SINT-JAPIK SLOOP ais vreugde-uiting voor het gewonnen graan Indeling van de jeugd vanHolten Gezelligheidsrit Gebr. Zoetfarood prodsktis- personeel Halve eeuw op de weg Werkloosheid mannen tot minimum gedaald met hersengymnastiek Gebr. Wansink Goede oogst op Meermanskamp Z.C. „TWENHAARSVELD' eerste bij zwemvierkamp méJL. Zaterdag-Competitie 1969-1970 Hollen A ingedeeld in de Hoofdklasse Uitslagen Hector-toc rn ooi 10 augustus Cl n bkampioenschap Z.C. Twenhaarsveld Onttrekking openbaar verkeer weggedeelten naar E8 Vraag stijgt nog steeds Jeugd- sportwedstrijden om Frits-PauIe-cup Duif' gebr. Willems 1ste vanaf Neufvilles Holten 1 naar G. J. Praas-toernooi Nijverdal Deelname had beter gekund Martha Gerbers en ploegleider Ter Wolde ontvingen plaquette VOLLEYBAL start gedeeltelijk Zilmeta r~ planten en bloemen „MARJO's nOEMENMAGAZlJN' Vaessen Schoemaker Go Kunstslofemballage N.V. Vrijdag 15 augu^ i .i-:.) De actie van de Holter boeren, die rogge zaaiden»op',Meermans kamp" het toekomstige sportpark van Holten, is geslaagd. Het graan is de afgelopen twee dagen door de Fa. Dijkink met de com bine gemaaid. De opbrengst die, na aftrek van de kosten, ten goede zal komen aan de voetbalvereniging „Holten", bedraagt 23 a 24 ton zaad en 1875 balen stro, die door de Mengunie N.V. zijn aangekocht. Deze heeft 't stro inmiddels al gedistribueerd onder de boeren, die daar om verlegen waren. De rogge moet gedroogd worden. Wat de netto-opbrengst in geld zal zijn is thans nog niet bekend, maar dat zal wel spoedig bekend worden wanneer alles is afgerekend. Als een sportieve en symbo lische vreugde-uiting wordt door de supportersvereniging van de v.v. „Holten" in samen werking met de Holterboeren, die door hun daad 'n voorbeeld stelden, op woensdagavond, 20 augustus een z.g. St. Japiksloop gehouden vanaf het oude voet balterrein. in het Sportdal naar De laatste balen stro wor den van „Meermanskamp" afgevoerd. „Meermanskamp"het toekom stige sportpark, en vervolgens naar het Stationsplein, waar de finish zal zijn. Iedereen kan meedoen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Men wil hier mede de gedachte levendig hou den hoe het was en hoe 't is als over enkele jaren de nieuwe sportvelden en entourage klaar zijn Sint Japik, afgeleid van Sint-Jaeob, naar de apostel Jacobus, valt op 25 juli en is het begin van de rogge- oogst. Tegenwoordig, met de steeds De combine oogst de rogge op het toekomstig sportpark Meermanskamp verder schrijdende mechanisering van de landbouw, is de periode van de rogge-oogst veel langgerekter, zo dat de initiatiefnemers het nog wel aangedurfd hebbn om de St. Japik- loop op 20 augustus te houden. Mis schien zal in de datum de volgende jaren nog wel verandering komen. Het sportieve element hai-dlopen zal ieder jaar terugkeren. De lengte van deze prestatieloop is plm. 4'/i km. Zij vindt o.a. plaats langs de voet van de Holterberg. De prijzen bestaan uit een wisselbeker en andere bekers en medailles. De wisselbeker is beschikbaar voor de eerstaankomende Holtenaar. Een ex tra medaille is beschikbaar voor de eerstaankomende dame. De start vindt plaats om half acht. Opgave voor deelname tussen 18.45 en 19.15 uur in het Sportdal. Deelnemers bui ten Holten dienen zich tot woensdag. 20 augustus telefonisch te melden hij de heer J. ten Velde (telefoon 05483- 1850). De prijsuitreiking zal na afloop plaats vinden in de kantine in het Sportdal. De K.N.V.B. afd. Twente heeft de indelingen voor het komende seizoen bekendgemaakt. De voetbalvereni ging Holten zal het komende seizoen met liefst acht jeugdelftallen deel nemen aan de competitie, terwijl één elftal in de leeftijd van 8 tot; 10 jaar, de zg. kleine „pups" zal deelnemen in een onderlinge competitie met verenigingen uit Nijverdal en Rijssen. De indelingen zijn als volgt: A- elftal in Hoofdklasse B, leeftijd 16-18 jaar: Borne A. Borne; DOS '37 A, Vriezenveen; GFC A. Goor: Haaks bergen A. Haaksbergen; Holten A. Hollen; HSC A, Haaksbergen; La Hollen 2 - Markelo 2 3-2 Holten 4 - Enter 4 Enter 4 n.o. Holten 4 naar volgende ronde. Holten 5 - Hoeve Vooruit 3 1-1 Hoeve Vooruit 3 na strafschoppen winnaar. Programma Hector-tournooi Zondag 17 augustus Holten 2 - Boelcelo 1 14.35 uur Holten 3 - Rood Zw. 2 11.25 uur Holten 4 - Enter 5 13.55 uur Trainingstijden De trainingen van de jeugdleden, welke weer onder leiding staan van onze jeugdtrainer, de heer Fr. Paule. zullen in de komende week weer van start gaan. De indeling hiervan is als volgt: Dinsdag 19-8-'69 5-6 uur pupillen tot 10 jaar. Dinsdag 19-8-'69 6 - 7 uur pupillen 10 tot 12 jaar. Woensdag 20-8-'69 6 - 7 uur c-pupillen 12-14 jaar; woensdag 20-8-'69 7-8 uur b-junioren 14-16 jaar; woensdag 20-8- '69 8 - 9 uur: selectiegroep junioren. De namen van de spelers, die in bovenstaande groepen zijn ingedeeld, zullen in het kastje bij Beltman wor den bekend gemaakt. Nieuwe leden zijn natuurlijk van fcarle welkom en kunnen zich ver joegen bij de trainer. Première A, Almelo; Oldenzaal A, Oldenzaal; Oranje Nassau A, Almelo; Quick '20 A, Oldenzaal; Rietvogels A, Almelo; Vroomsh. Boys A. SSS A. Almelo; Vroomshoopse Boys A, Vroomshoop. Bl-elflal, leeftijd 14-16 jaar: DES B. Excelsior B, Haarl. Boys B, Hol ten B, Hulz. Boys B, Nijverdal B, SOS B, Spc. Rijssen B, SVVN B VESOS B, De Zweef B. B2-elftal: DES B2, Enter Vooruit B2, Eversberg BI, Excelsior B2, Ex celsior B3, Haarl. Boys B2, Holten B2, RKSV BI. Rijssen Vooruit Bl, SDOL Bl, Spc. Rijssen B2, De Zweef B2. Cl-elftal, leeftijd 12-14 jaar: Achil les '12 C, Hengelo; Almelo C, Al melo; Excelsior C. Rijssen; GFC C, Goor; Hengelo C. Hengelo; Heracles C. Almelo; Holten C, Holten; NEO C, Borne; Oranje Nassau C, Almelo; PH C, Almelo; Rietvogels C, Almelo. C2-elftal, leeftijd 12-14 jaar: Ben- telo Cl, Blauw Wit Cl, Bornerbroek Cl, Enter Cl, Enter Vooruit Cl, Hec tor Cl, Holten C2, Rood-Zwart Cl, Twenthe Cl, WW Cl. C3-elftal, leeftijd 12-14 jaar: DES Cl, Enter C2, Enter Vooruit C2, Ex celsior C4, Haarl. Boys C2. Holten C3. Rijssen Vooruit Cl, SOS Cl, Sps. Rijssen Cl, SVVN C2, de Zweef C2. Pupillen Dl en D2, leeftijd 10-12 jaar: DES Dl. Eversberg Dl. Excel sior Dl. Haarl. Boys Dl, Holten Dl. Holten D2, Nijverdal Dl, SDOL Dl, SOS Dl. SVVN 1, VESOS Dl, de Zweef Dl. De indeling van de kleine „pups" in de leeftijd van 8 tot 10 jaar is nog niet bekend. Het bestuur van de Z.C. „Twen haarsveld" verzoekt ons mede te de len, dat de jongens en meisjes, die deelnemen aan de clubkampioen schappen woensdagavond om 18.15 uur gereed moeten staan, zodat op tijd kan worden gestart. Dit in ver band met de al vroeg invallende duisternis en in tegenstelling met eerdere berichten. In verband met de aanleg van de Holland-Twenteroute, de z.g. E8, zijn in deze gemeenten gedeelten van de Stationsweg (Dijkerhoek)de Rol- weg, de Vrijbroeksweg, de Gasthuis- weg, de Grooteboersweg en de Beu- sebergerweg komen te vervallen en vervangen door nieuwe wegen. In verband hiermee is het noodzakelijk de vervallen weggedeelten aan het openbaar verkeer te onttrekken, zeg gen B. en W. in een voorstel aan de raad. Aangezien Rijkswaterstaat de ver vallen weggedeelten heeft vervan gen is het noodzakelijk aan deze nieuwe wegen de bestemming „open bare weg" te geven. Hieronder is tevens begrepen een nieuw aange legde verbindingsweg tussen de Sta tionsweg en de Berkendijk in de ge meente Bathmen met een zijtak in zuid-oostelijke richting ter ontslui ting van één perceel grond. Het col lege acht het niet noodzakelijk deze onverharde zijtak te bestemmen tot openbare weg. omdat het hier om één perceel gaat. Mocht dit ter zij ner tijd in ruilverkavelingsverband alsnog noodzakelijk blijken, dan kan zulks alsdan nader worden bezien. Het transportbedrijf Oolbekkink en Zn, Kolweg herdacht zaterdag 9 augustus z'n 50-jarig bestaan. Tijdens een druk bezochte receptie in Dorpshotel „Hofterman" kwamen zeer velen o.a. burge meester mr. W. H. Enklaar gelukwensen. 's Avonds bracht de Holtense muziekvereniging (met drumband) een serenade. Voor de vele hon derden p.k.'s was het zaterdag 'n volstrekte rust dag. Op de foto het wagenpark door het perso neel extra „opgepoetst" voor de grote garage aan de Waagweg. De geregistreerde arbeidsreserve is in het gewest Deventer ge durende de maand juli gedaald van 465 op 388, hetgeen slechts 1.6% is van de mannelijke afhankelijke beroepsbevolking. Het is tevens 116 werklozen minder dan het vorige jaar in dezelfde maand toen het aantal 504 mannen bedroeg of 2.2%Vooral in de gemeen te Raalte was de vermindering heel sterk n.l. van 87 op 38. De af genomen werkloosheid moet vooral worden toegeschreven aan de vlotte wijze waarop de jeugd, die de school verlaten heeft, ondanks de vakantie, in het arbeidsproces werd opgenomen. Hieruit blijkt, naast het groot aantal nog openstaande personeelsaanvragen, de grote behoefte aan arbeidskrachten. Vooral in de bouw- en in de metaalnijverheid is de daling van de werkloosheid opmerkelijk. Op vallend is ook de relatief grote vraag naar administratief personeel. Bij de vrouwen is de werkloosheid gestegen. Opmerkelijk is hier, dat deze stijging veroorzaakt is door de inschrijving van onder wijzend personeel, vooral kleuterleidsters. De sportdag, welke de jeugdcom missie van „Holten" jaarlijks voor de aanvang van de nieuwe competi tie zal organiseren, vindt plaats op a.s. zaterdag 23 augustus 1969 in het sportdal. De aanvangstijd is bepaald op 10 uur. De onderdelen, welke zijn samengesteld op advies van onze trainer, de heer Fr. Paule, zijn als volgt: hardlopen, dribbbelen met bal om paaltjes, doelschieten op de goal, welke verdeeld is in vakken, verschie ten, ver-ingooien, penalty schieten met keeper in de goal, hindernisloop technische oefening. De indeling der groepen zal ge schieden volgens leeftijd, zodat er dus 4 groepen zijn. Voor elke groep zijn er 3 prijzen beschikbaar, n.l. Ie prijs beker, 2e en 3e prijs medaille. Het jeugdlid, dat in totaal op de di verse onderdelen de beste prestatie verricht, komt voor één jaar in het bezit van de prachtige „Frits Paule Cup", welke thans in het bezit is van Herman ten Velde. Verdeeld over de gemeenten in het gewest ziet het werkloosheidscijfer er als volgt uit. Tussen haakjes de cij fers van de vorige maand, absoluut en in procenten: Deventer 300 18°/o (311 19°/oBathmen 4 1.0% (ge lijk gebleven), Diepenveen 22 1.3% (26 1.6%), Holten 10 - 1.1% (15 1.7%), Olst 14 0.8% (22 1.2%), en Raalte 38 1.4% (87 3.3%), in het gewest 388 1.6% (465 1.9%), in de provincie 4788 2.4% (4169 2.1%), in het rijk 47016 1.6% (42063 1.4%). In de overige rayons van de ai-- De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam voor de een na laat ste, vlucht met 92 jonge duiven deel aan de wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand 156 km. De duiven werden om 8.40 gelost. Aankomst eerste duif van g,ebr. Willems 13.03.32. Laatste duif 13.29.45. De volledige uitslag was: 1, 5, 15, 16 Gebr. Willems. 2, 4, 9 W. Aaftink, 3, 11, 17 H. van Beek, 6. Gervedink Nijhuis 7. H. J. ten Vel de 8. G. Bekkernens, 10 en 13. H. Wansink, 12 L. Gazan, 18. G. J. Schuiterd De Bergvliegers zijn door verschil lende omstandigheden o.a. atmosfe rische toestanden, veel jonge duiven kwijt geraakt zodat er nog maar weinig op de hokken zijn. -M-- Het le elftal van Holten begint zon dag haar oefenprogramma met deel name aan het Praas-toernooi, waar aan eveneens deelnemen SOS, SDOL Haarlese Boys, Ommen, Sallandia en Nijverdal. De tegenstander van Hol ten is Bentelo, daar Rijssen Vooruit (de oorspronkelijke tegenstander) zich heeft teruggetrokken. Indien Holten 'de eerste wedstrijd wint, moet zij op zondag 24 augustus spe len tegen de winnaar van de wed strijd SallandiaNijverdal. Op zondag 31 augustus speelt Hol ten een uitwedstrijd tegen de 3e klas- ser Rolde, waarbij tevens de A-junio ren een wedstrijd spelen tegen Rolde A. Bovendien worden er in de week nog enkele oefenwedstrijden ge speeld, waarvan de eerste zal plaats hebben op a.s. donderdag 21 augus tus tegen Nieuw-Heeten. Plaats en tijd zijn nog niet bekend. De opstelling voor a.s. zondag is als volgt: Doel: J. G. Deijk; achter: G. Soer, G. Paalman, G. M. Markvoort, J. H. Brands; midden: H. J. Hommes en S. Meinsma; voor R. den Heyer, J, Veneklaas, A. Reilink, G. G. Kuiten- berg. Reserves: J. W. Nijenhuis, KI, Broersma. Het vertrek is bepaald om 13.15 u vanaf de Smidsbelt met personen wagens. beidsbureaus in Ovërijssel bedroegen de cijfers over juli: Almelo 526 2.1%, Nijverdal 97 1.0%, Emmel- oord 162 2.1%, Steenwijk 176 2.6%, Enschede 1598 4.0%, Harden- berg 395 3.9%, Hengelo 404 1.4%, Kampen 222 2.4%, Dronten 18 0.6%, Oldenzaal 355 2.8° o en Zwolle 447 1.9%. De geregistreerde arbeidsreserve en de vraag in enige belangrijke be roepsgroepen in het gewest Deven ter is als volgt (aanbod-vraag): bouwvakarbeiders 24 - 72, metaalbe werkers 77 - 240, textielarbeiders 2 - 15, levens- en genotmiddelenarbei ders 5 - 96, kantoorpersoneel 29 - 99, personeel in algemene dienst (inclu sief losse arbeiders) 26 - 41, overige beroepsgroepen 74 - 156, totaal man nen 388 - 719, waarvan tot en met 18 jaar 88 - 340, 19 jaar en ouder 300 - 379 De deelname aan de gezelligheids- rit, die de MAC „De Holterberg" za terdagavond organiseerde was niet zo groot. Waarschijnlijk had men, o.a. in verband met de bouwvakva kantie, niet het goede tijdstip geko zen en heeft ook de warmte afbreuk gedaan aan de animo. Niettemin werd het voor de inzittenden van de 26 deelnemende auto's en voor de ene bromfietsbestuurder, met duo passagier, toch een gezellige rit, die nogal wat moeilijke vragen opriep. Er waren tien controles tijdens de tocht die kris-kras door de gemeen te Holten liep en bij iedere controle moesten de bestuurder of zijn of haar medepassagiers een handeling verrichten of vragen beantwoorden. Enkele van de vragen: Hoe hoog is de Dom te Utrecht (110 m), hoeveel benzine (Pam-super) ontvangt men voor f 10.' (16.67 1.), welke is de in houd van twee geparkeerde tank wagens? (11.200 1.), hoe zwaar weegt' de BMW-motorfiets (157 kg) en wan neer werd de stoomfiets uitgevonden (honderd jaar geleden: 1869). Er wa ren geroutineerde puzzelrit-rijders, die op verschillende van deze vragen wel een antwoord hadden. In café „De Biester" werden door de heer J. M. Wansink, die met zijn medebestuurders de rit had uitge zet, met een dankwoord aan de controleurs, de prijzen uitgereikt. De uitslag was: 1. J. Manenschijn en H. Vorkink, Holten (touringcartocht 2 pers. naar KÖnigswinter)2. D. J. Denneboom. Harfsen (rollade); 3. G. Jansen. Holten (taart): 4. J. Paalman, Holten (krentenbrood) 5. F. Haan. Holten (krentenbrood). Tijdens d-e woensdagavond in het natuurbad „Twenhaarsveld" gehou den zwemwedstrijden in de recreatie ve sector van de Kon. Ned. Zwem- bond, de KNZB, behaalde de A- jeugdploeg van de ZC Twenhaarsveld. de le prijs, waardoor Martha Ger bers, de jongste zwemster van de A- ploeg. en ploegleidster II. ter Wolde, een mooie verzilverde plaquette in ontvangst konden nemen. Aangemoe digd door tientallen supporters werd deze avond een zeer spannende strüd geleverd tussen AZC. Apel doorn, OKK, Eerbeek, de ZC Drum men en de drie ploegen van de ZC Twenhaarsveld. Na 6 afstanden leidde ZC Brum- men (19 punten), gevolgd door AZC (14) en OKK en ZCTw. (beide 13 p.) Na 12 nummers stond ZC Twen haarsveld op de tweede plaats, om nu 18 nummers op de eerste plaats te komen. Na 24 individuele zwem- nummers was de stand 1 ZC Twen haarveld 74 p„ 2 ZC Brummen 67 p., 3 AZC 52 p. en 4 OKK 43 p. De estafette 12 x 25 meter vrije slag voor jongens en meisjes bracht een duidelijke overwinning voor de Holter ploeg, zodat men uiteindelijk met 10 punten voorsprong op Z.C. Brummen eindigde. Na afloop kregen alle deelnemers een dikke sinaasappel aangeboden door de ZC Twenhaarsveld. Van ZC Twenhaarsveld behaalden een eerste prijs: A-ploeg: Gerda Boode, Egbert Wis- sink, Jannie Wansink. Gerard Wil lems, Ans Aaftink, Rinus Nieuwen- huis, Gerrie Kalfsterman, Dick Meu- leman, Lammie Stoffer. Karin Hoeven. Jan ter Harmsel en Gerie den Bouwmeester. B-ploeg: Henriëtte Nijkamp. Een tweede plaats behaalden: A ploeg: Wieke de Vries. Martha Ger bers, Frank van den Berg, Paul Wansink. B-ploeg: Rikie Brinkman en Fred. Lantzendorffer. Een derde plaats behaalden: ploeg: Erna Fransen, Albi-echt Bul- sink. B-ploeg: Jan Gerrit Gerritsma, nie Meesterberends, Henk Wegstapel Ans Bose Ongè van der Harst. Ma- rietje Loman en Joost Jalink. C Ploeg: Ineke Vukkink. De jongens B-ploeg behaalde in de estafette de derde plaats. De afdeling Volleybal van de Sport vereniging ..Bato" onder leiding van de heer Lukkien begint donderdag a.s weer. De afdeling jeugd-voHev- bal. onder leiding van Rein Brouw start echter nog niet. Deze datum wordt nog nader bekend gemaakt. SLAATJE SLAATJE Elke dag volop VERSE GROENTE als: bloemkool - sla - andijvie - worteltjes enz. enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING: Een kilo heerlijke zoete druiven 1,55 Een blik appelmoes (goudreinetten) 0,69 Een literblik perziken 1,35 Volop handappels en peren EXTRA WEEKAANBIEDING: Maandag, een kilo uien ƒ0,39 Dinsdag, een zak rode kool 0,39 Woensdag,een komkommer 0,39 Donderdag, een kilo andijvie 0,39 Vrijdag, een kilo bieten 0,39 STATIONSSTRAAT 11 TELEFOON 1216 LEPELREK. I handig sterk hygiënisch ALLEENVERKOOP VOOR HOLTEN: Praktisch allemaal terug van vakantie. Het normale leven van elke dag komt weer op gang. Bij het normale leven van elke dag ho ren bloemen van „MARJO". Ze geven er extra fleur aan. Wij hebben weer in voorraad diverse duurder en goedkoop maarkwali teit *Ruime keuze voor het aai vensterbank. Vrijdagavond halen we men voor het weekend. Doe uw voordeel in «'uilen ran uw erse snijbloe- adres voor bruidswerk Ruilverkavelingswet 1954 RUILVERKAVELING „HOLTEN-MARKELO" Toepassing artikel 48. De Plaatselijke Commissie voor de ruilver kaveling ..Holten-Markelo", per adres Ge meentehuis Holten deelt mede, dat op grond van het bepaalde bij artikel 48 der Ruilverkavelingswet 1954 eigenaren en ge bruikers van tot de ruilverkaveling „Hol ten-Markelo" behorende onroerende goede ren geen handelingen mogen verrichten, noc hdie handelingen, welke door een nor male bedrijfsvoering worden geëist, ach terwege mogen laten, indien daardoor de waarde van hun onroerende goederen zou veranderen, tenzij hun daartoe op schrif telijk verzoek door de Plaatselijke Commis sie toestemming is verleend. Onder deze handelingen wordt onder meer verstaan het BOUWEN EN VERBOU WEN VAN WOONHUIZEN, BEDRIJFS GEBOUWEN (KIPPENHOKKEN, VAR- KENSSCHUREN enz. inbegrepen), het KAPPEN VAN HOUTGEWAS, het aan leggen van drainages, het scheuren van grasland, het inplanten of rooien van fruit bomen, het storten en/of ontgraven van specie, andere wijzigingen in de cultuur toestand en de waterbeheersing enz. Ook veranderingen, welke van invloed zijn op de natuurwetenschappelijke of land schappelijke waarde van de onroerende goederen kunnen worden aangemerkt als waardeveranderingen in de zin van artikel 48 der Ruilverkavelingswet. Overtreding van het bepaalde in genoemd wetsartikel is strafbaar met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling „Holten-Markelo" V_ WAAGWEG 10 TELEFOON 1639 Wij vervaardigen kunststofverpakkingen voor de levensmiddelenindustrie Door de snelle stij ging van de vraag naar onze produkten hebben wij plaats voor Mannen van 18 jaar en ouder, die in 3-ploegendienst wil len werken, kunnen dagelijks aan ons bedrijf alle gewen»- te inlichtingen krijgen.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3