L t Dampo Holten heeft behoefte aan meer gymnastieklokalen 's Werelds grootste hengsten keuring ziet u wel! Zestien rijdende leden Op initiatief bestuur „Bergruiters ponyclub opgericht Brigadier A. Rouw sprak over verkeersongevallen Jansen en Kalf sterman speelden gelijk Waar gaan wij heen? Aanwinsten Bibliotheek Openbare te Holten Vijftig jaar getrouwd Vergadering afdeling VOX). Voorlopig bestuur gekozen Voor de P/atte/andsvn Dijkerhoek um 95 RONO- PROGRAMMA Sport voor sport, zondag, 1 februari Sociale verzekering in boekje en folder Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke stand Wachtdienst slachthuis Huidverzorging-, BILJARTEN -Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorging In Veenendaal benoemd (Culturele agenda) Jaarvergadering clir. p 1 a l lel an dsvrou wen „De Eendracht" Schietwedstrijden JEUGDDIENST GEREF. KERK Koster geref. kerk Te Ttrecht op 6 en 7 februari Competitiewedstrijd schaakclub „De Pioniers" Jaarvergadering veefonds „Holten" Scholen trom oen.«cliap hield schaats wedstrijden Goed achterlicht Vrijdag 30 januari 1970 2 De vorige week vrijdagavond werd in Hotel Vosman een zeer geslaagde oprichtingsvergadering gehouden van de onlangs aan gekondigde ponyclub. Reeds voor achten waren de eerste belang stellende ouders aanwezig. Tot negen uur werd er door het bestuur van de Bergruiters en enkele leden individueel met de aanwezigen gesproken over de geschiktheid van de pony als speelkameraad voor de jeugd en konden vragen worden gesteld over de kosten van een pony, zadel, trens, voer en stalling. De voorzitter van de Bergrui ters, de heer B. J. Brouwers, zet te vervolgens het doel van de ponyclub uiteen. De gevaren, welke een pony met zich mee brengt zijn volgens hem heel klein, daar een pony of paard zich voor een groot deel aanpast aan de ruiter. Hij vertelde vorig jaar in Munster gezien te hebben, dat daar zwaar lichame lijk en ook geestelijk gehandi capte kinderen op paarden re den. Men kan daarvoor zelfs dichter bij huis blijven want el- ke zaterdagmiddag gebeurt dit ook in de manege „De Bosrand" in Almelo. Hij vertelde verder wat een pony ongeveer mag kos- een :htigi Dc heer A. Rouw, brigadier van politie te Deventer, sprak de vorige week donderdag voor de afdeliag Dij kerhoek van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen over: „Verkeers ongevallen op de weg en het voorko men daarvan." De bijeenkomst, die gehouden werd in café 't Bonte Paard, was door de slechte weers omstandigheden niet druk bezocht en stond o»der leiding van de voorzit ster der afdeling mevrouw J. Reij- link-Reilink. De heer Rouw begon met te zeg gen, dat zijn praatje nodig is, omdat er bij verkeersongelukken jaarlijks A'èle doden zijn te betreuren, in 1969 ongeveer drieduizend. „Waardoor ge beuren deze ongevallen?" vroeg hij zich af. Zijn antwoord was: „De mens is nonchalanter dan vroeger. Hij is in het verkeer een uitgespro ken egoïst. 76 procent van de aanrij dingen ontstaan door fouten van de bestuurders, 13 procent door voet gangers, de overblijvende 11 procent zijn te wijten aan fouten van de weg. gebreken aan' het voertuig, of aan weersinvloeden. De kwestie van voorrang 'is naar de mening van de heer Rouw de voornaamste oorzaak van het foutief handelen van de be stuurder. Ook het te dicht op elkaar rijden, waardoor men niet tijdig kan stoppen, veroorzaakt heel wat narig heid. Tenslotte worden er bij het halen ook vaak fouten gemaakt, ernstige gevolgen hebben. Kennis van dc verkeersregels is belangrijk, maar het allerbelangrijk ste is je toe te passen. Dit geldt voor alle weggebruikers. De goede menta liteit moet men hebben. Men moet niet ten koste van alles „doordou wen". Samenspel is, volgens briga dier Rouw, van het grootste belang. In het kort ging spreker na, waar aan de mens, het voertuig cn de weg zoal moet voldoen, wil men tot een maximum veiligheid komen. Na de pauze vertoonde de heer Rouw, geassisteerd door zijn vrouw, Het belangrijkste onderdeel van 1 „Sport voor Sport", het RONO-sport- 1 programma, dat zondag tussen 18.30 tot 19.25 uur wordt uitgezonden, vormt een uitgebreide reportage van de Europese schaatskampioenschap- pen voor dames in Heerenveen. 1 Naast de betaalde en de amateur voetbalcompetitie ook in deze afleve ring weer aandacht voor de zaalspor ten. Er zijn verslagen te beluisteren ,avan de ijshockeylandenwedstrijd Ne derlandBelgië in Groningen en het groot tafeltennistoemooi „Van ons vermaak" in Nijmegen. In de zaterdag-aflevering van het RONO-dagboek wordt naast de Euro pese schaatskampioenschappen voor jjjjJ dames aandaaht geschonken aan de ze laatste ronde in de halve finales van j j het persoonlijk damkampioenschap in Arnhem. „De Kleine Gids", het jaarlijks verschijnende boekje, dat in heldere taal een overzicht geeft van de Ne derlandse sociale verzekering. is 1 weer verschenen. Hoewel het wordt uitgegeven door de Vereeniging van Raden van Ar- beid behandelt het niet alleen de uarl wetten, waarmee de Raden hebben te maken. Men vindt er „alles" in. nst. Wie er 'n geïnteresseerd is en dat zullen er velen zijn kunnen het voor slechts 35 cent bij elke Raad p van Arbeid aanvragen of afhalen. Voor wie „De Kleine Gids" nog te omvangrijk is of wie liever een wat schemat'ischer overzicht van de so- ciale wetgeving heeft, is er een her druk verschenen van de handzame folder „Stand van Zaken bij de so- ciale verzekeringen en voorzienin gen." Deze geeft in kort bestek het voornaamste weer van wat" de des betreffende wetten behelzen. De,fol der is voor niets verkrijgbaar bij het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering (Rhijnspoorplein 1. Amster- i dam). Bij grotere hoeveelheden wordt f 5,per honderd exemplaren in rekening gebracht. Het zjjn twee bijzoiwler overzichte lijke werkjes, die w\j ieder, die iets meer van de sociale wetgeving wil weten, zoals vakbondsmensen en der gelijke, ten zeerste kunnen aanbeve- kt len. gBIJ VERKOUDHEDEN een serie dia's, waaruit te zien was, hoe men zich in het verkeer wél en hoe men zich niet moei gedragen. Ook kregen de dames te zien, hoe de Deventer verkeerstuin werkt, waar de schoolkinderen de regels van het verkeer in de praktijk wor de» bijgebracht. Na de spreker hartelijk bedankt te hebben voor zijn „verkeerspraat.je" en zijn echtgenote voor haar assis tentie beëindigde men de bijeenkomst. Gevonden en verloren voorwerpen: 21 t.m. 29 januari 1970, Gevonden: Kinderwant; 1 pr. kindgrwanten; 1 muntbiljet; dames-glacéhandschoen; 1 bal. Verloren: Linker Grolse want; Ma rokkaan leren portefeuille met in houd; Rode gasaansteker. HOLTEN Geboren: Erica Alex andra, dv H J Podt en A Baltes, Hei deweg 42; Willem Johan, zv W Dérksen en G J Wichers, Dorpsstraat 33. Overleden: N Barten ev Lammers 36 jr Holterbroek 24a; J Oude Aan stoot 84 jr Look 73. Ondertrouwd: D J van Zon, 22 jr Hellendoorn en J Smale, 18 jr Aal- polsweg 2. GehuwdGeen. BEVOLKING. Ingekomen: Geen. Vertrokken: J Snoek-Van der Laai van Oranjestraat 6 paar Arnhem A IC Bujjserd van Ilaarstraat 10 naa: Italië; G A Witteveen van Holterberg 15 naar Enschede. G Lubbers-Gervedink Nijhuis van Dorpsstraat 43 naar Deventer; J Lo- huis en gez. van Burg. van der Borch- straat 18 naar Almëlo. Vrijdag 30 januari t.e.m. zondag 1 februari: H. W. Goorman, Kolweg 52, telefoon 1513 keurmeester bui ten de diensturen maandag, 2 fe bruari t.e.m. zondag 8 februari: J. Hof, Kozakkcnstr. 19, telefoon 1697. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9 tot 11 uur aan het slacht huis, telefoon 1318. ten en wat een goed zadel onge veer kost. Daarna gaf hij de aan wezigen gelegenheid om vragen te stellen. Een der eerste vragen was „Wan neer en waar wordt er gereden?" De initiatiefnemers stelden, dat de oefen, baan zo centraal mogelijk zal worden gezocht, maar dat eerst nog gereden zal moeten worden op de rijbaan bij „Twenhaarsveld". Uit de discussie die daarop volgde bleek, dat er voor de middag voor de jeugd vaak niets te doen is, terwijl er na de midag voetbal, zwemclub en padvinderij is. Dit punt zal dan ook nog nader onderzocht worden. Er werd ook nog voorgesteld een on der-afdeling in Dijkerhoek te vormen. Het is namelijk gebleken, dat er on danks de vele paardefokkers en -lief- hebbers in Dijkerhoek en Espelo, maar weinig ruiters en,amazones uit deze buurtschappen komen. Dit was ook vrijdagavond het geval. Er-wérd tot oprichting van een po nyclub besloten met 16 rijdende leden en tot verkiezing van een voorlopig bestuur. Hierin hebben zitting geno men de herèn G. W. Barvelink, Bor- keld 80, F. W. M. Feddeman, Dijker hoek 38, H. Wansink. Espelo 28. K. Dekker, Markepad 5 en van de Berg ruiters, K. Pettinga, Kolweg 73. Dit voorlopig bestuur zal het besprokene van deze avond samen met het be stuur van de Bergruiters verder uit werken. Aan de heren Feddema en Wansink werd tenslotte nog verzocht na te gaan of het mogelijk is in Dijkerhoek een onder-afdeling te vormen of dat het voldoende is ergens in 't Neer dorp een oefenbaan te hebben. Na hun instemmend antwoord sloot hij de vergadering. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder Op vrijdag 6 februari a.s. hoopt het echtpaar H. Menkhorst en L. Menk- horst-Renneboom, Industriestraat 10, de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in de echt werden verbonden. De bruidegom is juist 73 geworden en de gouden bruid is 70 jaar. Beide genieten nog een goede gezondheid. De heer Menkhorst is nog zeer vitaal en hanteert nog mèt veel vaardigheid de troffel. Stil zitten is er voor hem niet bij en de ..bouw" trekt hem nog steeds vandaar dat hij als vrije tijdsbesteding nog tal van melselkarweitjes opknapt. Het gouden paar in 1938 van Laren (G) naar Holten gekomen, heeft acht kinderen, 12 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. Vrijdagmiddag 6 februari is er in café ,,De Waag" van 3 tot 5 uur gelegenheid om geluk te wensen en we twijfelen niet of velen zullen de heer en mevr. Menkhorst de hand komen drukken Het eerste viertal van MKV is erin geslaagd om direct bij het begin van de tweede helft van de competitie van de biljart bond ,Ons Genoegen' te N ij ver dal en omstreken de leiding in de eerste klassé weer over te nemen, dankzij een 8-0 over winning op het bezoekende eer ste viertal van Haarlerberg. De Tonne uit Hellendoorn en Ten Berge uit Enter konden hun lei dende positie niet handhaven, want beide moesten met een 4-4 gelijkspel genoegen nemen tegen respectievelijk Dreijerink uit Enter en Spekhorst 1 uit Rijssen. Verrassend was ongetwijfeld de »e- derlaag die N.B.C. 2 haar grotere broers N.B.C. 1 toebracht n.l. 6-2. 's Ochtends van 9 tot 10 uur, op maandag, dinsdag en vrijdag, in het Groene Kruisgebouw. telef. 1436. O O Elke morgen van 9 tot 10 uur, be halve zaterdag, bij mevr. C. Knijff- Dekker. telefoon 1438, bij geen ge hoor: telef. 1799, mevrouw Beltman- Aanstoot. Aan de o.l school te Veenendaal is met ingang van 1 februari a.s. als on derwijzer benoemd de heer H. H. Koopman, Dorpstraat 32, DEVENTER Deventer Schouwburg. Grote Kerkhof tel. 11500. Vrijdag 30 januari aanvang 20 uur. Met de kop in het zand, van ma Rrisch door Tob de Bordes: Maandag 2 februari, aanvang 20.00 uur Concert door het Overijssels Phil- harmonisch Orkest. FILMS E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 29 t.m. woensdag 4 februari Live a little., love a little met Elvis Presley, a.l.; Zondag 1 febr. middagvoorstelling De onoverwinnelijke ^jfroeders Ma- ciste, a.l.; In de jaarvergadering van de afdeling Holten van de Vereniging voor Open_ baar Onderwijs (V.O.O. het oorspronkelijke Volksonderwijs), die de vorige week donderdag onder voorzitterschap van de heer G. S. E. Vegtcr in Dorps hotel Holtermangehouden werd, kwam ter sprake het artikel van de heer J. P. Kramer (Ver. Leraren Lichamelijke Opvoeding) in het bondsorgaan „Inzicht" van januari getiteld „Te weinig gymnastiek, conditie jeugd snel achteruit." Daarin wordt o.m. gesteld, dat 300.000 a 500.000 kinderen in ons land te weinig of helemaal geen gymnastiekonderwijs krijgen en de volksge zondheid met sprongen achteruit loopt Er werd op gewezen, dat ook in Hollen een onvoldoend aantal gymnastiek lokalen voor de jeugd beschikbaar is en dat hieraan wat gedaan zal moeten worden. (Het is ons bekend, dat hieraan met kracht gewerkt wordt, waarbij echter ook andere belangen op het spel staan. Wij hopen hierop nader terug te komen. Red.). In deze vergadering werd een schrijven behandeld van de heer G. Weijl, dat hij zijn plaats in ae school raad beschikbaar stelde en daarvan kennis had gegeven aan het gemeen tebestuur. De heer Weijl trad het vorige jaar af als bestuurslid van de afdeling. Van de gemeente was te vens een schrijven binnengekomen, waarin melding werd gemaakt van het bedanken van de heer Weijl en waarin tevens verzocht werd enkele namen van kandidaten te noemen. Na gehouden stemming bleken de heren J. H. van der Harst en J. G. Boering de aangewezen petsonen te zijn. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer P. Viet, bleek, dat ROMANS Dijk-Has, N. van: Liefde op Dennen- hove; familieroman Etcherelli, C.: Elise en het echte le ven; sociale roman over een Frans meisje. Gabbey, J.: Ik trouwde een dokter; doktersroman. Gallico, P.: Haven der eenzamen; liefde van een Amerikaanse vlieger en een Engels meisje. Gulik, R. van: Moord op het maan feest; detectiveroman. Haar, J. ter: Bart; lumberjack in Canada; leven in een houthakkers kamp. Haar. J. ter: Bart met geologen naar de Yukon; verv. op „Bart, lumber jack in Canada. Heeresma, F.: Bonbons voor Belin da; spionageroman. Hoyle. F.: Andromeda; sciencefic tionverhaal. Japrisot, S Dame in auto met bril en geweer; spannende avonturen van èen Parisienne. Kampen, A. van: De terugkeer; his torisch zeeverhaal, verv. op „De open boot" Meinert, A.: Heimwee; luchtig ver haal over een jong meisje. Oosterbroek-Dutschun, A.Romance in drievoud; 3 streekromans: Hard tegen hart - De Kruishoeve - Tante Johanna. Orwell, G.: De boerderij der dieren; satire op het communisme in Rus land. Simenon, G.: Er zijn nog steeds no- tebomen; onverwachte wending in het leven van een ex-bankier. Simenon, G.: Maigret en de ter dood veroordeelde; detectiveroman, Vogt, A, E. van: De wereld van Nul- ai science-fiction. STUDIEBOEKEN Sinnenma, J. J.: Nu zal er. vrede zijn een richtlijn voor Kerstmis viering 075. Nauwelaerts, M. A.Erasmus 155.2. Erasmus, D.: De lof der zotheid 155.3. Moorsel, P. P. V. van: Willibrord en Bonifatius 248.2. Wilson, D. Clarke: Dokter Mary Verg- hese; chirurg in India 466. Titulaer, C.: Maanonderzoek; popu- lair-wetenschappelijk overzicht 552.6 Vries, Tjomme de: De wereld van de maan 552.6. Langeraar, W.: Mens en zee 568.1. Tolman, R.: De kieviet 598.8. Vandersluys, W. N.: De jonge elek- tronicus; moderne elektronica en wat daaraan vooraf ging 660.5. Vijfenzeventig hints en kinks uit „Radio Bulletin" een verzameling tips en handige hulpmiddelen 664.2. Dijkstra, B. A.Literair werk uit vo rige eeuwen; uittreksels 851. Dinau'x, C. J. E.: Gegist bestek. Dl. 3 Auteurs van nu 856. Dinaux, C. J. E.: Zo schrijven de auteurs van nu: bloemlezing 865.5. Scholz, H. A.Ambrosia; meester werken uit de wereldliteratuur 867. Borchert. W. Draussen vor der Tür; und ausgewahlte Erzahlungen Duit- 887. Couperus. L.: De boeken der kleine zielen: Haagse familieroman 895. Kaf ka. ,F.: Das Urteil; und andere Erzahlungen Duit-896. Wolkers, J.: Gesponnen suiker; ma cabere verhalen 897. Derleth, A.: „Wie kan ik zeggen dat er is?"; griezelverhalen 898. Joyce, J.Dubliners; het leven in Du blin omstreeks 1900 899en. Mattson, G.Lapitil; schrijvers vijf jarige zoori 899fi. Mens en beginsel; levensbeschrij vingen van denkers over geestelijke en maatschappelijke vraagstukken 903.1. Vroege Middeleeuwen; Europese beschavingsgeschiedenis van ca. 400-1000 925. Masashi, I.: De laatste soldaten van Hirohito 928.4. Jong, L. de: Het Koninkrijk der Ne derlanden in de Tweede Wereldoor log. dl. 2 935.3. Weinreb, F. Collaboratie en verzet 1940-1945. Dl. 2. 935.4. Weinreb. F.: Collaboratie en verzet 1940-1945. Dl. 3. Eindspel 935.4. Scheffer-v. d. Veen, M.Trouw en te goeder trouw 936.2. Palmer, A.: Napoleon in Rusland, 1812. Eu-fran944.8. Nussbaum, E.: Israël; geschiedenis en huidige sociale en politieke pro blemen Az-isra-945. Visscher, H. A.De landschappen van de Benelux; geografische verken ning 981. BUITENLANDSE ROMANS Böll, H.Dat Brot der frühen Jahre; liefde Van twee jonge mensen in een na-oorlogse Duitse stad. de afdel'ing 247 leden telt. De se cretaris achtte het nodig, dat er weer een ledenwerfactie op touw wordt gezet, aangezien aan de le denwerving de. laatste jaren niet veel is gedaan. Voor het derde' lustrum van de o.l. Dorpsschool waren ballonnetjes met opschrift beschikbaar 'gesteld. Het was een mooi gezicht, volgens de heer -Viet, toen al die ballonnetjes tegelijk de lucht iri gingen. De afdeling organiseerde tevens voor de kinderen van alle openbare scholen een voorstelling door een groep onderwijzers uil Coevorden, die „De Wonderfiets", tot groot ge noegen van de jeugd op de planken brachten. Besloten werd voor de leerkrachten van alle openbare lagere scholen en o.a. de scholengemeenschap, huis houdschool. kleuterscholen1 en de le den der oudercommissies, een bijeen komst te beleggen met als onder werp: „Wat is de VOO en wat doet de VOO? Als spreker zal uitgenodigd worden de heer E. van Veen te Rhe- den. De penningmeester, de heer J. G. Boering. bracht het financieel ver slag uit en kon mededeling doen van een batig saldo. Na het rapport van In 't gebouw „Rehoboth" werd don derdagavond de jaarvergadering ge houden van de plaatselijke afdeling van de Chr. Bond van Plattelands vrouwen en -Meisjes. De presidente, mevr. Van Engbrink-Ramaker. liet bij de aanvangen zingen ps. 146 vers 3, las hierna Psalm 146. waarna zij voorging in gebed. Nadat de jaarverslagen waren uit gebracht had de bestuursverkiezing plaats, waarbij inplaats van mevr. J. Schupperl-Stukker, die niet hei kiesbaar was. werd gekozen mevr. D. Paalman-Dijkink. Espelo. terwijl inplaats van mevr. J. A. Hammer- Pleijsier, die naar Rijssen vertrok, gekozen werd mevr. D. Brinkman- Dijkink. Na de pauze werden door een jury de door de leden zelfgemaakte werk stukjes gekeurd, -waarbij de eerste prijs (een leuk wandkleedje) werd gewonnnen door mevr. Kruissink. Het eigen werk werd hierna ten bate van de kas bij opbod verkocht en de op brengst viel erg mee. Een aantal leden moest deze avond wegens griep verstek laten gaan. Na het zingen van gezang 81 vers 1 werd deze ge zellige avond door de presidente met dankgebed gesloten. Bij de onderlinge wedstrijden voor het clubkampioenschap "De Een dracht" in zaal "Vosman" werden de volgende resultaten behaald: Klasse A: 1 B Brinkman 132 p, 2 II J Nekkers 127p Klasse B: 1 H Paalman 123 punt. Klasse C: 1 B J Oplaat 125; 2 J Sluiter 124; 3 G Koopman 122; 4 H Oosterkamp 120; 5 J Bouwhuis 119; 6 A Paalman 115: 7 F J Sluiter 114; 8 H Gazan 113; 9 J Nijendijk 107. de kascomm'issie, bestaande uit de heren C. Broersma en S. Louwes, werd de penningmeester decharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursle den, mevrouw B. Broere-Bos en de heer G. S. E. Vegter, bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking van een propaganda- en een eventuele feest avond, kwam naar voren, dat voor een goed gezelschap wel 1800 - 2000 gulden op tafel gelegd dient te wor den. Beter wond men het voor de kinderen wat te organiseren, maar dat kan om de financiën niet elk jaar. In de geref. kerk zal zondag 8 fe bruari 's middags om 3 uur een Jeugddienst worden gehouden waarin door ds. IJkema, geref. predikant te Almelo jal worden gesproken over 't onderwerp: „Wie niet waagt, die niet wint". Aan deze eerste jeugddienst in de geref. kerk van Holten zal medewer king worden verleend door ..The New Valley Singers" ut Nijverdal en de organist Wim Jansen te Holten. Na afloop is er in gebouw ..Rehoboth' tonder het genot van een kopje kof fie) gelegen heid om nog wat. na tc praten. Iedereen is van harte welkom in deze jeugddienst. De heer G. Veldhuis, Kolkweg 50 is met ingang van 1 februari be noemd tot koste van de geref. kerk. Zaterdag 31 jan. nachtvoorstelling 't oudste beroep van de wereld, 18 jr.; Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. za. 18.30. 21.00 en 23.30 uur. zo. 14.00 16.00 18.30 en 21.00 uur. Cinema Palace, Lange Bisschopstraat tel. 11100: donderdag 29 jan t.m. woensdag 4 lebr. De slag om Enge land (The Battle of Britain) 14 jaar; vrijdag 30 en zaterdag 31 jan, nacht- voorsteling, The good, the bad and the ugle, 18 jaar; Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur, za. 18.30 en 21.00zo. 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES Munttoren, Achter de Muren Zand- port tel. p.a. VVV 05700-16200. t.m. zondag 22 februari, Schilderijen en aquarellen van J. Stekelenburg uit Deventer. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14-17 uur. wo. tevens 19-21 uur za, en zo. 14-17 uur. Trog-art Hofstraat 2, t.m. 18 febr. Tentoonstel ling van twee Grafiet.rie Cees An- driessen en Johan Meyerink. Ope ningstijden: dagelijks di. t.m. vrij. 14- 18 uur. vrij. avond tevens van 19-21 uur. za. 14-18 uipr. Openbare leeszaal. Brink, tel 13506. Tot 9 febr. Grafische werk en schil derijen van Peter Bata uit Hongarije. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur. za. avond, zondag en maan dag gesloten. Galerie Grote Poot, Grote Poot 13, tël. 15495. 30 jan. tot 7 maart. Gem. technieken van Jan Kuiper uit Leiden. Openingstijden: dagelijks 9-12 en 14-18 uur. vrij. tevens van 19-21 uur. zondag en maandag gesloten. Museum de Waag, en de Drie Ha ringen, Oudheidkunde, Munten en An tiek Kinderspeelgoed. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 uur en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. Munttoren, Achter de Muren-Zand poort. Vrijdag 30 januari, aanvang 20.00 en 22.00 uur. Poppen- en teken films, vnl. uit Oost-Europa. Deventer Kunstijsbaan Rembrandt- kade 195,tel. automaat 18877. Ope ningstijden dagelijks 14-16.30 en 20 22.30 uur di. en vrij. avond gesloten, za. en zo. 14-16.30 en 20.22.30 ao. te vens van 10-12 uur. Bar Dancings. Maxim" Bar, Welle 12'/ï, tel. 12054; La Balance Brink 72 tel. 19277; Chez Antoinette Rog gestraat 10-12 tel. 16630; Het Witte paard Walstraat hk, Golstraat tel. 16959: Saint Tropez Gr. Overstraat 30 tel. 17984; Tiroler Bar KI. Overstraat 22, tel. 14845: Surfin Club, KI. Over straal 46; Funky Twice KI. Over straat 87. Safari Club. Gr. Poot. tel. 14976; Walk in Gr. Overstraat 65. tel. 19768. V.V.V. Deventer, Stationsplein 2. tel. 05700-16200. Openingstijden: dagelijks 9-12.30 en 14-17.30 uur. zaterdags ge sloten. ALMELO Varossieau do. t.m. wo: Vrouwen in Ketenen, 18 jaar. zaterdagnachtfilm: Tussen Sex en zonde, 18 jaar; zondagmati nee: Maciste eri de tirannen 14 jaar. Aanvangstijden: do. t.m. wo: 2.30 en 8.00 uur: zaterdag: 6.45. 9.00 uur. 11.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 6.45. 9.00 uur. Cinema Palace: do. t.m. wo.: De man met de wassen beelden. Aanvangstijden: do. t.m. wo: 2.30 6.45 9.00 uur; zondag 2.15. 4.30. 6.45 9.00 uur. In Utrecht is op 6 en 7 februari a.s. een evenement beleven, dat z'n weerga in de wereld moeilijk zal vin den, want dan zullen in de gloednieu we veemarkthal riiet minder dan 800 De Schaakclub ..De Pioniers speelde donderdagavond in hotel Hol terman een competitiewedstrijd voor afdeling 3B van de Twentse Schaak bond (T.S.B.) tegen de schaakclub „Vroomshoop"''. De Holtenaren verlo ren deze onmtoeting met 21/; tegen 5 Vs. De Pioniers missen door be danken een aantal sterke spelers zo dat haar debuut van dit seizoen niet zo gunstig uitviel. De individuele uitslagen waïen als volgt: E. Muller-H. Lekkerkerker 0- 1, B. van Beek- B. W. Mulder 'h-lh J. Broere-H. Hilberink »/a-VsH. J. Aaftink-J. W. Dogger, 0-1: F. Flantua- H. Dogger, 0-1F. Groenewoudt-D. H. Dekker, 1-0; R. .J. van Geerestein- J. Vos, 0-1en H. Lunenberg-J. B. Kassies V»-1/». hengsten in de „Salon de Cheval" op treden en duizenden bezoekers twee lange dagen doen genieten van de kleurenpracht en vormenschoonheid wadrmede paarden en pony's van acht stamboekverenigingen zijn om ringd. Van de rijpony tot het rijpaard: van de Arabier tot de Engelse Volbloed; van het kleinere luxe tuigpaard (hack ney) tot het grote tuigpaard. zal men de evoluerende ontwikkelingen op 't. terrein van- de fokkerij kunnen gade slaan in een grote, verwarmde hal, die plaats biedt aan tienduizend toe schouwers en daarop is de tribune- accomodatei dan ook berekend. Een groot restaurant, waar vijftien honderd bezoekers een plaats kunnen vinden, zorgt er voor dat niemand iels tekort komt, terwijl op de avond van de 6e februari 'n zgn. „fokkers-avond zal plaats vinden, die voor honderden paarden- en ponyfokkers een rendez vous van de eerste orde zal betekenen. Grote verkopingen van rijpaarden en rijpony's zullen een aparte noot aan dit immense gébeureq geven en gezien de successen, welke Nederland se fokprodukten op internationale concoursen hebben geoogst, zal ook hiervoor grote belangstelling be staan. In een later communiqué zullen meer gedétailleerde gegevens wor den verstrekt. Overige uitslagen in de eerste klasse: V.O.P. 1 (Holten) Bolseher I (Enter) 4-1; De Poppe 1 (Nijver- dal) V.I.O.S. 1 (Rijssen) 2-6 en Anker 1 (Hollen) Haarlerberg 1 (Haarle) 4-4. De beste partij alsmede de hoogste serie in de eerste klasse kwam op naam van de heer W. G. Spekhorst. Hij seoorde de 125 caramboles in 14 beurten. In de tweede klasse is dc situatie er voor leider De Budde 1 uit Nijver- dal weer gunstiger uit gaan zien. Zelf won men met 6-2 van Koedijk 1 uit Rijssen, terwijl hun naaste con- curenten Jansen 1 en Kalfsterman 1 beiden uit Holten met een gelijkspel genoegen moesten nemen in hun ont moetingen legen respectievelijk Bol seher 2 uit Enter en De Tonne 2 uit Hellendoorn. Verdere uitslagen in de tweede klasse: Vloedgraven 1 (Luttenberg) V.O.G. 1 (Rijssen) 2-6; H.B.C. 2 (Hellen doorn De Poppe 2 (Nijverdal) 3-5; N.B.C. 3 (Nijverdal) Dc- Ster 1 (Hellendoorn) 8-0 en K.O.T. 2 (Nij verdal) Lierinck 1 (Haarle) 2-6. De heer A. Korbeld van De Budde 1 speelde de beste partij (100 carb. 20 brtn). Uitslagen derde klasse: Jansen 2 (Holten) O.B.R. 1 (Nijverdal) 4-4; Lierinck 2 (Haarle) K.O.T. 3 (Nij verdal) 6-2: Oudelaar 1 (Nijverdal) de Budde 2 (Nijverdal) 8-0; V.I.O.S. 2 (Rijssen) De Ster 2 (Hellendoorn) 4-4; Jansen 3 (Holten) V.O.P. 2 (Holten) 3-5; Spo.t 1 (Wierden) Spekhorst 2 (Rijssen) 6-2 en V.O.G. 2 (Rijssen) Roelofs 1 (Nijverdal) 8-0. De heer J. Brou wer maakte de 75 caramboles vol in 24 beurten. Uitslagen vierde klasse: Spekhorst 3 (Rijssen) Anker 2 (Holten) 0-8: De Tonne 4 (Hellendoorn) Sport 2 (Wierden) 2-6; Koedijk 2 (Rijssen) M.K.V. 3 (Raalte) 6-2: De Ster 3 (Hellendoorn) Lierinck 3 (Haarle) 7-1; Bergzicht 1 (Lemele) Oude laar 2 (Nijverdal) 2-6: De Poppe 3 (Nijverdal) De Tonne 3 (Hellen doorn 8-0 en O.B.K. 2 (Nijverdal) M.K.V.. 4 (Raalte) 6-2. De heer B. Paus van De Ster 3 maakte zijn 60 caramboles vol in 17 beurten. Standen. Ie Klasse: 1. M.K.V. 1 60-39; 2. De Tonne 1 60-86; 3. Ten Berge 1 60-86; 14. De Poppe 1 60-36; 15. V.O.P. 1 60-36; 15. V.O.P. 1 60-26. 2e klasse: 1. De Budde 1 60-92: 2. Jan sen 1 60-76: 3. Kalfsterman 1 60-73; 4. De Ster 1 60-73: 14. H.B.C. 2 60- 34; 15. N.B.C. 3 60-31. 3e klasse: 1. Oudelaar 1 60-88: 2. De Sport 1 60-78; 3. Spekhorst 2 60-77; 14. Roelofs 1 60-52; 15. Jansen 3 60- 29. 4e klasse: l. Koedijk 2 60-92: .2 M.K.V. 3 60-92: 3. De Poppe 3 60-90; 14. SDekhorst 3 60-30; 15. De Tonne De leden van het Veefónds „Hol ten" kwamen donderdagavond in jaarvergadering bijeen in café De Waag onder voorzitterschap van de heer A. Wechstapel die zich in zijn welkomstwoord in 't bijzonder richt te tot het ere-lid van het fonds de heer J. Aaftink. Uit het jaarverslag van de secreta ris - penningmeester de heer G. J. Aaftink bleek o.m. dat de 83 fonds leden op 1 jan. 1970 793 runderen had den verzekerd voor een totale waarde van f 525.550. Er moesten in het afge lopen boekjaar 13 dieren worden ont eigend waarvoor (10 st.) werd ont vangen f 3200. Blijkens het financieel overzicht van penningmeester G. J. Aaftink was er over 1969 een batig saldo van f 3895. De inkomsten en uit gaven bedroegen resp. f 13.181.46 en f 9.286.46. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren H. J. Schooien en G. J. B. A. Tuitert had boeken, en bescheiden in orde bevonden. Als le den van de kontrolecommissie 1970 werden benoemd de heren H. J. Schooien en Joh. Wissinnk. Als bestuursleden werden herkozen de heren G. J. Aanstoot. H. J. Bal tes, lH. Podt. J. Manenschijn, J. A. Ulfman, B. Menenschijn en A. Wech stapel terwijl in de vacatures J. Vuk- kink en D. Aaftink werden gekozen de heren H. Jansen. Espelo en D. Aaftink Dzn. Het maximyum te verzekeren be drag werd verhoogd van f 700 tot f 750. Nog net voor het invallen van de dooi hebben de leerlingen van de Scho lengemeenschap vrijdagmorgen in 'n sportieve strijd, hun krachten geme ten op het ijs, van de IJsclub „De Noordpool". De organisatie van deze schaatswedstrijden was in handen v. het leerlingenbestuur 'van de school. Er namen plm. 150 leerlingen aan deel. die in drie groepen waren inge deeld. Ook was er nog een rit. voor de leraren, die door de heer T. G. Lukkien, leraar lichamelijke opvoe ding, gewonnen werd. De directeur van de Scholengemeenschap, de heer R Mud. reikte na afloop de prijzen uit. De uitslagen waren als volgt: Brug- klasse over één baan: meisjes: A. A. Doornbos. 2. C. Stoutjesdijk. jongens: 1. R. Egbers. 2. Schaap. 2e en 3e klassen: over een ronde: meisjes: 1. L. Stoffer. 2. A. Aaftink, Jongens: 1. W. Dikkers. 2. G. Huisman: 4e en 5e klas en Meao over een ronde: jongens: 1 J. Hegeman. 2. W. ten Ho ve. Voor de langere afstanden. Brug klassen oover een ronde. Meisjes: 1. M. Oolbekkink. 2. A. Doornbos, jongens: 1. H. Sügman. 2. Veldkamp. 2e en 3e klas over drie ronden: meis jes 1. H Rietdijk. 2. A Aaftink. Jon gens: 1 W. Dikkers. 2 R. Nieuwenhuis 4e en 5e klas en Meao over 5 ronden: Jongens; 1. Albers. 2. Hegeman. n

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3