De Haar Woningbouw in begint 1 april s HERDENKING ir I Ei op Rijssensewe^ omver iereden zomerhuisjes gepakt Im^I eet VERKOOPSTERS MEISJE GEEN APRILGRAP.... I HOLTENS BEVRIJDING INI Geen afkoopsom voor waterleidingen door „Salland" overname Werkgelegenheid blijft zich goed ontwikkelen Forum beantwoordde tal van vragen DIT BLRD Raad unaniem van mening Gemeente vervulde een oneigenlijke taak WERKSTER t 2 t 2 :tie ruil Tweede fase bouwrijpmaken door Fa. J. W. Klein Horstman Zn Bejaardemvoningen jip 8 april 1970 Lampionoptocht voor alle ingezetenen Bankgebouw en Spar-supemiarkt aan de Dorpsstraat gaat gemeen te- Raad huizen kijken Palmpaasoptocht Gewest Deventer Openbare vergadering C.H.U. D A T A om te NOTEREN Volledige bekentenis afgelegd "oL Dl Geslaagde dropping asmachine warm en Nieuwe correspondent ..DEL" Aktuele kerkgroep Kringvergadering OLM-Deventcr Prachtige opbrengst net winkelmeisje Retexturingbedrijf 'ACCURAAT' Modecentrum Wonnink n.v. chem. reinigen f5,- een Pfaff 130 naaimachine Mevr. de Jong 2 dragende varkens Vrijdag 13 maart 1970 t 55 klasse ;erpai Aan de Fa. J. W. Klein Horstman en Zn. zal ondershands wor den opgedragen het bouwrijpmaken van een gedeelte van de twee de fase van „De Haar" voor de som van f 136.838,- incl. 12 procent B.T.W. Het voorstel maakte opnieuw de tongen los over het bouwen in „De Haar" en het verder verkrijgen van de benodigde gronden. Op vragen van de heren Ten Berge en Meerman antwoordde de burgemeester dat 1 april met het bouwen wordt begonnen. De heer Van Hoogmoed zal de gemeentelijke taxateur, de heer Van Dam, assisteren bij het verkrijgen van de gronden der weigerach tige eigenaren en dan zal het laatste middel "onteigening" worden toegepast. Deze mensen behoeven niet te speculeren op de moei lijkheden, die de gemeente ondervindt. Wij kunnen wel vooruit, daarom wordt het bouwrijp maken in drie fasen uitgevoerd. Ont eigenen kun je pas als het bestemmingsplan is goedgekeurd, wees de burgemeester de heer Ten Berge erop. De raad kan wel in prin cipe tot onteigening besluiten, maar men moet eerst de minnelijke weg bewandelen. Onteigening is bij aankoop niet zon prettige start. Het probleem vormt de toevoerwegen. Tte heer Ten Berge meende, dat tan het gedeelte waar bungalows kunnen worden gebouwd, weinig bouwrijp te maken is. Bij de rondvraag verklaarde de bur gemeester nog op een vraag van de heer Bosschers, of het al mogelijk is grond te kopen in het plan ..De Haar", dat er al heel veel aanvragen zijn, maar dat eerst de grondprijs moet worden vastgesteld en goedge keurd. Men moet eerst een overzicht hebben van de mogelijkheden. Het gesprek met een aantal Twentse ÖnZ6 gemeentebesuren over de gezamen lijke bouw van bejaardenwoningen heeft geen resultaat opgeleverd, zei de raadsvoorzitter, naar aanleiding van een vraag van de heer Ten Ber ge. ,.Wij kunnen het zelf beter" heb ben deze gezegd. Het zijn nogal du re woningen, maar wij gaan wel ver der en proberen een follow up" te krijgen. Blijkens zijn inlichtingen ia Bathmen wat het bejaardencentrum betreft met de hakken over de sloot geko men. Holten staat met de tenen voor de sloot. De verwachting is. dat het Holtense centrum voor de bouwvak vakantie bestekklaar zal zijn, aldus de burgemeester. Wat de verhouding met ..Onze "Wo ning" betreft vroeg de burgemeester enige consideratie met het secreta- riepersoneel. naar aanleiding van de vraag van de heer Kaan hoe het staat met de ..inspraak". Wij willen allemaal wel. maar er is een tekort aan personeel. Evenals wethouder Rietberg, zag de burgemeester geen spanningen, zo als de heer Westerik. Er is regelma tig overleg met het Stichtingsbestuur van het Bejaardencentrum, waar de heer Rietberg zelf deel van uit maakt. Er ontstond even een wat scherpe discussie, toen de heer Van Schoo ien. er op wees, dat de Wildweg naar restaurant ..De Prins" door de eige naar. de heer Gierveld, zal worden verhard, zonder dat de raad hier in gekend is en de heer Ten Berge illen gen. le i schildersbeurt. De in- int li (f.sseet"der H. Menkhort kreeg op ~jn 50-jarige bruiloft een geschenk St ailPngeboden r\aarhfl®Eikens het verslag van de pt-uv pddlUö.ngmeesler de heer .J. W. W. Blue- tink bedroegen de inkomsten 2537.95 en de uitgaven f 1818.67, zo- at de vereniging aan het begin van tok "R n'euwe jaar beschikte over P 1 y 719.28. C je kascommissie bestaande uit de B O rren G. J. Klein" Nagelvoort en .1 W 'bma, hadden kas en boeken keurig i orde bevonden. In de plaats van ïrstgenoemde werd de heer A. Boe- als nieuw lid van de kascommis- ie benoemd. Aangezienn penningmeester Blue- Jink het penningmeesterschap aan an jongere kracht wilde overdragen, 'erd als zodanig gekozen de heer W. «mans, Kr zal ren optochtcommissie wor- samengesteld uit bestuur en )e- voor 8 april, terwijl Besloten igevinj werd met enkele wagens o.a. met zo veel mogelijk kinderen deel te ne men aan de allegorische optocht op 5 mei tijdens de bevrijdingsfeesten. Uitvoerig werd bij de rondvraag nog gesproken over een terrein voor een eventuele nieuwe speeltuin als de huidige grond niet meer beschikbaar zou zijn, waarhij gedacht werd aan beschikbaarstelling door de gemeen te. De bevrijding van Holten, 25 jaar geleden, zal op woensdag 8 april op eenvoudige, maar daarom voor oud en jong op niet min der aantrekkelijke wijze herdacht en gevierd worden. De Speel tuinvereniging „De Kol" zal op de avond van die dag voor alle ingezetenen een lampionoptocht organiseren, terwijl de burge meester, mr. Enklaar, zich bereid verklaard heeft, met de wethou ders en de gemeentesecretaris, op de bordes van het gemeentehuis het „défilé" af te nemen. Tot deze herdenking werd in de ledenvergadering, die maandag avond onder voorzitterschap van de heer J. Calkhoven in café Waag gehouden werd, mede op suggestie van het 5 mei-comité, be sloten. H.M.V. en de drumband zullen hun medewerking verlenen. Begin en eindpunt zullen zijn in het Kolcomplex. Ieder die mee wil doen kan zelf lampion en kaars aanschaf fen, maar de speeltuinvereni- ing is ook bereid deze (zo lang e voorraad strekt) tegen een leine vergoeding te leveren, den van de speeltuinvereni- ing ontvangen lampionnen en kaarsen op vertoon van de le- lenkaart gratis. Er kan ook in 'erenigingsverband aan de op tocht worden deelgenomen. Men loet zich dan vóór 28 maart >geven bij de heer J. W. W. Iluemink, Industriestraat 28, 1693. Het bestuur van de ipeeltuinvereniging houdt za- erdag 28 maart en 4 april van 1.0012.00 uur zitting bij de [ara ge van gemeentewerken •or uitgifte van lampions en :aarsen. De traditionele lampionoptocht op 0 april komt te vervallen, omdat I.M.V, dan concerteert, met Wilhel- lina in Rijssen. 8 april vormt daar-» oor een prachtige compensatie. Ve- f Holtenaren zullen zich 8 april 1945 lot grote blijdschap herinnerinneren. In de ledenvergadering van ..De !ol" bracht de secretaris, de heer Wilpshaar het jaaroverzicht uit, 'aaraan wij ontlenen, dat de vereni- ing 108 leden telt. De uitgebreide tmilieschommel, door de heq«» W. jshuis pro Dee vervaardigd met me twerking van de N.V. Universal en 1 Fa Kooyman is een uitkomst ge leken. leken. De verkleedpartij in de mu- Iekkoepel en de lampion-optocht op 1 april van het vorige jaar waren tn groot succes. De Fa. Wennekes 'f al het materiaal in de speeltum flangeloos hem hierin bijviel; met de verklaring dit onjuist te achten. De voorzitter meende, dat B. en W. de zorg hebben voor het onder houd van de wegen, maar de heer Van Schooien dacht aan eventuele consequenties, terwijl de heer Meer man er op wees, dat dit ..op eigen kosten verharden" geen vrijstelling zou mogen betekenen van een even tuele baatbelasting of aanlegbelas- ting. De voorzitter verklaarde, dat de heer Gierveld bij de bouw van het réstau- rant direct gezegd had dit zelf te zullen bekostigen. Hij had hem daar aan gehouden. Hij meende dat ieder een daar vrede mee zou kunnen heb ben. maar zal nagaan of deze zaak tot de competentie van de raad of van B. en W. behoort. In het eerste geval is hij bereid het boetekleed aan t9 trekken. De heer Gaxan Informeerde of er een mogelijkheid bestaat voor de aan leg van een speeltuin in het Kolcom plex indien de fa. Ter Horst de grond nodig zou hebben, die zij voor een speeltuin gratis te beschikking heeft gesteld. Hij had gehoord, dat er drie stukken van 15 meter breedte aanwe zig zouden zijn. ..Wijst u se maar aan" sei de raads voorzitter. die echter niet wilde ont kennen. dat er misschien wel eens grond beschikbaar zal komen. In het villaterrein zijn vier kavels verkocht en negen contracten wach ten op ondertekening verklaarde de raadsvoorzitter nog op een vraag van de heer Landeweerd. De plannen voor de bouw van een bankgebouw door de Algemene Bank Nederland en een Sparsupermarkt aan het plein, waar vroeger de dorpsschool gestaan heeft aan de Dorpsstraat, verkeren in een verge vorderd stadium, deelde de burge meester na afloop van' de raad dins dagmiddag mee. B. en W. wensen momenteel het oude gymnastieklo kaal. dat voor velerlei doeleinden wordt gebruikt niet prijs te geven. Wie daar bouwt zal t.z.t, het gebouw moeten overnemen. Het oorspronke lijk kleuterschoolgebouwtje .vaar de A.B.N. nu in huist zal verdwijnen. Burgemeester, Mr. Enklaar, deel de dinsdagmiddag aan het slot van de raadsvergadering mee. dat de raadsleden binnenkort zullen worden uitgenodigd om gemeentehuizen !e bekijken, met het oog op de bouw van een nieuw gemeentehuis in Holten. Hij stelde voor om per touringcar te gaan. omdat dit gezelliger is dan met particuliere auto's achter elkaar aan te rijden. Ook dit jaar zal het comité, dat de laatste twee jaar een palmpaaswed- strijd eh optocht organiseerde, de kinderen in de gelegenheid stellen daar aan mee te doen op zaterdag 21 maart a,«. Opgave kan geschieden door middel van de scholen. De kinderen moeten met hun palm pasen om 13.30 uur aanwezig zijn op Kal/slermansweide. waar de keuring zal beginnen om 14.00 uur bij de mu ziekkoepel. Het vertrek voor de op tocht door het complex de Gaarden en gedeeltelijk Boschkamp is bepaald op plm. 14.45 uur. De muziekvereni ging H.M.V. zal weer haar gewaar deerde medewerking verlenen. De route van de optocht zal na overleg met de Rijkspolitie nog nader worden bekend gemaakt. Particulieren, die voor deze wed strijd en optocht een kleine financiële bijdrage willen schenken, gelieven zich in verbinding te stellen met mej. W. E. Wolters. Dorpsstraat 46, tele foon 1289. Er zullen in elk geval weer mooie prijsjes beschikbaar worden gesteld, terwijl alle deelnemende kin deren een traktatie krijgen. Deze foto lijkt op een palmpaas optocht. van de vorige eeuw, maar werd in 1964 genomen van de jeugdafdeling van de Marke- lose Folkloristische vereniging. De raad van Holten heeft het college van burgemeester en wet houders dinsdagmiddag gemachtigd bezwaren in te brengen tegen het voornemen van Gedeputeerde Staten van Overijssel om aan de Provinciale Staten van Overijssel voor te stellen het reglement op de waterleidingen in Overijssel buiten werking te stellen ten aanzien van de waterleidingen in het gebied van het waterschap Salland voorkomende op de door de gemeentebesturen vastgestel de liggers, het onderhoud en beheer van de verbeterde waterlei dingen te brengen bij het waterschap en uitkeringen c.q. afkoop sommen vast te stellen wegens bevrijding van de op hen rustende z.g. persoonlijke onderhoudsplicht. Het college werd tevens ge machtigd bij de Kroon in beroep te gaan, indien eventueel de Sta ten deze voorstellen zouden aanvaarden. Het betreft hier een heel oude zaak, die al van 1962 dateert, waar bij de gemeentebesturen Holten. Olst Wijhe en Raalte het niet eens heb ben kunnen worden met het water schapsbestuur. dat zij niet verplicht zijn tol het betalen van afkoopsom men bij het overnemen van hel be heer en hel onderhoud van de water leiding in de verbeterde gebieden van Salland. Ged. Staten menen op grond van Ondanks de toch wel bijzonder on gunstige weersomstandigheden be droeg de geregistreerde arbeidsreser ve aan mannen in het gewest De venter volgens het maandoverzicht van het GAB eind februari weer 35 minder dan ultimo januari n.l. 354 tegen 389. Deze daling werd nog ge matigd door de weerssituatie. Een jaar geleden bedroeg 't aantal werk zoekenden nog 545. Deze daling met 191 toont wel een zeer gunstige ont wikkeling van de werkgelegenheid in het gewest. Het aantal geheel werklozen per eind februari verdeeld naar leef tijdsklassen bedraagt in percenta ge uitgedrukljonger dan 25 jaar 28.6 pet van 35-39 jaar 33.5 pet. van De afdeling Holten van de Chr. Historische Unie (CHU) hield vrijdag avond in café „Het Bonte Paard" een openbare verkiezingsbijeenkomst, waarvoor heiaas slechts een matige belangstelling bestond. De voorzitter van de afd. de heer J. Kroon opende deze bijeenkomst met gebed na het lezen van een klein gedeelte uit Jo hannes 14. Na een kort woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richt te tot enkele leden van de afdelingen te Okkcnbroek. Bathmen en Raalte en de leden van het forum de heren H- Wisselink te Bathmen (Statenlid en voorzitter der Kamerkring Zwolle) H. M. Podt te Nijvcrdal (Statenlid) en K. H. Vos, CHU-raadslid te De venter die de plaats in het forum in nam van de heer H. Fokke te Vrie zen veen (fractieleider in de Prov- Staten) die wegens familieomstan digheden plotseling verhinderd was- Voordat gelegenheid werd gegeven om vragen aan het forum te stel len c.q. te discussiëren, hield de heer Wisselink een toejpraak van plm. 1 j uur waarin hij uitvoerig aandacht schonk aan de vele taken van de Pro vinciale Staten, waarvoor veel meer werk aan de winkel is dan de goe gemeente vaak denkt. Op een vraag: ,,Moet men de Prov. Staten niet op heffen?" past maar een antwoord ..Beslist niet". In de komende zittingsperiode zal ongetwijfeld aan de orde komen de gewest vorming en de vraag moeten we niet komen tot samenvoeging van gemeenten tol streekgewesten. De provinciale overheid zal bij de sa menwerkingsvormen in de regio vooral coördinerend en stimulerend dienen op te treden met een open oog voor de levensbeschouwelijke richtingen en partikuliere instellin gen en in het belang van een snelle tot standkoming van de gemeente lijke plannen, dient de provincie de goedkeuringsprocedure aanmerkelijk te bekorten. In die gevallen waar aan de agra riërs beperkingen worden opgelegd ('in Holten bijv. bij het realiseren van recreatitplannén) in de bedrijfs voering dient een passende schade vergoedingsregeling ontworpen te worden. Als er beletsels moeten ko men in 't belang van de gemeen schap dan zal de gemeenschap de getroffenen schadeloos moeten stel len. Nadat de heer Wisselink nog had stil gestaan bij belangrijke zaken als ruilverkaveling, waterschap, zuiver ingsschap, dijkverzwaring, volksge zondheid. ruimtelijke ordening, on derwijs en cultuur, medezeggenschap door de burger (geëigend middel het houden van hearings) sport - en re creatie schonk hij aan het slot van zijn vlotte en duidelijke toespraak nog aandacht aan de politieke as pecten van vandaag en de verwar ring en onrust in verschillende par tijen. Het deed hem veel deugd en stem de hem plezierig, dat de drie grote christelijke partijen (KVP-AR-CHU) elkaar steeds meer gaan zoeken en vinden. (De drie genoemde partijen komen i.v.m. de a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten Overijssel 1970 met een gemeenschappelijk kernpro gram uit. Red. PIN.) Ook de christelijke partijen, zullen een nieuwe koers moeten gaan varen en de jongeren volop de kans moe ten geven om mede de koers te be palen. Het christelijk volksdeel zal zich met nog veel meer elan moeten inzetten, bij het oplossen van de vele en grote problemen en zij zal hierbij de wezenlijke kracht moeten putten uit het evangelie van Jezus Christus en Hem erkennen als Heer van deze wereld. Na de pauze -waarin koffie werd aangeboden- was er gelegenheid am 40-49 jaar 17 pet en 50 jaar en ou der 20.9 pet. Eind februari waren 777 vacatures voor mannen geregistreerd, tegen 760 per ultimo januari 1970. Eind februari 1969 bedroeg dit aantal 543. Uit de vraag en aanbodcijfers blijkt eveneens de zeer gunstige ontwikkeling van de werkgelegen heid. hetgeen echter bij meerdere bedrijven tot moeilijkheden leidt in de personeelsvoorziening. Ook de geregistreerde werkloosheid van vrouwen daalde van 71 naar 52, terwijl de vraag onder de invloed daarvan een lichte daling te zien geeft (466 naar 460). De geregistreerde arbeidsreserve pet- gemeente in het gewest bedroeg abso luut en in percenten als volgt: (Tus sen haakjes de aantallen op eind ja nuari jl.): Deventer 259 is 1.5 pet (295 is 1.8 pet), Bathmen 3 is 0.7 pet. (2 is 0.7 pet). Diepenveen 14 is 0.8 pet. (14 is 0.8 pct)l Holten 13 is 1.4 pet. (10 is 1.1. pet.). Olst 13 is 0.7 pet (21 is 1.1 pet.). Raalte 52 is 1.9 pet (47 is 1.7 pet), in het gewest 354 is 1.5 pet (389 is 1.6 pet), in de pro vincie .5641 is 2.8 pet (6027 is 3.0 pet.) in het Rijk 64388 is 2.2 pet. (64388 is 2.4 pet). Vergelijkende cijfers in de ra yons van de arbeidsbureau in Over ijssel per ultimo februari: Almelo 1031 is 4.0 pet. Nijverdal 175 is 1.8 pet. Deventer 354 is 1.5 pet. Emmel- oord 377 is 3.5 pet, Steenwijk 294 is 4.2 pet, Enschede 1147 is 2.7 pet. Hardenberg 624 is 6.1 pet, Hengelo 446 is 1.6 pet, Kampen 247 is 2.7 pet. Dronten 43 is 1.2 pet. Oldenzaal 398 is 3.1 pet en Zwolle 605 is 2.5 pet. Aanbod en vraag in enige belangrij ke beroepsgroepen in het gewest De venter: bouwvakarbeiders 59-47. me taalbewerkers 22-250. textielarbeiders 0-9 levens- en genotmiddelenberei- ders 5-125. kantoorpersoneel 27-81. personeel in alg. dienst incl. losse ar beiders 15-91. minder geschikten 115-0. Ovreige beroepsgroepen: 111- 174, totaal aan mannen 354-777. waar van t.e.m. 18 jaar: 23-220. van 19 jr. en ouder 331-557. het forum vragen te stellen en hier van werd door een aantal aanwezi gen gebruik gemaakt. Bij het beantwoorden vonden de he ren Wisselink, Port en Vos nog gele genheid om hun visie te geven op het bouwen van sportzalen, kuilvis- serij, woningwettoewijzing aan kleine gemeenten, woningnood, etc. De vergadering werd nadat de heer Kroon een woord van dank had ge sproken tot het forum en de vragen stellers door de heer Wisselink met ankgebed beëindigd. Zaterdag 14 maart worden door de CHU in de gehele provincie Over ijssel autotochten georganiseerd waarvoor wat de deelname betreft grote belangstelling bestaal. Er zijn 3 routes uitgezet en voor route 3(Raalte, Wijhe, Holten. Hen gelo. Enschede, Oldenzaal. Vriezen- veen, Almelo, Wierden, Rijssen) kan worden gestart bij café ,,De Bie- ster" Stationstraat. Men kan starten vanaf 's morgens 8 uur en in elke stempelplaats ontvangt de deelnemer een kléin presentje. dc Waterstaatswet de betrokken ge meenten tot het betalen van uitke ringen en afkoopsommen te kunnen verplichten. Burgemeester. Mr. W. H. Enklaar. noemde her een volkomen normale zaak dat het Waterschap deze water- staalstaak overneemt, maar hij noemde het onjuist, dat de gemeen ten daarvoor een afkoopsom moeten betalen. Meer dan honderd jadr héb ben zij een waterschapstaaic vervult en de gewone dienst met de kosten belast. Door het waterschap is de uit kering gesteld op f 1200.- per jaar per kilometer. ,.Het is. aldus de raadsvoorzitter, of G.S. gezegd heb ben. wij begrijpen wel. dat dit voor de gemeente moeilijk op te brengen is. Zij hebben het bedrag op f 800.- per jaar per km. gefixeerd. Het laat ste nieuws is, dat het door de visie van de Commissie voor Waterstaats aangelegenheden van de Provinciale Staten gebracht is op f 1000.- p.j.p. km. Mr. Enklaar betoogde, dat het hier om een principiële zaak gaal en dat het billijk is. dat de gemeenten hier niet mee worden belast. Bij het op heffen der Marken is dc vraag ge lezen, wat er met de overgebleven waterleidingen moest gebeuren, die niet in een waterschaps-verband vie len. Sommige gemeenten hebben ge zegd ..geef maar hier", andere heb ben. dat niet gedaan. De gemeenten hebben zich gewend tot Prof. Simons. ,.Ik dacht dat wij daarmee een goe de adviseur hadden, in deze zeer moeilijke materie, die ons standpunt deelt. Olst is na 2 of 3 jaar uit de boot gevallen. Raalte heeft gezegd het niet zo'n zwaar bedrag te vinden. Diepenveen en Holten zijn het zwaarst getroffen. Maar al bracht men de uitkering op f 200.- per jaar. dan nog zou men Holten tegenover zich vinden. Vrijdag 3 april en zaterdag 4 april, 20 uur, Jaarfeest C.J.V. Espelo in ,,Het Trefpunt". Opvoering van het toneelspel (thriller) in 3 bedrijven van Wim Dumond „Narcose Dinsdag 21 april, 20 uur, Leden vergadering van de VVV Hollens Belang" in Dorpshotel Holterman. Zaterdag 25 april Betaaldag winter- training Z.C. „Twenhaarsveld". Dinsdag 28 april, 19.30 uur, Open bare raadsvergadering ten gemeente huize. Holten e samen. Diepenveen gaan in deze mdal zij de voorstellen, wat de afkoopsommen betreft, on principieel vinden. Als zij hij de Provinciale Staten geen gehoor vinden, dan zullen zij bij de Kroon in beroep gaan. Uit de discussie over het voorstel van B. en W. kwam vast te staan dat de leden het unaniem met het colle ge eens waren. De heer Bosschers „Laten wij al le bedragen en kilometers maar ver geten, en zien wat het waterschap beoogt. De gemeente moet zich z.i. niet bemoeien met de Waterlopen". De burgemeester wees er nog eens op. dat de gemeente een oneigenlij ke taak heeft vervuld, die nu door het waterschap is overgenomen. De gemeente betwist nier de oorspron kelijke onderhoudsplicht, maar het gaat er hier om dat deze plicht door een 30-jarige annuïteit voor eeuwig wordt gecontinueerd en dat acht zij niet juist. Het stuit het college tegen de borst, dat hier handjeplak is ge daan. G.S. hebben gedacht ..Laten wij de jongelingen met zachtheid behandelen" en stelden het bedrag per kilometer op f 800.-. In de water staatscommissie is er f 1000.- van ge maakt. Blijkens een schrijven, dat bij de stukken is gevoegd van de gemeente Diepenveen gaal het om belans'l- ke bedragen: (bij een fixatie van f 8j)0.-). Diepenveen 70 km. leiding afkoopsom - P-1610.00 -: Holten 20 km. .leiding a.r- koopsom f 460.000.-: Olst 18 km. lei ding afkoopsom f 414.no.-: Baalte 13 km. leiding afkoopsom f 299.0A0 - Wijhe 0.76 km. leiding afkoopsom f 17.480.-. Bij het oversteken van de Rijssen- seweg. van de Geskesdijk naar de Hellendoornseweg op de Holterberg. is een tractor bestuurd door de land bouwer D. J. Pekkeriet door een vrachtauto aangereden en gekanteld. Het ongeluk liep bijzonder goed af. De bestuurder van de tractor kwam onder het gekantelde voertuig terecht, maar had zich nauwelijks bezeerd. Zijn zoon die naast hem op de tractor stond sprong er bij tijds af en kreeg ook geen letsel. De chauffeur van de vrachtauto D. C. uit Almelo, die aan de aanrijding geen schuld had, werd uit de cabine geslingerd, maar had slechts een lichte ontvelling aan een zijner armen. De tractor was vrij ernstig beschadigd, terwijl de vracht auto van voren flink werd ingedeukt. Beide landbouwers waren op weg met een wagen achter de tractor om hout uit de Holterberg te halen. Een buur man was even te voren met de trac tor de drukke rijksweg overgestoken. Vermoedelijk hebben zij de snelheid en afstand van de vrachtwagen on derschat. Tijdens de laatste dagen van fe bruari en de eerste dagen van maart is ingebroken in een aantal onbewoon de. zomerhuisje op de Borkeld en in 'n caravan en de kampeerplaats „De Holterberg" van de heer L. Vene klaas. Er werd eten en drank vermist en de inbreker maakte de kachel aan om er behagelijk te kunnen over nachten. Zondag nu heeft de Apel- doornse politie de hand weten te leg gen op de 35-jarige H. M. B., ont vlucht uit een inrichting in Nijmegen. Er rezen vermoedens, dat deze B. wel meer wist van de escapades in Holten. Dat bleek inderdaad het ge val te zijn. want hij heeft gisteren voor de Rijkspolitie te Holten een vol ledige bekentenis afgelegd. De zomer huisjesbewoners op de Borkeld kun nen dus weer gerust gaan slapen. Op uitnodiging van de CJV "Kon- takt" uit Laren Old) namen leden van de CJV "De Vriendenschaar" uit Holten deel aan een dropping, welke door eerstgenoemde club werd geor ganiseerd. Vanaf het oude clubgebouw in Laren werden de deelnemers in een geblin deerde auto vervoerd. zoals later bleek, naar Groot Dochteren. Hier werden zij in kleine groepjes verdeeld die o.m. de opdracht kregen bij aan komst aan het eindpunt een rauw ei en een hemd in te leveren. Dat eind punt was café Veldmaat in Almen, waar allen een heerlijk bord soep kre gen aangeboden, met of zonder ei en hemd. Het was een zeer geslaagde avond ondanks sneeuw, die in grote vlokken neerviel. liep in brand Door het warmlopen van een was machine brak om plm. half elf don derdagmorgen brand uit in de douche cel ten huize van de familie B. J. Megelink, Kozakkenstraat 42. De ge alarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse met de nevelwagen en motorspuit, maar behoefde geen wa ter te geven omdat de brand inmid dels met een droogpoederapparaat door de waarnemend commandant, de heer D. J. Pekkeriet geblust was. In douchecel en aangrenzende slaap kamer ontstond wel een enorme stank door de brandende rubber. De brand liet zich door de sterke rook ontwikkeling uit enkele ramen eerst ernstig aanzien. Met ingang van heden is in' plaats yan de heer P. v.d. Meulen. Kolweg 7 als plaatselijk vertegenwoordiger van ..Draagt Elkanders Lasten" (D.E.L.benoemd de heer P. Brand wijk, Bergmanstraat 7. De „Aktuele Kerkgroep" komt vrij dag 20 maart 1945 uur bijeen ten huize van de familie Haarman, mr. Vixseboxsestraat 25. In deze bijeenkomst zal door hulp prediker A. Schellevis een korte in leiding worden gehouden over het onderwerp ,.De algemene kerkverga dering" Tot onze spijt moet door omstan digheden het verslag van de kring vergadering der O.L.M. te Deventer deze keer blijven, liggen. Wij hopen er in ons volgend num mer op terug te komen. De verkoop van ansichtkaarten ten bate van de „Hendrik Piersonstich- ting" (Middernachtzending) heeft op gebracht f 906,- Hulde en dank aan klas 5 van de „School met de bijbel" die de kaar ten verkochten en tevens dankt het plaatselijk comité allen die kaar ten kochten. GEVRAAGD zo spoedig mogelijk Zelfbediening Fa. Voordes H. J. Wansinkstraat Holten Wegens afdeling, uitbreiding van onze confectie- vragen wij voor direct: Enige ervaring strekt tot aanbeveling. Telefoon 1235 OLDENZAAL Gedurende deze maand als extra reclame MANTELS en JASSEN Tevens uw adres voor Verven, Onzichtbaar Stoppen en Overhemden-reparatie. SCHOPPERS - Pastoriestraat 7. Gevraagd voor diverse werkzaamheden Restaurant „DE PRINS" Holten, Rijssenseweg, tel. 05480-2272 U'-£>! C*'. GEVRAAGD GEVRAAGD: voor 2 halve dagen. Aanbiedingen telefoon 010-320791 Holterberg 34c. Te koop: Tot 1 april nog Eikenlaan 34. Wierden, Telefoon 05496 - 1669. met gezondh. certificaat, a.d. telling 18.3. H. MARKVOORT

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3