YEEKEURING ESPELO beleefde tweede lustrum Een teken van grote dankbaarheid Nieuwe overhemden voorjaar '70 klaar Waar gaan heen? M J. G. Toorneman behield wisselbeker Ruw spel en onvoldoende leiding bij Zwolle-Holten Kwaliteit nog vooruitgaande HOLTEN I TEGEN DE EX-PROFS Voetbalprogramma Prognose voor a.s. zaterdag (Culturele Overzicht jeugd „Holten" Meisjesclub „Erica" gesplitst Benoemd hij Coberco Ringvergadering Herv. V rouwen- groepen Babysit-centrale agenda) frftdag 26 september 1969 De tiende veekeuring te Espelo kenmerkte zich zaterdag door een grotere aanvoer dan voorgaande jaren, die mede haar oorzaak vond in een groter aantal deelnemers. Voor dit tw.eede lustrum was op het terrein van de heer W. F. Boode een prachtige collec tie M.R.IJ.-runderen, variërend van oudere koeien tot vaarskalve ren, bijeengebracht. Kwalitatief vertoont de fokkerij in deze wel varende buurtschap, zoals uit de keuringsresultaten bleek, nog steeds een stijgende lijn. De jury, bestaande uit de heren H. J. M. Giesen te Wijhe, A. J. Bredenoord te Welsum, G. Schrijver te Ter- wolde en J. H. Daggert te Markelo had dan ook geen gemakkelijke taak. Er werden in verschillende betrekkelijk kleine rubrie ken drie tot vijf eerste premies toegekend. 50 50 De oudere koeien vertonen een behoorlijke uniformiteit, met over het algemeen goede uiers en een goede produktie. Uit deze klassen werd kampioe ne „Willy 22" van de heer J. Haverslag, die in 1965 en 1966 ook al kampioene bij de pinken is geweest. Reserve-kampioene werd „Jantina 6" van de heer J. G. Toorneman. Een paar waardige kampioenen met goe de uiers. Van de jongere gene ratie dragende vaarzen en pinken werd kampioene „Roosje 17" van G. J. Boode M.zn. en reserve-kampioene „Willemien 6" van J. W. Ste vens, goede soortige dieren. Van de vaarskalveren werden als kampioene en reserve-kampioene aan gewezen resp. „Margje" van W. J. Molendijk en Roosje 6" van J. W. Marsman. Deze rubrieken bestonden uit dieren met vrij goede toekomst verwachtingen, zoals met enige reser ve gezegd moet worden, omdat zij in hun ontwikkelingsfase verkeren. De koe met de beste uier was de 9-jarige „Gonda 2" van J. Ren- sen, terwijl als reserve werd aange wezen de 5-jarige .,,Willy 4" van J.W. Marsman. Bij de z.g. bijdrijfsgroepen werd als kampioene aangewezen „Jan tina 2" van J. G. Toorneman met twee dochters. Deze verwierf daar mede voor de tweede maal de wis- Holten ontvangt zondag de Zwolse Boys de ex-tweede divisieclub die dan toch van de KNVB toestem ming heeft gekregen om in de 4e klas se H uit te komen. Hopelijk zal het een sportieve wedstrijd worden, waar bij naar wij aannemen de rood zwarten zich wel geheel zullen moe ten geven om tot een gunstig resul taat te komen. Iedereen zal natuurlijk willen zien wat de ex-profs er tegen Holten van terecht brengen. In verband hier mede, verwacht de supportersver. een groot aantal bezoekers het gehele legioen en organiseert zij weer een verloting met als hoofdprijs een sti-echbed. De opstelling is als volgt: Doel: Breukink, achter: Soer, Paalman. Markvoort, Brands; midden: Hom mes en Kaiser, voor: Van den Bos. Den Heijer, Kwintenberg en Vene klaas. Reserves: A. Reilink, ds. Pas op, H. Hoefman. Zaterdag: GFC al Holten al, 3 uur Holten bl - Excelsior bl, 4.30 uur De Zweef b2 - Holten b2, 3 uur Holten cl - Hengelo cl, 3.15 uur Hector cl - Holten c2, 2.50 uur Holten c3 - SP Rijssen cl, 2 uur Holten dl - SDOL dl, 10 uur Des dl - Holten d2, 10 uur Holten d3 - SDOLd2 10.45 uur Zondag: Holten 1 - Zw. Boys, 2.30 uur Omhoog 3 Holten 3, 10.30 uur Rietvogels 3 - Holten 2, 10 uur Holten 6 - Rietvogels 7, 11.15 uur SOS 3 - Holten 5, 12.15 uur Holten 4 - RV 2, 9.15 uur „Willy 22" van de heer J. Haverslagkampioene der melkkoeien op de 10e vee- keuring te Espelo. selbeker. Hier was de opvolgster „Bontje 13" met drie nakomelingen van de heer B. J. Stevens. De veekeuring werd 's morgens ge opend door de voorzitter der fokdag- commissie, de heer J. G. Toorne man, die het voormalige jurylid, de heer Fr. Tuitert uit Laren herdacht, die ongeveer een maand geleden, met zijn vrouw, bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen. Hij noemde de ze tiende veekeuring een „kroonjaar" dankte jury, inzenders, de ring- meesters H. J. Boode en H. Koop man, de heer H. J. Bouwhuis, die de geluidsinstallatie bediende, de fami lie Boode voor het beschikbaar stel len van het terrein en ten slotte de schenkers van financiële bijdragen en medailles en sprak de hoop uit, dat deze keuring een stimulans zou vor men voor de runderfokkerij in Espe lo. De uitslag vgn .de keurinSs^wa^.-als volgt: Klasse 1, produktieklasse met meer dan 30.000 kg. melk: la Jantina 2 van J. G. Toorneman (41.462 kg.), 2a Jantina van J. G. Toorneman (49: 105 kg.) 2b Betsie van G. H. Blan- kena (36.179 kg.) Klasse 2, Melkge vende koeien, geb. voor 1 jan 1962: la Betsie 11 van G. I-I. Blankena, 1b Hanna 4 van J. Rensen, 1c Gonda 2 van J. Renzen. 2a Paula 5 van G.H. Blankena, 2b Dieka 21 van G. Haar man, 2c Dieka 20 van dezelfde. Klasse 3, Melkgevende koeien, geb. na 1-1-62 t.m. 1-1-64: la Willy 22 van J. Haverslag, lb Geertje van G. J. Boode Mzn, 1c Bontje 13 van B. J. Stevens, ld Margretha 14 van G. J. Boode Mzn, 2a Jantina 5 van J. G. Toorneman. 2b Christina 9 van Joh. Boode, 2c. Bea van B. A. Haverslag (Okkenbroek), 2d Rozanna van F. J. Sluiter. Klasse 4, Melkgevende koeien geb. na 1-1-64 t.m. 1-1-65: la Jantina 6 van J. G. Toorneman, lb Gretha 9 van F. J! Sluiter, lc Elsje 4 van G. J. Boode Mzn, ld. Willy 4 van J. W. Marsman. 2a Roosje 14 van G. J. Boode Mzn, 2b. Christien van G. J. Sluiter, 2c Jozien van W. G. Mo lendijk, Okkenbroek, 2d Cornelia 9 van B. A. Haverslag. Klasse 5, Droogstaande koeien geb. voor 1 jan. 64: la Betsie 14 van G.H. Al speelt, uit tegen GFC A en krijgt aan deze tegenstander een behoorlij ke kluif. Bl speelt thuis tegen het sterke Excelsior Bl en volgens onze bescheiden mening betekent dit een zekere nederlaag. Cl krijgt thuis het goed spelende Hengelo Cl op bezoek en een gelijk spel is al een mooi re sultaat. B2 gaat op bezoek bij De Zweef B2 en moet in staat worden geacht beide punten mee naar Hol ten te nemen. C2 gaat ook naar Goor om de strijd aan te binden met Hec tor Cl. met een kleine kans op de zege. C3 krijgt Sp. Rijssen Cl op be zoek en deze opgave zal wel te moei lijk zijn voor onze jongens. Dl en D3 spelen thuis tegen resp. Dl en D2 en wij verwachten van bei de elftallen 'n overwinning. D2 krijgt het moeilijker in Nijvefdal tegen DES Dl en mag met één puntje te vreden zijn. Al met al kunnen er mor gen weer spannende wedstrijden voor alle elftallen verwacht worden. (Van een speciale verslaggever) „Meer Rugby dan voetbal" ver klaarde Holtens nieuwe voorzitter, de heer J. Warrink na afloop van de ont moeting Zwolle Holten wat Beide teams b.v. in de tweede helft lieten zien had weinig meer met voetbal te maken. Voor de thee kregen de talrijke toeschouwers een redelijke wedstrijd te zien. Een hard spelend Holten ver overde toen de veldoverwicht, dat ge honoreerd werd met een goed doel punt van Veneklaas, na een keuri ge pass van Hommes in de 32ste mi nuut. Een van de weinige keren, dat de Holtense aanval wat van zich liet Kien. I In de tweede helft kreeg de strijd «en grimmiger karakter, ook al om dat de Zwollenaren met meer enthou siasme speelden dan de bezoekers. De scheidsrechter kreeg het bijzon der moeilijk, maakte fouten en zag ook alles niet meer. Niet over het hoofd zag hij een forse overtreding van de overigens goed spelende stopper Paalman in het Holtens defensie gebied. De terecht toegekende strafschop in de 59e mi nuut bracht Zwolle verdiend naast Pleiten. De gastheren veroverden daarna 'n grote veldmeerderheid door een bete re spelopvatting, waar Holten slechts een verkrampt en onbeheerst spel te genover stelde. Aan spelopbouw kwa men zij nauwelijks meer toe, al ging een goed schot van Markvoort in de laatste minuten nog net naast. Zelden zal eèn scheidsrechter publiek en spe lers meer genoegen hebben gedaan met zijn laatste fluitsignaal. Een wed strijd om snel te vergeten. Blankena, lb Dieka 19 van G. Haar man, lc Gerretje van T. Boode, ld Ria van dezelfde; 2a, Willy van Joh. Boode. Klasse 6, Droogstaande koeien geb. a 1-1-64 t.m. 1-1-65: la Karolien van Joh. Boode, lb Elisabeth van W. J. Molendijk, lc Dina 20 van B. A. Ha verslag ld Gerri 3 van J. W. Mars- Klasse 7, Droogstaande koeien na 1-1-65: la Gerri 8 van J. Rensen. lb Dina 21 van B. A. Haverslag, 2a Mie- na 11 van Jan Haverslag. Klasse 8, Melkgevende koeien geb. na 1-1-65: la Paula 8 van G. H. Blan kena, Pb Heintje van T. Boode, lc Annie 5 van M. Meijerink, ld Ber tha 14 van B. J. Stevens, 2a Rozanna, 21 van P\ J. Sluiter,2b Dina 22 van B. A. Haverslag. Klasse 9, melkgevende koeien geb. 7 van J. Rensen, lb Herma van T. Boode. lc Olga 20 van B. J. Stevens, 2a Jantina 10 van T. Boode, 2b Pe- tronella van Joh. Boode, 2c Jantina 8 van J. G. Toorneman. klasse 10, Melkgevende vaarzen, geb. na l-10-'66: la Jantina 1 van J. G. Toornemk, lb Betsie 25 van G. H. Blankena lc Bertha van B..I. Stevens,pd Dina 25 van B. A.Haver slag, 2a Emma 9 van B.A. Haver slag, 2 Cornelia 10 van dc-zlfde. Klasse 11, Dragende vaarzen, geb. voor 1-7-67: la Frieda 9 van Joh. Boo de, lb Willy 2 van J. Rensen. 2a Mo nica 2 van Joh. Boode, 2b. Bea van T. Boode. 2c Frieda 8 van Joh. Boo de, 2d Hettie van T.Boode. Klasse 12, Pinken geb. na 1-7-67 t.m. 1-11-67: la Jantina 14 van J. G. Toorneman lb, Bertha 23 van M. Me ijerink, lc Jantina 15 van Joh. Boo de, ld Rebekka 14 van Joh. Boode, 2a Marrgetha 20 van G. J. Boode Mzn, 2b Hendtika van J. Renzen. Klasse 13, Pinken geb. van 1-11-67 m. 1-1-68: la Willemien 6 van J. W. Stevens, lb Boukje van J. Rensen, lc Alida van T-. Boode. ld Willy 34 van J. Haverslag. 2a Jantina van M. Meijerink, 2b Lida van T. Boode, 2c Marijke 3 van M. Meijerink. Klasse 14, Pinken geb. na 1-1-68 t.m. 1-3-68: la. Roosje 17 van G. J. Boode Mzn, lb Willy 38 van J. Ha verslag, lc Bertha 4 van J. W. Mars man, ld Bertha 24 van M. Meijerink le Beatrix van T. Boode 2a Jantina 16 van J. G. Toorneman, 2b Augus ta 33 van .J.W.Stevens, 2c Gretha 19 van F. J. Sluiter. Klasse 15, pinken geb. na 1-3-68: la Jantina 17 van J. G. Toorneman DEVENTER. FILMS. E.DB.. THEATER, Smedenstraat, tel 13615. Donderdag 25 sept. t.m. woensdag 1 okt. De man met de wassenbeel den, met Vincent Price Frank Love- joy e.a. 18 jr. Zaterdag 27 sept., nachtvoorstel ling. Frank Sinatra als detective in afdeling moordzaken, 18 jr. Zondag 28 sept., middagvoorstelling De wraak van de pistoleros a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. za. 18.30, 21.00 en 23.30 u. zo. 14.00. 16.00, 18.30 en 21.00 u. Donderdag 25 sept. t.m. woensdag 1 okt. The Graduate. Vrijdag 26 en zaterdag 27 sept., nachtvst. De gebochelde van Rome 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u., zo. 18.45 en 21.15 u. zo. 15.00, 18.45 en 21.15 u. nachtvst. 23.30 u. LUXOR THEATER, Brink. tel. 18662. Donderdag 25 t.m. dinsdag 30 sept. Catherine, met Olga Georges Picot, Horst Frank e.a. 18 jr. Vrijdag 26 sept.. nachtvst. Don't look back met Bob Dylan, Dono van en Joan Basz. e.a. a.l. Zondag 28 sept., middagvoorstel ling Kara ben nemsi 14 jr. Woensdag 1 okt., cyclusvoorstelling Raad eens wie er komt eten. Guess who-is coming to dinner, 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u., za. 18.30 en 21.00 u. zo. 14.00. 16.00. 18.30 en 21.00 u. nachtvst. 23.30 u. Over het algemeen hebben de di verse jeugdelftallen van „Holten" jl. zaterdag goed resultaten geboekt. Het A-elftal -speelde thuis tegen DOS '37 uit Vriezenveen met 2-2 ge lijk, hoewel het er lange tijd naar heeft uitgezien, dat ze beide punten thuis zouden houden. Deze prestatie is op zichzelf niet onverdienstelijk, doch indien de achterhoede beter op haar qui-vive was geweest zou het. resutaat nog beter zijn geweest. B. herstelde zich keurig en kwam met een 5-1 zege, behaald op SVVN B, naar Holten terug. De jongens heb ben een goede wedstrijd gespeeld en de zege was dan ook volkomen ver diend. B2 haalde thuis ook de eerste punten binnen en zegevierde met 2-0 over Enter Vooruit B2. De gebroe ders Markvoort speelden in de ach terhoede een goede partij en waren 'n stimulans voor de overige spelers. Cl kreeg met 6-0 klop in Almelo van het sterke Heracles Cl, welke ploeg ook dit jaar wel weer duchtig een woordje zal meespreken, voor de bo venste plaats. Onze junioren konden tegen deze ploeg niet op en de nederlaag was ook wel volgens onze verwachtingen. De C2 junioren speelden tegen WW Cl uit Hengevelde een behooidijke wedstrijd en ook zij sleepten de eer ste winstpunten binnen. Pupillen Dl kreeg een gevoelige 3-0 nederlaag le slikken tegen een goed spelend SOS Dl in Hellendoorn. De jongens van SOS waren ietwat, groter dan de onzen, doch hun voorhoede profiteerde goed van de geboden kansen. D2 wist thuis een benauwde 3-2 overwinning te behalen op Evers- berg Dl en dit geeft de jongens weer moed voor de komende wedstrijden. D3, de jongste pupillen, speelden een voortreffelijke wedstrijd tegen SOS D2 in Hellendoorn en wisten met. goed voetbal 'n ruime 4-1 zege te behalen. Vooral 't combinatie-spel in de voor hoede was een lust voor het oojt- Een fraaie collectie met la gepremieërde melkkoeien op de 10e veekeuring te Es pelo lb Olga 15 van G. J. Boode Mzn, lc Betsie 28 van G. H. Blankena. Klasse 16, Vaarskalveren geb. voor 5-10-68: la Betsie 29 van G. H, Blan kena, lb Annie 6 van M. Meijerink lc Roosje 19 van G. J. Boode Mzn, 2a Willy 8 van J. W. Marsman, 2b Gonda 3 van J. Rensen. Klasse 17, Vaarskalveren, geb. van 5-10-68 t.m. 15-11-68: la Margje van W. J. Molendijk, lb Jantina 18 van J. G. Toorneman, lc Wilma van F.J. Sluiter, 2a Katrien van Joh. Boode, 2b Willemien 8 van M. Meijerink, 2c Jannie 6 van J. W. Stevens. Klasse 18, Vaarskalveren, geb. v. 15-11-68 t.m. 31-12-68: la Hanna 11 van J. Rensen, lb Dora 2 van W. J. Mo lendijk, lc Jantina 19. van J. G. Toor neman, ld Elisabeth 3 van W. J. Mo lendijk, 2a Gerri 5 van J. W. Mars man. Klasse 19, Vaarskalveren geb. na 1-1-69: la Roosje 6 van J. W. Mars man, lb Betsie 30 van G. H. Blan kena, 2a Bertha 20 van J. W. Stevens 2b Gretha 20 van F. J. Sluiter. Klasse 20, Vaarskalveren geb. na 1- 3-69: la. Paula 12 van G. ,H. Blanke na, 2a Elsje 5 van G. J. Boode Mzn. Klasse 21, Fokfamilies bestaande uit moeder met 2 of 3 dochters, la Jantina 2, 6 en 13 van J. G. Toor neman, lb Betsie 6, 11 en 14 van G. H. Blankena, lc Hanna 4, 7 en 11 van J. Rensen. Klasse 22, Collecties koeien van één eigenaar t.m. 15 koeien, 3 stuks: la J. G. Toorneman, lb J. Rensen, lc G. H. Blankena, ld G. J. Boode Mzn. Klasse 23. Collec ties koeien van één eigenaar hoven 15 koeien, 4 stuks: la B Stevens, ;b T. Boode, 2a B. A. Haverslag. 2b F. J. Sluiter. Klasse 24, Collecties pinken van 1 eigenaar: (3 of 4 stuks): la Joh. Boode. lb G. .1. Boode Mzn. lc T. Boo de. ld J. Rensen, le M. Meijerink. De C.J.V. „De Vriendenschaar" draait al jaren met drie clubs. De gemengde groep van 15 jr. en ouder, een jongensclub en een meisjesclub. De jongensclub „Jonge Kracht" splitste zich vorig jaar al in twee groepen. De meisjesclub ..Erica" heeft de afgelopen week een derge lijke splitsing ondergaan. De groepen bestaan evenals bij de jongens, uit 9-12 en 12-15 jarigen. De meisjes komen op donderdagavond in gebouw „Irene" bijeen. De jongsten van kwart voor zes tot kwart over zeven, de ouderen van half acht tot negen uur. De twee wekelijkse club avonden voor de jongens op maan dagavond zijn als volgt: Voor de kleineren op 6-20 okt. enz. van half 7 tot 8 uur in Irene. De groteren 29 sept. - 13 okt. enz. van 7 uur tot half 9 ook in „Irene". In de tussen vallende weken zijn er op donderdagavond,' sport en balspel avonden in het gymlokaal aan de Tuinstraat. De gemengde C.J.V. 'ers komen el ke vrijdagavond om 8 uur in gebouw „Irene" te samen. De heer J. A. Beumer, Neerdorp 84. momenteel tijdelijk werkzaam bij de afdeling boekhouding van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" is met ingang van 1 oktober a.s. be noemd als medewerker op de afde ling rentabiliteitsberekening van ..Coberco" te Zutphen, met als standplaats Lochem. De ring Holten van de Herv. W. Groepen hield haar najaarsvergade ring op donderdag 13 sept. j.l. in ge bouw Irene te Holten. De ring presidente mevr. de Jong uit Colmschate opende deze avond met het gezamelijk zingen van Gez. 150 vers 1 en 2. Als schriftgedeelte had zij gekozen Jesaja 41. Vervolgens ging zij voor in gebed. Nadat zij allen hartelijk welkom had geheten in 't bijzonder de spreek ster van deze avond mej. Cousijns uit Deventer kreeg deze laatste hier na direct het woord, Mej. Cousijns hield deze avond op bijzonder prettige wijze een boekbe spreking over het mooie boek van Klara Asscher-Pinkhof, getiteld „.Dan seres zonder beneh". De schrijfster, een jodin, vertelt hier over haar eigen leven onder meer hoe zij op 29-jarige leeftijd weduwe Men verzoekt ons mede te delen, dat het adres van de babysit-centrale vanaf 4 oktober is: Gerrie van den Brink, Deventerweg 61, telefoon 1215. Voorzover mogelijk wil men graag 24 uur van te voren bericht. wordt en achterblijft met 6 nog heel jonge- kinderen en verder over de oorlogsjaren, het leven in de concen tratiekampen enz. en hoe zij dan ten slotte toch nog in Palestina terecht komt. Gezien de doodse stile die er heer- se in de zaal werd deze bespreking met grote aandacht gevolgd. Aansluitend hierop werd gezongen gez. 130 vers 4. Mevr. de Jong was dan ook de tolk van allen toen zij aan het einde van de avond, mej. Cousijns dank bracht voor haar mooie bespreking. Verder dankte zij de afd. Holten voor haar gastvrijheid en de organiste voor haar begeleiding. Na het zingen van Gez. 1 werd deze avond door de presi dente met een goede reis en wel thuis gesloten. Een van de Holtense gastfamilies, die van 10 tot 13 september 'n Cana* dec-s echtpaar te logeren had in ver band met grafbezoek, ontving de vol gende. misschien wat emotioneel aandoende, brief, maar die wel van grote dankbaarheid getuigt: Lieve papa, mama en zusjes. We zijn veilig thuis gekomen op vrijdagmorgen 12.45 uur v.m. Het was fijn weer thuis te komen bij onze kinderen, maar aan de. an dere kant was het jammer jullie te verlaten. De droevigste tijd van mijn leven was, toen ik mijn vader verloor in de oorlog en de meest gelukkige tijd van mijn leven is de 10 dagen die ik doorbracht met het bezoeken van u en de graven en de verschil lende steden. Ik zal jullie mensen nooit vergeten en ik zal jullie altijd papa, mama en zusters noemen. Holland en het Nederlandse volk nemen in ons hart een plaats in als de hemel, en een plaats waar God zijn meest volmaakte engelen heeft geplaatst. De Nederlandse engelen zorgen voor mijn held mijn vader. Ik ben trots op Nederland en zijn volk. Mijn vrouw en ik zullen weer naar Nederland komen, daar kunt u zeker van zijn. Nu moet ik hier blijven en in deze wereld leven, ter wijl u daar in Godsland blijft. Ik ben er zeker van dal wij allen die de pelgrimstocht hebben mee gemaakt, een speciaal plekje in ons hart hebben voor jullie gewel dig volk. In onze harten is een spe ciale liefde voor jullie die niet in woorden is uit te drukken. Alles, wat ik kan zeggen is, dat ik wilde dat ik een Nederlander was en bij jullie kon leven. Onze liefde J. en R." OFNBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13500. lot 6 oktober. Grafisch werk van Karei Glaser en Marline van Orden Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u. za. avonu, zondag en maan dag gesloten. GALERIE TROG-ART. Hofstraat 2. t.m. 7 ok'ober, schilderijen van Hans Kellenbach. Openingstijden: dagelijks 14-18 u., vrij 14-18 en 19-21 u. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. t.m. 1 oktober Tentoonstelling van mechanisch" speelgoed uit de 2e helft van de vorige eeuw. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ARSENAAL MARIAKERK, Grote Kerkhof. Vrijdag 26 sept. 19-21 u., zaterdag 27 sept. 10-17 u. Antiek markt. MOLENSTEMPELTOCHT, een tocht langs 20 molens in Overijssel en Gel derland. Te maken per auto, motor, bromfiets of fiets. Deelnemerskaart verkrijgbaar bij de V.V.V. a f 1.50 tot eind september. VLIEGVELD TEUGE, de Zanden 15 tel. 05763-200. Parachute springen (alleen bj goed weerk) op za. en zo. tot 11.00 u. en 's avonds tegen zonsondergang. Rondvluchten dagelijks van 9-18 uur. tel. 05712-1481. BAR-DANCINGS: Maxim Bar, Welle 12' -, tel. 12054. Toroler bat, kl. Overstraat 22, tel. 14845. La balance, Brink 72. tel. 19277. Tuf tuf, Kl. Overstraat 46. tel. 19656, Chez Antoinette, Roggestraat 10-12, tel. 16630 Funky Twice Kl. Overstr. 87. Het witte paard Walstraat hoek Golstraal, tel. 16959. Safari club Gr. Poot tel 14976. Saint Tropez, Gr. Overstraat 30. tel. 17984, walk in, Gr. Overstraat 65 tel. 19768. idi m* a* i EXPOSITIES. ook Van den Herick's kanten hemden in kleuren als crè me, cognac, paai-s en wit. Daarnaast biedt de kollektie ook veel mogelijkheden op het gebied van de dress-shirt en free-timer. De dress-shirts zijn doorgaans getailleerd: slim-fit of special harrow, zoals Van den Herick het zelf noemt. De lange boordpunten wel en geen button-down zijn pog mode, maar een kortere boordpunt komt dui delijk terug. Een geheel andere vorm geeft de „col militaire". Het borstzakje is een vast accessoire van een Van den Herick shirt. De grote variëteit wordt in de materialen gevonden. Er zijn strepen; niet de enkelvoudige haarstreep, maar samengestelde strepen, die toch de indruk van een fijne streep wekken. Verder is er een omvangrijke range van ingeweven dessins, zoals ton-sur-ton ruiten, satijnstrepen, maar ook ajours en zelfs een dessin, dat de richting van damast uitgaat. De bedrukte stoffen trekken helemaal de aandacht. Gestyleerde bloemmotieven en kasjmiers heb ben de overhand, maar uitsluitend in twee kleuren, waar bij de kombinatie wit-marineblauw duidelijk op de voor grond treedt. Afgestemd op comfort zijn de toepassingen van jersey. De gladde jersey's blijven hun aandeel in de kollektie behouden, maar worden nu uitgebreid met ge dessineerde breisels, die aan het overhemd een nieuwe dimensie verlenen. Voor de avond zijn er zeer speciale stoffen, zoals ge borduurde voiles en weefsels met losliggende inslagdra den, die later in cirkel- en ruitvormen met de hand los gesneden zijn. Stofkeuze is ook een belangrijk facet van de „Couture" pantalonkollektie van Van den Herick. Er zijn veel tweed variaties, denims, linnens, fijne strepen en visgraten en effen kwaliteiten in pasteltinten. Bij de pantalons worden brede riemen gedragen met rijkelijk uitgedoste gespen. Enkele hoge modellen worden zonder riem gedragen. Vlakbreking wordt dan verwezenlijkt door siersliksels, die echter nimmer overdreven zijn. Een breed gestreept shirt met twee originele borstzakjes uit de Van den Herick Shirtkollektie voor het voorjaar van 1970. Deze combinatie van Van den Herick Shirt en „Couture" pantalon kan de rol van het smoking overnemen. Het ragfijne hemd en de lichtgewicht broek zijn beide in hetzelfde motief ton-sur-ton geborduurd. In een kasjmier dessin bedrukt overhemd, ma- rine op wituit de Van den Herick Shirtkollektie voorjaar 1970. Er bij wordt een hoogsluitende „Couture" pantalon gedragen met schuine zakken en een vlakbrekend sierstiksel. Met zijn kollektie voor het voorjaar van 1970 heeft Gerard van den Herick. Nederlands jongste overhemdencouturier, een nieuw modestadium bereikt. Dit is het onvermijdelijke resultaat van zijn naarstig zoeken naar nieuwe mogelijkheden van toepassing van het overhemd. Was hij er reeds in geslaagd om het overhemd van een passief tot een aktief onderdeel in de to tale garderobe van de man te transformeren, thans heeft hij het definitief van het tweede plan naar voren gehaald. Het overhemd van Van den Herick is een volledig op zich zelf staand kleding stuk geworden, dat niet langer dient als versie ring voor een kostuum, maar dat zelf voor ver schillende gelegenheden de rol van het kostuum kan overnemen. Dit is een belangrijke stap vooruit, een vooruitgang die konsekwenties met zich meebrengt. Gerard v. d. Herick, heeft die konsekwenties aanvaard en maakt nu voor de man, die zich bewust is bij een dusdanig hemd geen pas sende broek in de kast te hebben, ook een bij zijn hemden passende „Couture" pantalon-kollektie. Het resultaat is verbluffend. Door de volledige afstem ming op elkaar van overhemd en broek onjstaat een kom binatie, die zijn plaats waard is naast die van kostuums en smoking. De rol van ,het smoking wordt bijvoorbeeld volledig overgenomen door een marineblauwe kombinatie van een ragfijn hemd en lichtgewicht pantalon, die beide met het zelfde motief ton-sur-ton geborduurd zijn. Feestelijk zijn Een sportief, manlijk hemd dat door Van den Herick in verschillende stof kwaliteiten gebruikt wordt. De pantalon is gestreept en er wordt een brede, van 'n rijkelijk uitgedoste geesp voorziene, lederen riem bij gedragen.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3