II Herv. gemeente ontving haar nieuwe predikant Keurslagerij T VIADUCT gemoderniseerd DATA Bevestiging en intrede ds. P. Lugtigheid ONZE AGENDA ksti Abonnementsgeld 1970 Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorgi n g Wachtdienst slachthuis BEVESTIGING Storingsdienst GEB KERKDIENSTEN VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD Inschrijving naam politieke groepering VOOR DE ZENDING VRIJSTELLING NOTEREN Burgerlijke stand Gevondn en verloren voorwerpen Ernstig ongeluk op de Markeloseweg Vijf dagen de gast van de British Legion Carnavalsfeest van „De Fienpreuvers" HOLTENS NIEUWSBLAD Vrydag 13 februari 1970 Jaargang 22 - no. 7 Uitgave van de Stichting ..Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur \V. Beyer» Advertentieprijs 1-15 vim (a contant) 3,—. Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad kunt ■n \|j niet goed bij on? loornhj Vrijdag 13 februari 19.45 uur: Forumavond district Mar- kelo der O.L.M. in zaal Hargeerds te Markelo mei als spreker Ir. J. v. d. Toom van het K.N.L.C, (zie adv.) 19.45 uur: Jaarvergadering van de L.R.V. ,,De Bergruiters" in café ,,De Waag". 20.00 uur: Jubileumrevue-uitvoering in zaal Boode te Bathmen (zie ad vertentie). Zaterdag 14 februari 20.00 uur: Carnavalsavond van de „Fienpreuvers" in Amicitia. Zondag 15 maart 19.30 uur Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 17 februari 19.45 uur: Bijeenkomst van de afde ling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in 't Bonte Paard. Donderdag 19 februari 20.00 uur Ledenvergadering Sportver eniging ..Bato" afd. Gymnastiek in hotel Vosman. 20.00 uur Ledenvergadering afdeling P.J.G.O. ..Jong Holten" in café Kalfsterman! Dia's over Maarten Luther King. 19.30 uur Filmavond Voetvalver. ..Holten" in zaal Vosman (zie ber.) De nieuwste inslructiefilms afd Twente K.N.V.B. 19.45 uur Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in Rehoboth Demon stratie diepvriezen. Vrijdag 20 februari 19.45 uur: Vergadering der A.R. Kies vereniging ..Nederland en Oranje" in gebouw Rehoboth. Kandidaat stelling gemeenteraad. 19.45 uur: Driesteden-concert in Ami citia (zie bericht). 19.45 uur: Ledenvergadering pony club van de Bergruiters in hotel Vosman. Maandag 23 februari 20.00 uur Ledenvergadering M.A.C. ,.De Holterberg" in clubhuis Vrug- gink. Dinsdag 24 februari 14.30 uur Bejaardensociëteit in het gebouw Irene. 19.30 uur Raadsvergadering ten ge meentehuize. 20.00 uur Jaarvergadering afd. Es- pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Trefpunt". Donderdag 26 februari 19.45 uur Jolijt en Profijtshow fa Po- liby (vet. Fa. Wennekes schilders bedrijf) in zaal Vosman. 20.00 uur Gemeenteavond in het ka der van de Algemene Kerkvergade ring der Ned. -herv. kerk onder lei ding van ds. P. Lugtigheid in het gebouw Irene. Vrijdag 27 februari 20.00 uur Ledenvergadering van de afdeling Holten van de A.B.V.A. in Hotel Holterman. Zaterdag 28t februari 19.30 uur Uitvoering H.G.K. en Kin derkoor m.m.v. het Mannenkoo; „De IJsselzangers", Zutphen Gemengd Koor uit Hengelo in zaal Amicitia. 20.00 uur Ontspanningsavond „Jong Holten" afdeling van de P.J.G.O. in 't Bonte Paard te Dijkerhoek Willen de abonnees die hun abonnementsgeld nog niet heb ben overgemaakt voor 1970, dit alsnog doen vóór 1 maart a.s.? Va deze datum worden de kwitanties aangeboden. ver meerderd met incassokosten. U kunt uw bedrag a f 10. storten op de girorekening van de Raiffeisenbank te Holten nr. 875587 of op onze bankrekening bij genoemde bank. Het was zondag 8 februari voor de Ned.-hervormde gemeente een blijde dag. Na een vacature van nog geen half jaar ontving zij haar nieuwe herder en leraar ds. P. Lugtigheid, voordien vica ris der Ned.-hervormde gemeente te Leidschendam. Deze zondag was weer een van die hoogtijdagen in het kerkelijk leven waarbij bijna de gehele gemeente haar belangstelling toont en het kerkgebouw was dan ook tot de laatste plaats bezet. Behalve een aantal familieleden van ds. Lugtigheid waren een aantal Leidschendammers haar Holten gekomen om van bevesti ging en intrede getuige te zijn. Zaterdag 14 februari vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 i C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, te lefoon. 1280 (alleen voor spoedge vallen) Zaterdag 14 febr. en zondag li febr.: A. E. Witkop. Wierdense- straat 113. Kijssen, telef: 05480-2260 van 18.00 - 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 14 febr. R. Back, lefoon 2004 febr. en zondag Schepenstraat 16, 's Ochtens van 9.00 tot 10,00 uur op maandag, dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. D o Elke morgen van 9.00 tot 10.00 uur bij: mevr. C. Knijff-Dekker. te lefoon 1438, bij geen gehoor: telef. 1799 mevrouw. Beltman-Aanstoot. Zaterdag 14 en zondag 15 febr.: J. Hof. Kozakkenstraat 19. telef. 1697. /Keurmeesters builen de dienst uren Maandag 16 febr t.e m zondag 22 febr.: H. J. Moleman. Lageweg 13, telef. 1974. Aangifte gestorven dieren np za terdag 9.00 - 11.00 uur. aan het slachthuis, telef. 1318. Bij cfe aanvang van de dienst werd gezongen Psalm 149: 1, 2 en 3 en na het gebed Psalm 139: 1 en 4. De be vestigende predikant dr. F. G. van Gennep van Driebergen -las hierna de schriftgedeelten Ezechiël 34: 1-16 en Luikas 19: 1-10 en hield een korte predikatie over Lukas 19 vers 10: „Want de Zoon des mensen is geko men om het verlorene te zoeken 'en' te redden." Ik ben gekomen, een woord dat wij haast niet durven zeggen, om te zoeken en tc redden. Jezus kent zin van z'n leven, niet om rtfk te worden, om naam te verwerv m»ar om te zoeken en te redden v verloren is. De verlorene in deze tekst is 5 cheüs, een oppertollen-aar, die zeer rijk was. Verloren hoeft niet te bete kenen een slecht mens te zijn, maar betekent wel: niet meer staan in contact en geen gemeenschap meer hebben met God. Jezus zegt.: Ik ben gekomen om die mensen te zoeken die het. contact met Mijn Vader kwijt zijn. Zoeken is n-iets van- zekerheid, zoeken is vol twijfel, vol van angs en onzekerheid. Voor dominee Lugtigheid geldt de opdracht om te gaan zoeken. Deze opdracht geldt niet alleen voor hem, doch gaat de hele gemeente Christus aan. De gemeente van Hol ten zou haar opdracht verloochenen als ze haar dominee alleen liet ken. Voor gemeente, kerkeraad dominee geldt de opdracht Christus om te zoeken en te redden wat verloren is. Moge God u samen hiertoe de kracht geven, zo besloot dr. Van Gennep zijn predikatie. Na lezing van het formulier en een duidelijk „ja" op de drie gestelde vragen had de bevestiging plaats door dr. Van Gennep. Aan de hand oplegging werd deelgenomen door de vader van de jonge predikant ds. Lugtigheid te 's-Gravenhage. ds. Ph. J. Stoutjesdijk te Hellendoom. J. II. Israël te Coevorden, ds. A. Ja cobs van Enter, ds. W. de Goede (voorganger Vrije Evans, gemeente) te Nijverdal, ds. P. Datema en T. Stehouwer te Nijverdal en ds. C. C. Add-ink te Holten. De gemeente zong na de beve-sl'i- g'ng haar nieuwe predikant staande toe: „De Heer brengt al uw heil tot stand, des daags en in de nacht, houdt Hij voor u de wacht" (Psalm 121 vers 3) en het Kerkkoor zong hierna o.l.v. dirigent J. op den Dries „Wees mijn Leidsman". Predikatie ds. Lugtigheid Na lezing van het bijbelgedeelte Markus 4:26-34 hield ds. Lugtigheid zijn intredepreek over Markus 4 vers 26 en 27: „En Jezus zeide HOI Ajzo is het Konlinkrijk Gods als een 'mens die zaad wer.pr in de aarde, en Slaapt, en opstaat, nacht en dag en het zaad komt op en groeit, zon der dat. hij zelf weet hoe." Het betreft hier een gelijkenis, dat wil zeggen, dat we aan het proces rondom die boer en z'n akker in alle eenvoud kunnen zien als op een land kaart hoe het in werkelijkheid zal gaan rondom God en Zijn wereld en wij: u de gemeente van Jezus met: haar ambtsdragers midden veranderende wereLd, midden in on ze akker, waarin wij ons allemaal opnieuw gaan bezinnen als we dat tenminste doen op dat voor staan, waar we niet vanaf mo-. gen wijken: het evangelie van Jezus Christus. Helaas kennen heel veel hun taak niet meer en ze zijn niet meer dezelfde man als die uit Mar kus 4, die heiemaal werkt met. het oog op dat koninkrijk, en niet houdt wanneer iedereen bij een kerk aangesloten is, niet ophoudt wan neet ieder belijdt dat God de Vader en Jezus Zijn Zoon is. Nee. hij werkt en hij mag werken met het oog "op dat rijk van vrede rechtvaardigheid, van verzoening in de meest omvattende zin van hel woord, kortom van heil voor ieder mens. En dat heil kan alleen in dit omvattende doel gevonden worden, omdat dat Gods doel met onze ge schiedenis, met onze kerk en met ons zelf is. Daar mogen wij allen, zoals flier zitten, aan werken totdat Zijn oogstdag gekomen is. zo besloot ds. Lugtigheid zijn predikatie, waarna door het Kerkkoor werd gezongen Psalm 126 van Ch. Palmer. Ds. C. C. Adid'imk sprak tenslott namens gemeente en kerkeraad eei kort woord en hij wenste dominee Lugtigheid en de gemeente van Hol ten geluk met bevestiging en intrede. Wij begroeten u en uw vrouw met vreugde in ons midden. Als kerk. te zamen met de voorgangers, die hier reeds werkzaam zijn. hopen en ver wachten wij, in gehoorzaamheid aan de Heer der kerk alleen, getrouw en toegewijd met u samen te werken om de gemeente toe te rusten tot de taak van getuigenis en dienstbetoon, waartoe zij van Christuswege in Zijn wereld geroepen is. Gód scihenke u veie gelukkige ja ren in Holten, in werk en in uw ge zin, en wij zullen gaarne het onze daartoe bijdragen, zo besloot ds. Ad- dink. Na de diens', kwamen dominee en mevrouw Lugtigheid met hun familie en een groot aantal genodigden nog sainen in gebouw „Irene", waar door verschillende afgevaardigden nog het woord werd gevoerd. De eerste die na een hartelijk welkomstwoord van ds. C. C. Addïn'k van de gelegenheid gebruik maak te, was de heer II. L. F. KUngelhe- t-or. voorzitter van de Raad van ker ken te Leidschendam, waar men met vee! spijt kennis nam van het be sluit van ds. Lugtigheid om te ver trekken. De scheidende jonge dominee zal in het bijzonder door de jeugd gemist worden. Hij was hiervoor bij wijze van spreken dag en nachi in touw en i hij vond daarnaast nog tijd' om de oecumene te stimuleren en te zoeken naar nauwere samenwerking tussen protestanten en rooms-kathol'ieken. Wouter Oudega richtte zich. na mens de jeugidsociëteit „De Rutsch- baan", in eigen stijl tot: ds. Lugtig heid, waarmee men het altijd heel best kon vinden. Wouter deed zijn woord van dank vergezeld gaan van Dominee en mevrouw Lug tigheid tijdens het dank woord van de jonge eer waarde in gebouw Irene, Een jeugdgroep uit Leid schendam (vorige stand plaats) bood ds. Lugtigheid tijdens het gezellig samen zijn in het. gebouw Irene een doos geestrijk vocht aan. een doos met „pijpjes" geestrijk voc'ht. Ds. J. H. Israëi te Coevorden ver klaarde, dat de 16 Holtense jaren kort waren gevallen en hij hoopte voor ds. en mevrouw Lugtigheid op een fijne tijd. Aantrekkelijkheden Burgemeester mr, W. I-I. Enklaar sprak zijn vreugde uit. over de komst van ds. Lugtigheid. De Hervormde Gemeente heeft t'ftans weer een ei gen herder en leraar. Ik ben er me ten volle van bewust, dat de taak van predikant geen eenvoudige 'is, maar ook in Holten zijn toch veel dingen die raratrAvkelijk zijn. die het mogelijk maken örri hier met vreug de te werken. Groots is uw roeping en heilig uw taak. U zult ervaren, dat het volgen va tl' de roeping in Holten een voorrecht is. waarmee ik u feliciteer en 'ik hoop, dat u Holten waardig zult zijn zo besloot mr. En ld a nr. Ds. P. Datema te Nijverdal, spre kend namens -de classis Dewenter en de collega's uit de Ring Rijssen, sprak zijn vreugde uit over de ver vulling van de vacature in Holten. Het verheugt ons bijzonder, dat wij thans zo'n jonge collega in onze ring hebben. Wij zijn allemaal al wat ouder en het omgaan met de jeugd zoals u dat doet kennen wij niet zo direct. U zit midden tussen de jeugd en hopelijk is u in staal om de ldoof die er is te overbruggen, waarbij u zó besloot ds. Datema mag re kenen op de predikanten uit classis en ring. Ds. R A. Hoogkamp, die sprak na mens de kerkeraad der Geref. Kerk. was blij met de vervulling van de open plek. De Gereformeerde Kerk hoopt met alleen voor u op een mooie tijd. maar tevens voor de lier- vormde Gemeente, waarmee goed wordt samengewerkt. De heer C. Knijff. die een kort Zaterdag 14 febr. t.e.m. vrijdag 20 februari. Buiten de diensturen. Plectra: H. Heijenk, Koiweg 44, te lefoon 2124. Gas: W. C. van de Weerthof, Voorsboerstra at 3, tel f 1793. HOLTEN Ned.-hevr. kerk 10.00 uur ds. P. Lug tigheid; 19.00 uur Hulpprediker A. Schellevis Extra collecte: Reg. Commissie v. h. Zuiden 10.00 uur jongerendienst in Irene Geref. kerk 9.30 uur en 15.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen In beide diensten is het ene offer voor kas art. 17 der K.O. (Em. pre dikanten, predikantsweduwen en - wezen). Bij de uitgang collecte voor verbouw en uitbreiding van de kerk. R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K, kerk zaterdagavond 7.30 uur, zondagmorgèn 8.00 uur en 10.0 uur DIJKERHOEK Bethanië 10.00 uur Hulpprediker Schellevis. Extra collecte: Reg. Commissie v. h. Zuiden. OKKENBROEK Ned.-herv. kerk 10.00 uur ds. W. Osinga. zond 17 februari zal gemeenteavond worden Officiële publikatie De burgemeester van Holten brengt op grond van het bepaalde :n artikel G3. lid 1 van de kieswet, ter openbare kennis, dat politieke groe peringen kunnen verzoeken ten be hoeve van de op 3 juni 1970 te hou den stemming ter verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente, waarvoor de kandidaatstelling za! plaatsvinden op 21 april 1970. hun naam. een aanduiding daarvan of beidé ;n te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk worden -gericht tot het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeen te. gevestigd ter secretarie van deze gemeente, binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de dag dre kandidaats!'-ii ;g (dus na 24 februari 1970 en vóór 9 maart 1970). Wanneer een politieke groepering de inschrijving verzoek' van een naam of aanduiding, welke bij de kiesraad is geregistreerd, moet bij haar verzoek een verklaring worden overgelegd vanwege de rechthebben de groepering, da! de eerstgenoemde groepering gemachtigd is. de in schrijving aan te vragen. Holten, 11 februari 1970. De burgemeester 'oomoemd, ENKLAR. (Dinsdaga.' jaarlijkse gehoudap) Het onlangs door ons gepubliceerde bedrag van de opbrengst der collce- ten voor de zending ad f 2955,10 bleek betrekking te hebben op het vierde kwartaal 1969. In het jaar 1969 totaal f 13.600,- bijeengebracht. woord, sprak namens de Hervormd- Gereformeerde Werkgroep, wees het gebod van Christus. Dat zij allen één zijn. De werkgroep wil graag rekenen op de medewerking van ds. Lugtigheid bij het moeilijke, maar toch zo mooie werk. Streven naar eenheid Aan het slot van het gezellig sa menzijn in „Irene" sprak ds. Lugtig heid mede namens zijn vrouw en fa milie een hartelijk woord van dank. Zich richtend tot de Leidschendam mers zei hij: Dank u voor alles. Ik heb een fijne tijd onder u gehad. Wij zijn deze middag overstelpt met goe de woorden, toegezegde hulp en wen sen die naar wij hopen in ver vulling zullen gaan. Wanneer wij ons best doen, zullen wij slagen. Met ds. Hoogkamp en de Geref. Kerk zal ik dolgraag samenwerken bij ons stre ven naar eenheid, zo besloot ds. Lug tigheid. Zijn woorden van dank, waarbij hij zich in het bijzonder nog Tiohtte tot burgemeester mr. W. H. Enklaar en ds. C. C. Addink voor zijn voortreffe lijke manier van „inwerken", waar bij steeds meer bieek de juistheid van gedane voorspellingen. bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van bouwplan voor tijdelijk gebouwtje ten dienste van de bosbouw door de Erven J. D. Vincent te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de erven J. D. Vincent, Mölenbe"'er-weg 13 te Hol ten. vergunning heef gevraagd voor de bouw van een tijdelijk gebouwtje ten dienste van de bosbouw op he' perceel, kadastraal bekend, gemeen te Holten, sectie A. nr. 793. gelegen aan de Koeweideweg in de buurt schap Espelo. Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gel dende bestemming-plan kunnen rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden gedurende veertien dagen, ingande 13 februari 1970, schriftelijk bezwaren bij burge meester en wethouders indienen te- IT1 IC Maandag 2 maart: 20.00 uur: Jaarvergadering van de afde ling Holten van de Partij van de Arbeid in hotel Holterman met o.a. vaststelling kandida_ tenlijst gemeenteraadsverkie zing. Maandag 2 maart: 20.00 uur: Bijeenkomst collectanten Reumafonds in Hotel Holter man. Vrijdag 6 maart: 20.00 uur: Openbare vergadering van de VVD in Hotel Holterman, spreker de heer H. J. L. Von_ hoff, lid Tweede Kamer. Vrijdag 6 maart: 20.00 uur: Vrouwenwereldgebedsdag in het gebouw Irene. Vrijdag 6 maart: 20.00 uur: Openbare vergadering Ghr. Hist. Kiesver. in 't Bonte Paard. Forum van de heren H. Fokke, fractieleider CHU in de prov. staten. H. M. Podt Statenlid en H. Wisselink, Bathmen, Statenlid, voorz. CH-Kamerkring Zwolle. Zaterdag 7 maart: 20.00 uur: Ontspanningsavond P.J.G.O. „Jong Holten" in café 't Bon te Paard. Zaterdag 14 maart: 19.30 uur: Jaarfeest CJV ..De Vrienden schaar" in het gebouw Irene. Zaterdag 21 maart: 14.00 uur: Bejaardenmiddag CJV „De Vriendenschaar met het dra ma ..De Vluchtelinge" in het gebouw Irene. Maandag 23 maart: 19.45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleu terschool. in de school aan de Schoolstraat. Dinsdag 24 maart: 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge_ meentehuize )e heren J. Willems en A. Traanman hebben hun keur slagerij bij 't Viaduct gemoderniseerd^ Vanaf vandaag (vrijdag) worden de klanten bediend vanachter een prach tige open gekoelde verkooptoonbank of vitrine met onder koeling, waarin zij de begeerde vleeswaren achter het glas kunnen bekijken en aanwijzen. Het ziet er allemaal zeer aanlokkelijk uit. Er is een nieuwe koelkast, hakblok en verdere entourageaangeschaft, terwijl de slagerij nu op meer dan manshoogte van de meest moderne betegeling is voorzien. Hot geheel maakt, een keurige indruk en zal zeker bij het publiek in de smaak vaUwx. Aan het pand is verder niets veranderd, zodat er geen officiële heropening plaats vond. maar de buren kwamen toch even een kijkje nemen en zonden een bloemetje, evenals de familie Kalfsterman, die deze zaak vroeger heeft gedreven. Verder waren er bloemen van Bovanie N.V. te Apeldoorn, die de inrichting verzorgde en liet. ook het personeel zich niet onbetuigd. Het zal voor de familie A. Traanman, die deze zaak beheert zeker prettig werken zijn in de gerestaureerde omgeving. Zoals men weet drijft de heer Willems de slagerij in de Oranjestraat. Op da ioto d« vrouw slager Traanman mat zijn aohtgenert*. A. J. Bos, Burg. v.d. J. van Zon, 22 jaar, J. Sm ale. 18 jaar, gen het verlenen van tijdelijke vrij stelling van de bepalingen van het desbetreffende bestemmingsplan ten behoeve van het onderhavige bouw plan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 11 februari 1970. De burgemester voornoemd, W. H. ENKLAAR. GEBOREN: Ansje Christina, d.v. G. Kolkman en H. van Harten, Beu- seberg 58. Maria Alice, d.v. J. A. Veldhuis en Bórchstraat GEHUWD: Hellendoorn. Aalpolsweg 1 BEVOLKING: INGEKOMEN: J. H, Paaiman- Heetland. van Diepenheim naar Via nenweg 183. W. H. van de Schepop en ge/.., van Oldebroek naar Boer- richterstraat 2. G. Gazan, van Olat naar Bushofstraat 5. VERTROKKEN: J. C. de Wit, van Beuseberg 125 naar Rotterdam. J. G. A. F. Dirks, van Holterberg 42 naar Enschede, J. Tieben en ge zin, van Vianenweg 56 naar Nijme gen. M. Bolink, van Borkeïd 79 naar Zeist. Gevonden: heren polshorloge, da mes polshorloge. Verloren: bruine manches:er brood- tas. zakagenda, lila das. muntbiljet van f 5,-, leren sleuteletui, wieldop Mercedes, groene want zegelring m. letters A. B., herenfiets merk Empo, doublé dames horloge, rode porte- monnaie inh. ca f 26,-. o In de nacht van zondag op maan dag is de 36-jarige J. S. uit Markelo op de rijksweg Markelo-Holten even voor café De Poppe met zijn auto tegen een boom gebotst. S. bleef on gedeerd, maar onze plaatsgenoot Arie H. Bronsvoort, die naast hem zat, werd met zo'n kracht in de auto tegen de boom geslagen, dat hij ernstig werd gewond. Hij is met inwendige kwetsuren naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Het ongeluk gebeurde omstreeks 2.00 uur. Beiden kwamen van Ensche de en waren op weg om onze plaats genoot naar huis te brengen. De auto is vermoedelijk door de gladheid van de weg geslipt en met bovenstaand noodlottig gevolg in de berm terecht gekomen. Het. voertuig werd volko men vernield. Drie Overijsselse schoolkinderen, namelijk de 14-jarige Harry Menk horst _te holten (Vianenweg 133). de 13-jarige Janet Wagenaar te Ensch- dé en de 11-jarige Stef Huisman te Blokzijl, mogen van 3i maart tot en met 4 april een vijfdaags be zoek brengen aan Engeland. Zij hebben gecollecteerd voor hert Ned. Oorlogsgraven Comité, de z.g. Klapros-collecte, in november jl. en zij.o van de talrijke jeugdige collectanten, dc drie gelukkigen, die vor onze provincie zijn uitverko ren. Alle kosten worden betaald door de British Legion (vereniging van oud-strijders), als dank voor de hon derden Engelsen, die door bemid deling van het Ned. Oorlogsgraven Comité de graven van hun gesneu velde verwanten in Nederland heb ben bezocht. Er wordt dus geen cent betaald urt de Klaproos-collecte, welker op- brengst wordt aangewend voor de pelgrimages van Canadezen. Engel sen en andere nationaliteiten aan ons land. Zaterdagavond zal het dan zijn, het carnavalsfeest van ,,De Fienpreu vers". dat de carnavalsvereniging voor haar leden in Amictia organi seert en waar reikhalzend naar wordt uitgezien Het is het tweede carnaval :n Holten. Prins Jan de Ontvanger met zijn raad houden zitting in Ami citia vanaf acht uur 's avonds. Muzi kale medewerking verlenen „Combo de Lange" uit Apeldoorn en de zes tien man sterke ..Hiitentiitenkapel". Verder zijn er tal van attracties. D* zaal is prachtig versierd o.l.v. Her mann Lehrmeister. Kaarten zijn ver krijgbaar op vertoon van de leden- kaart.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1