Zwolsche Boys voelden kracht der roodzwarten Onderverzekering bij brand P.v.d.A. wacht druk vergaderseizoen SPORTDAG JEUGDRING HOLTEN DER C.J.V. Waar gaan wij heen? „Noordenbarg-meisjes enque teerden Moderne winkel aanwinst voor omgeving en dorp Goed herstel na gelijk spel in Zwolle JL, tii j-ii Voetbalprogra m ma HOLTEN 1 zondag naar RaalLe Begin winlertraining Z.C. Twenliaarsveld Forse nederlaag voor Blauw Wil Vijf generale kampioenen De taak van de maatschappelijk werkster Kandidaatstelling Raad en Staten IN OKKENBROEK Nare gevolgen van Culturele agenda) Heropening schoenhandel Gebr. Steunenberg Sportover zicht jeugd „Holten" Sportprognoses voor a.s. zaterdag MEER SERVICE VAN DE VVV Vrijdag 3 oktober 1969 "1 'T"" 'rf^iiroH^iHiif lïïi li" n I'' - H Holten heelt zich zondag volkomen gerevancheerd van de slechte uit wedstrijd van de vorige week tegen „Zwolle", door de Zwolsche Boys met een verdiende 4-1 nederlaag naar huis te sturen. Het was een aantrekkelijke, vaak snel op en neer gaande wedstrijd, met een goede in zet van beide partijen, een wat bete re spelopvatting van de Zwollenaren, maar met een zwaardere aanvals drift van de thuisclub. Het begin was reeds .sensationeel, toen in de 5e en 8e minuut bij over rompelende Holtense aanvallen hard Ingeschoten ballen door doelman Ek- kel op het nippertje, en met enig ge luk. gekeerd konden worden. Na een kwartier spelen namen de Zwollena ren het initiatief over. De Holtenaren kwamen terug, maar konden hun overwicht niet in doelpunten waarmaken. In de 27ste minuut werd doelman Ekkel door een vliegend afstandsschot van Henk Hommes volkomen verrast (1-0). Evfen later keerde de lat een twee de hard ingeschoten bal. Ook doel man Breukink werd telkens aan de tand gevoeld: Toch zouden de Holte naren hun voorsprong vei'groten. In de 38e minuut draaide een door Soer van de zijlijn genomen vrije schop met veel effect over de handen doelman Ekkel in het Zwolse doel (2-0). Zowel' Breukink als Ekkel keerden op uitstekende wijze nog en kele harde schoten. Na de hervatting pakten de Boys de zaak energiek aan, maar het spel was 'nauwelijks twee minuten oud, Zaterdag: Holten alHSC al 4.15 u.; VESOS bl—Holten bl 4.30 u.; Hol ten b2Haarl. Boys b2 3.00 u.NEO clHolten cl 3.15 u.Holten c2 Twenthe cl 3.20 u.; Enter V. c2Hol ten c3 4.30 u.; Holten d2Holten dl 10.00 u.; Holten d3Haarl. Boys d3 10.45 u. Zondag: Raalte 1Holten 1 2.30 u. Holten 2—GFC 2 12.00 u.; SDOL 2— Holten 4 2.30 u.; Haarl. Boys 4Hol ten 5 12.00 u.; Holten 6La Première 10.00 u. Door hun fraaie overwinning op Zwolsche Boys en doordat UD verloor van Vlugheid en Kracht staan de roodzwarten nummer 1 op de rang lijst. Dat is een verheugend feit, maar volstrekt nog geen maatstaf voor de verdere ontwikkeling. Zondag moe ten zij aantreden tegen Raalte, dat blijkbaar wat meer in de mars heeft dan in de vorige competitie. De Raal- tenaren staan nl. op de derde plaats van de ranglijst. Schreven wij de vorige week. dat de roodzwarten zich tegen Zwolsche Boys geheel zouden moeten geven hetgeen ook indei-daad geschiedde ook zon dag-'zuil en zij zich, zoals de situatie er nu uitziet, terdege bewust moeten zijn met een sterke tegenstan der te doen* te hebben. Wij wensen hen daarbij alle sterkte. Bij voldoende belangstelling laat de supportersvex-eniging een bus lopen en verder, wordt het hele legioen in Raalte verwacht. De opstelling voor zondag ziet - er als volgt uit: doel: Breukink; achter: Soer, Paalman. Markvooi-t en Brands; midden: Hom mes en Kaiser; voor: Van den Bos. Den Heijer, Veneklaas en Kwinten- berg, Uitslagen en stand in 4H: Hei noRaalte 1-2 HoltenZwolse Boys 4-1 HeerdeZwolle 2-2 SallandiaWyhc 2-3 I'DVlugheid en Kracht 1-2 Wilp—ABS 0-1 Hollen 4 3 UD 4 3 Raalte 3 2 Heerde 4 2 Sallandia 4 2 Vlugh. en Kracht 4 2 Zwolle 4 0 Wijhe 4 1 Heino 4 0 ABS 4 1 Wilp 3 0 Zwolsche Boys 9 7 9-4 10- 8 6- 8 3 1 3 0 111 3-11 4- 7 Zaterdagmiddag 11 oktober begint de wintertraining van zwemclub Twenhaarsveid in het overdekte bad te Deventer. Wekelijks zal dan een groot deel van de zwemclub, samen met leden van o.a. de zwemclubs W.Z.C. (Wijhe) en O.K.K. (Eerbeek), de zwem training kunnen hervatten. Daar het -aantal plaatsen in de bus niet onbeprekt is, wordt de leden aangeraden zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de secretaresse, mej. H. Lensink. Vrijdagavond 10 okt. wordt er in Koffiehuis Kalfsterman een ledenver gadering gehouden- i.v.m. twee be- stuursvacatures. Vice-voox-zitter C. Karmelk heeft Holten al enige tijd verlaten en voorzitter I-I, Arendshorst heeft door omstandigheden niet vol doende tijd de club te leiden. Als kandidaat voor het vooi'zitter- schap heeft het bestuur gesteld: de heer F. ter Hoeven. Daar het be stuur zal worden uitgebreid staan als leden kandidaat: mevr. C. H ter Roeven-Meilink en de heren P. B. Ilüller en K. T. de Vries. toen Van den Bos, die deze middag een uitstekende wedstrijd speelde, een van de lat terugspringende bal in de touwen joeg (3-0). Toen deze speler dei-tien minuten later was doorgebroken ging zijn schot naast, maar het verhoogde de spanning. Enkele keren kroop Holten door het oog van de naald, omdat de Hol- De derde wedstrijd in de competi tie '69 - '70 is voor Blauw Wit de dei- de nederlaag in successie geworden. Ditmaal weid met 5-0 verloren van Boswinkel (Enschede). Een dergelij ke uitslag wekt onmiddellijk de in druk: eenzijdige vei'toning doch dit was beslist niet het geval. In de eer ste helft wogen de partijen volledig tegen elkaar op en de rust brak dan ook aan met 0-0. Blauw Wit scoorde in de 21ste mi nuut een zuiver doelpunt (de bal was ca. 20 cm. over de doellijn), doch de arbiter had geen doelpunt geconsta- teerd. Na de thee trok Boswinkel meteen fel van leer, en na 5 minuten spelen scoorde rechtshalf K. Schillemans (0-1.) Blauw Wit protesteei'de tegen toekenning van deze goal omdat kee per Jan Heuvink het leer uit de han den werd getrapt, nadat hij een voor- zet van links vallend had onder schept. De arbiter had dit blijkbaar niet geconstateerd en hij bleef bij zijn beslissing. Na plm. een half uur spe len in de 2e helft zorgde dezelfde Schillemans voor 2-0 zij het met as-, sistenlie van .doelman Heuvink die het zachte „rolletje" liet glippen. Blauw Wit gaf zich na deze 2-0 niet gewonnen en Boswinkel moest alles op alles zetten om een tegendoelpunt te voorkomen. Tot dit alles op alles behoorde in de 32ste minuut ook een ongelooflijke charge binnen de 16 me ter tegen middenvoor Henk Aanstoot die de toegewezen stx-afschop hard op de vuisten voor de Boswinkel goalie plaatste. Het missen van deze penalty was voor de Blauw Witten moeilijk te verteren en de Enschedeëis profiteer den hier meteen van. Toen scheids- rechter Koenderink voor de laatste maal floot hadden P. Schillemans, J. Huizing en B. Sandeis achtereenvol gens doelman Heuvink het nakijken gegeven en had Boswinkel een forse zij het geflatteerde zege behaald. De junioren Bl hadden in Delden van Delden Bl een .makkie". Ze wonnen met maar liefst 8-1. Voor de treffers zorgden Henk VeltkampI (3), Henk Aanstoöt (2) en Bert Pasop. Bert Schipper en Henk Veltkamp 1T. De junioren Cl verloren in Goor van Twenthe Cl met 2-0 Voor 't zelf de ..voetbal geld" had dit anders ge kund als men de werkelijk mooie kansen maar had benul. De pupillen Dl wonnen van Delden Dl met 2-1. Wilco Schipper en Henk Berendsen zorgden voor de doelpun ten. Programma: De 4p competitiezaterdag is voor Bl. Wit bijna een volledige rustdag. Al leen de B-junioren komen om 3.00 uur in actie tegen Omhoog B2. Appie van den Bos (mid den) scoort hier voor Hol ten het derde doelpunt. Een prachtige treffer. tense goalie niet klemvast was. Een voorzet van rechts werd door Bijker in de 21e minuut op uitstekende wij ze benut (3-1). Daarmede was de zaa'k nog niet afgelopen, want een minuut later was het de snel oplo pende, Van den Bos weer, die een van de lat terugspringende bal ach ter doelman Ekkel kopte (4-1). Even kwam er wat vertraging in het spel der Holtenaren. Soer werd vervangen door Reilink en Kaiser moest vervangen worden door de wel wat lichte Hoefman. Er werd aan beide zijden nog verwoed gestreden, maar in de score kwam geen veran dering. Geweldige kollcktie ELEKTRONISCHE ORGELS VOLKERS NIJVERDAL Telefoon 05486-3079 (bij de verkeerslichten) De nog nader aangevulde eindstan den van de wedvluchten van de postduivenvereniging De Bergvlie- gers wijzen uit, dat de eerste vijf ge nerale kampioenen zoals men dat in de duivensport noemt zijn: 1. Gebr. Willems met 3225 punten, 2. Joh. Paalman 2631 pnt.; 3. L. Gazan 2564 pnt.: 4. H. van Beek 2367 pnt.; 5. H. J. Aaftink 2211 pnt. Kampioensvogels waren van: Vi tesse: Joh. Paalman 263 pnt, mid- fond: gebr. Willems 471 pnt., fond: G. Steunenberg 316 pnt.. jonge vo gel: gebr. Willems 140 pnt. en na- tour: L. Gazan 208 pnt. De leden van de Hervormde Vrou wengroep ..Dijkerhoek" hadden op hun veertiendaagse bijeenkomst in het gebouw Bethanië dinsdagavond mevr. L. Cremer-Schutrups, maat schappelijk werkster o.a. te Holten, op bezoek, die op zeer prettige wijze een uiteenzetting heeft gegeven van „Wat is maatschappelijk werk?" Heel duidelijk vertelde zij hoe er in een mensenleven een maatschappe lijk werkster aan te pas kan komen. Te vaak wordt gedacht, dat als er haar op gewezen word', dat daar of daar haar hulp nodig is, zij er dan ook maar meteen naar toe stapt. Niets is echter minder waar. De maatschappelijk werkster kan alleen maar hulp bieden aan mensen, die zelf haar hulp inroepen. Na de pauze werden door mevr. Cremer nog enkele vragen beant woord. waardoor het inzicht in de ze materie verhelderde. Aan het slot der bijeenkomst heeft de presidente mevr. A. Schellevis- Voogt inleidster hartelijk dank ge bracht voor haar leerzame uiteen zetting. De afdeling Holten van de Party van de Arbeid zal als kandidaten voor de Provinciale Staten, waarvan de kandidaatstelling zal plaatshebben op 3 februari 1970, aan het geweste lijk bestuur opgeven: de heren J. H. van der Harst, voorzitter der afde ling en L. Kaan, lid van de raad dezer gemeente. Voor het geweste lijk bestuur werd kandidaat gesteld: de heer L, Kaan, die daarin nu ook reeds zitting heeft. Dit werd besloten tijdens de vorige week vrijdag in ho tel Holterman gehouden ledenverga dering. Voorzitter Van der Harst wees In zijn openingswoord op de belangrijk heid van het winterprogramma, waarin aan de orde komen de ver kiezingsvoorbereidingen voor de Pro vinciale Staten en de gemeenteraad (kandidaatstelling 21 april 1970) en het buitengewoon congres van de De Jeugdring Holten van de CJV, waartoe behoren de afdelingen Bath- men, Beuseberg. Dykerhoek, Espelo, Markelo en Okkenbroek, hield zater dagmiddag op een terrein in Okken broek. haar jaarlykse sportdag, on der leiding van de ringvoorzitter. de heer T. Willemink te Holten. Als een speciaal evenement was dit jaar een „cross country" over 'n lengte van pim. 2 km opgezet, zowel voor jongens als voor meisjes. Deze loop-marathon werd bij de jongens gewonnen door Wim Boode en bij de meisjes door Hennic Flierman. Deverdëre uitslagen waren: Estafette meisjes (plm 1000 m): 1. Espelo 41.1 sec., 2. Okkenbioek 43.9 sec., 3. Beuseberg 45.0 sec. en 4. Dijkerhoek 46.6. Alsvoren jongens: 1. Okkenbroek 38.0 sec.. 2. Espelo 38.4 sec., 3. Dijkerhoek 39.5 sec. en 4. Beusebeig 43.0 sec. Vei-springen: (jongens 912 jaar): Herman Sluiter, (j. van 1315 j.): Wim Boode, (meisjes 912 j.) Reike Tuitert, (meisjes 1315 j.) Annelies Ludde. Hoogspringen: (jongens 912 j.) Leo Molendijk, (j. 1315 j.) H. Mees te rberendsj (meisjes 912 j.) Mien- tje Haarman, (m. 1315 j.) Annelies Ludde. Polstok spiingen: (j. van 913 j.) Leo Molendijk, (j. 1315 j.) E. J. Pinkert, (m. 912 j.) Reike Tuitert, (m. 1315 j.) Bertha Tuitert. Hai-dlopen: (jongens 912 j.) Ger- rit Meijer, (j. 1315 j.) Wim Boode, (meisjes 912 j.) Diny Krikkink, Iiindernisbaan: (j. v. 912 j.) Henk (m. 1315 j.) Bertha Tuitert. Volkerink, (j. 1315 j.) Wim Boode, (meisjes 912 j.) Jantina Toornc- man, (m. 1315 j.) Frieda Klein Velderman. Zaklopen: (j. 912 j.) Wouter Wierbos (j. 1315 j.) H. Meesterbe- rends (m. 912 j.) Dinie Klooster boer (m. 1315 j.) Annelies Ludde. „Sportsman en „sportsvrouw" van het jaar werden Wim Boode uit Es pelo en Annelies Ludde uit Ókken- broek. Na diverse wedstrijden werd de voetbalfinale gewonnen door Bath- men (81) en de eindstrijd van de volleybalwedstrijden door de meisjes van Okkenbroek, die daarmede de wisselbeker wonnen. Aan het eind van de middag reikte voorzitter Wilmink met een toepas selijk woord de prijzen uit bestaande uit eenvoudige voorwerpen voor club- of privégebruik. partij in januari 1970. Er zal in deze periode vry vaak vergaderd moeten worden. Als afgevaardigden naar de buiten gewone gewestelijke vergadering in Kampen op 18 oktober a.s. werden aangewezen de secretaris der afde ling, de heer W. C. van de Weerthof, en de voorzitter, de heer J. H. van der Harst. Naar het buitengewoon congres zal worden afgevaardigd de heer Kaan, tex-wijl o.m. de heren L. Veneklaas en H. Ph. Gazan, zich als belangstel lenden opgaven. Aangezien niet voldoende voorstel- len-kranten van dit congres op tijd vei-kregen konden worden, zal binnen enkele weken een nieuwe ledenver gadering worden belegd, waarvoor gevraagd zal worden het Tweede Kamerlid Masman te Zuna. De bespreking van de troonrede en miljoenennota kon niet doorgaan we gens verhindering van de heer Beijers, die hierop zijn visie zou ge ven. De heer Van der Harst nodigde aan het slot der vergadering de le den uit zich nu reeds te bezinnen over namen van kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1970. De afdeling is voornemens in het na jaar een algemene oproep te doen voor kandidaten, om zodoende de kiezers de zo dikwijls reeds aange roerde „inspraak" te verschaffen, hetgeen natuurlijk met bepaalde con sequenties gepaard zal dienen te gaan. Het aantal woningen in Nederland bedraagt op het ogenblik bij na 3',2 miljoen. Vrijwel al deze huizen zijn tegen brandschade ver zekerd; hetzelfde is het geval met de inboedels. Al deze verzeke ringen dekken minimaal schade veroorzaakt door brand en ont ploffing, maar het is al lang gebruikelijk, dat men zijn bezittingen ook nog verzekert tegen schade door een groot aantal andere ge beurtenissen, zoals storm, inbraakschade, uitstromen van water en olie uit leidingen, schade door vliegtuigen, aanrijding, terwijl ook diverse bijkomende kosten zijn verzekerd. Men spreekt dan van een uitgebreide gevaren-dekking. Is het dus vrijwel zeker, dat het overgrote deel van huizen en inbie- dels verzekerd is, zodat hier niet van een probleem sprake is, anders is het gesteld met de hoogte van de verzekerde bedragen. In een groot aantal gevallen zullen deze niet meer toereikend zijn om bij schade volle dige schadeloosstelling te waarbor gen. Deze z.g. ondervei'zekex-ing is een ernstig kwaad, dat reeds bij de afwikkeling van menig schadegeval aanleiding heeft gegeven tot teleur stelling. Bij veel mensen heerst de misvat ting dat steeds volledige vergoeding zal plaats vinden zoland de schade de verzekerde som maar niet over treft. Is een inboedel b.v. voor f 10.000,- verzekerd, terwijl de wer kelijke waarde f 20.000,- is, dan krijgt men bij een schade van b.v. f 2.000,- slechts f 1.000,- vergoed om dat slechts de helft van de waarde was verzekerd en ook slechts voor de helft premie werd betaald. Regelmatig controleren Het is dan ook van essentieel be lang, dat de waarde van de inboe del p'eriodiek aan te bevelen is één keer per jaar wordt gecontro leerd. Men dient de nieuwwaarde op te nemen, m.a.w. de prijs die voor het goed moet worden betaald indien men het door een nieuw wil vervangen. Teneinde tot een juiste verzekerde som te komen, verdient het aanbe veling, de waarde van de inboedel per vertrek of per artikel-groep vast te stellen (denk ook aan vloerbedek king en gordijnen). Dat het bepaald noodzakelijk de waarde van de inboedel perio diek opnieuw vast te stellen ook de prijsindexcijfers voor de gezinscon sumptie van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Op basis 1964-100 bedroeg het dexcijfer voor de woninginrichting in 1965: 101,41966104,1; 1967: 108.2 1968: 111,1. Huishoudelijke artikelen en appa raten: 1965: 99.7; 1966: 102.1: 1967 104,0; 1968: 105.4. Kleding en schoeisel: 1965: 103.5 1966: 108,8; 1967: 113,7 en 1963: 117,7 DEVENTER Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 11500 vrijdag 3 okt. 20.00 u. Mijnheer gaat op -jacht, door het Nieuwe Rotter damse Toneel, maandag 6 oktober 20.00 u. Concert voor de Stichting Kamei-muziek Deventer, dinsdag 7 okt. 20.00 u. Concert door het Over ijssels Philhax-monisch Orkest. FILMS E.D.B. Theater, Smedenstr., tel. 13615 De „Vredesweek" is voorbij. Heel Nedeidand heeft een week lang kennis kunnen nemen van het feit, dat de ene helft van de wereldbevolking in over vloed leeft, terwijl de andere helft bijna van honger en ellende omkomt. Door velerlei acties hebben vooral de gezamenlijke kerken getracht de mensen er van te doordringen, dat ieder mens recht heeft op een menswaardig bestaan. Geen Mies Bouwman, die immers een beroep moet doen op onze liefdadigheid, maar rechtvaardigheid moet spreken. Ook de Holtense huishoudschool „De Noördenbarg" heeft een week lang het thema „armoede-rijkdom" centraal gesteld. Op allei'lei manieren is getracht de meisjes te betrekken bij dit probleem. Zo is tijdens de kooklessen een Indische maaltijd bereid, waarbij natuurlijk gebruik gemaakt werd van allerlei inlandse gerechten en werden de leerlingen bewust gemaakt op welke wijze de mensen zich voeden en wat zij tekort komen. Ook bij andere, vakken zoals geschiedenis, aardrijkskunde, maatschappijleer en godsdienst hebben de leerlingen zich verdiept in de problemen van de ontwikkelingslanden en de verantwoordelijkheden van de Westei'se landen. De assistenten-klassen hebben een bijzonder leuk initiatief ontwikkeld door te trachten na te gaan of de bevolking van Holten voldoende door alleidei media geïnformeerd was om zich betrokken te voelen bij deze „Vx-edesweek". Zij hebben daarvoor de afgelopen dagen een enquête gehouden onder een gedeelte van de bevolking. Er wai-en in totaal tien groepen, die elk vijf gezinnen bezochten. De resultaten waren als volgt i Weet u wanneer de Vredesweek is gehouden? 2,1-Iebt u de „Vredeskrant" gelezen? 3 Vindt u, dat wij de arme landen meer moe ten helpen? 4 Is er al vrede in Biafra? 5 Zijn er veel landen waar hongexsnood heerst? 6 Is Nëderland een rijk land? 7 Hebt u iets van de „Vredesweek" in Holland gemerkt? 8 Zou u in een protestoptocht mee willen lopen, om te px'otesteren tegen de armoede in de ja nee weet ik niet totaal 29 16 50 :reld? 44 50 Natuurlijk zou het onzin zijn te pretenderen, dat deze enquête representatief is voor de mening van de gehele bevolking. Toch verraste deze uitslag de leerlingen. Zij vroegen zich af of deze „Vx-edesweek" volledig aan haar doel beantwoord heeft. Naar hun mening was o.a. de „Vx-edeskx-ant" huis aan huis bezorgd. En toch hadden 38 geïnterviewden gezegd, deze krant niet gelezen te hebben. Hoe bescheiden van opzet deze „enquête" ook is, er blijkt helaas uit dat het probleem van de „armoede" ons inwoners van een welvaartsstaat nauwe lijks beroert. Wij kunnen ons heel moeilijk verplaatsen in de levenssfeer van de armen. Is er toch een Mies Bouwiïian nodig om ons wakker te schudden? Loco-burgemeester J. Rietberg heeft dinsdagmiddag om 4.00 uur de geheel gemoderniseerde en belang rijk uitgebreide winkel van de fa Gebr. Steunenberg aan de Larense- weg heropend nadat hem de sleutel was aangeboden door Hans (9) er Bert (5) zoontjes van de heer E Steunenberg. De heer Rietberg herinnerde in 'r korte toespraak aan het grijs verle den (het schoenmakersbedrijf Steu nenberg bestaat reeds 125 jaar!) toen de schoenmaker het uitsluitend nog moest verdienen met z'n handen en z'n leesl. Vèel, enorm veel is er sinds die jaren veranderd en hel was moeilijk en het wordt steeds moei lijker om het ook als zakenman en neringdoende bij te benen. De familie Steunenberg is echter steeds met de tijd meegegaan heeft in nieuwbouw en verbouw steeds duidelijk gedemonsti-eerd dat ze de eisen van de tijd verstaat en om indien enigszins mogelijk te kun nen voldoen aan de wensen van ko ning-klant. Op een dag als deze zo besloot lo co-burgemeester Rietberg, willen we niet alleen uw firma feliciteren maar ook de gemeente Holten.- Deze prachtige winkel is een aanwinst voor de gemeente en in het bijzon der voor de Larense weg. De heer J. Wiggers die namens de VVV „Hollens Belang" het woord voerde wees op het belang van mo derne winkelbedrijven in Holten. De vakantiegasten die in steeds groter getale naar Holten komen moeten zich ook wat het winkelen betreft thuis welen. Het doet het VVV be stuur veel deugd dat ze kai\ rekenen op de Holtense winkeliers die het ook de zomergasten naar de zin willen maken. Nadat nog enkele vertegenwoordi gers (de heer Reisinger: ik kom al meer dan 50 jaar bij de Steunen- bergs en heb hier al heel wat kop jes koffie gedronken) hun geluk wens hadden uitgespoken, werd door de oudste firmant de heer G. Steu nenberg dank gezegd voor de geluk wensen, bloemen en cadeaus die werden aangeboden. De heer Steunenberg dankte in 't bijzonder het gemeentebestuur voor de vlotte medewerking die bij het realiseren van de bouwplannen werd verleend, de aannemers en de archi tect dé fa. A Koopman en Zn. - Aan de uitbreiding en modernise ring werkten mee: Fa. A. Koopman en Zn, timmer- en metselwerk; Fa. H. J. Stukker en Zn, schilderwerk: Fa. Joh. Aanstoot, elektra. Metalu Holten nv centrale verwarming; Fa. Vorm en Co, Groningen, winkelbe- timmering. De winkel zeer smaakvol inge richt heeft een oppei-vlakte van plm. 120 m2, met etalages over de gehele breedte langs dc Larense- weg en een etalage over de gehele bi-eedte langs de Larenseweg en een etalage op de zuikant en noordkant (Kosterspad) waarvan 3 met vitri nes. In de winkel beneden heeft men een hoekje gezellig ingericht om te passen. Nieuw voor Holten is de aparte afdeling voor heren en jongens op de bovenverdieping met een oppervlak te van plm. 60 m2. donderdag 2 t.m. woensdag 8 okt. 55 dagen in Peking, met Charlton Heston, Ava Gardner e.a. (14 jr.), vrijdag 3 okt., nachtvoorst. Sex. striptease en society (18 jr.), zon dag 5 okt., middagvoorst. 14.00 u. De groene hel (Amazone-) (a.l.). Aanvangstijden: dagel. 20.00 u„ vrij- 20.00 en 23.30 u., za. 20-00 u„ zo. 14.00, 16.00 en 20.00 u. Cinema Palace, Lange Bisschopstr., tel. 11100, donderdag 2 t.m. woens dag 8 okt. The graduate, Mrs. Ro binsons minnaar (14 jr.), vrijdag 3 en zaterdag 4 okt., nachtvoorstel- ling Voor een paar dollars méér (14-gr.) Aanvangstijden: dagel. 20.00 u., za. 18.45 en 21.15 u„ zo. 15.00,. 18.45 en 21.15 u„ nachtvst. 23.30 u. Luxor Theater, Brink, tel, 18662, don derdag 2 t.m. dinsdag 7 okt. Groe ne ogen in de nacht f 18 jr.), zater dag 4 okt. nachtvst. Gesel der ero tiek (18 jr.), zondag 5 okt. middag- voorst. 14.00 u. De dodende vuist (14 jr.), woensdag 8 okt. cyclusvst. Het incident (18 jr.) Aanvangstijden: dagel. 20.00 u., za. 18.30, 21.00 en 23.30 u., zo. 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES Munten toren, Zandpoox-t.'Achter de Muren, tel. p.a. V.V.V. 16200, don- dei-dag 2 t.m. zondag 5 okt. Foto grafie van Be. J. Bii-za en Zeefdruk van E. Revier. Openingstijden; do. en vrij. 10-12. 14-17 en 19-21 u„ za. 10-12 en 14-17 u„ zo. 14-17 u. Galei-ie Trog-Art, Hofstr. 2, t.m. 7 okt. Schilderijen van Hans Kellen- bach. Openingstijden: dagel. 14-18 u„ vrij. 14-18 en 19-21 u. Arsenaal Mariakerk, Grote Kerkhof, vrijdag 3 okt. 19.00-21.00 u„ zater dag 4 okt. 10.00-17.00 u. Antiekmarkt Vliegveld Teuge, de Zanden 15, tel. 05763-220. Pax-achutespringen (al leen bij goed weer)- op za. en zo. tot 11.00 u. en 's avonds tegen zons ondergang. Rondvluchten dagelijks van 9-18 u.. tel. 05712-1481. WANDELSPORT Zaterdag 4 en zondag 5 okt. Adelaars- tocht t.g.v. het 20-jarig bestaan van wandelsportver. DAVO. Inl, enz.: A. Draaijer, Moerakkei'Straat 12, Deventer. BAR DANCINGS Maxim Bar. Welle 12' tel. 12054, La Balance. Brink 72. tel. 19277^ Chez Antoinette. Roggestr. 10-12, tel. 16630. Het Witte Paard. Walstr. hoek Golstr., teel. 16959, Saint Tro- pez G. Overstr. 30, tel. 17984, Tiro- ler Bar KI. Overstr. 22. tel. 14345, Tuf Tuf, KL Overstr. 46. Funky Twice. KL Overstr. 87. Safari Club, Gr. Poot, tel. 14976. Walk In. Gr. Overstr. 65. tel. 19768. V.V.V. Deventer, Stationsplein 2. tel. 05700-16200. Openingstijden: dagel. 09.00-12.30 en 14.00-17.30 u.. zèter- dags 09.00-12,30 u. ALMELO Varossieau. donderdag t.m. woens dag: 100 geweren (18 jr.), zaterdag nachtfilm: Door hartstocht ver blind (18 jr.). maandag t.m woens dag matinee: Door hartstocht ver blind (18 j.) zondag matinee: Ver nietigingsslag op Saipan (14 jr.) Aanvangstijden: ma. t.m. vrij. 2.30 en 8.00 u. za. 4.45. 6.45. 9.00 en 11.45 u., zo. 2.30. 4.45. 6.45 en 9.00 uur. Cinema Palace, do. t.m. wo.: Ge jaagd door de wind (14 jr.). Aan vangstijden: dagel. 2.00 en 7,30 uur. Rekening houdend met de z.g. we gingscoëfficiënt kan men voor de drie ruSriekcn tezamen he: volgen de prijsindexcijfer berekenen: 1964: 100; 1965: 102; 1966: 106: 1967: 110; 1968: 114. Ook na 1 januari 1969 is de prijsstijging aanzienlijk geweest. Bouwkosten hoger De verzekering van de woningen zelf dient ook steeds zodanig te ge schieden dat het verzekerde bedrag voldoende is om tot herbouw te kun nen overgaan. Ook hier speelt het probleem van de onderverzekering. Is men te laag verzekerd, dan volgt ook bij een deelschade slechts een pro rata uitkering. De prijzen van nieuwbouw gaan nog steeds omhoog zoals blijkt uit globale indexcijfers van bouwkosten voor woningen. Op basis 1950-100 luiden deze cij fers: 1955: 140; 1960: 153: 1965': 214; 1968: 241. Dit betekent b.v. dat een in 1955 voor f 40.000.- gebouwd huis in 1968 bijna f 69.000,- zou kosten. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft in haar jongste Statis tisch Zakboek ook gemiddelde prij zen per m3 inhoud gepubliceerd, die ook de stijging in de bouwprijs weer geven. ftet A-elftal doet het in de nieuws hoofdklasse toch maar uitstekend! Jl. zaterdag werd van GFC A ver diend met 4-1 gewonnen in een van Holten-zijde goed gespeelde wed strijd. Keeper Deyk stopte enige mi nuten voor het einde zelfs een straf schop. B kon, zoals te verwachten was, het niet bolwerken tegen het sterke Excelsior B, en verloor met slechts 2-1. Toch kan het Holten-elftal dit seizoen nog wel in de bovenste re gionen eindigen, want het vertoonde spel is lang niet slecht. B2 deed het goed en won met 7-1 van het B2 elf- tal van de Zweef en dit nog wel met een onvolledig elftal. Cl speelde thuis tegen Hengelo Cl en won met 3-1 in een wedstrijd, waarin Hengelo wel sterker was, doch de voorhoede, met Henry Bronsvoort aan het hoofd, profiteer de uitstekend van de geboden kan sen. Ook C2 behaalde een ruime 5-1 zege op. Hector Cl en ook dit elftal doet. het dit seizoen goed, gezien de tot nog toe behaalde resultaten. C3 kon het niet bolwerken tegen Sport club Rijssen Cl en leed een verdien de 5-1 nederlaag tegen een ploeg, die gewoon beter was. Pupillen Dl speelde thuis goed te- gen SDOL Dl en zegevierde met 3-0, terwijl D2 niet opgewassen was te gen DES Dl en volkomen verdiend naar een 5-0 nederlaag werd ge speeld. De voorhoede was niet opge wassen tegen het goede spel van de achterhoede van DES. Ook D3 deed het weer goed en klopte SDOL D2 met 4-1 en de zege was volkomen verdiend. Al speelt thuis tegen HSC. Al en wij verwachten, dat onze jongens ook in deze wedstrijd weer goed voor de dag zullen komen, hoewel HSC geen gemakkelijke tegenstander is. Bl gaat naar Hellendoorn om de strijd tegen VESOS Bl aan te binden en wij zien deze match met vertrou wen tegemoet. B2 speelt thuis tegen Haarl. Boys B2 en de uitslag zal niet ver van een gelijk spel afliggen. Cl krijgt een zware wedstrijd tegen NEO Cl in Borne en zal danig op haar qui vive moeten zijn om deze wedstrijd tot een goed einde te bren gen. C2 speelt thuis tegen Twenthe Cl en heeft een redelijke kans op de beide punten. C3 gaat naar Enter Vooruit C2 en zal trachten hier ten minste een gelijk spel te halen. De beide pupillen-elftallen Dl en D2 spelen op het Sportdal tegen el kaar, waarbij Dl de meeste kans od succes heeft, doch D2 haar huid zo duur mogelijk zal verkopen. D3 speelt thuis tegen Haarl, Boys D3 en dit zal wel een gelijkopgaande wedstrijd worden, want ook Haarle heeft een goede ploeg. Het VVV gaat aan haar leden en de ingezetenen meer service bieden, in de vorm van de verkoop van ANWB-kaarten en -gidsen. De ANWB heeft sinds kort een re- De ANWB heeft sinds kort een regeling met de W's getroffen, via de VVV-kantoren, te doen verko pen. De VVV heeft gemeend om deze dienst de dorpsgenoten niet te mo gen onthouden. Onderstaande uitgaven zijn reeds in voorraad, alle ANWB-autoroutes af 1,- per stuk. Toeristenkaart'en Overijssel, Pro- vinciegids Overijssel, Autokaarten Midden Nederland, Deel 5 per auto door Nederland. Verder kunt u aan het VVV-kantoor uw kampkaartformuiieren aanvra gen. en speciaal voor de jeugd, kan de inschrijving als lid van de NJHC nu ook bij de VVV geschieden. Ook wijzen wij u. misschien ten overvloede, op de bekendmaking op het raam bij het kantoor van de Bios copen van Deventer en Almelo, als mede de voorstellingen van de Schouwburg van Deventer. Tevens zijn ook alle data v(an voor stellingen en concerten in geheel Overijssel etc. bekend bij het kantoor. Komt u gerust informeren, u kent het VVV-devies. „Steeds gaarne tot uw dienst". GESLAAGD Aan de Rijks Universiteit te Utrecht is voor het kandidaatsexa men ..Psychologie en paeöagogie" cum laude geslaagd de heer W. D, Koopman, Kerkhofspad 8.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3