van plastic op de kuilen. Een goed praktisch advies was om bij droogkuilen plastic te gebruiken met ee"n dikte van 0.10 mm en hier op plm. 20 cm grond. Ook het inkuilen onder plastic zeilen zonder grond werd besproken, maar de heer Harmsen zag hier nog te grote risico's om dit in het alge meen te adviseren. Aan het eind van de vergadering dankte de voorzitter de heer Harm sen en Lubbersen voor de gehouden inleiding en gegeven adviezen. De voorzitter dankte tevens de schei dende bestuursleden Kolkman en Rei- link voor de vele werkzaamheden in het belang van de vereniging ver richt. Hierna richtte de heer G. Kolk man zich tot de aftredende voorzitter Nijland en dankte namens het be stuur voor de prettige samenwerking er. de goede leiding. Tenslotte brengt de heer Lubber sen als bedrijfsvoorlichter de drie scheidende bestuursleden hartelijk dank voor de prettige omgang. De heer Lubbersen brengt nog naar vo ren dat de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting een zeer belangrijke steun is bij de uitvoering van het werk van landbouw voorlichting en meent dat de aftredende bestui-sle- den gedurende hun zittingsperiode zich steeds actief hebben getoond om de landbouwvoorlichting alle moge lijke steun te geven. ten die hier opgingen, slaagden alle maal. hetgeen voor de heer Verburg aanleiding was docent dokter Sijtse ma hulde te brengen voor zijn op leiding. In. hotel Holterman was het voorzitter Jalink, die dank bracht aan de heer Verburg en mej. Post en aan dokter Sijtsema voor de gegeven lessen. De geslaagden zijn de dames: W. Beldman-de Vries, W. A. F. Dikkers- Wegstapel, J. Foks-Raad, G. Gerve- dink Nijhuis-Harbers, H. J. Poppo- Kolman, J. Stukker-Prins, G. B. E. Spijker-Wagt. J Wiggers-Aanstoot, E. R. Stam. J. M. Westera, A. Aal- tink, G. J. Beldman, M. J. V. Arends- horst-Walvoort. M. E. Baltus-Reilink, Bekkernens-Krijgsman, M. E. Groen- Harteveld, G. Wjbbelink-Roelvink. J. H. Tuitert-Bekkernens, S. Stam-Stam, G. H. Reilink-Hiddei s, ,J. H. Ulfman- Bekkernens. H. G. Lensink, M. Mul der. B. J. Schippers en de heren A. Groen, E. Kruit, D. J. Ligtenberg, J. Schutz. G. W. Schooien, W. Bek- kernens, H. J. Roelvink, J. Kruk, G. Beldman en J. Schintz. Geachte Gaardenbewoners! Momenteel is de situatie zo dat de kinderen alleen maar op straat, de ge legenheid hebben tot spelen. Dit is zo langzamerhand, ook vanwege het ge vaar, 'n onhoudbare toestand gewor den. Een aktiegroep in de Gaarden heeft haar voelhorens eens uitgestoken of er ook mogelijkheden zijn om in het complex ,.De Gaarden" terreintjes te creëren die als speelplaatsen voor kinderen zijn in te richten. De aktiegroep heeft o.a. kontakt op genomen met de gemeentelijke over heid en deze heeft te kennen gegeven dat er wel reële mogelijkheden zijn om terreintjes af te zonderen voor genoemde bestemming. De aktiegroep is van plan in de ko mende dagen een stencil met uitge breidere gegevens aan de Gaarden bewoners toe te zenden. Zij schrijven dit om de ..belanghebbenden" al vast enigszins op de hoogte te stellen van de plannen en de mensen daardoor gelegenheid te geven onderling hier over van gedachten te wisselen. De aktiegroep (Namen van de inzenders ter redactie bekend) Hoewel in Nederland, verge leken met het buitenland, veel geld aan het onderwiis wordt besteed, blijken de resultaten in ons land teleurstellend te zijn. Dit is voor een groot deel te wijten aan de lange, energie verbruikende, schoolstrijd en aan de weinig flexibele houding van de overheid. Elke aanvraag van een school houdt veel ad ministratieve rompslomp in. Dit zei de heer H. J. L. Vonhoff, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in een zeer goed bezochte vergadering van de VVD, die vrijdagavond ge houden werd in hotel Holter man, onder voorzitterschap van de heer C. H. Rietdijk. De heer Vonhoff, toonde zich niet optimistisch over een eventueel Atheneum in Holten. Dit is, volgens spreker, een zuiver technisch hesiuit dat genomen wordt op aantallen. Sprekende over het onderwijs in het algemeen verklaarde de heer Vonhoff, dat hoofddoel van het on derwijs moet zijn .Mensen maken, die zich mee verantwoordelijk kun nen voelen. De methodes van Mao Tse Tung en Fidel Castro, die het onderwijs gebruiken om een bepaald maatschappijbeeld over te dragen, delen wij gelukkig geen van allen." Het geschreeuw van kritische stu denten over Democratie keurde de heer Vonhoff af; in een democratie kan ieder het zijne zeggen, en nie mand kan een ander wegschreeu- wen. Spreker legde er de nadruk op, dat mede-verantwoordelijkheid en meebeslissen alleen mogelijk is in een bepaald kader en dat een zeke re basis daarvoor toch wel noodza kelijk is. Hij ondersteunde dit met een voorbeeld: Stel. dat in een zie kenhuis alle patiënten, verpleegsters, doktoren, samen het beleid zouden bepalen volgens het ..one man, one vote" (één man, één stem)-systeem. Volgens spreker zou de wet wat meer ruimte moeten bieden om te experimenteren. Er moet nu eerst eens een aantal jaren serieus met de Mammoetwet gewerkt worden, voordat er weer nieuwe structuren 'in ons midden worden gegooid, zo als de onlangs door de Staatsse cretaris aangekondigde Midden school. De heer Vonhoff was zijn toe spraak begonnen met te betogen, dat de toekomst nog meer welvaart zal brengen, de bevolking nog zal toe nemen en ook de ontwikkelingsmoge lijkheden nog uitgebreid zullen wor-„ den. Een dergelijke maatschappij zal zeker behoefte hebben aan een poli tieke stroming als de V.V.D. die als uitgangspunt heeft, de mens als in dividu. De socialisten hebben een ander uit gangspunt. Zij stellen de maatschap pij centraal en trachten het onder scheid tussen de individuele mens te verkléinen. Maar, aldus de heer Von hoff. D'66 heeft helemaal geen uit gangspunt. Zij bekijkt elke keer op nieuw wat het beste is voor de maat schappij en neemt dan een zuiver technisch besluit. Spreker vergeleek D'66 met een automobilist, die rijdt zonder doel en op elk kruispunt de méést aantrekkelijke weg 'inslaat. De heer Vonhoff besloot met een oproep aan iedereen om toch vooral 18 maart op de V.V.D. te stemmen. Na de pauze waren er vele vragen, voornamelijk op onderwijsgebied. Bij de beantwoording daarvan kwam hij o.a. tot de uitspraak over een Athe- Vorige week woensdag- en vrijdag or ganiseerde de jeugdcommissie van de voetbalver. ..Holten" voor haar pupil len en B en C junioren een clubavond in de achterzaal van hotel Vosman. De deelnemers moesten hier deelne men aan vier onderdelen t.w. sjoelen met 10 schijven, kegelen, doelschie- ten en korfbal. Op een onderdeel kon den punten worden behaald, waarvoor enkele prijsjes beschikbaar waren ge steld. De opkomst van de eerste avond bij de pupillen was bijzonder groot, want er waren liefst 72 deelnemers. De leiding had het deze avond bijzon der moeilijk, want zo af en toe werd de ..geluidsbarrière" doorbroken! Nadat het wedstrijdsecretariaat o.l.v. Op een vorige week gehouden bui tengewone ledenvergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Dykerhoek in café 't Bonte Paard werd op voorstel van het bestuur besloten om één afdeling met Holten te vormen. Voorzitter Van den Brink lichtte dit voorstel toe. Bij de oprichting van de afdeling was het zo dat de buurt schap Dijkerhoek wat betreft de landbouwvoorlichting samen met Bathmen één rayon vormde, zodat een aparte afdeling van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting werd opgericht. Nu enigè jaren geleden de situatie veranderd is. zodat de hele gemeen te Hollen en Bathmen één rayon vormen wat betreft de landbouw voorlichting en reeds verschillende activiteiten met de afdeling Holten samen werden georganiseerd, achtte het bestuur het doelmatiger, dat er één vereniging werd gevormd. De aanwezige leden konden zich hiermee verenigen en aldus werd besloten. In overleg met het bestuur uit Hol ten werd overeengekomen dat de af deling Dijkerhoek twee bestuursle den zou inbrengen. Tijdens de vev- gadering werden bij een vrije ver kiezing hiervoor aangewezen de he ren A. v. d. Brink, D 40 A en H. W. Luggenhorst Hik 83. Beide heren dankten voor hel in hen gestelde ver trouwen. Voorzitter Van den Brink was van mening dat de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Dijkerhoek in haar bestaan verschillende activi teiten had ontplooid, welke de be- drijfsveremgng bij haar leden ten goede was gekomen en noemde ook nog de activiteiten bij de voorberei ding van de ruilverkaveling, welke met succes bekroond zijn. Hierna kreeg de bedrijfsvoorlichter de heer J. W. Lubbersen, het woord. Hij behandelde, aan de hand van dia's, de in het afgelopen jaar door het consulentschap georganiseerde kalveropfokdemonstrat ieproeven in Bathmen, proeven met het chemisch slooireimgen in Holten en de rassen- proeven van granen en aardappelen in Bathmen. Na de pauze vertoonde de firma Vlogtman uit Dijkerhoek een série dia's betreffende de mechanisatie van de voederwinning. De ten bate van de Groesbeekse tehuizen gehouden collecte heeft op gebracht f 700.16 Het plaatselijke comité zegt bij de ze allen die gaven en diegenen die als collectant hun tijd beschikbaar stel den zeer hartelijk dank. de heer A. Vincent, het rekenwerk had verricht kwamen de volgende re sultaten uit de bus: pupillen t.m. 10 jaar. 1. A. J. Bekker- nens. 28 pnt. 2. H. Podt, 28 pnt.. 3. Ladiges 26 pnt. pupillen 11 en 12 jaar: 1. W. Jan sen 27 pnt; 2. H. v.d. Berg, 25 punt: 3. G. J. Wissink, 25 pnt. De opkomst bij de junioren op vrij dagavond viel ietwat tegen, er wa ren 34 jongens aanwezig, welke met veel enthousiasme hebben gestreden op de diverse onderdelen. Het resultaten hiervan was als volgt: B-junioren. 1. A. Drent. 32 punt. 2. J. ten Velde 30 pnt. 3. H. Bronsvoort 29 pnt. C-junioren: 1. H. ten Velde 29 punt. 2. A. J. Reinarders 28 pnt. .3, A. van Beek. 28 pnt. Bovendien was er een vragenlijst met 10 vragen, samengesteld door de heer J. Kalfsterman en A. Vincent, waar om afzonderlijke prijsjes beschikbaar waren gesteld. De uitslag hiervan was: 1- J. Harbers 17 punten (bijzonder goed!). 2. T. Haan, 15 punt. 3 en 4 H. Warrink en P. Dijkstra, elk 14 punten. Na afloop der wedstrijden werden de prijsjes met een toepasselijk woord uitgereikt door de leider van deze avonden, de hr. A. Vincent. De jeugd commissie is van plan nog vaker der gelijke clubavonden voor haar jeugd te organiseren. neum :n Holten. Spreker verklaarde verder graag te zien. dat een school raad meer bevoegdheid krijgt. Het leek hem een kwestie van één a twee jaar, dat dit verwezenlijkt zal wor den. Er werd uitgebreid gediscussieerd over de mogelijkheid om kinderen op te vangen, die hun milieu onvoldoen de taalontwikkeling krijgen. De heer Vonhoff kreeg ook nog kri tiek te verduren, omdat de V.V..D in de Kamer tegen het socialistisch voor stel had gestemd, waarin was opge nomen dat leraren van gemeentescho len zitting zouden kunnen nemen in de gemeenteraad. De heer Vonhoff antwoordde, dat het onjuist zou zijn de leraren in een uitzonderingspo sitie te plaatsen, immers geen ge meenteambtenaar (bijv. ook politie mensen) kan zitting nemen in de ge meenteraad. Hetzelfde geldt voor rijksambtenaren, die niet in de le of 2e kamer kunnen. Het was al laat toen de heer Von hoff', na door de voorzitter bedankt te zijn. in zijn Daf 44 weer vertrók naar Amsterdam. Grote Kerkhof, tel. DEVENTER. SCHOUWBURG, 11500. Donderdag 12 maart, aanvang 20.00 uur. Concert voor de Stichting Ka mermuziek Deventer, door Theo Bruins piano. Maandag 16 maart, aanvang 20.00 uur. De Nederl. Comedie met dat verhaal van jou. Woensdag 18 maart, aanvang 20.00 uur. Operagezelschap Forum met Der Bettelstudent. Films. E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 12 t.m. woensdag 18 mrt. Battle of te Bulge, (Ardennen of fensief 1944) 14 jr. Vrijdag 13 en zaterdag 14 maart, nachtvst. The naked runner. Frank Sinatra 18 jr. Zondag 15 maart, middagvoorstelling Sjors, Sjimmie en de gorilla a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur, vrij. en za. 20.00 en 23.30 u. zo. 14.00, 16.00 en 20.00 u. LUXOR THEATER, Brink, tel. 13662 Donderdag 12 t.m. dinsdag 17 mrt. De zuidster, een Jules Verne avon tuur, met o.s. George Segal 14 jr. Zondag 15 maart, middagvoorstelling. Rusty en de vluchteling, a.l. Woensdag 18 maart, cyclusvoorstel ling. Seven Year itch, met Marilyn Monroe en Tommy Ewell 18 jr. Aanvangstijden: Dagelijks 20.00 u. za. 18.30 en 23.00 uur zo. 14.00. 16.00. 13.30 en 21.00 uur. CINEMA PALACE, Lange Bisschop straat, tel. 11100. Wegens verbouwing tijdelijk geslo ten. Exposities. OPENBARE LEESZAAL, Brink. tel. 13506. t.m. 23 maart. Wandkleden van Inez ten Kate. Openingstijden: Dagelijks 10-17 en 19 -21 uur. za. avond, zondag en maan dag gesloten. De heer C. P. Beukenkamp, com mies ter secretarie te Smilde is be noemd tot Commies A. ter secrétaria van Holten in de vacature J. C. W. v.an Diïk wegens diens benoeming ta Wijhe, als hoofdcommies. Sinds lange tijd werden er zater dag 28 februari door enkele Holtense jeugdelftallen weer voetbalwedstrij den gespeeld. De thuiswedstrijden moesten door de zeer slechte toestand van het ter rein in het „Sportdal" alle worden afglast. Een gehavend B2 elftal kon het tegen koploper SDOL BI in Lul- tenberg niet bolwerken en kreeg een grote 10-0 nederlaag te slikken. De C3-junioren speelden in Rijssen te gen Excelsior een leuke wedstrijd en behaalde een regelmatige 5-üzege. Een bijzonder goed resultaat behaal de het D2-pupillen elftal tegen het sterke Haarlese Boys Dl, want zij keerden met een verdiende 3-1 zege huiswaarts. Alle jongens hebben hard om de overwinning gevochten en zij verrichten hiermee een betere presta tie. dan het. Dl-elftal hetwelk destijds haar wedstrijd tegen deze ploeg ver loor. Het A-elftal speelde in Almelo ge lijk (0-0) tegen Oranje Nassau A. Er was aan het spel van onze jongens goed te zien. dat zij lange tijd niet gespeeld hadden. Na de rust ging het wel wat beter, doch het doe! van de tegenpartij kon echter niet doorboord worden. Het jongste pupillen-elftal D5 ver sloeg Haarlese Boys D5 met 5-0 in een wedstrijd waarin Holten voort durend sterker was. Het lijkt er bij het ter perse gaan van dit verslag nog niet op dat er za terdag gevoetbald wordt. Blauw Wit heeft zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen het eerste van Sportclub Denekamp een ver diende overwinning behaald. De wed strijd was nog maar enkele minuten oud toen Henk Aanstoot een goede kans kreeg om de score te openen doch zijn harde schuiver ging enkele centimeters naast. Toch was deze maar juist gemiste kans het sein om door te gaan en de Denekampse verdediging moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorko men. Na plm. 15 minuten spelen trof Arte Landeweerd de roos na goed voorbe reidend werk van Wim Beldman (1-0) en in de volgende minuut werd het door Henk Aanstoot 2-0 waarmee ook de rust aanbrak. Ook na de thee speelde Blauw Wit enthousiaster en er deden zich ta! van kansen voor om en grote zege tt behalen kansen die door onzuiver schieten en nonchalance om zeep wer den 'gebracht. De junioren B verloren in Goor van Twente bl. met 3-2. Voor Blauw Wit scoorden Henk Aan stoot en Henk Bronsvoort. In Delden speelden de junioren Cl een zeer goede wedstrijd tegen de on geslagen koplopers Rood Zwart Cl. n Meer dan verdiend gelijkspel ging verloren doordat de scheidsrechter 'n buitenspeldoelpunt van de rechtsbui ten (die zeker 3 meter buitenspel stond) toekende. Blauw Wit wacht een zware strijd tegen Vesos I in Hellendoorn dat zal moeten winnen om de aansluiting bij de kopgroep en de kans op de titel 'e houden. Aanvang: 4.15 uur. Voor de Blauw-Wiite jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: GFC bi-Blauw Wit hl. 3.00 uur: Hec tor Cl-Blauw Wit Cl. 2.30 uur; Enter Vooruit dl-Blauw Wit dl, 2.10 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 5