Fusie PJ.G.O.-aMelingeii bezegeld met toneelavond Geslaagde paardenfokdag „Holbatheo -J Suggesties PPD omtrent plaats sportvelden afgewezen S upportersvifeniging v.v. Holten voerde veie acties Kantine van de v.v. „HOLTEN" officieel in genomen m iwmmm Raadsvergadering Geldersen overheersten Fokkerij steeds meer in de richting van het rijpaard ORGELS VOLKERS Beter bewegen in liet huishouden voor- KI hij varkens niet meer weg te denken VOOR BABY'S HUIDJE Oriënterings- T'- - -» H 1 J HERZIENING EN VASTSTELLING BESTEMMINGSPLANNEN puzzelrit Bloembolle ii at-1 ie voor snpporterskas Bronchüetten Veekeuring Espelo beleefd tweede lustrum Landsteinerpemiing OCH. VOOR HET VOETLICHT Bezoekers genoten van kolderieke situatie in blijspel Supportersvereniging schonk J 00 gulden voor elk doelpunt HEREN-AFDELING VOLLEYBAL OPGEHEVEN Aanvangstijden gewijzigd Drogisterij „De Vijzel" in andere handen V oor de kankerbestrijding Vrijdag 19 september 1969 De negentiende paardenfokdag van de vereniging ..Holbatheo" bracht zaterdag op de terreinen bij 't Bonte Paard goede collecties warmbloeden in de ring. Daarbij overheerste in sterke mate het Gelders type, terwijl ook het Sportregister-type in merrieveulens, enters en twenters al vrij goed vertegenwoordigd was. De Gro ningers zijn voor de fokkerij niet zo aantrekkelijk meer, vandaar dat door de jury bij de beoordeling geen onnodige verwachtingen gewekt werden. Een uitzondering vormde echter het meer mo derne type in de vorm van de enter „Jodelien" en haar moeder „Evelien" van de heer H. Deten uit Dijkerhoek. die beide door de jury met een le premie bekroond werden. „Jodelien" werd zelfs tot kampioene van het Groninger type uitgeroepen. Reserve-kampioene werd de kroonmerrie „Beaphine" van H. J. Reilink te Schalkhaar. Bij de Geldersen wier aanvoer ook veel groter was en bij het Sport- register vormden de merrieveulens een goede klasse. Bij de eersten werden zes eerste premies toegekend, bij de tweede werden alle drie veulens resp. met la, lb en lc bekroond. Hier is duidelijk een fokken in de richting van het rijpaard zichtbaar. De enters van het Gelders type kwamen er minder gunstig af. De twenters vormden hier weer een goede rubriek, evenals die van het Sportregister-type. Ook de driejarige en vierjarige merries vertoonden goede eigenschappen. Bijzonder tevreden was de jury over de stermerries van het Gelders type. In deze rubriek vielen twee eerste en vijf tweede premies, maar het hadden ook evengoed ongeveer zeven eerste premies kunnen zijn, zo bleek ons later uit een uitspraak van één der juryleden. Bij de Kroonmerries (Gel ders) vielen drie eerste premies. Bij de Geldersen werd kampioene „Erica'.' van de heer A. E. Haarman uit Holten, een duidelijk type tuig- paard. Deze kroonmerrie werd later ook als kampioene van de gehele fok- dag uitgeroepen en maakte daarvoor een ere-rondc. Bij de „sporl-regis- ters" werd kampioene de enter ...Ju dith" van L. J. Haarman, Schalk haar en reserve-kampioene ...Jacon- da" een enter van B. J. Twellaar te Schalkhaar. Een aardige rubriek vormde ook de „landbouw-rijpaarden onder het zadel gereden"! Hier ging „Frieda" van L. J. Haarman uit Schalkhaar met de ere-palm strijken. Bijzonder suc cesvol was de heer A. E. Haarman uit Schalkhaar, behalve de dagkam pioene en enkele le premies, werd zijn kroonmerrie „Erica" ook nog eerste in de rubriek „eenspanfokmer- ries voor landbouwwagens". Holbatheo-voorzitter W. Starink uil Bahtmen mocht 's morgens een groo! aantal personen verwelkomen o.a. de burgemeester van Holten, mr. W. H Enklaar en de wethouders J. W. Markvoort en H. J. Blumink va:i Bathmen. Als juryleden fungeerden de heren J. Zweverink, Enschede, H. G. Schrij ver Terwolde, J. van Ittersum, Om men. E. Rottink, Welsum en H. G. ter Mors, Usselo. Een extra-prijs voor het beste mer- i Oost lens. oor Oo :owel den. t het b r om| dagkoe ichtingf telegr; n onde Geweldige kollektie ELEKTRONISCHE NIJVERDAL j Telefopn 05486-3079 (bij ao verkeerslichttn) De afdeling Dijkerhoek van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen is dit seizoen begonnen met een cursus „Beter bewegen in hel huis houden", waaraan door twintig da mes wordt deelgenomen. De cursus, die uit 12 lessen bestaat, wordt dooi de heer J. W. J. Runneboom uit Wierden in café 't Bonte Paard ge geven. De eerste gewone bijeenkomst vond vorige week donderdagavond plaats op hetzelfde adres. De presi dente. mevrouw J. Reijlink-Reilink. heette de aanwezigen, die in grote getale waren opgekomen, welkom, waarbij zij zich in het bijzonder tot twee nieuwe leden wendde. Daarna vertoonde de filmdienst van Esso Nederland een drietal kleu renfilms. Allereerst een tekenfilm over verwarming in het verleden en in de moderne lijd. De tweede film ging over de pro vincie Limburg. I-lij gaf een goed idee van wat er daar aan natuur schoon en volksgebruiken te vinden Is. Ook werd er vanzelfsprekend aan dacht besteed aan de vele Limburg se industrieën. Na de pauze zagen de Diikerhoek- se Plattelandsvrouwen een film ove:- Zwitserland. Naast opnamen van het indrukwekkende landschap en van enkele steden, kreeg men hok aller lei wintersporten te zien. Bovendien va gaf de film een mooi beeld van het (sk leven en werken der Zwitsers op. het platteland. Na enige dankwoorden van de pre sidente aan het adres van Esso Ne derland konden de leden zich bij het bestuur opgeven voor verscheidene lezingen, wedstrijden en uitstapjes, lima' die in dit. seizoen bij voldoende deel- zullen worden georganiseerd. kaartc iet de ai kunm - een o idien itcnlanc aandu lop voo lostenvi ezenbep eden. een ing gevoel r is va met Bi 1, Fran Japa Oostenri et We.' land. internati 4 miljo e 122 m s het elgië st clclt I Het boekjaar bij de varkens K.l. [verenigingen loopt van juli tot juli. g op zé Derhalve werd per 30 juni j.l. het is el jaar 1068 69 afgesloten. Daarbij bleek door dat de KI weer veel belangstelling uit de vier noordelijke provincies, had gekregen van de varkenshouders uit de vier noordelijke provincies Voor dit gebied worden namelijk van uit de vijf Overijsselse varkens KT- stations de inseminaties verzorgd. Ondanks de kostenstijgingen (o.a. de BTW) lieten de varkenshouders bijn. 35.000 zeugen insemineren. Dit is on geveer gelijk aan het aantal van het vorige jaar. De bevruchtingsresulta- ten welke reeds zeer goed waren gin gen in het afgelopen boekjaar nog iets omhoog. Dit. bevestigt de indruk dat met. ccn goed samenspel tu:;sen de eigenaar van het varken en de inseminator veel is le bereiken. Naast de ..gewone" varkenshouders welke trachten een hoog percentage IA var kens te verkrijgen, maakten ook de fokkers, vooral voor hun betere zeu gen, gebruik van de KI. De var- stof kens KI heeft in enkele jaren veel Invloed gekregen in de varkenshoude rij en -fokkerij en is daarom gaan behoren tot een niet meer weg te den ken onderdeel van onze landbouwor ganisaties. 1 ranjestrs er Fuit straatvi order we en kwa Fuit de ande op de bestuur 1 en sl a gebrok ;n snijwi ziekenai Ziekenlu auto de iak geki voor hi aauto indere pi erd 1 te slai met tv lieren zo an een i liepen I 2 op. rieveulen, aangeboden door het ge meentebestuur van Raalte werd toe- gekénd aan no. 24 „Karolgndra" van G. Zwartjes uit Raalte. De uitslag van de keuring was als volgt: Gronings type, rubriek 1, merrie veulens: 2a Korina van J. Smale. Loo-Bathmen. Rubriek 2, hengstveulens; 2a N.N. van H. J .Reilink Schalkhaar, 2b N.N. van G. J. Flierman, Bathmen. Rubriek 3, eenjarige merries: la Jodelien van II. Deten, Dijkerhoek, 2a Jex-dina van J. E. Nijland, Mar- kelo. 2b Jelfine van T. Boode, Espelo. Rubriek 3B, tweejarige merries: 2a Idolien van G. Boode, Espelo. Rubriek 3A, merries 3 jr en ouder: 2a Eurico van G. J. Nikkels Dijker hoek ,2b Hiana van W. Brilman Bath men. Rubriek 4, stermerries: la Evelien van H. Deten Dijkerhoek, 2a Heide- roos van J .A. Podt Dijkerhoek, 2b Feaphine van H. J. Reilink Schalk haar, 2c Getta van J. Smale, Loo- Bathmen. Rubriek 5, kroonmerries: la Bea phine van H. J. Reilink Schalkhaar, lb Anna-Roelfina van G. J. Flierman Bathmen. Gelders type. Rubriek 6, merrie veulens: la Kelena van A. J. Klum- pers, Markelo, lb Kianca van A. W. Oosterwechel Schalkhaar, lc Keldora van M. Niemeijer Lettele, ld Korona van J. II. Sehottink Markelo, le Kleo- patra van G. J .Nikkels Dijkerhoek, lf Karin van J. Smale Loo-Bathmen, 2a Karolien van J. H. Veneklaas Slots Espelo. 2b Gondie van W. Brilman Bathmen, 2c Kianca van G. J. Nik kels Dijkerhoek. Rubriek 7, merrieveulens (Sport- register)la Karolandra van G. Zwartjens Raalte, lb Katrine-Elesa- beth van B. J. Twellaar Schalkhaar, lc Kartousch van J. Stappenbeld Raalte. Rubriek 8. hengstveulens (Sportre- gister)la N.N. (v. Talisman, m Bea phine) eig. H. J. Reilink Schalkhaar. Rubriek 9. hengstveulens: 2a N.N. eig. M. Harmelink Bathmen. 2b N.N. eig. L. J. Haarman Schalkhaar, 2c N.N. eig. A. E. Haarman Heeten. Rubriek 10. eenjarige merries: la Jolanda van L. J. Haarman Schalk haar, lb Jolancla van G. A. Niemeij er, Lettele, 2a Janeth van J. H. Ve neklaas Slots Espelo, 2b Jolinda van H. J. Haarman Heeten, 3a Jolanda v. A. Schippers Holten. 3b Jella-Dora van M. Niemeijer Lettele. Rubriek 11, eenjarige merries (Sportregister)la Judith van L. J. Haarman Schalkhaar, lb Javonda van B. J. Twellaar Schalkhaar, 2a Jolande van TI. J. Haarman Heeten. Rubriek 12 .tweejarige merries: la Imanda van G. Zwartjens Raalte, lb Inaphine van H .J. Reilink Schalk haar, lc Inetty van H. J. Vrugteveen en H. Klein Velderman Raalte, 2a Ianca van G. J. Nikkels Dijkerhoek, 2b Irma van G. A. Niemeijer Lettele, 2c Irona van A. Roeterdink Bathmen. Rubriek 13, tweejarige merries (Sportregister): la Inora van M. Har melink Bahmen, lb Iburga van G. A .Niemeijer Lettele. Rubriek 14, driejarige merries: la Hlda van G. J. Boode Espelo, lb Oud-voorzitter H. Klein Velderman stelde de kanti ne van de v.v. Holtenoffi cieel in gebruik. De 2'l»-fari- ge Riande den Heijer reikte hem de sleutel aan. Halna van A. E. Haarman Heeten, 2a Hanetta van J .H. Oplaat Bath men, 2b Heralda van J. H. Sch.ott.nk Markelo, 2c Heaphine van H. J. Rei link Schalkhaar, 3a Helga van A. E. Haarman Heeten. 3b Helga-Rose van T. J. Bijsterveld Lettele, 3c Hilda- Theresia van L .J. Haarman Schalk haar. Rubriek 15, vierjarige en oudere merries: la Gilly van W. J. Nieuwen- huis Schalkhaar, ld Famea idem, 2a Emmy van J. Smale Bathmen. 2b Gozina van J. H. Veneklaas Slots Espelo, 2c Gonnie van W. Brilman Bathmen. Rubriek 16, slermerries: la Haria van G. J. Boode Espelo, lb Hibini van H .Deten Dijkerhoek, 2a Helena van A. J. Klumpers Markelo, 2b Hanja van A. E. Haarman Heeten, 2c Turi van B. J. Twellaar Schalk haar, 2d Cilly van M. Niemeijer Let tele. 2e Horiena van T .Boode Espelo. Rubriek 17, kroonmerries: 1 Erica van- A. E. Haarman Heeten, Ella- Dora van M. Niemeijer Lettele en Frieda van L .J. Haarman Schalk haar. Rubriek 18, merries met minstens 2 afstammelingen (Geld. type)la Fuuri van B .J. Twellaar Schalkhaar, lb Frieda van L. J. Haarman Schalk haar, 2a Ella-Dora van M. Niemeij er Lettela. (Gronings type): la Bea phine van H. J. Reilink Schalkhaar, 2a Evelien van H. Deten Dijkerhoek. Rubriek 19, landbouw-rijpaarden onder het zadel gereden: 1 Frieda van L. J. Haarman Schalkhaar, 2 Zonnestraal van A. Brinkman Twel- lo. 3 Ella-Dora van M. Niemeijers Lettele, 4 Hilda-Theresia van L. J. Haarman Schalkhaar, 5 Heaphine v. H. J. Reilink Schalkhaar, 6 Famea van L. J. Haarman Schalkhaar. Rubriek 20, eenspan fokmerries v. landbouwwagens; 1 Erica van A. E. Haarman Heeten, 2 Cilly van M. Nie meijer Lettele, 3 Aanna-Roelofina v. G. J. Flierman Bathmen. In de raadsvergadering van dinsdag a.s. zullen de herziening van een tweetal bestemmingsplannen aan de orde komen. In verband met een wijziging van de bestemming van de grond gelegen aan de Rijssenseweg (parallelweg), welke grond thans nog gedeeltelijk is bestemd voor openbare of bijzondere verbouwing stellen B. en W. voor het bestemmingsplan ..Holten" in die voege te wijzigen, deze grond in kavels te bestemmen voor bungalowbouw, klasse C. Het betreft hier in feite een legalisatie van een reeds gegroeide situatie. De fraaie kroonmerrie ..Eri ca" van de heer A. E. Haar man te Heeten werd dag kampioen van de fokdag van Holbatheo herziening la Het bestemmingsplan ..De Haar" willen B. en W. herzien om o.m. d-e panden van de heer H. Heusinkveld en van de erven J. D. Vincent, aan de Dorpsstraat, daarin te betrekken, om ter plaatse verkeersverbeteringen aan te brengen. Van deze belangheb- De motorclub „De Holterberg" houdt zondagmiddag 'n oriënterings- puzzelrit waarvan de start bepaald is op 14.00 uur vanaf het clubhuis ca fé „De Biester" in de Stationsstraat. Het wordt een interessant ritje door de mooiste delen der gemeente Hol ten, met op een kleine uitzondering na, allemaal verharde wegen, over een lengte van ruim 54 km. De or ganisatoren hebben enkele leuke puzzels in deze rit opgenomen, zodat het niet alleen een kwestie is of men zich goed kan oriënteren, maar ook of men goed bij de pinken is om de verborgen foefjes te doorzien. Er wordt een klein inleggeld gevraagd en er zijn mooie prijzen te winnen in de vorm van luxe voorwerpen. Men verwacht een grote deelname, zodat het wenselijk is niet te laat aan de start te verschijnen, zodat de deel nemers vlot gestart kunnen worden. De supportersver. van de Voetbal vereniging „Hollen" organiseert za terdag 27 september a.s. een bliksem actie voor de verkoop van bloembol len ten behoeve van de kas der ver eniging. waaruit o.a. de training van de junioren wordt gefinancierd. Ver kocht worden zakjes met dooreen ge- gemengd tulpen, narcissen, irissen er crocussen. De prijs per zakje be draagt f 1.50. hetgeen nog beneden de winkelprijs is. Het betreft allemaal le kl. kwaliteit bollen bestemd v de exporrt. waarop een van de be stuursleden beslag heeft welen te leg gen. Met medewerking van de ju nioren van „Holten" hoopt men een groot aantal bollen aan de man te brengen, aangezien het thans de ge schikte tijd is om bloembollen in te slaan voor particuliere tuintjes. Hoestdrank in tabletvorm. f 1 Terwijl de Holtense veehouders en runderfokkers ook dit jaar weer ver stek laten gaan met het houden van een fokveedag, houdt Espelo zater dag haar 10e veekeuring. Dit tweede lustrum is misschien ook de reden, dat het aantal inschrijvingen groter is dan ooit te voren. Er zijn 112 run deren ingeschreven van het M.R.IJ. veeslag verdeeld over 20 rubrieken. De veekeuring wordt gehouden op de terreinen van de heer W. F. Boode en zal om 9.30 uur geopend worden door de voorzitter van de fokdagcom- missie, de heer J. G. Toorneman. Als keurmeesters zullen optreden de heren H. J. M. Giesen, Wijhe, A. J. Bredenoord, Welsum, H. G. Schrij ver, Terwolde en J. H. Daggert, Markelo. Men verwacht van de zijde van de veehouders en fokkers een grote belangstelling voor deze jubi leum-veekeuring. Door de voorzitter van de afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis, dokter C. H. Ri.etdijk werd de Land- steinerpenning plus oorkonde uitge reikt aan de heer G. Abpia, A. J. Goldsteinstraat: 10. voor zijn optreden als donor ten behoeve van de verza meling van bloedplasma. „In april hebben de verenigingen „Jong Holten" en „De Plattelands meisjes" besloten een fusie aan te gaan. om de P.J.G-O.-activiteiten de komende jaren in één vereniging voort te zetten en zodoende tot gro tere activiteiten te komen. Het con tact met de leden zal worden ver stevigd. De vereniging draagt de naam van de jongens-afdeling „Jong Holten". Om het samengaan aan de beide afdelingen in de belangstel ling te zetten, heeft het nieuwe be stuur gemeend, om aan alle perso nen, die wat met de P J-G.O. te maken hebben een gezellige avond aan te bieden", dit zei de nieuwe voorzitter Bieleman, zaterdagavond in Amicitia, dat geheel gevuld was, om de uitvoering van het blijspel „Diepvries" door de toneelclub O C. H. mee te maken. Hij sprak daarbij nog een groot aantal personen en P..T.G.O.-afdelin gen van elders met een speciaal welkom toe. De genodigden hebber, zich uitstekend geamuseerd met het In de vorige week vrijdag in de kantine van de V.V. "Holten" gehou den ledenvergadering van de Suppor tersvereniging zijn mevr. G. den Heijer en de heer E. D. Vincent, die periodiek aftredend waren, beiden herkozen. De secretaris, de heer II. Stukker. bracht verslag uit van de activiteiten der vereniging over het afgelopen verenigingsjaar, waaraan wij ontle nen, dat het aantal leden iets is af genomen. Het werk bestond uit het voeren van acties, die geld opleve ren, om daarmee oe vereniging /Hol ten' te begeleiden en anderzijds uit acties, die nauw verband houden met het Holtense voetballeven. In zijn verslag somde de secretaris een groot aantal van deze acties op. Er werden verschillende besprekingen gehouden met het bestuur van de V.V. „Holten" en de heer Stukker spreekt de hoop uit, dat deze contac ten in de toekomst nog wat dieper ■zullen gaan. Ook zal men trachten moeten meer enthousiasme te bren gen onder de vrienden van de V.V. Aan de opening van de kantine van de VV „Holten" in het Sportdal werd zondagmiddag voor de aanvang" van de wedstrijd tegen Wijhc een officieel en feestelijk tintje gegeven. De ope ning geschiedde door de oud-voorzit- ter van „Holten", wethouder H. Klein A'elderman. Voordat deze aan het woord kwam zei voorzitter Warrink via de geluids installatie, dat, als het een vereni ging goed gaat, er behoefte is aan accommodatie. Deze behoefte wordt groter naarmate dc vereniging groet. Met dc opening van de kantine wil men niet alleen de band tussen dc le den en hun aanhang versterken maar vooral ook tussen bestuur en leden. Hij bracht dank aan hen. die- door vrijwillige arbeid aan het tot standkomen hebben meegewerkt, maar in 't bijzonder aan dhr. M. den Heijer, die wel het leeuwenaandeel op zijn schouders heeft genomen. De heer Klein Velderman' zei in zijn openingstoespraak, dat de totstandko ming heus geen beslissing van één avond is geweest. Hier is lang over gepraat. Naarmate de ver. groei; komen er mee problemen, komt er ook meer behoefte aan accommoda tie. Hij schetste het euvel van krappe beurs gedurende de afgelo pen 45 jaar dat de vereniging be staat, en hoe in de oorzaken daar van verbetering is gekomen. Als één van de factoren noemde hij de voetbaltolo. De training wordt goed verzorgd, de kleedkamers laten echter nog veel te wensen over. Wijzende op de vele helpers wees ook de heer Klein Velderman op de heer den Heijer en zijn echtgenot die voor het kantine-beheer speciaal geknipt zijn. Penningmeester I-Ienk Tuller. vertoevende in het ziekenhuis, wenste hij spoedige beterschap. Als geschenk overhandigde spreker, na het omdraaien der sleutel een kwijtschelding van de schuld van het loodgieterswerk tot een bedrag van f 300.- Een geste die met een spontaan applaus werd beloond. Namens de supportersverenip sprak de viec-voorzitter, de hoer F. Groenewoudt. Hij complimenteerde de club met deze belangrijke aanwinst en zegde een bedrag van honderd gul den vooraflossing van de schuld toe voor ieder doelpunt, dat deze middag door Holten zou worden gescoord. Die score is de oorzaak, dat de club kas f 200 zal ontvangen. Ook deze toezegging werd met applaus beloond. "Holten". Tenslotte sprak hij de dank uit aan de redactie van het clubor gaan voor de verleende medewer king. De vergadering stond onder leiding van de vice-voorzitter, de heer F. Groenewoudt, die meende, dat men beter een onderdeel van het bestuur van de V.V. „Holten" zou kunnen vormen, omdat het contact dan wat nauwer zou zijn. Zijn suggestie werd door de vergadering echter niet aan vaard, omdat men van oordeel was, dat men als zelfstandige vereniging veel meer kan doen voor de voetbal vereniging. Wel werd besloten aan le sturen op de vorming van een commissie van twee of drie personen, die de ac ties op touw zal zetten, zodat men niet steeds het helt bestuur bijeen be hoeft te roepen. De kas van de penningmeester, de heer E. D. Vincent vertoonde een ba tig saldo. Als controieurs voor het nazien der boeken werden aangewe zen de heren H. Bouwman en H. Broekmaat. Besloten werd een bliksemactie te voeren voor de verkoop van bloem bollen. De heer H. Bouwman, die jaarlijks bloembollen verkoopt, ver klaarde zich bereid met zijn persoon lijke verkoop te wachten, totdat de ze actie achter de rug is, hetgeen door de vergadering bijzonder werd gewaardeerd. De heer Baan, die tijdens de thuis wedstrijden de geluidsinstallatie ver zorgde kreeg een hartelijk dankwoord en applaus voor zijn medewerking. Hij verklaarde zich beschikbaar te blijven stellen met zijn geluidswagen voor acties van de supportersvereni ging, waarvoor de voorzitter nem dank bracht. Het bestuur van de sportvereniging ..Bato" verzoekt ons mede te delen dat de heren-afdeling van de volley bal, onder leiding van de heer Luk- kien. is opgeheven en zijn, naar a leiding daarvan, de aanvangstijden op donderdagavond als volgt gewijzigd: Meisjes 7.00 tot 8.30, dames sr 8.30 tot 9.30. De aanvangstijden van de afdeling jeugd-volleybal op vrijdagavond zijn niet gewijzigd. De aanvangstijden van de afdeling gymnastiek volger hieronder. Deze zijn niet gewijzigd. Maandag; meisjes 5 tot 8 jr 5.00- 5.45. meisjes 8 tot 10 jr 5.45-6.30, meis jes 10 tot 12 jaar 6.30-7.15, meisjes 12 tot 14 jr 7.15-8.15, adsp. dames 14 tot 16 jr 8.15-9.15, dames senioren 9.15- 10.15. Woensdag: meisjes 8 tot 10 ji 4.45-5.30. jongens 8 tot 10 jr 5.30-6.15, meisjes lil tot 12 jr 6.15-7.00, dames junioren 7.00-8,00. dames sen. (huis- vrouwengym) 8.00-9.00. Vrijdag jon gens 5 tot 8 jr 4.45-5.30, jongens 8 tot ÏO jr 5.30-6.15. jongens 10 tot 12 jr 6.15-7.15. adsp. heren 7.15-3.15, dames jun. 8.15-9.15. Nieuwe gvmleden kunnen zich mel den bij de gymnastiekleraar, de heer Jansen in het gymlokaal aan de Tuin straat. Het bestuur overweegt om een af deling voor adspirant-heren, boven 16 jaar, te vormen op vrijdagavond van 9.15-10.15 uur. Zij. die hiervoor inte resse hebben, kunnen zich opgeven bij de secretaresse, mevr. M. G. Eg- gink-ten Velde, Diessenplasstraat 1. vaak kolderieke spel, dat de geron- tineerde Holtense amateurs voor het voetlicht brachten. De situaties waren er soms dar ook naar en dan was de iach niet van de lucht. Boer Struik (J. Oos terkamp) had tienduizend gulden buiten de boekhouding van zijn vrouw (mevr. R. Aaltink-Kevelam) weten te houden, maar hij zat er mee, want wachtmeester Hansen (G. Brinks), kwam hem waarschu wen, dat er een landloper-inbreke» (J. Krikkink) gesignaleerd was. De knecht Hendrik Meijer (L. Meinsma) had wel eens gehoord van bevroren kapitaal en dat bracht boer Struik op een idee. Hij liet de tienduizend pop in een spinazieblik solderen en deze werd met andere spinazieblikken in de koelkast ge plaatst Juul Poppe, de meid (me vr. M. Meinsma-Kooy) en dochter Lisa (Mientje Koopman) en na tuurlijk zijn vrouw mochten daar niets van weten. Om de inbreker in de val te lok ken werd een flesje bier met slaa- tabletten op de koelkast gezet, dan was de dief zo gepakt. Maar de dief hield niet van lauw bier, zette het flesje in de koelkast en nam er een ander uit. Wachtmeester Hansen betrapte de dief op heter daad. Het succes van de opsporing werd gevierd door de boer en de wachtmeester met het verwisselde flesje bier en zij vielen in een oer- diepe slaap. Met een steekwagen werden zij uit de keuken de deel op gereden. Maar vanaf dat moment kwamen vooral de spinazieb-likken aan de orde. Lisa had verkering me! Hans Schrijver (Joh. Stukker) en zij wilden graag trouwen, maar er ont brak hun nog net f 10,900.- om een huis en benzine-pomp te kopen. Dok ter Kruitkop (J. Holterman) moest eerst de slapende mannen helpen, want men dacht dat. zij rattenver- gift hadden gedronken, dat had boer Struik steeds van de inhoud van het bierflesje verteld. Lisa gaf Hans de blikken spinazie mee want vader wilde onder geen beding spinazie eten (met het oog op de tienduizend pop). Na de meest komische situa ties komt dan in het laatste bedrijf de ontknoping, dat Hans het geld in een van de blikken vindt. Juul Pop pe heeft alles aan de verslaggever verteld en de dolle situatie met de slapende mannen staat in kleuren en geuren in de krant. Juul moet op stappen, maar Hendrik Meijer, de knecht gaat mee. Tenslotte komt al les op z'n pootjes terecht. Hans en Lisa en de meid en de knecht gaan trouwen. Tussen de bedrijven door kwam ook steeds oma (mevr. Niie- reeds-Jonkers) in het spel voor, die bij het zoeken naar geld v£n een stoel gevallen was en haar been erg bezeerd had. Het stuk werd met 'veel verve ge speeld. met zo nu en dan pracht:g stil spel o.a. van de knecht en de meid. Het publiek beloonde het ge zelschap met een krachtig applaus. Na een geslaagde verloting volgde nog geruime tijd gezellig dansen met muziek van het „Salland Com bo". Tijdens de pauze werd de bezoe kers een kop koffie aangeboden. De regie was in handen van de heer W. ten Berge, de toneelaankle ding van de fa. Jalink en de heer Lammers (moderne keuken inrich ters) en de grimmering door de heer Joh. van Geen'huizen werd uitstekend verzorgd. Behoud van Uwtanden benden zijn bezwaarschriften ingeko men. Gezien de belangrijkheid van een goede ontsluiting van het bestem mingsplan De Haar en een uit ver keersveiligheid goede uitmonding van de geprojecteerde hoofdverkeers weg op de Dorpsstraat, ontraden B. en W. de raad ten sterkste de be zwaarschriften van reclamanten ge grond te verklaren. Het betreft hier een herziening van de verkeerssitua tie bij het spoorwegviaduct. Een derde planologisch voorstel, dat aan de orde zal komen is de vaststeling van het bestemmingsplan sportcomplex Meermanskamp. Over de noodzaak daarvan behoe ven wij niet uit te wijden, die is alge meen bekend. De dringende behoefte hieraan wordt door B. en W. dan ook sterk naar voren gebracht. Bij het overleg, dat over dit plan nologische Dienst, is de suggestie ge daan om de sportterreinen op te ne men in 'n complex, dat gunstige is gelegen ten opzichte van de woonge bieden. Daaraan is door het gemeente bestuur niet tegemoet gekomen in dit ontwerpplan, omdat het meent, dat dit complex juist wel gunstig is ge legen ten opzichte van dc woongebie den van Holten en dat de gemeente in zuidelijke richting zijn uitbreiding zal moeten zoeken. Deze uitbreiding zal in verband met het zich aldaar bevindende natuurschoon, ook be perkt zijn. De mogelijkheden om in een ander gedeelte van dc gemeente derhalve een sportveldencomplcx te vinden van ongeveer 10 ha zijn vol gens B. en W. uitermate beperkt zo niet aanwezig. Uitvoerig zetten B. en W. in hun toelichting uiteen, waarom men over al vast zou lopen in verband met toe komstige uitbreidingen van de dorps kom. De opmerking van dc PPD, dat de combinatie met het bestemmings plan villaterein „Look" ook niet gun stig is kan het gemeentebestuur niet delen. Er bevinden zich groengcidels ter breedte van 50 meter tussen het villaterein en 't sportcomplex Meer manskamp. Met de Ned. Spoorwegen is verder overleg gaande omtrent de mogelijk heid van de aanleg van een rijwiel- annex voetgangerstunnel, ic*rwijl aan de zuidzijde van de spoorlijn voldoen de mogelijkheden zulen kunnen wor den geschapen voor het parkeren van van motorvoertuigen. Bij een tunnel- aanleg is verlegging van de Duistere Steeg noodzakelijk zeggen zij nog in hun toelichting. Zij stellen dc raad derhalve voor het ontwerp-bestemmingsplan vast te stellen overeenkomstig het ont werp zoals het voor een ieder ter inzage.,heeft, gelegen. Drogisterij en parfumerhie „De Vijzel" in de Oranjestraat gaat in an dere handen over. Mevr. C. E. Stuk- ker-van de Ridder heeft haar zaak overgedaan aan de heer A. Dekker, die meer dan twintig jaar een dro gisterij gehad heeft in Leerdam, maar zo onder de bekoring van Hol ten en haar omgeving gekomen is, dat hij zich hier wilde vestigen. De heer Rekker heeft dus een 20-jarige ervaring en is het bezit van alle vereiste papieren. Naast de drogiste rij en de parfumeriezaak, zal de heer Dekker de fotografiebranche bij zijn zaak betrekken, als het ontwikkelen en afdrukken, de verkoop van came ra's en andere fotografische artike len. De familie Dekker verblijft al in Holten. Zij heeft drie kinderen, die hier al op school gaan. De officiële overname van deze riante zaak zal op 1 oktober plaats vinden, maar de heer Dekker zal waarschijnlijk al voor deze dag achter de toonbank staan. Verwezen wordt naar een aan kondiging van de overname in dit nummer. De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds ten behoeve van de kankerbestrijding heeft in deze ge meente f 1.809.14 opgebracht. Hier voor dank aan de gevers en aan de collectanten. De heer A. II. de Groot uit Holten j slaagde aan de Leidse universiteit I voor het doctoraal examen in de Turkse en Arabische taal en letter kunde. De gemeenteraad komt dinsdag, 23 september, om 19.30 uur. in open bare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van onder staande AGENDA: 1. Beëdiging van het tot de raad toegelaten lid, de heer H. Ph. Gazan, alhier. 2. Notulen van de openbare verga dering van 19 augustus -969. 3. a) Ingekomen stukken, b) Mededelingen. 4. Voorstel tot aankoop van grond van de heren G. J. Podt en H. J. Oplaat, F. J. Pasop en J. H. Aanstoot, alhier. 5. Voorstel tot verkoop van gronden aan: a) de heren G. R. Kaarsgaren te Hilversum en H. van den He rik te Hollandsche Rading; b) de heer C. van Zwoll. alhier. 6. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot verkoop van grond aan de heer B. J. Vuk- kink le Markelo. 7. Voorstel tot verpachting en ver huur van: a) de gronden van het erve Meerman; b) de voormalige schilderswerk plaats aan de Koninginnelaan. 8. Voorstel tot het verlenen van een onderhandse opdracht tot het bouwrijpmaken van de eerste fase van het bestemmingsplan „De Haar". 9. Voorstel tot het aangaan van geldleningen met de gemeenten Den Ham, Hellendoorn, Markelo, Rijssen en Wierden ten behoeve van de aankoop van twee kada- verophaalwagens voor de voor- centralisatiedienst - destructiema- teriaal. 10. Voorstel tot het toekennen van een uitkering aan het gemeente- personeel in verband met nacal culatie „trend" 1969. 11. Voorstel tot vvijziging van de Drank- en Horecaverordening. 12. Voorstel tot herziening van het bestemmingsplan Holten (bebou wing langs Rijssenseweg). 13. Voorste] tot herziening van het bestemmingsplan „De Haar" (verkeerssituatie spoorwegvia duct). 14. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Meermans kamp" (sportvelden). 15. Voorstel tot subsidiëring van de Stichting Uitleenbibliotheek en Leeszaal HoltenBathmen i.o. 16. Voorstel tot het benoemen van een lid van de commissie van bijstand in het beheer van het elektriciteitsbedrijf en de com missie voor georganiseerd over leg. 17. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen 1969 (o.a. kredieten voor ver bouw voorm. brandweergarage t.b.v. kadaverauto's, inrichting van de lerarenkamer Scholenge meenschap. onderhoud 16 wonin gen Kohveg, inrichting werk plaats timmerman, aankoop leer middelen Scholengemeenschap, onderhoud slachthuis), 18. Rondvraag.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3