Duizend jaar Wegstapel IA! Eén dubbeltje maar per bevrijdings jaar Jan Meijerman won naar Turijn vliegreis Waar gaan wij heen? G.A.B. Deventer verwacht zeer geringe werkloosheid JAARVERGADERING ONDERLINGE PAARDENVERZEKERING Zes paarden overgenomen: Lr kon met 2 pet. premie worden volstaan Interkerkelijke werkgroep Boerderij TT egstapel Kasteelplek opgespoord jkl era ar Holtcnse Plattelandsvrouwen luisterden naar causerie „donker Amsterdam" PANTY'S in achttien kleuren ,,EËN DAG DAME'y PJ.G.O. gaat Amerikaans toneelstuk opvoeren Het geslacht TT egstapel Spanning op arbeidsmarkt A raa verre overtreft 't aanbod Schietwedstrijden „De Eendracht" FILMCLUB OPGERICHT Vrgdag 13 februari 1970 t •man jauserie i'ertelde Koord k\ pmes op jfaltheiis •Jathmen ponen. Ook we an-het n In overoude tijden was het platteland nog zeer dun bevolkt. Op belangrijke punten verrees soms een sterkte, die een landstreek bewaakte, verdedigde en tol hief. Aan de Oude Deventerweg, die 5» eertijds nog.wel een kronkeltje meer had dan tegenwoordig, stond er rond het jaar 1000 al 'zo'n kasteel in Dijkerhoek. In het Oorkondenboek van Overijssel wordt melding gemaakt van een char ter, waarin te lezen valt, dat koning Heinricus (Hendrik III) een graafschap schonk in Hamalanda. met als hoekpunten o.a. Steenderen en Weicggestapolen onder Holten. Die charter wordt bewaard in het Rijksarchief, depot Overijssel, te Zwolle. De schenking had plaats op 23 augustus van het .jaar 1046. Daar stenen gebouwen pas veel later in zwang komen, ligt het voor de hand dat het een don- Jon geweest zal zijn, opgetrokken van zware eikestammen, met dreigend de punten omhoog gericht, omgeven door palissaden en grachten. In geschriften van jongere datum spreekt men van het kas teel Weggestapel. dit Tot voor kort wist niemand waar het kasteel heeft gestaan. Er gingen SIMUfl geruchten, dat het plekje wei eens bij de Manenschijnsweg kon zijn, En inderdaad, er waren ogenschijnlijk redenen voor aan te voeren. Naast die weg ligt een zeer brede sloot, een soort van grach:De bodem van die gracht is met een dikke slijklaag be dekt. een teken van hoge ouderdom Naast de oprijlaan naar „Mars- Harm" Elbersen) ligt een laagte, die de voortzetting zou kunnen zijn [SE!" de gracht- Aohter de gracht ligt een stukje woeste grond, bedekt met eaal bos en daar weer achter ligt een feweede zeer brede gracht. Vlak bij dit alles woont de heer Nikkels en ij zijn woning liggen vier witte zwa- •e ballen, voorzien van een verroeste jzeren kram. Vermoedelijk liggen ze om de inritten te beschermen, k-aardoor de bocht goed wordt geno men. als iemand het erf oprijdt. Zul te ballen kregen gevangenen vroe- jer aan een been. Daardoor was ont luchten heel moeilijk of schier on mogelijk. Hebben deze ronde stenen Sens in de kelders van de Weggesta- jel gelegen? Werden gevangenen er jan geketend? Is dit dan toch de Jlek, Waar het kasteel te Dijkerhoek Eens stond? i De heer Nikkels geeft opheldering tfjver de herkomst van de grote ronde -jtenen. Hij heeft ze vroeger van el- Iers gekregen... Trouwens, het lijkt Wel of er cement onder de witte huid tit, Dan vertelt de heer EIBe'rsen jog, dat de tweede gracht er nog "liet zo heel lang is. Met de uitgegra ven aarde moet een laagte zijn opge- ïoogd. 1-Ioe dik is de slijklaag op de Bodem Slechts een paar centi meters! Daaronder ligt het zand. Dude kastelen hadden vaak ronde irachten, zoals de Waerdenborch ook ïad. Bij de Manenschijnsweg zou van »en vierkant sprake moeten zijn als *-e de bodemgesteldheid in ogen schouw nemen... Neen, het lijkt alsof "jüt de plek met kan zijn geweest... 1 Enkele lieden denken, dat het kas- leelplekje dicht bij het ,,Oude Weg- fnapelshuis" moet worden gezocht. I 5be bewoner hiervan schudt echter "iet. hoofd. Nooit heeft hij iets gevon- op of bij zijn erf, dat in die richting wijst. Wel weet hij, dat men let vroeger Groot Lok in" noemde, erwijl de boerderij van zijn buur man Ulfman ,,Lokin" bette. Dat Éan- kloppen, want de oude kerke- ioeken, dtie in de kluis van de con- EsjjorieikameT der hervormde kerk worden bewaard, wijzen in die rich ting. De lidmaten werden vroeger juurtschapsgewijs in de boeken ge schreven, met vermelding van de boerderijnamen. Telkens komen we ie namen Lokin en Klein Lokin te gen. Het ligt voor de hand, dat de ïaam Lokin later in de volksmond is rervanigen door Groot Lokin. Maar "kroot Lokin werd in de achttiende -ieuw en later steeds bewoond door let. geslacht Dikkers en niet door wegstapels... Het „Oude Wegstapeös- iuiis" is boerderij en herberg ge weest. Er voor ligt nog de ezelswei- Wegstapels wonen En van kasteelres- de. Er kwamen na de Dikkersen. ten geen spoor! In de zo juist genoemde kerkeboe- ken komt rond 1775 de naam Weg stapel voor als naam van een boe renerve. Zou dit verband k unnen houden met het verdwenen kasteel? Als de mensen na 1812 achternamen hebben aangenomen, is er toevallig sprake van een zekere Albert Weg stapel, die woont op „Jan Gerrit sen". En waar staat de boerderij of waar heeft die gestaan? Dat is te achterhalen. In Dijkerhoek wijst men naar Gijsenboer, bewoond d:or de familie Reijlink! En inderda zeer juist! De heer Reijlink heeft i no tariële stukken, waarin zijn boerderij ..Wegstapel of Jan Gerritsen" heet! Hiermee is alle twijfel verdwenen. Hij woont op de boerderij, die vroe ger „Wegstapel" heette. Het erve is vroeger groter geweest. De boerde- Het erve ,Beumer'bewoond door de jam. W. Bleumink, gebouwd op historische grond. Hier stond in 1010 reeds het kasteel Wegge rijen ..Essen" Slijkhuis). ..Beu mer" Bleumink) en ...Jan Gijsens Mans" zijn er van afgedeeld. Mis schien ook nog ..Brand" No te- boom) en ..Kleine Brand of Timmer- Arend" Blankena). Bij boerderij .Wegstapel" staat een heel oudé Saksische schuur. Een paar jaar geleden was die nog ongerept. Nu is ze verbouwd en daardoor, vanuit oudheidkundig oog punt bekeken, misvormd. De boerde rij zelf staat temidden van zwaar ge boomte. Zal het kasteel misschien in de buurt van de boerderij hebben ge legen? Het ligt voor de hand. Maar bewijzen Op verzoek is ir. J. A. C. E. van Roermund. verbonden aan de Topo grafische Dienst te Delft, eens gaan snuffelen. Hij vond ;n het twaalfde deel van het „Aardrijkskundig woor denboek der Nederlanden" geschre ven door J. van der Aa, dat het kas teel er al was in het jaar 1010. Be doeld .boek is gedrukt in 1849. Er wordt in vermeld, dat het kasteel is gesloopt en dat op dezelfde plek een erve staat. Dat wil zeggen, in 1849. En de boerderij is het eigendom van H. Schoneveld te Deventer! VdK Het erve Wegstapel of Jan Gerritsenbewoond door de jam. W. Reijlink. Hier woonden in vroeger eeuwen voorouders van het geslacht Wegstapel. Déze mededeling is de sleutel voor he! slot! Het Kadaster te Zwolle wordt ingeschakeld en weet te ver tellen. dat genoemde heer Schone veld de eigenaar is geweest van het e iv e „BEUMER" te Dijkerhoek. EUREKA! Erve .Beumer" is be kend. Het wordt bewoond door de fa- 5 mei zal het 25 jaar geleden zijn dat ons land werd bevrijd, In het gehele land worden groot opgezette festiviteiten georganiseerd. Ook Holten wil en mag niet achter blijven. Het 5 mei-comité, gelnstal leerd door burgemeester mr. W. H. Enklaar, heeft reeds vele werk zaamheden verricht Veel com missies zijn onmiddellijk met groot enthousiasme aan het werk ge gaan. Het voorlopige programma ziet er. voor jong en oud, zeer aan_ trekkelijk uit. 's Morgens worden er, voor de jeugd, in drie gebouwen films ge draaid en worden er puzzelritten georganiseerd waaraan men per fiets, bromfiets of auto kan deel nemen. 's Middags zal men kunnen mee doen aan en genieten van een zeer grote allegorische optocht, waarna op het paasvuurterrein tegenover het slachthuis een zeskamp wordt gehouden, waar ploegen uit Espelo Dijkerhoek, Beuzeberg, Borkeld- Look, Dorp-Noord en Dorp-Zuid zullen strijden om de grote prijs van Holten. 's Avonds kan de jeugd haar hart ophalen (of verliezen) in een grote tent op Kalfstermansweide. waar „The Motions" van half acht tot elf uur zullen optreden. Bovendien zal er 's avonds 'n gekostumeerde „voetbalwedstrijd" (carnavoetbal) worden gespeeld Veel prominente figuren zijn reeds in training ge gaan, terwijl een uitgebreide staf van „zusters" de spons en het ver- abnd reeds klaar heeft liggen. Na de voetbalwedstrijd zal HMV. samen met een ander korps. Waar van de naam nog een verrassing moet blijven, 'n taptoe verzorgen. Door veel personen, instellingen en bedrijven is reeds spontaan daad werkelijke en geldelijke steun toe gezegd. Zonder die steun zou het bovengenoemde programma ook niet uitvoerbaar zijn. Gaarne wil len wij ook u zeer binnenkort in de gelegenheid stellen om een deel van de kosten (minimaal f 2.50 per gezin) voor uw rekening te nemen, onder het motto: „Eén dubbeltje maar per bevrijdingsjaar". Met uw aller medewerking kan 5 mei 1970 een onvergetelijke feest dag worden. De Holtense Plattelandsvrouwen hielden dinsdagavond in hotel een druk bezochte bijeenkomst, waarin' niet minder dan dames aanwezig waren.1- bijeenkomst waarin de nieuwe presidente mevrouw M. Kleyn Hesselink-Brand voor het eerst de voorzittershamer han- hield mejuffrouw M. A. Hoekendijk uit Amsterdam een over „Het wonen en werken in donker Amsterdam". Zij hoe zij 's nachts erop uitging, haar visitekaartje uitdeelde daardoor contact kreeg met de vrouwen uit deze buurt. deze gesprekken bleek vaak. conflicten thuis oorzaak waren, men het oudste beroep in deze ging uitoefenen en de weg te- alleen met behulp van derden was. Spreekster haalde ver voorbeelden aan. waarbij haar gelukt was om deze vrou weer 'n plaats in de maatschap- te doen veroveren, bleek, dat zulks vaak ge- ging met financiële offers van Hoekendijk zelf. die deze socin- taak dan ook zuiver privé vervul- Later heeft zij deze overgedra- aan kapitein Boschhart van hel des 1-Ieils in Amsterdam, voorzitster was de tolk vim al toen zij spreekster bedankte voor e interessante uiteenzetting over leven in "donker Amsterdam". >rdat mej. Hoekendijk aan het kwam werden de aanwezige opgewekt om de uitleg van de Passion, welke 4 maart, te zal worden gehouden, bij te werd gewezen aan een bezoek jan-het museum 'De Drie Haeringen' e Deventer op 14 april onder deskun- 'ige leiding van Dr. P. Wassenbergh Harys. Sen tienerkleding-show, uptgeschre- 'en door de provinciale kleding com- ftissie zal plaats vinden op 13 mrt. 's avonds in zaal Roelofsen te Die- penheim. Voor het jaarlijks uitstapje werd de voorkeur gegeven aan een bezoekje aan een der radio studio's. Indien dit, in verband met de korte tijd van voorbereiding niet mógelijk is. zal getracht worden de Hortus in Haren (Gr) te bezoeken. De feestcommissie voor het jubile um in december, waarbij het 25-jarig heslaan der afdeling zal worden her dacht, zal bestaan uit de dames B. Beijers-Holterman, D. Dikkers-Ren- sen, C. P. K. Enklaar-van Andel. W. Slcinhauer-Noback, D. Voordes-Vene- klaas, J. Veltkamp-Stevens en L. Steenhuis-Wieringa. Jovanda introduceert onder het merk .lolita een all-size mini panty-nylon in 18 kleuren. Naast de „klassieke" beige en brui ne tinten zullen meer dan 10 hoog- modische pastelkleuren tot het. assor timent gaan behoren. Men verwacht dit voorjaar een „trend" naar de De toneelclub van de PJGO-afde- ling „Jong Holten" heeft rëeds enige tijd in studie, onder regie van de heer P. H. Cammeraat, het door C. van Kerckhoven Jr bewerkte Ameri kaanse spel in drie bedrijven „Een dag dame". De eerste uitvoering zal gegeven worden op de ontspannings avond van de PJGO op zaterdag, 28 februari in zaal 't Bonte Paard te Dijkerhoek. De tweede uitvoering vindt plaats op zaterdag 7 maart in de zelfde zaal. De aanvang is beide avonden 20.00 uur. Een korte om schrijving van de inhoud van 't stuk en de rolbezetting laten wij hieronder volgen: SPEL IN 3 BEDRIJVEN De voorwaarde voor het uitbetalen van een erfenis is, dat de gelukkige erfgenaam getrouwd behoort te zijn. Als je heel veel geld aan kunt en je kunt niet bij zo'n erfenis komen omdat je vrijgezel bent, dan ga je wegen zoeken om het toch te krijgen. Je kunt bijv. een notaris die toch ver weg woont om de tuin leiden en hele verhalen over je huwelijk en je kroost opdissen. Maar. als dan eens een keer de notaris aankondigt vrouw en kinderen met een bezoek te willen vereren is Leiden in last. De trouwe huisknecht moet dan mee naar een uitweg zoeken. Helaas heeft deze huisknecht ook zijn eigen pro blemen. Hij moet een werkelijk aan gegaan huwelijk met het huismeisje geheim proberen te houden voor de werkgever. Als dan je baas voorstelt, dat hij een schijnhuwelijk met het huismeisje zal spelen, wordt het wel erg moeilijk voor de huisknecht. Zijn echtgenote die dus de schijnechtgeno- te van de heer des huizes is, vindt zakelijke motieven om op het voorstel in te gaan. De toekomstige verloofde van de erf genaam speelt met haar tante ook nog een verwarrehde rol in het ge heel. De misverstanden, ook door de nota ris veroorzaakt, maken dat het lijkt of iedereen met iedereen getrouwd is. Begrijpt u het nog?? Hoe dit opgelost moet worden, is iets wat u maar aan de spelers moet overlaten. Hopelijk kunnen ze u helpen op een plezierige wijze deze huwelijksknopen te ont warren. Alfred Cherry - J. Markvoort; Wil liam Condon - Jan Reylink; Thomas P. Ross Jan Scholten; Danny Dun dy - Henk Rensen;Carnaro Gerrit BielemanAlice Sterling - Gerrie Reylink; mevr. Chadwick - Dika Krikkink: Lincy Morton - mevr. Brands; mevr. Carnaso - Mientje Ste- geman. dat ..Beumer' „Wegstapel" is! Dat is dus-DE PLEK. Ja. als het woordenboek van Van der Aa be trouwbaar is. En daarmee staat en valt de gehele hypothese... Maar dat boek wordt in wetenschappelijke kringen hoog aangeslagen. Het is een standaardwerk. Er blijkt, dat de heer Bleumink nog koopakten bezit, waaruit te lezen valt. dat zijn voorouders de boerderij hebben gekocht van de weduwe Schoneveld en dat haar man het in eigendom had gekregen van de fa milie Beumer. De Beumers waren kleermakers te Dijkerhoek. Bij hun kleermakerswerk bearbeidden ze dus ook nog een paar bunder grond. In die tijd is de boerebehuizinge „Beu mer" veel kleiner geweest dan nu. Het is nog te zien, dat er uit gebreid is en gemoderniseerd. De voorgevel is niet zo karakteristiek voor ons landschap, als die van de statige „Wegstapel'. Beide erven zijn door een oprijlaan verbonden, met aan weerszijden zware eiken. Hier zullen de buren elkaar vaak hebben ontmoet. Over deze laan is Albert Wegstapel natuurlijk gereden met een vlugge klepper voor de wa gen. toen hij zich naar het gemeente huis spoedde in 1812, vergezeld van buurman „Jan Kraaienzank of Beu mer". om aangifte te doen van de geboorte van zijn zoori Egbert. Vol gens de geboorte-akte trad laatstge noemde op als getuige. In Holten, en omgeving wonen he den ten dage nog Wegstapels. Zij hebben als stamvader Albert Weg stapel van 1786. uitgezonderd de LichtenbergergroepMaar alleen al op grond van de naamgeving komen we tot de conclusie, dat ook de Lich tenberger Wegstapels oorspronkelijk tot hetzelfde geslacht behoren als de anderen. De namen Teunis, Elsken en Gerrit Hendrik vinden we terug in de kerkeboeken. Ze staan daarin vermeld als namen van lidmaten die wonen op boerderij „Wegstapel". Dat is dan in de tijd van stadhou der Willem V. De verschillende schrijfwijze Wegstapel en Wechstapel* heeft niets te betekenen. Gewoon een slordigheidsfout bij de inschrijving. Welke rol de Wegstapels hebben ge speeld in verband met het kasteel, is niet duidelijk. Historische gege vens over de sterkte zijn schaars of niet te vinden. Vermoedelijk heeft heeft geslacht eeuwenlang op deze plek gewoond en is hier de bakermat aller Wegstapels of Wechstapels. B. H. BROUWER, ag In het gewest Deventer mag een daling naar een zeer geringe werk loosheid verwacht worden. aldus blijkt uit hel overzicht betreffende de werkgelegenheid van bet GAB te De venter, over januari. De gere gistreerde arbeidsreserve is namelijk geljjk gebleven aan die van decem ber 1969. ondanks de vele mutaties per ultimo januari. Epd belangrijk gedeelte van de arbeidsreserve (dec. 388; jan. 389) kan als seizoenwerk- loosheid worden aangemerkt. Voren staande verwachting is mede geba seerd op de reeds grote, maar ten opzichte van de vorige maand nog gestegen vraag naar arbeidskrach ten. waarbij reeds vooruitgelopen wordt op de verwachte grotere werk gelegenheid. Behalve in de metaalnijverheid de grote vraag naar vooral jeugdig administratief personeel opvallend. VROUWEN. De werkloosheid van vrouwen is relatief aanzienlijk, omdat het aan bod niet correspondeert met de grote vraag naar vrouwelijk personeel. Er valt een toenemende belang stelling te constateren voor part-time werk (halve dagen werk), doch de vraag naar deze arbeidskrachten blijft beneden de behoefte. Een gedetailleerd overzicht van het aanbod van mannelijke arbeids krachten over de gemeenten in gewest ziet er als volgt uit (tus haakjes de cijfers en percentages over december 1969): Deventer 295 is 1,8 pet (281 is 1,7 pet): Bathmen 2 is 0,7 pet (2 is 0,5 pet); Diepen- Holten 10 is 1,1 pet (15 is 1.7 pet); Olst 21 is 1,1 pet (22 is 1,2 pet) en Raalte 47 is? 1.7 pet (54 is 2 pet).To taal in -het gewest: 389 is 1.6 pet (388 is 1,6 pet); in de provincie 6027 is 3 pet (5769 is 2,9 pet); in het rijk 69.255 is 2.4 pc-t (65.631 is 2.3 pet) AANBOD en VRAAG in enige be langrijke beroepsgroepen in het west Deventer waren per ultimo 12' rs 27 - 243; textielarbeiders 2-9; 'ens- en genotmiddelenbereiders 5- kantoorpersoneel 23 - 83; perso- lOSf minder gescheten verjge beroepsgroe- O Jan Meijerman vrachtauto. bij zijn De heer J. W. Meijerman, Gaar- denstraat 2 te Holten, vrachtwagen chauffeur bij Coveco. gaat in de laat ste week van mei of de eerste week van juni met zijn vrouw een drie daagse vliegreis maken naar do Fiat-fabrieken in Turijn (Italië). Hij is een van de tien gelukkigen in ons land. die daarvoor door de Fiat dea ler in Apeldoorn zijn uitgenodigd. In de afgelopen herfst stopte hij tussen Holten en Markelo op een parkeerplaats langs de weg. Een mo ment later stopte er een auto van de fabriek in Apeldoorn, die hem een tas met o.a. een sigarettenaansteker, een busje cola, een ballpoint, een pakje sigaretten enz. aanbood c-n in welke tas zich ook een formulier be vond met diverse vragen over auto merken en dergelijke. De laatste vraag was „Wat is de beste eigen schap van de vrouw van een vracht autochauffeur". Deze vraag moest (Men verzocht ons plaatsing van 't volgende bericht) Enige weken geleden zijn wij ge start met gespreksa vonden in de Dorpsstraat. Sinds oktober, november hadden we steeds de Kol en omlig gende straten als .operatieterrein'. Nu leek het ons goed om ook eens in een ander deel van ons dorp deze in terkerkelijke gespreksavonden te hou den ennaar is gebleken met suc ces. Velen waren enthousiast en als commissie zijn we dan ook van me ning, dat we met dit mooie werk door moeten gaan. Daarom, als er bij u wordt aangeklopt doen we toch niet vergeefs een beroep op u? Steeds komen we weer tot de ont dekking dat er, ondanks veel wat ons (nog) scheidt, een band is die ons bindt, nl. het geloof in Christus. Namens de Hervormd Geref. Werkgroep. Js. Schuppert, secretaris. kleur lila, terwijl „oud-rose" en „transpa-rose" eveneens grote be langstelling zullen trekken. Tevens worden „bleu" en „linden", voorna melijk door de jeugd, zeer veel ge vraagd. Deze mini-panty's van Jolita (de prijs is vastgesteld op f 2,25) worden uitgebracht in twee maten, geschikt voor de confectiematen 38 tot en met 50. met een slagzin worden beantwoord. De heer Meijerman vulde de vraag zeer laconiek in met het woord „Geduld". Toen hij zaterdag op de autoten toonstelling in de RAI rondkeek kwamen andere Holtenaren hem a'. waarschuwen, dat aangeplakt stond, dat hij een vliegreis naar Turijn ge wonnen had voor twee personen met o.m. op het programma een bezoek aan de enorme automobielfabrieken van Fiat aldaar. Hij behoeft er geen snipperdagen voor op te nemen. Alle kosten, ook van zijn werkgever, wor den vergoed. Een leuk buitenkansje voor het echtpaar Meijerman. arbeiders) (aanbod) pen 110 - "60. waarvan t.e.m. 13 jaar 26 - 220 en 19 jaar en ouder 363 - 540. De werkloosheid bedroeg in de rayons van d- arbeidsbureaus in Overijssel 'aanbod geregistreerde mannen): Almelo 1047 is 4,1 pet; Nijverdal 210 is 2,2 pet: Deventer 389 is ],6 pet: Ernmeloord 269 is 3.4 pet: Steenwijk 332 is 4.7 pel: En schede 124) is 3 pet; Hardenberg 636 is 6.2 pc-t: Hengelo 428 is 1.5 pet: Kampen 329 is 3.6 pet: Dronten 50 is I.4 pet: Oldenzaal 405 is 3,1 pet en Zwolle 691 is 2,9 pet. Bij de onderlinge wedstrijd voor het kampioenschap van de schietver eniging „De Eendracht" in zal Vos man kwamen de volgende resultaten in de schijf: KLASSE A: 1. B. Brinkman 138 pnt; 2. II. J. Nekkers 128 pnl. KLASSE B: 1. G. Schuppert 136 pnl: 2. II. Paalman 131 pnt. KLASSE C: 1. G. Jansen 128 pnt; 2. G. Tuitert 123 pnt; 3. J. van As- selt 125 pnt: 4, A. Schuppert 124 pnt; 5, J. Bouwhuis 123 pnt; 6. J. Jansen 12 pnt; 7. J. Sluiter 121 pnt; 8. G. Aaftin'k 119 pnt; 9. D. J. Nijen- dijk 119 pnt: 10. F. Sluiter 119 pnt; II. A. Paalman 116 "pnt; 12! A. Pek- keriet 111 pnt; 13. mevr. Paalman 103 pnt; 14. J. Paalman 90 pnt. DEVENTER SCHOUWBURG. Grote Kerkhof, tel. 11500. Donderdag 12 februari, aan vang 20.00 uur Jongens onder el kaar van Mart Crowiv; vrijdag 13 en zaterdag 14 februari, aanvang 20.00 uur De Hoofdstad Operette met die Zirkusprinzessin; woens dag 18 februari, aanvang 20.00 u. Operagezc-'schap Forum met Der Bettelstudent. FILMS E..DB. THEATER, Smedenstraat, te lefoon 13615, donderdag 12 t.m, woensdag 18 februari Buiitt, detec tive met Steve Mc. Queen en Ro bert Vaughn, 14 jaar; vrijdag 13 en zaterdag 14 februari, nachtvoorst. Hotel, met Rod Taylor, Catherine Spaak en Karl Maiden, 18 jaar; zon dag 15 februari, middagvoorstel ling opstand der gladiatoren, aj.; Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur vrij. 20.00 en 23.30 uur. za. 13.30. 21.00 en 23.30 uur. zo. 14.00. 1600. 13.30 en 2100 uur CINEMA PALACE, Lange Bisschop- straat. tel 11100, Wegens verbou wing gesloten. Op de maandagavond in cafc Jan sen gehouden ledenvergadering van de Onderlinge Paarden verzekering voor Holten en omstreken constateer de voorzitter J. Aaltink in zijn ope ningswoord de geringe belangstelling van de leden voor deze jaarvergade ring als een blijk van het goede ver trouwen. dat zy stellen in hel be stuursbeleid en de steeds goede sa menwerking en medewerking van de zyde van de leden. Nadat de secretaris, de her J. H. Sprokkereef. in een kort jaarverslag de voornaamste werkzaamheden en de ontwikkeling van het fonds naar voren had gebracht, brengt de admi nistrateur, de heer H. Vosman, het financiel verslag uit. Hieruit blijkt, dat er zes paarden moesten worden overgenomen, waarvoor f 6750, werd uitbetaald. Daar er hiervan drie waren gestorven was de op brengst slechts f 3109,Met de hef fing van twee procent premie kon den de kosten en schaden niet ge heel worden voldaan, zodat er een beroep op het kapitaalbezit moest worden gedaan, ontstaan uit de bati ge saldi der voorgaande jaren. Het bezit der vereniging was bij afslui ting van het boekjaar f 16.513.Bij de gehouden hertaxatie in de maand oktober jl. stonden nog 157 leden ge hoekt met bijna 200 paarden. De kascomm:ss:e bestaande uit de heren A. Bronsvoort en' J. Meijer brengt bij monde van laatstge noemde cü.i gunstig verslag uit, waarna op diens voorstel de boek houder decharge wordt verleend over zijn financieel beheer. De aftre dende bestuursleden: de heren H. Bronsvoort. J. Lubersen en J. H. Sprokkereef werden met bijna alge mene stemmen herkozen. Ook de af tredende taxateur, de heer G. H. Volkerink. werd met bijna algemene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werden uitvoerig de prijzen der paarden besproken, waarbij naar voren kwam de zeer uiteenlopende hoogte hiervan, in ver band met soort en kwaliteit, met daarnaast de zeer hoge bedragen die soms voor „sportpaarden" worden betaald. Met de hoop op een goed en geze gend jaar voor do leden, hun gezin nen en de vereniging sluit de voor zatter der,r- prettige en vruchtdragerv de vergadering.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3