■Ui ziet u wel kindermode HONDERD DAGEN VOOR ISRAEL !E| STRAATNAMEN VOOR ..DE HAAR" Optocht en Zeskamp op mei Autobanen bij nacht PvdA wil naar een progressief akkoord (pak) 5 3i Culturele Raad voor Overijssel belegt Provinciale werkvergadering over Education Permanente Dompel-Pak, voor pannen- hatende lekkerbekken VOOR DE BOER Keuze van uw meststoffen Voorlichtingsavond M.E.A.O. Vroegtijdige bezinning op voortzetting studierichting noodzakelijk 4( 1( 3i Verdu n stel ij k e burgers benoemd 55. Bureaucraten zijn ernstige lieden DE SCHURE De Nationale Actie voor plaatsing Ontui kkel insslenin e Goed achterlicht is begonnen IftQftag 23 Januari 1970 JjVele leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs zullen unnenkort een nieuwe school moeten kiezen, waar zij hun oplei- nng kunnen voortzetten. Een juiste schoolkeuze is altijd een pro bleem voor leerling en ouders, aldus de heer R. Mud,, directeur van je Holtense Scholengemeenschap. Juist nu nieuwe onderwijsvor men hun intrede hebben gedaan en er zich ingrijpende veranderin gen voltrekken binnen ons onderwijsbestel is het kiezen van een iïhool, passend bij capaciteiten, aanleg en belangstelling van de jserling, moeilijker dan ooit. vDe Scholengemeenschap (Havo-Mavo-Meao) te. Holten houdt in verband 'iermede een voorlichtingsavond over het Middelbaar Economisch en Admini. g-atief Onderwijs (Meao) op donderdag 29 januari a.s. 's avonds van 7.00-9.00 de aula van de school. \'De directeur en enige leraren zijn deze avond beschikbaar voor het geven in allerlei inlichtingen over deze vorm van onderwys aan ouders, leerlingen i belangstellenden. „Wij hebben aan tal van gezinnen, laarvan wij verwachten mogen, dat. j voor dit onderwijs belangstelling f^bben voor hun kinderen, een cir- plaire gezonden, en er is een prach- folder verspreid getiteld „Via Èrrière naarcarrière", maar er iijft nog zoveel te vragen, als men Pbed op de hoogte wil zijn van de ;udiemogelijkheden", aldus de heer Jud. $0.a, over de aard van het onder- zwaarte der opleiding, differen tiaties in de studierichting, studie- pstenvergoeding, de mogelijkheden a voltooide studie en wat men ver- ar zelf belangrijk acht. -ifHet studieprogramma omvat -o-a-, e vakken Nederlands, twee moder- g talen, praktische beroepsvorming edrijfsadministratie, maatschappij ier, commerciële economie, algeme- economie, bedrijfseconomie, recht en statistiek. Tal van ouders willen echter wel eéns weten wat dat alle maal inhoudt. Geheel nieuw is b.v. het vak „Praktische beroepsvorming, waar voor een goed geoutilleerd vaklokaal beschikbaar is. Men wil echter wel eens weten, wat met het volgen van dit nieuwe vak te bereiken valt Daarom wil de heer Mud met zijr mede-leraren de mensen graag zc volledig mogelijk inlichten. Studierichting Een anedere kwestie is de studie- -richting.- Beginnende - met het tweede ■leerjaar wordt rekening gehouden met de volgende differentiatie-moge lijkheden n.l. de administratieve, commerciële, secretariële, de sluurlijke en de vrije richting. En zo kunt l Vi met goed bij on oornh Nu met het bouwrijpmaken van de èrste fase van het bestemmingsplan De Haar" een aanvang is gemaakt, lenen de in dit bestemmingsplan eprojecteèrde wegen namen te wor- pn gegeven, aldus B. en W. aan de pad. EFOof^aar de vaststelling van straat- amen in het complex "De Gaarden" ft "Kolcomplex" de voorkeur is ge pvert aan namen, ontleend aan 't erleden. aan oude beroepen, dan [el aan kadastrale namen, menen tij de straten in het bestemmings w |an "De Haar" naast de reeds m estaande straatnamen aldaar, ömen te moeten geven ontleend I an het Koningshuis, aan het. ver- H él gedurende de tweede wereld- jbrlog en de namen van enkele ?ud) Holteharen. (Aan drie straten menen wij na melijk do namen te moeten ver- jnden van drie verdienstelijke Joltcnaren, te weten de naam van e heer J. P. Nagelhout, van wij- pi de heer A. Jansen en van de pct-Holtenaar P. Kenemnns. Vij wensen hiermede uitdrukking - geven aan de erkentelijkheid, jie jegens hen beslaat voor het ele, dat zij in de loop der jaren kjoor deze gemeente hebben ge- aan. Om de namen van bovenge- oemdo personen blijvend aan de- l^j. e gemeente t.e verbinden stellen jij U voor èèn straat de naam' fNageihoutstraat", èèn straat; de lam ""Ab Jansenstraat" en èèn 'Kenemansstraat ■oor de namen volgende vast te 2 Koningin Wil- Churchillstraat straat de naam te geven. Wij stellen U door ons gekozen te stellen: J Vrijheidslaan. helminastraat; 3. •t v •■•at. 5 Verzeis;vaat. 6 Nagelhoutstraat; 7. Ab Jansenstraat; 8. Kenemanstraat; 9. Haarstraat; 10 KI impsweg. il Parallelweg. 12 Aaltinksteeg; 13. Diesenplasstraat: 1 Reihnksteeg. 15 Houtweg, ld Korte Diesenplasstraat; 17. La- renseweg; 18. Prins Bernhardstraat; 19. Koningin Julianastraat. Aldus het raadsvoorstel. zijn er nog tal van facetten aan dit onderwijs verbonden. Het M.E.A.O. is nog zo nieuw. Daarom vindt de directeur het lo gisch, dat de mensen er graag iets meer van willen weten. Wij hebben voor het lopende cur susjaar 96 leerlingen toegelaten uit alle denkbare dorpen en steden in de verre omtrek. Er moest een vrij groot aantal candidaten worden afge wezen wegens gebrek aan plaats ruimte. Het is daarom aan te raden zich vroegtijdig te bezinnen op de on- derwijsrichting, die men zijn zoon of doeftter wil laten volgen. De scholen gemeenschap telt in zyn totaliteit (havo-mavo-meao) 725 leerlingen, vertelde de heer Mud ons tenslotte. Wat het M.E.A.O. betreft ligt het in de bedoeling aan het eind van het tweede leerjaar de opleiding duurt drie jaar de leerlingen gedurende een periode van 46 weken in daar voor geschikte bedrijven stage te la ten lopen. Zij kunnen daardoor ge durende hun studietijd reeds enige praktische ervaring opdoen. Woensdagavond heeft in hotel .Hol- terman" de eerste vergadering plaats gehad van de organisatiecommissie voor de viering van de 5e mei. Deze commissie, ingesteld door burge meester mr. W. Enklaar heeft o.a. op zich genomen het organiseren van de middagfeesten en, nadat de voor zitter de heer F. Groenewoudt een woord van welkom had gesproken tot de leden van de sub-commissie werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de activiteiten die 's middags ontplooid zullen worden. Besloten werd tot het houden van een grandioze optocht waarbij de commissieleden uitgaan van een gro te samenwerking, speciaal van alle bestaande verenigingen en bedrijven in de gemeente Holten. Deze optocht zal voor in de namiddag plaats vin den. De heren H. Koopman. Gaarden- straat en G. J. Aaftink, Larenseweg zullen zorgen voor de organisatie en zich nader beraden over de moge lijkheden tot uitvoering. Verder werd besloten tot het orga niseren van een zeskamp een evene ment dat een groot festijn zal wor den mits de Holtense gemeenschap volledig meewerkt. Voor „Zeskamp" is Holten ver deeld' in zes rayons waarvoor men reeds bezig is voor elk rayon een kontactpersoon (coach) te zoeken, die op zijn (haar) beurt 20 spelers uit het rayon moet aanwerven voor deelname aan „Zeskamp". De gemeente is ingedeeld in de volgende zes rayons: 1. Dijkerhoek: 2. Espelo/Neerdorp; 3. Dorp (ten n. van de Dorpsstr. Raalterweg). 4. Beuseberg 5. Borkeld/Look 6. Dorp (ten Z. van Dorpsstraat - Raalterweg). De commissie zal zich binnenkort in verbinding stellen met de zés kontakt- personen en zo snel mogelijk de eer ste voorbereidingen treffen voor .Zes kamp' die gehouden zal worden op het terrein aan de Hoffestraat t.o. het EEG-slachthuis. De penningmeester van het 5 mei comité de heer M. D. Landeweerd zal met de commissie „Optocht en Zeskamp" regelmatig kontakt on derhouden en op de hoogte blijven HOLTEN In een snel verande rende samenleving als de onze kan niet meer worden volstaan met een scholing en vorming die na een be paalde perfode wordt afgesloten, maar moet de mens de mogelijkheid hebben om gedurende zijn gehele le- vein een voriyijngs- en ontwikke lingsprocés deel te-'hebben. Verschillende ty.pen_ ..organisaties en instellingen die zich met scholing en vorming bezig houden zullen aan dit proces een bijdrage (dienen te) leve ren. Te denken valtaan scholen, universi teiten, creativiteitscentra, jeugdwerk vormingswerk, educatieve diénsten van musea, radio en televisie, regio nale omroep, schriftelijk onderwijs, bibliotheken e.d. In aansluiting op de door het mi nisterie van C.R.M. op 11 en 12 no vember 1969 gehouden landelijke con ferentie te Beekbergen over éduca- tion permanente' is via het NOGC aan de provinciale culturele raden verzocht in de provincie de gedach- tenontwikkeling met betrekking tot dit onderwerp op gang te brengen. De Culturele Raad van Overijssel wil daartoe op zaterdag 28 februari 1970 in het Hervormd Centrum te Nij- verdal met belanghebbenden en geïn teresseerden uit de sector van het vormings- en ontwikkelingswerk een werkvergadering beleggen, waarop 'n nadere bezinning op de voor Overijs sel meest gewenste aanpak kan plaats vinden. Een kleine werkgroep/waarin ver tegenwoordigers van verschillende werksoorten zitting hebben, heeft ter voorbereiding van deze werkvergade ring een korte inleiding met betrek- O Bureaucraten zijn ernstige lieden, die geen scherts verstaan en niet met zich laten spotten. Dat onder vond ook de Duitse Bond van Foto- en Filmhandelaren. De Bond kreeg 't vorig jaar een rondzendbrief waarin werd gevraagd of het bestuur belang stelling had vóór ^deelname aan een kartel van de suikerverwerkende in dustrie. De secretaris van de Bond, een grap vermoedende, antwoordde onder dagtekening van 1 april 1968 dat dit zeker het geval was, daar de artikelen, die leden voeren, met de Kerst en Pasen vaak in chocolade of marsepijn te koop warden aangebo denDit was, gezien ook de date ring, Jtennelijk een grapje. Nochtans kreeg de Bond tegen net eind van hel jaar een uitnodiging van de officiële autoriteiten die zich bezighouden met kartelvorming in de Bondsrepubliek om eens te komen' praten naar aan leiding van de brief van de Bond van 1 april king tot het begrip 'éducation perma nente' en een lijst van vragen opge steld. Representanten van de betrok ken werksoorten en andere belang stellenden worden verzocht op deze hen toegezonden vragen schriftelijk te reageren. Het ligt echter in de bedoeling ,dez<i lijst van vragen niet alleen voor te leggen aan de betrokken instellingen en organisaties in de provincie doch, allen die daartoe de wens te kennen geven in de' gelegenheid te stellen ook een persoonlijke reactie op deze vragenlijst in te sturen. Procedure met betrekking tot de deelname aan deze werkvergadering. Alleen personen, instellingen en orga nisaties die voor vrijdag 6 februari 1970 hun reakties op de vragenlijst aan het bureau van de culturele raad hebben toegezonden worden als deel nemers toegelaten tot deze werkver gadering. Nadere informatie alsmede inlei ding en vragenlijst ter voorbereiding van, deze werkvergadering kunnen worden aangevraagd bij het bureau van de Culturele Raad voor Overijs sel. van Kamebeekstr. 114 te Zwolle (tel. 05200-12863) 'an de ontwikkelingen. De commissie ziét er als volg uit H. Koopman. Gaardenstraat. J. W. Vruggink, F^spelo. A. Withaar, Haarstraat. G. J. Aaftink, Beuseberg. H. Stukker, Oranjestraat. G. J. Kers, Holterbroek E. J. Broekhuis, Dijkerhoek. E. J. Wegstapel, Dijkerhoek. Js. Schuppert, Haarstraat (secr.) De Schure op de Meermanskamp zal zaterdag 7 februari weer open zijn. Als alles meeloopt komt er dan ook een cabaret je. In eerdere publicaties is ten onreeh- gesuggereerd dat op de Meermans kamp een vaste groep zit. Dat is niet waar en helemaal niet de bedoeling, dus kom eens kijken. Mensen, heeft u ergens goed brand hout (of kolen) voor ons, we komen het graag halen. Koken is leuk, eten is leuk, maar afwassen kent weinig liefhebbers. Zo gaat het met veel dingen: we wil len wel de pret, maar niet de nasleep. En al wordt de vaatwasmachine in een groeiend aantal keukens gebruikt, het gilde van de pannenhaters telt nog immer vele leden. Het zou ech ter in onze tijd van maanwandelaars en regenmakers te verbazen zijn, als er niet iemand aan de kook-en-eet- kant een uitvinding deed, die het af- wasprobleem zou beperken. Weliswaar is soep koken en koffie zetten al jaren geleden teruggebracht tot een eenvoudig water-koken en poeder-erin, maar bij al die instant-, moment- en quickgerechten en -dran ken blijven we toch met de vuile potten en pannen zitten. In Engeland is daar een tijdje ge leden iets op gevonden en zoju'ist is deze nieuwe kook-methode als nieuwtje ook naar Nederland geko men. Waarmee niet alleen het gemak .maar ook de smaak gediend wordt. want deze Kwatta Cerola instantmaal tijden (variërend van spaghetti bolog- nese en chicken curry tot paella en jambalaya) zijn stuk voor stuk sma kelijke specialiteiten, die gewoonlijk niet op tafel komen, omdat de berei ding ervan niet alleen pannen maar ook grote culinaire kapaciteiten zou vergen. Maar bij deze nieuwe instant-maal tijden gaat het gemakkelijker: in ieder pak (dat voldoende inhoudt voor twee personen) zitten twee zakjes: een geperforeerd zakje met rijst en een zakje met de complete vleesspe cialiteit (vlees, kip, garnalen, cham pignons, groenten, kruiden). Beide zakjes worden 15 minuten in kokend water gelegd, en als ze goed warm zijn, worden ze uit de pan ge haald en opengeknipt. De rijst of de spaghetti die goed moeten uitlekken, worden met de saus dampend opgediend. En in de keuken staat alleen een schone pan, die zo de kast weer in kan. De twee zakjes met rijst en de vlees-specialiteit worden gedurende 15 minuten on dergedompeld in kokend water. Na goed uitlekken wordt de rijst op een bord uitgespreid met een kuiltje in het midden. Na open knippen van 't zakje wordt de vlees-specialiteit over de rijst uitgegoten en is een smakelijke maaltijd gereed. „Honderd dagen voor Israël" heet de nationale actie voor d< plaatsing van de Ontwikkelingslening van de Staat Israël (Stati of Israël Bonds), waarvoor dezer dagen in Amsterdam het start sein is gegeven. De actie wordt gevoerd ter gelegenheid van de vijfentwinstigste verjaardag van Nederlands bevrijding en heeft tot doel de Staat Israël aan geld voor zijn economische ontwikkeling te helpen. Van de joodse burgers, die in Nederland en elders in Europa aan de vernietiging door de nazi's zijn ontkomen, hebben velen de moed en de kracht opgebracht om in Israël onder de moeilijkst denkbare omstandigheden aan de verwezenlijking van een eigen vrije joodse staat hun leven te gaan wijden. O C Is in Holten de totstandkoming van een progressief akkoord oftewel PAK. mogelijk? Die vraag heeft het bestuur van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid zich gesteld. In Holten is slechts van één progressieve partij een afdeling. Voor de progressieve kiezers, zo stelt het afdelingsbestuur het, is er dus weinig keus. De PvdA- afdeling wil deze progressieve krach ten bundelen om samen te komen tot een vooruitstrevend gemeentebeleid. Daartoe wordt op vrijdag 30 januari in het Dorpshotel Holterman een openbare vergadering belegd, waarin het Tweede Kamerlid, mr. J. W. Mas- man uit Zuna het doel en streven van een progressief akkoord in een korte inleiding zal uiteenzetten. In deze bijeenkomst kunnen vooruitstrevende Holtenaren discussiëren over de mo gelijkheid een PAK te vormen en over het beleid, dat dit PAK in de gemeenteraad zal moeten voeren. Als het PAK gevormd wordt zal het mo gelijk zijn om een kandidatenlijst op te stellen waarop vertegenwoordigers voorkomen van verschillende progres sieve richtingen. Waarschijnlijk zullen tal van kiezers deze nieuwe ontwikke ling van de politiek in Holten met belangstelling tegemoet zien. De ver gadering begint om 20.00 uur. Dertig tot veèrtig procent van de ongevallen op nachtelijke straten zouaen vermeden kunnen worden, zo als Europese en Amerikaanse states- tieken aantonen, als alle snelwegen zo goed verlicht zouden zijn als het traject van de autobahn München- Starnberg. Ondanks aanzienlijke kos ten inclusief transformatoren en toevoerleidingen per kilometer auto bahn rond 200.000 Dm ark zal de verlichting van de autosnelwegen in de Bondsrepubliek vooral in de buurt van de steden bespoedigd worden. Aanbevolen worden twee armaturen per mast voorzien van in totaal vier hoogwaardige neonbuizen L100 W 20 en twee natrium-lagedruk-lam- pen in sta af vorm Na T 200 W-3. Verlichte proeftrajecten in de Bonds republiek toonden aan, dat de vermin dering van de ongevalscijfers de uit gave rechtvaardigt. Saarbrucken is de enige grote Duitse stad, waar de autobahn tot in het centrum loopt. Ook hier is de verlichting nog niet ideaal. O Hun strijd tegen de woestijn gaat voort. Honderdtwintigduizend men sen wonen er nu in het zuiden van Israël, in de Negev-woestijn. De uit eindelijke opnamecapaciteit van dit gebied wordt door de deskundigen echter op minstens twee miljoen ge- schat. Doch aleer de nieuwe immi granten zich daar zullen kunnen ves tigen, moet dit woestijngebied verder leefbaar gemaakt worden. Voor de ontwikkeling daarvan en van andere onderontwikkelde delen van Israël is het geld van deze lening bestemd. In een boodschap ter gelegenheid van de opening van de actie zegt de minister-president van Israël, mevr. Golda Meir: ..Mijn beste wensen voor allen, die als partners van Is raël aan deze belangrijke actie deel nemen en daarmee opnieuw de tra ditionele vriendschap van Nederland voor ons volk bevestigen. Met de Ontwikkelingsleningen, het hoofdinstrument voor de opbouw van de joodse staat werd in 1954 begon nen. Tot nu toe werd in totaal voor één miljard driehonderd miljoen dol lar (1 dollar is drie gulden zestig) op de State of Israel Bonds leningen in geschreven, De helft daarvan is in tussen al weer afgelost. Verwacht wordt, dat in het kader van de actie ..Honderd dagen voor Israël" in Ne derland t:en miljoen gulden kan wor den geplaatst. Voor hen. die als toerist naar Is raël gaan. is het van belang te we ten. dat zij daar ten allen tijde en bij elke bank hun State of Israel Bonds tei bestrijding van hun toeristische onkosten tegen Israëlische ponden kunnen inwisselen, en wel tot een maximum van 2500 dollar soon per maand. Er zijn twee soorten van deze obli gaties. Vijftienjarige coupon-obliga tie? met een rente van 4 procent per jaar. van 500.dollar tot en met 100.nno.— dollar. en twaalfjarige spaar-obligaties. van 100.— dollar tot en met 10.000.— dollar, die op de vervaldag met 160 procent worden afgelost. Voor inlichtingen over Hon- oerd dagen voor Tsraël kan men zich wenden tot het bureau van de actie. Keizersgracht 503. Amster dam. telefoon 020/24.64.50 en 24.93.15. In het Nationale Comité van Aan beveling hebben zitting: mr. J. van Aartsen, Middelburg: mr. dr. C Berkhouwer. Heiloo: mr. B. W. Rie?- heuvel, Aerdenhout: dr. J. A. H. ,T. S. Bruins Slot. Aerdenhout: mr .T M. L. Th. Cals. Seheveningendrs H. A. Korthals. Leiden: mr. V O M. Marb'nen. 's-Oravenhs«»e: mr. Ch. .J M. A. van Rooy. Maastrieht: dr. I. Samkalden. Amsterdam: me vrouw dr, .T. F. Schouwenaar-Frans- sen. Bilthoven; mr. F J. F M. van Thiel. Helmond: drs. A. D W. Tila- nus. Arnhem: mr. E. H. Toxopeus. Groningen; drs. J. M. den Uyl, Am per per- De auto's van nu zijn niet te ver gelijken met de automobielen van toen. Dat is bekend. De waggelende schicht met de waxinelampen en de houten banken onderscheidt zich in alles van de gestroomlijnde en kom- fortabele zelfbewegers van vandaag Een sportcoupé met rammelende en uitstekende sportborden, met een flapperend windscherm en een hand- uit-klapbare richtingaanwijzer kun nen wij in deze tijd misschien alleen verwachten van een slecht geïnfor meerde doe-het-zelver. Evenmin zullen wij onze limousi ne besturen met het hoofd ferm om sloten door een vliegerspet-met-stof bril, diep weggedoken in volumineu ze -bontmantels. Dat hoeft nu niet meer en dat kan niet meer. De auto sport heeft zich ontwikkeld tot een algemene en moderne bezigheid en daarbij is ook de automode meege gaan. Auto's zijn er voor iedereen, en de automode óók. Er zijn zelfs tallozen, die geen auto hebben en die toch aan deze oorspronkelijke automode meedoen. Denk maar aan de sportieve, driekwart mantel. Iedereen spreekt van autocoat. De handschoenen met de bekende knok kelgaatjes worden tegenwoordig niet meer alleen door autorally-rijders gedragen, een meneer die zijn hond uitlaat vindt het niet vreemd als hij zijn handen tegen de eerste herfst- koude beschermt met autohandschoe nen. Een meest frappant voorbeeld van de opneming van de automode in de vrije-tijds-kleedgewoonten in de laatste tijd is de variatie op de overall van autocoureurs. Deze in 't Engels genoemde „jumpsuit" wordt (tot nog toe vooral in het buiten land, maar bij ons begint het nu ook te komen) door meer en meer man nen, in het kader van de unisex te vens bij vrouwen en kinderen, ge dragen in plaats van de bekende tyeekend-kombinatie van pantalon-, - met-trui. Ook in de kindermode is de itfK> vloed van de autosport te zien. Mis schien rijdt de knaap op deze foto af en toe in een skelter, of misschien is hij een ouderwetse zeepkister, maar in dit autopak van draion jersey komt deze jonge sportieveling aardig voor de dag. En mocht hij alleen maar in een boom willen klimmen of een robbertje vechten met een ludiek vriendje, dan zal zijn kleding ook geen belemmering voor hem behoeven te zijn. Want moeders die draion kennen vinden veel meer goed wat hun zoon doet. Of het nu het stof is van de kilo meters op de skelterbaan of de mod der vari de vechtpartij, een eenvou dige wasbehandeling is voldoende om dit sportieve jongenspak er weer als nieuw te laten uitzien. En dat is in onze tijd van glim men en glanzen, naar het schijnt, erg belangrijk. Elke boer staat weer voor de keus welke meststoffen hij moet kopen om in het komende jaar optimaal pro fijt van zijn grond te behalen. Eén van de zaken, die hij buiten de prijs van de meststoffen, in zijn be slissing moet meespelen, is het feit of de meststof in kwestie al dan niet één of meer waardevolle nevenbe standdelen bevat. Zo bevat slakkenmeel bijvoorbeeld een grote hoeveelheid kalk die erg nuttg is om de kalktoestand van het bouwland op zand- en dalgrond te ver beteren. Deze kalktoestand laat zo blijkt uit de cijfers van het grondonderzoek in Nederland van de laatste jaren duidelijk te wensen over. Door onttrekking van het gewas en uitspoeling gaan er elk jaar grote hoeveelheden kalk verloren, maar bovendien zijn er de laatste jaren veel meststoffen gebruikt die kalk aan de grond onttrekken. Om nu te voorkomen dat de toe stand nog slechter wordt, is het de moeite waard om te overwegen of men niet in plaats van deze zuurwer- kende meststoffen andere meststof fen zal gaan gebruiken die een po sitieve invloed hebben op de kalktoe stand van de grond. In dit verband verdient Thomasslak- kenmeel de aandacht. Deze meststof is niet alleen de goedkoopste fosfaat meststof. maar geeft ook een flinke hoeveelheid kalk zonder meerprijs en zonder extra strooikosten. sterdam: dr. :r. A. Vondeling, Leeu warden; ir. Il Vos, Wassenaar; jkvr. mr. C. W. I4 Wttewaall van Stoetwe gen, 's-Gravenhage> Leden van het Comtié voor de Ac tie Amsterdam zijn: dr. I. Samkal den. dr. J. Z. Baruch. mr. P. R. Bee.aerts van Blokland, mevrouw J. Bindt-de Haan. F. de Boer, dr I. Dasberg, mr. D. A. Delprat, mevr. F. S. Driessen-Blok, mr. drs. A. P. J. van der Eyden, dr. M. Goudeket' mr G. van Ha!!, dr. R. Hoegen, pro", dr. L. de Jong. mevrouw O. Kamphuys-Bicknese, mr, N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello. I. Lange L. P van Lelyveld, ir G. Leveriaód, mr. H. Mulderije. mr. J. H. P E Menssen. mr. A. H van Namen, W. Rehbock. mr. A. de Roos. dr. A. F. E. van Schendel. notaris E. Spieri mr. U. W. H. Stheeman. prof. ir. m' Tel?. prof. mr. P, J. Verdam, mr. J. de Wilde, mevrouw G. Wijsmuller- Meijer.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 5