F inancieringsproblemen bij ruilverkaveling Mestkalverenslachler opent wijde perspectieven Plannen wegen en waterlopen nog vaag Termijn ondertekening petitionement Papoea's verlengd Verfijnd luxueus typisch vrouwelijk SPANNENDE DERBY V.O.P.-HET ANKER Waar gaan wij heen? Kom toch ook eens bij oris logeren..., Meldt U aan als.... K laprooscollectan t Levenswijze en gewoonten in Staphorst en Rouveen De structuur van het VVV- wezen in cle branding Radio- en TV IR. BOUMA IN OLM-VERGADERING Initiatiefnemers hopen op nog meer handtekeningen De heer J. de JVo/de sprak voor C.P.B. Oproep aan alle leden van de vv „Holten" BILJARTEN: Culturele agenda Fauré Cabaretaria Trydag 31 oktober 1969 I In een druk bezochte ledenvergadering van de afdeling der O.L.M., welke maandagavond onder voorzitterschap van de heer H. J. Stegeman gehouden werd in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, heeft ir. Bouma, tweede secretaris van het hoofdbestuur, gesproken over de mogelijkheden van financierin gen van landbouwbedrijven in het algemeen en in verhand met de ruilverkaveling, in het bijzonder. Hy begon met te wijzen op het gevaar van krediettransacties met financieringsinstellingen, welke zich middels advertenties en colportage aanbieden. Bij moeilijkheden kennen deze instellingen geen pardon en kan er veel ellende volgen. Bovendien is het wer kelijk rentepercentage vaak veel hoger dan ogenschijnlijk lijkt, 16 tot 20 procent kan dit soms wel belopen. Veel geruster kan de kredietaanvrager zich voelen als hij in zee gaat met de plaatselijke Raiffeisenbank. Deze beweegt zich geheel op het terrein van de landbouw- en veeteeltfinanciering. Men is omgeven met een hele serie van beschermende maatre gelen en men krijgt opjectieve adviezen als men die vraagt voordat men tot beslissingen overgaat. De geldaanvrager kan dan kiezen uit vele mogelijkhe den van kredietverlening die er zijn n.l. lang-, middel- of kortlo pende leningen met alltrlei voorwaarden en zekerheden, die daaraan verbonden zijn. De bank kan hier uitvoerig over Inlichten, maar ook op de zitdagen van de OLM kan men uitvoerige in lichtingen en adviezen krijgen. Ook over de financieringsproble men bij verplaatsing, grondaankoop enz. In ruilverkavelingsverband kan worden ingelicht b.v. over de sub sidies. kredieten en dergelijke. Ge steld werd, dat wie vroeg in de ruilverkavelingsperiode besluit tot verplaatsing van zijn boerderij be ter van de ruilverkavelingssubsidies profiteert dan wie laat, besluit. Kritiek werd geleverd op de nor men, die gehanteerd worden bij de ze subsidies. Deze zijn van rond 1958 en niet aangepast aan het hui dige kosten- en rentepeil. Daar zal zeker wat aan gedaan moeten worden, hoewel spreker dit als een zeer moeilijke zaak zliet. ©mdat men daar op de betiokken ministeries niet veel oor naar heeft. Het zal voor velen, volgens ir. Bouma, in het ruilverkavingsgebied een tijd van grote beslissingen wor den waarbij men ernstig zal moe ten afwegen, wat gedaan zal moe ten worden. Daarbij komt dat de ontwikkelingen zich zo snel vol trekken. dat men vaak moeilijk kan overzien hoe de zaken er over tien jaar voor voor zullen staan. Aangezien de heer Bouma in zijn inleidiryj een ingewikkelde materie aansneed, adviseerde voorzitter Ste geman de leden, niet te verzuimen waar nodig op de zitdagen nadere inlichtingen te vragen. Hij bood de spreker met zijn dankwoord een klein geschenk aan. Opening Voordat ir. Bouma aan het woord kwam, had voorzitter Stegeman in zijn openingswoord gesteld, dat de mooie zomer en nazomer aan een goed oogstopbrengst hadden bijge dragen. Mochten er al teleurstel lingen zijn, dan moet bedacht wor den, dat door deelname aan de EEG wij in ons land veel gunstiger uitkomen, dan de landen die daar buiten staan. Van de afdelingsactiviteiten noem de de voorzitter o.a. de uitwisse ling met Donkerbroek. Friesland was de enige provincie, die hiervoor belangstelling toonde. Deze ontmoe ting heeft wel geleerd, dat niet al leen de kleine en middelgrote be drijven hun voortbestaansproblemen kennen, maar dat ook de grotere bedrijven financiële zorgen kennen. Het bewaren van de zelfstandigheid ten koste van grote financiële of fers of o.a. de gebondenheid door contract-produktte. Candidaatstelling hoofdbestuur Het periodiek aftreden en regle mentair niet herkiesbaar zijn van de heer J. H. Veneklaas Slots te Holten als lid van het hoofdbestuur was voor de districtvergadering van het kiesdistrict Markelo reden om van de afdeling Diepenheim twee personen ter verkiezing voor te dra gen t.w. de heren J. Reurinik en W. G. Temmink. Gepoogd zal worden een geza menlijke vergadering van de afde lingen der C.B.T.B., P.J.G.O. en O.L.M. te beleggen. De heer H. Marktvoort te Espelo werd als afgevaardigde naar de al gemene vergadering te Zwolle aan gewezen. Over het onderhoud van de water gangen van de Regge in het kiesdis trict Markelo zal een afvaardiging van het kringbestuur met het be stuur van het waterschap in overleg treden. Dit onderhoud is door de aangelanden niet meer op te bren gen. Men heeft er geen tijd meer voor en daarom willen de betrokken eigenaren der landerijen het onder houd graag aan het waterschap overdragen. De ruilverkaveling Holten-Marke- lo kwam aan de orde met een kor te opmerking over de samenstelling van de commissie, die nu uit acht personen bestaat. De schatting der gronden enz. ver loopt door het mooie weer sneller dan verwacht werd. Reeds dit jaar hoopt men in Markelo klaar te ko men en reeds aan het gebied onder Holten te beginnen. Er wordt zui ver op profiel geschat. Binnenkort zullen voorlichtingsbla den aan de betrokkenen in het ruil- verkavelingsgebied worden toege zonden. Formulieren over belang stelling voor boerderijverplaatsing en dergelijke kunnen ingevuld en ingezonden worden, zonder dat dit voor de aanvrager consequenties heeft, deelde voorzitter Stegeman nog mede. Een ieder, die meent zich tot de ruilverkavelingscommissie te moe ten wenden, in verband met voor hem dringende zaken, kan dit alleen schriftelijk doen en wel gericht aan de secretaris der commissie, de heer G. J. Langenbarg, gemeente secretaris van Holten, ten gemeen tehuize, aldaar. Uit de vergadering kwamen stem men op, dat het geheel van plan nen met wegen, waterlopen en der gelijke nog wel wat vaag is. Voor sommigen staat het voortbestaan van de boerderij op het spel, zodat men wel zekerheid wil o.a. ten aan zien van het tracé van de nieuwe provinciale weg ten noorden en westen van het dorp Holten. Het petitionement aan de Neder landse regering, waarin o.m. ge vraagd wordt om in de komende Vergadering van de Verenigde Na ties te protesteren legen de wijze waarop de onlangs gehouden „daad van vrije keuze" van de bevolking van West Irian is uitgevoerd en dat in Holten ter tekening ligt b(j de volgende adressen: G. J. Aaftlnk, Dijkerhoek 46a; J. H. Achterkamp, Kerkstraat 22: ds. C. C. Addink, Raalterweg 12; hulpprediker A- Scbelievis, Mr. G. Vixeboxsestraat 11 en mevr. A. Soer-Stukker, La- renseweg 3, is reeds door meer dan vijfhonderd personen getekend. De termijn om dit alsnog te doen is verlengd tot donderdag. S novem ber a.8. Daar de Papoea's in Hol ten vele vrienden hebben, omdat verschillende van hen hier op school gegaan zijn of vanuit Holten elders gestudeerd hebben, hopen de plaat selijke initiatiefnemers, dat de ge hele Holtense bevolking zal staan achter de wens, dat Nederland o.m. aandringt op een nieuwe werkelijk vrije volksstemming op een later tijdstip onder afdoende garanties, op vervanging van alle Indonesi sche troepen door VN-troepen, op vervanging van alle Indonesische De leden van de plaatselijke af deling van de Chr. Plattelandsvrou wenbord (CPB) kwamen donderdag avond in maandelijkse vergadering bijeen in gebouw „Rehoboth". De goed bezochte bijeenkomst werd door de presidente mevr. Van Engbrink-Ramaker met gebed geopend na dat was gezongen ge zang 92 v.ers 1. Mevr. Ramaker las vervolgens het. bijbelgedeelte Predi ker 1 vers 1-11 en sprak een woord van welkom waarbij zij zich in het bijzonder richtte tot de heer J. de Wolde, hoofdass. Rijkslandfoouw Voorlichtingsdienst (RLVD) te Rou veen di,e een lezing hield over het onderwerp „Levenswijze en gewoon ten in Staphorst en Rouveen". De heer De Wolde die z'n lezing hield aan de hand van een zeer uit gebreide verzameling dia's van de ze dorpen en hun omgeving be treurde het dat de vele duizenden dagtoeristen die zomers op bezoek komen door hun reisleiders heel vaak onduidelijk. onvoldoende en helaas maar al te vaak verkeerd worden ingelicht betreffende de ge bruiken in Staphorst, en Rouveen. De diepere achtergronden waarom men dit do.et en dat na laat komen veelal niet of onvoldoende tot klaar heid. De gemeente Staphorst waartoe Rouveen behort telt momenteel plm. 10000 inwoners die met uitzon dering van de nieuwbouw van de laatste 20 jaar allemaal wonen in huizen (2 èn vaak ook drie achter elkaar gebouwd) aan weerszijden van de Dorpsstraat die vanaf de Lichtmis tol aan Uhorst loopt met een totale lengte van plm. 12 kilo meter. Ten hoogte van hotel Waan- ders snijdt deze dorpsstraat d.e rijksweg ZwollewMeppel. Uitvoerig stond de heer De Wol de st.il bij de oude gebruiken en de burenplichten die hier nog steeds gelden. Zo rouwt men in Staphorst 4 jaar I weken bij het overlijden van een naaste familielid en in Rouveen 3 jaar en 8 weken. Aan de kleder dracht van de vrouwen wordt in die jaren veel aandacht geschonken en aan de kleding kan men zien hoe ver de rouwtijd verstreken is. Een volledige garderobe in kle derdracht kost de Staphorster en Rouveense vrouwen minstens drie duizend gulden. Prachtige kleurendia's vertoonde de heer De Wolde ook van de grote woonkamers met de antieke kas ten, klokken, de wandkastjes vol met porselein, glas- en aardewerk en niet te vergeten de oude schouw met tegels waarvan vele met bijbel se voorstellingen. De heer De Wol de eindigde deze mooie avond met dankgebed nadat mevr. Van Eng brink-Ramaker hem hartelijk had dank gezegd voor de interessante le zing en het vertonen van de zeld zame dia's. Het bestuur van de voetbalver. Holten" doet een beroep op al haar leden om. zaterdagmorgen 1 novem ber om 9 uur of eventueel wat la ter te komen helpen het tweede ter rein aan de Rijssenseweg in orde. te maken. Het hoofdterrein in het Sportdal heeft van de vele wedstrij den zoveel te lijden, dat zo snel mo gelijk het 2e terrein in gebruik moet worden genomen. Niemand die vrij is verzuime dus zaterdagmorgen op hét nieuwe veld aanwezig te zijn. autoriteiten door Inheemse c.q. door VN te benoemen autoriteiten en op vrijlating van alle politieke gevan genen. Het petitionement vraagt voorts nog herstel van alle grondrechten, vrijheid van pers en meningsuiting, vrijheid van vereniging en vergade ring en een wijze van keuzebepa ling zoveel mogelijk gelijk aan die bij vorige volksstemmingen in Europa en daarbuiten is geweest. weg is. Zeker, de streek-VVV's moe ten meer geld ter beschikking krij gen voor een betere outillage en équipering, maar voor deze gelden zullen andere bronnen moeten v den aangeboord. In het jaarverslag over 1968 van de Provinciale VVV in Overijssel wordt gezegd, dat het bestuur zich intensief heeft bezig gehouden met de reorganisatie van het VVV-wezen in Overijssel en de daar mede in nauw verband staande toekomstige structuur van de Provinciale VVV. „Een nota werd samengesteld en aan het college van Gedeputeerde Staten gezonden. Wij hebben de indruk dat dit college onze voorstellen met welwil lendheid heeft ontvangen. Ware het niet dat de landelijke reorganisatie (Stich ting Ned. Nat. Bureau voor Toerisme voor de commerciële lijn en een sterk ingekrompen ANVV voor de federatieve lijn) door het uitbrengen van twee rapporten-Bakkenist voor de nodige onzekerheid had gezorgd, dan waren wij in Overijssel bij het scheiden van 1968 vermoedelijk in een verder stadium geweest dan nu het geval is. Het is noodzakelijk deze plannen nader te bestu deren. Niettemin vertrouwen wij dat in 1969 een definitieve vorm voor de naaste toekomst zal worden gevonden," aldus het jaarverslag. Elders in het verslag wordt bij de bespreking van de activitei ten van de Streek WV, „Over ijsselse Heuvelrug en Salland" gezegd: ,,De administrateurs van Hellendoorn-Nijverdal en Hol. ten verzorgden naast hun gewo_ ne taak het praktische werk, stelden een week-agenda samen en bereidden een nieuwe folder voor. Ook deze streek-VVV leed aan grote financiële bloedar moede en moest daardoor in fei_ te de mankracht ontberen om tot verdere ontwikkeling te ko men. Zij behoort eveneens tot de wachtenden op de nieuwe provinciale structuur." In de najaars-ledenvergadering, welke donderdag 13 november om 14 uur wordt gehouden in het Pos tiljon-Motel te Almelo komt het rap port in behandeling van de Struc- stuurcommissie ingesteld door de Al gemene Nederlandse yereniging voor Vreemdelingenverkeer „V.V.V. in ombouw". De provinciale VVV in Overijssel heeft zich bij monde van haar voorzitter, mr. W. H. Enklaar enkele malen sterk uitgesproken voor een versteviging en een verdieping van de streek-VVV's en voor een be langrijk terugtreden van de provin ciale VVV. Voor haar zou slechts een coördinerende taak overblijven. De commissie, die het rapport „VVV in ombouw" heeft samenge steld heeft een uitgesproken opvat ting over de positie van de provin ciale VVV's. Wij citeren: „De me ning, als zou met de oprichting van Streek-VVV's de provinciale VVV overbodig worden, deelt zij geens zins." De commissie motiveert haar standpunt met tal van argumenten. De Overijsselse VVV heeft haar standpunt o.a. gemotiveerd met de stelling dat bfj een sterkere vermin dering van haar activiteiten de pro vinciale subsidies ten goede zouden kunnen komen aan een betere équi pering van de inmiddels wat meer uit de verf gekomen streek-VVV's in Overijssel. Zij heeft niet met zoveel woorden gezegd dat de provinciale VVV overbodig zou zijn, maar een sterke vermindering van haar werk zaamheden had zü naar ons oordeel wel op het oog. Haar streven om zich zelf als bet ware op te heffen, kan uit belangrij ke financiële motie\'en voortspruiten. Wjj zouden de ledenvergadering in Almelo in overweging willen geven zich bjj de behandeling van het rap port van de structubrtommissie nog wel eens ernstig te bedenken of men met het belangrijk terugdringen van het eenmaal bestaande apparaat van de provinciale VVV wel op de goede Het medaillon - sinds eeuwen het romantische sieraad, waarin de vrouw het geheim van haar liefde bewaart - is door Wala gekozen als symbool van haar nieuwe serie zeer luxueuze foundations. De door Wala gekozen kant, met medaillonmotief voor haar nieuwe serie Wala Medaillonfoundations, is toonaangevend voor de ontwikkeling in de foundationmode. Het soepele materiaal en de vlotte modellen met hun leuk romantisch accent zullen zeker aan verwende smaak en hoge eisen bevrediging schenken. BIJ DE FOTO: Voorgevormde beugelbeha in fond-de robe lijn. Cups van geschulp te. medaillonkant, aan de bovenzijde transparant. Lycra-panty in slipmodel, een onzichtbare en onmerkbare foun dation. Een slachter van mestkalveren heeft belangstelling getoond voor het gebruik maken van het openbaar slachthuis, zeggen B. en W. in een voorstel aan de raad, dat vanavond (vrijdag) in behandeling zal komen, met het oog op de wijziging van de verordening op de heffing van keurlonen en slachtrechten. Zij willen daarvoor een tarief voor massaslachtingen van mestkalveren van de volgende inhoud in de verordening opnemen: van 1 t m 500.000 kg 7.0 ct per kg geslacht gewicht van 500.000 t.m 1.000.000 kg 6.5 ct per kg geslacht gewicht van 1.000.001 t m 1.500.000 kg 6.2 ct per kg geslacht gewicht van 1.500.001 t m 2.000.000 kg 5.9 ct per kg geslacht gewicht van 2.000.001 t m 2.500.000 kg 5.6 ct per kg geslacht gewicht van 2.500.001 t.'m 3.000.000 kg 5.3 ct per kg geslacht gewicht van 3.000.001 en meer kg 5.0 ct per kg geslacht gewicht Het voorgestelde tarief is, in vergelijking met de tarieven voor het slachten van runderen en varkens, verantwoord te achten, meent het college. Door het aantrekken van een derde (groot)gebruiker van het slachthuis moet het voorts niet uitgesloten worden geacht, dat de reeds vanaf 1965 daterende tarieven kunnen worden gehandhaafd, hetwelk van eminent belang is te ach ten voor een gezonde exploitatie van het bedrijf en waardoor het slachthuis in Holten tevens in een sterke positie komt te staan ten opzichte van openbare slachthuizen in de omliggende gemeenten. (Niet hardop zeggen, zouden wij heel ondeugend willen opmerken, want Wit- teveen zou het eens kunnen horen. Red.) NIJVERDAL Het eerste viertal van VIOS uit Rijssen trad in de bil- jartcompetitie van „Ons Genoegen" aan tegen KOT in Nijverdal. Het werd een bijzonder spannende en goede wedstrijd waaruit KOT tenslot te met een 5-3 overwinning tevoor schijn kwam. Ook MKV uit Raalte heeft zijn visi tekaartje afgegeven, want door een 8-0 overwinning in Nijverdal op NBC 2 staan zij nu met een matchpunt achterstand op VIOS op de tweede plaats ten koste van het Nijverdalse NBC dat in Hellendoorn met niet min der dan 8-0 klop kreeg van De Tonne. DEVENTER. Schouwburg, Grote Kerkhof, telefoon 11500. Dondex-dag 30 oktober, aanvang 20.00 uur. Er zit een haar in mijn soep, blijspel van Terrence Frisby. Vrijdag 31 oktober, aanvang 20.00 u. Operette „Friederike" van Franz Lehar. Maandag 3 november, aanvang 20.00 uur. Toneelgroep Theater met Kas- par van Peter Handke. Woensdag 5 november, aanvang 20. uur. Les Freres Jaques. FILMS. E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 30 okt. t.m. woensdag 5 nov. Gejaagd door de wind, met o.a. Clark Gable. 3e week. 14 jr. Vrijdag 31 okt., nachtvoorstelling. Flint vecht met vrouwen. 18 jr. Zondag 2 nov. middagvoorstelling. Zeven tegen allen a.l. Aanvangstijden: dagelijks 19.30 u. vrij. 19.30 en 23.30 u. za. 19.30 u. zo. 14.00, 16.00 en 20.00 u. Cinema Palace, Lange Bisschopstr. tel. 11100. Donderdag 30 okt. tjm. woensdag 5 nov. Quo Vadis, 14 jr. Vrijdag 31 okt. en zaterdag 1 nov. De vrouwtjes. 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. za. 18.45 en 21.15 uur. zo. 15.00, 18.45 en 21.15 u. nachtvst. 23.30 u. Luxor Theater, Brink tel. 18662. Donderdag 30 okt. t.m. dinsdag 4 nov. Techniek der liefdeskunst 4e week 18 jr. Zaterdag 1 nov. nachtvoorstelling. Badsensaties 18 jr. Zondag 2 nov. middagvoorstelling. met dodelijke afloop. 14 jr. Woensdag 5 nov. cyclusvoorstelling. Koning Oedipus, met Orson Welles, Christopher Plummer e.a. 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u., za. 18.30 en 21.00 en 23.30 u. zo. 14,00, 16.00, 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES. Openbare leeszaal, Brink. tel. 13506 tot 2 november. Schilderijen en mo notypes van Johan van Geel uit De venter. 3 nov. t.m. 15 nov. Resultaten teke ningen kinderboekenweek. Openingstijden: Dagelijks 10-17 en maandag gesloten. Arsenaal Mariakerk, Grote kerkhof. Vrijdag 31 oktober 19.00-21.00 uur. Antiek markt. Zatei-dag 1 november 10.00-17.00 uur. Antiek markt. Deventer Kunstijsbaan. Rem'brandt- kade 195. tel. automaat 18877. Openingstijden: dagelijks 14-16.30 en 20-22 uur. di. en vrij.-avond gesloten za. 14-16.30 en 20-22.30 uur zo. 10-12. 14-16.30 en 20-22.30 uur. Vliegveld Teuge, de Zanden 15, tel. 05763-220. Parachute springen (alleen bij goed weer) op za. en zo. tot 11.00 u. en 's avonds tegen zonsondergang. Rondvluchten op tel. afspraak da gelijks van 9-18 u. tel. 05712-1431. Aula Rijkskweekschool, Singel 25. Vrijdag 31 oktober, aanvang 19.30 u. Charles Fulton. Negro Spirituals m.m.v. Rydu van Houten, piano. Bar-Dancings: Maxim Ber. Welle 12',:, tel. 12054; La Balance. Brink 72, tel. 19277; Chez Antoinette, Roggestraat 10-12. tel. 16630; Het witte paard, Walstraat hoek Golstraat, tel. 16959. Saint Tropez, Gr. Overstraat, te!. 17984; Tiroler Bar, KI. Overstraat 22, tel. 14845; Tuf Tuf, KI. Overstraat 46; Funky Twice, KI. Overstraat 87; Safari Club, Gr. Poot, tel. 14976; Walk In Gr. Overstraat 65, tel. 19768. ALMELO. Varossieau: do. vr. za. en zo.; Als het bloed kookt, 18 jr. Zondagmatinee: Girl happy. a.l. Zaterdagnaohtfilm: Sexy Silvia, 18 jr. ma, di, wo.; Sexy Silvia, 18 jr. Aanvangstijden: do. vrij, ma. di. wo. 2.30 en 8 uur. Za.; 6.45 en 9.00 en 23.15 uur. :o.: 23.30 .4.45, 6.45 en 9.00 uur. "inema Palace: do. t.m. wo.Hein tje, Ik zing mijn lied. a.l. 'aterdagnachtfilmZeventien, 18 jr. Vanvangstijden: do. t.m. wo.: 2.30, 6.45 en 9.00 uur. Zondag 2.15. 4.30. 6.45 en 9.00 uur. Zaterdag; 6.45, 0.00 en 23.15 uur. In Holten werd de derby VOP-Het Anker gespeeld. Dit duel leverde een 4-4 eindresultaat op. Spekhorst uit Rijssen won op eigen biljart vrij ge makkelijk met 6-2 van Haarlerberg. Dreijerink uit Enter behaalde met dezelfde cijfers een overwinning op HBC uit Hellendoorn en Ten Berge bleef in een plaatselijke ontmoeting met 6-2 de baas over Bolscher. TWEEDE KLASSE Door een 6-2 overwinning op HBC 2 in Hellendoorn kwam Kalfsterman uit Holten alleen op de eerste plaats in de tweede klasse. De voorsprong bedraagt nu 4 matchpunten op Jan sen 1 uit Holten, dat met 4-4 gelijk speelde tegen De Poppe 2 in Nijver dal, Koedijk uit Rijssen, dat in Raal te met 6-2 klop kreeg van MKV 2 en De Ster uit Hellendoorn dat ook niet verder kwam dan een puntenverde ling (4-4) bij VOG in Rijssen. NBC 3 (Nijverdal)-KOT 2 (Nijver dal) 4-4; Vloedgraven 1 (Luttenberg)- Lierinck 1 (Haarle) 8-0 en Bolscher 2 (Enter)-De Tonne 2 (Hellendoorn) 4-4. DERDE KLASSE In de derde klasse is het Oudelaar uit Nijverdal dat verrassend sterk voor de dag komt. Deze week behaal- men een 8-0 overwinning op VÖG 2. waardoor men met een voorsprong van 6 matchpunten aan de leiding gaat, voor Spekhorst 2. dat ook mëF een 8-0 zege weg kwam bij Jansen 2. Verrassend in deze derde klasse was ongetwijfeld de 6-2 zege die KOT 3 op eigen biljart behaalde tegen plaatsgenoot De Budde 2. Overige uitslagen in de derde klas se: VIOS 2 (Rijssen)De Sport 1 (Wierden) 0-8; Lierink 2 (Haarle) Roelofs 1 (Nijverdal) 6-2: Kalfster man 2 (Holten)—VOP 2 (Holten) 2-6; OBK 1 (Nijverdal)-De Ster.2 (Hel lendoorn) 3-5 en KOT 3 (Nijverdal) De Budde 2 (Nijverdal) 6-2. VIERDE KLASSE In de vierde klasse gaan twee ploe gen met hetzelfde aantal matchpun ten aan de leiding, nl. MKV 3, dat met een 8-0 overwinning weg kwam. bij De Sport 2 en Koedijk 2, dat met dezelfde cijfers op eigen biljart baas bleef over OBK 2. Overige uitslagen in de vierde klas se: De Ster 3 (Hellendoorn)De Pop pe 3 (Nijverdal) 0-8, De Tonne 4 (Hel lendoorn)—MVK 4 (Raalte) 2-6, Spek horst 3 (Rijssen)De Tonne 3 (Hel lendoorn) 4-4, Haarlerberg (Haarle) Oudelaar 2 (Nijverdal) 2-6, Het An ker 2 (Holten)Lierinck 3 (Haarle) Zaterdag zendt de KRO het re quiem van Fauré uit. Hoe oeuvre van Fauré is betrekkelijk klein en dit requiem is misschien 't mooiste van zijn werk. Het is een zeer persoonlijk en intiem werk, geheel verschillend van bijvoorbeeld de opvatting van Verdi of Berlioz. Het programma werd opgenomen in de kapel van King's college Cam bridge, met solistische medewerking van de sopraan Sheila Armstrong en de Duitse bariton Hermann Prey. Het King's College koor en het New Philharmonic Orchestra staan onder leiding van David Willcocks. Het programma is geregistreerd door Brian Largee (Zaterdag van 22.16 - 21.51). Cabaretaria maandelijkse klein- ".kalender van Wim lbo en Fred Rombouts, gaat zijn tweede seizoen in. Zaterdagavond 1 november a.s. is de start van deze rubriek. Dan wordt o.a. aandacht gewijd aan het 12',2 jarig bestaan van het Cabaret Tingel Tangel met Marijke en Sie- to Hoving, die kortelings hun nieuwe programma „Proost, cheers, santé, gezondheid ten doop hebben gehou den. Ook de activiteiten van andere kleinkunstenaars worden onder de loep genomen. Tot de gasten op de ze zaterdag behoren dan ook: Jaspe- rina de Jong, Cesarine Hock, Eric Herfst. Guus Vleugel, Mamix Kap pers, Frits Lambrechts. Jaap van der Merwe en Paul van Vliet. In het laatste nummer van „De laatste post", het huisorgaan van 't Nederlands Oorlogsgraven Comité, troffen wij onderstaand artikeltje aan van onze plaatsgenoot, de heer L. Kaan, dat wij onze lezers, die het orgaan niet ontvangen, niet willen onthouden. ,,Deze uitnodiging, „Kom toch ook eens bij ons logeren", hebben vele Holtense families ontvangen na het bezoek van Canadese pelgrims" Een uitnodiging gedaan uit het diepst van hun hart om iets terug te doen voor de hartelijke ontvangst in onze gemeenschap. Ofschoon je verzekert, dat het niets is, dat wij toch heus wel wat terug mogen doen als dank voor de strijd van hun zonen voor de be vrijding van Nederland, bleven zij aandringen. Ieder jaar weer in de vele brieven, waarin de herinnerin gen aan die onvergetelijke reis wor den opgehaald. Dan is het zover. De knoop is doorgehakt en wij gaan on ze pelgrims" opzoeken. Enthousiaste reacties op je besluit van alle vrien den want dat zijn ze geworden die je in 6 jaar hebt gemaakt. Een reisschema wordt opgezet, want we hebben maar 3 weken vakantie en we willen ze toch allemaal bezoeken en ook nog wel iets van het land Het blijkt een verstandige opzet te zijn geweest, want zij willen je alle maal langer bij zich houden dan - de paar dagen, die we voor ieder heb ben uitgetrokken. Familie en vrien den worden uitgenodigd om kennis te maken met die Hollanders „die zo veel voor de Canadese pelgrims, doen". Alle begroetingen en ontvang sten zijn van een ontroerende harte lijkheid, alsof men dierbare familie leden na een lange scheiding terug ziet. Zo reisden we van Toronto naar Priceville - Londen en Guelph. Naar Montreal - Ottawa en Coe Hill, en overal die zelfde gastvrijheid en har telijke ontvangst en de niet te stillen belangstelling voor alles, wat Neder land betreft. Het is natuurlijk onmogelijk alle er varingen te verhalen. De ontvangst in Coe Hill wil ik U echter toch niet onthouden! Op de 2e avond van ons verblijf werden we uitgenodigd door de plaatselijke afdeling van de Royal Canadian Legion voor een gezellige avond. Bij onze aankomst bleek, dat dit avondje georganiseerd was spe ciaal voor de 2 Hollandse gasten in het dorpje van 250 inwoners. Er wa ren 60 aanwezigen, aan wie wij wer den voorgesteld. En daar klonken weer de woorden van dankbaarheid en vriendschap, die je verlegen maken, maar je toch ook met blijdschap vervullen, dat je door zo'n kleinigheid, 2 pelgrims een beetje ..thuis" verschaffen, mede 'n band hebt weten te leggen tussen twee volken. Een tastbare herinne ring aan deze avond werd ons aange boden in de vorm van een gegra veerde koperen plaquette, die een ereplaats in onze woning heeft gekre gen. Een gezellig samenzijn met ,,squa- re-dance-muziek, eten en drinken en natuurlijk weer vele, vele vragen over Holland besloot deze bijeen komst, die één van de hoogtepunten was van ons bezoek aan Canada en je tevens doet beseffen, dat het werk van het Nederlands Oorlogsgraven Comité nog steeds in een behoefte voorziet, die niet te onderschatten

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 5