Genie Kissing en Wim Tuller Schaatskampioenen Kolschool De P.J.G.O. ifc.1 ga:;:aard Belangstelling voor varkens K.I. stijgende Voedselinzameling voor- vogels en reeën JE i Van der- het erf kerk v 12 tot 17 Bicifraweek januari in Holten Yoor bereiding Bevri j dings- feest 5 mei 1970 bestaat vijftig jaar liïlliillB Vestiging van Nederlandse Middenstandsbank in Holten MIEN GEURT WASAUTOMATEN 25 PROCENT KORTING Prachtige KUNSTSTOFrPKENS M BOUWHAL' fi. M. BOLLEKAMP DROGE OPSLAGRUIMTE nuchtere stierkalveren boerderijtje ETNA Si" mm m f wmm le halfjaar 1969/70 427 eerste inseminaties meer HET RONO- PROGRAMMA Sport voor Sport zondag a.s. Holten? Gemengd Koor voor de radio ReiJa van Hoevelaak en snelste rijders der Johan DoUekamp Dorpsschool Om de verdeling van de macht Wintersport op Holterberg Drukte op de toerislemvc.fi eerste Prachtige witte zondag in '70 Wordt 8 april - bevrijding van Hollen - ook herdacht? IS Nieuwjaarsvisite Dijlcerhoekse plattelandsvrouwen TELEFOON 41 ytvi n wordt 5-CTJFERIG Schietwedstrijden Speciale aanbieding Kruidenierszaak Vaessen Schoemaker Co. Diverteren doet verkopen Vrijdag 9 januari 1970 3 De wachtmeesterle klas, Ter Hoeren en de wacht- meester Kamperman, halen de eikels die door de leer lingen van de o.l. Kolschool al in de herfst verzameld zijn, hier af. De eikels wor den gegeten door duiven, eenden, fazanten en reeën. De Varkens K.I.-vereniging „Zuid West Overijssel" hield dinsdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterinan een ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer E. J. Kers. Deze verklaarde in zijn ope ningswoord, dat de vereniging op een Het RONO-sportprogramma op de zondagavond „Sport voor Sport", dat van 18.30 tot 19,25 uur wordt uitge zonden, besteedt indien er wordt ge voetbald, aandacht aan de bekerwed strijden in het betaalde voetbal. Uitgebreide reportages zijn daar naast te beluisteren van de nationa le schaatskampioenschappen op de Deventer ijsbaan. Op het program ma staan verder onder meer: het kampioenschap dammen van Neder land in Arnhemde vierde ronde van de KNSB-schaakcompetitie; de ijshockey-wedstrijd GYS-Brussel; het concours hippique Veendam; tafel tennis ên zaalhockey, micro-korfbal en zaalhandbal. In deze aflevering van „Sport voor Sport" wordt ook de uitslag bekendgemaakt van de prijs vraag „Met de RONO naar -Inns bruck", waarbij de beide reizen naar de Europese schaatskampioenschap pen voor heren worden uitgeloot. De Rijkspolitie te Holten is al af woensdag druk in de weer voedsel (fruit, brood, graan, eikels, kortom les wat eetbaar is) uit te strooien op acht voederplaatsen in onze omge ving. Plaatselyke bakkeryen, graanhan delaren en scholen helpen mee bij 't inzamelen. De politiemannen halen dé zakken op en distribueren deze. Omdat de meeste kinderen thuis strooien, zyn zy niet in de gelegen heid iets eetbaars mee naar school te nemen. Enkele scholen kopen daarom Holtens gemengd koor zal woensdag avond 14 januari van 19.00-19.30 uur in het Ronoprogramma "Muziek", 'n aantal liederen ten gehore brengen die enkele maanden geleden werden opgenomen in de Ned. Herv. Kerk. "H.G.K." zal onder directie van de heer J. K. Warmink te Goor zingen: Riepe, riepe gaste; Machet die Tore weit (met muzikale bege leiding van de HMV-ers, H. Bouw huis en G. Broekmaat (trompet) Johan Pinkert (tuba) en Arie Pin- kert (waldhoorn); Zingt den Here nieuw gezang en Jauchzet Gott in al le landen. De klassen drie tot en met zes van de o.l. Dorpsschool hielden maandag middag op de banen van de IJsclub "De Noordpool" schaatswedstrijden onder leiding van het onderwijzend personeel. Er werd een verwoedde strijd geleverd door de jongens en meisjes op de 60 meter baan. De uit slagen waren als volgt: Klas drie meisjes: 1 Marieke Weg- stapel 12.2 sec.; 2 Gerdien Kleinburink 13.6; 3 Jennie Stevens 14.2. Jongens: 1 Hans van Geenhuizen 13. sec.; 2 Henk Bos-14.6; 3 ,JRrv .Harrie, van Cbeverden 16.0 sec. Kl&s vier meisjes: "1 Wendie van; Hoevelaak 13.0; 2 Marieke Röb'ers 12.3 3 Gea Paalman 15.1. Jongens: 1 Eric Stukker 9.1; 2 Di- naht Aanstoot 9.2; 3 Peter van den Brink 10.7. Klas vijf meisjes: 1 Leila van Hoe velaak 10.0; 2 Frieda Rensen 13.6; ex equo 3 Hermien Schooien en Ria Mes- terberends 14.1. Jongens: 1 Gerhard Koetsier 10.P; 2 Jan Gerrit Gerritsma 11.3; 3 Erik Aanstoot 11.5. )LT1- f 1.50 f 1,50 1216 SOLIDARIDAD Kerken vragen 2.5 miljoen voor Latijns-Amerika De aangekondigde persconferentie van .Solidaridad', de interkerkelijke adventsactie voor Latijn Amerika met Helder Camara is wel doorgegaan, maar de Braziliaanse bisschop was F 5,95 niet aanwezig. De leider van de pers- F 0.65 conferentie in Nieuwspoort, Jan Fi- lius, moest meedelen dat de sociaal I voelende kerkelijke functionaris niet F 0,39 graag vertelde waarom hij niet was F 0,38, gekomen. Het waren, zo bleek even F 0,39 later, politieke en kerkelijke redenen, o,:ig Maar de afwezigheid van deze bis- o 39 schop illustreerde misschien beter dan zijn aanwezigheid ooit had kunnen doen, de situatie waarin Zuid-Ameri- Hka verkeert. Aan de ene kant houden militaire regimes met angstige ver betenheid vast aan de privileges van de weinige rijken. En de leiding van de Rooms Katholieke Kerk klemt zich al even krampachtig aan haar po litieke voorrechten. Aan de andere kant streeft een groeiende groep eenvoudige mensen naar nieuwe sociale en economische structuren. En een steeds groter wor dende groep priesters en enkele bis schoppen staan hun terzijde. En tij dens de persconferentie gaven enkele rooms-katholieke sprekers gbif toe dat ook de protestanten in die ver nieuwingsbeweging vooraan staan Beste kans dat Helder Camara getroffen is door een handgranaat of de kogel van een scherpschutter als u dit leest. Op dit moment 1 okto ber 1969 leeft hij al onder de voort durende bedreiging van zijn tegen standers: de dictatoriale regering van Brazilië - de Verenigde Staten - het Vatikaan. De bisschop van Recife in het doodarme noord-oosten van Brazilië (zie atlas of globe) heeft het. zelf allemaal vastgelegd. Niet als ge boren revolutionair, want dat is hij niet'. Zo begint direct al het eerste hoofdstuk ,om de verdeling van de macht') van .Kosmokomplot'. met 'n knipoog voor negentien 70', een uit gave van het interkerkelijk vredes beraad (I.K.V.) en geschreven door Piet Reckman. Dit begin is nog steeds actueel. Kosmokomplot" 70' kwam uit in de zelfde week waarin mgr. Melder Ca mara plotseling afwezig bleek le (moeten?) zijn op de persconferentie vooraf aan de start van de interker kelijke adventsaktie .Solidaridad'. En vorm en inhoud van het hierboven geciteerde begin van .Koskokomplot *0' zijn typerend voor de zeer appel lerende wijze van schrijven van Reek- Klas zes meisjes: 1 Annie Meester- berends 11.6; 2 Dinie Krekel 12.7 Gea van Aefst 14.0. Jongens: 1 Johan Dollekamp 9.2; 2 Gè ten Kampe 9.7 ex equo; 3 Bertus Meijerman en Johan Scholten 10.7. De snelste meisjes van de school waren: 1 Leila van Hoevelaak, 2 An nie Meesterberends, 3 Marieke Weg- slapel, de snelste jongens: 1 Erik Stukker, 2 Johan Dollekamp en 3 Di- nanf Aanstoot. De afvalrace op de lange baan werd gëwonnen floor rèsp. Leila'-van Hoe velaak en Johan Dollekamp. Dat wa- 'ren dus echt wel uitblinkers. Zaterdag konden de wedstrijden om het kampioenschap van Holten voor jongens en meisjes, wegens de inge vallen dooi en water op de baan niet doorgaan, maar de heer G. J.' Aaftink en zijn helpers zorgden, dat de sneeuw geruimd werd en de baan schoonge maakt. zodoende kon er zondag een druk gebruik van de weer goed toege- vroren banen worden gemaakt. Schoolkampioenschappen Het bestupr van "De Noordpool" had voor zaterdag a.s. de jongstleden za terdag niet doorgegane wedstrijden willen houden, maar aangezien clan in Deventer de nationale kampioen schappen worden gehouden heeft men daarvan afgezien. In verband hiermede zullen vrijdag middag om 13)30 uur de schoolkampi oenschappen worden gehouden voor de vijf lagere scholen waarvoor iede re school vier jongens en vier meisjes mag afvaardigen. Misschien, dat ook van de zijde der openbare scholenge meenschap nog vrij kan worden gege ven voor het houden van wedstrijden. Het bestuur "De Noordpool" zal daar aan dan gaarne zijn medewerking ver lenen. zelf de o.l. Dorpsschool doet dit jaren 50 tot 100 broden per week en verkruimelen deze. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) „Het is een paar jaar geleden, dat we hier voor het laatst konden sleeën" vertelde me zondagmiddag een man, die bij de aan iedereen bekende Motieweg kwam kijken hij met - zijn kinderen kon sleeën. Inderdaad het kon, de- goedwillende Holtense Gemeente Werken hadden nog geen tijd gehad om de weg voor sleeën onbruikbaar te maken met zand en zout. Echter tot groot ongenoegen van de enthousiaste sleeërs (dat waren er heel wat!) reden auto's af er aan er tegenop en eraf. Voor de al lerjongsten waren dit gevaarlijke si tuaties. Bovendien kunnen we ze ook niet allmaal naar het Niemendal sturen, want daar is de kans op 'r ongeluk nog groter. Een oud Holtenaar 26 jaar ge leden vertrokken zei nog. dat in zijn woonplaats (welke is me niet bekend) een dergelijke weg was maar die werd iedere winter wan neer er sneeuw lag afgesloten voor verkeer. Wanneer wij Holtenaren toeristen in ons dorp willen hebben moeten wij er voor zorgen, dat de Motieweg voor die ontspanning kan zorgen, waarvoor je anders naar Zwitserland zou moeten gaan. getwijfeld zullen dit dan ook vele Holtenaren gaan waarderen. Jeugdige Sleeër. (Naam bij redactie bekend.) Heel autorijdend Twente en Salland. heeft zondagmiddag zo zou men 't' bijna kunnen stellen -W genoten van het prachtige winterlandschap, dat de sneeuw van zaterdag o.m. geto verd heeft op de Overijsselse Heuvel rug; zo druk was het althans op de toeristenweg over de Nijverdalse Holterberg. Bomen, struiken, hees ters en heide waren bedekt met een witte wade, die midden op de mid dag vaak schitterde in het lichtelijk verwarmend zonnetje, dat de natuur een fantastisch aanzien bood. Zelfs toen de lichten al ontstoken moesten wonden, trok nog een stroom auto's de Holterberg óoor, daarbij a.h.w. een lange sliert van licht vor mend, zoals men dat, vooral bij re genachtig weer, op de drukke ver keerswegen, kan aantreffen. Inmiddels zochten velen even ver pozing in hotel ,,'t Losse Hoes" en in café-restaurant „De Wielen" of ,.In den Swarten Ruyter" en hotel „De Holterberg" aan het Holtense einde van de toeristenweg. Aan de Nijverdalse zijde was het vooral niet anders. Van het prach tige uitzichtpunt en de parkeerplaats bij de brandtoren aldaar, werd eer druk gebruik gemaak, terwijl ande ven zich een ogenblik recreëerder in Hotel „Dalzicht" aan het Nijver dalse einde van de toeristenweg. goed jaar terug kan zien, zowel lech nisch, organisatorisch ais financieel. Er werden enkele mededelingen ge daan over wisseling van personeel er van verkregen subsidies van de ver schillende coöperaties in het werkge bied van de vereniging. De besturen van deze coöperaties hebben namelijk ingezien, dat de varkens K.I. een gro te bijdrage levert aan de varkens houderij. Bij de bestuursverkiezing werder de altredende bestuursleden de herer J. N'ij land (Holten), G. H. Wissink (Markelo) en J. W. Denneboom (Bathmen) met bijna algemene stem men herbenoemd. Blijkens mededeling van de pen ningmeester sluit het financieel ver slag met een batig saldo van I 943,61. Door de hoofdinseminator, de heer E. Markvoort, werden enkele mede delingen gedaan van technische ge gevens over het afgelopen jaar. Hel aantal eerste inseminaties over het boekjaar 1 juli 1968 t.e.m. 30 juni 1969 bedroeg 4603, vorige boekjaar 4612. De bevruchtingsresultaten uitgedrukt in „niet terugkomen cijfers" (60-90 dagen) zijn met 2": pet gestegen en wel van 81 pet naar 83' pet. Uit de geboorte registratie kon de toomgroot- te worden verkregen. Deze is bij de zeugen met bijna 12 biggen zeer goed te noemen. Bij de gelten was de toom- grootte 9 biggen. Verder deelde de heer Markvoort nog mede, dat het aantal eerste inse minaties vanaf 1 juli 11. t.e.m. 31 de cember flink is gestegen en wel met 427 eerste inseminaties. Na de mededelingen van de heer Markvoort hield de ir. H. J. Vleeming van het Rijksveeteeltconsulentschap uit Zwolle een inleiding over „De in vloed van de beer op de varkenshou derij Op duidelijke wijze zette spreker uiteen, welke grote invloed de beer heeft op de fokkerij en dus uiteindelijk ook op de mesterij. Het houden van een eigen beer kan soms grote moei lijkheden met zich meebrengen (b.v. slechte kwaliteit). De K.I.-beren. al dus spreker geven gemiddeld ruim 10 pet meer 1 A. Wanneer men uit gaat van goed materiaal kan kruisen met Yorkshire voordeel opleveren. De K.I.-vereniging ,Zuid West Overijssel' beschikt momenteel over twee beste Yorkhire beren. Na de lezing van ir. Vleeming volg. de nog een interessante gedachtenwis- seling. Voorzitter Kers sloot de ver gadering met het uitspreken van de hoop. dat de vereniging een ^oed jaar tegemoet mag gaan. „Alweer dat Biafra!" horen we velen van U zeggen. Misschien zouden we graag willen, dat Biafra helemaal niet bestond. Dan zouden we van dat gezeur over die hongersnood af zijn. Maar Biafra bestaat. Met dit laatste woord is de situatie goed weergegeven: De Biafranen BESTAAN, maar voor een zeer groot aantal van hen is het niet meer dan bestaan. Ze kunnen zich nog net in leven houden. Hoe zal dat in de naaste toe komst zijn? „Van de wapens leverende landen", zult U antwoorden, of „van de Shell" of „van de Verenigde Naties" en er zijn nog wel meer antwoorden te bedenken. Eigenlijk is daar allemaal niet veel tegen in te brengen. Wanneer men 't nieuws echter volgt, wordt al gauw duidelijk hoe moeilijk een oplossing van het conflict Nigeria- Biafra is te vinden. Natuurlijk mag dat ook de Nederlandse re gering, 't Nederlandse parlement en de Nederlandse politieke par tijen niet verhinderen om te pro beren alle mogelijke invloed aan te wenden om een einde aan deze oorlog te maken. Een einde aan de oorlog zou ook een einde van de hongersnood betekenen. Iedereen is het hier over eens. Maar ook kunnen we het over het volgende eens zijn: Zolang de oorlog nog niet is afgelopen duurt de hon gersnood voort. En al zijn wij als Nederlanders op politiek gebied misschien machteloos, wij zijn dat pertinent niet wanneer ons ge vraagd wordt hulp te verlenen om de hongerenden van Biafra te eten te geven. Dit nu wordt van ons gevraagd, in de eerste plaats door de Biafranen zelf, maar ook door alle instanties, die zich met de voedselvoorzie ning van Biafra bezig houden en ook door de vertegenwoordigers van alle politieke partijen in de Tweede Kamer. Laatstgenoemden hebben unaniem bij de onlangs ge houden debatten op het levensgro te belang van de luchtbrug op Bia fra gewezen. In gedachten hóren wij enkelen van U al bezwaren uiten nu het weer om geld voor Biafra gaat: „Het voedsel komt niet op de plaats van bestem ming" of „Men bedrijft politiek door Biafra te steunen". Met klem wijzen we erop, dat er nauwelijks een zo perfekt werken de organisatie is als in Biafra, waar het gaat om het voedsel op die plaats te brengen, waar het nodig is. Alle Nederlandse deskun digen (politici, artsen, etc.) schat ten, dat 95 a 100°.'o ten goede komt aan de hongerenden zelf. Daarom kunnen wij ons niet voorstellen, dat U Uw geld beter kunt beste den, dan het ten goede aan Biafra te laten komen. Wat het tweede bezwaar betreft: De politiek staat er buiten. We helpen alleen mensen in nood en in dit geval zijn het de Biafranen. Als het Nigerianen waren geweest, dan zou die hulp ook zijn geboden. Als ingezetenen van de gemeente Holten zjjn wij dan ook zeer ver heugd, dat het gemeentebestuur toestemming heeft gegeven om in de week van 12 tot 17 januari een collecte te houden. Wij brengen in verband hiermee het volgende onder Uw aandacht: Men zal met een collectezakje bij U aan huis komen, waar U geld in kunt doen. Op dit zakje staan de woorden: Biafra. Holten verzorgt 1 voedsel- vlucht! Stuurt de collectanten niet met niets of eén fooi weg. Het zou geweldig zijn indien er f 15.000,- binnen komt; een bedrag, vol doende om een voedselvlucht te bekostigen Vele mensen, ook Nederlanders, zetten zich in Biafra vaak met le vensgevaar in om te helpen. Zij kunnen dit echter niet doen zonder onze hulp. Geeft daarom zoveel U kunt. Mr. W. H. Enklaar, drs. J. Bouw meester, D. G. Kleinburink, ds. C. C. Addink, J. Broere, ds. R. A. Hoogkamp. A. Schellevis; P. Ak kerman, R. Mud, J. Rijkeboer. drs. E. Populier. Burgemeester mr. W. H. Enklaar, heeft het afgelopen weekend ten gemeentehuize een z.g. ..voorbereidingscommissie voor de vie ring van onze bevrijdingsdag 1970" geïnstalleerd. Zoals de naam reeds zegt betreft het hier een commissie die de feestelijkheden moet voorbereiden en zullen nog tal van sub-commissies moeten worden benoemd,'om het uitgebreid programma, dat reeds voor lopig besproken werd. tot zijn recht te doen toekomen. Voor deze voorbereiding heeft de burgemeester personen uit verschillende verenigingen en generaties aangezocht, die. reeds eerder met de organisatie van-iteestelljklieden^en dergelijke te doen hadden. De leerlingen van de o.l. Kolschool hielden dinsdagmiddag schaatswed strijden om het kampioenschap van de school op de banen van de ijsclub „De Noordpool". Bij de meisjes werd kampioene Gerrie Kissing, bij dc jon gens werd schoolkampioen Wim Tul ler. De uitslagen waren ais volgt: Meisjes: I Gerrie Kissing, 2. Jolar.- da Heymans, 3. Riek Veneklaas, 4. Wieke de Vries en 5. Bea Nijland. Jongens: 1. Wim Tuller. 2. Jan Pief- fers, 3. Frank van de Berg. 4, Ro nald Robe en 5. Wim Wilpshaar. De afvalrace werd bij de meisjes gewonnen door Gerrie Kissing en bij de jongens was Frankie van de Berg de sterkste. De commissie, die de functies in haar eerste zitting verdeeld heeft, be staat uit de volgende personen: F. Groenewoudt, voorzitter, H. Wilps haar, secretaris, M. D. Landeweerd, penningmeester, W. Beyers, pers- en propaganda, J. Kroon, H. Klein Vel- derman en J. M. van Bruggen. Er nog,een tweede voorzitter en secre taris moeten worden aangewezen Burgemeester Enklaar werd tot ere voorzitter benoemd. Aangezien nog de medewerking van tal van personen en verenigingen moet worden ingei pen moet worden volstaan met een opsomming in grote lijnen van het programma dat de commissie op herdenkingsdag, 5 mei 1970, voor ogen staat: 's Morgens klokgelui, herauten, een populair concert, feestelijkheden voor de kinderen, met film en trak taties voor de kleintjes, fiets-, brom fiets, puzzeltocht en traktaties voor de ouderen, 's middags een optocht en volksspelen, 's avonds (in twee ten ten) een beatavond met topgroep en het optreden van een bekend cabaret gezelschap. Behalve aan feestvieren wordt ook gedacht aan eer. grote tentoonstelling met doorlopende filmvoorstelling. Daarbij gaan de gedachten uit naar voorwerpen, die herinneren aan de bezetting aan de bevrijding en aan de wederopbouw van ons land en met name aan de eigen gemeente, waar Dit boekje is bedoeld als verbinding tussen de vredesweek van 1969. waar van het thema is le omschrijven met .ontwikkelingswerk als thuiswerk', en de komende vredesweek. ri;e van 20 27 september 1970 gehouden gaat wor den. met als thema .Verenig de na ties'. ïn .Kosmokomplot 70' wordt o.m. uitgegaan van de gedachte, dat de straks 25-jarige Verenigde Naties .een beetje uit het nationalistische slop geholpen moeten worden; en ook kun nen worden als in toenemende mate .gewone' (en andere) mensen zich daar voor gaan inzetten, ook en juist in de vele weken tussen de jaarlijkse vredesweken in! In het eenvoudig uitgevoerde boekje worden actiemo dellen beschreven en wordt zeer vee! concrete informatie voor de 250 vre- deswerkgroepen. die sinds de vredes week 1969 bestaan, voor de (inter kerkelijke werkgoepen .Kerk en sa menleving', die hier en daar (aan 't ontstaan) zijn en voor wie verder maar kennis wil nemen van al het hier in compacte vorm aangeboden materiaal, .Kosmokomplot 70', uitgave I.K.V. pocket, 104 bldz. incl. illustraties, prijs f 1.50, is verkijgbaar bijAfd. Docu mentatie I.K.V,, Parkweg 20a, Voor burg, bij voorkeur door overschrij ving van f 1.50 op postgiro 78 88 24 t.n.v. penn. Documentatie I.K.V. Voor burg, mei vermelding van: „Gelieve te zenden .Kosmokomplot 70'. op de dag van de bevrijding meer dan zestig boerderijen in de as werden ge legd en de prachtige korenmolen op de Belt een prooi der vlammen werd. Een belangrijk punt vormt nog de vraag waar het geld vandaan moet komen om de feestelijkheden te kun nen financieren. De commissie hoopt ten dele een beroep te kunnen doen op de gemeente. Er staat een post op de gemeentebegroting, maar het ge meentebestuur denkt bij de besteding daarvan in de eerste plaats aan de schooljeugd. De gemeente Hollen werd reeds op 8 april bevrijd. De voorbereidings commissie overweegt of op deze dag, die voor de Iloltcnaren van vijf en twintig jaar geleden onuitwisbare her inneringen heeft achtergelaten ook niet op eenvoudige wijze iets gedaan kan worden om deze herinnering le vendig te houden en ook de jongere generatie van de betekenis daarvan voor onze plaats op enigerlei wijze te doordringen. Er zal nog heel wat werk verzet moeten worden voordat het geheel in kannen en kruiken is en aan werkelijk feestvieren gedacht kan worden. Daarbij wordt reeds bij voorbaat op de medewerking van de gehele bevol king een beroep gedaan. De afdeling D>kerhoek van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen hield dinsdagavond in café Bonte Paard" nieuwjaarsvisite met lekkere oliebollen. Ondanks de sneeuw was een groot aantal leden opgekomen. Bij afwezigheid van de presidente, mevrouw J. Reijlink-Rei- link, begroette de vice-voorzitster mevrouw D. Huzen-Brinks de dames en wenste allen een voorspoedig 1970 toe. Een nieuw lid werd in het bij zonder welkom geheten. Een drietal dames „vormdp de ju ry. die zes zelfgebakken broden moest beoordelen. Dè; winnares zaj. voor haar afdeling in het voorjaar' meedingen in de wedstrijd, die de provinciale Bond van Plattelands vrouwen in Zwolle heeft uitgeschre ven. Er werden verschillende spelletjes gedaan, o.a. sjoelbakken, koekhap- pen en een balspel. De avond verliep vlug onder veel gelach, zodat het al laat was geworden toen iedereen in de sneeuw naar huis ging. Om technische redenen is 't nood zakelijk alle 4-cijferige telefoonnum mers van het net Almelo te wijzigen in 5-cijferige nummers. Dit zal geschieden door vóór het bestaande telefoonnummer 'net cijfer 1 (één) te plaatsen. Deze wijziging zal plaats' vinden op vrijdag 9 januari a.s. tussen 22.00 en 23.00 uur. Indien een abonnee abusie.veli.ik. 'n oud nummer kiest, zal hij in het al gemeen omtrent de wijziging van de telefoonnummers worden ingelicht door middel van een automatisch beantwoordingsapparaat. BATHMEN Op zaterdag, 31 jan. zal het precies vijftig jaar geleden zijn dat op initiatief van het hoofd der ol. Dorpsschool, aldaar, wijlen dc heer G. Rutgers, dc vereniging „Jong Bathmen". afdeling van de Bond van Oud-leerlingen van het landbouwon derwijs in Overijssel, de BOO. werd opgericht. Uit deze vereniging is later de hui dige afdeling van de P.IGO ontstaan. Evenals by vorige jubilea het geval was. wil 't Bathmense PJGO-bestuur deze belangrijke mijlpaal niet onopge merkt voorbij laten gaan. Daarom is er op 31 januari 's middags in zaal Braakhekke een receptie en zal des avonds in zaai Boode de revue „Bent u er ook?" gepresenteerd worden. Het is nu al bekend, dat deze revue ook op 4, 5. 6, 13 en 14 februari voor het voetlicht gebracht zal worden. Het eerste bestuur van ...long Bath men" werd gevormd door de heren Ilerm. in t Hof. W. Lueks. F. YV. Kabbes. Jac Boerdam en A. W. C. Kloosterboer. Grote steun werd ont vangen van de Iandbouwonderwijzera G. Rutgers, G. J. Prijs en J. J, Dick. De vereniging had aanvankelijk meer landbouwtechnische doelstellin gen. Later zijn de activiteiten meer naar het culturele vlak verplaatst. In 1963 had een fusie plaats met de af deling van ..De Plattelandsmeisjes", welk huwelijk toen door burgemeester P. W. Bazen officieel werd voltrok ken. De revue, welke zal worden opge voerd is geschreven en wordt gere gisseerd door de heer J Bosvelt uit Gorssel. Zij is niet gebaseerd op vijf tig jaar landbouwgeschiedenis, maar draagt een algemeen plattelandska rakter. Men zal op humoristische wij ze geconfronteerd worden, met die dingen uit het leven, waar men dage lijks mee te maken krijgt. Beiaardier Jul Jaeger uit Deventer begeleidt de zangnummers op de pia. no, terwijl de balletnummers zijn in gestudeerd door de heer G. Lueks te Deventer. Frits Volkers uit Bathmen heeft op voortreffelijke wijze voor de decors gezorgd. Op de kringavond van de kring Hol ten van de P.JGO op zaterdag. 17 jan- urai te Markelo. willen de Bathmense spelers de bezoekers reeds laten ken nismaken met hun revue. Er zal dan het fragment „Vrede" voor het voet licht worden gebracht, waaraan plm. 15 personen medewerken. In Bathmen zelf verwacht men, met de gehele revue, zes avonden 'n volle zaal. Periode 30-12-69 tot 8-1-1970. Ge vonden: bos sleutels in etui; halfwa3 zwarte kat: bromfiets; gebreide sjaal; wollen das; suede herenhand schoenen. Verloren: rode knipportemonnaie inh. ongeveer 30 gulden; rechter nylon want (bruin): ijsmuts; groen blauwe wanten; lichtgroene want; geel-witte colly; 1 pr zwarte vinger handschoenen. Bij de onderlinge wedstrijden voor het clubkampioenschap van de Schietvereniging „De Eendracht" m zaal .«Vosman" worden de volger.de esultaten behaald: Klasse A: 1 B. Brinkman 131 p.; '2 4. J, Nekkers 125 p. Klasse B: 1 H. Paalman 125 p.; G. Schuppert 122 p. Klasse C: 1 H. Gazan 13! p.; 2 J. van Asselt 127 p.; 3 A. Schuppert 125 p 4 G. Koopman 124 p.; 5 B. J. Oplaat 123 p.: 6 G. Tuitert 122 p.; 7 D. Jansen 121 p.: 8 G. Jansen 121 9 J. Bouwhuis 119 p.; 10 A. Pek- keriet 117 p.: 11 J, A. Aanstoot 116 12 J. Sluiter 114 p.: 13 J. Nijen- dijk 112 p.: 14 J. ten Dam 107 p.; 15 mej. J, Paalman 98 p.: 16 F. J. Sluiter 97 p.: 17 mevr. Paalman 80 18 W. Post 76 p. Algemeen klassement klasse A: 1 Brinkman 131.8 p.: klasse B: 1 H. Paalman 126.3 p.; klasse C: 1 G. Jansen 125 p.. 2 A. Schuppert 122.4 3 G. Tuitert 121.4 p., 4 H. Gazan p., 5 .J. Bouwhuis 116.5 p.. 6 J. Sluiter 1154 p., 7 J. van Asselt 115.3 p.. 8 G. Koopman 114 p.. 9 A. Pek- keriet 108.8 p. Uitslag 29 december, klasse A: H. J. Nekkers 129 p; klasse' B: G. Schuppert 125 p.. J. Haan 118 p.; klasse C: A. Schuppert 133 p.. G. Jansen 127 p.. J. van Asselt 126 p., :i. Oosterkamp 126 p.. J. Bouwhuis 125 p.. J. A, Aanstoot 120 p.. G. Aaf tink 119 p.. G. Koopman 119 p., A. Paalman 117 p.. A. Pekkenet 115 p., J. Sluiter 114 p., mej. J. Paalman 100 p. De Nederlandse Middenstandsbank gaat een filiaal vestigen in het pand Oranjestraat 9, dat voor kort ge fungeerd heeft als de meubelzaak van E. Wonnink N.V., alhier. Gedu rende de bouw van het prachtige nieuwe pand van Wonnink op de hoek van de Oranjestraat en de Kerk straat. waarin nu ook de meubelaf deling is ondergebracht, zijn onder handelingen gevoerd met de directie van de Ned. Middenstands Bank, te vens spaarbank te Deventer, die omstreeks fle jaarwisseling huu be slag hebben gekregen. Wannaar het bankgebouw in de Oranjestraat zal worden geopend valt, volgens de me dedeling van. de directeur, de heer Kranendijk, nog niet te zeggen omdat het pand nog een verbouwing moet ondergaan en het huidige winter weer daarop een belangrijk stagne rende invloed uitoefent. Men hoopt echter het bank- en spaarbankfiliaa! zo snel mogelijk te realiseren, zodat de Holtense cliëntèle van de Ned. Middenstandsbank zo spoedig moge lijk in haar eigen plaats terecht kan. KOLWEG 76 Speciaalzaak: wasautomaten, koelkasten, gashaarden, fornuizen Hoover 91 f 1.398.— nu f 798.— Miele 428 f 1.16O,— nu f 998.— Soppas 565 f 748,nu f 598,— Bico 150 S f 723,nu f 623, Bico 100 f Bico 200 518,— nu f 468,— f 823,— nu f 673,— f 582,— nu f 532,— Unilux 901 f 702 - nu f 653,— OP ALLE IN ONZE ETALAGE AANWEZIGE HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN GEVEN WIJ in diverse lengten en uitvoeringen. Deze maand kunststofkeuken van 1.70 lang met roestvrij stalen blad voor de ongeloof lijk lage prijs van f 346,—. Voorraad is beperkt dus haast U. t-0. 't Slachthuis, telefoon 1700 (voorheen E. Achterkamp) Larenseweg 18. maakt hierbij bekend, dat de zaak vanaf heden opgeheven is Wij danken cliënten en vrienden zeer hartelijk voor het sinds vele jaren genóten vertrouwen. A. M. DOLLEKAMP. Gevraagd: Kunststofemballage N.V., Waagweg 10 vraagt: zo spoedig mogelijk: Aanbiedingen, schriftelijk of telefonisch, worden gaarne zo spoedig mogelijk ingewacht op bovenstaand adres of telefoon 1639. voor de mesterij H. J. BERENDSEN Markelo - Telef. 05731-314 Te koop gevraagd: in goede staat verkerend Aarib, Liede 8, Zwolle, telefoon 05200 - 31600 (8000 kcal netto) Geschikt voor kamer van plm. 70 m3. Waardenborchstraat 23, Holten

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3