Holten ontvangt Sallandia Urnengalerij op nieuwe en urnentuin begraafplaats varkensproefbedrijf te gestart Regionaal Raalte .INFORMATIE" OVER RUILVERKAVELING HOLTEN-MARKELO Rembrcindt-herdenking o.l Kolschool HEERDE EN HOLTEN DEELDEN PUNTEN PSY TE STERK VOOR BLAUW WIT '66 IEUGD BREEKT BOERDERIITIE AF Varkenshouderij sterk in ontwikkeling pad Er komt een vindstersgroep SPORTIEVE EN SPANNENDE CROSS COUNTRY HET RONO- PROGRAMMA Benoemd te Deventer Behoefte aan Wordt station een mortuarium NS. opgeheven Samenwerking met Coberco llians mogelijk De Rembrandt- ten toonstelling verlengd Overzicht junioren en pupillen ..Holten" Vrijdag 7 november 1969 iMKiJ»:; J«;j{ i;iw J. In Raalte is donderdagmiddag van start gegaan het Varkens, proefbedrijf „Overijssel-Gelderland". De officiële opening geschied, de, in tegenwoordigheid van tal van vooraanstaande figuren uit de veehouderij en landbouw, door ir. E. F. Geessink, directeur veehou derij van het ministerie van landbouw, waarbij ook het woord ge voerd werd door burgemeester A. J. Ganzeboom van Raalte, de heer B. Weersink, namens de landbouworganisaties van Overijssel en Gelderland, door ir. Y. Kroes, consulent voor de varkenshouderij en architect E. Kiestra. Centraal in Nederland zal op enkele instituten fundamenteel en toegepast wetenschappelijk onderzoek plaats vinden op het gebied van voeding, fokkerij, huisvesting en gezondheid. Daarnaast zullen regionaal varkensproefbedrijven worden opgericht (waarschijnlijk in to taal 4), waar proeven genomen zullen worden die direct aanslui ten bij de praktijk en die ook een demonstratief karakter kunnen dragen. Dit meer op de praktijk ge richte onderzoek is van groot be lang omdat de varkenshouderij de laatste jaren sterk in ontwik keling is. Vooral ook de ver schuiving naar grotere eenheden werpt voor vele varkenshouders en voorlichters vraagstukken op het terrein van huisvesting, voe ding, verzorging e.d. op. Ze zul len op dit regionale proefbedrijf te Raalte een aantal van de hui dige praktijkproblemen worden aangepakt. Bedrijfsomvang Het bedrijf is gesticht op een per ceel grond groot 6 ha. Naast de wo ning voor de bedrijfsleider bestaat het bedrijf uit de volgende gebouwen: een zeugen- en opfokstal. bestaan de uit 2 afdelingen van elk 18 kraamopfokhokken, 2 afdelingen voor elk 30 guste en dragende zeu gen, 2 berenhokken, een voeder ruimte en strozolder. een meststal bestaande uit 4 afde lingen voor 64 varkens met groeps- huisvesting (3 dieren per hok) en De groepsleider van de Waarden- borchgroep, de heer B. Gerbers. en de groepscommissie hebben besloten een padvindstersgroep in Holten op te richten. Deze meisjesgroep zal or ganisatorisch uiteraard onder de Waardenborchgroep ressorteren. Reeds geruime tyd werd er van ve le kanten bij de groepscommissie op aangedrongen, om ook de jonge meisjes aan het padvindersspe! te laten deelnemen. De grote moeilijk heid was het vinden van goede leid sters. Tot vreugde van de groeps commissie bleken in Holten enkele Jonge mensen bereid om dit leuke werk op hun schouders te nemen. Het zjjn de dames G. Bluemink. D. Pieffcrs, R. Rensen, allen uit Hol ten en mej. J. Ooms uit Enter. Zij gaan instructie-avonden en cursussen volgen o mzich op hun taak voor te bereiden. Gezien het feit, dat de verkenners- en welpengroepen van de Waarden borchgroep al zoveel jaren goed draaien, mag verondersteld worden, dat de meisjesgroep (kabouters) eveneens bestaanrecht zal hebben. Deze kaboutergroep zal een open karakter krijgen, dat wil zeggen ieder kind kan toetreden ongeacht de levensopvatting van de ouders. De bijeenkomsten vinden plaats in het troephuis in de Beuseberg en wel iedere zaterdagmorgen van 10.00 uur tot ongeveer 12.30 uur. De eerste bij eenkomst is al op zaterdag 22 no vember. De contributie zal f 1.50 per maand bedragen. Alleen meisjes van 7 en 8 jaar kun nen toetreden. Zij kunnen zich opge ven dinsdagmiddag 11 november bij mej. D. Pieffers, Kolweg .55 tussen half vijf en half zes. Aangezien verwacht wordt, dat zich veel meisjes zullen opgeven is besloten om alleen op bovengenoem de datum en tijdstip leden in te schrijven. Degenen die zich het eerst aanmelden zullen 'net eerst aangeno men worden. Men streeft naar een begingroep van 16 meisjes. een centrale voederruimte en stro- opslag. een gebouw bestaande uit een vleu gel voor huisvesting van opfok- zeugjes (2x6 hokken), een vleugel met 64 hokjes voor individuele huisvesting van mestvarkens, een kleine quarantainestal en een voe der- en stroberging. een gebouwtje, bevattende een ber ging, ruimte voor personeel, ont vangstruimte voor excursies kantoor voor de bedrijfsleider. Op dit bedrijf is dus huisvestings mogelijkheid voor 96 zeugen, plm. 6( opfokzeugjes, 320 mestvarkens en en kele beren. De afdelingen voor de guste en dra gende zeugen en de opfokzeugjes zijn zodanig gebouwd dat meerdere huis vestingssystemen mogelijk zijn. Er wordt gescheiden mestbewaring toegepast. De mest wordt zo mogelijk verkocht, terwijl de gier in een pas- veersloot wordt gezuiverd. De afbraak van de gier middels een pasveersloot is een onderdeel van het onderzoek programma. Met een enorm enthousiasme vai amazones en ruiters werd de vorige week zaterdag, onder zeer gunstige weersomstandigheden, daar manege T: Beldman, een cross country ge organiseerd in de Beuseberg met als inzet een prachtige wisselbeker aan geboden door de firma Walter Sport te Enschede. Verreden werden een zware en een lichte cross. Na afloop reikte de heer T. Beld man in cafetaria ..De Zadelkamp" de prijzen uit, waarbij hij dank bracht 0.a. aan de grondeigenaren, voor het beschikbaarstellen van hun terrein, aan de heer van Romen uit Colm- schate, die als tijdwaarnemer fun geerde en ten slotte aan de deelne mers voor hun sportieve en spannende strijd. In 'n bijzonder gezellige sfeer bleef men nog wat napraten. De uitslagen waren: Zware cross met hindernissen: 1. P. Keun op Dumorez; 2. Wendy Gootjes. Markelo op White Phile; 3. Dries Willems op Tarpan: 4. C. H. Rietdijk op Sleipner: 5. Hr. Diepen veen, Almelo op Noblesse: 6. Minka Nijhuis, Nijverdal op White Pile. 7. Heieen Rietdijk op Sleipner; 8, Hr. Timmerhuis, Almelo op Amora9. mevr. Beekman. Markelo op Silvia; 10. Mieke Krekel op Cartouche; 11. Frans de Wit. Utrecht op Clous; 12. Wim van de Houwen op Black Boy; 13. Hans Brummer, Almelo op Mary; 14. Miny Kassenberg. Deventer op Lade Jane: 15. Henny Meijer. De venter op Dumorez: 16 Hr. Meser. Almelo op Noblesse; 17. Hr. Lam- mers. Goor op Black Boy; 18. Hr. Schuring, Almelo op Wimpel; 19. mevr. van Romen, Colmschate op Waja; 20. Koos v. d. Heuven. Lo- chem op Saruna; 21. K. Zeeman, De venter op Frisco; 22. Marike v d. Horst, Nijverdal op Bruintje; 23. Hr. Krikhaar, Almelo op Frisco; 24. Anette Lucas. Voorst op Bruintje; 25. Gerrit Zeeman, Deventer op Mary; 26. Hr. Oth, Deventer op Amora; 27. Hr. v. d. Voorst. Almelo op Tarpan. Lichte cross, zonder hindemissen: 1. Paul Gootjes. Markelo op Sihra; 2. mevr. Beldman op Waja; 3. mevr. de Boer Diepenheim op Sihra 4 Hr. Krosse, Abcoude op Wimpel; 5. Ina Lucas, Voorst op Bruintje; 6. mevr. Suerink, Deventer, op Dappertje; 7, mevr. de Ruyter, Rotterdam op Clous, ex equo 8 en 9 Ria Hogenslag op Dappertje, Marcel Suerink. De venter op Sneeuwwitje: 10. Hr. Ha mer. Amsterdam op Noblesse: 11. Hr. Meijer, Amsterdam op Clous en 12. mej. van 't Sant, Diepenheim op Gracia Maura. Waar geen plaatsna men zijn genoemd zijn de deelnemers woonachtig in Holten. Dezer dagen is het eerste nummer verschenen van Informatie voor het ruilvcrkavelingsgebied Holten-Marke- lo". een gestencild blaadje, dat o.m. gezonden wordt aan de inwoners (grondeigenaren en grondgebruikers) van genoemd ruilvcrkavelingsgebied. Het wordt uitgegeven door een con tactgroep die is benoemd door de Pro vinciale Raad voor de Bedrijfsontwik keling in de Landbouw in Overijssel op voordracht van de landbouworga nisaties. Deze contactgroep bestaat uit H. Kottclenbcrg, voorzitter, namens de OLM G. H. Bieleman, Dykerhoek 23, Holten, namens de P.1GO, J. H. Har- geerds, Leumansweg 2 Markelo na mens de Markclose PJGO-afdeling, J. W. Hulsman, Beuseberg 136 Holten, namens de CBTB. mevr. A. T. Mcycr- Boomkamp. Holterweg 9. Markelo namens de afd. Markelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en gievr. L. Steenhuis-Wieringa. namens de Holtense afdeling van deze bond Het secretariaat wordt verzorgd door ir. C. P. van Rossum te Hengelo, con sulent voor de Rundveehouderij en de Akkerbouw. Als adviserende instanties zijn aan gewezen de Cultuur-Technische Dienst en de voorlichtingsdiensten van de landbouworganisaties OLM en CBTB in Overijssel. Het blaadje bevat zoals de titel reeds zegt informaties o.a. over de samenstelling en werkwijze van de Plaatselijke Commissie, over de voor bereiding van bestek voor de verhar ding van wegen, de schatting der gronden, de aanleg van de provinciale weg Rijssen-Goor en over de verplich ting tol aanmelding bij de P.C. van de bouw en verbouw van woningen, bedrijfsgebouwen, inclusief o.m. kip- pen- en varkenshokken, houtopstan den en het verlagen en ophogen van percelen. De architectuur voor dit bedrijf be rustte bij het Coöperatief Bouwbureau voor de Landbouw te Rheden (direc teur architect E. Kiestra). De bouw werd gegund aan het aannemersbe drijf van de fa. Schuitemaker te En ter. Een door het bestuur ingestelde bouwcommissie heeft in overleg met de architect de bouwplannen gemaakt en de bouw begeleid. In deze bouw commissie hadden ook zitting een ver tegenwoordiger van Instituut voor Landbouwbedrijfsgebouwen en het Consulentschap voor Boerderijbouw, beide te Wageningen, welke heren 'n belangrijke bijdrage geleverd hebben. Investering en financiering Inclusief de grond en de woning heeft het bedrijf met de inrichting plm f 870.000.gekost. Deze investe ring is in grote lijnen als volgt ge financierd: 20V» a fonds perdu van het Rijk. 20% a fonds perdu van het Produkt- schap voor Vee en Vlees (PVV). 60"» hypotheek. Het benodigde bedrijfskapitaal is be groot op plm. f 200.000, In het RONO-sportprogramma Sport voor Sport, dat zondag tussen 18.30 en 19.25 uur wordt uitgezonden, komen naast beschouwingen en ver slagen uit het betaalde voetbal de nationale schaatsselectiewedstrijden aan de orde, die in Heerenveen wor den gehouden. Verder geeft Gosso Berga een ver slag van de tweede team-cross in Lochem. Uitgebreide aandacht wordt ook besteed aan de dam- en schaak competitie. Verder is er weer een lange reeks uitslagen, overzichten en berichten van andere sportevenemen ten, die in het weekend plaatsvinden. BEL DE RONO De Nederlands Hervormde Kerk houdt omstreeks Pinksteren 1970 epn algemene kerkvergadering. Door middel van deze vergadering wil de kerk komen tot een formulering van het beleid voor de komende jaren. De beleidsbepaling echter zal van onderop moeten komen en men hoopt op grote schaal kritiek, suggesties, wensen en vragen t.a.v. het beleid van de kerk, van zowel kerkdijken als niet-kerkelijken uit te lokken. De hele uitzending van de rubriek „Kerk en Samenleving" van de RONO zal op maandag 10 november van 19.15 tot 20.00 uur aan deze actie zijn gewijd. Men kan dan telefonisch kritiek, suggesties en ideeën t.a.v.. het beleid van de kerk in de jaren '70 kenbaar maken. De telefoongesprekken wor den rechtstreeks uitgezonden, terwijl leden van de provinciale agenderings commissie in de studio reageren op de ingebrachte ideeën en kritiek. De RONO kan maandag 10 novem ber aanstaande van 19.15 tot 20.00 uur bereikt worden onder nummer 050-32841. De heer J. A. Boersma, adjunct commies t.er secretarie te Holten is met ingang van een nader te bepa len dautm benoemd tot adjunct-com mies A ter secretarie van Deventer. Hollen 1 zal het zondag thuis moe ten opnemen tegen het Deventer Sallandia, dat ook al staat te drin gen om in de hoogste regionen te komen. Er was misschien zondag bij velen wat teleurstelling, omdat de roodzwarten het niet verder konden brengen dan een gelijkspel en omdat enkele mooie kansen verloren gingen, maar welbeschouwd mogen we niet ontevreden zijn over onze favorieten, want per saldo was Heerde de kop loper en vast geen gèmakkelijke te genstander. Zondag zal er ook tegen Sallandia hard geknokt moeten worden. In de goede zin van het woord natuurlijk. Daarbij kunnen onze jongens de steun van het gehele legioen niet ontberen. De supportersvereniging verwacht veel bezoekers en zal weer een ver loting organiseren, die wij gaarne bij iedereen van harte aanbevelen. Help de supportersvereniging aan geld. dat is de beste raad die wij u kun nen geven. Het wordt goed besteed. De opstelling voor zondag is gewij zigd en ziet er als volgt uit: Doel; D Breukink; achter Soer. Paalman, Markvoort. Brands; mid den Meinsma, Den Heijer; voor Hommes, Kaiser, Veneklaas en Rei- link. Reserves: Kwintenberg, Van den Bos en D Pasop. WEDSTRIJDPROGRAMMA Zaterdag: Holten a Borne a 1; 3.15 uur; Holten b 1 SOS b 1, 2.00 uur; Excelsior b 2 Holten b 2. 2.15 uur: PH c 1 Holten c 1. 3.30 uur; Enter c 1 Holten c 2 2.15 uur, SOS d 1 Holten d 2, 10 00 uur; Hol ten dj Excelsior d 1. 10.00 uur; Holten d 3 Excelsior d 3, 9.30 uur; Holten d 4 Haarl. Boys d 5. 11.00 uur; SOS d 4 - Holten d 5, 10.45 uur; Holten 1 Sallandia 1, 2.30 uur; TVC 2 Holten 2, 10.30 uur; De Tuk kers 2— Holten 3. 12.00 uur; Holten 6 Haarl. Boys 7. 12.15 uur; Holten 4 Enter 3, 10.30 uur; RV 3 Holten 5, 9.00. ln verband met het feit dat het 4 oktober j.l. 300 jaar geleden was dat Rembrandt (1606-1669) overleed, werd vorige week vrijdag in de Kolschool met behulp van dia's, geluidsband en reprodukties dit gebeuren ..herdacht". Voor die gelegenheid waren de gangen van het gebouw ingericht als expositie ruimte. Naast de vele repro's van zijn etsen en schilderijen (plm. 60 stuks) werd het werk van zijn tijdgenoten (zoals Pieter de Hoogh, Jan Steen. Paulus Potter, Vermeer, Van Ostade-etc.) niet vergeten. Wie er eens op let waarvoor veel van Rembrandts werk wordt gebruikt, zal versteld staan: op koek trommels. sigarenbandjes, bordjes, zilverwerk^ verftubes en dergelijke prijkt zijn naam of afbeelding. De leerlingen zelf verzorgden de krantenknipsels. Op de nieuwe begraafplaats te Holten zullen achter het bestaan de condoleancegebouwtje een urnengalerij en urnentuin worden aangelegd, kosten f 13.200,-, aldus besloot de raad in zijn vorige week vrijdagavond gehouden vergadering. De heer Ten Berge vroeg zich af of een dergelijke investering, gezien het gering aantal crematies, wel verantwoord is. Urnen kunnen ook in een dubbel graf begraven worden. Hij kwam met enkele cijfers. Slechts 3% procent van de as komt op de eigen begraafplaats, 84 procent wordt bij het crematorium verstrooid. „Wij zullen er langzaam aan moeten wennen, dat het begra ven op een eind loopt", ver klaarde de raadsvoorzitter. B. en W. hebben er ook wel even tegenaan gekeken, maar nu er een aanvrage ligt, meent het college, dat men de volksge zondheid een grote dienst kan bewijzen in verband met bo dem- en waterverontreiniging, om tot de aanleg over te gaan. Een gedeeltelijke aanleg is uit piëteitsoverweging niet wense lijk. Men kan aan zo'n galerij niet telkens gaan veranderen. „Hier was geen tussenweg. Men kan zo'n galerij en tuin niet provisorisch gaan aanleggen", merkte wethouder Rietberg nog op. Tegen het principe van cre matie had de heer Ten Berge geen bezwaar. Zjjn bezwaar gold voornamelijk het feit, dat als de raad wat vraagt er altjjd geen geld is. De raad voteerde nog f 8005.- voor gedeeltelijke verharding van de Geskesdijk. f 2963.- voor de aan schaf van leerlingenmicroscopen voor de scholengemeenschap en f 6720,- voor een vrachtauto. „De plaatselijke garagehouders konden hier niet bij worden inge schakeld". zei de burgemeester op een vraag van de heer Van Schoo- ten (BP). Het betreft hier 'n dump wagen en men raakt er twee oudé wagens mee kwijt. Oversteekplaatsen Dé' heer Ten Berge vroeg om meer en herstel van de vervallen voet gangersoversteekplaatsen in 't dorp. Het college zal deze zaak bekijken verklaarde de burgmeester. Als 't ajin hem lag zou hij regelmatig de politie dienst willen laten do.en voor de verkeersbeveiliging in het dorp. maar er is een chronisch tekort aan politiemensen. Een uitvoerige discussie ontspon zich bij de rondvraag tussen de heer *Ten Berge, de voorzitter en wethouder Rietberg, naar aanleiding van de opmerking van laatst ge noemde in de jongste vergadering zo stond het genotuleerd „dat het inschakelen van de bouwvereniging „Onze Woning" in Deventer bij de bouw van woningen te Holten auto matisch inhield, dat het gehele wo- ningbez.it der gemeente aan deze woningbouwvereniging zal moeten worden overgedragen en dat het initiatief hiertoe van de raad was uitgegaan." De heer Ten Berge wilde niet ont kennen. dat er in de raad over het inschakelen d.w.z. het oprichten van In de vorige week donderdagavond in hotel Holterman onder voorzitter schap van de heer J. H. Veneklaas Slots gehouden ledenvergadering van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" zijn de voorstellen tot wijziging van de statuten met algemene stemmen aan vaard. Deze statutenwijziging opent de mogelijkheid om te komen tot een samenwerkingsverband met Coberco, waarover wij tijdens de onlangs ge houden praatavonden met het bestuur van „De Vrijheid" uitvoerig hebben £«tchr*ven. een bouwvereniging was gesproken maar het laatste initiatief was van het college, uitgegaan en dat hield z.i. niet onvoorwaardelijk in, dat de raad nu ook gebonden is aan een volledige overdracht. De raadsvoorzitter releveerde nog eens de gehele gang van zaken met deze woningbouw en wilde wel toe geven. dat het college aanvankelijk de boot heeft afgehouden. „Diep in ons hart waren wij liever met de bestaande gang van zaken voortge gaan. maar de regeringsmaatrege len dwongen ons er toe om naar andere wegen te zoeken om tot een verhoogde woningbouw te komen. Wij zijn toen in zee gegaan met „Onze Woning" te Deventer, maar", aldus mr. Enklaar, „ik heb in de vorige vergadering duidelijk gesteld dat de raad nog alle inspraak krijgt bij een eventuele overdracht". Het was hem niet duidelijk waar om de heer Ten Berge niet de eer van het initiatif van de raad wilde accepteren. Wethouder Rietberg zei nog: „De suggestie van het inscha kelen van een bouwvereniging is ook van uw raad uitgegaan." De heren Ten Berge en Kaan hebben daarop druk uitgeoefend. De heer Kaan merkte nog op. dat hij in een. vorige vergadering ge zegd heeft, dat men het college bij een eventueel voorstel tot over dracht niet in zijn hemd kon laten staan .en dat men zou hebben te aanvaarden voorstellen die redelijk zijn. Mortuarium De heer Wansink informeerde naar de bouw van een mortuarium. Er komen hoe langer hoe meer mensen, die een begrafenis niet in huis kunnen hebben, er dient derhal ve wel iets te gebeuren. Het bleek, dat ook hier de financiën de voor naamste rol spelen. „Er zal een bespreking moeten plaats vinden met de diaeoniën", verklaarde de burgemeester, die dit een diaconale zaak vond. „Het kost een ton", verklaarde wethouder Rietberg Dat kan hier onmogelijk, wij zullen dus een een voudiger oplossing moeten vinden. Waar is de beste plaats vroeg spre ker zich af. Do heer Wansink zou willen inschakelen, die kunnen zelf ook de begrafenisondernemingen voor een kantoor zorgen. De heer Wiggers meende dat de voorzitter nog al optimistisch is ge weest bij zijn beantwoording van de heer Gazan over de opheffing van h,et station NS. Het wachten is op de z.g. buikorgels der conducteurs. Het station in Rijssen gaat ook dicht, blijkens zijn informaties. De heer Gazan merkte nog op dat zijn vraag betrekking had op de verkoop van abonnementen, goed kope reizen, informaties en derge lijke. ..Rijssen en Holten worden op geheven". De heer Westerik drong aan op de 'aanstelling van een vakleerkracht scholen, maar de voorzitter deelde lichamelijke opvoeding op de lagere mede, dat hier geen geld voor is. Dezelfde spreker wees tevens op vuilnishopen in de Holterberg. „De dader ligt op het kerkhof' verklaar de de burgemeester. Men hoopt met de nieuwe politiewet, die bijna klaar is. er iets tegen de kunnen doen. ..Denkt u ook aan de buitengebie den?" vroeg de heer H. Rietberg. Nadat de heer Meerman nog ge wezen had op een levensgevaarlijke situatie bij de 'afrit van de nieuwe viaduct in de Larense weg over de E8 en gevraagt had om een licht punt aldaar en aan de Keizersdijk op de Lichterberg, ging de raad nog akkoord met de verkoop van een bouwterrein adn de heer H. Don- dertman te Laren groot 1550 m2 voor f 23.250,- gelegen aan de Oude Rijssenseweg. ln de ontmoeting tussen de rivalen aan de kop van de ranglijst, Heer- de tegen Holten, werden maar twee doelpunten gemaakt, maar ontbrak het niet aan spannende momenten, waarbij kansen gemist werden of door uitstekend werk van de beide keepers doelpunten werden voorko men. Het was een vaak zeer snel op en neergaande, aantrekkelijke, wed strijd, waarbij de thuisclub een wat betere techn'iek en balbehandeling toonde dan de bezoekers, wier inzet echter vaak wat groter was. In de 18e minuut kregen de Heer- denaren hun eerste prachtige sco ringskans maar het schot van Van den Bos faalde. De gasten kwamen daarna gevaarlijk opzetten hetgeen in de 29e minuut resulteerde in een vrije schop, die echter op het befaam de muurtje afstuitte. Toen Van Wer ven enige minuten later van de rech ter vleugel een hard schot op doel man Breukink inzond, kreeg deze de bal niet in zijn bezit maar rolde de ze voor het doel langs. Van den Bos schoot als een snoek op de bal toe maar deze rolde net langs de bui tenkant van de paal. Toch zou het vonnis enkele minuten later aan Hol ten worden voltrokken toen Gerrits een van rechts aangegeven bal keu rig langs Breukink kopte (1-0). Aan de andere kant werd even later een enorm hard schot door doelman Van Beek uitstekend gestopt. Na de rust pakten de Holtenaren zich bewust van hun achterstand energiek aan en hadden zij al direct pech toen Den Heijer tegen de binnenkant van de paal schoot en de bal in het veld te rugkaatste. Hun druk bleef aanhou den en toen Reilink tien minuten la ter op de linker flank even vrij kwam te staan, schoot hij een van rechts aangegeven bal onhoudbaar in (1-1). Er volgden snelle tegenaanvallen van de thuisclub, maar het was Ve neklaas die in de 63e minuut tegen de lat schoot. De Heerdenaren over tuigd van de waarheid „beter eey half ei dat pen lege dop" stonden toen geruime tijd te verdedigen. De Hol tenaren misten echter het goede eind- schot en zakten wat af. waardoor Het eerste van de Philips Sport vereniging te Almelo keek in de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit na 'n kwartier spelen reeds tegen een ach terstand van 20 aan, een voorsprong die voor de Blauw Wit elf perspectie ven opende op een overwinning. Renger Veldhuis zorgde na vijf mi nuten voor 1—0 en na plm. een kwar tier spelen zette Gert Landeweerd Blauw Wit op een 2—0 voorsprong. Blauw Wit had hiermee al haar kruit verschoten en men kwam er niet meer aan te pas. PSV nam het heft in handen en toen scheidsrechter Textor voor het einde floot was reserve doelman Heuvink zeven keer naar het net geweest. Zeker drie van deze zeven doelpun ten waren een gevolg van verkeerd opstellen en blunders. De Blauw Witte pups (D 1) speel den (33) gelijk tegen Hector D 1. Rudie Dekker scporde 2 keer en Jan Paalman trof een keer de roos. De junioren C - verloren in Enter De jeugd heeft bezit genomen van het leegstaande boerderijtje op de hoek van de Kolweg en de Lageweg en heeft gemeentewerken maar vast geholpen met de afbraak. Dit boerderijtje, dat jarenlang bewoond werd door Anthonij Kuijpers bij de oudere Holtenaren beter bekend als ,.Vul-Anthonie" en diens echtgenote Jenneken Poliste en later door de familie Bargboer. is eigendom van de aemeente en moet o.m. plaats maken voor een nieuwê christelijke kleuterschool op de Hoi. van Enter C 1 met 20. Blauw Wit B 1 had Rood Zwart B 1 (Delden) op bezoek. De Deldense jongelui die tot de sterksten in de af deling C 14 behoren trokken meteen flink van leer en na enkele minu ten moest Gerrit Paalman voor een hard schot van dichtbij zwichten. Rood Zwart bleef na dit doelpunt fel aandringen doch het succes was voor Blauw Wit toen Henk Aanstoot bij een snelle uitval scoorde. Henk Veltkamp zorgde uit een strafschop voor 21 en Henk Aanstoot zorgde ook voor 41 nadat even te voren de midvoor van Rood Zwart zijn doelman het nakijken had gegeven. Rood Zwart liep nog in tot 43 maar verder liet Blauw Wit het niet komen. Henk Aanstoot veroorloofde zich nog de luxe een penalty te mis sen. PROGRAMMA Blauw Wit 1 speelt thuis tegen Ju liana 1. De Hengeloërs die het vorig seizoen degradeerden uit de 4e klas se KNVB verloren dit seizoen nog slechts een keer en het zou bepaald een grote verrassing zijn als Blauw Wit voor een 2e nederlaag zou zor gen. De wedstrijd begint om drie uur. Voor de Blauw Witte jeugd zijn 2 wedstrijden vastgesteld: Enter BI Blauw Wit B 1 3.30 uur. Een zware opgave maar spelend als tegen Rood Zwart zit er toch de kans op een puntje in. Blauw Wit D 1 krijgt het in Henge velde tegen WW D 1 niet makkelijk. De halve winst jongelui zou een mooi resultaat zijn. De tentoonstelling Rembrandt 1669 1969 wordt met negen dagen ver lengd. De expositie sluit dinsdag 9 december om 22 uur. Aanvankelijk zou de tentoonstelling gesloten wor den op 30 november. Op een na alle bruikleengevers van de 23 schilderijen stemden toe in de verlenging. Alleen het schilderij 'Jo sef beschuldigd door Potifars vrouw' moet op de vastgestelde tijd - eerste week in december - terug zijn in Berlijn. Een kwart miljoen bezoekers heeft de tentoonstelling bezocht. Het drukst was het de week voor de herfstva kantie. toen vooral schoolgroepen naar Amsterdam kwamen. Die top drukte bleef tijdens de herfstvakan tie, toen velen de vrije dagen benut ten voor een bezoek. Heerde weer meer in de aanval kwam en doelman Breukink enkele moeilijke schoten kreeg te verwer ken, d'ie hij echter uitstekend wist te keren. De laatste minuut werkten de Holtenaren nog hard voor het win nende doelpunt, maar de score bleef gelijk, waarmede de krachtsverhou ding vrij juist is weergegeven. De uitslagen en de stand in 4 H lui den als volgt: Sallandia-Heino 4-1; Heerde Hol ten 1-1: UD-Raalte 1-1: ABS Zwol- sche Boys 2-3: Vlugheid en Kracht Zwolle 1-2; Wilp Wijhe 1-0. Heerde 8 4 3 UD Holten Zwolle Sallandia Raalte Wijhe V. en Kr. ABS Zwolsche I Wilp Heino 3 5 1 2 11 8 3 4 1 10 8 3 4 1 10 10-10 17-14 13-11 11- 9 18-15 7 3 2 2 8 13-10 8 2 2 4 6 16-16 8 2 2 4 6 11-13 8 3 0 5 6 10-13 6 1 3 2 5 9-12 7 1 3 3 5 6-8 3 0 5 3 5 7-13 Het A-elftal heeft zich j!. zaterdag zeer goed hersteld en speelde in Al melo tegen La Prémière A 'n goede wedstrijd, welke in een verdiende 4-2 overwinning voor de Holtenaren ein digde. Er werd. vooral in de tweede helft, door de Almeloërs hard ge speeld. doch onze jongens hielden 't hoofd koel en lieten zich door hun tegenstanders niet beïnvloeden. Door deze zege spreken zij nog een hartig woordje mee om de bovenste plaats. BI deed het ook goed en zegevierde met 6-3 over Spc. Rijssen BI en de zege is eigenlijk geen moment in ge vaar geweest, ondanks het feit. dat er met enkele invallers werd ge speeld- B2 wilde niet voor BI onder doen en bleef met 6-1 de meerdere over Spc. Rijssen B2 en behield haar goede plaats in de middenmoot. Cl behaalde een 5-0 overwinning op Rietvogels Cl in een door Holten niet zo best gespeelde wedstrijd. Naar onze mening werd de tegenstander onderschat en er lag een zekere mat heid over de ploeg, die het spel niet ten goede kwam. De C2 junioren doen het toch maar uitstekend, want nu werd het heus niet zwakke Bor- nerbroek Cl met 3-1 verslagen en behielden zij hun 2e plaats op de ranglijst achter koploper Rood-Zwart Cl. Het C3 elftal leed een verwachte nederlaag tegen Rijssen Vooruit Cl. Er werd met 6-0 verloren van een tegenstander die in deze afdeling wel de sterkste zal blijken te zijn. Behalve het D4 team leden alle pupillen elftallen een nederaag. het geen ons van enkele teams ietwat tegenvalt. Dl verloor met 2-1 van HaarL Boys Dl en wij hadden van dit elftal toch minstens een gelijk spel verwacht. D2 kon het tegen SVVN Dl niet bolwerken en leed een verdiende 6-0 nederlaag, hetgeen wel in de lijn der verwachting lag. D3 kon het dit keer ook niet bolwerken en keerde met een kleine 1-0 neder laag huiswaarts. D4 behaalde de eer ste zege (2-0) in dit seizoen en wij zijn ervan overtuigd, dat het niet de laatste zal zijn in dit seizoen. D5 tenslotte leed in haar eerste thuis wedstrijd een grote 6-0 nederlaag om dat de tegenstander meer variatie in het spel brachten. Voorbeschouwing zaterdag „Holtens" jeugdvoetbal A speelt thuis tegen Borne A en indien er met hetzelfde elan gespeeld wordt als tegen Lap. A dan twijfelen wij er niet aan. dat in deze wedstrijd weer twee winstpunten kunnen wor den behaald, doch de tegenstander mag in geen geval worden onder schat. BI speelt thuis tegen SOS BI en dit is altijd een lastige tegenstan der. De uitslag zal niet ver van een gelijk spel af zijn. B2 speelt uit te gen het sterke Excelsior B2 en wij voorspellen haar niet veel goeds. Of zit er misschien een verrassing in? Het Cl elftal speelt uit tegen PH Cl, welke ploeg momenteel ook in de kopgroep verblijft, zodat het een ge- lijkopgaande wedstrijd zal zijn. die onze jongens nog lang niet hebben gewonnen. C2 krijgt weer een zware uitwedstrijd tegen Enter Cl en wij zijn benieuwd hoe zij het er dit keer zullen afbrengen. C3 ontvangt Enter C2 thuis en heeft een kleine kans op succes. Pupillen Dl spelen thuis tegen Ex celsior Dl en zij zullen het heel wat beter moeten doen dan jl. zaterdag om enige kans op succes te hebben. D2 gaat een zekere nederlaag tege moet tegen SOS Dl. welke ploeg thuis altijd zeer sterk speelt en dan prak tisch niei te kloppen is, hetgeen Dl aan den lijve heeft ondervonden. Het D3 elftal krijgt een zware dobber aan Excelsior D3. doch indien onze jongens met veel ambitie en met goed overleg spelen, zitten er wel winst kansen in. D4 krijgt Haarl. Boys D5 op bezoek en wellicht wordt dit haar -weede zege. Jongens doe je best! D5 tenslotte gaat naar SOS D4 en wij hopen dat zij er in zullen slagen met een kleine zege huiswaarts t« k«r«L

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3