Ruilverkaveling dient ook belangen kleine boeren Holten won in Twello Carnavalesk huwelijk van Prins Water jan de eerste INSTALLATIE van Burgemeester Markelo waarschuwt tegen te rigoureuse uitvoering landsschapsplan Ledenvergadering van ZVV „Blauw Wit '66" Diploma- zwemmen Bejaarden sociëteit Ruilverkaveling Holten-Markelo Dc vrienden hadden het mooi versierd Toespraken bij installatie plaatselijke commissie Duif L. Gazan eerste van Sittard Eerste aanbesteding begin 1970 oetbalprogramma RONO Sport voor sport CAMERATESTS OF F1RATO mufiHflRors Trïjdag 12 september 1969 De installatievergadering van de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling „Holten-Markelo" werd voorgezeten door haar voorzitter, burgemeester De Meester van Markelo, die gedepu teerde Schoemaker dank bracht voor de woorden, die hij gesproken had. „Ik moge mij opwerpen als zegsman van alle leden der commis sie, als ik u de verzekering geef. dat de leden dezer commissie hun beste krachten zullen geven om de ruilverkaveling tot een succes te maken, waarbij wij ons allen wel bewust zijn van de grote verantwoordelijkheid waarvoor wij gesteld worden", aldus de burgemeester. Hij bracht een woord van dank aan de leden van de voormalige voorbereidingscommissie en wel speciaal aan de leden, die niet meer in de huidige commissie zitting hebben. „Het hoeft geen verwondering te wekken, dat wij als leden van deze commissie met gemengde gevoelens deze taak op ons heb ben genomen. Eensdeels dank baar dat ons het vertrouwen is geschonken mee te mogen wer ken aan een voor deze streek zo uiterst belangrijk project, an derzijds toch wel ten volle door drongen van het feit, dat zulks veel van onze tijd zal vergen, veel wijsheid, veel geduld zal vragen en dat hierbij bepaald niet direct op het oogsten van dank mag worden gerekend. In tegendeel heren leden van de Plaatselijke Commissie u zult zich veelvuldig verdachtmakin gen en aantijgingen van partij digheid, onbetrouwbaarheid en wat dies meer zij moeten laten welgevallen en de vruchten en de waardering, die uiteindelijk wel eens zullen komen liggen in 'n ontmoedigend ver verschiet." Burgmeeester De Meester liet er geen twijfel over bestaan, dat hij 't voorzitterschap van deze commissie niet heeft geambieerd en het eerst heeft aanvaard, nadat daarop van diverse zijden werd aangedrongen. Spreker verklaarde nog. dat het hem en vele leden beslist minder aangenaam heeft getroffen, dat hier gesproken wordt van 'n ,,ere-baan". Hij achtte het ten enenmale onjuist, dat de onkostenvergoeding, na af trek van directe onkosten nog niet te vergelijken is met het loon van een ongeschoolde arbeider. Persoon lijk heeft hij zijn gevoelens hierover reeds mondeling en schriftelijk aan het college van G.S. kenbaar ge maakt, maar het had hem niet ver wonderd. dat de leden in een vorige vergadering alsnog hebben besloten hun grieven hierover ook aan de standorganisaties kenbaar te ma ken. Na deze in mineur gestemde ge luiden gaf spreker een overzicht langen en met name die van de klei- ,.De -postduivenvei-eniging ,,De Bergvliegers" nam met 16(1 duiven deel aan de na-vlucht vanaf Sittard, afstand 147 km. Da duiven werden om 9.30 uur gelost. Aankomst eerste duif, van L. Gazan, om 11.51.17 uur. Laatste duif 12.11.37 uur. De volledige uilslag was: 1, 4, 8, 9. 11, 14, 21, 33 L. Gazan: 2, 10. 13 W. Aaftink; 3 15 H. J. ten Velde; 5 7. 18 Joh. Paalman; 6, 17, 32 gebr. Willems; 12, 25' H Jongman; 16, 20 A. ten Dam; 19 G. J. Schuiterd: 23. 24. 26. 31 H. van Beek; 30 H. .1. Aaftink: 28, 29 D. Müller en 27 H Lodeweges. ne boeren even goed worden behar- van de grote betekenis van de ruil verkaveling voor het gehele gebied, sprak hij over de te verwachten af name van het aantal landbouwbe drijven en over de instandhouding van het landschap, waar de Twent se boer zelf ook gevoel en begrip voor heeft. Ongefundeerde kritiek Voordat de hfeer De Meester tot voorgaande uitspraken kwam, wees hij er op, dat de benoerrbing van de commissie lang heeft geduurd. „Er is veel kritiek geweest, ook in <de pers. Zijns inziens dikwijls ongefun deerde kritiek, in het plaatselijk ad vertentieblaadje heeft de redac teur een journalist bij een Twents Dagblad onder het hoofd .Toren haantje" ook kritiek geuit, waarop hij niet wilde nalaten in te gaan. Onder mom van een - mythologisch figuur, doet de kolomschrijver het daarin voorkomen, dat de totstand koming' van tje definitieve commis sie twaalf maanden zou hebben ge duurd. Als hij dit bedoeld heeft is hij toch wel abuis, want de proce dure heeft van november 1968 tot juli 1969 geduurd en dat is op z'n hoogst acht maanden. Minder te spreken was de heer De Meester over de stemmingma kerij, .die uit het stukje blijkt, waar gezegd wordt, dat vele zeer vele te genstemmers niet in de commissie zijn vertegenwoordigd. Zij stemmen niet mee en dat zou kunnen inhou den, dat met hun belangen geen re kening zou worden gehouden. Na tuurlijk zijn geen tegenstemmers in de commissie opgenomen. Het zou moeilijk werken zijn met mensen, die niets voor deze zaak voelen, dat neemt echter niet weg dat hun be- tigd dan van anderen. Ruilverkave ling heeft nooit de bedoeling gehad om kleine boeren te doen verdwij nen. Er wordt op deze wijze onrust gezaaid. Jammer, aldus de spreker, de schrijver is met de mythologie begonnen, maar hij eindigt met fa beltjes. Dit was misschien geschikt voor de fabeltjeskrant. Toch ere-baan Ir. Markvoort vond. het gelukkig, dat de totstandkoming van het plan twintig jaar geduurd heeft. Toen ging het om samenvoeging van per celen, nu worden veel grotere be langen gediend. Dat dit geen ..ere- baan" zou zijn meende hij in twijfel te mogen trekken, in dier voege, dat het een hele eer kan zijn als men straks vijftig miljoen gulden heeft mogen verwerken in dit project. De secretaris van de OLM, ir. v.d. Wal verklaarde, dat men bij de standsorganisaties het goede werk van een commissie afmeet naar het aantal klachten dat binnenkomt- Zijn er weinig klachten dan werkt de commissie goed. Van groot be lang acht hij de eenheid in de com missie. De onkostenvergoeding zou het best ter sprake kunnen komen in de uitwisselingsbijeenkomsten van de ruilverkavelingscommissie. Deze beslissing ligt overigens op niinis- tricel niveau. Men heeft er goede nota van genomen, maar dit houdt nog niet in dal er ook verandering in zal komen. Burgemeester, mr. W. H. Enklaar, van Holten had lof voor de beslis sing van zijn ambtgenoot. Wij heb ben veel contacten gehad, de zaak zat behoorlijk in het slob, maar u hebt dit gedaan omdat uw plicht u riep. U hebt de ruilverkaveling daar mede een bijzonder grote dienst be- wezen. Hij wilde hem daarvoor na mens alle "leden dank zeggen. Tenslotte sprak nog de heer G. J. Berendsen, mede namens de heer Rietberg, die meende dat de gedach te heerste, dat de voorlopige com missie het niet zo denderend heeft gedaan. Hij noemde het in het be lang van de landbouw, dat men bij het landschapsplan niet te licht over de bezwaren van de boeren heen stapt. Hij drong, namens de Water schappen, aan op veel contact en wenste de leden succes met hun ere-baan". Met een dankwoord voor de be langstelling sloot burgemeester De Meester de bijeenkomst. POEDER - CREME - OLIE-ZEEP Ji.yièï ,pe plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling .Holten-Markelo' zoals die vorige week vrijdag werd geïnstalleerd. V.l.n.r. H. Kottelenberg, Th. H. de Meester, burgemeester van Markelo, H. Stegeman, A Reijlink, D. JBronsvoort en de bovenste rij: Mr. W H. Enklaar (deskundige), G. W. Mensink, G. J. Lan- genbarg, secretaris der commissieA. J. Kolhoop en A. J. Sligman. „Verwacht mag worden, dat het eerste wegenbestek, dat voor namelijk de verharding van ongeveer 30 kilometer bestaande zandwegen betreft, in begin 1970 zal worden aanbesteed. Direct daarop volgt net aanbesteden van de ontwateringswerken in het gebied van de Els. en Entergraven, van de ontsluiting en ontwate ring van het Heriker Vlier en van de ontwatering van het boven- strooms gelegen gebied van de Witteveen en de Schaarsen. Aan sluitend op de verbetering van de waterbeheersing en de ontslui ting in het Elzenerbroek en Heriker Vlier zal worden overgegaan tot grootscheepse profielverbetering. Staten van Overijssel, de vorige week vrijdagmiddag ten ge meentehuize te Markelo bij de officiële installatie van de plaat selijke commissie voor de ruil verkaveling „Holten-Markelo". Hierbij zullen grote kavels worden gevormd, waarop spoedig mogelijk nieuwe boer derijen zullen verrijzen. Aan meldingen hiervoor worden nu reeds ingewacht. De verwachting is, dat in het jaar 1970 voor circa 5 miljoen aan werken zullen worden uit gevoerd." Dit zei Mr. Dr. H. H. Schoe. maker, lid van Gedeputeerde Holten is het seizoen goed begon nen door Vlugheid en Kracht (Twel lo) op eigen terrein met 2-1 te klop pen. Holten speelde de gehele wed strijd met een betere inzet, waardoor de zege volkomen verdiend was. Ree.ds na drie minuten nam Hollen de leiding, toen Veneklaas een straf schop, veroorzaakt door Roelofs, be nutte (0-1). De gastheren waren technisch beter. V. on K. kon niet veel vat krijgen op het spel van de Holtenaren en in de 25ste minuut re sulteerde dit in een 0-2 voorsprong voor Holten na een snelle uitval van Twintenberg. De thuisclub probeerde nog wel iets terug te doen, maar wist van de kansen geen gebruik te maken. Na- de rust, zag men een heel an der V. en K. dat al direct in de aanval gipg. Het had echter niet veel geluk en bovendien verrichtte doelman Breukink veel goed werk; In de 40ste minuut was hel toch raak. toen Feyt met een goed schol zijn ploeg wat dichter bij de Holte naren bracht (1-2). Vlak voor het einde kreeg Snel nog pen goede kans om V. en K. aan een gelijk spel te helpen, maar tot ontzet ting van zijn aanhang schoot hij naast. De opstelling van Holten 1 in de Tn het RONO programma „Sport voor Sport" (zondag van 18 30 - 19.25) komen naast de gebruikelijke reeks verslagen van de wedstrijden in het betaalde en amateurvoetbal de vol gende onderwerpen aan de orde: een uitgebreid verslag van het begin van de dam-competitie, een nabeschou wing van de Grote Prijs van Joego slavië, waarin Aalt: Toersen zijn laat ste kans op het wereldkampioenschap in de 50 cc klasse verdedigt. Voorts wordt aandacht besteed aan de atle- tiekkampioenschappen in Leeuwar den en Arnhem. De uitslagen. ver- Blagen en beschouwingen van de ge speelde voetbal-, korfbal-, handbal-, •n hockeywedstrijden vormen de rest het programma. In zijn toespraak bij de installatie van de plaatselijke ruilverka velingscommissie „Holten-Markelo" heeft haar voorzitter, burge meester De Meester van Markelo. o'ok even de waarschuwende vinger opgeheven zij het figuurlijk tegen hen. die al le rigoureus bestaande boompartijen en beplantingen zouden willen omkappen en anderzijds tegen de natuurbeschermers, die het natuurschoon voor de enkeling zouden willen reserveren. De heer De Meester zei onder meer: „Het veiligstellen van de natuur gebieden en het creëren van recreatieve voorzieningen in het blok en het aanleggen van een net van fiets- en voetpaden en onver harde zandwegen ten dienste van de toeristen, is natuurlijk ook een niet te onderschatten belang voor deze vermaarde recreatie- gemeenten. Wij zullen daarbij moeten streven naar een zo gaaf mogelijk behoud van parkgebied met haar vermaarde coulissen- landschap. Dat de Twentse boer hier zelf ook gevoel en begrip voor heeft blijkt zonder meer uit het feit, dat dit eeuwenoude landschap ook in de laatste decennia ge spaard is gebleven. Waar nu echter blijkt, dat bepaalde in stanties er toe zouden willen overgaan zeer fraaie oude boom partijen om te hakken en ver volgens nieuwe groensingels er bos aan te planten en dit laatste soms op de beste cultuurgrond, daar moet-men er rekening mee houden, dat zulks niet steeds door de grondeigenaar in dank zal worden aanvaard. Ook in 'de commissie is hierover nu reeds verontrusting uitgesproken en wij hebben de indruk dat bij de toepassing van artikel 13 (toewijzen gronden aan openbare lichamen ten behoeve van doeleinden ten algeme nen nutte) onnodig goede cultuur gronden voor bebossing zijn prijsge- gegeven. Het zal de commissie be paald heel moeilijk worden voor dit beleid van de hogere organen, met de uitvoering waarvan de commis- die in deze is belast, voldoende be grip te vinden. Te moeilijker zal zulks zijn waar nu reeds is gebleken, dat indieners thuiswedstrijd legen Wij he is als volgt: Doel: Breukink, achter: Soer, Paalman, Marktvoort, Brands; mid den: Hommes en Meinsma. voor: Kwintenberg. Den Heijer, Kaiser en Veneklaas. Reserves: A v d Bos, D Pasop en K Broersma. De wedstrijd begint om 2.30 uur. Wij verwachten alle supporters zon dag weer langs de lijn om als een groot legioen de mannen tot grote daden aan te sporen. Zaterdag: Haaksbergen al - Holten al, 3.30 u Holten bi - Haarl. Boys bl. 4.30 u RKSV bl - Holten b2. 3.45 u Holten cl - Almelo cl, 3.15 u Rood Zwart cl - Holten c2, 3.45 u Holten c3 - SVVN c2, 2.00 u Hollen dl - SWN dl. 10.00 u Excelsior dl - Holten d2. 10.00 u Hollen d3 - SVVN d3, 10.45 u Zondag: Holten 1 - Wijhe, 2.30 u De Zweef 2 - Holten 2, 10.30 u SOS 2 - Holten 3, 12.00 u Holten 6 - MVV 7. 11.15 u GFC 4 - Holten 5, 10.00 u Holten 4 - Hector 4, 9.15 u ?5 In de maandagavond in café-res taurant ,.De Poppe" gehouden ver gadering van de Zaterdagmiddagvoet balvereniging „BlauwWit '66 werd in plaats van de heer J. Smit (die wegens verhuizing als bestuurslid bedankte) gekozen de heer Joh. Stam, Look 39. Uit liet financieel verslag van pen ningmeester Reger Veldhuis bleek dat het seizoen '68-'69 moest worden afgesloten met een klein nadelig sal do voor 'n deel een gevolg van ach terstand in de contributiebetaling. De heer J. Wiggers gaf een uitvoerig verslag over de bereikte resultaten in de competitie '68-'69. Aan het begin van deze competitie wist men reeds dat Blauw Wit het in de z.g. „standaard afdeling" zeer zwaar zou krijgen en de voorspellingen bleken juist. Blauw Wit „finishte" op de 9e plaats met achter zich Sportclub De* nekamp en Sportclub Daarle. Het tweede behoorde in de 3e kiassse tot de zwakkeren en eindigde in de on derste regionen. De junioren C behielden lange tijd de kans op de titel doch moesten uit eindelijk genoegen nemen met de der de plaats. Hel resultaat van de pu pillen (5e plaats) mag zeer verdien stelijk worden genoemd. Aan de competitie 1969/70 zal door Blauw Wit met 4 elftallen worden deelgenomen. Voorzitter W. Schalk sprak aan het begin van de vergadering 'n hartelijk woord van dank tot de heer Aanstoot voor het beschikbaar stellen van het speelveld en de kleedgelegenheid. Hij deed z'n woorden van dank vergezeld gaan van een kistje sigaren. van bezwaarschriften met een „cha- blöon-briefje" zijn verwezen naar de te zijner tijd fungerende plaatselijke commissie, terwijl het hier gaat on een bij de stemming wettelijk be- xkrachtigd, vrijwel onherroepelijk be sluit. Ten aanzien van de ruilverkavelin gen in landschappelijk waardevolle gebieden, zoals hier wel specifiek het geval is. is het landschappelijk waar devolle gebieden, zoals hier wel speci- geval is. is het landelijk be leid er tegenwoordig in belangrijke mate op gericht, te streven naar landschapsverbetering en het ele ment openluchtrecreatie een extra zwaar accent te geven. Het is dit streven dat er toe heeft geleid dat er van bepaalde zijde op werd gestaan, dat ook niet agrariërs in de Plaatselijke Commissie wer den opgenomen. Het is voldoende bekend dat de openluchtrecreatie en de bevorde ring van het toerisme ook uit ande ren hoofde mijn bijzondere belangstel ling hebben. Ik ben echter ook ten zeerste beducht voor die instanties, die grote gebieden in en zelfs ook in wijde omgeving van z.g.n. landschap pelijke „natuurmonumenten", vrijwel ontoegankelijk willen maken voor een ieder, uitgezonderd enkele geselec teerde natuurvorsers. Te veel wordt de vrijheidzoekende mens aan ban den gelegd en geleid langs gladge- baande en met prikkeldraad omhein de wegen. Ook waar de agrariërs in deze door argumenten van landschapsbescher ming aan banden zou worden gelegd, waar het gaat om bedrijfseconomi sche belangen kan hij er van verze kerd zijn. dat deze agrarische belan gen bij mij steeds eerste prioriteit zullen hebben. Als leden van de plaatselijke Com missie zijn wij ons ten volle bewust dat vele problemen in de komende jaren op onze weg zullen komen. Wij hebben daarbij de onmisbare steun no dig van de daarmee belaste ambtena ren van de Centrale Cultuurtechnische Commissie en de andere deskundigen. Moge de wetenschap mee te wer ken aan een groots project, dat ten doel heeft de welvaart van dit ge bied te bevorderen en te dienen, ons de kracht geven hel naar beste vermogen uit te voeren en moge het uiteindelijk resultaat ons bevrediging schenken en tot zegen zijn van allen die daarbij zijn betrokken", aldus be sloot Burgemeester De Meester zijn toespraak- Tijdens de Firato (19 t.m. 28 sep tember a.s. in het nieuwe RAI-ge- bouw te Amsterdam) zal een serie cameratests worden gehouden. Van 19 t.m. 26 september wordt een aantal vrouwelijke kandidates in de RAI in de gelegenheid gesteld een cameratest af te leggen waarvan de winnares wordt uitgeroepen tot. „Fi rato omroep-ster van de dag". De test worden vanuit een van de tele visiestudio's in de Firato direct in kleur op de televisie-ontvangers in de tentoonstelling zichtbaar gemaakt. Za terdag 27 september volgt dan de finale, waarin de winnaressen van de voorgaande dagen aantreden. Zowel voor de dagelijkse „omroep-stereen" als voor de winnares van de finale zijn aantrekkelijke prijzen beschik baar. Het betreft hierbij uitsluitend een wedstrijd in het kader van de Firato, die niet als beroepstest moet worden gezien. Samenstelling commissie De commissie bestaat uit de he ren: Th. H. de Meester, burgemees ter van Markelo, lid en voorzitter; H. Kottelenberg, Markelo, lid en le plaatsvervangend voorzitter; H. Ste geman en D, J. Bronsvoort uit Hol ten, A. J. Kolhoop en G. W. Men sink, beiden uit Markelo, A. Reij link, Holten en A. J. Sligman, Mar kelo. Secretaris is de heer G. J. Langen- barg, gemeente-secretaris van Hoi- ten. terwijl de burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar, als advi serend deskundige optreedt. Behalve de hoofdingenieur-direc teur van de CTD, ir A. J. Markvoort en diens rechterhand ir. G. T. Ties- sen, waren nog tal van deskundigen van deze dienst en o.a. van de pro vincie aanwezig, alsmede vertegen woordigers van de drie standsorgani saties en de leden van de voorlopige commissie, de heren G. J. Berend sen, Markelo en J. Rietberg. Hoiten. die wegens drukke werkzaamheden van een definitieve benoeming heb ben afgezien. „De geschiedenis van deze ruil verkaveling begint in het jaar 1948, toen het bestuur van de Coöp.Land- bouwvereniging Markelo voor het El- zenerveld een aanvrage indiende", aldus mr. Schoemaker in zijn toe spraak. De gemeenteraad van Holten volgde met een verzoek op 26 april 1956, terwijl de Stichting tot behoud van cultuurgronden en agrarisch welzijn te Markelo in juli 1958 even eens een verzoek heeft ingediend. Mr. Schoemaker schetste hoe :n een gebied van circa 12.500 ha een aantal verbindingswegen (32,5 km) een verharding zal krijgen van 4 tot 4,5 meter, terwijl daarnaast land- bouwwegen tot een lengte van 95.2 km verbeterd en verhard zullen wor den van 3 tot 3.5 meter. Daarnaast zal een goede waterbe heersing en een vlotte afvoer van het overtollige water zodanig dienen te worden geregeld, dal waterover last niet meer kan voorkomen. De detaiiontwatering zal in een gebied van 5.000 ha. door middel van kavel- sloten en drainage, worden verbe terd. Nieuwe boerderijen „Het is duidelijk", aldus mr. Schoemaker, dat een efficiënte be windvoering tot stand kan komen door verbeteringvan de verkave ling. Boerderijverplaatsing zal in be langrijke mate kunnen bijdragen door een herindeling naar eigendom en gebruik tot stand te brengen door verspreid gelegen percelen samen te voegen en de afstand tot de gebou wen zoveel mogelijk te verkleinen. Op de bouw van 20 tot 30 boerde rijen in de „broekgebteden' is gere kend. In een moderne ruilverkave ling mogen recreatieve voorzienin gen en een landschapsplan niet ont breken. Bij de landschappelijke aan kleding is uitgegaan van de nood zaak om tot- grotere, goed bewerk bare kavels te komen, terwijl een verdergaande schaalvergroting niet mag worden belemmerd door hout- opstanden. Mr. Schoemaker legde er de na druk op. dat schaalvergroting tot uitdrukking komt in belangrijk min der, maar omvangrijker beplantin gen. De recreatie zal worden bevor derd door de aanleg van wandel- en fietspaden, van pick-nick- en/of par keerplaatsen en dagcampings. Ook zal hiertoe het instandhouden en/of verbeteren van zandwegen in natuur- en bosgebieden bijdragen. De nadelige gevolgen van de aan leg van de E-8 en van de nieuwe provinciale weg HeetenLaren zul len zoveel mogelijk worden onder vangen door toewijzing van de beno digde grond via artikel 13 van de ruilverkavelingswet aan de staat en de provincie. Met behulp van een computer is een zogenaamde „netwerkplanning" opgezet. Zonder ernstige tegenslagen en bij beschikbaar komen van vol doende kredieten wordt er van uit gegaan, dat de ruilverkaveling bin nen elf jaren geheel wordt voltooid en afgesloten. De kavelovergang valt te verwachten over circa 8 jaar. Verwacht mag worden, dat voor namelijk de verharding van onge veer 30 km bestaande zandwegen begin 1970 zal worden aanbesteed en dat in dat jaar voor circa 5 miljoen aan werken zullen worden uitge voerd. Met opzet voorbijgaande aan de tijd en inspanning, die de totstandko ming de plaa*selijke commissie heeft gekost, sprak mr. Schoemaker bij het installeren der commissie de wens uit. dat deze in eensgezinde samenwerking tot een geslaagde operatie „Ruilverkaveling Holten- Markelo" zal geraken. In het prachtige natuurbad „Twen- haarsveld" werd dit seizoen voor de tweede en tevens laatste keer diplo- mazwemmen afgenomen door chef zwemmeester de heer G. van Lemel. Als vertegenwoordiger van de Kring Twente-IJsselstreek van de Konink lijke Ned. Zwembond (KNZB) was aanwezig de heer Bongers van En schede. De geslaagden zijn: Diploma A (meisjes); A. Paalman, J. Dijkerman, G. H. Schtolen, H. J. Koning, E. W. Gerbers. R. Beltman, T. Kortering, J. L. Wolters, G. A. Vincent, J. A. Karkdijk, J. Dijker man en mevr. J. Klein Velderman- Bijma. Diploma A (jongens): F. Akker man. G. J. Koetsier, A. Kers, D. A. Aanstoot. W. Müller. M. Vorkink. J. Schellevis. D. G- Schimmel. H. Jan sen. J. Engberts. H. W. Veneklaas, J, P. Cammeraat. Diploma B (meisjes): G. W. Ooi- bekkink, M. Dissevelt, H. J. H. G. Wegstapel, G. Loman, L. Hoevelaak, W. Hoevelaak, J. Kortering, G. Klein Burink, G. A. Kissing en de dames M. Meinsma-Koov, N. Veldhuis-van Lindenberg, J. Wigers-Aanstoot en H. Landeweerd-Stam. Diploma B (jongens): H. Ecken- hausen. H. Jansen, W. G. J. Disse velt. G. Keuterman en H. Rozendom. Diploma zwemvaardigheid I (meis jes) H. A. Gerbers, W. Loman en A. G. Gerbers. Diploma zwemvaardigheid I (jon gens): J. Huisman, J. H. Veneman en A. M. Nijkamp. Dipl. zwemvaardigheid II (meis jes): W. G. H. Kevelam. Diploma zwemvaardigheid II (jon gens): J. Pieffers, .E. J. H. Wissink en R. Engberts. Diploma zwemvaardigheid IV (jon gens): H. Schoemaker. HOOFDPIJN POEDERS Men verzoekt ons het volgende op te nemen; Na de zomervakantie komen tal van dingen weer aan dc orde, waar onder de bejaardensociëteit. Een voorlopig programma is voorbe reid. waarvan het voigende nu reeds wordt vermeld. 23 September: Zang door mej. To Landeweerd. Oktober: Bezichtiging van de centrale bakkerij "De Halm", November: Film ove r Z. Afrika. December: Kerstmiddag. Er is gebleken, dat er bij de bezoe kers en bezoeksters van onze socië teit soms moeiujkneden bestaan rnet net vervoer naar de plaats van sa menkomst. Misschien zou er een oplossing te vinden .zijn. wanneer dc commissie voor de bejaardensociëteit zou kun nen beschiKken over acaessen van hen, die bereid zouden zijn zo nu en dan eens te willen inspringen te ver voeren. De commissie dacht, dat het mis schien mogelijk zou zijn in dit ver band iets te organiseren, mits de vrijwilligers, van wier diensten uiter aard een bescheiden gebruik zal wor den gemaakt, zich hiervoor willen melden bij ondergetekende. Vanzelfsprekend houdt de leiding zich aanbevolen voor ideeën van de leden! Onnodig te zeggen, dat allen, die ouder zijn dan 65 jaar. van harte welkom zijn De deur staat ten allen tijde voo* hen open! C. P. K, Enklaar-van Andel. „Van carnaval komt carnaval". Het ging tenminste wel zeer carnavalesk toe bij het huwelijk van Prins Waterjan de Eerste de heer Jan Maats de bij zijn vrienden en klanten zeer populaire kastelein van café ..Het Anker" in de Dorpsstraat met mej. Janna W. Reilink uit Dijkerhoek. Tijdens het eerste carnaval dat in Holten gehouden werd in fe bruari jl. zorgde de bruidegom (39) zelf voor de grootste verrassing door inde loop van de avond bekend te maken, dat hij. na een ruim twintigjarige verloving', op 11 september zou gaan trouwen. De vrienden vertrouwden het nog niet al te best, maar toen een paar weken geleden de huwlijksaapkondiging in de kranten verscheen, was er geen twijfel meer mogelijk. Zij hebben het voor ..Jan en Janna" mooi versierd. In een met groen en bloemen versierde aanhangwagen achter een personen auto. met daarin een bierfles van bijna drie meter hoog keurig gezeten aan de achterzijde van het voertuig arriveerde het bruidspaar bij het gemeentehuis, waar zich al een groot aantal nieuwsgierigen langs de trottoirs had opgesteld Prins Water jan de Eerste verlaat zojuist met zijn bruid het gemeenthuis. Tijdens de huwelijksvoltrekking in de raadszaal door de gemeentesecre taris. de heer G. J. Langenbarg, knalde buiten reeds het vuurwerk en dronken de vrienden, die mede in de wagen zaten, reeds een pilsje. Van alle kanten stroomden nog mensen toe om het bruidspaar op het bordes van het gemeentehuis te zien verschijnen. Vrolijk lachend stapten bruid en bruidegom in hun voertuig, dat gevolgd door tal van volgauto's toeterend en claxonerend door de Gaarden naar „Het Anker" reed. Bei der leven was hiermee, letterlijk en figuurlijk „verankerd". Op de bierfles stond met grote let ters „Prins Waterjan in de boot". Velen kwamen het bruidspaar des middags en 's avonds tijdens de re ceptie in Amicitia gelukwensen. Hol ten had een „sensationeel" huwelijk beleefd.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3