jongeren vonden onderdak Meerman erve gevaar vrede Armoede, voor de nm Bestemmingsplannen „De Haar en „Holten" herzien Officiële publicaties EEN NIEUWE FILM VAN HOLTEN EIGEN HOMEINGERICHT GEWESTELIJKE SAMEN WERKING GEMEENTEN ONZE AGENDA en Bezwaarschriften werden gegrond verklaard Gevonden en verloren voorwerpen Ontwikkelingshulp eis van solidariteit KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst slachthuis RAADSVERSLAG Initiatief oudercommissie o.l. Dorpsschool Discussienota wordt de raden aangeboden Burgerlijke stand Toezegging beroep niet Ds. C. C. Addink lid van de Generale Synode Een karper van 16 pond Prettige discussie op jaarvergadering PJGO Er wordt weer een moedercursus gegeven Assistent- be-rlrijfseeonoom HOLTENS NIEUWSBLAD Jaargang 21 - No. 38 Vrijdag 26 september 1969 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur W. Beyers 'Advertentieprijs 1-15 mm fa contant) 3Iedere mm meer 0.12 Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiff eisen bank te Holten t.g.v. Holtens Meuwsblad "Vrydag 26 september 20.00 uur: Ledenvergadering P.v.d.A in hotel Holterman. 20.00 uur: Gespreksavond in het ka der van de Vredesweek in het ge bouw „Rehoboth", uitgaande van de C.J.V.'s en G.J.V.'s. Spreker drs. J. Rietberg uit Emmen met medewerking van de Theatergroep „De Werkzolder" uit Deventer. Onderwerp „Oorlog en vrede". Zondag 28 september Bathmense kermis. Dansen in zaal Boode Braakhekke te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 30 september 16.00 uur: Officiële heropening Steu nenberg Schoenhandel, Larenseweg (zie adv.) 20.00 uur: Samenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in gebouw Bethanië. Spreekster mevr. Cre- mer-Schutrups, maatschappelijk werkster. Woensdag 1 oktober 9.00 uur: Vanaf dit uur gelegenheid tot bezichtiging van uitgebreide en gemoderniseerde zaak Steunen- berg's Schoenhandel (zie adv.) Donderdag 2 oktober 19.45 uur: Vergadering Hervormde Vrouwengroep in Irene. Toogdag in Zwolle 9 oktober. Maandag 6 oktober 20.00 uur: Besturenvergadering NVV- Bestuurdersbond in hotel Vosman. Donderdag 9 oktober 8.00 uur voorm.; Vertrek Herv. Vrou wengroepen Holten en Dijkerhoek naar prov. dag in Zwolle. Vertrek Dijkerhoek 8.15 uur bij de Molen. Zaterdag 11 oktober 14.00 uur: Bejaardenmiddag NVV- leden in Stationskoffiehuis Kalfster- rnan. Maandag 13 oktober 20.00 uur: Ruilavond postzegelclub „H.P.C." in café .,De Waag". Donderdag 16 oktober 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in café ,,'t Bonte Paard". Maandag 27 oktober 20.00 uur: Ouderavond o.l. Kolkschool in de school a.d. Holterenkstraat. Woensdag 29 oktober 18.30-21.00 uur: Bloedafname-avond van de afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis in gebouw Irene. Het onderkomen van de jeugdgroep „Touch" op M eermanskamp. De eerste groep llultense jonge ren heeft een eigen ..home" gevon den. waarin zij in een eigen sfeer creatief bezig kunnen zijn. Het is 'n veeschuur op het Erve Meer man". dat door de gemeente is aan gekocht voor de aanleg van een sportveldencomplex- en waarvan de boerderij en de nevengebouwen thans leeg staan. Het is wél een primitief geval, maar de jongelui zijn er, zoals uit de woorden van hun woordvoerder, Jan van Brugge jr. zaterdagavond bleek. bijzonder blij mee. De koestal en de varkens schotten zijn er uitgesloopt. het ge heel is grondig uitgemest en schoon gemaakt. Met netten, slingers, ba- lonnen, zilverpapier, een klein po dium en wat bijeen gegaard meubi lair hebben de jongens en meisjes het een geheel ander bijna artis tiek aanzien gegeven. Er is een barretje (of keukentje) in van waar uit de bediening van dranken en mondkost kan worden verzorgd. Het geheel ademt de geest van de tegen woordige opvattingen der jongeren, die zich creatief willen uitleven. Een schemerachtige kleurrijke verlich ting gaaft sfeer aan het geheel. Toen. de drie initiatiefnemers Jan van Bruggen, tWim Mol en Gerrit Keuterman door bemiddeling van de De gemeenteraad heeft dinsdagavond de herziening van het be stemmingsplan „Holten" en van het bestemingsplan „De Haar" de laatste behoudens enkele wijzigingen goedgekeurd en het be stemmingsplan sportveldencomplex „Meermanskamp" vastgesteld. 25 20 2!) De herziening van het plan voor „De Haar" houdt ondermeer in, dat daarin zyn opgenomen de percelen links en rechts van de uitmonding van de Gaardenstraat toebehorende aan de heer H. Hcusinkveld en aan de erven J. D. Vincent, die aanvan kelijk in het bestemmingsplan „Hol ten" waren opgenomen. Om een goede oplossing te verkrijgen voor de verkeerssituatie ter plaatse is i1" verlegging van de grens van het pla „De Haar" noodzakelijk. De stedebouwkundige, ir. Hajem; heeft hier éen in de verwachting dat de rijksweg ter zijner tijd ten noorden van de spoorlijn zal worden doorgetrokken haakse aanslui ting geprojecteerd. In verband hier mede moet verdere bebouwing wor- geweerd en is de bestemming van de genoemde percelen ,open bebouwing' gewijzigd in .plantsoenen en groen stroken'. Bij de gedachtenwisseling kwam vast te staan, dat een dergelijke oplossing als zij al tot stand zou komen, misschien wel 15 tot 20 jaren en misschien wel langer zou duren. Dat was in verband met de inge komen bezwaarschriften van de heer Heusinkveld en mevr. Vincent-Hol- terman, voor de heer Van Schootcn aanleiding om te zeggen, dat dan de wijziging van de bestemmingen hun gronden ter zijner tijd nog wel ver anderd zouden kunnen worden. Burgemeester mr. Enklaar wees er op. dat wanneer men deze be zwaarschriften gegrond verklaart, verder bebouwing ter plaatse moge lijk zou worden, hetgeen in de toe komst ernstige financiële conseqeun- ties voor de gemeente zou kunnen hebben. De heer Wansink zou de oplossing willen vinden, dat men dan maar voor eigen risico bouwt en de heer Landeweerd was van oordeel, dat 't algemeen belang moet prevaleren boven het particuliere belang, het geen echter zou inhouden, dat dc ge meente de kosten der schade zou moeten dragen. De voorzitter wees er op, dat de beslissing niet alleen stedebouwkun dige maar ook financiële betekenis zou hebben. De bezwaren van de heer Heusink veld werden ten slotte gegrond ver klaard evenals de bezwaren van me vrouw Vincent-Holterman voor wat haar eigendommen aan de westelijke zijde van de Gaardenstraat betreft. Haar bezwaarschrifte werd onge grond verklaard voor wat betreft de bebouwing van het perceel grond aan de Dorpsstraat tegenover de Gaardenstraat, hetwelk zij zou wil len bestemmen voor het bouwen van een kantoor of een woning. Hier tegen verzetten zich niet alleen de bepalingen van de Spoorwegwet, zou ook de aanleg van de rijwiel en voetgangerstunnel aan die zijde van de Dorpsstraat in de weg staan. Wat de eerste beslissing van de raad betreft wensten de wethouders geacht worden „tegen" te hebben ge stemd. Gevonden: 1 huissleutel, bruine langharige hond, reserve-wiel van vrachtauto, bedelkettinkje, dames- portemonnaie. Verloren; doublé dames polshorlo ge, plastic regenbi-oek in een zilveren armbandje met koralen, por temonnaie met inhoud en treinkaart Holten-Deventer, bruine portemon- Baie, herenhorloge. In het kader van de Vredesweek sprak Dr. K. Heringa, directeur der tropische landbouwschool te Deventer woensdagavond in het gebouw Irene over „Armoede, gevaar voor de vrede". Deze inter kerkelijke samenkomst ging uit van de hervormde gemeente en de R.-K. Parochie. Aangezien in de prediking van de afgelopen zondag aandacht besteed werd aan de vragen rond oorlog en vrede, waren in deze bijeenkomst ter beantwoording van eventuele vragen aanwezig ds. C. Addink en pastoor Schievels van Nieuw Heeteh. Dr. Heringa wees er in zijn inlei ding op, dat uit de televisie, radio en pers duidelijk blijkt, dat de belang stelling voor de ontwikkelingssamen werking zoals spreker de ontwik kelingshulp liever noemt in ver schillende groeperingen van het Ne derlandse volk groot is. Misschien leeft het begrip voor dit werk wat sterker bij sommige politieke of con fessionele denominaties, maar het is duidelijk dat ieder weldenkend mens er mee geconfronteerd wordt. Chris tenen zijn geroepen solidair te zijn met de mensheid in nood o.a. door de getuigenis der kerk, maar ook op po litiek' terrein zijn duidelijke uitspra ken noodzakelijk. In zijn boek „Rijke en arme lan den" maakt dr. De Lange duidelijk, welke motiever zijn om deze hulp te verlenen. Prof. Tinbergen zegt te recht, aldus inleider, dat de econo mische kant de harde kern van het vraagstuk vormt, maar ook sociale factoren zijn hierbij betrokken. Dat wij daarom verantwoordelijk moeten zijn om de steeds wijder wordende kloof tussen de rijke en arme landen te overbruggen, is een kwestie van leren zien. Op de wereldhandelscon ferentie bleek, dat or nog veel aan deze visie ontbrak. Globaal genomen hoeft tweederde van de huidige we reldbevolking nog te weinig te eten, dat zijn er ruim twee miljard. Als de prognose juist is zullen er in het jaar 2000 plm. zeven miljard mensen zijn. Of het technisch mogelijk zal zijn iedereen in dat jaar behoorlijk te voeden, is onderhevig aan tegenstrij dige meningen. Belangrijker is het, naar sprekers oordeel, dat men over tuigd is dat ontwikkelingshulp nodig is om dit te bereiken. Dr. Heringa noemde ontwikkeling* hulp eigenlijk „herstelbetalingen' voor-het profiteren van de volkere van het „Noorden" ten koste van die van het „Zuiden". Uitvoerig ging spr. na hoeontwikkelingshulp gegeven moet worden, welke hindernissen daarbij worden ondervonden en wel ke weerstanden er bestaan tegen deze" hulp. „Wij mogen ons niet alleen laten leiden door economische en politieke motieven, maar ook door het solida- riteitsmotief om te komen tot her waardering van de relaties in eigen kring en tussen de volken. Het wel vaartstekort in de arme landen kan worden verminderd doordat de rijke landen de consumptieve groei wat af remmen ten opzichte van de prodult- tieve groei. Het welvaartverschil tus sen rijk en arm wordt dan kleiner. Dr. Heringa tobnde dit aan door enkele voorbeelden uit de praktijk van de landbouw-ontwikkelingshulp. Daarbij besprak hij de sociale en de medische aspecten (200 artsen uit Nederland werken in Afrika). Zijn conclusie was tenslotte, dat aan de ontwikkelingshulp vele moei lijke en wisselende aspecten verbon den zijn. Het vraagt inzicht en steun van iedere burger voor een komende generatie. De tegenstellingen Noord- Zuid doorkruist de gehele Nederland se politieke gemeenschap en het is z.i. dan ook niet te verwonderen, dat men steeds opnieuw een koersbepa ling van de problemen ter hand moet nemen. In onze tijd van technische ontwikkelingen en steeds stijgende welvaart is het een uitdaging ter wille van de vrede te komen tot een redelijke oplossing van dit wereld- (armoede) probleem. Ds. Addink, die de avond had ge opend met het lezen van Jesaja 2 vers 1-5 en gebed, bracht de spreker dank Er volgde nog een geanimeerde bespreking, waarna pastoor Schie vels de bijeenkomst, die slechts ma tig bezocht was, met gebed sloot. gemeente-secretaris, de heer G. Langenbarg, begin juni van het ge meentebestuur een uiteraard tij delijk huurcontract kregen, hebben zij met W. v. Beek, H. Gazan Lzn, J. v.d. Steen, Dinie en Fennie Ebrecht en Anneke Weslera, heel wat geploe terd en hun vakantie opgeofferd om de schuur bewoonbaar te maken. Zij zien hun „home" als- een op vangcentrum voor de jeugd, maar met beperkte mogelijkheden, wat 't aantal te ontvangen jongeren be treft. Jan van Bruggen, solo-gitaar, Wim Mol, slag-gitaar, Gerrit Keuterman, bas-gitaar. Wim van Beek, drum en zang en Herman Gazan. orgel vor men samen de band „Touch". Hun toekomstige bezoekers zouden zij gaarne zien als een fanclub van „Touch". Manager is Allard van Bruggen. Zaterdagavond heeft de burge meester. mr. W. H. Enklaar, door een drukop soor', detoneringsappa- raat de deur vaif-h -t groepshuis oï- cieel geopend in het bijzijn van ver schillende ouders van de jongelui en van de heer Langenbarg. Jan van Bruggen zei toen, dat men met de inrichting hiervan heeft willen aantonen, dat de jeugd niet zo destructief is als „men" zegt. Men wil het gebouwtje openstellen voor de vorming van werkgroepen b.v. muziek, tekenen en dergelijke. „Wij zijn blij, dat de gemeente ons in staat gesteld heeft deze schuur al dus in te richten", aldus Jan. De burgemeester verklaarde dat deze groep jongelui de spijker op de kop geslagen heeft. Er wordt vaak gezegd, de jeugd is zo negatief, men laadt daarmede ten onrechte een odium opde gehele jeugd. Zij is eigenlijk net zoals in onze tijd. Mr. Enklaar meende, dat de slechte jeugd teveel publiciteit krijgt. „Ik wil graag de pet afnemen voor de ze jongelui, die de hemdsmouwen hebben opgestroopt om deze schuur zo in te richten. Er komen veel ver zoeken bij de gemeente bin waaraan helaas niet kan worden vol daan. Deze jongelui zijn er het eer ste bij geweest". Spreker hoopte dat hun gedragen de toets der kritiek zullen kunnen doorstaan. Uitvoerig ging de burgemeester nog in op de verhouding van oudere generatie tot de jeugd. Het geen beide willen ligt in het midden. Wat deze jonge mensen willen, be vestigt bij hem het vertrouwen de jeugd van Nederland. De meisjes en jongens tussen plm. 18 en 15 jaar hadden deze avond keu rig verzorgd door het serveren van koffie met gebak en het rondgaan met toastjes en een rokertje. Hun zakgeld zal nu wel een verhoging moeten ondergaan om het groeps huis. of hoe men het noemen goed te kunnen onderhouden. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk 3.30 uur ds. C. C. Addink, 10.15 uur ds. C. C. Addink (gezinsdienst H. Doop). In beide diensten extra collecte „Hulp aan Bantoekerken; 10 uur jongeren- dienst in gebouw Irene. Geref. kerk 9.30 u. en 15 u. ds. S. G. Bloem van Ommen. In beide diensten is het ene offer voor de kerk van Olst (Kerkbouw) bij de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. R.-k. kerkdienst (Eucharistievie ring) 9.30 u. in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R.-k. kerk zaterdagavond 7.30 u. Zondagmorgen 8 uur en 10 uur. DIJKERHOEK. Bethanië 9.30 u, as. Westland van Wierden. Extra collecte voor Betha nië. OKKERBROEK. Ned. herv. kerk. 9.30 u. ds. W. P Osinga (bed. H. doop) Extra col lecte voor de kerkvoogdij. Zaterdag, 27 sept. vanaf 12.00 u. tot maandagmorgen 8.00 u. C. H. Riet dijk, Moienbeltei-weg. tel. 1280 (al leen voor spoedgevallen). Zaterdag. 27 sept. en zondag. 28 sept. A. G. Hoekstra Scherpenzeelse- weg 8, Goor, tel. 05470-3355 van 18- 19 uur (alleen voor spoedgevallen) Zaterdag, 27 en zondag 28 sept. Th A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2. tel. 1515. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur op maandag, dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telefoon 1346. Elke morgen van 8.30-9.30 uur be halve zaterdags bij mevr. C. Knijff- Dekker, tel. 1438. bij geen gehoor tel 1799 mevr. Beltman-Aanstoot. Zaterdag, 27 sept. t.e.m. vrijdag, 3 oktober buiten de diensturen Electra: H. Huisman, Kohveg 42. tel. 1498. Gas: WC. van de Weerthof Voorsbóerstraat 3, tel. 1793. Bestemmingsplan sportcomplex „Meermanskamp" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat ingaande 1 oktober 1969 gedurende één maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt het bij raadsbesluit van 23 sep tember 1969, nr. 3579, vastgestelde bestemmingsplan sportcomplex „Meermanskamp". welk plan is ver vat in een plankaart met bijbehoren de verklaring, een toelichting en bij behorende voorschriften. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Overijssel te Zwolle bezwaren tegen bovenbedoelde vaststelling van het bestemmingsplan sportcomplex ..Meermanskamp" indienen. Holten, 26 september 1969. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Vaststelling herziening bestemmingsplan „De Haar" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat ingaande 1 oktober 1969 gedurende één maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 23 sep tember 1969, ,nr. 3578, vastgestelde herziening van het bestemmingsplan „De Haar", welke herziening is ver vat in een plankaart met bijbehoren de verklaring, een toelichting en een aanvulling van de bij voornoemd plan behorende voorschriften. Bij de vaststelling van bovenbe doelde herziening is, voor wat be treft de bestemming van de panden ter weerszijden van de uitmonding Vrijdag, 26 sept. t.e.m. zondag, sept keurmeesters buiten diensturen. H. W. Goorman, Kei weg 52, tel. 1513, maandag 29 sept. t.e.m. zondag, 5 oktober, J. Hof, Ko- zakkenstr. 19, tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, tel. 1349. Door onvoorziene omstandigheden zijn wij tot onze spijt niet in staat in dit nummer 't volledig raadsverslag te publiceren. Het ontbrekende hopen wij in ons volgend nummer op te ne men. De Oudercommissie van de O.L. Dorpsschool heeft besloten om een film over Holten te laten maken. De bedoeling is, dat het een plm. an derhalf uur durende rolprent wordt, waarin zpveel mogelijk facetten van het leven in Holten op het celluloid worden vastgelegd. Ook aan het na tuurschoon zal aandacht besteed wor den. voordat 'door de ruilverkaveling werken het landschapsbeeld in de des betreffende gebieden veranderingen heeft ondergaan. Er is al contact opgenomen met een groep filmers, die zich bereid heeft getoond naar Holten te komen filmen. In principe wordt naar een werktijd van een jaar gestreefd, zodat mis schien de vier jaargetijden in deze film verwerkt zouden kunnen worden. Het is de bedoeling van de ouder commissie om nu het leven in Holten in beelden vast te leggen, zodat het na vele jaren leuk zal zijn om te zien hoe het in 1970 in Holten was. De film zal dan een bepaalde archief- en oudheidkundige waarde gaan krij gen. Het personeel van de o.l. school is In de oude raadzaal van hel stad huis van Deventer hebben de colle ges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Bathmen, Diepen veen. Deventer, Holten, Olst, Itaalte, Wij he en Gorssel en Voorst dinsdag ochtend vergaderd over de discussie nota ter voorbereiding van een ge westelijk samenwerkingsverband (Op 2 juli j.l. werd door de burge meesters van voornoemde gemeen ten besloten hun colleges van B en W. een discussienota aan te bieden ter voorbereiding van een ontwerp „gemeenschappelijke regeling gewes telijk samenwerkingsverband". Dit vanwege de wenselijkheid te komen tot een gezamenlijke bestude ring van de toekomstige ontwikkeling van de streek.) Er werd algehele overeenstemming bereikt over de uitwerking van de no ta. die na op enige ondergeschikte punten te zijn aangepast binnen kort aan de gemeenteraden zal wor den overgelegd. In de nota wordt: de taakstelling als volgt omschreven: „Het gewest heeft tot taak: Het doen verrichten van onder zoek naar en studie omtrent de maat schappelijke ontwikkeling van zijn gebied: b. Het voorbereiden van een maat schappelijk ontwikkelingsplan, ai dan niet. in de vorm van deelplannen; c. Het plegen van overleg over pro blemen en maatregelen, waarvan het belang niet beperkt blijft tot de af zonderlijke gemeenten t.a.v.: 1- De ruimtelijke ordening; 2 De economische ontwikkeling; 3 De gezondheidszorg; 4 Het onderwijs; 5 De volkshuisvesting; 6 Het verkeer en vervoer; 7 Andére takken van gemeentelijke overheidszorg, welke door de Ge westraad daartoe worden aange" wezen d. Het bevorderen van gemeen schappelijk optreden der deelnemen de gemeenten bij het overleg met andere overheidslichamen en organi saties omtrent belangen, die meer dan één der deelnemende gemeenten betreffen, alsmede bij het overleg met andere gemeenten of gewesten omtrent gemeenschappelijke belan gen; e. Het voorbereiden van een plan voor de verdere bestuurlijke vorm geving en samenwerking in het ge west." enthousiast over de plannen van de oudercommissie en heeft uiteraard zijn volledige medewerking toege zegd. Wanneer alles volgens plan ver loopt zullen de eerste opnamen m dio oktpber plaats vinden. Geboren: Gerritdina Johanna dv A J Vros en F Hofman, .Kozakkenstr. 70. Pieter August zv K Bos en C C van Angelbeek,. Holterberg 41b (ge boren te Deventer). Ondertrouwd: M Haverslag 33 jr, Espelo 68 en J Krikkink 38. jr, Espe- lo 68, A Nolles 24 jr, Weststellingwerf en G Kolkman 24 jr, Gaardenst.r, 13, K II Elders 22 jr, Oosterhesselen en J C Hoogkamp 22 jr, Holterberg 1. Gehuwd: H Greven 34 jr, Markelo en F Veneklaas 26 jr, Look 62, J II Klein Teselink 23 jr, Gorssel en J H Jansen 21 jr. Neerdorp 20. BEVOLKING Ingekomen: G Neurink en gez. van Neede naar Schuttersweg 13, L Mul ler en gez. van Deventer naar Lage- weg 7. J G Klein Bluemink van Ruur- lo naar Oranjestr. 72, A Huiting en gez. van Vriezenveen naar Lageweg 11. Vertrokken: J Paalman van H J Wansinkstr. 8 naar Haaksbergen, F Greven-Veneklaas van Look 62 naar Markelo, J Postma en gez. van Hol terberg 37 naar Huizen NH. Ds. A. K. van Kooy, directeur der Stichting Jeugdwerk „Noordenveld' te Zuidlaren heeft bedankt voor toezegging van beroep uitgebra, door de Kerkeraad der Hervormde gemeente te Holten in de vacature ds. J. H. Israal, wegens diens vertrek naar Coevorden. Ds. C. C. Addink, hervoimd predi kant te Holten, is in de september- vergadering van de Classis Deventer der Ned. Herv. Kerk met ingang v het jaar 1970 benoemd tot lid van de Generale Synode der Ned. Her de Kerk. De heer D. Nijenhuis, Kozakkenstr. 46, had het geluk in de Schipbeek een karper van 75 cm. te vangen. De vis woog 16 pond. Het kostte heel wat moeite om hem op de wal te krijgen. van de Gaardenstraat op. de Dorps straat (rijksweg 44afgeweken van het ontwerp, zoals dat ter inzage heeft gelegen. Degenen, die tijdig bij de gemeen teraad bezwaren hebben ingediend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Overijssel te Zwolle bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijziging, welke bij de vaststelling van de herziening van het bestem mingsplan „de Haar", in de ontwerp- herziening is aangebracht. Holten, 26 september 1969. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Vaststelling herziening bestemming-plan „Holten" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat ingaande 1 oktober 1969 gedurende één maand ter geiheente- secretarie voor een ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 23 sep tember 1969, nr. 3577 vastgestelde herziening van het bestemmingsplan „Holten", welke herziening is vervat in een plankaart met bijbehorende verklaring en eon toelichting. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebban gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Overijssel te Zwolle bezwaren tegen bovengenoemde herziening van het bestemmingsplan „Holten" indienen. Holten 26 september 1969. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Vrijstelling bepalingen bestemmingsplan ten behoeve van de bouw bedrijfswoning t.n.v. M. Schutte, Beuseberg 72 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat d? heer M. Schutte, Beu seberg 72, alhier, vergunning heeft gevraagd voor het bouwen van een bedrijfswoning op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Holten, sectie C, nr. 2204, gelegen aan de Brenderweg. Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gel dende.bestemmingsplan kunnen recht hebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden, ingaande 29 septem ber 1969 gedurende veertien dagen, schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders indienen tegen het verlenen van vrijstelling van de be palingen van het desbetreffende be stemmingsplan ten behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretarie^ alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 26 september 1969 De burgemeester van Holten, W. H Enklaar Na de geslaagde toneelavond in Amicitia hield de P. J.G.O.-afdeling „Jong Hoiten" haar eerste ledenver gadering als gefuseerde vereniging in café ,,'t Bonte Paard" te Dijker hoek onder voorzitterschap van de heer J. A. Podt. Deze deed in zijn openingswoord enkele mededelingeno.a. over het Schouwburgbezoek doormiddel van de „populaire serie" voorstellingen te Deventer. Na de behandeling van het jaar verslag werden twee nieuwe bestuurs leden geïnstalleerd t.w. de heren A. War-sink en G. Paalman, die in de laatste gecombineerde vergadering reeds als zodanig waren gekozen. Mej. Joh. Ulfman is thans secreta resse der vereniging en de heer A. Wansink, 2e secretaris. Na de pauze vond een discussie plaats over een drietal onderwerpen, die nogal stof tot spreken gaven. Op de vraag ..Wat verwacht u van enze fusie" kwam bijna unaniem het antwoord, „grotere activiteiten met meer cursussen, lezingen en an dere evenementen. Bij de vraag ..Hoe denkt u over de vrijetijdsbesteding nu en in de toe komst" kwam vooral naar voren, dat er met name in de grote steden on voldoende mogelijkheden zijn voor vrijetijdsbesteding en dat daaruit voor een belangrijk deel de telkens terug kerende relletjes moeten worden ver klaard. Over de verwachting van de mode v;n 1975 bleken de plattelandsjon geren nog geen gefundeerde gedach ten te kunnen uitspreken. Zij vormde wel stof voor een prettige discus sie. Na lange tijd zal er op vrijdag 10 oktober 14.30 uur weer een moeder cursus van start gaan in het Groene Kruisgebouw. die acht middagen ge houden zal worden. Op deze vrijdag middagen zal er gezamenlijk over vragen rondom geboorte, verzorging en opvoeding van de zuigeling van ge dachten gewisseld worden onder lei ding van mej. zr. W. I. Smits, dis- trictverplcegster voor de kinderhygië- ne. Deze cursus zal speciaal van be lang zijn voor dames die. hun eerste baby verwachten of kort geleden be vallen zijn. De duur van de lessen is anderhalf uur, aanvangende op 10 ok tober. De kosten bedragen f 2,50 voor leden en f 3.50 voor niet-leden van. het Groene Kruis. Opgave voor deel name moet uiterlijk 1 oktober ge schieden bij één van de wijkverpleeg sters in het Groene Kruisgebouw, te lefoon 1436, het liefst tussen 13,30 en 14.30,uur. Te Utrecht slaagden voor de IEW- opleiding assistentb-edrijfseconoom de heren A. II. Jongman. Bergmanstr. 27 en H. F. Klein Velderman, Berg manstraat 25 te Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1