Veel nieuw platenwerk van diverse Motown-groepen en van Lenny Kuhr OPRUIMING jeboman Meer en betere huizen Maken aardappelen dik? Waar gaan wij heen Maak uw eigen kapsel benauwde uurtjes in B.B.-zeugen D.K.W. Junior m Bij wijze van proef Fietsen op beperkte schaal weer in reizigerstreinen Duif G. Steunenberg eerste uit Tours Holten blijft in 4 H der KNVB LAND- EN TUINBOUW Culturele agenda Donderdag 17 juli H. ROELOFS onkruid- bestrijding JEBO-depot C. KLEUN HESSELiNK nuchtere stierkaiveren Kreidler Florett 19S6 OPEL REKORD NASI EN BAMI Vtm&g M juli 1969 NS heeft onlangs het vervoer van fietsen en brommers met rei zigerstreinen stopgezet. De steeds scherper afgestelde dienstrege ling en de kortere stoptijden op de stations brachten de noodzaak met zich mee dit yefvper.;ya,n de reizigerstreinen te weren. Alleen op die wijze kan een goede treinenloop gewaarborgd worden. Door uitbreiding van de seizoenregeling met rijwieltreinen werd echter rekening gehouden met het belangrijkste deel van dit ver voer. Het risico van vertraging en dus verstoring van de treinenloop is niet voor alle stations gelijk. Naar aanleiding van de vele reac ties, waaruit overigens veel begrip sprak voor de maatregel in zijn algemeenheid en na overleg.met de Koninklijke Nederlandse Tou- ristenbond AN vVB, is onderzocht waar en met welke beperkingen voorlopig een oplossing kon worden gevonden zonder een goede uitvoering van de dienstregeling in gevaar te brengen. Als resultaat hiervan kunnen bij wijze van proef van 15 juli tot 16 september op beperkte schaal weer fietsen met reizigerstreinen worden verzonden. Bromfietsen moeten helaas uitgesloten blijven, deze kunnen al leen met rijwieltreinen worden vervoerd. Het spreekt vanzelf, dat om de goede loop van de treinen te waar borgen, een aantal beperkingen moe ten gelden. Deze zijn: 1. De reiziger zal zelf zijn fiets moe ten laden, lossen en zonodig over laden. Hij zal daartoe tijdens de reis dicht bij de bagageruimte dienen plaats te nemen, de trein kan immers niet wachten. 2. De openstelling is beperkt tot het vervoer van en naar 'ca. 72 sta tions, soms alleen met bepaalde treinen; dit is op grond van de dienstregeling en d.e drukte van de trein bepaald. 3. In de spitstijden zijn in de reizi gerstreinen fietsen altijd uitgeslo ten, namelijk: maandag t/m vrijdag: voor 9.30 uur en van 15.30 tot 19.00 uur zaterdag: voor 14.00 uur zondag: na 15.30 uur 4. Vervoer met. de reizigerstreinen is uitsluitend toegestaan voor afstan den tot en met 40 km. De speciale rijwieltreinen voorzien voornamelijk in lange afstands vervoer. Met de reizigerstreinen wordt het korte afstandsvervoer enigermate geholpen. NS is er zich van bewust, dat zij met de geboden oplossing niet aan alle verlangens voldoet, doch vertrouwt, dat voor de beperkingen begrip zal bestaan. Voor het welslagen van de te nemen proef is de volle medewer king van de reiziger noodzakelijk, in het bijzonder bij het zo snel mogelijk [laden en lossen. Indien de proef zou slagen, zal van jaar tot jaar afhankelijk van de dienstregeling beoordeeld moeten worden of en in hoeverre aanpassing aan gewijzigde omstandigheden nodig fis. De directie van NS is onder de druk van de protesten gedeeltelijk gezwicht. Voor onze gemeente heeft deze maatregel, by wijze van proef, geen betekenis. Ook de rijwieltreinen zullen in Holten niet stoppen. Onze vele zomergasten zullen hun rijwie len naar en van Deventer of Almelo moeten bevrachten, naargelang vanuit welke richting zij hier arrive- Wij hopen, dat het gemeentebe stuur en de vyv hot volgende jaar het begin van het vreemdclin- genseizoen flink bij NS aan de bol zullen trekken om te bereiken, dat in ieder geval de rijwieltreinen in Hol ten zullen stoppen. Het is toch te gek, dat dit nu niet reeds het geval is. Stations naar en van welke liet 'ervoer van fietsen ,mct reizigers treinen mogelijk is. Alkmaar jAlmelo Amersfoort A'dam Amstel Apeldoorn Arnhem Assen Bergen op Zoom loxmeer Breda Delfzijl Deventer Diei-en-D. Doetinchem Dordrecht Driebergen-Z. Ede-Wageningen Eindhoven Emmen Nunspeet Enkhuizen Nijmegen Enschede Nijverdal Geldermalsen Ommen Goes Oss Gouda Putten Groningen Roermond Den Haag SS Roosendaal Haarlem Rotterdam CS Hardenberg Ruurlo Harderwijk Sittard Harlingen Sneek Heerenveen Staveren Heerlen Steenwijk Den Helder Tilburg Helmond Utrecht CS Hengelo Valkenburg 's-Hertogenbosch V enlo Hilversum Vlaardingen C. Hoogeveen' Vlissingen Hoorn Weert Kampen Winschoten Leeuwarden Winterswijk Leiden Zaandam Lochem Zandvoort Maastricht Zutphen Meppel Zwolle LENNY KUHR Zij kreeg naar aanleiding van haar eerste plaats in het Euro visiesongfestival in Madrid woensdagavond op de Spaanse ambassade de gouden beker van de Spaanse vereniging van Sherry-exporteurs uitgereikt. De postduivenvereniging De Berg- vliegers nam met 65 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Tours (Fr.) over •een afstand van 683 km. Dit was een tweedaagse vlucht. De duiven wer den vrijdagmorgen om 5.30 uur ge lost. De vlucht had echter zo'n snel verloop, dat de duiven vrijdagavond al op de hokken waren. Aankomst eerste duif 15.53.18 uur, laatste duif 17.22.16 uur. De uitslag was: 1. 7, 9, 11 en 14 G. Steunenberg; 2, 6, 12 en 15 L. Gazan: 3. 4, 8 en 18 gebr. Willems: 5 en 19 Joh. Paalman; 10 en 13 G. Veldhuis: 16 en 20 W. Aaftink en 17, 21 en 22 H. J. Aaftink. Ondanks het feit dat we mo menteel in de vakantietijd zit ten, draait de grammofoonpla- tenmotor nog steeds op volle 45 en 33 toeren. Zo verschenen de afgelopen weken vooral op ge bied van elpees enkele interes sante platen. Vooral Tamla Mo town kwam goed voor de dag met als uitschieter een live-op name van The Temptations. Verder maakten The Fortunes een hele l.p. vol, maar voordat we daar enige aandacht aan willen schenken, is onze interes se toch allereerst uitgegaan naar de eerste Philips-langspeel- plaat van Lenny Kuhr. Het zat er natuurlijk wel in, dat Lenny na haar Troubadour-succes op het Eurosong-festival nu op 33 toeren nog eens overduidelijk blijk zou geven van haar kunnen. Dat Is dan nu gebeurd. En zondermeer kan wor den gezegd, dat ook op dit gebied het debuut van Lenny Kuhr veel be loftes inhoudt voor de toekomst. Want „De troubadour" eigenlijk al wilde zeggen, blijkt nog eens duidelijk uit het dozijn luisterliedjes op deze plaat: nl. dat Lenny met haar eer ste song geen eendagsvlieg heeft gelanceerd, maar wel degelijk over wat langere adem blijkt te beschik ken. Hoewel misschien niet alle liedjes op de plaat zo sterk zijn als haar ..eersteling" gaat toch van de hele plaat een soort ondefiniëerbare beko ring uit. Misschien is het de prachti ge stem, misschien ook de weten schap, dat Lenny vrijwel al haar songs zelf schrijft en componeert. Hoe het ook zij, er straalt van haar liedjes een bepaalde poëtische en ro mantische kracht uit, die vorm krijgt door de vertolking ervan. Waarmee we willen zeggen, dat wij met bij zonder veel genoegen naar de eerste l.p. van Lenny hebben geluisterd en we- zondermeer verwachten, dat er nog vele liedjes zullen ontspruiten uit het verfijnde brein van 's Nederland se nieuwste vrouwelijke troubadour. The Temptations Goed, en dan nu The Temptations. Op het Tamla-Motown-label versche nen maar liefst twee l.p.'s en een single van dit vocale Motown-kwar- tet. Allereerst gaat onze voorkeur di rect uit naar de plaat ,,The Tempta tions live at the Copa" omdat op de ze plaat, opgënomen in The Copaca- bana in New York, eigenlijk pas goed de ware sound van The Temptations uitkomt. En dat is daarom zo belang rijk, omdat nog maar al te vaak al lerlei technische kunstgrepen bij stu dio-opnamen worden gebruikt. ..The Temptations live" geeft daarbij met een nog eens een goed beeld van de verfijnde precisie waarmee een Ame rikaanse shof gebracht wordt. Zeer gladjes, bijzonder pro fessioneel en goed ,,getim-ed" wor den de verschillende songs, waaron der ,,Get ready", .You're my eve rything", ,,For once in my life", .Hel lo young lovers" en ,,1'm losing you" gebracht" zoals dat heet. Eigenlijk niet alleen gebracht, maar „vertolkt" Want juist op deze live-elpee blijkt toch wel over welke fabelachtige vo cale kwaliteiten The Temptations be schikken. En juist daarom spreken we liever van „vertolking" van een fijne swingende sound, zonder teveel poespas. De andere l.p. van dezelfde groep heet „Cloud Nine" en telt behalve de titelsong, nummers als „I heard it through the grapevine", de volledige versie (9 minuten en 38 seconden) van „Run-away child, running wild", „Hey girl" en „I need your lovin". Behalve wat nieuwe songs dus ook enkele oudere, die haast in een te technische volmaaktheid op deze toch wel boeiende plaat zijn bijeenge bracht./ En dan is er nog de single „Don't let the joneses get you down", die, alweer in dezelfde Temptati.ons-stijl, in Amerika de toptien zal bereiken en in Nederland misschien net de top-40 haalt. Eigenlijk toch wel jam mer. Mischien zijn The Temptation? iets voor het volgende Grand Gala du Disque Verder verscheen op het Tamla- Motown label ook een live-elpee van Smokey Robinson and The Miracles. Eigenlijk is er niet zoveel verschil tussen deze en vorige groep, zij het. dat Smokey en zijn drie collega's nog meer de weg van de vocale hoge school bewandelen, waardoor een nog hogere artistieke prestatie wordt be reikt. Het blijft alleen de vraag of dit laatste parallel loopt aan de (com merciële) belangstelling. Wat ons be treft niet helemaal, hoewel het, nog- Het eerste elftal van de V.V. „Hol ten" blijft in de 4e klasse H der KNVB. Er is een ogenblik sprake ge weest dat Holten naar de Twentse afdelingen (der KNVB) zou terugke ren, waarin het voor de promotie naar de 4e klasse uitkwam, maar de competitieleider heeft daaraan geen gevolg gegeven. In dezelfde klasse komen uit ABS. Heerde. Heino. Raal- te. Sallandia, üD. Vlugheid en Kracht Wilp. Wijhe. Zwolle en Zwolse Boys (bij toelating). Er trouwen in Nederland per jaar meer dan 100.000 paren. Dat betekent globaal gesproken een jaarlijkse vraagjiaar^ 100-000 wo ningen. Het betekent niet een vraag naar 100.000 niéuwe 'woningen, want de ervaring leert dat voor ongeveer een defd'é^an "deZeA'lrSag kan worden voldaan door een aanbod van bestaande woningen die .vrij komen (i.v.m. overlijden of opname in een bejaardenhuis). Èr gaan jaarlijks 15.000 oude huizen tegen de vlakte, maar wonin gen afbreken betekent nieuwe woningen bouwen. Maar niet alleen het aantal woningen moet toenemen, de bewoners wensen ook meer woongenot, dus meer kubieke meters për woning. Welvaart en sta tus spelen meer en meer op de woningbouwmarkt. In het financiëel overzicht van Eu rowoningen lezen wij dat de beleg gingswaarde van woningen alleen maar omhoog kan gaan. nog afgezien van de geldontwaarding. De jaarlijkse woningproduktie zal in een eenparig Er zijn Nederlanders, in de meeste gevallen de dames, die menen ten behoeve van hun lijn, de aardappelen uit het menu te moeten schrappen. Nu zou men deze opvatting kunnen bestrijden met de stelling: De mees te aardappeleters zijn slank, de meest.e aardappel-onthouders zijn dik, dus maakt aardappeleten slank. Maar zo eenvoudig ligt het nu ook weer niet. Natuurlijk bevatten aardappelen zetmeel en zetmeel ver tegenwoordigt een aantal calorieën. Een normale portie aardappelen (drie stuks) levert 170 calorieën. Een portie macaroni 630 calorieën, rijst 340 calorieën, vier sneden brood 261 calorieën, bonen - erwten 284 calo- DEVENTER FILMS E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 10 t.m. woensdag 16 juli De langste dag (14 j.) Zon dag 13 juli. middagvst. Sjors en Sjimmie en de gorilla, Ned. jeugd film (a.l.) Woensdag 16 juli vakan tiematinee De Hofnar met Danny Kaye (a.l.) Aanvangstijden: dagel. 20.(10 u., za. 20.00 u.. zo. 14.00. 16.00 en 20.00 u wo. 14.30 en 20.00 u. Cinema Palace, Lange Bisschopstr., tel. 11100. Donderdag 10 t.m. woens dag 16 juli The Party (a.l.) Vrijdag 11 t.m. woensdag 16 juli, middag- voorst. Thunderbirds are go (a.l.) Vrijdag 11 en zaterdag 12 juli, nachtvst. Chinese avonturen in China (a.l.) Aanvangstijden: dagel. 20.00 u., za. en zo. 15.00, 18.45 en 21.15 u., middagvst. 15.00 u., nacht voorst. 23.30 u. Luxor Theater. Brink, tel. 18662. Donderdag 10 t.m. woensdag 16 juli Sissi, keizerin en moeder (a.l.) zaterdag 12 juli nachtvst. Gevaren der liefde (18 j.) Zondag 13 juli. middagvst. De laatste grens (14 j.) Maandag 14 juli, kindermatinee Charlie Chaplin cocktail (a.l.) Dins dag 15 juli, kindermatinee Opstand in Fruitland (a.l.) Woensdag 16 juli ldndermatinee De zeepkistenrace (a.l.) Aanvangstijden: dagel. 20.00 u. za. 18.30. 21.00 en 23.30 u., zo. 14.00, 16.00, 1830 en 21.00 u., kin dermatinee 14.30 u. EXPOSITIES Openbare Leeszaal, Brink, tel. 13506 etsen van Jaroslava Severov. Ope ningstijden: dagel. 10-17 en 19-21 u., za.avond, zondag en maandag ge sloten Galerie Trog Art, I-Iofstr. 2, tot. 30 juli Tantra-Art. van Ernst Vijlbrief. Openingstijden: dagel. 14-18 u„ vrij. tevens van 19-21u. Torenbeklimming van do Grote Kerk T.m. 13 september, dagel. van 9-12 en 14-17 u., zondags gesloten. Rondvaarten door rederij Scheers Tel. 15914. Deventer-Gorssel v.v. Ver trek Deventer Welle: 10.00. 12.00, 14.00 en 16.00 u. Vertrek Gorssel Houtwal: 11.15, 13.15. 15.15 en 17.15 u. In de maand juli op woensdag en zaterdag een avondrondvaart. Vertrek Deventer .19.30 u. Deventer- Bronkhorst v.v. donderdag 10 juli, vertrek Deventer Welle: 10.00 u. Peventer-Kampen v.v vrijdag il juli vertrek idem: 10.00 u. Deventer- Olst v.v. zondag 13 juli. vertrek idem: 10.00 en 14.00 u Deventer- Zutphen v.v. dinsdag 15 juli. vertrek idem: 10.00 en 15.00 u. Deventer- Arnhem v.v. woensdag 16 juli, ver trek idem9.00 u. Vliegveld, Teuge De Zanden 15, tel. 05763-200. Para chutespringen (alleen bij goed weer) op za. en zo. tot 11.00 u, en 's avonds tegen zonsondergang. Rondvluchten dagelijks van 9-18 u„ tel. 05712-1481. V.V.V. Molenstempcltocht Een tocht langs 20 molens in Over ijssel en Gelderland. Deelnemers kaarten verkijgbaar bij de V.V.V. a f 1,50. Bar Dancings Het Witte Paard, Walstr., hoek Gol- De aardappeLen komen dus gunstig uit de bus. Wat echter belangrijker is, van bovenstaand lijstje zijn de aardappelen en de peulvruchten de enige voedingsstoffen, die naast ca lorieën, ook nog de zo noodzakelijke gezondmakende bouwstoften bevat ten. De gemiddelde portie aardappelen bevat 4,4 gram eiwit, 22 milligram kalk, 7,8 milligram ijzer, 0,29 milli gram vitamine B 1 en B 2. 2,7 gram anti-bellagra vitamine en 50 milli gram vitamine C. Is het een wonder, dat hele volks stammen zich letterlijk in lev.en heb ben kunnen houden, -alleen omdat hun hoofdvoedsel uit aardappelen be stond? En over dik maken gesproken: een ons chocolaatjes bevat 550 calo rieën, een ons kaas 345 calorieën, een ons koekjes bij de thee 460 calo rieën. Nee, als u uw lijn wilt sparen, en toch het volle genot van uw aardappelmaaltijd niet wilt missen, kies dan uw aardappelen met zorg. Witschillige aardappelen hebben een lager zetmeelgehalte dan rood- schillige. Niet alle witschillige ras sen zijn echter lekker, daarom zult u bij uw groenteman naar de lekke re rassen moeten vragen. Dit zijn in het voorjaar en gedu rende de gehele zomer de Doré en de Lekkerlander. Tegen de herfst ko men daar de Eigenheimer en de Bintje bij. Daarbij is de Bintje wat stijf en de Eigenheimer wat los. Do ré en Lekkerlander staan tussen de ze uitersten in. Beide rassen hebben om te schillen een bijna ideale knol- vorm, zonder diepe putten. Ze heb ben een kostelijke smaak, lenen zich zowel voor koken als voor bakken en zijn bovendien licht verteerbaar. straat, tel. 16959 Tiroler Bar, KI. Overstr. 22, tel 14845 Chez Antoinette, Roggëstr. 10-12, tel. 16630 Tuf Tuf. KI. Overstr. 46, te'. 19656 Maxim Bar. Welle 12, tel. 12054 Funky Twice. KI. Over- straat 87 La Balance. Brink 72. tel. 19277 Safari Club. Gr. Poot. tel. 14976 Saint Tropez. Gr. Over- straat 30, tel. 17984 Walk-in, Gr. Overstr. 65, tel. 19768. ALMELO Varossieau: do. t.m. wo. Techniek der liefdeskunst (18 j.); zaterdag nachtfilm I-Iet bloedritueel der Zombie's (18 j.); zo. en wo. mati nee Niets dan pech (a.l.) Aanv.tij den: do. vrij, ma, di, wo: 2.30 en 8.00 uur, zaterdag: 6.45, 9.00 en 11.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 6.45 en 9.00 uur. Cinema Palace: do. t.m. wo.: Het is een gekke, rare, dolle, dwaze we reld (a.l.) Aanvangstijden: dagel. 2.30 en 8.00 uur. versneld tempo omhoog gestuwd moe ten worden. Er moeten niet alleen méér maar ook betere huizen ge bouwd woi'den. Dit is alleen mogelijk door een hechte samenwerking tussen een groep opdrachtgevers, een groep van financiers, een groep van ont werpers en een groep van aannemers. Een zogenaamd geïntegreerd .woning bouwbedrijf houdt zich bezig met: A.: De aankoop en het bouwrijp maken van gronden; B.: Het ontwerpen van stadswijken; C.: Het ontwerpen van uitgekiende series herhaalbare woningtypen; D.: Het ontwerpen en uitvoeren van financierings-regelingen E.: Het bouwen van woningen, win kelcentra en zonodig andere voorzie ningen: F.: Het exploiteren van gebouwen complexen. De ontwikkelingsmaatschappij Eu rowoningen is daarvan een voorbeeld. Zij is nog altijd een van.de weinigen. Een unieke vorm van flexibele stede- bouw is het plan „Rozendaal" bij Leusden, een woonwijk dicht bij de oude kern van Hamersveld, waarin elfhonderd eensgezinswoningen ge bouwd worden. Men is uitgegaan van de gedachte van de variatie enerzijds en de onverbrekelijke samenhang an derzijds, wat heeft geleid tot een op zet van elfhonderd naar het uiterlijk volstrekt identieke woningen. De in wendige variatie zit in een flexibel bouwsysteem, waarbij de indeling van elke woonlaag op vier manieren kan worden gevarieerd, zodat elk huis vierenzestig (4x4x4) verschillende in delingsmogelijkheden krijgt. Het is 'n experiment in een voor Nederland nieuwe richting. maals, knap zangwerk blijft van Smokey Robinson and The Miracles op deze live-elpee. Edwin en Marvin Tenslotte verschenen ook op het Tamla-Motown-label nog twee lang speelplaten van twee solo-zangers, te weten Edwin Starr en Marvin Gaye. Nou heeft Edwin Starr ons wel kun nen verwonderen met zijn single Twenty-five miles", maar die waardering gaat niet helemaal op voor zijn gelijknamige elpee. Goed, Edwin Starr is 'n goed zanger, die zich op deze plaat evenwel beperkt tot het vèrtolken van vele bestaande songs met zo af en toe een nieuwe er tussen door. Hij doet dat gewoon, zoals dat van zijn achternaam wordt verwacht, en daar blijft het bij. Dat geldt dan ook voor z'n nieuwe single: I'm a strugglin man" (Tamla Motown). Zo iets van: ik worstel en kom boven. Met meer interesse hebben we - ge luisterd naar de elpee „A guy na med Marvin Gaye". Want uiteinde lijk heeft Marvin zijn (hitparade)spo ren al lang verdiend, hetgeen op deze plaat nog weer eens wordt bewezen. Met nog meer interesse hebben we de groeven van de l.p. „Stand" van Sly and The Family Stone gevolgd op het Epic-label. Met een haast brute en agressieve, maar juist daardoor met een eigen solind, geven Sly en zijn familieleden een bijzondere ver tolking van het begrip „soul" met songs als „Stand", „Don't vall me a nigger, whitey" en het ruim 13 mi nuten durende „Sex Machine". Juist door die nieuwe interpretaeie van 'n oud gegeven, slaan we deze elpee hoog aan. Tot slot verscheen op het United- Artists-label weer eens een elpee van The Fortunes. Na lange afwezigheid begon deze Britse groep nog niet eens zo lang geleden weer volop platen af te leveren en niet alleen platen maar ook hits. Deze eerste elpee van de twee periode van The Fortunes geeft daarvan een weerspiegeling met songs als „The idol". „Seasons in the sun" en vele anderen. En eigenlijk bevat deze elpee ook de nieuwste hit van The Fortunes, nl. het inmiddels op single (United Artists) uitgebrach te „Celebration of the year", een zeer zoetgevooisd nummertje, dat het weer helemaal zal gaan doen. The Supremes En nu we het toch over singles heb ben, er is ook weer een nieuwe van Diana Ross and The Supremes. „No matter what sign you are" (Tamla Motown) is de titel, en het moet al gek zijn als deze plaat niet tenmin ste de Amerikaanse toptien haalt. Op hetzelfde Tamla-Motown-label ver schenen nog twee singles, t.w. „Be hind a painted smile" van The Isley Brothers en het van zijn elpee „Ho me cookin" afgehaalde nummer „What does it take" van Jr. and The All Stars. Peter Sarstedt Last but not least verscheen van Pe ter Sarstedt 'n tweede veelbeloven de single: „Frozen Orange" op het United Artists-label. Op datzelfde label kwamen verder nog uit een „oudje" van Bill Haley and The Co mets, nl. „That's how I got to Mem phis", een nieuwe single van Bobby Goldsboro, „lm' a drifter" en dan nog ,,Tme one" van George Martin en zijn orkest. Automatische wasmachines, snelkookpannen. Zo gewassen- zo-droog kleren. Je kunt tegen woordig zo gek niet bedenken of het gaat automatisch, snel, gemakkelijk. Waar we vroeger „uren" over deden denk aan moeders wasbord, of aan de sudderende soepkip daarvoor draaien we nu nog nauwelijks onze hand om. Alleen een knop; En dan gaan we lekker de krant lezen. Tenminste-, als we daar tijd voor hebben, want hoeveel er ook geautomatiseerd is en wordt, de kinderen komen toch om vier uur uit school, en de kaas komt niet vanzelf in de kast. Bovendien zijn wij nu een maal een nijver volkje, en als 't ene wat minder tijd kost, vin den we altijd nog wel iets, dat onze dagtaak vol maakt. Automatisch, gemakkelijk en voor al snel is ons leven. Toch zijn er een paar dingen, die daar nog steeds een beetje buiten staan. Dingen die we, omdat ze zo tijdrovend zijn, soms maar in arrenmoede achterwege la ten. Rokken verkorten is zo'n werk je. Of appeltaart bakken. Of nog even gauw naar de kapper gaan, als man lief meldt, dat hij over één uur site meeneemt. Voor al deze dingen hebben we méér tijd nodig dan we eigenlijk zouden willen. En dan doen we het maar niet. De rok blijft in de kast, er wordt geen appel taart gegeten en dc visite ontvangen we nadat we naarstig en vergeefs hebben geprobeerd ons piekig baar nog enige krul-contouren te geven. Kappers kosten nu eenmaal tijd. En ook al hebben we zelf een droog- kap, dan zijn we toch altijd mins tens drie kwartier bezig, om ons haar gewatergolfd te krijgen. Desondanks is het mogelijk om als er straks ge beld wordt 'n kap-vers hoofd schalks naar buiten te steken. Dankzij het denkwerk van een Deen, die een paar jaar geleden elektrisch voorver warmde rollers uitvond. Deze rollers zijn door eten bijzondere samenstel ling in staat, hun warmte lange tijd op een constante temperatuur te be houden, en zijn zo uitermate ge schikt om haar-zonder gebruik van een droogkap, het kan zelfs op vol komen droog haar een krul te ge ven, die precies even stevig is als een volgens de traditionele methode van wassen en drogen verkregen krulling. Juist die constante temperatuur is het geheim van deze man uit Kalund- borg, die over de gehele wereld gro te successen oogst. Nu kan iedere vrouw haar eigen kapsel in „die benauwde uurtjes" op doelmatige wijze in twintig minuten in orde brengen. Niet meer met krul- spélden haar bed, want ook een op knappertje in de ochtenduren wordt nu een kwestie van minuten. En denk eens aan het gemak tijdens de vakantie: zwemmen is niet langer taboe. begint onze TAL VAN KOOPJES Komt U even kijken? De koffie is klaar. MANUFACTUREN met certificaat. H. MEIJERMAN Eeuseberg 101, tel. 05731-250 Te koop: in goede slaat verkerende B. VV. J. van den Berg, Schuttersweg 11, Holten telefoon 2003 Uw adres voor ridderzuring in weiland, chemische slootreinigiug en alles voor land- en tuinbouw. Rugspuiten te leen. Pannenbakkerstraat 12, Holten Telefoon 2108 Gevraagd: voor de mesterij. H. J. Markelo BERENDSEN Telef. 05731 - 344 Wegens vertrek naar het buitenland te koop goed onderhouden Kolweg 15 - Holten tegen elk aannemelijk bod J. EHREN Noordenbergstraat 21 Holten EIGEN GEMAAKTE met veel vlees KEURSLAGERIJ Kalfsterman

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3