r i lil i jfe'-- P ss 3! Geslaagde clubkampioenschappen ,T wenhaar s veld ZWEMWEDSTRIJDEN O.L. DORPSSCHOOL Waar gaan Heidewandeltocht op zaterdag 30 augustus wij heen? z.c. Zc ?T wenhaar sveld behaalde klinkende overwinning PI Salland' verkleint gebied primaire watergangen Leden zwemclub namen deel aan prestatietocht Jeugd-volleybal begint weer In Kristalbad Apeldoorn Godelympische Spelen Sportontmoeting tussen vier scholengemeenschappen porldag om de Sr „Frits Paule-Cup" m W. AAFTINK le KAMPIOEN JONGE DUIVEN Geslaagd sportevenement F. J. Kramer (Hollen) eerste in Sint Japiksloop Gratis lidmaatschap voor goede prestatie (Culturele Programma en uitslagen Hector-toemooi Indeling Holteixse elftallen afdeling Twente KNVB agenda) Vrijdag 22 augustus 1969 3 Met een enorme sfeer en stemming rond het bad werden woens dagavond de jaarlijkse clubkampioenschappen ver zwommen van de Z.C. „Twenhaarsveld" in het natuurbad van die naam. Het weer werkte mee en er werd enorm meegeleefd met de verrichtingen van de zwemmers en zwemsters. Ouders en supporters juichten hun favorieten als het ware naar goede prestaties. Er werden op bijna alle nummers betere prestaties geleverd dan het vorige jaar, een bewijs, dat de zwemtraining onder leiding van de heren Ter Wolde en Kaaks uit Deventer en P. B. Müller uit Holten, de nodige vruchten heeft afgeworpen. Bij de opening van de wedstrijden om omstreeks half zeven be dankte voorzitter Arendshorst van Z.C. „Twenhaarsveld", het ge meentebestuur van Holten, voor het wekelijks op woensdagavond afstaan van het bad. Door het werk van de zwemclub hoopt het be stuur in wijde omgeving wat reclame voor het bad te maken. Velen hebben dan ook al kennis genomen van het Holter bad, verklaarde hij, door de organisatie van de zwemwedstrijden. De voorzitter roemde het prettig contact met de ouders van de jeugdleden, waardoor er bijna nooit vervoersproblemen waren als men in club verband ergens moest gaan zwemmen. De „Neptunus-bekers" voor de bes te jeugdprestatie tot en met 15 jaar jaar over drie afstanden werden, na zeer goed gezwommen wedstrijden, gewonnen door Karin ter Hoeven (3 x le) en Dick Meuleman (3 x le). Daarnaast waren er voor iedere af stand in iedere leeftijdsgroep drie medailles te winnen. De beste pres tatie bij de heren werd geleverd door de jeugdwinnaar van het vorige jaar, Johan Meerman. Hij eindigde voor Stinus Huisman en Gerard ter Harm- sel. Na afloop bedankte de voorzitter alle medewerkenden, de trainers en de heren Kers en Van Bruggen, die voor de geluidsinstallatie zorgden. De uitslagen wax-en: 25 m. schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1. Wieke de Vries (24,7 sec.); 2. Martha Gerbers (26,5); 3. Hede J.l. zaterdag 16 aug. 1969 hebben 9 leden van onze zwemclub deelgeno men aan een prestatietocht, welke werd georganiseerd door de zwem club OZC te Olst. De deelnemers kon den kiezen tussen 500 m en 1000 m. De Holtense deelnemers, t.w. de meisjes Inge v. d. Horst, Kartin ter Hoeven, Gerry Kalfsterman en Lam- my Stoffer en de jongens Jan ter Harmsel, Dick Meuleman, Rinus Nieuwenhuis en Gerard Willems heb ben de langste afstand gekozen en deze prestatie keurig volbracht. Na afloop van deze tocht werd aan elke deelnemer een vaantje uitgereikt. Op 30 augustus a.s. zullen weer enige leden aan een prestatietocht van 1 km deelnemen, welke dan zal plaats vinden in de Reilerkolk te De venter en welke wordt georganiseerd door de zwemclub ,,de IJssel". De jeugd-afdeling volleybal van de Sportvereniging „Bato"..- leidér de heer Rein Brouwer, begint weer met haar oefeningen vrijdag, 29 augustus a.s. Redeker (26,5)4. Ria van der Noort (27,3); 5. Bea Brinkman (27,4); 6. Linda Kamperman (27,5). Alsvoren jongens: 1. Wim Wilps- haar (24,1); 2. Jan Pieffers (24,4); 3. Martin Nijkamp (25,5)4. André Jalving (26,7); 5. Frank v.d. Berg (27.1); 6. Hermjan Robers (23,4). 25 m. schoolslag meisjes 10-11 jaar: 1. Rikie Brinkman (22); 2. Gerda Boode (23,2); 3. Janny Wansink (23.2); 4. Janny Loman (23,5); 5. Ja- net Schimmel (24)6. Trudy Bleijen- berg (24,2). Alsvoren jongens: 1. Egbert Wis- sink (22,4)2. Gerard Willemse (22,6); 3. Henk Wegstapel (24); 4. Albrecht Bulsink (25,2)5. Gerard Veneman (25,5)6. Erik Cammer- raat (31,6). 50 m. schoolslag meisjes 12-13 jaar: 1. Karin ter Hoeven (44,2); 2. Aans Aaftink (46,4)3. Lammie Stoffer (48.3); 4. Aly Schippex's (48,8); 5. Mi- nie Eshuis (49,6)6. Thea Hommes en Jenny Kolkman (50,3). Alsvoren jongens: 1. Dick Meule man (44); 2. Harm Rozendom (46,8); 3. Rienus Nieuwenhuis (47,6); 4. Jan ter Harmsel (47,8)5. Gerrit Huis man (47,9); 6. Dirk Aaffink (49,5). 50 m. schoolslag meisjes 14-15 jaar: 1. Elry Nieuwenhuis (46.9); 2. Diny Boode (47,3); 3. Marietje Loman (49.3). Alsvoren jongens: 1. Frans Post (47,2); 2. Paul Wansink (47,9); 3. Gery den Bouwmeester (48,4). Schoolslag senioren: 1 B. Groene- weg (42,3): 2. Joh. Meerman (43); 3. Rertus Wansink (43,5); 4. Gerard ter Harmsel (49,1); 5. Stinus Huis man (49,1). 25 m. rugslag meisjes odner 10 j.: Martha Gerbers (28,5); 2. Heu.e Redeker (33,2); 3. Wieke de Vries (36); 4. Bea Brinkman (37,3); 5. An neke Stoffer (38,5). Alsvoren jongens: 1. Frank v.d Berg (29,3); 2. Jan Pieffers (39,3); 3. Jan Huisman (31,9); 4. Martin Nij kamp (32); 5. Wim Wilpshaar (34,3). 25 m. rugslag meisjes 10-11 jaar: 1. Janny Wansink (21,5); 2. Hen- riëtte Nijkamp (24,9)3. Margriet Hijwege (25,5); 4. Gerda Boode (26,5); 5. Janny Loman (27,6); 6. Rikie Brinkman en Trudy Bleijen- berg (27,9). 25 m. rugslag jongens 10-11 jaar: 1. Egbert Wissink (21); 2. Gerard Willems (23)3. Albrecht Bulsink (23.5); 4. Wim Rietberg (27,5). 50 m. rugslag meisjes 12-13 jaar: 1. Karin ter Hoeven (40,6); 2. Minie Eshuis (44,8); 3. Inge v.d. Horst (47); 4. Ans Bos (48,7)5. Lammie Stof fers (50,5); 6. Ans Aaftink (56,7). Alsvoren jongens: 1. Dick Meme- man (40,7); 2. Bert Bulsink (43 2); 3. Jan ter Harmsel (43,5)4. Rinus Nieuwenhuis (46,9); 5. Jan Ulfman (47,9); 6. Dirk Aaftink (50,4). 50 m. rugslag meisjes 14-15 jaar: 1. Diny Boode (49,6); 2. Marietje Lo man (51)3. Elry Nieuwenhuis (52.6). Alsvoren jongens: 1. Frans Post (39,5)2. Gery van den Bouwmees ter (44.8). Alsvoren seniores: 1. Johan Meer man (39,5); 2. Stienus Huisman (41,1); 3. G. ter Harmsel (46,4); 4. B. Groeneweg (50)5. Bertus Wan sink (53,3). Wmm. De leerlingen van de o.l. Dorpsschool hielden dinsdagmorgen in het natuurbad „Twenhaarsveld" hun jaarlijkse zwemwedstrijden. Er werden dit jaar weer zeer goede tijden gezwommen, misschien wel het gevolg van de luide aanmoedigingen vanaf de kant. Mede dank zij de assistentie van de dames G. van den Brink en H. Brouwer en van de heren B. Vukkink en H. Koopman werd het programma binnen het uur afgewerkt. De „ceremonie protocolair" vond in de school plaats. De nummers 1, 2 en 3 op elk onderdeel ontvingen per klas een aardig diploma. De allersnelsten van de hele school, op elke afstand, kregen een medaille met inscriptie. Het waren: Schoolslag: meisjes: Annie Meesterberends (24 sec.), jongens: Henk Wegstapel (23.2). Rugslag: meisjes: Jantien Willems (25), jongens: Gert Jan Wis sink (24.6). Vrije slag: meisjes: Annie Meesterberends (20.2), jongens: Henk Wegstapel (20). Het snelste meisje van de school was derhalve Annie Meester berends (20.2) en de snelste jongen Henk Wgstapel (20). Bij de uitreiking van de prijzen deelde de heer H. Arendshorst, voor zitter van de Z.C. „Twenhaarsveld", mede, dat de zwemclub een gratis jaarabonnement geschonken heeft aan die leerlingen voorzover nog geen lid zijnde die over drie af standen de beste prestatie geleverd hadden. Het waren Tilly Traanman en Johan Dollekamp. Het personeel van de Dorpsschool toonde zich zeer erkentelijk voor de medewerking van de chef-zwem meester, de heer G. van Lemel, en zijn assistent. De reeks sucessen in de vierkamp recreatief zwemmen van de KNZB lussen de ploegen uit Eerbeek, Brum men, Apeldoorn en Hollen heeft de A-ploeg van de Z.C. „Twenhaars- réld" in het Kristalbad te Apeldoorn met een klinkende overwinning afge sloten. Het ging dinsdagavond nog beter dan in Holten, vooral de groep van 10- en 11-jarigcn draaide nu goed. Opnieuw nam echter Z.C. „Brummen" de leiding, maar na twaalf nummers stond „Twenhaars veld" op de eerste plaats, om daarna steeds verdter~urt He lopen. - - Nadat zowel de meisjes als de jon gens de estafette 12 x 25 m. vrye In 1968 organiseerde de Scholen gemeenschap in Naarden, wat men toen genoemd heeft "de Godelympi sche Spelen", een allround sportont moeting tussen de leerlingen van de scholengemeenschappen van Diever, Leek, Holten en de plaats van de le ontmoeting, Naarden. "Na Naarden is Holten aan de beurt om te bewyzen, dat deze Go delympische Spelen bestaansrecht hebben en zinvol zyn" zegt burge meester mr. W. H. Enklaar, in een voorwoord in het programmahoekje en hy voegt er aan toe, dat een spor tieve geest en hel besef, dat men als deelnemer ook zyn positief gerichte inbreng heeft te leveren voorwaar den zijn voor een geslaagd sportfeest in Holten. Dat sportfeest zal plaats hebben op vrijdag, 29 augustus a.s. en het A.s. zaterdag organiseert de jeugd commissie der voetbalver. „Holten" haar jaarlijkse sportdag voor de ju nioren en pupillen vanaf 9 jaar. De aanvang is bepaald op 9.30 uur in 't sportdal en wij verwachten een gro te schare jeugdleden, welke in een sportieve kamp zullen strijden om de „Frits-Pa ule-Cup" De deelnemers zijn ingedeeld naar leeftijd, overeenkomstig de bepalin gen van de voetbalbond voor de com petitie en voor elke groep zijn 3 prij zen beschikbaar. zal bestaan uit volleybal, voetbal, 7- handbal, lafeltenniis, schaken en dammen. Van iedere school zullen plm 65 leerlingen aan deze sportont moeting deelnemen. Het voetballen zal plaats hebben op de sportvelden in Heeten, omdat Holten maar één voetbalterrein bezit, dat men door 't groot aantal wedstrijden niet gaarne bedorven zou zien, voordat de com petitie van de K.N.V.B. begint. Ook handbal wordt in Heeten ge speeld. Voor de zaalsporten heeft men de beschikking over de gymna stieklokalen in de Haarstraat (jon gens) en in de Tuinstraat (meisjes) de zwemwedstrijden worden gehou den in het natuurbad Twenhaarsveld. Hier staan op het programma school slag, rugcrawl, vlinderslag en vrije slag, alsmede een estafette van 8 x 25 meter vrije slag. De leiding van deze sportdag be rust bij de leraren lichamelijke op voeding de heren F. Paule en T. G. Lukkien. Het programma vermeldt: aan komst van de deelnemers om 9.00 uur en officiële opening van 9.30 10. De wedstrijden zullen om 10.30 uur aanvangen. Tussen 17.00 uur en 18.30 uur is de prijsuitreiking en een gezamenlijke maaltijd. Om de uitslag van deze sportont moeting te bepalen is een puntentel ling van kracht nr. 1 4 punten, nr. 2 3 punten, nr. 3 2 punten en nr. 4 1 punt. De Holtense scholengemeenschap is het vorige jaar als eerste uit de strijd gekomen en zal de toen ver worven wisselbeker hebben te ver dedigen, die momenteel in de prij- zenkast; prijkt in de aula van de school. Start van de St. Japiksloop slag met ruim verschil hadden ge wonnen, was de eindstand: 1. Z.C. „Twenhaarsveld" Holten 89 punten, 2. Z.C. „Brummen" 71 pt., 3. ,.OKK" Eerbeek 57 pt en 4. „AZC", Apel doorn 42 pt. Frank van den Berg mocht ditmaal de eerste prijs, een mooie medaille, in ontvangst nemen. Nadat enkele leiders van „Twenhaarsveld" in het vreugdegewoel gekleed in het water waren gelaten, kon deploeg, bege leid door enthousiaste ouders en an dere leden, de thuisreis naar Holten aanvaarden. Z.C. „Twenhaarsveld" heeft nu driemaal een eerste plaats en een maaE een tweede plaats in clë-' ze vierkamp behaald en zal nu in de finale mogen uitkomen, die waar schijnlijk in het overdekte bad ver- zwommen zal worden. De uitslagen waren: le plaats: Wieke de Vries, Gerda Boode, Egbert Wissink, Henriëtte Nijkamp, Jannie Wansink, Gerard Willems, Ans Aaf tink, Minie Eshuis, Jan ter Harmsel, Inge van der Harst, Dick Meuleman, Gerrie dan Bouwmeester, Garin ter Hoeven, Frans Post. 2e plaats: Jan G. Gerritsma, Martha Gerbers, Frank van den Berg. Albrecht Bul sink, Rinus Nieuwenhuis en Dinie Boode. 3e plaats: Paul Wansink, Ans Bos. 4e plaats: Anneke Stoffer en Martin Nijkamp. 25 m. vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1. Martha Gerbers (24,8) 2. Linda Kamperman (26); 3. Ria vd Noort (27,3)4. Bea Brinkman (27,4) 5. Gerry Loman (29,4); 6. Hedie Re deker (30,5). Alsvoren jongens: 1. Frank v.d. Berg (20,5); 2. Jan Pieffers (22,4); 3. Jan Huisman (23,5); 4. Wim Wilps haar (24,7)5. André Jalving (27,7) 6. Herm J. Robers (29,8). 25 m. vrije slag meisjes 10-11 jaar: 1, Janny Wansink (17,5); 2. Annie Meesterberends (19,6)3. Rieki Brinkman (20,5)4. Henriëtte Nij kamp (22,1); 5. 'Gerda Boode (23) 6. Margriet Hijweege (24,7). Alsvoren jongens: 1. Gerard Wil lems (17,8)2. Egbert Wissink (18) 3. Albrecht Bulsink (19); 4. Gerard Veneman (20); 5. Henk Wegstapel (20,8); 6. Wim Rietberg (24). 50 m. vrije slag meisjes 12-13 jaar: 1. Karin ter Hoeven (34,5); 2. Mime Eshuis (36,5); 3. Ans Aaftink (38,5) 4. Inge v.d. Harst (41,5); 5. Lammie Stoffer (42); 6. Ans Bos (42,6). Alsvoren jongens: 1. Dick Meule man (35,4); 2. Jan Ulfman (36,3) Jan ter Harmsel (37,1); 4. Gerrit Huisman (37,6)5. Dirk Aaftink (38,3); 6. Bert Bulsink (39,1). 50 m. vrije slag meisjes 14-15 jaar: 1. Diny Boode (42); 2. Elry Nieuwen huis (42,1); 3. Marietje Loman (46.6) Alsvoren jongens: 1. Gery den Bouwmeester (33,2); 2. Frans Post (35). Alsvoren seniores: 1. Joh. Meer man (31.2); 2. Stinus Huisman (33); 3. Gerard ter Harsel (36,5); 4. Ber tus Wansink g.t. 5. B. Groeneweg g.t. De laatste vlucht met jonge duiven vanaf Queivrain (Fr.) - 285 km - wegens het slechte weer, niet door gegaan. De duiven zijn vrijdagavond weggegaan en zaterdagavond terug gekomen, omdat het de gehele dag regende. De eindstand van „De Berg- vliegers" in deze afdeling, moest derhalve zonder deze uitslag worden vastgesteld. Deze eindstand is: kampioen W. Aaftink, 2e kampioen Gebr. Willems. 3e kampioen G. J. Bekkernens. Er rest nu nog de na- tour oude en jonge duiven, die zater dag begint. De eerste Sint Japiksloop, georganiseerd door bestuursleden van de supportersvereniging der V.V, „Holten" en de Holter boe ren, die „Meermanskamp" het toekomstige sportcomplex, met rog ge inzaaiden, is zowel uit organisatorisch als sportief oogpunt uit stekend geslaagd. Donderdagavond om half acht vertrokken veer tig lopers in een snel tempo vanuit het Sportdal onder langs de voet van de Holterberg naar Meermanskamp, om vervolgens, via de aan de spoorlijn grenzende straten van het Kolcomplex, de fi nish op het stationsplein te bereiken. Hier hadden zich tal van belangstellenden opgesteld om de aankomst der lopers gade te slaan. De Rijkspolitie regelde het verkeer. Het was het oud-NCAB-lid F. J. Kramer uit Holten, die het eex-st de finish passeerde. Hij had de afstand van 4,5 km afgelegd in de tijd van 14 min. en 59,7 sec. Een knappe prestatie als men bedenkt, dat de heer Kramer in vier jaar geen atle tiek meer beoefend heeft en slechts twee dagen voor deze loop getraind had. De tweede aankomende was J. Zandbergen uit Rijssen, die evenals de 15-jarige Bert Knapen uit Holten het voetballertje uit het selectie team van de afd. Twente der KNVB, dat onlangs naar Engeland is ge weest slechts enkele seconden la ter dan Kramer arriveerde. Bei-t Knapen was bij Kramer gebleven tot een halve kilometer voor de finish, toen moest hij hem laten gaan. Alle veertig- deelnemers volbrachten de loop en veienigden zich met de or ganisatoren xn de kantine van de VV „Holten" in het Sportdal, waar de prijsuitreiking plaatsvond. Jan ten Velde van het supporters- bestuur feliciteerde allen met het uitlopen van de race en dankte de controles en allen, die aan de orga nisatie daarvan hadden meegewerkt, alsmede de heer Baan voor het ge- bruik van de geluidsinstallatie. Hij maakte vervolgens de uitslag be kend. De heer G. J. Jansen, één van de Holter boeren, reikte vervolgens met een toepasselijk woord de prijzen uit. Zijn collega, de heer H. W. Vene klaas, had bij de aanvang van de wedloop het startlint doorgeknipt. De heer Kramer ontving de wissel beker om deze het volgende jaar te verdedigen en een persoonlyk beker tje. No. 2 ontving eveneens een be ker en de nummers 3 en 4 een pla quette, evenals de eerst aangekomen vrouwelijke deelneemster een be kende schaatscnrijdster uit Holten die haar naam liever niet vermeld wilde zien. De volledige uitslag der eerste 2 aankomenden is: 1. F. J. Kramer. Holten, 2. J. Zandbergen, Rijssen. 3. Bert Knapen. Holten, 4. G. Mentink, Twelio, 5. G. Tijhof, Nyverdal, 6. J Schut, Colmschatc, 7. G. Mentink, Twelio, 8. F. Wolterink, Nijverdal 9, Van Peikeren Wierden, 10. J. Har borsRyssen, U. H. J. Wolterink, Nyverdal, 12. F. Kappers, Deventer. 13. J. Timmerman. Twelio, 14. G. Voortman, Rijssen, 15. G. J. Bruins. Rijssen. 16. Guiehelaar. 17. Borkent. Deventer. 18. H. Aanstoot, Holten 10. H. .T. Klaasses, Holten, 20. A. Jansen, Holten. OLST. Het Verenigd College van het Waterschap Salland is dinsdag avond, na ampele besprekingen, ak koord gegaan met de voorstellen van het Dagelijks Bestuur om het ge deelte van de Hondemotswetexing, dat tussen de rioolzuivering en het kanaal te Raalte door de bebouwde kom loopt, niet te verbreden en te verbeteren, maar in de plaats daar van een gemaaltje te bouwen. Het werkt volautomatisch en zal de resterende 270 hectare, die nog wateroverlast kunnen krijgen, op die manier helpen. Het wordt vol ledig verbeterd gebied. Ook ging het VC akkoord en de meeste leden met blijdschap met het voorstel om het rendement van de huidige vei'beteringen aanmerke lijk te vergroten door het waterstel sel uit te breiden en het afwaterings- gebied van 40 ha voor primaire wa tergangen tenxg te brengen tot 20 ha. Globaal komen de kosten daarvan op 7,5 miljoen gulden, waarop rond f 3 miljoen subsidie zal worden ont vangen, als het plan de instemming van de CTD krijgt. Hoewel de leden vrijwel allen met het voorstel meer dan ingenomen waren, ging het toch niet zo maar onder de hamier door. De dijkgraaf, de heer Schoot Uiterkamp, zei in zijn toelichting, dat het waterschap hiertoe wel moest overgaan, omdat vele ingelanden niet het optimale - PXQfijt. uit ,dc.. verbetexdpgswerkeh krijgen, daar de secundaire leidingen niet aangepast zijn geworden door gebrek aan particulier initiatief, of omdat de betrokken ingelandenburen het niet eens kunnen worden. Eerder al had het waterschap de uitbreiding Tot 20 ha overwogen en nu men langzamex-hand met de wer ken in het eindstadium raakt, wordt het tijd dit probleem aan te pakken, zo meende hij. Bij de werken, die nog in voorbe- reiding zijn, kan men het 20 ha-sys teem meteen meenemen. Verder zal men daar, waar de nood het hoogst is, het snelst kunnen ingrijpen. De dijkgx-aaf liet doorschemeren, dat men zich bij deze 20 ha niet pre cies aan de letter kan houden. Er zal hier en daar een gebied kunnen zijn, waarbij men verder moet gaan, maar er zullen er ook zijn, waarvoor dat niet het geval is. Gx-aaf Van Limburg Stirum wilde weten, wat er gebeurt met degenen, die op eigen initiatief de secundaire watei-gangen hebben verbeterd. Ko men die nu zo maar in de eerste klasse en moeten zij hun initiatief nog extra belast zien? zo informeer de hij. De dijkgraaf maakte hem duidelijk dat, waar door ruilverkaveling of an der initiatief het stelsel al afdoende verbeterd is, het waterschap zeker in die kosten zal moeten bijdragen, als men deze nieuwe regeling aan neemt. De heer Grootentraast no>emde net voorstel een mooie completering, die de narigheid voor meer dan de helft zal wegnemen en de heer J. Schoor- lemmer verwacht zelfs, dat er nog geen kwart van de problemen over blijft. De heer Beltman meende, dat men dit pas moet gaan doen als alles klaar is. Hij was bang. dat er anders onbillijkheden door vertraging zouden ontstaan. De heer Straatman maakte hem duidelijk, dat er nu in mei nog koeien op sta] hebben gestaan, om dat er teveel water in de weiden Het bestuur van de Z.C. „Twen haarsveld" stelt een gratis lidmaat schap voor een jaar beschikbaar voor diegene (jongen en meisje), die de beste prestatie levert tijdens schoolzwemwedstrijden en die nog geen lid is van de zwemclub. Hier voor komen in aanmerking leerlin gen van alle scholen, die wedstrijden organiseren in de gemeente Holten. De voorzitter, de heer H. Arends horst, Kozakkenstraat 13, verstrekt hierover gaarne inlichtingen. stond en dat anderen toen ook a] volop profiteerden. „Laat ons nu maar eens het eerste zijn", meende hij. De graaf van Limburg Stirum meende, dat men het alleen daar moet toepassen, waar het direct no dig is. Het andere kan wachten op lagere tijden, zo meende hij. De heer Grootentraast was het daar niet mee eens. Dat wordt veel duurder en bovendien staat nu de subsidiekraan open, zo stelde hij vast. Na een kort debatje met de heer Borst, die zo nodig tot 0 ha wilde af dalen als dat nodig was, hetgeen de dijkgraaf niet kon onderschrijven, omdat dan Salland tenslotte ook met het beheer van de kavelslootjes zou komen te zitten, werd het voorstel aangenomen. (Deventer Dagblad) De uitslagen der wedstrijden waren als volgt: Klas 2. Schoolslag jongens: 1. Henk Steven Kleinburink (38.6); meisjes: Karin Jalving (40.2). Klas 3. Schoolslag Jongens: 1. Hans van Geenhuizen (31.8), 2. Bert Fran sen (32.0), 3. Henk Bos (32.5); meis jes: 1. Hedie Redeker (27), 2. Ger- dien Kleinburink (28.7), 3. Alberta Dollekamp (32.2). Klas 4. Vrije slag jongens: 1. Di- nant Aanstoot (21.4), 2. André Jal ving (25), 3. Ate Oostenbrug (25.4); meisjes: 1. Gea Paalman (26.3), 2. Wendie van Hoevelaak (27.5), 3. Alie Vincent (29.3). Klas 5. Schoolslag jongens: 1. Wim Bulsink (26.2), 2. Eric Aanstoot (27.8), 3. Gerard Koetsier (28.5); meisjes: 1. Jannie Broekhuis (26.2), 2. Ria van de Noort (26.9), 3. Jan tien Willems (28.7). Rugslag jongens: 1. Jan G. Gerrits ma (28.8), 2. Jan Rozendom (30.7), 3. Wim Bulsink (32); meisjes: 1. Jantien Willems (25). 2. Erna Fran sen (32), 3. Frieda Rensen (34.6). Vrije slag jongens: 1. Leo Leeftink (22), 2. Jan G. Gerritsma (22.4), 3. Wim Bulsink (23.4); meisjes: 1. Jan tien Willems (22.4), 2. Marietje Vin cent (22.9), 3. Jannie Broekhuis (23.1). Klas 6. Schoolslag jongens: 1. Henk Wegstapel (23.2), 2. Jan Bolink (24.3), 3. Johan Dollekamp (24.6); meisjes: 1. Annie Meesterberends (24), 2. Tillie Traanman (24.9), 3. Dinie Krekel (31.8). Rugslag jongens; 1. Gert J. Wissink (24.6). 2. Johan Dollekamp (25.6). 3. Jan Bolx'nk (26.2): meisjes: 1. Tilly Traanman (26.7). 2. Annie Meester berends (26.9), 3. Marietje Paalman (29). Vrije slag jongens: 1. Henk Wegsta pel (20). 2. Gert J. Wissink (21.4), 3. Johan Dollekamp (21): meisjes: l. Anni.e Meesterberends (20.2). 2. Tilly Traanman (22). 3. Dinie Krekel (28.5). DEVENTER Ë.D.È. Theater, "Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 21 tot en met zondag 24 aug. Een blok aan mooie benen met Frank Sinatra e.a., 18 jr. Maandag 25 tot en met woensdag 27 aug. Von Kyem's Exprestrein met Trevor Ho ward, Frank Sinatra, 14 jr. Zondag 24 aug. jeugdvoorstelling 14 uur Een Nederlandse Robinson Crusoë, a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur, za- tex-dag 19.30 en 21 uur, zondag 14, 16, 19.30 en 21 uur. Cinema Palace, Lange Bisschop straat, tel. 11100 Donderdag 21 tot en met woensdag 27 aug. Pokeren met de dood met Dean Martin, Robert Mitchum, 14 jr. Vrijdag 22 tot en met woensdag 27 Holten 2-Boekelo 1 2-1, Rood Zwart 2-Holten 3 4-0, Holten 4-Enter 5 2-0. Zondag 24 augustus 1969 Holten 2- Diepenheim 1, aanvang 3.25 uur, Hol ten 4-Boe,kelo 2, aanvang 13.15 uur, Vriendschappelijke wedstrijden: UD 3 (Weerselo)-Holten 3, aanvang' 1 uur, UD 5 (Weerselo)-Holten aanvang 1 uur, Holten 6-Haarle Boys 7, aanvang 10.30 uur. Kom onze vete ranen even aanmoedigen! 2e klasse F: Almelo 3, Enter 2, GFC 2, Haarle Boys 2, Holten 2, MVV 2, PH 3, Rietvogels 3, TVC 2, Twen- the 2. De Zweef 2. 3e klasse F: Borne 3, Haarle Boys 3, Holten 3, Nijverdal 2, Omhoog 2. PH 5. RKSV 2, SOS 2, De Tukkers 2, Wierden 2, De Zweef 3. 4e klasse T: Enter 3, Nijverdal 4, Haarl.e Boys 5, Hector 4, Holten 4, RKSV 3, RV 2, SDOL 2, SOS 4, Twenthe 5, De Zweef 4. 4e klasse S: Enter 5, Enter 4, GFC 4, Haarle Boys 4. Hector 5. Holten 5, RKSV 4, RV 3, SDOL 3, SOS 3, Twen- the 4. 4e klasse R: Almelo 8, Haarle Boys 7, Holten 6, La Première 6, Luctor 6, MVV 7, NEO 6, PH 8, Rietvogels 7, Stevo 6, RKSV 5. De jaarlijkse „Heidewandeltocht", die de W.S.V. „De Trekkei-s" op za terdag, 30 augustus a.s. organiseert zal weer honderden wandelaar-senio ren en junioren, individuelen en in clubverband wandelende deelnemers - naar Holten trekken. Vooral de jeugd is bij dit wandel- sportevenement altijd sterk verte- genwooi'digd en maakt altijd zo'n bij zonder keurige indx-uk in de kleurige wandelpakjes. Er wordt gewandeld over 5, 10. 15, 25 en 40 km. De tocht gaat voor een belangrijk deel langs de bloeiende heidevelden op de Bor- keld. De routes zijn met grote zorg uitgestippeld en leiden de wande laars door 'n px-achtig natuurschoon- gebied. De starttijden zijn: 40 km om 11 u., 25 - 15 km om 14.00 uur en 10 - 5 km om 14.30 uur. Er wordt gestart vanaf het gebouw Irene in de Tuinstraat. Evenals voorgaande jaren zal er een verplichte rust van een half uur zijn bij de uitspanning „De Poppe" aan de Markeloseweg. aug. kindervoorstelling Flipper de dolfijn, a.l. Vrijtfërg "22 en-zaterdag 23. aug. nachtvoorstelling Sex happe ning, 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur, za terdag 18.45 en 21.15 uur, zondag 18.45 en 21.15 uur, nachtvoorstelling 23.30 uur, middagvoorstelling 15 uur. Luxor theater, Brink, tel. 18662. Donderdag 21 tot en met woensdag 27 aug. Loving feeling, 18 jr. Zater dag 23 aug. nachtvoorstelling Strip poker, 18 jr. Zondag 24 aug. middag voorstelling Laredo, stad zonder wet, 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur, za terdag 13.30, 21 en 23.30 uur, zondag 14, 16, 18.30 en 21 uur. EXPOSITIES Openbare Leeszaal, tel. 13506. Foto's van Gerard Brouwer uit Apel doorn. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur, zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. Arsenaal, Mariakex-k, Grote Kerk hof. Vrijdag 22 aug. 19-21 uur, zater dag 23 aug. 10-17 uur Antiekmarkt. Trog Art. Hofstraat 2 Expositie Martin Tissing: gouaches aquax-ellen, litho's. Geopend werkda gen van 14-18 uur tot 7 september 1969. Torenbeklimming van de Grote kerk Tot en met 13 september dagelijks van 9-12 en 14-17 uur. Zondags geslo ten. Rondvaarten door Rederij Scheers, tel. 15914. Afvaart Welle. Deventer-Gox-ssel v.v. behalve maan dag en vrijdag. Vertrek Deventer Welle: 10. 12, 14 en 16 uur. Vertrek Gorssel Houtwal: 11.15, 13.15, 15.15 en 17.15 uur. Deventer-Bronkhorst v.v. donderdag 21 aug. Vertrek Deventer Welle 10 uur. Deventer-Lochem v.v. woensdag 27 aug. Vertrek Deventer Welle 10 uur. Deventer-Doetinchem v.v. dinsdag 26 aug. Vertrek Deventer Welle 9 uur. Vliegveld Teuge, De Zanden 15, tel. 05763 - 200. Parachutespringen (alleen bij goed weer) op zaterdag en zondag tot 11 uur en 's avonds teggp zonsonder gang Rondvluchten dagelijks 9-18 uur tel 05712 - 1481. Museum De Waag, Brink. tel. 14556 Tentoonstelling van mechanisch speel goed uit de tweede helft van de vori ge eeuw. Tot en met 15 september. Openingstijden: dagelijks van 10-12.30 en 14-17 uur. zondag 14-17 uur. Muntentoren. Achter de Muren - Zandpoort, oorr. adres en inl. VVV, tel. 16200. Vanaf 20 aug tot en met 4 septem ber expositie Prentpraat. Litho's en andere grafische prenten benevens modellen van het maken hiervan. Geopend dagelijks 10-12 en 14-17 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur, woens dagsavonds 19-21 uur. Molenstempeltocht Voor oud en jong een boeiende tocht langs 20 molens rond Deventer. Ge schikt voor auto. motor, bromfiets en fiets. Verkrijgbaar bij de VW De venter a f 1.50 tot eind september. Hebt u al pebruik gemaakt van de VVV-geschenkenbon. Zó gemakkelijk voor u! ALMELO Varossieau Dn vr.. ma., di. en wo. aanv. 2.30 uur Onstuimige begeerten. 18 jr. Do., vr.. ma., di. en wo. aanv. 8 uur Techniek der liefdeskunst. 18 jr. Za. aanv. 6.45 en 9 uur en zo. aanv. 4.45. 6.45 en 9 uur Techniek der lief deskunst, 18 jr. Zaterdagnachtfilm, aanv. 23.15 uur Onstuimige begeerten, 18 jr. Zondagmatinee. aanv. 2.30 uur De koning der Zuidzee, 14 jr. Cinema Palace Donderdag tot en met woensdag Mrs. Robinson's minnaar, 18 ir. Zaterdagnachtfilm Nudi stenparadijs, 18 jr. Aanvangstijden: do. tot en met wo. 2.30. 6 45 en 9 uur. zondag 2.15. 4.30. 6.45 en 9 uur, zaterdagnacht 11.18 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3