Gewestelijke samenwerking ter discussie Dampen# Volksgezondheid gebaat bij ophaaldienst cadavers Nieuw pand Wonnink voor winkelweek open HE V erbeteringswerken waterbeheersing vorderen goed Bouw van boerderij door B. en W. geweigerd CBTB-ERS HIELDEN PRAATVERGADERING volkers muziekhuis £b°; munHflRirrs Centralisatie destructiemateriaal i iVorming van een gewestraad noodzakelijk PROGRAMMA'S VAN DE RONO WATERSCHAP SALLAND Beroepsschrift in de raad ER WERD WEER BEHOORLIJK GESCHOTEN 'Bravo Hollen! Boeren behoeven niet meer met dode vee te slepen Aanwinst voor Holtense winkelstand het betaalbare huisorgel met de onbetaalbare klank 1 Espelose plattelandsvrouwen spraken over „Samenleving in beweging" Voor het Prinses Beatrixfonds Geslaagd voor hool'dleidster VyfJItef SI 199» Be colleges van Burgemeester en Wethouders van Bathmen, De venter, Diepenveen, Holten, Olst, Kaalte en Wijhe, Gorssel en Voorst hebben zich op 23 september j.l. wij hebben daar destijds aandacht aan geschonken uitgesproken om te komen tot een ge westelijk samenwerkingsverband. Zij hebben daartoe een nota doen opstellen bevattende de motivering van de wenselijkheid van •en dergelijke samenwerking. Deze nota staat thans ter discussie bij de gemeenteraden en van avond (vrijdag) zal de raad van Holten zich daarover kunnen uit spreken. Gebrek aan plaatsruimte verhindert ons uitvoerig aandacht aan de motivering te schenken, die in deze nota is neergelegd. Maar het is duidelijk, dat bij de huidige ontwikkeling van de samenleving •r steeds meer problemen oprijzen, die niet meer binnen de ge meentelijke grenzen kunnen worden opgelost. De nota ziet dan ook als taak van. het gewest het doen verrichten van onderzoek en studie omtrent de maatschappelijke ontwikkeling van zijn gebied, het voorbereiden van een maatschappelijk ontwikkelings plan, al dan niet in de vorm van deelplannen. het plegen van overleg over problemen en maatregelen, waarvan het belang niet beperkt blijft tot de afzonderlijke gemeen ten ten aanzien van a. de ruimtelijke ordening, b. de economische ontwik keling, c. de gezondheidszorg, d. het onderwijs, e. de volkshuisvesting, f. het verkeer en vervoer en andere takken van gemeentelijke overheids zorg. Voorts ziet men als een belang het gezamenlijk optreden bij het ••verleg met andere overheidslicha men «n organisaties en het voorbe reiden van een plan voor verdere be stuurlijke vormgeving en samenwer king in het gewest. De nota stelt, dat nauwelijks voor discussie vatbaar is, dat er moeten komen een Gewestraad, een Dage lijks bestuur en een Voorzitter (voor beeld in gemeentelijk verband, raad, B. en W. «n burgemeester) In verband met de juridische mo gelijkheden samenwerking is in de huidige omstandigheden slechts mo gelijk op grond van de Wet op de gemeenschappelijke regelingen valt zeker voorshands niet te denken aan een samenstelling van de Ge westraad door rechtstreekse verkie zingen, doch kan deze uitsluitend be staan uit de bestuurders der deelne mende gemeenten. Er moet een wel komen Geeien de snelle ontwikkeling van de gewestelijke samenwerkingsver banden zal er binnen afzienbare tijd een wet moeten komen die een geko zen gewestraad en alles wat hierme de verband huodt. mogelijk maakt. De nota gaat er van uit, dat in de Gewestraad de Colleges van alle sa menwerkende (negen) gemeenten vertegenwoordigd zijn. Op grond daarvan wil zij bepalen, dat per gemeente één lid wordt aan gewezen door de betreffende colleges van B. en W. uit hun midden en dat de overige, iedere gemeente toeko mende, zetel(s) woi'dt (worden) in genomen door een lid (leden) aange wezen door de desbetreffende ge meenteraden wit hun midden. De gewestraad moet om redenen van doelmatigheid een aantal leden pan plm 45 niet te boven gaan. Samenstelling Gewestraad Ten einde de centrumgemeente (in «ibu Deventer) een, in verband met haar bijzondere functie, toereikende stem in de Gewestraad te verschaf fen, dient het aantal uit de centrum- gensjctciwt.tmfst'ejiw vasoinentl «tijm ItONO Sport voor Sport op zondag november. In het RONO-Sporlpro- gramma komen drie belangrijke wed strijden in de hoogste afdeling van 't amateurvoetbal, aan de orden.!.: Ve- Ioc.itas-SC Assen, M OV V -Zw a a gw est - «inde en De Treffers-Hengelo. Uitgebreide aandacht krijgen ook de tafeltennis-kampioenschappen, die in Leeuwarden worden gehouden. Verder komen in het programma verslagen en nabeschouwingen voor van wedstrijden in het betaalde voet bal en ander sportnieuws. ..Sport voor Sport" wordt zondag 3 november van 18.30-19.25 uur uit gezonden. Overijsenls Programma vrijdag 31 oktober. In het. Overijssels program ma van de RONO van vrijdag 31 okt. (18.30 - 19.15) wordt de eerste afle vering van de rubriek ..Rechtstreeks uitgezonden. In deze rubriek, intervie wen Dick Houwaart hoofdredacteur van het Dagblad van het Oosten en Klaas Vos. journalist te Deventer ie mand die de afgelopen week .,in het nieuws" is geweest. H.et interview wordt rechtstreeks uitgezonden. Voorts in het programma een afle vering van het kinderverhaal ..De Blubberties" en de rubrieken ,.Over- iesel strek veur strek' en .Sport in Overiesel". gemeente afkomstige leden ongeveer een derde van het totaal aantal leden uit te maken en zijn de Colleges ge komen tot het voorstel te bepalen, dat per gemeente een aantal leden zitting zal hebben gelijk aan 1/3, naar beneden afgerond, van het aantal raadsleden der betreffende gemeen te onder toekenning aan Deventer van 4 extra zetels. Die .uitwerking geeft het volgende beeld te zien van het aantal leden in de Gewestraad: Bathmen 2, Deventer 15, Diepenveen (zolang het nog be staat) 4, Gorssel 4, Holten 4, Olst 4, Kaalte 5, Voorst 4 en Wijhe 3, totaal 45. Men kan zich afvragen waarom Deventer zo'n belangrijk groter aan deel moet hebben, maar voor macht usurpatie behoeft men niet bevreesd te zijn. gezien de heterogene samen stelling van het college met stede lingen en plattelanders. In het dagelijks bestuur zullen van wege Deventer 3 leden zitting heb ben en voor elk der overige gemeen ten 1 lid, aldus vormend een D.B. van 11 leden. De aard van de samenwerking is vrijblijvend en haar welslagen be rust np goed vertrouwen. Bepaalde spelregels (verordeningen) dienen echter te bevorderen, dat het over leg werkelijk gaat functioneren. De redactie daarvan is in de nota aan gegeven. Het is een belangrijk initiatief dat goede vruchten zal kunnen afwerpen voor het gewest, dat men wil gaan vormen. Wij hebben, op ander niveau, a schillende malen bepleit, dat ook de politieke partijen in Salland (nu d eventueel in het gewest( meer vc ling met elkander zouden houden uit overwegingen, die hiervoren als ta ken van de Gewestraad zijn gesteld en zoals dat b.v. in Twente reeds ge ruime tijd geschiedt. De werkzaamheden voor de verbetering van de waterbe heersing in het waterschap Sal land, verlopen, blijkens de jong ste opgave van de stand der ver- beteringswerken, zeer voorspoe. dig. Van een groot aantal objec ten heeft de eerste en soms reeds de tweede oplevering plaats ge had of zij verkeren in de onder houdsperiode. Slechts met een enkel object is pas begonnen. Voor de eerste maal zijn o.m. opgeleverd de werkzaamheden aan: Soestwetering, deel 6, deel 7, Zandwetering Olst-Diepen- veen (met uitzondering van Randerbrug en Schapenbrug), de Elskamperwaterleiding. Voor de tweede maal zijn op geleverd de objecten: De gema len aan de Dingshof voor wat 't bouwkundig gedeelte betreft, de kunstwerken in de Averlose Vloedgraven, kunstwerken in 't object Lombok-Lurkenshoek, de Lettelse Leidingen in de ruilver kaveling. In een periode van on derhoud verkeren: Soestwete ring deel 6, de Oosterbroekswa- terleiding, Haarle-West, Lom bok-Lurkenshoek. Witteveen en de Schaarsen en de Lettelse Lei dingen buiten de ruilverkave ling. Bij de Overijsselse Kanalen is de Wolthaarsburg vrijwel gesloopt. De noodbrug voor voetgangers en wiel rijders is aangebracht. Het heien van de palen voor de nieuwe Wolthaars- brug vordert goed. Bij de Oldenhof- brug ie de noodbrug voor voetgan gers en wielrijders aangebrach'. Het grondwei'k van de bovenloop der Nieuwe Wetering (leiding Broekland Noord) is voor de laatste maal op geleverd. In de Zandwetering Diepenveen Schalkhaar heeft de aannemer ter plaatse van de nieuw te bouwen We- termansbrug de noodbrug voor voet gangers en wielrijders aangebracht. Met 't. slopen van de bestaande brug is een aanvang gemaakt evenals met de bouw van een UU-stuw. Het ontgraven van de Averlose Vloedgraven en het opschonen van sloten is gereed. Hef. verwerken van de uitgekomen grond in te verbete ren percelen en te dempen sloten vor dert goed. Een gedeelte van de uit gekomen grond (pl.m. 6000 m3) heeft nog geen bestemming. Begonnen is met het ontgraven van een nieuw gedeelte der Weseper Vloedgraven, ten oosten van de Wildbaan. De aannemer heeft een aanvang gemaakt met de werkzaam heden aan de kunstwerken. Het grondwerk van de Zandwete ring Olst-Herxen is gereed, behou dens het ontgraven van de zandwe tering over ca. 1500 m. langs ..De Gelder" en het zwembad, het betui nen en afwerken vordert, gezien de POEDER - CREME - OAW - ZEEP Het. Aannemersbedrijf B. J. N ij huis en Zonen NV te Rijssen heeft: zich tot de raad gericht om de beslis sing van B. en W. waarbij hem ge weigerd is in de buurtschap Look een woning te bouwen. Bij de aankoop in 1961 zou er niet op zijn gewezen, dat op de grond niet gebouwd zou mo gen worden, integendeel, zo wordt gesteld, zeggen B. en W. in hun pre advies, zou hierop de bouw van een boerderij juist wel mogelijk zijn. Na •en uitvoerige toelichting waarom op de bedoelde percelen niet gebouwd mag worden, zeggen B. en W. dat naar hun mening 'n verkeerde uitleg wordt gegeven aan de destijds inge wonnen informaties omtrent de bouw en o-gelijkheid op genoemde percelen. J>e brief van 3f» september 1969 van feet aannemersbedrijf, doet voorko ken, alsof dezerzijds de gedachte zou gewekt, dat ook de bouw wan een woning mogelijk zou zijn. Uit de bij de brief overgelegde bescheiden blijkt echter duidelijk, dat er reeds in jan. '66 dezerzijds op is gewezen, dat op de twee met name genoemde per celen, alleen maar de bouw van een boerderij mogelijk zou zijn". Wij heb ben ons steeds op het standpunt ge steld, dat wanneer wij vergunning verlenen voor de bouw van een boer derij, dergelijke panden ook overeen komstig hun bestemming zullen moe ten worden gebruikt. In dit verband kunnen wij er op wijzen, dat wij in het verleden op verzoeken van niet-agrariers tot de bouw van een boerderij dan «ok steeds afwijzend hebben beschikt", aldus b en w. Zij stellen de raad dan ook voor de be slissing van hun college onverkort t.e handhaven en niet tegemoet te ko men aan het verzoek van het aanne mersbedrijf. moeilijke omstandigheden, vrjj goed. Het by aanvullende overeenkomst op gedragen werk aan de IJsseldijk ij op enig werk aan twee opritten na A-oor eerste oplevering gereed. Wat de kunstwerken betreft is het bouw kundig gedeelte \'oor de eerste keer opgeleverd. Het automatische kroos hek Avordt aangebracht, \-oor het ove rige is het machinegedeelte voor 95 pet. gereed. Bij vier bruggen moeten nog voorzieningen worden aange bracht. Tevens moeten nog drie von ders worden gemaakt en een over laat. Het werk is voor pl.m. 90 pet gereed. Er wordt naar gestreefd df eerste oplevering begin december e.k. te doen plaats vinden. HOOFDPIJN k»»« Bij de in zaal Vosman gehouden wekelijkse schietwedstrijden voor het onderlinge clubkampioenschap van de Schietvereniging ,De Eendracht' wer den in de drie klassen de volgende resultaten bereikt Klasse A: L A. J. Nekkers, 135p. 2. B. Brinkman 127 p. Klasse B: 1. J. Haan, 129 p., 2 .H. Paalman, 124 p., 3. G. Schuppert 118 p., Klasse C 1. J. A. Aanstoot, 131 p.. 2. A. Schup pert, 125 p., 3. G. .lansen 124 p., 4. H. Gazan, 124 p., 5. A. Paalman, 123 p., 6. D. .Jansen 121 p., 7. J. ten Dam, 117 p.. 8. J. Nijendijk. 9. A. Bieleman, 115 p.. 10. J, Manen- schijn, 114 p.. 11. J. Sluiter, 113 p., 14. M. Bosschers. 110 p., 15. B. Op laat. 107 p.. 16. G. Tuitert, 103 p.. 17. A. Pekkeriet, 101 p., 18. G. Aaftink, 97 p. en 19. A. J. Bos. 84 p. Het algemeen klassement ziet er na vier avonden als volgt uit: Klasse A: 1. H. J. Nekkers, 132.75, 2. B. Brinkman 130.50, Klasse B: 1. H. Paalman, 126.50 p, J.Haan, 12.50 p. Klasse C: A. J .A. Aanstoot, 125.75 p., 2. G. Jansen, 122.25 p., 3. H. Gazan, 12.25 p.. 4. A. Schuppert, 121.50 p.. 5. A. Paalman, 118.25 p., 6. G. Tuitert. 117 p.. 7. A. Bieleman. 115.50 p.. 8. B. Oplaat, 114.25 p.. 9 J. Bouwhuis, 11275 p.. 10. D. Jansen. 111., p.. 11. J. Nijendijk 110.75 p., 12. H. Stukker, 108 p. 13 A. Pek keriet. 106.25 p.. 14. G. Aaftink. 104.75 p.. 15. J. Sluiter, 104 en 16. M. Bos schers, 98.50 p. Men schrijft ons: De bloedafnameavond van het. Neder- landsche Roode Kruis in Holten be hoort weer tot het verleden. Het re sultaat heeft onze verwachtingen ver re overtroffen: met 537 flessen bloed is het team A'an de bloedtransfusie dienst weer naar Amsterdam vertrok ken. Een woord van welgemeende dank is hier zeker op z'n plaats. Onze dank gaat dan in de eerste plaats uit naar alle donors, die zo spontaan hun hulp aan hun medemensen hebben gege ven. Verder betuigen wij onze dank aan het college van B. en W. voor het ter beschikking stellen van enige lo kalen der Scholengemeenschap: aan heren doktoren voor het controleren der donorkaarten: aan de plaatselijke politie voor hun A'erkeerstechnische hulp; aan aldegenen, die de ant- woordstrookjes hebben opgehaald en bijzonder veel dank aan het bestuur en de Leden \'an onze Holtense EHBO voor het buitengewone wijze van sa menwerken. Met u allen is dit mooie resultaat bereikt! Namens de bloedtransfusiedienst van het plaatselijke Roode Kruis. H. H. Bleijenberg. De leden van de afd. Holten \:an de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) hield in gebouw ,,Reho- both" de jaarlijkse zgn ..Praatver gadering'' die door voorzitter Hm. Landeweerd met gebed werd ge opend na lezing van het schriftge deelte Psalm 40:1-12. In zijn openingswoord herinnerde voorzitter Landeweerd aan de prachtige zomer en de mooie herfst. Er groeide heel veel en het geoog ste was van goede tot zeer goede kwaliteit. Dank voor zoveel zegen past ons jegens God die dit alles gaf. Het is zeer te betreuren dat men de overschotten niet brengt daar waar dagelijks honderden mensen sterven van honger en gebrek. Na dit openingswoord sprak de heeft Landeweerd een Avoord van welkom waarbij hij zich in het bij zonder richtte tot de heer H. W. Ke- mink te Hardenbarg afgevaardigde van het Provinciaalbestuur CBTB. De heer Kemink stond achtereen volgens st;il bij de miljoenennota, saneringsfonds (waar onder de nieu we voorwaarden weinig belangstel ling meer bestaat) het samenvoegen van 7 a 8 kleine bedrijfjes in een maatschap, de boterberg en 't plan van dr. Mansholt (afslachten van 250.000 melkkoeien), ruimtelijke or dening, de EEG enz. Er ontspon zich naar aanleiding van deze voor de boeren zo hoogst belangrijke zaken een geanimeerde discussie. De A'rij goed bezochte praataA'ond werd door de heer Kemink met dankgebed gesloten. De gemeenten Den Ham, Hellendoom. Holten, Markelo, Rijssen en Wierden hebben in 196? ee« gemeenschappelijke regeling aangegaan voor de centralisatie van gestorven vee. Op deze regeling is inmiddels de goedkeuring van hogerhand verkregen. Dat betekent, dat de cadavers in het vervolg niet meer door de N.T.F. uk de in die gemeenten overal verspreid voorkomende cadaverputten wor den gehaald, maar dat door de door de/>e gemeenten in het leven geroepen ophaaldienst, het gestor ven vee c.q. slachtdieren van de boerderijen worden afgehaald. Deze ophaaldienst treedt in werking op maandag 3 november a.s. Tijdens een persconferentie m het kantoor van het gemeentelijk slachthuis te Holten hebben de voorzitter van het uit de samen werkende gemeenten gevormde bestuur van de Destructiekring Centraal Overijssel, mr. W. H. Enklaar en de directeur van het keurings- en slachthuisbedrijf, de heer J. G. J. Giesen, uiteengezet waarom aan deze ophaaldienst de voorkeur moet worden gegeven boven de bestaande, door de N.T.F. uitgevoerde dienst. Het kringbestuur wordt behalve door mr. Enklaar, gevormd door de wethouders A. J. Stroeve (Den Ham). J. Kroeze (Hellen- doorn), J. Goosen (Rijssen), die op deze persbijeenkomst aanwezig waren en door G. J. Berendsen (Markelo) en J. G. Nollen (Wier den), die verhinderd waren. Het gaat hier om het belang van de volksgezondheid. Deze ophaaldienst van cadavers van af de boerderij, voorkomt, dat iedere veehouder incidenteel gestorven dieren moet gaan ver voeren naar een cadaverput. Hierdoor wordt de kans op het „versiepen van ziekten" kleiner. De veehouders zullen, wanneer het dode dier op het erf blijft, niet vergeten om aangifte te doen. De cadaverputten gaan zo snel mogelijk verdwijnen. Zij waren hoezeer in de loop der jaren verbeterd bepaald niet bevorderlijk voor de hygiëne. Het is al eens voorgekomen, dat toeristen op zo'n cadaverput hun boterhammetje zaten op te eten, terwijl onder hen een dood varken lag. Voor de ophaaldienst zijn tAvee vrachtwagens aangeschraft ('kosten f 37.200,- per stuk), die zo zijn in gericht, dat zij 'in hoge mate het verspreiden van voor de gezond heid van mens en dier moge lijk gevaarlijke smetstoffen be perken. Met deze twee wagens wor den de kada\'ers naar het overlaad- station van de NTF in Nij\'erdal verA'oerd. Hoezeer deze nieuwe ophaaldienst voor de beA'ordering van de volks gezondheid A'an betekenis wordt ge- acht mogen blijven uit het feit. dat de centrale overheid in de exploita tiekosten een subsidie A'an 50 pet. verleent. Dat betekent voor deze dienst voor centraal Overijssel na aftrek van de bijdrage der NTF ad f 6000 'n bedrag van f 32.750 per jaar. De andere 50 pet. moet door de gezamenlijke gemeenten worden opgebracht, waarbij ais A'erdeelsleutel wordt gehanteerd de oppervlakte van ieder dezer zes ge meenten en het aantal stuks vee, dat daar wordt gehouden. „Dat Holten als centrale gemeen te is gekozen vindt zijn oorzaak in het goed geoutilleerde slachthuis, dat het bezit met o.a. douchecellen, wasgelegenheid, stalling en reini gingsgelegenheid voor de beide auto's", aldus mr. Enklaar. Wat de aangifte van gestorven dieren betreft behouden de gemeen tebesturen hun eigen verantAvoorde- lijkheid. De aangifte van gestorven slacht dieren moet in Holten geschieden aan het Openbaar Slachthuis, tele foon 1318. Maandag tot en met vrij dag: van 8.00-12.30 uur en van 13.30- 17.00 uur. Zaterdagsmorgens van 9.00-11.00 uur. Daarbij is bet A>an groot belang, dat duidelijk wordt opgegeven: naam, voorletter en adres, dier soort, leeftijd of gewicht van het gestorven slachtdier en de plaats waar het dier ligt. Deze moet zon der risico voor de ophaalauto's be reikbaar zijn. Het is raadzaam aan het dode dier een steAdge label te bevestigen met naam en adres Aan de eigenaar. Dat kan b.v. voor de De nieuwe wagens van de centralisatiedienst destruc- tiemateriaal Centraal Over- ijssel (kosten per wagen f f 37.200.Rechts de heer E. H. Bakker en links de heer HJ. Nijland. die de wagens zullen rijden. uitbetaling van de waarde van d» huid eventueel van belang zijn. Hoe werkt nu deze dienst? De verzamelde aangiften van kadaver» worden doorgebeld aan 't openbaar slachthuis in Holten. Daar worden twee rijroutes uitgezet aan de hand van een kaart en om 8.00 uur of 8.30 uur vertrekken dan de wagens. Als chauffeurs op het verye punt A'an hun route zijn aangekomen stellen zij zich telefonisch in A'er- binding met de centrale in Holten. Nagekomen aangiften kunnen dan eventueel op de terugweg worden meegenomen. Eerst moet echter in gevolge de wet, de doodsoorzaak van het dier zijn vastgesteld het geen geschiedt door de A'leeskeu- ringsaienst in de betrokken gemeen te. Meldingen, die 's middags bin nenkomen, worden de volgende morgen opgehaald. In het jaar 1968 bedroeg het aantal kadavers in de in aanhef genoemde gemeenten van Centraal Overijssel ruim 17.573 stuks (1965:12000). De beide wagens, die van auto matische takelinstallatie zijn voor zien, worden bemand door de heren E. H. Bakker en H. J. Nijland, die tot voor kort bij de NTF als chauf feur in dienst waren. Het zijn dus mensen met ervaring. De gedachte, dat in de zomer bij warm weer, vooral op zaterdag en zondag de ge storven dieren te lang op het erf A'an de \eehouder zouden blij\'en liggen, deelde de directeur, de heer Giesen. niet. De praktijk wijst urt, dat het aantal gestorven dieren In de herfst \'eel groter is dan in de zomer. Mochten de omstandigheden dit beslist noodzakelijk maken, dan kan men b.v. de wagens ook op za terdag en desnoods op zondag laten rijden, maar daar is voorlopig A*«ei- nig kans op. De verwachting is wel gewettigd, dat het aantal te vervoeren kada vers zal toenemen, omdat het de A'eehouders nu A'eel gemakkelijker wordt gemaakt en men niet meer za! overgaan tot begra\'en, nu de kadavers van huis gehaald worden. Het in aanbouAA' zynde grote winkelpand van Wonnink N.V. op de hoek van de Oranjestraat en Kerkstraat nadert zijn voltooiing. De werkzaamheden aan dit riant gelegen zakenpand zijn zodanig gepland, dat het voor de Avinkelweek ter gelegenheid A'an de St. Xicolaasactie van de Holtense winkeliers in gebruik zal worden genomen. Met het reeds bestaande gedeelte zal het een totale vloeroppervlakte krygen van tweeduizend vierkante meter. De etalage-opper vlakte, met grote in staal gevatte spiegelruiten, zal een lengte hebben van 45 meter. Het gehele gebouw is van beton op getrokken en bestaat o.a. uit blokken- die meer dan 500 kg per stuk wegen. Om het gehele gebouw, aan de zyde van de Oranjestraat en de Kerkstraat, komt een luifel met een oversteek van plrrf. twee meter, zodat het publiek onder alle weersomstandigheden, zich goed kan vergeAvissen. wat in de di verse afdelingen U koop is. Daar voor is voldoende ruimte, omdat de rooilijn in beide straten naar achter is gelegd. De nog verspreid liggende afdelingen, o.a. de baby-afdeling, die in een ander pand aan de Oranje straat gevestigd is, worden in dit grote gebouw samengebracht. Tien speciaalzaken, zoals de heer Joop Wissink toelichtte, onder één dak. De bovenverdieping wordt geheel ingericht voor dames-, heren- en kin- derconfectie, gelijkvloers komen de courante textiel- en mode-artikelen, lingerie enz., alsmede de meubel showroom. Het sousterrain wordt ge heel ingericht voor de woninginrich ting, die een grote uitbreiding zal on dergaan. Aan de zyde van de Kerk straat komt de étalage voor meubels. Het gebouw is meer dan zeven me ter hoog. heeft een frontbreedte-win- kelpui aan de Oranjestraat van ruim 28 meter en in de Kerkstraat een diepte van 39 meter. Het betekent straks een prachtige aanwinst voor de winkelstand van Holten. Het is ont worpen door het architectenbureau L. C. van de Eovenkamp te Holten. OFFICIEEL DEALER A-He modellen voorradig Landelijke service. Grote sortering BLADMUZIEK BU DE VERKEERSLICHTEN NUVERDAL Voor de leden A'an de afdeling Es- pelo van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen sprak mevr. E. Ber- voets-Wiersma uit Markeio dinsdag- a\'ond in ,.Het Trefpunt" over het onderwerp .SamenleAdng in beweging' dat met grote aandacht door de da mes werd beluisterd. Na haar inleiding werden discus siegroepjes gevormd en werden onder het genot van een kopje koffie, de inmiddels uitgedeelde A'ragenlijsten bestudeerd, bediscussieerd en inge vuld. Enkele vragen waren o.a. ..Ont moeten wij dagelijks veranderingen de samenleving?" ,.In hoeA'erre be merkt u veranderingen in de maat schappij?" ,,Ook in eigen gezinsver houding b.v. tussen man en vrouw of tussen ouders en kinderen?" Zo waren er vragen die betrekking had- GESLAAGDEN IN DE MODEVAKKEN Aan het E.N.S.A I.D.-instituut te Utrecht slaagden de volgende da mes voor 't achter hun naam ver meldde diploma: mevr. H. Leunk- Rotman te Markelo, adspirant-lera- res naaldvakken; mej. Dini Lug- genhorst te Holten, handwerkont- werpster; mej. Diny SteA'ens te Hol ten, coupeuse; mej. Fenny A'an Hui genbosch. te Holten, tailleuse; mej. Annie Bakker te Bathmen en Annie Kloosterboer te Okkenbroek, cos- tumière. Zij werden opgeleid door mode\'akscbool D. Wessels-Nijland tt Rijssen. den op de samenleving met eik-aas» in deze maastchappij". Zij werden na de onderlinge discus sie samen onder de loep genomen om tot een beA'redigend antwoord te ko- De presidente mevr. H. J. Hd- Groothoff, die een welkomstwoord had gesproken, dankte mevr. Ber- voets voor haar leerzame discussie avond. Voordat inleidster aan het woord kwam werden de activiteiten voor de komende maanden besproken. In no vember zal een EHBO-avond worde» gehouden en op 24 nov. 1 en 8 decem ber een cursus met als titel ..Varia ties met brood". De bijeenkomst kernmerkte zich door de goede opkomst. De opbrengst A an de enkele we ken geleden collecte ten bate van het Prinses Beatrix (polio) fonds bedraagt f 537.31. Alle gevers en geefsters en alle collectanten wordt dank gebracht voor hun goede gaven en het goede werk. Mej, R. M. A. Gorkink. tijdelijk hoofdleidster van de openbare kletfc terschool in de Tuinstraat slaagde t* Apeldoorn voor de akte hoofdleidster, Mej. Gorkink is woonachtig te Wilp,

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3