Jansen I won van HBC 2 met 6-2 GEZELLIGE FAMILIEAVOND VOOR C.N.V.-ERS )D Nog geen PAK in Holten voor raadsverkiezing Waar gaan wij heen Brandweer had aan *69 geen moeilijk jaar MAXI Almelose scheidsrechters verzorgden weer gezellige kienavond Holtense Plattelandsvrouwen kozen nieuwe presidente één vakcentrale maar dan op christelijke grondslag CNV dwarsligger 011 Tijdelijk ambtenaar J bevolking Mooie opbrengst i Z Biafra-collecle Markus de Waterman Drie stedenconcerl Schietwedstrijden „De Eendracht" PvdA hereid progressieve krachten te bundelen ikk (Culturele agenda) BILJARTEN: Oefenwedstrijden Holten J Propaganda voor de wandelsport MENSEN VAN DEVENTER Vijftig jaar PJGO in Bathriien Nieuwe film over „HUISVESTING VAN RUNDVEE" gereed Schema voor raadsvergaderingen Mutaties bij het onderwijs De schaakcursus van Teleae Bevordering en aanwerving vrijwilligers Goed bezochte vergaderingen Voetbalprograinma zaterdag, 7 februari Zonda februari Vr#és® febmari 1B7R 2 'JE 0,98 0.59 0,95' f 1,50 1,50 ƒ0,39 0,38 ER der ter/Ho! ;loten. De in het Chr. Nationaal Vakverbond (CNV) georganiseerde Hol tense werknemers kwamen donderdagavond in gebouw „Rehoboth" als familie bijeen op de jaarlijkse „familieavond" een avond die door de voorzitter van de Chr. Besturenbond de heer G. J. Klein Nagelvoort met gebed en schriftlezing (Lukas 12:22-34) werd geopend. Na een ivoord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de afgevaardigden van de Ned. herv. en geref. ker- keraad. tot de spreker de heer J. Barkhuis, districtsbestuurder te Zwolle en de toneelclub C.O.C wees voorzitter Klein Nagel voort op het (jrote belang van 'n avond als deze waar de onder linge banden versterkt worden en waar men tevens nog eens even stil staat bij het grote voorrecht dat men heeft in het vrij te mogen vergaderen een voorrecht dat wij uit Gods hand ontvangen. De spreker op deze familieavond de heer Barkhuis schonk in zijn toe spraak vrij uitvoerig aandacht aan de plannen tot fusie van de 3 grote rakcentrales waarover de laatste tijd de tongen nogal ln beweging zijn ge weest. Men noemt het CNV in ver band hiermee een dwarsligger en dit is tot op zekere hoogte volkomen juist. Het CNV zal dit ook zeker blij ven als van het verbond gevraagd wordt om water bij de wijn te doen als het gaat om de grondslag die evangelisch is en blijven moet. Het CNV heeft geen bezwaar tegen één vakcentrale op evangelische grondslag. Doet deze grondslag er dan zo veel toe? Neen als vakbewe ging slechts net als de wegenwacht van de ANWB service verleent en brokken lijmt. Daarvoor hoeft het verbond niet christelijk te zijn. Het CNV streeft naar rechtvaardigheid en een verantwoorde plaats van de werknemers en omdat ze daarnaar streeft is die evangelische grondslag van groot belang. Het NVV ontkent niet dat levens- en mensbeschouwing vóór het lid be langrijk zijn maar men wenst dit ten 1 ten-K in. In verband met de benoeming van de heer J. Boersma te Deventer is met ingang van 2 februari tot tijde- >or on,lij.Jc. ambtenaar ter secretarie, afde ling bevolking benoemd de heer D. van de Berg, gepensioneerd hoofd- -j-^pommies ter secretarie van Rotter- te Diepenhe'im. Hij treedt tijdelijk ,___in de plaats van me.i. Veltkamp uit. lllJFeino, die in de plaats vani- de heer WilBoersma benoemd is tot adjunct-com- mies A ter secretarie. ■H De collecte ten bate van de voed- selvoorziening in Biafra heeft in deze gemeente f 5.432,73 opgebracht, door middel van de door de collectanten NU aangeboden geldzakjes. Er zijn ech ini mm ter ook tal van ingezetenen, die hun Vl EL bijdrage op girorekening 400 hebben gestort, zodat de totale opbrengst »0^igjrustig op f 6.000,— gesteld mag wor den. De gevers en collectanten wordt hartelijk dank gebracht voor deze daad van humaniteit. UCht j opzichte van de vakbeweging niet te erkennen. Dit mag voor het CNV geen reden zijn om het NVV te rug toe te keren. Ik dacht zo besloot de heer Barkhuis dat het christelijk is om met ande ren zoveel mogelijk samen te werken met behoud van eigen zelfstandig heid. Na de pauze waarin getracteerd werd op koffie met koek. een snoep je voor de dames en een rokertje voor de heren bracht de Toneelclub „C.O.C." over het voetlicht het 3 be drijven tellende blijspel „Markus de Waterman". Aan de opvoering werkten mee Diederik Bosschers als Johan Feytens Betty, zijn vrouw (lna Klein Nagel voort) Evert Feytens (de slome neef van John en hondenliefhebber (Ger- rit Beldman), Louise, zijn vinnige ega (Annemieke Landeweerd), Elza, de trouwlustige controleuse (Janny Paalman). Dokter Vogel, de huisarts, met complexen (Diederik Kruime laar) en Thelma Beckers, de vrouw die het voor het zeggen heeft (Riekie Bosschers). Het spel werd vlot en goed ge bracht en het gulle applaus dat op klonk was zew verdiend. Reg'.e an grime waren resp. bij de heren Js. Beldman en W. Drent in goed han den. De goed bezochte en gezellige fa milieavond werd nadat de heer Klein Nagelvoort een woord dank had gesproken tot de C.O.C.- door hulpprediker A. Schellevis met dankgebed beëindigd. Na Rijssen ('68), Eibergen ('69) is thans Holten aan de beurt voor het organiseren van het zgn. „Drie S*e- denconcert" waaraan medewerking zal worden verleend door de muziek verenigingen „Wilhelmina" te Rijs sen, „Excelsior" te Eibergen en „H.M.V." te Holten. Hel concert zal m zaal „Amicitia" worden gegeven op vrijdag 20 febru ari- Alle korpsen zijn in het bezit van het Vaandel van de Koninklijke en de muziek die „gemaakt" zal worden zal zeker op hoog peil staan. Bij de onderlinge wedstrijden voor het clubkampioensohap van de schietvereniging De Eendracht in zaal Vosman werden de volgende re sultaten behaald: Klasse A: 1. H. J. Nekkers, 132 punten. Klasse B: 1. H. Paalman 12 pun ten. Klasse C: 1. G. Jansen 131 punten: 2. G. Tuitert 127 pnt.; 3. A. Schup- pert 126 pnt.; 4. H. Stukker 120 pnt.; 5. B. J. Oplaat 119 pnt 6. J. Sluiter 119 pnt.; 7. J. van Asseit 118 pnt.: 8. A. Paalman 115 pnt 9. J. Jansen 115 ppt.; 10. D. Jansen 111 pnt.: 11. F. Sluiter 110 pnt.; 12. G. J. Aaftink 108 pnt.; 13. J. Nijendijk 106 pnt.: 14. mevrouw Paalman 104 pnt.; 15. H Gazan 102 pnt.; 16. J. Paalman 92 punten. Het is in Holten nog niet tot een progressief akkoord, een z.g. PAK gekomen. De afdeling van de Partij van de Arbeid had vorige week vrijdag in Dorpshotel Holterman een openbare vergadering belegd voor dit doel, waarin het lid van de Tweede Kamer, mr. J. W. Masman uit Zuna, de achtergronden van de z.g. PAK-vorming, met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen, uiteenzet te. De bijeenkomst was hoofdzakelijk bezocht door leden van de PvdA en enkele politiek niet gebondenen. Na een inleidend woord van voorzitter J. H. van der Harst, zette mr. Masman uiteen wat landelijk wordt beoogd met de vorming van hét z.g. PAK. Twee feiten van de afgelopen jaren spelen daarbij een belang rijke rol n.l. de nacht van Schmelzer, waardoor 'n afstand nemen van de politiek en het niet meer vertrouwen van de politici ontstond en het congres in Groningen van de PydA. dat na Den Haag een hersteld ver trouwen heeft laten zien door de besluitvorming van een aantal mensen, die met elkaar bezig ter is DEVENTER der (SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Vrijdag 6 februari, aanvang gggS 20.00 uur Cabaret „Vingertjes in de Pap" door Rients Gratema: woens dag 11 februari, aanvang 20.00 uur. h 3 Operette Der Bettelstudent, door Operagezelschap Forum. K FILMS E.D.B THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 5 t.m. woensdag L 11 februari De twaalf veroordeelden IpLi episode uit de laatste Wereldoorlog 14 jaar: vrijdag 6 februari, nacht- uishou voorstelling Geheim agent 077 per (Ken Clark) in Operatie Bloody. Mary, 18 jaar; zondag 8 februari en: middagvoorstelling, Tarzen, Contra iol'ten de Barcuna Krijgers, a.l. ^^^Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. ■ËHvrij. 20.00 en 23.30 uur. za. 18.30. 21.00 uur, zo. 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 voor- uur. 3 de m.'n CINEMA PALACE. Lange Bisschop- rader straat, tel. 11100. Donderdag 5 t.m. zondag 8 februari Buona Sera, rking mrs. Campble, 14 jr; vrijdag 6 en van zaterdag 7 februari, nachtvoorst. The Food, the Bad and the Ugle, eringi 18 iaar- edra-*'v'm- verbouwing is het nog niet ke_ bekend of er maandag en verdere da- 5terie®en eeT1 f'*m za^ draaien! Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. vrij. 20.00 en 23,30 u. za. 18.45, 21.15 en 23.30 uur. zo. 1500, 1845 en 2115 u. IC LUXOR THEATER, Brink tel. 18662. LO Donderdag 5 t.m dinsdag 10 febr. wonnen van Frankrijk. "1 Q mb mb mbfg fg w 1 I f Als dé naakte wind der zee,18 jaar; zaterdag 7 februari, nachtvoorstel ling, Naakt om te leven, 18 jaar; natie- zondag 8 februari, middagvoorstel- s KI- bng De vier dollar der wraak, 14 emid- jaar; woensdag 11 februari, cyclus- mina- voorstelling Liefde zonder uitzicht, 18 jaar. zeug Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. kt of za. 18.30. 21.00 en 23.30 uur. zo. 14.00, een 16.00, 18.30 en 21.00 uur dek-l jaar. EXPOSITIES ligtMUNTENTOREN, Achter de Muren extra Zandpoort, tel. p.a. VVV Deven- van Ier 05700-16200. t.m. zondag 22 fe- ïen 't bruari Schilderijen en Aquarellen, nette-, van J. Stekelenburg uit Deventer. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 2 be-?? uur. wo. tevens 19-21 uur. za. en ireng- 14-17 uur. 5TROG-ART, Hofstraat 2, t.m. 18 fe- >P ie- bruari. Tentoonstelling van twee eigen grafietsie, Cees Andriësse en Jo- Zljn' han Meijerink, %^öingstijclen: dagelijks di. t.m. vrij. 14-16 uur. vrij. tevens 19-21 rnfr. za. 14-18 uur. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506 tot 9 febiuari Grafisch werk en schilderijen van Peter Bata uit Hongarije. Vanaf 10 februari Wand kleden en Schilderijen van de heer en mevrouw Pieck. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- XI uur. za. avond zondag en maandag gesloten. Poot 13, tel. 15495, tot 7 maart. Ge mengde technieken van Jan Kuiper uit Leiden. Openingstijden: dagelijks 9-12 14-18 uur. vrij. tevens van 19-21 uur. zondag en maandag gesloten. MUSEUM DE WAAG EN DE DRIE HARINGEN; Brink, Oudheidkunde. Munten en Antiek Kinderspeelgoed, Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. DEVENTER KUNSTIJSBAAN. Rem brandkade 195, tel. automaat 18877. Openingstijden: dagelijks 14-16.30 en- 20-22.30 uur. di. en vrij. avond gesloten, za. en zo. 14-16.30 en 20- 22.30 uur zo. tevens van 10-12 uur CARNAVAL!!!! Zaterdag 7 februari, 14.30 uur start Pikeursbaan, Carna valsoptocht; zaterdag t.m. dinsdag Carnaval in de diverse bars en dan cings in Deventer en omgeving. BAR DANSINGS: Maxim Bar, Welle 12' tel. 12054: La Balance Brink 72 tel. 19277: Chez Antoinette, Rog gestraat 10-12 tel 16630: Het Witte Paard Walstraat hk. Golstraat, tel. 16959; Saint Tropez Gr. Overstraat 30 tel. 17984; Tiroler Bar. KI. Over straat 22, tel. 14845; Surfin Club. KI. Overstraat 46: Funky Twice KI. Overstraat 87; Safari Club Gr. Poot, tel. 14976; Walk in Gr. Over straat 65, lel. 19768. VVV- Deventer, Stationsplein 2, tel. 05700-16200. Openingstijden: dagelijks 9-12.30 en 14 17.30 uur zaterdags gesloten. ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. wo.: Loving Feeling, 18 jaar; zaterdagnachtfilm De Zwarte Dood 18 jaar; zondag matinee; Aasgieren van het Wilde westen, 14 jaar. Aanvangstijden: Do. t.m. wo.: 2.30 en 8.0Ö uur; zaterdag: 6.45. 9.00 en 11.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 9.00 uur. CINEMA PALACE, do. t.r Hur, 14 jaar. Aanvangstijden: do. t.m. v uur. Ben waren, waarbij zoals in het verleden vaak is geschied het bezwerend woord van de leiders achterwege is gebleven. Het gaat er thans om als groep of beweging doeleinden te realise ren, waarbij men het in grote lijnen met elkaar eens moot zijn. Het is helemaal niet erg, dat men van mening verschilt, mits men het in grote lijnen met elkaar eens is. Het gaat om de bereidheid tot sa- menwevkinig om één of andere elec torale overweging. De heer Masman zag in de anti-KVP-motie een enorm zuiverende werking. Twee blokken of polen: het PAK enerzijds en de VVD anderzijds. Op de vraag of het PAK aantrekkelijk is voor de kiezer meen de de heer Masman te moeten stel len, dat het gericht is op de massa in allerlei vormen. Op politiek ter rein moet het in het parlement hel derder worden. De kiezer moet zien, dat uiteindelijk hij beslist: openheid bij kabinetsformatie, gekozen burge meester, ook op economisch terrein meer openheid in de bedrijven. Op het gebied van het gemeentelijk terrein moet men komen tot verbete ring van de bestuurlijke verhoudin gen, openbaarheid van commissie vergaderingen, de burger opnemen in commissies, dus ook niet-raadsle- den, proberen aan de weet te komen wat de burgers willen, maximale ontplooiing van het onderwijs. In de krottenwijken is het milieu bijv. met op voortgezet onderwijs ingesteld, het inschakelen van de ouders, enz. Een PAK in Holten kan betekenen, dat het voor mensen aantrekkelijk is. omdat het moeilijk is tot een partij toe te treden of afdelingen van pro gressieve politieke partijen leiden een bloedarm bestaan. Het gaat om nieu we verhoudingen en samenbundeling van de progessieve krachten. Na de inleiding van mr. Masman werd het voor en tegen van de vor ming van een PAK uitvoerig bespro ken, waarbij de politiek niet-gebon- den aanwezigen hun voorkeur uit spraken om niet met een PvdA-lijst maar met een PAK-lijst uit te ko men, terwijl PvdA-leden het allemaal nog niet zo zagen, dat hierdoor een bundeling van krachten zou zijn te bereiken, omdat in Holten geen afde lingen van de PPR en de PSP be staan. Aangezien in deze bijeenkomst geen eventuele kandidaten van die partijen aanwezig waren, kon men niet tot een definitief besluit komen. Er zal getracht worden contacten te •eggen en als afdelingsbestuur bijeen komen .om de gedachtenwisseling, die plaats vond. nog aan een nadere bestudering te onderwerpen. De voorzitter bracht mr. Masman dank voor zijn inleiding en uitvoeri ge toelichting tijdens de gedachten- wisseling. NIJVERDAL Kort na het begin van de tweede helft van de competitie hebben drie ploe gen zich losgemaakt in de eer ste klasse van de biljartcompe titie van de biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en om streken. Aan de leiding gaat het Raaltense MKV 1 met 95 punten, als tweede staat het eerste viertal van De Tonne uit Hellendoorn met 94 punten en Ten Berge uit Enter neemt de derde plaats in met 92 punten. De meest succesvolle ploeg was on getwijfeld De Tonne 1. want men slaagde erin om KOT 1, tot voor'deze In verband met het inhaalprogram ma van de KNVB. waarin slechts de wedstrijd Zwolsche BoysWilp is vastgesteld, speelt Holten zondagmor gen om 11.00 uur een oefenwedstrijd tegen de 3e klasser Almelo te AJmelo. De opstelling is als volgt: d. Breu- kink; a.: Kaiser, Paalman. Mark voort, Brands; m.: Meinsma en Den Heijer; v.: Veneklaas, Soer, Kwin- tenberg en Reilink. Reserve: Hom mes en eventueel anderen. Donderdag spelen de Holtenaren om 19.45 uur een lichtwedstrijd tegen Sportclub Rijssen op „de Koerbelt" te Rijssen. Daarvan is de opstelling nog niet bekend. LONDEN Twee creaties uit de collectie van Lachasse voor voorjaar en zomer. Links „Bon nie", een maximantel in rose ga bardine en rechts Fire Island in rood-witte brocaat. De wandelsportvereniging De Trek kers gaat wat propaganda voor de wandelsport maken nu het wandel seizoen weer gaat aanbreken. Zij roept de ingezetenen, die interesse voor de wandelsport hebben, op eens een kijkje te komen nemen op de frainingsavond, die elke woensdagav. gehouden wordt 'in het oude gymnas tieklokaal aan de Dorpsstraat. Van 18.15 - 19.00 uur voor kinderen van 8 t.e.m. 10 jaar, van 19.00 - 20.00 uur voor de leeftijd van 11 t.e.m. 14 jaar en van 20.00 - 21.00 uur voor de leef tijd van 15 jaar en ouder. Zaterdag 14 februari nemen de Trekkers deel aan-' een wandeltocht in Nijverdal. Zie de aankondiging in dit nummer. Bij het herlezen van de door De venter uitgegeven brochures: „Sport in Deventer", „Medicenter Deventer" en „Deventer, Ja of Nee", kwam men tot de ontdekking, dat de men- eigenlijk alleen maar worden voor gelicht over gebouwen, accommoda ties. straten, pleinen enz. Het zijn echter de mensen, die een stad een eigen karakter geven. Amsterdam is Amsterdam omdat er Amsterdammers wonen. Men heeft, journalist Ab Klaassens en de foto graaf Ger Dekkers daarom gevraagd om een boekje te maken waarin de Deventer Mensen" in 't middelpunt kwamen te staan. Men stelde slechts één voorwaar de: „Niet overdrijven". Deventer is tenslotte het Centrum van de Wereld niet. Studio Vincent te Enschede en Drukkerij ..De IJssel" te Deventer tekenden voor de vormgeving en de druk. Het is een knap boekwerkje gewor den met gezellige plaatjes van men sen van alle das. op alle momenten en van alle leeftijden. Als u interesse heeft, wendt u dan tot het bureau voorlichting/Stadhuis Deventer. Gro te Kerkhof 4. t&lefocr. 05700-72121. toestel 150 tot en met 152. De PJGO in Bathmen herdacht za terdag haar vijftigjarig bestaan, des middags met een receptie in zaal Braakhekke en 's avonds met de op voering van de revue „Bent u er ook?" in zaal Boode. Die opvoering zal nog herhaald worden op 13 en 14 februari. De Bathmense plattelandsjongeren zijn heel wat mans. Zij hebben niet alleen zes avonden voor hun revue gepland, maar ook .een keurig pro gramma laten verschijnen en dat huis aan huis laten verspreiden. Er wordt zelfs zitting gehouden in- Hol ten (Hotel Holterman) en Dijkerhoek ('t Bonte Paard) od dinsdag 10 febr. voor de verkoop van kaarten voor hun revue. Bijzonderheden vindt men in een aankondiging in dit nummer. Het afgelopen weekend organiseer de Ontspanningsclub van de Almelo se .scheidsrechtersvereniging voor de leden van de voetbalvereniging „Hol ten", van de supportersvereniging en voor de A-junioren, met hun dames in zaal Vosman een kienavond. Het werd een gezellige bijeenkomst, die minder druk bezocht was dan voor gaande jaren, omdat er waarschijn lijk wat minder publiciteit aan gege ven was, zoals oud-voorzitter H. Klein Velderman, veronderstelde. Zojuist is de 16 mm film „Huisves ting van rundvee" gereed gekomen. De film is in opdracht van het minis terie van Landbouw en Visserij door NV Cinecehtrum te Hilversum ver vaardigd. In deze 17 minuten durende film, waarbij van maquettes en praktijk voorbeelden gebruik is gemaakt wor den verschillende nieuwe methoden en vindingen in de melkveehouderij getoond, die het werk van de veehou der aanmerkelijk kunnen verlichten De film is voorlopig gereserveerd voor vertoningen door de consulent schappen voor de rundveehouderij. Aanvragers dienen zich dus tot deze consulentschappen te richten. De burgemeester is als voorzit ter voornemens de gemeenteraad in 1970 op de volgende dagen bijeen te roepen: dinsdag 24 febr.. dinsdag 24 maart, dinsdag 28 april, maandag 25 mei, dinsdag 23 juni, dinsdag 18 augustus, dinsdag 1 Sept., dinsdag 29 sept.. dinsdag 27 okt.. dinsdag 24 no vember, dinsdag 15 dec en dinsdag 29 december. Het is vanzelfsprekend mogelijk, dat in verband met spoedeisende za ken meer vergaderingen moeten worden gehouden of dat vergader data moeten worden verschoven. Tot onderwijzer aan de o.l. Dorp- school is met ingang van 16 maart benoemd de heer L. W. H. Pak. thans onderwijzer aan een o.l school te Zaandam. Aangezien de heer Molewijk, voor wie hij 'in de plaats komt, reeds in zijn nieuwe functie aan de Mavo- school te Zutphen werkzaam is. is de heer P. J. Aarssen thans tijdelijk werkzaam aan de o 1. school te Dij kerhoek van 1 februari tot en met 15 maart benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de o.l. Dorpsschool. Behalve een aantal leden van de Scheidsrechtersvereniging .„Almelo" met hun dames, behoorde tot de gas ten de heer Andries van Leeuwen, oud-internationaal scheidsrechter en voorzitter van de district-commissie Oost. Er werd gekiend, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren, maar er was ook een vraag en antwoordspel, terwijl men kon deelnemen aan een wedstrijd in het spreken gedurende twee minuten. Daarin toonde secreta ris Jan arkvoort van de VV „Hol ten" zich het vaardigst met het on derwerp „Seksuele hervorming". J. Nikkels en A. Jansen werden exequo tweede de laatste met „Een dag je naar Amsterdam". De tweede eer ste winnaars van het vraag- en ant woordspel waren de heer F. ter Hoe ven en mevr. M. Meinsma-Kooy. 'n Mand met delicatessen, beschikbaar gesteld door het ere-lid H. W. ten Vel de ten behoeve der verloting werd gewonnen door mevr. M. Eggink-ten Velde terwijl de hoofdprijs, een half varken, beschikbaar gesteld door oud voorzitter Klein Velderman, werd ge wonnen door een van de Almelose da mes, mevr Van 't Hof. De avond, die geopend was door de voorzitter van „Holten", de heer J. Warrink. had tot na het middernachtelijk uur een zeer gezellig verloop. wedstrijd ook nog serieus kandidaat voor de eerste plaats, een grote 3-0 nederlaag toe te brengen. MKV 1 deed het ook niet onverdienstelijk in Haarle door Haarlerberg op eigen biljart een 6-2 nederlaag toe te bren gen. Ten Berge bleef in de plaatse lijke derby tegen Dreyerink het sterkst getuige de 6-2 overwinning die men behaalde. Overige uitslagen in de eerste klasse: HBC 1 (Hellendoorn)-De Poppe 1 (Nijverdal) 2-6. VIOS 1 (Rijssen)-NBC 2 (Nijverdal) 6-2, NBC 1 (Nijverdal)-VOP 1 (Holten) 8-0. De beste partij in de eerste klasse kwam op naam van de heer A. Dag- gert van MKV, die zijn partij van 125 caramboles uitmaakte in 12 beur ten Dankzij een 6-2 overwinning bij Lierinck 1 in Haarle, blijft De Budde 1 uit Nijverdal nog steeds met een comfortabele voorsprong van 16 matchpunten aan de leiding gaan in de tweede klasse. Overige uitslagen in de tweede klasse: Kalfsterman 1 (Holten)-KOT 2 (Nijverdal) 6-2, Koedijk 1 (Rijssen)- NBC 3 (Nijverdal) 2-6. De Ster 1 (Hellendoorn)-Bolschcr 2 (Enter) 6-2, Jansen 1 (Holten)-HBC 2 (Hellen doorn) 6-2, De Poppen 2 (Nijverdal)- Vloedgravcn 1 (Luttenberg) 4-4 en VOG 1 (Ryssen)-MKV 2 (P.aalte) 4-4. Oudelaar 1 uit Nijverdal is lijstaan voerder in de derde klasse, ondanks de 5-3 nederlaag die men in Hellen doorn kreeg te incasseren van De Ster 2. Op een achterstand van 5 matchpunten volgt debutant De Sport 1 uit Wierden dat een knappe 8-0 overwinning in Nijverdal behaalde op Roelofs 1. Overige uitslagen in de derde klas se: Spekhorst 2 (Rijssen)-Jansen 3 (Holten) 4-4. VOP 2 (Holten)-VIOS 2 (Rijssen) 0-8, De Budde 2 (Nijver- dal)-Lierinck 2 (Haarle) 4-4, KOT 3 (Nijverdal)-Jansen 2 (Holten; 4-4 en OBK 1 Nijverdal )-Kalfsterman 2 (Holten) 2-6. De beste partij (75 ca ramboles in 17 beurten) alsmede de hoogste serie (18) kwamen op naam van de heer J. Korbeld van De Bud de 2. Door een 8-0 zege op De Tonne 4 uit Hellendoorn gaat MKV 3 uit Raal- te in de vierde klasse aan de leiding met een voorsprong van 2 matchpun ten op Koedijk 2 uit Rijssen dat deze week met 6-2 won van Lierinck 3 in Haarle. Overige uitslagen in de vierde klasse: De Tonne 3 (Hellendoorn)- Bergzicht 1 (Lemele) 6-2, Oudelaar 2 (Nijverdal)-De Ster 3 (Hellendoorn) 0-8. MKV '4 (Raalte)-De Poppe 3 (Nijverdal) 2-6, De Sport 2 (Wier den)-Spekhorst 3 (Rijssen) 4-4 en Anker 2 (Holte^i)-Haarlerberg 2 (Haarle) 6-2. De heer H. Steenhagen van Sport 2 speelde de beste partij n.l. 60 caram boles in 13 beurten. Naar aanleiding van de schaakcur sus voor begjnners, die door Teleac op de t.v. wordt gebracht, heeft de schaakclub „De Pioniers" de ingeze tenen en met name de jongeren er aan herinnerd, dat er in Holten een schaakclub bestaat, die gaarne voor hen als gastvrouw wil optreden. Er wordt iedere donderdagavond vanaf half acht in de blauwe zaal van Ho tel Holterman schaak gespeeld en men zou het bijzonder prettig vinden wanneer degenen, die liefhebberij hebben voor deze denkspori eens ern kijkje zouden willen komen nemen of eens 'n aantal avonden de gast zou den willen zijn van de Pioniers -L- De Holtense brandweer heeft in 1969 geen moeilijk jaar gehad, wat aantal branden betreft. Zij is slechts zes maal voor brand uitgerukt, waar bij één zware uitslaande brand, toen op 1 augustus de kapitale boerderij ,de Preuter' door 't hemelvuur werd getroffen en bijna geheel afbrandde. Een aantal belendingen kon echter zeer ten gerieve van de bewoners behouden worden. De brandweer telt 26 vrijwilligers, inclusief haar commandant de heer T. Prak. Dit bleek in de maandag avond in café „De Waag" onder zijn leiding gehouden jaarvergadering van het korps uit het jaarverslag van de de heer P. B. Muller. De heer Prak deelde mede, dat het wenselijk is de sterkte van het korps tot dertig man op te voeren, waar voor een werfactie zal worden ge houden. Er zijn 5 persluchtmasker aange schaft en vijf personen gekeurd en ge schikt bevonden om binnenkort een cursus te volgen in „adembescher- ming" voor het gebruik van deze mas kers als men brandende percelen binnen moet, d:e o.m. zwaar met rook bezet zijn. Het gehele korps heeft trouwens Donderdag 29 jan j.I. hielden de Holtense plattelandsvrouwen in hotel Holterman hun jaarvergadering, die deze avond voor het laatst onder pre sidium van mej. M. ter Borg stond. Naast een groot aantal leden kon den 8 nieuwe leden welkom worden geheten. „In tegenstelling tol veel verenigin gen worden de bijeenkomsten van de plattelandsvrouwen goed bezocht, ge middelde opkomst 65. Een verheugend verschijnsel maar zoekt en verwacht meer dan gezel ligheid" aldus de president. Daarom horen we ook graag uw mening over de programma's en ook suggesties zijn van harte welkom, l^et kan niet alleen van achter de bestuurstafel komen. Door een goed samenspel tussen bestuur en leden kan de af deling leven cn bij de tijd blijven". Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het kiesdis trict Markelo der O.L.M. betreffen de een forumavond op 13 febr. a.s. in zaal Hargeerds te Markelo. Spre ker de heer Ir. Den Toom medewer ker K.N.L.C. Deze bijeenkomst staal open voor alle leden. Medewerking werd gevraagd bij d-e Rheumacollecte eind maart. Verder werd medegedeeld dat de volgende bijeenkomst is op dinsdag 10 februari a.s. aanvang half acht. Het. algelopen jaar haddén 4 leden alle bijeenkomsten bezocht waarvoor ze een attentie in ontvangst mochten nemen. Uit het jaarverslag, uitgebracht door de secretaresse mevr. D. ter Hoeven- Meilink. bleek dat het ledental gesta dig groeit. Het ledenaantal bedroeg per 1 jan. 141. Het financieel overzicht, wat de le den van te voren toegezonden is. liet zien dat er 'n fors saldo is. Hierin is echter opgenomen het jub'ileum- potje. Hoe dit te besteden, in decem ber, ontlokte enige discussie. Iq de pauze werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld schriftelijk hun wensen kenbaar te maken. Op voor stel van enkele leden zal er een feest commissie in het leven worden geroe pen die een en ander zal uitwerken en begroten. Voor het meedoen aan de prov, wedstrijd in het bakken van brood werd mevr. W. Beltman-Wegstapel uitverkoren. De kascommissie onderging een wij ziging. In de plaats van mevr. D. Dikkers-Rensen werd gekozen mevr. B. Scheperboer-Wiltink die nu gaat samenwerken met de dames J. Slot- man-Siëbelink en G. Klouwen-de Jon ge. In de plaats van de presidente mej. M. ter Borg werd gekozen mevr. M. FKleiin Hesselmk-Brand. terwijl de penningmeesteresse mevrouw A. ter Harmsel-Aaftink bij acclamatie werd herkozen. In haar dankwoord aan mej. Ter Borg wees de vice-presidente mevr. M. Arfman-Sluiler erop dat ook nu weer is gebleken hoe moeilijk het is om kandidaten te vinden voor de func tie van presidente. Wij zijn u dan ook bijzonder dankbaar, dat u deze func tie op zo'n bijzonder prettige wijze heeft vervuld. De dankwoorden wer den onderstreept door een daverend applaus van de zaal. In haar afscheid, woorden wees mej. Ter Borg erop hoe een goede rege ling het is na 6 jaar te moeten af treden. Doordat men steeds met an dere bestuursleden samenwerkt, wordt sleur vermeden. Na het zakelijke gedeelte vond een verkleedpartij plaats d.w.z. met be hulp van kranten moesten hippy's, klederdrachten, sprookjes- en t.v. figuren worden uitgebeeld. De vinding rijkheid van de dames kwam hierbij goed tof uiting. Een feestelijk slot van een zakelyke Jaarvergadering. een gezondheids'est ondergaan, waar bij allen zijn goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de heer Muiier bleek verder, dat een Fiatbus je is omgebouwd tot personeelswagen die tevens nog voor een eventuele aanhanger dienst kan doen. Er deden zich veel mutaties voor. Op 1 april werd de brandwacht 2e klas bevorderd tot onderbrandmees ter en werd de onderbrandmeester G. J. Klein Nagelvoort bevorderd tot brandmeester. Er kwamen op die datum twee nieu we leden het korps versterken t.w. K. T. de Vries en A. Schipper. Op 1 mei j.I werd onder-brandmees ter \V. van Diepen bevorderd tot brandmeester en werd brandwacht le klas G. Linde bevorderd tot onder brandmeester. Als nieuwe leden tra den toe H. Wansink, H. J. Wansink en D. Oostervelt. Enige maanden geleden heeft men een nieuwe garage betrokken, die 'n onderdeel vormt van de grote gemeen telijke garage aan de Waagweg. wel ke nu nagenoeg gereed is. Men heeft daar 'n veel betere acconmmodatie terwijl de kantine als leslokaal ge bruikt kan worden. De alarmering doormiddel van een sirene achtte men uit de tijd, maar er is voorlopig geen geld. zo deelde de commandant mede. om een mo dern alameringssysteem in te voe ren. met klokken bij de mensen aan huis. de pauze gaf de heer Broertjes, van Ansul N.V te Naarden een de monstratie met de modernste brand- blusapparaten. waarbij ook een film pje werd vertoond. Holten A-Borne A. aanvang 3.30 uur SOS Bl-Holten BI, aanvang 2 uur. Holten2-Enter 2, aanvang 2.30 uur De Tukkers 2-Holten 3, aanvang 12 u. Holten 4-Enter 3, aanvang 10.30 uur R.V. 3-Holten 5, aanvang 10 uur Holten 6-Haarlese Boys 7, aanvang 12.15 uur. Men verzoekt ons op te nemen: Mededelingen van de elftalcommissie le Zorg dat u de opstellingen vroeg tijdig bekend is. 2e Dat u 15 minuten voor aanvang van wedstrijd aanwezig bent, idem bij vertrek naar wedstrijd. 3e Dat uw uitrusting er keurig uit ziet. 4e dat u elke donderdagavond naar de training gaat, aanvang 7 uur, einde 8 uur (kom op tijd). 5e De elftalcommissie houdt er in het verdere verloop van de com petitie terdege rekening meel

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3