Boerderij „Voorsboer valt onder slopershanden KEGELEN voor „Bethanie" Tand des tijds tastte het monumentale aan Waar gaan wij heen Publieke telefooncel in Kolcomplex Geslaagd junioren-sporttoernooi v.v. „Holten" Duurletoeslag en vakantiebons ZWEMTRAINING wordt geslaakt GESLAAGD Aanwinsten openb. bibliotheek ZC „Twenhaarsveld sloot zwemseizoen succesvol af Verloting Hollens Gemengd Koor Herman ten Velde bleef houder van „Frits Paule-.cup Culturele agenda VOETBAL- PROGRAMMA EERSTE- EN ERE-PRIJZEN HER-EXAMENS Havo. Meao en Mavo Uitslagen Hector-toenxooi en voetbal program ma Zondag 31 augustus: MIVA-aktie Vrijdag 29 augustus 1969 Tussen de organisaties van werk gevers en werknemers in de bouw nijverheid is overeengekomen, dat voor het jaar 1969 in verband met de gestegen kosten van levensonderhoud een uitkering ineens zal worden ver leend. Deze uitkering bedraagt voor werknemers tot 18 jaar f 75.-, van 18 jaar f 90.-, van 19 tot en met 21 jaar f 100.- en van 22 jaar en ouder f 125.-. Aangezie nhet niet vast staat, dat alle werkgevers, deze bedragen in contanten zullen uitkeren, heeft men hiervoor het stelsel van de verzilve ring van vakantiezegels gekozen. De inlevering van een aantal va kantiezegels, tot een bedrag als hier boven is aangegeven, kan in de eer ste week van september geschieden aan de bekende adressen t.w. de he ren J. H. Dangremond, Raalterweg 6 en P. H. van Doorn, Rietmolen- straat 4. In verband met de lage temperatuur van het water heeft het bestuur van de Zwemclub "Twenhaarsveld" be sloten met ingang van woensdag 3 september de zwemtraining te sta ken. Op die avond zal er echter voor de leden wel een conditietraining worden gehouden indien de weersom standigheden dit toelaten. Op zaterdag, 13 september gaan de junioren en senioren van "Twenhaars veld" naar het verwarmde 50-meter bad 't Vinkennest" in Eibergen om daar in een vijfkamp uit te komen tegen ploegen uit Winterswijk, Vars- seveld, Neede en Eibergen. Deze ont moeting zal de afsluiting vormen van het zomei'seizoen. De volgende wedstrijden staan op 't programma: Jeugd tot en met 9 jaar (voor 1 jan. jl)50 meter schoolslag, jeugd 10 en 11 jaar; 12 en 13 jaar en 14 en 15 jaar; 50 meter school-rug en vrije slag. De senioren van 16 'en ouder zwemmen 100 meter school-rug en vrije slag. Bovendien zwemmen de jeugd en de senioren 6 x 50 meter vrije slag, estafette. Voor het slagers-patroonsdiploma slaagde te Zwolle de heer G. M. Markvoort jr., Schoutenstraat. Aan de modevakschool .Haarlem' te Haarlem slaagde M. Bekkernens- meeslerberends, Kozakkenstraat 34. voor het diploma "Lerares-coupeuse" De oorspronkelijk kapitale boerderij „Voorsboer" aan de Rijssen- seweg, die sedert de ontwikkeling van het Kolcomplex eigendom van de gemeente is, wordt thans afgebroken. Zij is door het leeg staan en omdat zij niet meer onderhouden werd, zo bouwvallig en esthetisch zo weinig aantrekkelijk geworden, dat slechts één op lossing overbleef het geheel zo spoedig mogelijk te amoveren. De boerderij, die misschien wel meer dan honderd jaar oud is, werd oorspronkelijk bewocnd door de familie Veneklaas, later werd zij door inhuwelijking eigendom van wijlen de heer M. Teeselink ook wel in de volksmond „Voorsmans" genoemd die na de bevrijding tal van jaren wethouder van Holten is geweest. Toen hel dorp Holten uit haar jasje groeide en het gemeentebestuur het oog op de Kol liet vallen, heeft de ge meente het gehele erve „Voorsboer", inclusief de boerderij, aangekocht. Aanvankelijk werd er over gedacht om de boerderij te 'behouden en te verkopen voor theeschenkerij of een dergelijk horecabedrijf, maar toen er geen gegadigden kwamen of de re flectanten niet voldoende geld op ta fel wilden leggen, is het gemeente bestuur van deze gedachte afgestapt en heeft de boerderij geruimte tijd dienst gedaan voor het onderbrengen van voertuigen en dergelijke. Het Kolcomplex is prachtig tot ont wikkeling 'gekomen. Om en bij de Onze plaatselijke b'fbliöThëek 'nïAg zich weer in een flinke aanwinst van boeken verheugen. Hieronder volgt'n overzicht van deze nieuwe aanwinst; ROMANS Atkinson, H. De spelen; roman over de Olympische spelen 1968 Bagley, D. De man zonder verle den; avonturenroman; Begner, E. P. Arts en erfgenaam; doktersroman; Bree, L. W. de. Papieren zolder; lotgevallen van een Middelburgse burgemeester; 19e eeuw; Breedveld, W. Dit bontgekleurde land; R. K. Zuidhollandse streek roman; Brouwer, A. Koperen boeien: ver haal over een schoolhoofd in een Fries dorp ca. 1910; Capote T. Andere stemmen, ande re kamers; poëtisch verhaal over een opgroeiende jongen; Clifford, F. Code van de dood; spionageroman; Corsari, W. Oude mensen hebben geheimen; detectiveroman; Eerenbeemt, R. van den. Ster ker nog is de liefde; familieroman; Forton, J. Drijfzand; crisis in het leven van een apotheker; Graham, W. Storm over Cornwall; Engelse familieroman; 16e eeuw; Gijssen, M. Harmagedon; psycho logische roman; Huxley, A. Heerlijke nieuwe we reld; satirische toekomstroman; Iggulden, J. M. De donkere vreem deling; psychologische roman over het rassenvraagstuk; Krosenbrink, G.. J. H. Aleida van 't Warfhoes; Achterhoekse roman; Lampo, H. Hélène Defraye: psy chologische roman over een jonge dokteres; Lamp. H. Herione betrapt; psy chologische roman; Maclean, A. Commando Navaro- ne; oorlogsavonturen; Malpass, E. 's Morgens om zeven uur; humoristische familieroman; Randfall, F. Engel-Hedgerow; ro mantische thriller; Simenon. G. Het geduld van Mai- gret; detectiveroman; Simenon. G. De gevangenis; psy chologische roman; Sjamir, M. Het vijfde wiel; hu moristische roman, spelend in Is raël; Visser-Roosendaal. De slotsom: Westfriese streekroman. STUDIEBOEKEN Gorter, J. Vrije vrouwen; vrou wenemancipatie in Nederland; Berlin, I. Karl Marx; zijn leven en zijn tijd; De Rechten van de mens; voor drachten; Lafeber, C. V. Oorlog en weten schap; een polemologische inlei ding; Wechem. R. van Het kleuterboek; pedagogische en psychologische ach tergrond; Nijkamp, W. M. 100 jaar kleuters; 1867-1967; geschiedenis van hel kleuteronderwijs; Woodbury, D. O. De ijstijd; Aichele, D. Wat bloeit langs on ze wegen; 120 wilde planten in kleu- Rijneborg. L. Ongewervelde die ren langs wegen en paden. Foster. W. Thieme's insëktenboek; het populaire handboek der ento mologie voor natuurvrienden en in- sektenverzamelaars. Rein, G. en J. Zech. Vlinders; 120 vlinders in kleur. Stijger, B. J. F. Leer Zeilen; hand leiding voor beginners; Mark, G. M. van der. Prisma- caravanboek; Bruin, E. de. Een kas in eigen tuin; broeikas-vademecum voor de amateurkweker; >ayen, J. Geschiedenis van de energiebronnen. •ruyter, (W), J. de De Haagse •chool, Dl. 1. Huizfnga. L. Miji\ hartje wat Wil je nog meer; herinneringen aan zijn jeugd, studententijd en avon tuurlijke reizen; Literair lustrum. een overzicht van vijf jaar Nederlandse literatuur, 1961-1966. Bousset, H. Herman Teirlinck;bio grafie (1879-1967); Campert, R. Mijn leven's liederen; gedichten; Potgieter, E. J. Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd; schooluitgave; Bomans. G. Mijmeringen: Hamelink, J. De rudimentaire mens; novellen; Hermans W. F. Het behouden huis; Lampo, H. De madonna van Ne- dermunster (Cahiers voor letter kunde) Beauvoir, S. de De gevoelige leeftijd Monoloog. De gebro ken vrouw; drie novellen. Böll. H. Toen de vrede uitbrak; satirische verhalen: Fischer, C. Toetanchamon en zijn tijd: De Bakermat der beschaving; geïllustreerd overzicht van de Me sopotamische cultuur; De eeuw der koningen; het tijd perk van de Barok (17e eeuw); Dek, J, en A. J. de Boer. Twee eeuwen; geschiedenis van het Ne derlandse volk voornamelijk in de 17e eeuw en na 1850; Vries, K. de De Middeleeuwse Friese vrijheid; Schuijt. W. J. Frankrijk; land vol cultuur 4e dr. 1968: Esser. G. Gladstone en Disraëli; twee 19e eeuwse Engelse staatslie den Hu^h^s. J. Omwenteling in Indo nesië: gebeurtenissen voor en na de staatsgreep van 1965. boerderij staan prachtige bungalows; zij paste niet meer in de omgeving, die een geheel ander aanzien heeft ge kregen dan de agrarische structuur, waarin zij oorspronkelijk werd ge bouwd. Na de tand des tijds hebben nu ook slopershamers bezit genomen van hel gebouw ,dat eens een monu mentale boerderij was. De zwemclub „Twenhaarsveld" heelt zaterdagavond in het prachtige 50-meterbad ,,'t Vleer" te Neede overduidelijk bewezen, dat zij in alle geledingen over zwemmers en zwem» sters beschikt, die in deze regio be hoorlijk mee kunnen komen. Dat be wijs leverden de 48 Holter jongens en meisjes door 21 van de 24 zwem- nummers te winnen, die op het pro gramma stonden van de zwemdrie- Jtamp tegen de clubs uit Neede en Markelo. Daar de .zwemvereniging in Markelo nog maar sinds kort bestaat, beschikten haar leden nog niet over de wedstrijdervaring van de beide andere clubs. Voor veel zwemmers en zwemsters van de Z.C. „Twenhaarsveld" was trouwens het wedstrijdzwemmen in een 50-meterbad ook een nieuwe er varing, aangezien Holten heel jammer overigens slechts over een 25-meterbad beschikt. Omstreeks 20.00 uur had badmees ter Rohof. trainer van N.Z.C. „Nee de" de prijzen uitgereikt, waarna de jeugdleden van „Twenhaarsveld" in café-restaurant ,,'t Haantje" nog een zakje patat kregen aangeboden. Be geleid door vele ouders en suppor ters aanvaardde men ca. 21.15 uur de thuisreis. De Holtense zwemmers en zwem sters behaalden de volgende resulta ten: Eerste prijs: Wieke de Vries, Wim Wilpshaar, Gerda Boode, Ans Aaftink, Dinand Hoefman, Dinie Boode, Harm Rozendam, Martha Gerbers, Jan G. Gerritsma, Egbert Wissink, Inge van der Harst, Minie Eshuis, Frans Post, Linda Kamper man, Frank van der Berg, Jannie "Wansink, Gerard Willems, Gerrie Kalfsterman, Dick Meuleman, Karin ter Hoeven en Gerrie den Bouw meester. Tweede prijs: Bea Brinkman, Her man Hofman, Lammie Stoffer, Rinus Nieuwenhuis, Albrecht Bulsink. Dia na Mol, Ria van den Noort, Jan Huisman, Annie Meesterberends, Ge rard Veneman, Jan Ulfman, Ans Bos en Fred Lentzendörffer. (Men verzoekt ons plaatsing voor 't volgende). Waar: Dijkerhoekse feest. Wanneer: Woensdag 20 aug. Tijd: van 's morgens 9.15 tot 's avonds 23.30 uur. Belangstelling: enorm. Organisatie: CJV - Dijkerhoek Netto overschot: Driehonderd gulden Waarvoor: Uitbreiding gebouw ,,Bet- hanië". Ja het is inderdaad een groot succes geworden het kegelen tijdens het Dij kerhoekse feest ten bate van ons nieuwe jeugdgebouw. De schuur bij „Het Bonte Paard" was gezellig ver sierd en er was leuke muziek. Iedereen was precies op tijd om el kaar af te lossen bij de baan, er was een heel schema opgezet waarin alle leden „verwerkt" waren en tel kens was er weer een groepje van vier bij de hand om het werk over te nemen. Er waren een heleboel deelnemers die hetzelfde aantal punten „scoor den" zodat bij loting de winnaars moesten worden aangewezen. Het werden: 1 I-I Rensen, Dijkerhoek: 2 B Veneklaas, Holterbroek; 3 F A Beldman. Loo, Bathmen. Allen die aan het welslagen van dit eerste kegelfeest hebben meegewerkt hartelijk dank. Nu nog even dit: CJV - Dijkerhoek heeft de officiële startavond vrijdag 5 september om 20.00 uur. We hebben ook weer een toneelstuk in studie genomen, getiteld ..De ge heimzinnige divegge" Insiders be weren dat dit spel te zijner tijd zal boeien van de eerste tot de laatste mi nuut. CJV - Dijkerhoek In tegenwoordigheid van de heer G. Hosmar, wachtmeester der rijkspoli tie had de trekking plaats van de verloting die Holtens Gemengd Koor op touw zette ter verbetering van de kaspositie. De prijzen vielen op de nummers: 647 1522 1221 932 1345 455 139 1799 901 1062 1735 918 544 1268 18 1174 708 877 417 1670 611 827 1896 1270 954 1225 493 980 1962 1600 1906 555 en 181-2_. De prijzen moeten voor 1 oktober "a s. worden afgehaald bij mevr. J. Ool- bekkink - Kevelam, Oranjestr. 80. Tijdens het junioren-sporttoernooi van de voetbalvereniging „Holten" dat zaterdagmorgen in het sportdal gehouden werd. heeft de 15-jarige Herman ten Velde, zich uitstekend geweerd en is hij in het bezit gebleven van de „Frits Paule-cup", die hij vorige jaar voor het eerst veroverde. De strijd om deze „cup", die het vorige jaar door de heer Paule, leraar lichamelijke opvoeding der Holtense scholengemeenschap en trainer van de Holten-junioren werd ge schonken, werd door ongeveer honderd jongens in verschillende leeftijdsklassen met elan gestreden. Doelschieten, hindernis-lopen, ver-ingooien, dribbelen met de bal, technisch voetbal, vérschieten, sprinten en penalty-schieten, waren de acht onderdelen, waaraan de deelnemers moesten voldoen. Doormiddel van een plaatsings cijfer werd de uitslag bepaald, waarbij voor de beste prestatie één punt werd toegekend. Het weer werkte geweldig mee, zo dat het gehele programma door de jeugdcommissie van de V.V. „Hol ten", die dit sporttoernooi organi seert, vlot kon. worden afgewerkt. Voor de drie beste px-estaties in elke leeftijdsgroep waren een beker en twee medailles beschikbaar. Voor de hoogste prestatie van alle deelne mers is de „Frits Paule-cup" als wisselprijs uitgeloofd. In de kantine in het sportdal werk te het secretariaat onder hoogspan ning om alle gegevens en uitslagen tijdig te kunnen verwerken. Te ruim 13.00 uur maakte de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer F. ter Hoeven, de uitslag van de wedstrij den bekend, waarbij hij de jongens bedankte voor de sportieve strijd, die zij geleverd hadden. Hij bracht in het bijzonder dank aan de jeugd trainer. de heer Paule, de leden der commissie én secretaris Marlïvoort.' Met de heer Paule reikte hij vervol gens de prijzen uit. terwijl deze met een toepasselijk woord de naar hem genoemd§ wissel-cup aan Herman ten DEVENTER FILMS E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 28 t.m. zondag 31 aug. Stoottroepen in de aanval, met Ja mes Gai-ner en Jack Warden, 18 jr. Maandag 1 sept. t.m. woensdag S sept. Help, mijn broer is hip, met Peter Sellers, 14 jaar. zaterdag 31 aug, middagvoorstelling, Springfield Rifle, met Cary Cooper, 14 jaar. Zon dag 31 aug. middagvoorstelling Tar- zan trekt naar India, met Johnny Weissmuler. 14 jaar. Aanvangstijden: 21.00 en 23.30 uur, zondag 14.00. 16.00 dagelijks 20.00 uur, zaterdag 18.30, 18.30 en 21.00 uur. Cinema Palace, Lange Bisschop straat, tel. 11100. Donderdag 28 t.m. woensdag 3 sept. Bestemming Poolbasis Zebra, 14 jr. vxïjdag 29 .en zaterdag 30 aug. nacht voorstelling Cairo, 14 jaar. Aanvangs tijden: dagelijks 20.00 uur, zaterdag 20.00 en 23.30 uur, zondag 15.00 en 20.00 uur. vrijdag 20.00 en 23.30 uur. Luxor Theater, Brink tel. 18662. Donderdag 28 aug. t.m. woensdag 3 sept. Helga en Michael met Ruth Gassmann en Felix Franchy. 18 jr. zondag 31 aug. middagvoorstelling, de laatste stormloop, 14 jaar. Aan- De PTT schenkt de burgerij van Holten een grote mate van dienstbetoon. Nadat voor enige jaren een telefooncel werd geplaatst op het dorpsplein, de Smidsbelt. heeft zij thans een publieke telefooncel geplaatst aan het begin van de Pynnenbakkersstraat ongeveer in het centrum van het Kolcomplex, de nieuwe en riant gelegen uitbrei ding van het dorp Holten. Er was - zoals de foto laat zien - daar reeds een brievenbus geplaatst ten gerieve van de Kolbewoners. De telefooncel zal de volgende week in dienst gesteld worden. vangstijden: dagelijks 20.00 uur, za terdag 18.30 en 21.00 u., zondag 14.00 16.00, 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES Openbare leeszaal, Brink tel. 13506 tot 9 september Foto's van Gerard Brouwer- uit Apeldoorn, Openingstij den: dagelijks 10-17 en 19-21 uur, za terdag avond, zondag en maandag gesloten. Muntentorcn, Achter de Muren, Zandpoort, corr. adres. VW Deven ter, tel. 05700-16200. t.m. 4 september. Prentpraat. Lithos en andere grafische prenten, bene vens modellen van 't maken hiervan. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 uur, zaterdags en zondags 14-17 u. woensdags d.e.b. 19-21 uur. Galerie Trog-art, Hofstraat 2. Tot 7 september Gouaches-aquai-el- len en Litho's van Martin Tissing. O- peningstijden: dagelijks 14-18 uur. vrijdag 19-21 uur. Museum De Waag, Brink tel. 14556. t.m. 15 september. Tentoonstelling van Mechniach speelgoed uit de 2e helft van de vorige eeuw. Openings tijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. zondags 14-17 uur. Arsenaal Mariakerk, Grote Kerk hof. Vrijdag 29 aug. 19-21 uur en za terdag 30 aug. 10-17 uur, Antiek Mai-kt. Torenbeklimming van de Grote Kerk. t.m. 13 september, dagelijks van 9- 12 en 14-17 uur. zondags gesloten. Molenstempeltocht, een tocht langs 20 molens in Overijssel en Gelder land. Te maken per auto. motor, bromfiets of fiets. Deelnemerskaart verkrijgbaar bij de VW a f 1,50, tot eind september. Rondvaarten door rederij Seheers, tel. 15914. Deventer-Gorssel v.v., vertrek De venter Welle: 10.00. 12.00. 14.00, en 16.00 uur behalve maandag en vrij dag. Vertrek Gorsse! Houtwal: 11.15. 13.15. 15.15 en 1.7.15 uur Deventer- Bronkhorst. v.v. donderdag 28 aug! Vertrek Deventer Welle: 10 00 uur. Regionaal Woonwagencentrum „Zuid-West Salland", Westfalenstr./ Bergweidedijk. Zaterdag 30 aug. 10-12.30 uur, be zichtiging van het centrum voor de bewoners van stad en streek. Rielevkolk. Rielerweg tel. 16507. Zaterdag 30 aug. 14,00 uur, Natio nale Lange Baan wedstrijden. ALMELO Varossieau Do., vrijma. dï. wo.: 2.30 uur Lief- Jasspel in Finland. 18 jaar Do, vrij, ma. di, wo.: 8.00 uur Tech niek der Liefdeskunst 18 jaar. Zaterdag en zondag: 6.45, 9.00 uur en 4.45 6.45 en 9.00 uur, Techniek der liefdeskunst, 18 jaar. Zaterdagnachtvoorstelling: Liefdes spel in Finland, 23.15, 18 jaar. Zondagmatinee: De Maan sluipt mee 14.30, 14 jaar. Cinema Palace Do. t.m. wo. 2001. Een zwerftocht door de Ruimte, 14 jaar. Zaterdag nachtfilm: Badsensaties 18 jaar. Aanvangstijden: do. tm. wo. 14.30 en 20.00 uur. Zaterdag 14.30, 20.00 en 23.15 uur. Velde overhandigde. De uitslagen waren (tussen haakjes het plaatsings cijfer): 16- en 17-jarigen: 1 Henk Hoefman (26), 2 Jaap Spakman (26), 3 Klaas Broersma (27) 14- en 15- jai'igen: 1 Hei-man ten Velde (27), 2 Bert Knapen (34), 3 Jan Eshuis (42) 12. en 13-jarigen: 1 Dick Meuleman (36), 2 Henry Bronsvoort (37) en 3 Jan Harbers (38) 9-, 10- en 11-jarigen: 1 Gerard Veneman (44), 2 Martin Heek (44) en 3 Wim Tuller (48). Holten I en Holten A spelen zondag in Rolde een vriendschappelijke wed- "sfï-Tjd"tegen' resp.' ,,ï?oTder Boys" i en het A-juniorenelftal van deze vereni ging. Het vertrek is bepaald op 11.30 uur per touringcar vanaf de Smids belt. De opstelling van Holten I is als volgt: d.: Bi-eukink; a.: Soer. Paalman, Markvoort, Brands; m.: Meinsma en Kaiser; v.: Kwinten- berg, Den Heijer, Venekïaas en Nij- enhuis. De opstelling wordt nog na der bekend gemaakt. De A-junioren spelen in de opstel ling zoals zij kampioen zijn geworden van hun afdeling. Onderweg zal deze spelers een foto van het elftal wor den aangeboden. Vftor de overige junioren van „Hol ten"' is voor zaterdag eveneens een programma vastgesteld; BI en B2 spelen een uitwedstrijd tegen ABS BI en B2, die om 14.00 uur begint. Cl en C2 spelen een thuiswedstrijd tegen ABS Cl en C2 resp. om 15.00 uur en 14.00 uur in het sportdal. De pups Dl en D2 spelen om 10.00 uur een uitwedstrijd tegen de pupil len van Voorwaarts en Vriezenveen. Als laatste oefenwedstrijd voor de aanvang van de competitie speelt Holten I woensdagavond in Rijssen een lichtwedstrijd tegen Sportclub Rijssen op de Koerbelt. Deze wed strijd begint om 19.30 uur. De heer F. Paule reikt aan Herman ten Velde de naar hem genoemde wissel-cup uit. Slager Piet Brands heeft op de Bom- se slachtveetentoonstelling met z'n inzending de volgende prachtige suc cessen behaald: Rubriek vaarzen met kalvertan- den: ere-prijs. Rubriek vaarzen met 2 brede tan den: eerste en ere-prijs Rubriek vaarzen met 4 brede tanden: ere-prijs Rubriek Koeien niet afgewisseld: eerste prijs. Rubriek Dikbilvaars max. 2 brede tanden: ere-prijs Rubriek collecties van minsten 3: ere-prijs Tevens werd een der vaarzen kam pioen en een andere vaars werd re serve-kampioen. Bij de aan de openbare scholen gemeenschap gehouden her-examens slaagden voor 't einddiploma MEAO de heren E. Lamping, Nijverdal, J. M. Ravenshorst te Deventer en F. J. Annink en J. B. M. Kuipers te Hen gelo. Een kandidaat werd afgewezen. Het Havo-diploma werd alsnog be haald door C. A, J, Hoevenberg te Almelo, H. Pullen en E. J. Slot te Markelo. Voor het diploma Mavo driejarige .cprsus. slpagde G. J. Nikkels ie Bathmen. Een kandidaat moest worden afgewezen en voor het diplo ma Mavo IV slaagden de meisjes T. B. Bulsink le Nijverdal en F. A. H. Scheperboer te Holten. Ook hier moest een kandidaat worden afge wezen. Holten 2 Diepenheim 1 2-1 Holten 4 Boekelo 2. 2-0 Programma zondag 31 augustus '69 Holten 2 GFC 2, aanvang 10.45 uur Bij verlies spelen om 3e of 4e prijs om 14 20 uur. Bij overwinning spelen om le en 2e prijs om 16.40 uur. Holten 4 Omhoog 2, aanvang 12 uur. Bij verlies spelen om 3e of 4e prijs om 14.20 uur. Bij overwinning spelen om le of 2e prijs om 15.30 uur. Vriendschappelijke wedstrijd: Holten 5 Markelo 4. aanvang 10.30 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het Sportdal. Een Masai-man trekt met 7:jn koppel ossen een missionaris uit de mod der. Zijn jeep raakie vast in wat daar een weg genoemd wordt! Dit pro bleem is vrij spoedig op te lossen. Er zijn echter andere vervoersproble men in de ontwikkelingslanden welke bizonder dringend zijn. Op dit moment kampen 400 missionarissen-ontwikkelingshelpers met versleten vervoermiddelen. Sommigen kunnen al niet meer rijden; bij anderen kan hun vervoermiddel het iedere dag begeven. Dit is een ernstige situatie omdat daardoor stagnatie optreedt in hun missie- en ontwikkelingswerk. Dit is bizonder spijtig voor hen en voor de mensen onder wie en voor wie ze werken. Maar deze 400 missionarissen-ontwikkelingshelpers hebben hun hoop gesteld op de bliksem-aktie in het week-einde van 30-31 augustus a.s. Dan houdt de MIVA, de Mfssie Verkeersmiddelen Aktie, haar jaarlijkse kollekte en giro-aktie. Met de opbrengst hiervan hoopt de MIVA deze 400 missionarissen onmiddellijk te kunnen helpen in het oplossen van hun vervoersproblemen. Dit zal kunnen, wanneer ook U deze bliksem- aktie tot een succes helpt maken. Mogen deze 400 missionarissen-ont wikkelingshelpers op U rekenen? Help hen dan nu! Dit is het gironummer: 27 22 49 MIVA AMSTERDAM 3lgAugustus nationale MIVA-kollekte en giro-aktie

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3