Aanleg nieuwe provinciale weg Holten-Gelderse grens mmi lanJpasla shoud van Uwtanden Veel animo voor lustrumfeest Y oorlees wedstrij d o.l. school Dijkerhoek Ouderavond dorpsschool HOESLAKENS Naar nog meer openheid in de hervormde kerk Hel openbaar onderwijs en de Y.O.O. Naar de E8 aan de Wippert Over Gelders tracé nog weinig bekend kriwipvnj enpractisch 80en90/190 10.951 Il20en130/13013.50 Maxim combo in Hengelo voor RONO Iedereen kan meepraten, meedenken, meedoen Bijeenkomsten Gesprekken De heer H. J. van Pijpen Prov. Jeugdwerkadviseur der N.H. kerk woont te Holten Bronchiletten GESLAAGD prima kwaliteit FLANELLEN LAKENS zacht en W8rm wit en pastel nv gebr. schuppert Sch oetj es-Fietsen 3e lustrumfeest Onderhandse opdracht bouwrijpmaken villaterrein „Look" De openbare school ontmoetingscentrum voor kinderen van alle gezindten Werkstukjes Verkiezing Afscheid G. Jansen Dia's omgeving Marv Pos sprak over Helen Keiler Vrijdag 24 oktober 1969 Als in 1971 de nieuwe E-8 ot Holten in gebruik zal worden geno men Ir. A. G. Quack, hoofdingenieur-directeur van de directie wegen van Rijkswaterstaat twijfelt er aan, zoals onlangs bleek, of dit nog rond de jaarwisseling 1971-1972 zal geschieden dan zul len de overgangen over en de toevoerwegen van en naar de Hol- land-Twente-route gereed moeten zijn. In de gemeente Holten zal dit waarschijnlijk geen problemen meebrengen. De viaducten in de Beusebergerweg, de enige gemeenteweg, die de E-8 snijdt, en in de provinciale Larenseweg, zijn reeds geruime tijd in gebruik. Men kan er niet van of op de E-8 komen. De enige aansluitende weg wordt de geprojecteerde provinciale weg Raalte-Gelderse grens (Schipbeek) zijner tijd door de thans nog in aan bouw zijnde viaduct geleid. Voor de aanleg van deze nieuwe Larenseweg zal een zandput worden gemaakt met een oppervlakte van plm. 7 ha en naar schatting een diep te van 8 a 9 meter, tussen de be staande Larenseweg en de kaasboer derij van de fam. Cats, bekend uit 't VW-vakantieprogramaBulldozers hebben de zoden en de humusiaag naar de kanten geschoven, zodat de prachtige weiden van Cats nu één grote woestenij zijn geworden. Als met de dragline de grond is af gegraven totdat het grondwater is bereikt, wordt de grond uit de zand put verder met een zandzuiger in 't reeds gevormde of nog te vormen cunet gespoten. Gedeeltelijk is men al begonnen met het opzetten van de bermgrond ter opsluiting van het cu net. De bestaande opstanden hakhout wil men laten staan. De grote plas die hier ontstaat zal niet geschikt zijn voor de recreatie, maar wel voor de sportviserij. Er komt een pad om heen, terwijl om de gehele vijver van 7 ha een beplanting zal worden aan gelegd, zoals uit een tweede situatie tekening blijkt. De aannemer L. J. Merks uit Veld- driel by Nymegcn is enige weken ge leden begonnen aan de uitvoering van de eerste fase van de aanleg van de ze tweebaansweg, die plm. 15 meter breed zal worden. Het tracé loopt aan de westelykse zyde langs de bestaan de Larenseweg en begint even ten zuiden van de Dorperdyk en de Ijs baan ,,De Noordpool" tot aan de Schipbeek, zoals op het hierby afge drukte kaartje met een een zwarte Hjn is aangegeven. De grote viaduct over de E 8 en een tunneltje over de Tolweg zyn al geruime tijd gereed. De provinciale staten hebben onlangs het werk nog bezichtigd. De fa. Hegeman uit Nijverdal heeft over de Braamweg een viaduct in aanbouw terwijl door dit aannemers bedrijf een grondduiker wordt gelegd in de Groteboers Waterleiding waar dag en nacht de pompen draaien om de bouwput droog te houden. Even ten noorden van de Braam- weg wordt het tracé van de bestaan de Larenseweg en het verkeer ter Met de aanleg van de aardenbaan voor de nieuwe weg langs plm. 3 km is een bedrag van bijna acht ton ge moeid, exclusief de BTW. De aanleg van de nieuwe provin ciale weg is noodzakelijk omdat men van en voor de E 8 een groot ver keersaanbod verwacht. Of de weg t.z.t. vanaf de Raalteweg ten westen van het Dorp Holten via de Deventer- weg, de spoorlijn Deventer-Almelo en de Ijsbaan naar het thans geprojec teerde beginpunt zal worden aange legd, hangt nog af van het frequentie- onderzoek, omdat ook ten oosten van Deventer een aansluitende weg van de E 8 zal worden aangelegd voor 't verkeer naar de richting Zwolle. Voor de gemeente Holten brengt de nieuwe aanleg belangryke finan ciële consequenties met zich mee, omdat het gemeentebestuur zal moe ten zorgen, dat de nieuwe verkeers weg, die door het bestemmingsplan ,,De Haar" is geprojecteerd, gereed zal moeten zijn zodra de nieuwe pro vinciale weg in gebruik zal worden genomen. Deze weg is op het kaartje met een stippellijn aangegeven. Hjj mondt uit in de Gaardenstraat. Men kan dat verhoogde verkeersaanbod niet, meer zoals nu nog het geval is, door het Dorp Holten leiden. Voor deze investering zullen Ged. Staten c.q. de Minister spoedig financierings middelen beschikbaar moeten stel len. Deze zaak is onlangs reeds aan de orde geweest by het werkbezoek van de deputatie uit Ged. Staten, be staande uit Mr. Niers en Mr. Crom- melin met enkele hoofdambtenaren. Over het tracé van de nieuwe weg op Gelders geied is nog weinig be kend. De aanbesteding van een brug over de Schipbeek heeft nog niet plaats gehad. De aanleg van de weg is wel reeds door de provinciale sta ten van Gelderland behandeld. Wöiii» ofter/i her Op bovenstaande situatieschets is de nieuwe provinciale weg met een zwarte lijn aangegeven vanaf de Ijsbaan tot de Schipbeek met daarnaast in lange stippellijn de bestaande Larenseweg. De nog aan te leggen ver keersweg door „De Haar" is met kleine stippeltjes aangegeven. Boven de met gearceerde lijntjes aangegeven zandput ziet men de in aanbouw zijn de viaduct in de Braamweg waarover de nieuwe provinciale weg zal lo pen. Onder de zandput de grote viaduct over de E 8 en het tunneltje onder de Tolweg. Rechts op de foto is de viaduct in de Beusebergerweg over de E 8 aangegeven en links de viaduct in de bestaande Larenseweg over de hier reeds gereed zijnde E 8. In de o.l. school te Dijkerhoek werd vorige week vrijdagmiddag de finale gehouden van een voorlees- wedstrijd, die georganiseerd werd om aandacht te schenken aan kinderboekenweek. De finale was het hoogtepunt een leesweek. Elke klas had in week extra nadruk gelegd op het voordrachtslezen. De twee beste le zertjes deden mee aan de finale. Eén der lokalen was tot de laatste vierkante meter bezet, toen de blok- fluitgroep o.l.v. meester Groothengel Het Maxium Combo uit Hengelo zal op vrijdag 24 oktober optreden in hel Overijssels programma van de BONO. In hetzelfde programma is de satirische rubriek „Dc Lcu- genbanke" te beluisteren die wordt samengesteld en gepresenteerd door J. B. Keuter en A. J. van ,der Worp. De hervormde kerk staat voor een gigantische operatie. Van november 1969 tot en met Pinksteren 1970 wordt de Algemene Kerkvergadering gehouden, een nieuwe vorm van inspraak, waar aan iedereen die zich tot de hervormde kerk rekent, kan meedoen. Iedere hervormde krijgt de gelegenheid om voorstellen te doen (mondeling of schriftelijk), om mee te praten, mee te denken en mee te doen. Wij staan praktisch aan het eind van de zestiger jaren, die op allerlei gebied grote veranderingen hebben ingeluid. Maar tegelijkertijd is er onrust en onzekerheid gekomen, oude traditio nele vormen blijken vaak niet goed meer te voldoen, en de grote vraag is, wat er voor in de plaats moet komen en hoe dat moet gebeuren. De veranderingen die zich overal voltrekken, laten ook de kerk niet onberoerd. Ook de Hervormde kerk (en dat is .de hele levende gemeen schap die zich tot deze kerk rekent) moet bij zichzelf nagaan wat het pro gramma moet zijn nu wij de zeventi ger jaren binnengaan. Wellicht zijn er meer vragen dan antwoorden. Op theologisch gebied en binnen de kerken is veel beweging en onrust. Hetzelfde geldt voor onze samenle ving. Er zijn diep ingrijpende vragen over oorlog en vrede, honger' cn rijk dom. om-echt en recht. Bovendien lijkt het wel of de krik wordt gezet ondèr alle gevestigde nonnen. Er is veel op drift geraakt en velen vra gen zich af wat daarop het antwoord moet zijn. Ook de Hervormde Kerk vraagt zich af: Waar gaan wy als kerk naar toe en wat moet onze func tie zyn als gemeenschap van chris tenen Om daarover de bezinning met zo veel mogelijk hervormden op gang te brengen, organiseert de Hervormde Kerk de Algemene Kerkvergadering. Het is opgezet als een specifiek her vormde zaak, omdat de Hervormde Kerk eerst bij zichzelf te rade wil gaan. Hoe kan men meedoen? Men kan schriftelijk zijn of haar mening uiten san: Algemene Kerkvergadering, postbus 19, Driebergen, waar men voorts alle inlichtingen kan krijgen. Men kan óók op de volgende ma nier meedoen. Iedere hervormde kan in november naar een van de regio nale bijeenkomsten gaan in voor zover thans 'bekend de volgende plaatsen: Leeuwarden. Dokkum, Drachten, Franeker, Sneek. Heeren veen, Winsum, Wildervanck, Stads kanaal, Hengelo, Nijverdal, Kampen, Arnhem, Harderwijk, Doetinchem, Geldermalsen, Utrecht, Veenendaal, Woerden, Groningen, Rotterdam, Gouda, Leiden, Den Haag, Dordrecht. In deze omgeving wordt zo'n ver gadering gehouden op donderdag 6 november a.s. om 19.45 uur in het Hervormd Centrum, Geraniumstraat 7a te Nijverdal. In deze regionale bijeenkomsten zal de agenda voor de Algemene Kerk vergadering worden samengesteld. Daar zal grondig worden gepraat over alle zaken die aan de orde moe ten komen, mét een argumentatie waarom men meent dat hierover moet worden gesproken. Aan de hand van al die gesprek ken en het schriftelijk binnengeko men materiaal wordt de definitieve agenda voor de Algemene Kerkver gadering vastgesteld. De definitieve agenda, dus het hele complex van vraagstukken die worden ingediend, zal in januari en februari 1970 wor den bediscussieerd in plaatselijke bij eenkomsten. De bedoeling is dat in alle hervormde gemeenten, of groe pen van gemeenten, deze plaatselijke bijeenkomsten worden gehouden, op initiatief van kerkeraden, gespreks- kringen, groepen, enz. Uit alle plaat sen worden rapporten over de dis cussies verwacht. Uiteindelijk zal al dit materiaal, voorzover het landelijke aspecten heeft worden gereed gemaakt voor de discussie in de landelijke slotziting op 16. 17 en 18 mei 1970 (Pinksteren) in Driebergen. Het wordt een gigantische operatic binnen de Hervormde Kerk. Ieder krijgt de gelegenheid om op zijn of haar wijze aan deze Algemene Kerk vergadering mee te werken. Inlichtingen en materiaal, waar onder een ovërdruk uit Hervormd Nederland met uitvoerige gegevens, zijn kosteloos verkrijgbaar aan het adres van de Algemene Kerkverga dering. postbus 19, Driebergen, tel. 03438-2241. de middag opende met vrodijke lied jes. De kinderen uit de eerste klas la zen, een stukje voor uit „An en Jan", trots dat ze nu al wat lezen konden. Ria Sluiter deed het al knap. In de tweede klas stal Yvonne Feddema de show. Heel leuk droeg ze haar verhaaltje voor. In de vierde klas won Ria Veneklaas met klein ver schil van Marietje Aaftink. Haar in tonatie was net iets beter. Na de pauze, waarin de kinderen getrakteerd werden op limonade met een koek, kwamen de overige kinde ren aan de beurt. Ansje Rechterschot en Jannie Jan sen Manenschijn uit de derde en Gerda Honcoop uit de vijfde klas be haalden een eerste prijs. Bertha Podt las „De Japanse Steenhouwer" bijzonder goed voor, wat haar een eerste prijs opleverde. Hierna werden de prijzen door de jurjr, die uit leerkrachten bestond, uitgereikt. Aan het eind van deze mooie mid dag kreeg een ieder het kinderboe- kenweek-krantje mee naar huis. Uitslagen: le klas: 1. Ria Sluiter, 2. Ria Meyerman, 3. Gerrit Kroon. 2e klas: 1. Yvonne Feddema, 2. Anton Koopman. 3a klas: 1. Ansje Rechterschot, 2. Freddie Beltman. 3b klas: 1. Jannie Jansen Manen schijn, 2. Hanneke Manenschijn. 4e klas: 1. Ria Veneklaas, 2. Ma- rietje Aaftink. 5e klas: 1. Gerda Honcoop, 2. Aal- drik Paalman. 6e klas: 1. Berfcha Podt, 2. Jan Honcoop. CATS HOLTEN SECTIE Deze foto geeft een beeld van de zandput welke zal ontstaan tussen de be staande Larenseweg en de nieuwe weg. Ten oosten daarvan ligt de boer derij van de fam. Cats, die door hoge aarden wallen gedeeltelijk zal wor den ingesloten. Het intact te laten hakhout, het looppad en de aan te leg gen beplanting zijn duidelijk aangegeven. Waarschijnlijk, dat de Grote boers Waterleiding met een duiker met de grote plas die hier ontstaat, zal worden verbonden. Sedert 1 september beschikt de Provinciale Hervormde Jeugdraad in Overijssel over 'n jeugdwerkadviseur. Het is de heer H. J. van Pijpen, die voor hij deze functie aanvaardde con. sulent was van het Nationaal Centrum Vorming Bedrijfsjeugd te Amersfoort. De heer Van Pijpen, die 46 jaar is, komt in Holten te wonen. Hij heeft met zijn gezin tijdelijk onderdak ge vonden in het vakantieoord De Bor- keld van de familie Bos. De afgelo pen zondag werd hij door ds. A. M. van der Neut uit Nijverdal in de tweede dienst in de Herv. kerk te Holten als jeugdwerkadviseur beves tigd, waarbij de heer Van Pijpen na de toespraak van de voorganger zelf vanaf de kansel de gemeente in het kort een uiteenzetting heeft gegeven welke zijn taak zal zijn in de provin cie. Deze taak komt o.m. hierop neer, dat hij adviezen geeft en des kundige hulp beidt aan kerkeraden, jeugdouderlingen, jeugdraadcommis sieleden, plaatselijke jeugdraden en dergelijke, wanneer hem om advies en hulp gevraagd wordt. Verder zullen tot zijn taak behoren het organiseren en (doen) uitvoeren van vormings- en trainingscursussen, het geven van regelmatige voorlich ting en adviezen aangaande 't ieugd- en jongerenleven. aan personen en functionarissen, die werkzaam z.ijn Hoestdrank in tabletvorm. 1- Te Amsterdam slaagde voor het diploma ..Aardappelen, groenten en fruit" mevr. Van Zon-Derksen, Oran jestraat. in het jeugd- en vormingswerk uit gaande van de Nederlandse Hervorm de Kerk en/of organen of instellin gen die inbreng vanuit de Ned.-herv. kerk in de ontwikkeling van de visie op het jeugdvormingswerk op prijs stellen. In een rondschrijven spreekt de Prov. Herv. Jeugdraad de hoop uit op een prettige samenwerking met. de heer Van Pijpen tot een beter func tioneren van het jeugdwerk uitgaan de van de Ned.-herv. kerk in deze provincie. Aan het vorenstaande kan nog toe gevoegd worden, dat de nieuwe jeugdwerkadviseur te bereiken is op het Prov Bureau van de Ned.-herv. kerk, Prins Hendrikstraat 5 te Zwol le, tel. 05200-18117. I MAAT 150/240 7.75 MAAT 176/240 9.25 De vorige week donderdagavond werd een ouderavond gehouden van de o.l. Dorpsschool in de hal van de school. Daar de voorzitter, de heer A. J. Arfsman, het eerste deel der avond niet kon bijwonen, leidde het hoofd der school, de heer B. H. Brouwer, aanvankelijk de bijeenkomst. Mevrouw E. Dissevelt-Schilperoord las de notulen en de penningmeester, de heer J. A. Aanstoot bracht ver slag uit over de financiën. By mon de van de heer H. J. Aaftink bracht de kascommissie, bestaande uit de heren H. J. Aaftink, J. Aanstoot en J. W. Meijerman, een gunstig rap port uit, waarna décharge werd ver leend. De heer J. A. J. Groteboer was bereid voor het nieuwe jaar de plaats in te nemen van de heer H. J. Aaftink. Het schoolhoofd besprak enige schoolaangelegenheden, die gedeelte lijk reeds beknipt in het schoolkrant je waren gelanceerd, thans iets uit voeriger. In verband met ook hier reeds ge constateerde voetwratten heeft de school in overweging gegeven gym nastiekschoenen te dragen tijdens een zaalgymles. Velen hebben thans schoentjes aangeschaft. De School acht hij niet haar taak verdere pres sie uit te oefenen, wanneer niet tot aanschaffing wordt overgegaan, maar zal wel maatregelen nemen te gen leerlingen, die hun schoentjes telkens vergeten mee te brengen. Zo nu en dan controleert het per soneel de rijwielen, in verband met de verkeerslessen en met het oog op de gevaren op de weg als het rijwiel niet aan gestelde eisen voldoet. De fietsjes van de kinderen der laagste klassen lieten wat het „belvermo- gen" betreft nog wel eens wat te wensen over. Wat het aanstaande lustrumfeest betrof, kon worden meegedeeld, dat 36 ouders zich beschikbaar konden stellen om te helpen bij de kinder- De voorbereiding voor het bouwrijp maken van het villaterrein "Look" zijn thans zover gevorderd zeggen B. en W. in een voorstel aan de raad, dat de N.V. Aannemings- en Wegen bouwbedrijf van het J. Krekel en Zn te Holten een prijsopgave is gevraagd voor het uitvoeren van de eerste fase volgens een door gemeentewerken opgemaakt bestek. Het college acht onderhandse aanbesteding in het be lang van de gemeente, temeer om dat voornoemd bedrijf dit werk kan combineren met werkzaamheden aan de Rijksweg naar Rijssen. Genoemde N.V. heeft zich bereid verklaard het bouwrijp maken van de eerste fase uit te voeren voor de som van f 56.575.00, exclusief BTW, welk bedrag lager is dan de door ge meentewerken opgemaakte begro ting. B. en W. stellen daarom dan ook aan de raad voor aan de N.V. Aanne mings- en Wegenbouwbedrijf van het J. Krekel en Zn dit werk onderhands op te dragen voor de genoemde som van f 56.575,-. Gemeenschappelijke regeling vlees keuringsdienst met Hellendoorn. In een voorstel aan de raad delen B. en W. mede, dat het aanbeveling verdient voor de uitvoering van de Vleeskeuringswet met de gemeente Hellendoorn een gemeenschappelij ke regeling aan te gaan terzake van de keuringsdienst van slachtdieren en vlees in beide gemeenten. Reeds vanaf juni 1968 wordt de keu ringsdienst in de gemeente Hellen doorn in afwachting van, een vast te stellen gemeenschappelijke rege ling tijdelijk waargenomen door het hoofd van de vleeskeuringsdienst van Holten. Het personeel van het Holtense slachthuis verricht in ver band hiermede diverse keuringen in de gemeente Hellendoorn, waarvoor de gepieente Hellendoorn een ver goeding betaalt op basis van ver richtte diensten. Deze regeling brengt problemen met zich mede met betrekking o.a. van de personeelsbezetting, vooral met het plotseling overlijden van een in dienst van de gemeente Hellen doorn zijnde keurmeester. De Holtense keuringsdienst zal de keuringswerkzaamheden verrichten voor de door die gemeente geïnde rechten, na aftrek van tien procent voor de bestrijding van de kosien vallende op de heffing en invordering van de keurlonen, die door Hellen doorn zelfstand zullen worden gead ministreerd en geind. Op grond van het vorenstaande stelt het college voor in samenwer king met de raad van Hellendoorr 'n in ontwerp aangeboden gemeenschap pelijke regeling met die gemeente aan te gaan. Tijdens de Ouderavond van de O.L. Dorpsschool, welke de vorige week donderdagavond in de hal van de school gehouden werd heeft de algemeen-secretaris van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs, de heer L. Doorn, gesproken over het openbaar onderwijs en de V.O.O. De heer Doorn begon met te wijzen op de belangrijkheid van de ontmoeting in een mensenleven. De mens moet niet worden geïsoleerd maar de omgang met anderen leren. Die ontmoeting is zo belangrijk voor het verdere leven. Gaan we 100 jara terug, aldus de spreker, dan was er weinig contact tussen de dorpen onderling. Vele mensen waren niet verder geweest dan eigen dorp of streek. Het is te begrijpen, gezien de tijd, dat ver schillende mensen hun kinderen in eigen groep wensten te houden en daardoor een eigen school verlang den met een eigen sfeer. Zo kwamen de bijzondere scholen. Men leefde in een statische tijd. De tijden zijn ech ter veranderd. Velen emigreerden, velen trouwden met iemand uit een andere streek of ander dorp. In deze lijd schijnen per dag wel 30 mensen de agrarische sector te verlaten. De industrie trekt velen. Er is ontevre denheid onder sommige jongeren, die van het statische niets moeten hebben. We leven thans in een dynamische tyd! Hoe bclangryk is het nu, dat de kinderen van ons volk bij elkaar worden gebracht. Kinderen van ver schillende kerkgenootschappen en van buitenkerkelijken, om met el kaar te leren omgaan. By het voort gezet onderwijs is het zo bclangryk, dat ook de docenten elkaar ontmoe ten en gedachten uitwisselen. Spe ciaal deze tijd vraagt om de ontmoe ting. De openbare school is open voor kinderen van alle gezindten, moet en wil een ontmoetingscentrum voor al le kinderen zyn, ongeacht godsdien stige of politieke overtuiging, met gelegenheid tot het ontvangen van godsdienstonderwijs. Dc vereniging Volksonderwijs werd opgericht in 1866 en verdedigde het principe van de openbare school en de 100-jarige, die nu van naam veranderde, verde digt dit principe nog! De strijd is echter in veel opzichten anders ge worden. In plaats van strijd tegen de bij zondere school, is de activiteit thans meer gericht op scholenbouw, verla ging van leerlingenschaal, het ver krijgen van meer gymnastieklokalen, strijd voor beter kleuteronderwijs door te vechten voor kleinere klas sen, contact met het ministerie, enz,! De V.O.O. heeft 150,000 leden achter zich en instanties houden daarmee rekening, aldus spreker, die eventuele niet-leden opwekte zich alsnog aan te sluiten. Na zijn aandachtig beluisterde- in leiding bracht de voorzitter hem dank voor zijn causerie. spelen en nog 25 ouders, als men verlegen zat. Bij gunstig weer worden de spelen op het plein van de school gehouden en bij ongunstig weer in het gebouw Irene. Dan moet ook de optocht ver vallen om plaats te maken voor een speelfilm. Het vorige jaar werden er 2 dia avonden beiegd voor hen die de Sin terklaasfeesten van de openbare scholen steunden en geen kinderen op de kleuterscholen of op de lagere scholen hadden. De ouders van schoolgaande kleuters en leerplichti ge kinderen waren daardoor uitge schakeld. Is er bij de ouders ook be langstelling voor de serie over „De historie van Holten", dan zal er voor hen een gelegenheid worden gescha pen, aldus de heer Brouwer. Vele aanwezigen betuigden hun instem ming en hoopten te kómen. In de lokalen van de school waren produkten van handenarbeid- en te kenlessen aanwezig ter bezichtiging. In de pauze konden de aanwezigen vrij door de school gaan na de kof fie. De aandacht werd nog gevestigd op een kleine expositie van Rem- brandt-reprodukties en een bosdiora- ma met vogels en dieren. Voorts la gen in de bovenhal veel werkstukjes over een bepaald onderwerp, ver vaardigd door de leerlingen der ho gere klassen, min of meer gepresen teerd als een plakboek, met kortere of langere bijschriften. Bjj de verkiezing van de ouder commissie werden bij enkele kandi daatstelling herkozen verklaard de dames F. M. ter Doest-Bos en H. H. Rozendom-Aanstoot. De heer G. J. Jansen was niet herkiesbaar. In zyn plaats werd de heer H. Vincent ge kozen. Tijdens de koffie- en contactpauze bekeken vele ouders de thuis ge maakte werkstukken over diverse onderwerpen als: Vogels in het bos, •Spanje en Mallorca, Noorwegen, Rembrandt, Koninklijk Huis, Sport, De Holterberg, e.d. Ook de vele en kostbare naslag boeken, aangeschaft van de op- brengst van papieracties, trokken de aandacht. Vooral de rijk geïllustreer de uitgaven over: vogels, insekten, bloemen, bomen, sauriërs, zoogdie ren, zijn in trek bij de jeugd. Aan geschaft waren onder meer 65 deel tjes van de Albert Hein-encyclope die „Gouden Horizon", die voor snuffelaars een schat van gegevens bevatten. Na de pauze huldigde voorzitter Arftman de heer G .J. Jansen, die twaalf jaren een zeer ijverig ouder commissielid was geweest. Hij roem de zijn activiteiten v.oor de school en bood hem ten afscheid een kleine at tentie aan, vergezeld van een inge lijste kleurenfoto van de Dorpsschool, school. De heer Jnasen antwoordde met een keurige speech en besloot met de wens, dat de aanwezigen hun kin deren onverdeeld naar deze school zouden blijven zenden. De rondvraag leverde niets op. Er bleken geen vragen of problemen te zijn. Hierna vertoonde de heer Brou wer een 120-tal kleurendia's, opgeno men in 1969. Groepjes schoolkinde ren. poserend, spelend, werkend, kinderen in het zwembad of op het sportveld, leerlingen op excursie. Beelden opgenomen tijdens het ont staan van de E-8, zoals kleurenspel op de bodem van de bermsloot, zon licht door het ijzerhoudende water opgepompt rond de bouwput, ge spaarde vogeleieren in de bermen, een pas gegraven sierlijk slingerende sloot. Boerderijen in boomgroepen, rust en vree ademend. Bloeiende bo men, bloeiende dopheide in een gol vend heuvellandschap. Takken, bela den met bessen, afstekend tegen een wolkenloze blauwe hemel. Eeuwen oude eikestammen naast rimpelend water, beeldschone kattestaarten aan de beekoever, herkauwende runde ren in grazige weiden, onvergetelijk rustig en schoon... Om ruim tien uur sloot de voorzit ter de ouderavond. Voor Baby POEDER- CREHE - OLIE - ZEEP Op uitnodiging van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Holten, sprak de vorige week donderdavond in hotel Holten de be kende journaliste Mary Pos over het leven van Helen Keiler. Deze Ame rikaanse die door een ziekte in haar kinderjaren niet meer horen, zien en spreken kon, maar zulk een hoge be gaafdheid bezat, dat zij ondanks haar handicap, een grote zegen voor de mensheid is geweest. Mary Pos, die haar persoonlijk ge kend heeft, boeken en brieven van haar kreeg, toverde haar gehoor, door haar gemakkelijke verteltrant, een beeld van deze grote vrouw met haar begeleidsters voor ogen, dat men niet gemakkelijk vergeten zal. In het huishoudelijk gedeelte van de avond maakte de presidente mej. M. ter Borg bekend dat het bestuur op 31 okt. weer een dropping heeft georganiseerd en dat op 28 okt. de visauto weer op het parkeerterrein van hotel Holterman komt. waar ieder naar toe kan gaan om verschil lende soorten vis te zien klaar ma ken en te proeven. Voorts deelde zij mede dat op 20 november de volgen de bijeenkomst is. waarin mevrouw Podt uit Hellendoorn zal spreken.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 5