Aanleg nieuwe provinciale weg Holten-Gelderse grens in volle gang Dampo „De IIoI torberg gaat zelf motocross or ga niseren SVV I-Blauw Wit I 4-1 SPOR TCOMMISSIE SAMENGESTELD U.D.- HOLTEN 0-1 Het Anker I sloeg K.O.T. I met 6-2 Meningen over reorganisatie verdeeld plaats van koeien in Zandzuiger nam BILJARTEN c£ir> Muzikale Familie Service munKHRDT'S Holten ontvangt ABS Doelman Breukink niel te passeren Vier tot 500 toespijzen Resultaten voetbaljeugd V oorbeschouwin g jeugd ..Holten" Eir werd druk geschoten Bronchiletten Veel kwartjes voor Bartje Vr^xïag 21 november 1-969 Blauw Wit heeft in de uitwedstrijd tegen SVV" (Sibeulo) een goede par tij gespeeld (ruststand 1-0) doch na de thee was Sibeulo de betere ploeg. Het samenspel was bij de gastheren veel beter verzorgd en de kansen die er kwamen werden op de juiste ma nier benut. Renger Veldhuis redde nadat de Sibeulo midvoor de stand op 4-1 had gebracht met nog plm. 20 minuten te spelen de eer. De Blauw Witte jeugd deed het heel goed. De pupillen wonnen met 3-1 van Enter (.Jan Paalman 1 x en Rudie Dekker 2x). Voor de junioren was er tegen GFC een gelijkspel en de ju nioren B 1 wonnen met 4-0 van Hec tor B2. Voor de doelpunten zorgden Kenk Aanstoot (2 x) Henk Veltkamp (lx) terwijl een van de Hector jongelui nog zorgde voor een presentje door in eigen doel te schieten. KOPLOPER SPORTCLUB RIJSSEN- OP BEZOEK Blauw Wit 1 speelt zaterdag om half drie thuis tegen het eerste van Sportclub Rijssen, dat het vorig sei zoen promotie naar de 4e klasse juist mis ging. De club van dokter Oosthoek doet het dit seizoen weer best en we achten Blauw Wit niet in staat om de rood-witten in hun op mars een halt toe te roepen. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vastgesteld: Twenthe dl Blauw Wit dl, 1.50 uur Enter Vooruit bl BI. Wit bl 1.30 u Enter Vooruit cl Bl. Wit cl l.ts u BIJ VERKOUDHEDEN In de maandagavond onder voorzitterschap van de heer H. W. Goorman in het clubhuis, caie Vruggink, gehouden buitengewone ledenvergadering van de Motor- en Automobielclub ..De Holter- berg" is met bijna algemene stemmen besloten om de jaarlijkse motocross als motorclub zelf te organiseren. Tot op dat moment bestond er een z.g. ^Organisatiecommissie Motocross Holten" gevormd uit negen leden van ,,De Holterberg" en uit negen leden uit of aangewezen door de Braderiecommissie, een constructie die enkele jaren geleden ontstaan is na de eerste motocross een z.g. zwartte cross die door de braderiecommis sie georganiseerd was. Aangezien de KNMV hiertegen bezwaren had, maar het financiële draagvlak van de motorclub onvoldoende was, besloot men toen door vorming van een waarborgfonds en een gezamenlijke commissie tot organisatie van dit jaarlijks motor sport evenement t£ komen. Deze commissie heeft uitstekend ge werkt, maar de jongere leden van de motorclub zag'en de organi satie liever geheel in handen van hun eigen club. In een voorvergadering in het Sta- tionskoi'fiehuis bleek, dat hiertegen van de zijde van braderiecommis sie geen bezwaren bestonden, mits de gevormde reserve op gelijke voet zou worden verdeeld. Voorzitter Goorman bracht dan De Spar organiseert reeds een aan tal weken in haar radioprogramma Muzikale Familie Service" via Radio Veronica ('s maandags 15.30 uur) en Luxemburg ('s zondags 10.30 uur) een disc-jockey wedstrijd voor huisvrouwen onder de titel „Wie wordt de Spar disc-jockey van het jaar." Deze competitie staat onder leiding van Pim Jacobs. De voorrondes zijn geweest, zodat het nu dus begint te spannen. De uitzendingen van de hal ve finale en finale vinden plaats van begin tot en met half december. Eind december is bekend wie De Spar disc-jockey van het jaar is. De winnares besluit het jaar met het presenteren van een door haar zelf samengesteld programma, met daar bij als prijs: een zesdaagse reis voor twee personen naar Parijs. ook uitdrukkelijk onder de aandacht van de leden, dat het financiële risi co aan de organisatie van een moto cross verbonden in het vervolg hoofdelijk geheel voor rekening van de leden van zijn club zou zijn. Hiertegen bestond bij de grote meer derheid van de vergadering geen be zwaar, zodat men besloot op fifly- fifty basis uiteen te gaan. In deze vergadering werd besloten een sportcommissie te benoemen, die met het bestuur in het vervolg de jaarlijkse motocross zal organise ren. Deze commissie zal bestaan uit de bestuursleden: H. W. Goorman, Joh. Arfman sr., G. H. Egbers. G. J. Stevens, D J. Schooien, Joh. Krieger, .J. M. Wansink, G. H. Ban- nink en H. Heijenk en de sportcom- missieleden. die staande de vergade ring aangewezen en gekozen werden, t.w.A. Lebbink, W. Beijers. B. J. Oplaat, J. A. Aanstoot, H. Veltkamp, E. Krikkink, J. J-l. Markvoort, G. J. Volkerink en W, Wevers. De meeste leden van de braderie commissie waren of werden lid van dé motorclub. Het werd geen droevig afscheid. De voorzitter van de braderiecom missie. de heer Beijers. dankte de mensen van de motorclub voor de goede samenwerking en voorzitter Goorman van de motorclub dankte op zijn beurt de bradoriecommissie, in het bijzonder de heren: F. ter Hoeven, penningmeester van de crosscommissie, H. J. G. Brinks, se cretaris, .J Wiggers, D. J. Wansink en G. J. Nikkels, die geen lid zijn van de motorclub. Hij deed mededeling van een schrijven van de KNMV, waarin de Holtense motorclub wordt bedankt voor haar aandeel in de organiastie van de kampioensnt der KNMV en van een gezelligheidsrit. welke op zaterdag 13 december gehouden zal worden. HOOFDPIJN poeders Holten 1 krijgt zondag ABS 1 op bezoek. Het vorige jaar werd daar van nogal wat fanfare gemaakt en o.a. een streekderby genoemd. Het is een hele gewone ontmoeting net als alle andere competitiewedstrijden, waarbij de Holtenaren op hun hoede moeten zijn om geen puntjes te va liezen, want de Bathmeners zijn lang geen gemakkelijke tegenstanders al staan zij op de zevende plaats met acht punten. Er kunnen zondag weer hele ty pische uitslagen vallen, want er ko men weer sterke ploegen tegen elkaar in het. veld, t.w. Wilp - Sallandia, Heerde - UD, Raahe. Wijhe, Zwols- Boys-Zwolle en Heino-Vl. en Kracht- De supportersver. zal weer een ver loting organiseren in de hoop, dat het gehele legioen weer aanwezig is om zijn favorieten aan te moedigen. Laten wij onze jongens eens een beetje meer aanmoedigen, dat steeks ze een hart onder de riem. De opstelling is als volgt: D: Breu- kink (mooie Barend): a: Kaiser. Paalman, JVIai'kvoort en Brands: m: Meinsma en Den Heijer; v: Vene klaas, Soer, Kwintenberg en Reilink. Res.: Pasop, Broersma en Knapen. WEDSTRIJDPROGRAMMA Zaterdag; Oldenzaal al—Holten al 2.45 uur; Holten bl DES bl 3 u; DES b2 Holten b2' 3 uur; Achilles '12 cl Holten cl, 3 u.; GFC c2 Holten c2, 1.45 u; Holten c3Excel sior c3, 1.45 u; De Zweef dlHol ten d2, 10 u; Holten dlDES dl. 10 u; Holten d3 DES d2 10.45 u: Do Zweef d6 Holton d5 10.45 u. Zondag: Holten 1ABS 1, 2.30 u: MVV 2 Holten 2 10.30 u: Niivurdal 2—Holten 3, 10.30 u; Holten 6— Almelo 8 9.15 u; Holten 4 RKSV 3 11.15 uur. Waar enkele maanden geleden de zwartbonte koeien van kaas boerderij Cats nog vredig liepen te grazen, spuit nu een zandzuiger haar blubberige massa binnen het getraceerde dijklichaam voor de nieuwe provinciale weg Holten-Gelderse grens. Vijftigduizend ku bieke meter zand moet hier, tussen de grote viaduct over de E-8 en het kleine viaductje in de Braamweg, een afstand van plm. 250 m, worden opgespoten. Met een vrachtauto van 120 ton van een Gro nings Transportbedrijf is het middenschip van de zandzuiger, dat zelf 48 ton weegt, van Leer in Duitsland, naar de zandput in de Beuseberg vervoerd. In totaal weegt de zandzuiger 65 ton. Hij heeft een capaciteit van 420 pk met een zuig- en persleiding van 35 mm. Met kleine stalen caissons wordt de persleiding drijvend gehouden. Voor de elektrische installatie is de zandzuiger nog uit gerust met motor van 15 pk. en men kan .er bij wijze van spreken, direct na de opspuiting al op lopen. Toen de zandzuiger arriveerde was er nog geen druppel water te beken nen, want de waterstand is momen teel' bijzonder laag. Men heeft' deze situatie echter bijzonder handig op gelost door de Groteboerswateiiei- ding af te dammen en het water naar de plek t.e leiden, waar, het eerst gezogen moest worden.. Het opgespo ten water op het dijklichaam, komt "Uitvoerder en tijdelijk schipper, V. der Meer, in dienst van de Fa. H. Hageman in Coevorden, die voor dit werk onder-aannemer is van de Fa. Merks uit Velddriel bij Nijmegen, vertelde, dat men probeert te gaan naar een opspuiting van 10.000 m3 per week. Men zuigt; tot een diepte van 8 meter en in totaal zal uit het complex van pl.m. 7 ha. 150.000 a 160.000 m3 zand gezogen worden. Het zand is van zeer goede kwaliteit via buizen weer op de plaats van her komst terug. Er zal nog heel veel zand opgespo ten moeten worden, voordat het W'eg- lichaam op gelijk niveau ligt als het viaduct over de E-8. Het opspuiten moet in mei 1970 klaar zijn. Uit de zelfde zandput rijden vijf zware Henschel-vrachtauto's dag in dag uit zand naar een depot, dat de Provinciale Waterstaat aan het vor men is aan de Dorperdijk ongeveer tegenover de IJsbaan 'De Noordpool' Tot. zover is ook het weglichaam voor de nieuwe provinciale weg in wor ding, dat gelegd is. naast de bestaan de Larenseweg. Deze weg zal de eer ste jaren de Dorperdijk niet over schrijden, maar even tevoren haaks op' dë Uesfaëridë Larenseweg gepro jecteerd worden, zoals uit het onlangs gepubliceerde situatieschetsje duide lijk was af te lezen. De nieuwe provinciale weg zal na melijk voorlopig niet vanaf Raalte via Neerdorp en Holtcrbroek, over de Devcnterweg en de spoorlijn Devcn- ter-Almelo (eventueel er onderdoor) worden doorgetrokken tot de Dorper dijk. De plannen van het Rijk om een weg aan te leggen ten oosten van De venter vanaf de E-8 naai- Zwolle, hebben de plannen van de provincia le waterstaat doorkruist. Omdat n thans over veel zand beschikt wordt het zanddepot aan de Dorperdijk ge vormd voor het geval deze doortrek king wel door mocht gaan. Men wil eerst de frequentie van de nieuwe weg E-8 Zwolle afwachten. Er worden van de z\jde van de pro vinciale waterstaat, thans plannen voorbereid om de Oude Larenseweg vanaf de plaats waar het verkeer van de nieuwe weg, omstreeks 1971, d&arop "wordf geleed '(ten zuiden a de Dorperdijk) te verbreden, want dit is maar een smalle weg, die niet op druk en zwaar ervoer is berekend. Dit zal moeten geschieden tot de plaats waar de gemeente Holten een geheel nieuwe verkeersweg door het plan "De Iiaar" gaat aanleggen, die uitkomt in de monding van de Gaar- denstraat vlak bij de spoorwegvia duct. Een situatie, die al tot heel wi discussie aanleiding heeft gegeven. Ook hier zullen voorzieningen moeten worden getroffen. Er zijn zo vertelde mevr. Bakker van de afd. Voorlichting van „Coni- mex N.V." in de op 6 novem ber in het gebouw „Rehoboth" gehouden maandelijkse bijeenkomst van de afd. Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen 400 a 500 verschillende toespijzen en de moge lijkheden van ie's lekkers op tafel zijn enorm uitgebreid en eigenlijk on beperkt. Men kan de toespijzen zo duur maken als men zelf maar wil. Tijdens een gezellige en leerzame causerie van mevr. Bakker maakte de „Conimex" kok lekkere hapjes (nasi, bami etc.) klaar die bij de da mes gretig aftrek vonden. ondanks hard werken van alle spe lers. Na de rust gingen de gasten be wust wat defensiever spelen. U.D. probeerde het vooral met lange ho ge voorzetten, die door de Holtense defensie echter goed verwerkt wer den. Bovendien bleek na de rust kee per Breukink niet te passeren, ook niet bij keiharde schoten in de hoek. Holten stond soms met de rug tegen de muur, maar kreeg door enkele uitvallen toch nog aoelrijpe kansen. Veneklaas verzuimde, doorgebro ken, te doelpunten en Gerrit Soer, deze keer in de voorste gelederen spelend, scoorde in de voorlaatste minuut nog een doelpunt, dat echter wegens buitenspel werd afgekeurd. Uitslagen en de stand in 4A: Sailandia-Hcerde 0-0 L D-Holten 0-1 ABS-Heino 3-1 Vlugheid en Kracht-R ilte 1-1 ZwoIIe-Wilp 2-1 Wijhe-Zw. Boys 1-2 Zwolle 10 5 4 1 14 17-11 Sallandia 10 5 2 3 12 20-16 Heerde 10 4 4 2 12 19-14 UD 10 5 2 3 12 13-16 Holten 10 4 4 2 12 15-13 Raalte 9 4 3 2 11 17-12 Zwolsche Boys 8 2 4 2 8 13-15 V. en 10 2 4 4 8 14-16 ABS 10 4 0 6 3 14-22 Wilp 9 2 3 4 7 11-11 Wijhe 10 2 2 6 6 13-22 Heino 10 0 6 4 6 9-17 De diverse jeugdploegen van „Hol ten" hebben jl. zaterdag weer goede resultaten geboekt in de diverse ge speelde competitiewedstrijden. Zo behaalde het a-elftal een verdien stelijk 2-2 gelijk spel tegen koploper Quick a in Oldenzaal waardoor de afstand op de ranglijst op het zelf de niveau is gebleven. Ook medegegadigde Vr. Boys a speelden zaterdag gelijk tegen GFC a. Het kostbare puntje werd in de laat ste minuten uit het vuur gesleept. Bl behaalde een benauwde 3-2 zege op het zwakke Nijverdal b, en ons inziens had dit een grotere over winning moeten zijn, doch ook het beste paard struikelt wel eens. Het b2 team kwam verrassend voor de dag door Eversberg bl met 5-1 te kloppen en dit is toch meer dan wij verwacht hadden. Hierdoor steeg dit elftal enige plaatsen op de competi tieladder. Cl behaalde ook een 5-1 zege op hekkesluiter Oranje Nassau cl en behielp hiermede haar uitste kende 2e plaats. Houden zo jongens! C3 speelde uit met 10 man tegen het sterke SOS cl en ,dank zij het goede keeperswerk van v. d. Worp werd de ze wedstrijd ..slechts" met 4-0 ver loren. Alle jongens hebben hard voor een beter resultaat gewerkt en de Mars kwam hen tenvolle toe! Pupillen dl deed het dit keer ook goed en versloeg Eversberg dl met de kleinst mogelijk cijfers (1-0). Hierdoor werd haar positie op de ranglijst ietwat verbeterd en dit was ook hard nodig. D2 deed verdienste lijk werk door SDOL dl met een 2-1 nederlaag naar huis te sturen in een .van. ..Holten" zijde goed gespeelde wedstrijd. D3 behaalde voor de ver- andering eens..,een.-,2-2 gelijk spel te gen De Zweef dö ha een aanvanke lijk 2-0 opgelopen achterstand. Na de rust kwam de ploeg geweldig op zetten en werd er alsnog een gelijk spel uit het vuur gesleept. De plaat selijke ..derby" tussen c!4 en d5 werd met een 1-0 zege in het voordeel van d4 beslist. Het was een leuke en spannende wedstrijd tussen de jong ste „aanwinst" van Holten. A.s. zaterdag is het een drukke dag voor de Holtense jeugdvoetballers, want tien van de elf teams moeten in de „wei". Het a-elftal gaat weer naar Oldenzaal en speelt nu tegen Oldenzaal a en wij verwachten tegen één der mindere goden in deze af deling zonder meer een overwinning. Bl speelt thuis tegen DES bl, en ook hier voorspellen wij een zege der thuisclub, terwijl b2 uitspeelt tegen DES b2 met een redelijke kaps op beide punten. Cl gaat een bijzon der moeilijk tegenstander, Achilles cl in Hengelo, bekampen en wij be twijfelen of zij in staat zullen zijn met een overwinning huiswaarts te keren. C2 heeft het, dachten wij, iets ge makkelijker in de uitwedstrijd tegen GFC c2 en indien zij haar goede posi tie wil handhaven, moet elke match twee punten opleveren. C3 speelt thuis tegen Excelsior c3 en zo spelend als zaterdag zit er echt wel een kansje in op één der beide punten. Pupillen dl speelt thuis tegen DFS dl met een redelijke kans op suc ces, terwijl wij d2 niet veel goeds voorspellen tegen koploper De Zweef dl. Of zorgen zij soms weer voor een verrassing? D3 speelt thuis tegen DES d2 en het wordt nu weer eens lijd dat er een zege behaald wordt. D4 heeft een week rust, terwijl ten slotte d5 een uitwedstrijd speelt tegen De Zweef d6 en heeft nu zeker een kansje op een kleine zege. Vr. Boys a 9 5 4 0 14 19— 8 Quick a 10 6 2 2 14 27—17 Rietvogels a 10 4 5 1 13 15— 9 Holten a 9 4 4 1 12 2516 HSC a 10 4 4 2 12 21—13 GFC a 10 3 5 2 11 7—11 La Prem. a 10 4 2 4 10 1815 Borne a 9 3 2 4 8 17—16 Oldenzaal a 10 3 1 6 7 1320 DOS a 9J 4 4 6 1318 Oranje N. a 10 1 3 6 5 8—20 Haaksb. a 10 1 2 7 4 729 Uit bovenstaande competitiestand blijkt dat Holten a, voor het eerst in deze klasse spelend, een zeer fraaie positie in de kopgroep inneemt vooral als men hierbij in aanmerking neemt, dat zij tot nu toe slechts 3 thuiswedstrijd heeft gespeeld en alle medegegadigden nog thuis ont moet. Bijzonder opvallend is, dat er weer veel gelijke spelen zijn, nl. 19 wedstrijden van de gespeelde 58. Zandzuiger in de weide van Cats bezig voor het opspui ten van de nieuwe provin ciale weg Holten-Gelderse Wie een mooie, briefkaart van cle sympathieke held Flans wil hebben, kan die bij UNICEF krijgen. Het Kinderfonds heeft van de NOS en van de acteur zelf de toestemming gekregen de hierbij afgebeelde foto aan te bieden van de hoofdfiguur van de teleinsieserie ..Floris", die elke zondag avond om vijf over zeven wordt uitgezonden om onze jeugd te amuseren en te ontspannen. Wie f 1,50 aan UNICEF stuurt krijgt de fotokaart franco thuis. Betaling door overschrijving van zoveel maal f 1.50 als u fotokaarten wilt ontvangen op giro 7515 ten nume van UNICEF. Den Haag. Voor trie geen giro heeft: f 1.50 in postzegels extra plakken op een met 20 cent gefrankeerde briefkaart, geadresseerd aan INICEF, postbus 1S57. Den Haag. Voor elke foto moet. in dat geval een briefkaart worden gestuurd. Zoivel op giro als op briefkaart alleen maar vermelden: FLORIS. De uitslagen van de op 7 en 10 no vember gehouden schietwedstrijden voor het onderlinge clubkampiocn- schap van de Schietvereniging „De Eendracht" waren als volgt: 7 nov.: Klasse A: 1, B. Brinkman 137 p., 2. I-I. J. Nekkers 131 p. Klas se B: 1. H. Paalman 127 p., 2. G. Schuppert 121 p., Klacce C: 1. J. A. Aanstoot 132 p.. 2. J. Manenschijn 131 p., 3. A. Schuppert 130 p., 4. G. Jansen 129 p., 5, G. Tuitert 128 p., 6. G. J. Aaftink 126 p.. 7. .J. ten Dam 123 p.. 3. B. J. Oplaat 122 p.. 9. A. Paalman 120 p.. 10. A. Pekkeriet 120 p.. 11. D. J. Nijendijk 117 p.. 12. J. Sluiter 117 p., 13. J. Bouwhuis 117 p.. 14. J. van Asselt 116 p., 15. F. J. Sluiter 115 p.. 16. D. Jansen 115 p.. 17. A. Bieleman 104 p., 18 A...J Bos 101 p., 19. H. Stukker 90 p., en 20. M. Bosschers 85 p, 10 nov.: Klasse A: 1. B. Brinkman 133 p.. Klasse B.: 1. H. Paalman. Klasse C.: 1. G. Jansen 129 p., 2. B. Oplaat 128 p.. 3. J. A. Aanstoot 123 p.. 4. J. Manenschijn 122 p.. 5. A. Paalman 122 p.. 6. A. J. Bieleman 119 p.. 7. A. Schuppert 118 p., 3. G. J. Aaftink 118 p.. 9. J. van Asselt 116 p., 10. J. Sluiter 116 p.. 11. G. Koopman 111 p.. 12. D. Jar.sen 101 p. en 13 H. Stukker 99 p. Het algemeen klassement is na zes Een in gewijzigde opstelling spe lend Holten heeft koploper U.D. een kleine, maar verdiende nederlaag toegebracht. De thuisclub, met een hechte robust spelende defensie kreeg voor de rust enkele kleine kansen o.*a. bij twee indirecte vrije schoppen in het Holtense doelgebied. Holten kwam hier goed doorheen en nam in de 39e minuut de leiding toen middenspeler R. den Heijer een voorzet van rechts vanaf 20 meter subliem inschoot. De Deventer goalie had daarvoor een inzet van een eigen achterspe ler met moeite nog tot hoekschop kunnen verwerken. De opbouw van de Holtenaren was wat beter verzorgd, al maakte de voorhoede een wat povere indruk Hoestdrank in tabletvorm. f 1.~ wedstrijden: Klasse A. B. Brinkman 132.0 p. Klasse B: H. Paalman 125.6 p.. Klasse C: 1. J. A. Aanstoot 126.3 p. 2. G. Jansen 123.6 p.. 3. B. Oplaat 121.5 p.. 4. A. Schuppert 112.3 p.. 5. A. Paalman 119.1 p., 6. J. Ma nenschijn 118.8 p.. 7. J. van Asselt 114.1 p.. 8. A. J. Bieleman 114.1 p.. 9. J. Sluiter 111.5 p., 10. .D J. Jansen 110.8 p., 11 G. J. Aaftink 110.5 p. en 12 H. Stukker 105.1 p. De collecte ..Een kwartje voor Bartje" ten behoeve van de Vereni ging ,Bartimeü' heeft f 512,50 opge bracht. Zij geschiedde door school kinderen. Aan de gevers en collec tanten wordt hartelijk dank gebracht. NIJVERDAL Als we spreken van een sensationeel verloop van de competitie, dan is dat dit jaar dui delijk het geval in de eerste klasse van de biljartcompetitie van de bil jartbond "Ons Genoegen" te Nijver dal en omstreken. Leider MKV 1 uit Raalte kwam op eigen biljart niet verder dan een 4-4 gelijkspei tegen Dreyerink 1 uit En ter, dat als tiende stond genoteerd maar nog groter was de verrassing die we uit Holten hebben te melden, want daar haalde Het Anker 1 het stoute stukje van vorig jaar voor de tweede maal uit., om KOT 1 uit Nij verdal een 6-2 nederlaag toe tebren- gen. Wel moest de Tonne 1 uit Hel- lendoom in Haarle een partij pri.isge- ven tegen Haarlerberg 1. maar haar achterstand op MKV 1 bedraagt nu met hetzelfde aantal gespeelde par tijen slechts vier malchpunten meer. Belangrijk zal dus het treffen wor den tussen MKV en de Tonne dat zeer binnenkortop het programma staat. Ten Berge 1 uit Enter doet mo menteel ook weer verwoede pogingen om aansluiting met de kopgroep te krijgen en de 8-0 overwinning die men deze week in Hellendoorn weg haalde bij HBC 1 betekent ongetwij feld een stap in de goede richting. VIOS 1 uit Rijssen had tegen de verwachting in nogal veel moeite met het bezoekende Bolscher 1 uit Enter en kwam niet verder dan een puntenverdeling (4-4) Belangrijk, voor wat de bezetting van de onderste plaats betreft was zeker de ontmoeting NBC 2 (Nijver dal ten VOP 1 (Holten). Veel krachts verschil bleek er niet te bestaan, zo dat de wedstrijd in een 4-4 gelijkspel eindigde. Door deze uitslag blijft NBC 2 haar vier matchpunten voorsprong behou den op het Holtense VOP I. Tenslot te won Spekhorsi 1 uit Rijssen met ruim verschil van De Poppe 1 in Nij verdal (7-1). De beste partij alsmede de hoog ste serie kwam deze week wederom op naam van de heer F. J. Webbink van De Tonne 1 n.l. 125 caramboles in 11 beurten met daarbij een goede serie van 57. In de tweede klasse zijn Kalfster- man 1 uit Holten en De Budde 1 mo menteel in een fel gevecht gewik keld wat betreft de leiderspositie. Kalfsterman kreeg deze week op ei gen biljai't nogal een verrassende 5-3 nederlaag te incasseren van VOG 1 uit Rijssen. terwijl De Budde 1 via een 6-2 overwinning in haar thuis wedstrijd legen HBC 2 uit Hellen doorn, Kalfsterman nu tot op een matchpunt is genaderd. Overige uit slagen in de tweede klasse: Koedijk 1 (Rijssen) Jansen 1 (Holten) 4-4: Lierinck 1 (Haarle) De Poppe 2 (Nijverdal) 6-2; De Tonne 2 (Hellen doorn MKV 2 (Raalte) 1-7: KOT 2 (Nijverdal) Vloedgraven 1 (Lut- tenberg) 4-4: en NBC 3 (Nijverdal) Bolscher 2 (Enter) 4-4. De beste partij in de tweede klas se kwam op naam van A. Alberts van Jansen 1 (100-21 brtn). In de derde klasse zal de span ning er vlug uit zijn als men de over winningsreeks van Oudelaar 1 uit uit Nijverdal, niet snel onderbreekt, want ook deze week zegevierde dit viertal in Ri.issen met een 8-Ó over winning op VIOS 2. Overige uitslagen in de derde klas se; VOP 2 (Holten) De Budde (Nij verdal) 4-4; Soekhorst 2 (Rijssen) KOT 3 (Nijverdal) 6-2: Roelofs (Nijverdal) OBK 1 (Nijverdal) 6-2: VOG 2 (Rijssen) Kalfsterman 2 (Holten) 2-6; De Sport 1 (Wierden) Jansen 2 (Holten) 6-2: Jansen 3 (Holten) Lierinck 2 (Haarle) 0-?,. In de vierde klasse gaan twee ploe gen met hetzelfde aantal matchpun ten aan de leiding n.l. MKV -3- uit Raalte dat deze week Oudelaar 2 uit Nijverdal een 8-0 nederlaag toebracht en Koedijk 2 uit Rijssen dat deze week in Hellendoorn met een gelijk spel genoegen moest nemen tegen De Ster 2. De heer J. Legebeke bracht deze week de beste partij op zijn naarn n.l. 60 caramboles in 19 beurten. Overige uitslagen in de vierde klas se: De Tonne 3 (Hellendoorn) De Sport 2 (Wierden 0-8: MKV 4 (Raal te) Het Anker 2 (Holten) 2-6; OKB 2 (Nijverdal) Haarlerberg 2 (Haar le) 4-4: De Poppe 3 (Nijverdal) Spekhorst 3 (Rijssen) 6-2; Bergzicht 1 (Lemele) De Tonne 4 (Hellen doorn) 8-0: en De Ster 3 (Hellendoorn Koedijk 2 (Rijssen) 4-4. Standen in de biljart competitie "ONS GENOEGEN" na 9 wedstrij den. Standen in de biljartcompetitie ,,Ons Genoegen" na negen wedstrijd- weken le klasse: 1 MKV 1 32—51; 2 De Tonne 1 32—47 3 VIOS 1 36—45; 4 KOT 1 32—43; 5 Ten Berge 1 3242; 6 Spekhorst 1 36—34; 7 NBC 1 32—32: 8 Dreye rink 1 36—32: 9 Het Anker 1 32—3": 10 Bolscher 1 32—28: 11 De Poppe 1 32—28: 12 Haarlerberg 1 36—26: 13 HBC 1 36—26; 14 NBC 2 32—22; 15 VOP 1 36—18. 2e klasse: 1 Kalfsterman 1 3649: 2 De Budde 1 ,3248; 3 Jansen 1 32—44; 4 Koe dijk 1 36—44; 5 Lierinck 1 36—42: 6 De Ster 1 32—36; 7 VOG 1 32—35; 8 MKV 2 3232; 9 Vloedgraven 1 36—32: 10 De Poppe 2 32—30: 11 Bol scher 2 36—27; 12 KOT 2 32—24: 13 HBC 2 36—22; 14 De Tonne 2 32—20; 15 NBC 3 32—19. 3e klasse: 1 Oudelaar 1 3653: 2 Spekhorst 2 36—47; 3 De Sport 1 3246: 4 OBK 1 32—38; 5 Lierinck 2 36—38; 6 De Budde 2 3236; 7 Jansen 2 3636: 8 Kalfsterman 2 3232; 9 Roelofs 1 36—32; 10 VOP 2 36—30; 11 KOT 3 32—26; 12 VIOS 2 32—24: 13 VOG 2 32—24; 14 De Ster 2 32—23; 15 Jan sen 3 32—14. 4e klasse: 1 MKV 3 32—54: 2 Koedijk 2 36—54: 3 De Poppe 3 3252: 4 Oudelaar 2 36—48; 5 De Sport 2 3241; 6 Het Anker 2 3239: 7 Haarlerberg 2 32—38: 8 OBK 2 32—29: 9 Bergzicht 32—27: 10 Lierinck 3 32—26: n De Ster 3 32—26: 12 MKV 4 36—26: 13 De Tonne 3 3622; 14 Spekhorst 3 3618: 15 De Tonne 4 364.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3