Jaarvergadering ijsclub „De Noordpool Doorstroming naar andere woningen Nieuwe organisatie Y.Y.Y,-wezen moet eind 1970 functioneren STAANDE OVATIE VOOR „DE TWENTE ZANGERS'' P O neemt opnieuw 10 Nederlandse meisjes in dienst GESLAAGD DEBUUT VAN JEUGDORKEST Schitterende muzikale en vocale prestaties in „Irene Bestuurslid wijlen A. Jansen herdacht Clubcompetitie „DE EENDRACHT" PROGRAMMA VOOR RONO Wal komt er voor in de plaats OUDE REGELING VERVALT MR. W. 11. ENKLAAR: „Twenliaarsveld" eerste in Apeldoorn EEN BLIK IN HET VERLEDEN Ku - V-pjjdfag 21 november 1969 De 22 Nederlandse meisjes, die momenteel aan boord van de tien passagiersschepen van de Britse P en O Lines - met in totaal 300.000 ton re ders van 's werelds grootste passa- giersvloot - werkzaam zijn in de offi- ciersfunktie van Woman Assistant Purser, krijgen binnenkort verster king van tien meisjes, die onlangs uit een lawine van sollicitaties zijn gese lecteerd. Het zijn Karin Meyer (25) uit Wijk aan Zee, Sonja de Rijke (23) uit Amsterdam, de Haagse mejuf frouw J. M. Korff (21), mejuffrouw E. van Gent (21) uit Waalwijk, de dames G. Poll en A. Moerman, res pectievelijk 23 en 25 jaar oud uit Am sterdam, Adrie Verhoef (21), Utrecht en mejuffrouw G. Wubbolts (21) uit Delft. De meisjes zijn alle werkzaam geweest als secretaresse. Een aantal heeft reeds in 't buitenland gewerkt. Tot deze meisjes behoort ook onze plaatsgenote mej. Minie Koopman van de Raalterweg en mej. G. J. Pol uit Amsterdam dié ook niet vermeld staat. Zij zullen binnenkort naar Londen vertrekken, waar zij op het hoofdkan- Do ijsclub „De Noordpool" heeft in haar dinsdagavond in hotel Hol- terman gehouden ledenvergadering de balans opgemaakt van haar acti viteiten in het verenigingsjaar, dat op 31 oktober jl. eindigde en de plannen besproken voor het komend winterseizoen. Dc- voorzitter, de heer C. Iiroers- ma, betreurde dc geringe belangstel ling voor deze jaarvergadering en wees er op, dat men tijdens het ijs seizoen vaak kritiek heeft op bestuur en baancommissarissen, maar dat men niet de moed of interesse heeft om op de vergadering te komen. Hij herdacht het, door een ongeval omgekomen, bestuurslid, de heer A. Jansen, die twintig jaar deze func tie heeft vervuld. Een man van wei nig woorden, maar die als praktisch mens, met uitschakeling van zijn persoonlijke belangen, veel gedaan heeft voor de ijsclub. „Doorgaan" was zijn parool. „Met grote dank baarheid zijn arbeid herdenkend, willen ook het bestuur en dc baan commissarissen met hun werk door gaan, ondanks de geringe belangstel ling van de leden", aldus de heer Het bestuur verhuurde de afgelo pen zomer de ij stent als „vakantie woning" en verpachte het grasland van de baan, hetgeen behoorlijke re- venuën opleverde. De ijsclub is toe getreden tot de Stichting Sportbelan- gen, die haar bestaan echter nog moet waar maken. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer G. J. Aaftink, bleek, dat de club op 31 oktober jl. 152 le den en 208 donateurs telde. De baan is het afgelopen seizoen drie dagen open geweest, namelijk van 13 t.e.m. 15 december 1968 en toen 'is er een zeer druk gebruik van gemaakt. Ook secretaris Aaftink herdacht wijlen de heer Jansen. De vereniging heeft financieel niet slecht geboerd. De inkomsten be droegen f 3.174,39 en de uitgaven f 3.033,15, maar daarin waren ook z.g. kapitaalsuitgaven begrepen, zo dat het werkelijk batig saldo hoger was. dan het geboekte bedrag van f 136,24. Penningmeester J. Wiggers werd dank gebracht oovr zijn finan cieel beheer. De kascommissie bestaande uit de heren G. J. Breukink en A. ter Harmsel had de boekhouding keurig in orde bevonden. De nieuwe com missie zal bestaan uit de heren T. Stokkers en D. J. Aaftink Jzn. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. J. Aaftink, die periodiek af tredend was, bij acclamatie herko zen, terwijl in de vacature A. Jansen gekozen werd de baaneomissaris de heer G. T. Jansen. In zijn plaats werd tot baancommissaris benoemd de heer Joh. Veneklaas. De vaststelling van het winterpro- gramma werd aan het bestuur opge dragen, maar er werden wel sugges ties gedaan in deze zin, dat men bij de eerste opening van de baan alle mensen zoveel mogelijk van de ijs- pret wil laten profiteren. Daarna ko men v de wedstrijden, o.a. voor de schooljeugd en eventueel verenigin gen, aan de orde en tenslotte zal men overwegen een gekostumeerd ijsfeest te houden. Het komend voorjaar bestaat „De Noordpool" veertig jaar. Men hoopt dan, wanneer de omstandigheden daarvoor gunstig zijn, dit feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. By de rondvraag bleek, dat het bestuur nog niet officieel benaderd is voor afstand van grond voor de nieuwe provinciale weg KaalteGel derse grens, waarvan het tracé dwars door bet terrein van de ijs club loopt. Tot heden loopt dc in aanleg zijnde aardenbaan voor deze weg tot aan dc Dorpcrdyk ten noor den waarvan dc ijsbaan gelegen is. Het bestuur beraadt zich op een eventuele nieuwe baan, maar kon daarover nog geen mededelingen doen. Bepaalde uitlatingen wijzen er op, dat doortrekking van het tracé voorlopig nog niet aan de orde is, zodat men voorlopig om de knusse baan van „De Noordpool" nog wel de ijssport zal kunnen blijven be oefenen. De baan is dezer dagen on der water gezet, zodat men op in vallende vorst voorbereid is. Bij de schietwedstrijden voor het onderling clubkampioenschap van de schietcereniging De Eendracht wer den de volgende resultaten behaald: Klasse A: B. Brinkman 133 pnt. Klasse B: 1. G. Schuppert 129 pnt., 2. J. Haan 127 pnt. Klasse C: 1. A. Paalman 128 pnt., 2. G. Aaftink 126 pnt., 3. G. Jansen 123 pnt., 4. A. Schuppert 121 pnt., 5. G. Tuitert 120 pnt., 6. H. Gazan 120 pnt., 7. A. Bie leman 119 pnt., 8. H. Stukker 117 pnt.. 9. D. Jansen 111 pnt., 10. A. Pekkeriet 104 pnt.. 11. D. J. Nijen- dijk 102 pnt., 12. .1. Paalman 97 pnt. en 13. A. J.- Bos 87 pnt. In het algemeen klassement is J. Haan in Klasse B en G. Jansen in klasse C op de eerste plaats geko men. Zij passeerden resp. H. Paal man en J. A. Aanstoot. Het klassement ziet ér na zeven wedstrijden als volgt uit: Klasse A: B. Brinkman 132.14 pnt klasse R; 1. J. Haan 124,8 pnt., klasse C: 1. G. Jansen 124,28 pnt., 2. A. Schuppert 122,14 pnt.. 3. A. Paalman 120,42 pnt.. 4. G. Aaftink 117,85 pnt.. 5. A. Bieleman 114,85 pnt.. 6. D. Jansen 110.85 pnt., 7. IJ. Stukker 106,85 pnt. en 8. A. Pekkeriet 106.28 pnt. toor van de maatschappij 'n gedegen, allround opleiding voor deze job zul len ontvangen. Als Woman Assistant Purser, of kortweg WAP, hebben zij aan boord de zora over de Nederland se en andere continentale" passa giers, die deze extra service bijzon der ivaarderen. De WAPs zijn vraag baak en vertrouwenspersoon, verbin dingsofficier en ombudsvrouw aan boord van de meeuwwitte schepen. Zij zijn rechter (en vaak ook linker) hand van de Purser, die zijn drijvend hotel met tweeduizend gasten en ne genhonderd man personeel met sterke hand leidt. Er v;ordt van hen ver wacht, dat zij alle grote en kleine problemen, alle vragen, die tussen Europa en Australië op hen worden afgevuurd, van een passende en effi ciënte oplossing voorzien. Daarnaast verzorgen zij 'n Neder landse boordkrant. Zij nemen dicta ten op en geven dagelijks honderden informaties aan passagiers, emigran ten, familieleden van emigranten, va kantie-reizigers of zakenlieden, 's Avonds vervidlen zij tijdens cock- tail-parties, bals en andere festivitei ten gastvrouwelijke plichten. Door Hary Amies, couturier van het Britse koninklijk huis zijn speciaal voor hen praktische, charmante uniformen en avondjaponnen onttvorpen. In het Overijssels programma van de RONO van vr-ijdag 21 november 18-30-19.15) wordt in de rubriek ..Overiessel streek veur streek" aandacht besteed aan de jaarverga dering van de Stichting Overijssel, die donderdag 20 november in De venter gehouden wordt. Onderwerp van die rubriek "Veur de vrouw" is de crèche, die bij Rinco in Oldenzaal is ingericht voor de kin deren van bij dit bedrijf werkende vrouwen. Directeur CultuTele Raad Mej. Mr. E. C. Maschewski. direc teur van de Culturele Raad voor Overijssel geeft-in de rubriek "Ik be kijk het. zo" haar visie op de taken, die de Culturele Raad nu en in de toekomst heeft. In hetzelfde programma van 25 no vember (1915-20.00) is een opname te horen van "Zanglust" uit Ensche de onder leiding van Ber Joosen. De opname is gemaakt tijdens de zang manifestatie van de Enschedese Zan- gersbond, die op 10 oktober in d Diekmanhal is gehouden. B. en W. schrijven aan de raad: „Wij delen u mede, dat de minis ter van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening ons bij brief van 24 december 1968, nr. MG 68-16 heeft bericht, dat de beschikking geldelijke steun doorstroming op de voet van de bestaande regeling in 1969 niet. zal worden voortgezet. De regeling is destijds in het leven geroepen om de doorstroming op gang te helpen. Door een financiële tegemoetkoming zouden de bewoners van goedkopere woningen ertoe ge bracht kunnen worden naar een an dere duurdere woning over te gaan. Hel is de genoemde bewindsman echter gebleken, dat de regeling niet aan haar doel heeft beantwoord. Hoewel er met behulp van de rege ling ook goede resultaten zijn be reikt, moet in het algemeen gezegd worden, dat de regeling onvoldoende' tot de gewenste doorstroming heeft geleid. Deze staat geenszins in ver houding tot de door het Rijk beschik baar gestelde gelden. In één en ander heeft de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening dan ook aanleiding gevon den om het verstrekken van geldelij ke steun op voet van de bestaande regeling na 1969 niet voort te zetten. Voor het jaar 1969 is de bijdrage ineens gehandhaafd, met dien ver stande echter, dat, voorzover in een 'gemeente het doorstromingsfonds op een november 1968 een batig saldo vertoonde, dit saldo op het voor 1969 berekende bedrag in mindering zal worden gebracht. Aangezien het saldo van het door stromingsfonds dezer gemeente op 1 november 1968 hoger was dan de voor 1969 berekende bijdrage, heeft meergenoemde minister ons bij brief van 10 september 1969 bericht, dat rekening houdende met het be paalde van de .gewijzigde beschik king geldelijke steun doorstroming deze gemeente niet meer voor een bijdrage in aanmerking komt. De thans nog in het fonds aanwe zige gelden zullen worden verdeeld over de tot en met 31 december 1969 ingediende verzoeken. Op grond van het vorenstaande stellen wij u voor de bij uw besluit van 30 augustus 1966. nr. 2793. vast gestelde verordening geldelijke steun doorstroming met ingang van 1 ja nuari 1970 in te trekken." Chr. Kerstwijding Plattelandsvrouwen Tijdens de bijeenkomst van de Christelijke Plattelanrsvrouwen werd o.a. meegedeeld dat er op maandag 22 december een Kerstwijding wordt gehouden samen met de Hervormde en Gereformeerde Vrouwenvereni gingen dit op initiatief van de afde ling Chr. Plattelandsvrouwen. Een tot de allerlaatste plaats bezet „Irene" heeft donderdagavond van begin tot einde genoten van de muzi kale prestaties van de Holtense Mu ziekvereniging ,.H.M.V.", het Jeugd orkest van „H.M.V." en ,,De Twent se Zangers" uit Rijssen. Nadat „H.M.V." had geopend met de Bandology mars sprak voorzitter A. Westerik een woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richt te tot burgemeester mr. W. H. En klaar en de afgevaardigden van de diverse zusterverenigingen uit de omtrek. Een woord van dank werd gesproken tot het gemeentebestuur voor de jaarlijkse subsidie en tot de donateurs voor hun jaarlijkse bij drage. Het eerste grote werk dat „HMV" na de openingsmars ten gehore bracht was Otto Kettings „Divertimento Festivo", een vijfdelig stuk. waarin alle orkestgroepen naar voren komen en vooral ook het slagwerk. „Diver timento" (verplicht nummer Vaan delafdeling) is in moderne klanken geschreven en zeer moeilijk uitvoer baar. Het eerste en vierde deel waren qua uitvoering het beste. De Johann Kriegersuite, een suite in oude stijl, werd goed klinkend en soepel musi cerend gespeeld en vooral de nuan cering was opvallend. Beide grote werken werden met een zeer ver diend applaus beloond. Het eerste optreden van het 30 le den tellende jeugdorkest was voor de bezoeker9 niet minder dan een open baring. De jongens en meisjes speel den o.l.v. de heer H. J. S. Bouwhuis achtereenvolgens „There is the air"; het koraal „Blijf bij mij Heer"; „Land of Hope and Glory"; „Op mars" en „Op 't ijs" (Kl. wals). Voorzitter Westerik sprak een har telijk woord van dank lot de jongelui die elke week getrouw de repetitie bezoeken en hij dankte tevens de he ren Fransen en Bouwhuis die geheel pro deo leiding geven aan dit jeugd orkest. Hij deed zijn woord van dank vergezeld gaan van een boekebon, terwijl mevr. Fransen-Lubbersen er mevr. Bouwhuis-Krans bloemen wer den aangeboden. De heer Westerik wees verder op het grote belang van een, jeugdorkest met het oog op de toekomst van „HMV" en hij wees tevens op de fi nanciële kant. Binnen afzienbare tijd zullen tien a twaalf van deze jonge muzikanten rijp zijn voor het grote orkest en dan zal er 10 a 12 duizend gulden op tafel moeten komen voor een instrument en een uniform. Voor afwisseling van het muzikale gedeelte had het bestuur van „IIMV" „De Twente Zangers" uitgenodigd, een moderne vocale groep, bestaande uit 4 x 4 stemmen die o.l.v. Gerard Hulsink volksliederen, negro-spiritu- als, gospel-songs en musicals zongen op een wijze die -jong en oud boeide. De vocalgroup zong. aan de piano be geleid door Henk van Tuyl o.a. „Down bv the riverside"; „Set down" en „Tiritomba" (tenorsolo Henk Voort man); „OT man river"; „Marpma 'k wil een man he" en „Kaljinka". staande ovatie die de zaal bracht na het laatste nummer werd beloond me! een toegift. In een tweede optreden speelde „HMV" onder directie van Henny In de donderdag van de vorige week gehouden vergadering van de Provinciale VVV in het Postiljon Motel te Almelo stonden de standpunten tussen het bestuur dezer organisatie en een aantal vertegenwoordigers van plaatselijke en streek-VVV's volgens het Dagblad van het Oosten lijnrecht tegenover elkaar. Dat gebeurde tijdens een discussie over de reorganisatie van de provinciale VVV-organisatie, die voor de deur staat. De punten waar men van mening over verschilde waren het sterk maken van de overkoe pelende provinciale VVV, of deze een langzame dood laten sterven. Als men zou besluiten tot het eerste waren de meningen weer verdeeld over het punt: wie moet directeur worden van zo'n ster ke organisatie, moet dat een full-time of part-time kracht zijn, of moet er een directorium aan het hoofd komen te staan. Verder verschilde men van mening over het feit of die part-time direc- teurspost een dubbelfunctie zou kunnen zijn van één van de drie streek-VVV-directeuren van het streek-VVV in Noordwest- Overijssel. De discussie kwam in volle hevig heid op gang. nadat de voorzitter van de Provinciale VVV in Overijssel mr. w. H. Enklaar uit Holten, juist terug van een vergadering over de ze reorganisatie met de staatssecre taris van Economische zaken in Den Haag een ruw overzicht had gegeven van de reoganisatic-bedoelingen van het bestuur. (Mr. Enklaar had als lid van het algemeen bestuur der ANVV met enkele leden van het dagelijks be stuur een audiëntie met de Staats secretaris van Economische Zaken over de nieuwe vorm van de ANVV om, in verband met het bijzonder groot belang dat daaraan gehecht moet worden na te gaan of de plan nen van de provinciale VVV daarin wel passen Red. H. N.). „In het kader van de „VVV in op bouw", zoals uiteengezet in het rap port van de slructuurcommissie ANVV, heeft het provinciale bestuur van de VVV in Overijssel zo haat- eigen gedachten over deze op handen zijnde reorganisatie. Daarover heb ben we met de staatssecretaris een gesprek gehad en in grote lijnen kon hij ons standpunt aanvaarden. Dat gesprek was van onze kant echter nog maar schetsmatig opgezet en be slist nog niet to in details geregeld", aldus mr. Enklaar. Piramide Wat die plannen inhouden zette hij in het kort uiteen: „We willen naar een piramide toe: onderaan de plaat selijke en dan de streek VVV'a, met aan de top de provinciale VVV. Be stuurders van de streek VW moeten dan in het bestuur van de provinciale VV, samen met vertegenwoordigers van Gedeputeerde Staten, gemeen ten en Kamer van Koophandel. De provinciale VVV kan dan een lichte re organisatie worden dan op het mo ment het geval is. We hebben goede hoop dat we deze plannen kunnen ver wezenlijken". aldus mr. Enklaar. De voorzitter stelde, dat het voor zo'n provinciaal VVV beslist noodza kelijk is een eigen directeur te heb ben, maar dat dat gezien de schaar se geldmiddelen niet een fulltime kracht hoeft te zijn. „Om zo goed koop en effectief mogelijk te kunnen werken, zouden we,een directeur van één van de streek VVV's deze post als dubbelfunctie kunnen geven en 't kantoor van de provinciale VVV zou dan ook één en hetzelfde kunnen zijn als dat van de betreffende streek VVV. De tak van dc gereorganiseer de organisatie wordt gecoördïnerd van de toeristische acties in Overijs sel. met hel daaraan gepaard gaande- contact met de NBT. Verder zorgen voor de subsidieverdeling, volgens een bepaalde door de provinciale VVV vast te stellen verdeelsleutel. Van die provinciale VVV's in ons land wordt het overkoepelend orgaan dan weer de ANVV-nieuwe stijl, waarvan genomen door de NBT", aldus mr. Enklaar, die stelde dat men in deze laatste bond een goede gesprekspart ner heeft gevonden. „Het streven is dit bouwwerk, wat betreft Overijssel, in december 1970 klaar te hebben. Dan moet onze nieu we Provinciale VVV kunnen werken", stelde de voorzitter vast. Na deze uiteenzetting brandde de discussie tussen leden en bestuur los. „De Provinciale VVV in Overijssel moet volgens ons een langzame dood sterven. Zoals het nu wordt gesteld krijgen we een overorganisatie. Drie streek VVV's zijn samen voldoende om de zaken met betrekking tot het toerisme provinciaal te regelen. Om de subsidie te verdelen hebben vij geen provinciaal VVV met een eigen directeur, full-time al dan part-time, nodig. Dat kost alleen maar geld. De drie streek VVV's moeten samen, met hun drie directeuren als direc torium, de taak van een provinciaal WV verzorgen. Bovendien, en part time directeur dat zien we die man al doen", stelden de vertegenwoordi gers van de plaatselijke VVV Ensche de, gesteund door andere leden. Anderen waren het echter met het provinciale bestuur eens, dat de Provinciale WV zou moet.en blijven bestaan, als een goede onderhan- delings- en gesprekspartner met de provincie en de NBT. Zij stelden, dat deze overkoepeling voor een ge coördineerd beleid in Overijssel nood zakelijk is. „Bij versnippering blijven we nergens meer. De provincie zal een gesprekspartner moeten hebben op provinciaal niveau, met een vak man als directeur, die in staat is Overijssel op toeristisch gebied een eigen gezicht te geven en de activi teiten te coördineren en in goede ba nen te leiden. Kortom, een functiona ris die Overijssel kan verkopen", von den zij. Op uitnodiging van. de Apeldoom- se Zwem- en Poloclub "AZC" heeft de Holtense Zwemclub "Twenhaars- veld" zondag deelgenomen aan re- cratieve zwemwedstrijden in het Sportfondsenbad te Apeldoorn, deelnemers waren behalve de Holten se club. "AZC" te Apeldoorn, zwem club "Brummen", "OKK" te Eer beek en Protheus te Twello. De jeugdige Holtense zwemmers en zwemsters waren in deze clubont moeting zeer succesvol en wisten na spannende strijd tegen Protheus, als winnaars uit de strijd te komen. Halverwege,; het programma was de achterstand der Holtenaren op Pro theus liefst 19 punten, maar toen moest ,,'t zware geschut" van Twen- haarsveld nog aan de start verschij nen. De achterstand werd toen, me de door het winnen van de estafet- te-numers, in een veilige voorsprong omgezet. De einduitslag was: 1 Twenhaars- vela, Holten 127 punten; 2 Protheus Twello, 114 punten; 3 OKK, Eerbeek 100 punten; 4 Zwemclub .Brummen' 99 punten en 5 AZC, Apeldoorn, 80 punetn. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de voor zitter van "AZC" en kon de ploeg leider van Twenhaarsveld. de heer K. T. de Vries een prachtige stand aard met plaquette in ontvangst ne men. Alle deelnemers en deelneem sters ontvingen een reep chocolade en een appel. Mr. Enklaar stelde, dat een aan te stellen directeur in dubbelfunctie een jaarsalaris zou moeten verdienen van, zonder sociale lasten, zo'n 25.000 gulden. Als men een nieuwe functio naris zou moeten aanstellen zou dat nog eens extra dat bedrag betekenen dat dan weer van het toch al schaar se budget af- zou gaa „Zo n directeur van één van de 3 streek VVV's aanstellen als hoofd van de Provinciale VVV in Overijs sel. dus hiërarchisch boven zijn twee streek VVV-collega's, is vragen om ruzie. Er moet een eigen full-time directeur voor komen", aldus een lid dat van mr. Enklaar's alternatief, dat men in de toekomst alle kanten nog op zou kunnen, als het budget door toenemend toerisme en grotere sbusidies hoger zou worden, niets wil de weten. Hij kreeg bijval met de opmerking Dit wordt touwtrekken tussen de 3 streek VVV's". Nadat de secretaris mr. J. ten Doesschate uit Zwolle, nogmaals in het kort de standpunten had sa mengevat. besloot het bestuur de he le zaak nog eens rustig te bepra ten, waarbij men dan alle meningen nogmaals zou bezien. De leden gin gen daar akkoord mee. Aan het begin van de vergadering waren de diverse verslagen over 1963, alsmede de rekening baten-lasten, de balans en de begroting 1970 zonder op- of aanmerkingen aangenomen. In de kascommissie werden benoemd de plaatsel. VVV's Rijssen, Denekamp en NO-Polder. Fransen van Manuel Penella de pas» dole „El Gato Montés"; Nico Dos- tal's potpourri ..Servus Wien"; „Five minutes with Jerome Kern" van Je rome Kern en tot besluit Lex Abel's mars „Longstreet Dixie". A1 met al een stralend programma dat zeer werd gewaardeerd en terecht met veel en hartelijk applaus werd be loond- Burgemeester Enklaar was zonder twijfel de tolk van allen toen hij H.M.V. en het Jeugdorkest en de dirigenten dankte voor het gebodene. Wij hebben op deze avond weer dui delijk kunnen constateren dat 't geld in „HMV" goed belegd is, zo besloot mr. Enklaar. De voorzitter van de supportersclub van „HMV", de heer •J. Wiggers, dankte de Holtense win keliers die een groot aantal prijzen beschikbaar stelden roor de tijdens deze uitvoering gehouden verloting die f 400,- opbracht. De kleurendia's van de Dorps school over de historie van Holten werden onlangs voor de ze- voor de zevende maal vertoond. De ze keer in Irene voor de ouders van de leerlingen .en voor andere belang stellenden. waaronder enkele speci aal genodigden. Als inleiding werden een paar beelden van de nieuwe E3 bruggen en tunnels getoond, waaruit bleek hoe snel de omgeving van het dorp bezig is te veranderen. Daarna verschenen beelden, gelicht uit een strip over de prehistorie, uitgegeven met medewerking van het Rijks Oud heidkundig Bodemonderzoek. Na de ijstijden kwamen mammoeten, neus hoorns .en ook rendierjagers hun wild achtervolgend, op het doek. Dan de grote Toendrabrand van ong. 3000 jaar voor Christus, die N.W. Europa in de as legde. Flora en fauna her stelden zich en de aarde werd hier opnieuw bewoond. Verschillende volksstammen trokken door deze streken, of vestigden zich hier. Leef wijze en dodenritueel werden getoond. Ingevoegd werden de sporen van de Holter bewoners zoals bijlen en graf heuvels. Vervolgens werd een brug geslagen naar de 20e eeuw, door een aantal keren de jaargetijden te la ten afwisselen door het vertonen van natuurfoto's, die in vroegere eeu wen g-elijk zouden kunnen zijn ge weest. onderbroken door het verto nen van de prachtige Lebuinuskerk te Deventer, herinnerend aan de apostel Lebuinus die het Christen dom predikte in ons gewest. Nog maals onderbroken door het verto nen van de Hervormde kerk te Hol ten, als symbool van de overgang van heidendom tot Christendom in onze marke. Daarna werden enkele „lemen huisjes" vertoond en' enige oude boerderijen en schuren uit de buurtschappen. Uit eigen dorp her leefden een korte tijd de openbare school, de diacontehuizen. het oude slachthuis, enz. -Verschillende dia's over de torenrestauratie en het in wendige van de tor-en trokken een ogenblik de aandacht. De mensen werden ook niet vergeten. In de vo rige eeuw waren ze geboren. Som migen zijn reeds t.er aarde besteld, anderen nog in leven, maar hoogbe jaard! Belangrijk was door alle tijden heen het temmen van het dier. De mens probeerde al vroeg het dier diensten te laten verrichten op allerlei gebied. Dit werd op het doek gebracht in de vorm van werkende paarden, een kudde schapen op de heide, een stal met biggen, een kloek met kuikens, pikkende kippen, enz. Tenslotte wer den beelden getoond van mensen en dieren, bloemen en planten, die sa men in de wereld moeten kunnen blijven leven. Dat het niet zover zal komen, aldus de samensteller van de ze diaserie, de heer Brouwer, dat door chemische middelen de slootwal len en beekoevers van hun luister zullen worden beroofd. De weten- fenschap neemt .een hoge vlucht, maar laat de wereld leefbaar blijven. Ongeveer 190 personen woonden de ze diavond bij. De oudercommissi© van de Dorpsschool bood koffie aan in de Dauze. In ons nummer van 31 oktober j.l. loonden wij een van de nieuwste foun dations van Wala „Wala Medaillon" een geheel nieuwe presentatie van bij elkaar passende beha's, panties, gaine, corselets, slipje en onderjurk. Bovenstaande foto is weer een ande re combinatie. Lichte, bijzonder soe pele beha. volgt iedere beweging en doet het figuur op z'n voordeligst uit komen. Wees slank zelfs al zoudt U menen, dat U zich geen nauwsluitende pan talon of rok kunt veroorloven. Bijzon, der comfortabel is deze Lycra lang- legpanty. K j»;

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 5