FORUMAVOND i Burgemeester Enklaar ontstemd over uitlating Almelose wethouder van onderwijs KSSDampo Oudermiddag BLAUW WIT NA DE RUST VERSLAGEN Kraderkransi Huilde 2 verdringt Kalfsternian 1 van eerste plaats A.R. KIESVERENIGING HOLTEN I VERBETERDE PLAATS OP RANGLIJST Niet toewijzing Atheneum bedreiging voor bestaan scholengemeenschap munHRRDrs Landbouwschool Bathmen Gelij ke normen Algemene Bijstandswet Begrolings- vergadering van de raad Aankoop grond en rondvraag Verordening ingetrokken SCHIETEN Grote veranderingen in klasse C van „De Eendracht" EI. J. Bosschers nieuwe secretaris y. Plattelandsvrouwen bezochten „De Elalm en spraken over „Samenleving in beweging" Bronchiletten Holten ontvangt Vlugheid en Kracht Gespeelde jeugd wedstrijden Holten" Voorbeschouwing voor a.s. zaterdag Speculaas-aktie supportersvereniging vv „Holten" BILJARTEN Vrijdag 28 november 1969 Van de CHU raadsleden in de ge meenten Bathmen, Deventer, Die penveen, Holten, Olst, Raalte en Wij- he is bij de raad een brief ingeko men inzake de instelling van een ge meenschappelijke sociale dienst op grond van de Wet Gemeenschappe lijke Regelingen. In deze brief wordt gesteld, dat het de CHU fracties uiterst belangrijk voorkomt om in de gehanteerde normen van de Bij standswet een zekere gelijkheid na te streven. De heer Ten Beige (Gem. Belang) deelde namens zijn fractie mede, dat zij zich hiermede verenigen kunnen. De heer Kaan (PvdA) was inge nomen met het beroepschrift van burgemeester en wethouders aan de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, naar aanleiding van het afwijzen van het verzoek van 't college van B. en W. om in aanmer king te komen voor een atheneum te verbinden aan de openbare scho lengemeenschap Havo-Mavo-Meao. ,,Het is onbehoorlijk en onwaardig Tan de wethouder van onderwijs van Almelo om zo over de gemeente Hol ten te praten", zei een verontwaar digde burgemeester dinsdagavond in de raadsvergadering. De wethouder van Almelo had nl. in de Almelose raadsvergadering ge zegd. dat alle kinderen uit de gehele stedenband, die openbaar meao-on- derwijs willen volgen, naar de we reldstad" Holten moeten. De burgemeester wees op de vele offers die Holten zich getroost heeft om de scholengemeenschap tot bloei te brengen. Toen hiermede in Holten werd begonnen verklaarde iedereen ons voor gek, zei de burgemeester, doch achteraf bleek dat het bedrijfs leven zeer met de school was inge nomen. Ten opzichte van het Meao- onderwijs hebben wij te Holten het eerste geboorterecht. HOOFDPIJN poeders werken verrassend a»"""1»'' De behandeling van de begroting van de gemeente Holten zal worden voorafgegaan door een onderzoek in de financiële commissie, samenge steld uit leden van de raadsfracties, zo deelde burgemeester Enklaar de vaad mede. De algemene beschouwing door de raad zal worden gehouden op vrij dag 19 december a.s. des namiddags B. en W. zullen de raad antwoor den in. de vergadering van maandag 22 december a.s., des avonds. De raad besloot tot aankoop van een strook grond van Wonnink N.V. aan de Oranjestraat voor de prijs van f 3200,-, zulks ter verbreding van het trottoir. Hierdoor zal het geheel mooier worden en zullen de voetgan gers beter zijn beveiligd. De heer Wiggers vond de prijs te hoog. Ook de heren Landeweerd, Ga- zan en Meerman waren die mening toegedaan en stemden tegen het voorstel van B. en W. Voorts besloot de raad grond te ruilen met de heer H. Aanstoot in de Look, zulks ten behoeve van de rea lisering van het villaterrein ,,Look". In de rondvraag wees de heer Van Schooten (B.P) op de onhoudbare toestand van de Coveco-wagens aan de Oude Deventerweg tegenover de begraafplaats. De voorzitter zegde toe dat hierin verbetering zal wor den gebracht. De heer Ten Berge had bij ge ruchte gehoord, dat het tracé van de rijksweg nabij de splitsing Rijssense- weg Markeloseweg zal worden verlegd, waardoor panden moeten verdwijnen. Een en ander zou ver band houden met het gereedkomen van de nieuwe E-8. De voorzitter was dit bekend en heeft de plannen van rijkswaterstaat gezien. Het ontwerp-plan ligt in Den Haag. Het is echter nog de vraag of dit plan van hogerhand zal worden overgenomen, aldus spreker. De heer Bosschers had vernomen, dat aanvragen voor bouwvergunnin gen van bouwwerken gelegen in het ruilverkavelingsgebied eerst worden beoordeeld door de ruilverkavelings commissie. Hij vroeg zich af of de aanvragen wel vlug worden afgewerkt. De voorzitter kon hem gerust stel len door mede te delen dat de aan vragen thans bijzonder snel worden afgehandeld, zodat de aanvragers niet te lang op de vergunning behoe ven te waPht|^., j Hij vond het een juist beleid van B. en W. door de huidige Meao af te kunnen sluiten met een atheneum. In het schoolplan 1970-1971 en 1972 is niet alleen de stichting van een atheneum te Holten niet opgenomen, maar zijn tevens de oprichting van (Chr meao-scholen te Almelo en Enschede voorzien. Afwijzing van beroepschrift kan betekenen dat het voortgezet onderwijs ter plaatse weer kan terugzakken in de toestand van voor 1953. Burgemeester mr. W. H. Enklaar wilde democratisering in het onder wijs. Dit betekent, aldus spreker, dat een leerling, die hoger onderwijs wil volgen niet geremd moet worden door de portemonnaie van de ouders. Er moet geen intellect braak komen te liggen. Daarom zou een atheneum een bijdrage zijn voor degenen, die capaciteiten bezitten en nog voor de grote stad een drempelvrees hebben. Als zodanig moet ook het beroep schrift van B. en W. worden gele zen, aldus de burgemeester. Overi gens was hij zeer ingenomen met de adhesiebetuiging van de raad. aan 't beroepschrift. Op de waag van de heer Wiggers of adhesiebetuiging aan het beroep schrift van B. en W. door de nabuur gemeenten Balthmen en Markelo ook zin heeft, antwoordde de voorzitter dat de beroepstermijn inmiddels is verstreken en derhalve geen zin heeft. geldelijke steun doorstroming O De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft bericht dat de beschikking geldelijke steun doorstroming op de voet van de be staande regeling niet zal worden voortgezet, zo deelde de voorzitter de raad mede. De regeling is destijds in het leven geroepen om de doorstroming te be vorderen. Momenteel is een nieuwe regeling In voorbereiding. Op een vraag van de heer Ten Berge deelde de voor zitter mede, dat doorstromingspre mie allen werd gegeven indien de be woners van goedkopere woningen naar duurdere verhuizen. De heer Meerman (PvdA) achtte het gewenst, om bij de toewijzing van woningwetwoningen de doorstroming reeds toe te passen. De voorzitter merkte ,naar aanleiding hiervan, op. dat de nieuwe woningwetwoningen in ,.De Haar" keuze woningen zijn en derhalve slechts aan bepaalde be woners, wier inkomen om en nabij de inkomensgrens ligt, mogen wor den toegewezen. HOLTEN De schietwedstrijden voor het onderlinge clubkampioen schap van de schietvereniging .,De Eendracht" in zaal Vosman hadden het volgende resultaat. Klasse A: 1 B. Brinkman 132 pt. Klasse B: 1 J. Haan 120 pt. Klasse C: 1 B. J. Oplaat 127 pt., 2 CS. Koopman 122 pt., 3 J. Sluiter 122 pt.. 4 A. Paalman 122 pt., 5 G. J. Aaftink 121 pt., 6 J. A. Aanstoot 120 pt-7 A. Schuppert 118 pt., 8 G. Tui- tert 117 pt., 9 D. J. Nijendijk 114 pt., 10 .J. Pekkeriet 114 pt., 11 J. Manen- schijn 113 pt., 13 D. Jansen 113 pt., 14 A. J. Bos 009 pt., 15 J. ten Dam 109 pt., 16 A. Bieleman 105 pt., 17 F. J. Sluiter 104 pt.. 18 J. van Asselt 92 pt., 19 H. Oosterkamp 88 pt. 20 mevr. Paalman 97 pt.. 21 J. Paal man 60 pt. In het algemeen klassement is G. Jansen die bovenaan stond, is geheel uit klasse C verdwenen. De stand is als volgt; Klasse A (na 8 series): 1 B. Brink man 132.1 p. Klasse B: 1 J. Haan 124 p. Kla3se C: 1 B. J. Oplaat 122.6 pt.. 1 A. Schuppert 121.6 p.. 3 A. Paalman 120.6 pt., 4 G. J. Aaftink 118.2 pt.. 5 J. ten Dam 117 pt.. 6 J. Manenschijn 116.7 pt.. 7 A. Bieleman 113.3 pt.. 8 D. Jansen 111.2 p.. 9 J. van Asselt 110 pt.. 10 H Stukker 107.62 pi. 11 A. Pekkeriet 007.2 pt. De leden van de AR Kiesver. „Ne derland en Oranje" kwamen vrij dagavond in jaarvergadering bijeen in gebouw „Rehoboth" onder voor zitterschap van de heer A. J. Nij- kamp die deze bijeenkomst opend met gebed na het zingen van psaln 119 vers 3 en schriftlezing (Philippen- zen 2 1-11). Na een kort openings woord las secretaris Js. Schuppert de notulen en het jaarverslag waar uit o.m. bleek dat het ledental gelijk (120) was gebleven. Penningmeestei A. Rietman boekte over het afgelo pen verenigingsjaar een batig saldo van f 37.26. De inkomsten en uitga ven bedroegen resp. f 1317.50 en f 1280.24,-. De heren D. Beldman en I-I. J. Bosschers hadden boeken en bescheiden in orde bevonden. Als le den van de kascontrolecommissie '70 werden gekozen de heren J. H. Bos schers en J. W. Beldman. In plaats van de heer Js. Schuppert (aftredend en wegens drukke werkzaamheden niet herkiesbaar) werd gekozen de heer H. J. Bosschers Johzn. De heer Schuppert die als secretaris 4 jaar De belangstelling van de zyde der ouders voor de oudermiddag van de beide hoogste leerjaren was zeer groot. Hierover was de voorzitter van liet bestuur, de heer 15. J. J. Groot Bronsvoort, zeer tevreden. Hij vond een goed contact tussen ouders en leraren van emi nent belang. Aan de hand van dia's gaven de heren G. van Dijk en G. W. Diepe- veen praktijkleraren voor de vee teelt en de akker- en weidebouw een uiteenzetting over dit onderwys. Theorie en praktijk dienen hand over hand te gaan. anders ontstaan er geen goede vakmensen. De techniek wordt voor de landbouw zo belang rijk, dat hel meer en meer op een industrie gaat lijken. Daarom zullen de leerlingen binnenkort een speciale training ontvangen op de praktijk scholen te Ocnkerk voor de veehou derij en te Emmeloord voor de me chanisatie. Daarnaast zal er nog een werkweek georganiseerd worden op de vakschol voor de varkens- en pluimveehouderij te Almelo. In de pauze werden er demonstra ties gegeven in het werklokaal van de school en hadden de ouders gele genheid om de leerkrachten te spre ken. De directeur van de school deelde mee, dat er helaas geen nieuwe school zal worden gebouwd. De be staande noodschool zal een verbete ring ondergaan, opdat de lessen on geremd gegeven kunnen worden. Eén en ander vindt zijn oorzaak in kezuinigingsmaatregelen en de onze kere toestand die er bij het voortge zet onderwijs is ontstaan door de mammoetwet. De leerlingenbezetting van de school is nog steeds goed te noemen, en bedraagt thans 71. In maart en april zal er weer wor den deelgenomen aan het centrale eindexamen in Overijssel. De heer Wisselink behandelde ver volgens het pas verschenen rapport van het landbouwschap; ,,Het lager agrarisch onderwijs in de branding." In grote lijnen kunnen de leerkrach ten het eens zijn met dit rapport. Er worden enige wijzigingen in voorgesteld, o.a. een tweejarige brugklas en meer algemeen onder- wijs tot en met het derde leerjaar. Het zwaartepunt van de beroepsop leiding komt dan te liggen bij net vierde leerjaar. De hoogste klassen zullen een uitbreiding van de lesuren nodig hebben. Verheugend vond de heer Wisse link, dat duidelijk in het rapport ver meld wordt, dat het lager landbouw onderwijs zich niet schuldig maakt aan het overvoeren van ,,de markt voor de opvolging van de boerenbe drijven". Zelfs wanneer over 15 jaar het aantal boeren en tuinders in ons land zal zijn gehalveerd, dan zijn er hiervoor nog te weinig opvolgers. Dat kan worden afgeleid uit de hui dige bezetting van de lagere en mid delbare landbouwscholen. De heer Wisselink vond dit een be denkelijke zaak en stelde, dat over 15-20 jaar de ontvolking van net platteland in vele delen van ons land èen daadwerkelijk probleem zal zijn. z'n beste krachten aan de vereni ging gaf werd hiervoor hartelijk dank gezegd. Na de pauze waarin kof fie met koek werd gepresenteerd was er gelegenheid om vragen te stellen aan een forum waarin zitting hadden de heren Js. Beldman. J. H. van Engbrink, J. G. van Lindenberg. H. Rietman en de AR raadsleden Landeweerd en Wiggers. Tijdens een geanimeerde discussie kwamen aan de orde de volkstemming, op Nw.- Guinea, het realiseren van cle sport parkplannen en samenwerking met de plaatselijke CHU bij de a.s. verkie zingen (1970 raad en prov. staten). Een voorstel om de CHU uit te no digen voor een gesprek werd gaar ne aanvaard. MEMOIRES FEDDE SCHURER De niet geheel voltooide autobio- gafie van Fedde Schurer, die in het. Fries en in de Nederlandse vertaling van prof. dr. J. I-I. Brouwer is ver schenen bij Moussault in Amster dam, zal in het „Literair Kwartier" van de RONO op zondag 30 novem ber 's avonds om 6 uur worden geïn troduceerd bij de lezers. Prol. dr. K. Heeroma, de heer H. Algra. hoofd redacteur van 't Friesch Dagblad, en cle heer Jo Smit, hoofd afdeling Ge sproken Woord van de VARA. zullen in dit programma een gesprek voe ren over de memoires van Fedde Schurer, die samengevat zijn onder de titel ,,De Bislein Spegel" (De Be slagen Spiegel). De Friese uitgave is reeds enkele weken in de boekhandel, de Neder landse vei'taling komt zeer binnen kort' uit. F Holten heeft haar kansen op het leiderschap in 4H weer wat verbe terd door ABS uit Bathmen een 3-1 nederlaag toe te brengen. De be langstelling was groot in de Holtense ,,kuip" en de wedstrijd het aankij ken best waard. Hoewel ABS aan vankelijk het initiatief nam, waren het toch de Holtenaren, die de eerste kansen kregen via Veneklaas op rechts. Maar ook de Bathmense voor hoede liet zich niet onbetuigd. Slechts het goed ingrijpen, op het laatste nippertje, van doelman Breu- kink weerhield de bezoekers er van de leiding te nemen, na een fout van de Holtense defensie. Dat ABS in de 25ste minuut toch de leiding nam door Rietberg, die in vrije positie een voorzet van links hard kon inschie ten. was eveneens een fout van de Holtense verdediging (0-1). Hierbij moet echter wel gezegd worden, dat de Holtense verdediging, met Paal man als uitblinker, weinig fouten heeft gemaakt. Dat de Holtenaren wel degelijk De leden van de afd. Dijkerhoek. van de. Bond van Plattelandsvrouwen hebben donderdagmiddag een bezoek gebracht aan de Verenigde Bakke rijen ,.De Halm" waar ze tijdens een rondleiding door de directeur de heer J. Hospers van zeer nabij kennis kon den nemen van de productie van brood, koekjes, gebak enz. Na de rondleiding waren de dames nog enige tijd gezellig bijeen in de direc tiekamer waar koffie met gebak werd aangeboden. Voor „onderweg" kre gen de dames een heerlijk krenten brood. Mevr. Reijlink - Reilink. pre sidente van de afdeling dankte di recteur' Hospers voor de rondleiding en de tractatie en ze bood een prach tige plant aan. füÜ litü Ut Vorige week donderdagavond kwa men de leden van cle Nederlandse bond van plattelandsvrouwen weer bijeen in Hotel Holterman. Ditmaal was het een discussie avond, onder leiding van mevr. H. G. Podt-v. d. Broeke uit Hellendoorn. Het onderwerp „Samenleving in be weging". Geen gemakkelijk onder werp zei mevr. Podt in haar inlei ding. De kern van het onderwerp is niet uit een boekje te halen, samen leven is elkaar nodig hebben, leven is van vorm veranderen, samen groeien naar een harmonisch geheel. Het gezin kan het grondpatroon ge noemd worden want alle normen en wetten uit het ezin zijn herhaalbaar in het groot. Wij leven in een tijd dat alles verandert en zal blijven veran deren steeds vlugger; „Samenleving in beweging". Hierna werden een zevental vragen gesteld over veranderingen in de Maatschappij in gezin in beroep en het begrip tussen ouderen en jonge ren, wat een levendige discussie tot gevolg had. In het huishoudelijk gedeelte wees de presidente mej. ter Borg nog eens weer op de mogelijkheid een cursus „Pech onderweg" te volgen ook voor mannen en niet-leden. Mevr. L. Steenhuis vertelde iets over de ruilverkaveling en zou graag zien dat ook de vrouwen van de be langhebbende boeren eens op de con tactavonden kwamen. Tenslotte zij nog vermeld, dat er zaterdag 29 nov. voor de kinderen van de leden weer een middag koekvergulden wordt ge houden. (Zie de agenda op de voor pagina). sterker waren, maakten zij nog geen minuut later duidelijk door de stand weer in evenwicht te brengen. Hiervoor zorgde Soer, die na een voorzet van de mee naar voren ge komen Paalman, de bal over de Bathmense keeper tikte en vervol gens in het lege doel schoot (1-1). De druk op het Bathmense doel verminderde niet en in de 29ste mi nuut was het Soer weer, die een prachtige snelle rush door het mid den van Veneklaas, goed afmaakte en Holten de leiding gaf (2-1). De Holtenaren bleven aandringen, maar de Bathmense goalie was door de twee doelpunten niet ontmoedigd en verweerde zich knap. Zo tikte hij o.a. een prachtig schot van Kaiser behendig over de lat. Na de thee gingen de jongens van Leo Halle over op een wat meer de fensieve taktiek, zodat de voorhoede van ABS meer kansen kreeg om ge vaarlijk te worden. Doordat het ver band in het spel van beide ploegen wat zoek raakte, was de tweede helft niet zo aantrekkelijk als de eerste. Uitblinkers Soer en Veneklaas zorg den echter af en toe voor een opkik- kertje van de zijde der thuisclub, door snelle uitvallen. Zeven minuten voor het eindsignaal wist Veneklaas de Holtense voorsprong nog te ver groten door na zo'n snelle uitval de Bathmense keeper te omspelen en beheerst in de schieten (3-1). Kennelijk de mening toegedaan, dat Holten-ABS niet zomaar een ge wone competitiewedstrijd is, had de supportersvereni ging rood-zwa rte vlaggen uitgedeeld en werd zelfs een mascotte ten velde gevoerd, een gei- tebok, die met een schare jeugdige supporters een ere-rondje maakte. De uitslagen en de stand in 4H zijn als volgt: Wilp-Sallandia 10 Heerde-UD 41 Holten-ABS 3—1 Raalte-Wijhe 11 Zwolsche Boyj.-Zwolle 41 Heino-Vlugheid en Kracht 10 «s Heerde u 23-15 Holten 11 5 4 2 14 18-14 Zwolle 11 5 4 2 14 18-15 Sallandia 11 5 2 4 12 20-17 UD 11 5 2 4 12 19-20 Raalte 10 4 4 2 12 18-13 Zwolsche B. 9 3 4 2 10 17-16 Wilp 10 3 3 4 9 12-21 ABS 11 4 0 7 8 15-25 V. en Kr. 11 2 4 5 8 14-17 Heino 11 1 6 4 8 10-17 Wijhe 11 2 3 6 7 19-23 Soer scoort hier uit een goede pass van Veneklaas Holtens tweede doelpunt. Hoestdrank in tabletvorm. f 1.— Wedstrijdprogramma Holten 1 krijt zondag de Twelloëna- ren Vlugheid en Kracht op bezoek een van de zwakkere zusjes uit 4H en op één na laatste van de ranglijst. Met zulke zwakke zusjes is het altijd oppassen, want die willen winnen om aan het degradatiegevaar te ontsnap pen en een kat in 't nauw maakt soms rare sprongen. Enfin het is de rood-zwarten, blijkens de laatste wed strijden, wel toevertrouwd om op hun hoede te zijn en zich met volle kracht te geven. Andere wedstrijden zijn Wilp-Zwol- sche Boys (2-2), Raalte-Zwolle (1-1), Heino-Wijhe (2-1). Holten-Vl. en Kr. (3-0). Heerde-ABS (1-1), Sallandia- UD (3-3). Achter de wedstrijden hebben wij onze prognose geplaatst. Maar de wens is vaak de vader van de ge dachte. Anders wel een mooie kop „Holten ontvangt vlugheid en kracht" wat zullen de jongens schieten en rennen. De suportersvereniging zal - wanneer de weersomstandigheden een groot bezoek mogen doen ver wachten - en daar rekent het elftal natuurlijk weer op, weer n verloting organiseren. De opstelling is ongewijzigd: d.: Breukink, a: Kaiser. Paalman. Mark voort, Brands: m: Meinsma en Den Heijer; v: Veneklaas, Soer, Kwinten- berg en Reilink. Res.: Pasop, Broes- ma en Knapen. Wedstrijdprogramma Zaterdag Holten alVroomsh. Boys al, 2.45. De Zweef blHolten bl, 1.30 Holtep JafcPy jji, 1.30. Blauw wit clHolten c2 2.50 Holten c3De Zweef c2 12.15 De Zweef dlHolten dl 10.00 Holten d2Nijverdal dl 10.00 DÉS d2—Holten d3 10.45 Holten d4Nijverdal d4 10.45 Zondag Holten 1Vlugheid en Kracht 1 2.30 Holten 2Haarl. Boys 2 12.15 Haarl. Boys 3Holten 3 12.00 Hector 5Holten 5 10.00 Holten 4Haarl. Boys 5 10.30 Sportclub Rijssen dat zaterdag de tegenstander van Blauw Wit trof voor de rust in de thuisclub een team dat flink partij gaf en de Rijs- senaren kwamen dan ook niet ver der dan 1-0. De Blauw Witte achter hoede soms met steun van de mid denlinie gaf uitstekend partij doch tenslotte moest doelman Arie Lande weerd zwichten voor een magnifieke treffer van Pijffers. Na de rust was het ongeslagen Sportclub en kop loper in de eerste klasse A aanmer kelijk sterker en Vincent, Pijffers en A. Ligtenberg (strafschop) bepaalden de eindstand op 4-0. De resultaten van de Blauw Witte jeugd waren deze keer „magertjes". De junioren B gingen in Enter tegen Enter Vooruit bl kansloos ten onder (5-0). Blauw Wit cl speelde in Enter tegen Enter Vooruit cl gelijk (3-3' Alle doelpunten werden gescoord door Jan Verveda. De Blauw-Witte doelman Henk Bo- link was deze middag uit vorm en di kostte z'n ploeg de volle winst. De pupillen verloren in Goor van de Twente-pupillen met het kleinst mogelijke verschil (1-0). De jongelui kregen in deze wed- Kinderen komen graag bij elkaar op visite. Het geeft ze het gevoel al groot" te zijn, en een hinkelspel op straat kan daarom soms in hel niet vallen vergeleken bij een echte ver jaarsvisite. Met de bloemetjes in de hand en het zelf op de bel drukken compleet. Want als je iets doet, dan moet je het goed doen. dal vindt zelfs een kind. Zonder hulp een ka- dootje kopen en de mooiste jurk aan. dat zijn ook van die dingen, die er helemaal bijhoren. Vooral die mooie jurk. hot symbool van „uitgaan", is belangrijk voor het „onder-de-tiener- tje", jarig of niet jarig. En let maar eens op, hoe het gaat: de dochters letten al net zoveel op elkaar als hun moeders dat plegen te doen als ze naar hun vriendinnen gaan. ..Zit mijn haar goed, of zit het beter dan het hare", en „die kleui- zou het bij mij beter doen dan bij héér" zijn de gedachten, die onge twijfeld ook door jonge breintjes flit sen. Het hoort bij hun spel, dat een voorbereiding is op hetgeen voor nen nog onvoorstelbaar ver weg ligt.. Maar bij ai hun „grootdoenerij" zullen ze nooit hun kind-zijn verloo chenen: met z'n allen kaarsen uit blazen en onstuitbaar veel eten zijn toch dingen, die voor ouderen niet meer bestaan. Plet eerste niet meer voor het fi guur (dal je al blazend slaat) en het tweede niet meer voor de lijn. Wat dat betreft zijn kinderen in volwassen ogen roekeloos. Temeer, daar er niet alleen taart gegéteu. maar ook met taart geknoeid wordt. Tot huilens toe voor de moeder, ö.e haar dochter gesteven en gestrikt de deur uit liet gaan. En nauwelijks belangrijk voor de moeder die haar dochter een keuze liet doen uit de talloze leuke jurkjes van moderne en gemakkelijk te on derhouden synthetische vezels, zoals draion, het materiaal dat door hot hierbij afgebeelde viertal werd ver kozen. Misschien een idee voor de komen de feestmaand? Chocoladeletters en kalkoene-jus willen ook nog wel eens hun decembersporen achterlaten op uw dochterkens schone kleren. Als die van draion zijn, is dat allemaal niet zo erg. strijd meerdere zeer goede kansen om te scoren doch het was blijkbaar deze keer toch te moeilijk. PROGNOSE Blauw Wit 1 speelt uit tegen het eerste van Sportclub Lemele waar van op 11 oktober met 3-2 werd ge wonnen. De Lemelers zijn belust op revanche en Blauw Wit zal het onder aan de berg heel moeilijk krijgen. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vast gesteld: Blauw Wit dl Enter dl aanvang 2.00 uur; Blauw-Wit cl Holten c2 aanvang 2.50 uur; Beide wedstrijden zullen worden geleid door mej. A. ter Eist. Holten A zorgde j.l. zaterdag voor enige opschudding door met een 5-2 nederlaag uit Oldenzaal huiswaarts te keren. Was me dat even 'n dreun! De achterhoede heeft in deze wed strijd enige lelijke steken laten val len, welke door de voorhoede van Oldenzaal goed werden afgestraft. Een gelukkige bijkomstigheid is, dat ook de koplopers niet ongeschonden uit de strijd zijn gekomen, zodat de kansen op de bovenste plaats nog volop aanwezig zijn. Bl versloeg thuis DES Bl met 1-0 en naar onze mening had deze zege wel iets hoger kunnen uitvallen. Door deze zege werd de 3e plaats op de ranglijst stevig in handen genomen. Het B2 elftal keerde met een 4-2 zege huiswaarts van DES B2 en hier door klommen zij op naar de boven ste helft van dé competitieladder. De jongens hebben een behoorlijke wedstrijd gespeeld en hard voor de overwinning gevochten. Cl verrichtte een prachtige presta tie door Achilles Cl met 5-1 te ver slaan en dit is meer. dan wij van hen hadden verwacht. Zij bewezen hier mede tot de sterksten in hun afde ling te behoren. C2 ging op het goede pad voort en nu werd G.F.C. C2 met 2-0 aan de zegekar gebonden en zij blijft een goede runner-up achter de koplopers Rood-Zwa rt en Enter. C3 stelde ietwat teleur en verloor met 4-0 van Excelsior C3. Zij speel den geen beste wedstrijd en vooral de voorhoede liet 't dit keer afweten. Pupillen Dl deed wat van haar ver wacht werd en klopte DES Dl met 2-0. terwijl D2 het niet kon bolwer ken tegen het sterke DE Zweef Dl en met 8-0 klop kreeg. D3 behaalde weer een zege in een leuk gespeelde wedstrijd tegen DES D2 terwijl D5 niet voor hen wilde onderdoen en met een 1-0 zege de terugtocht aanvaard de. De A-jeugd krijgt zaterdag één der koplopers, Vr. Boys A. op bezoek en indien zij nog enige aanspraak op de titel willen maken, zal deze wedstrijd zonder meer gewonnen moeten wor den. Wij vertrouwen dat onze boys zich voor de volle 100 zullen geven, dan zien wij de uitslag met vertrou wen tegemoet. Bl gaat bij De Zweef Bl op bezoek en met een beetje goede wil moeten zij deze wedstrijd met 2 winstpunten afsluiten, terwijl B2 het sterke Rijs sen Vooruit Bl thuis ontvangt en dit keer niet met een overwinning zal kunnen beëindigen. Of zijn zij belust op revanche voor de destijds geleden nederlaag? C2 gaat bij plaatsgenoot Blauw- Wit Cl op bezoek, welke ontmoeting door de gasten gewonnen moet wor den, doch in een plaatselijke derby is er van alles mogelijk. Het C3 elftal speelt thuis tegen De Zweef C2 en hebben een zeer kleine kans op een gelijkspel. De pupillen ontmoetten De Zweef Dl en zullen alle zeilen moeten bij zetten om hieruit enig succes te be halen. D2 heeft weer kans op de beide punten in de thuiswedstrijd tegen Nij verdal Dl, welke ploeg momenteel op de onderste plaats staat. Het D3 elftal gaat weer eens op reis naar Nijverdal om te trachten DES D2 enige punten afhandig te maken. D4 tenslotte speelt thuis tegen Nij verdal D4 en heeft een redelijke kans op een succesje. Om de kas weer op peil te brengen, die o.a. in verband met de kosten van de training der junioren de bodem begint te laten zien, gaat de suppor tersvereniging van de Voetbalvereni ging „Holten", zaterdagmorgen 29 november een bliksem-verkonpactie van speculaas houden. De junioren, die niet zo vroeg be hoeven te spelen, zullen naar alle kanten in de gemeente uitzwermen, om hun waar mooie pakken spe- dit geval wel zijn „aan de vrouw" dit geval wel zijn ,.an de vrouw" te brengen. Het bestuur van de Supportersver eniging doet een dringend beroep op alle gezinnen, die bezocht, worden, om hen niet teleur te stellen. Het geld komt ten goede aan de lichame lijke opvoeding van de grote schare junioren en pupillen, die de V.V. „Holten" telt. NIJVERDAL Dat MKV 1 uit Raalte dit jaar over een zeer goed viertal beschikt heeft men afgelopen week duidelijk bewezen door 't kam pioensviertal van KOT 1 in Nijverdal een 8-0 nederlaag toe te brengen. De Tonne 1 uit Hellendoorn zorgde ervoor dat zijn achterstand op de ploeg uit Raalte niet groter werd. want ook dit viertal behaalde een knappe 8-0 overwinning op Het Anker 1 uit Holten. Verdere uitslagen in de eerste klasse: Spekhorst 1 (Rijssen)NBC 2 (Nijverdal) 8-0, Dreyerinck 1 (Enter) De Poppe 1 (Nijverdal) 6-2, Ten Berge 1 (Enter)Haarlerberg 1 (Haarle) 6-2. Bolscher 1 (Enter) HBC 1 (Hellendoorn) 4-4 en NBC 1 (Nijverdal)VIOS 1 (Rijssen) 4-4. t)e beste partij in de eerste klasse kwam op naam van A. Daggert, die zijn partij van 125 caramboles be ëindigde in 12 beurten. Topscorer werd de heer F. J. Webbink met een serie van 73. In de tweede klasse heeft De Bud- de 2 uit Nijverdal de leiding overge nomen van Kalfsterman 1 uit Holten. De Budde bereikte dit resultaat door in Luttenberg met niet minder dan 8-0 te winnen van Vloedgraven 1, ter wijl het Holtense Kalfsterman een partij moest prijsgeven in Nijverdal. waar het met 6-2 won van De Poppe 2 Overige uitslagen in de tweede klasse: HBC 2 (Hellendoorn)—NBC 3 (Nijverdal) 4-4. MKV 2 (Raalte)— KOT 2 (Nijverdal) 4-4. VOG 1 (Rijs sen)De Tonne 2 (Hellendoorn) 4-4, Jansen 1 (Holten)Lierinck 1 (Haar le) 4-4. De Ster 1 (Hellendoorn) Koedijk 1 (Rijssen) 4-4. De bestel partij alsmede de hoogste serie kwa men op naam van A. Korbeld van De Budde 1 die zijn partij van 100 caramboles uitmaakte in 23 beurten met daarbij een serie van 18. In de derde klasse bleef Oudelaar 1 uit Nijverdal, dat deze week vrijaf had, aan de leiding. De Sport 1 uit Wierden wist zich op de tweede plaats te nestelen via een 6-2 over winning op Kalfsterman 2 in Holten. Spekhorst 2 moest naar de derde plaats door een 6-2 nederlaag tegen De Budde 2 in Nijverdal. Overige uitslagen in de derde klasse: Lierinck 2 (Haarle)—VIOS 2 (Rijssen) 7-1. Jansen 2 (Holten)— Jansen 3 (Holten) 4-4, OBK 1 (Nij verdal)—VOG 2 (Rijssen) 4-4, KOT 3 (Nijverdal)—Roelofs l (Nijverdal) 6-2 en De Ster 2 (Hellendoorn)VOP 2 (Holten) 4-4. Er waren in de derde klasse niet minder dan vier spelers die hun par tij in 22 beurten uitmaakten: J. Brou wer (Sport I), A. Verheul (KOT 3), B. Kappert (De Sïer 2) en J. Kor beld van De Budde 2. MKV 3 uit Raalte heeft zijn leiders positie duidelijk verbeterd, want door de 8-0 overwinning, die het thuis be haalde op De Tonne 3, heeft het nu een voorsprong van vier matchpun- ten op De Poppe 3 uit Nijverdal, dat een 6-2 overwinning weghaalde bij 't tweede viertal van Haarlerberg. Ove rige uitslagen in de vierde klasse: De Tonne 4 (Hellendoorn)—De Ster 3 (Hellendoorn) 2-6, Haarlerberg 2 (Haarle)—De Poppe 3 (Nijverdal) 2-6. Het Anker 2 (Holten)OBK 2 (Nijverdal) 5-3. De Sport 2 (Wierden) MKV 4 (Raalte) 5-3 en Lierinck 3 (Haarle)—Oudelaar 2 (Nijverdal) 6-2

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3