Subsidie voor uitbreiding Bethanie te Dijkerhoek HMY blies vierde wimpel aan Federatie-vaandel Lamp van De Broederschap „tegen oorlog en agressie55 overgedragen Jansen ten grave gedragen herdacht hem De heer Holten met dankbaarheid Besluit fluoridering taak van Staatssecretaris ^aar gaan wij heen? Overlijden raadslid A. Jansen in raad herdacht Goede belangstelling voor gronden in villaterrein „Look55 TENT OP DE BORKELD GAAT WEER OPEN Plechtigheid op Canadese Begraafplaats S" miJnHRRDT'S GOOI NIETS UIT HET COUPE-RAAM Gevaarlijk, voor anderen Geslaagd voor tandarts Opbrengst Roode Kruis-collecte Duif M. Lodeweges eerste uit Orleans OP MUZIEKCONCOURS IN LAREN (G) OPREIS Prettige vakantiebegeleiding (Culturele agenda) Vrijdag 27 ju. 1 Bruint mèt en idmter «Hl beschermt tegen zonnebrand -*111® ..Het streven naar vrede en een beter leven kan, moet verenigd worden in een onweerstaanbare kracht tegen oorlog en agressie. Ontketen een vastbesloten krachtsinspanning, een grotere kruistocht dan de geschiedenis ooit gekend heeft voor een we reld van vrede, vrijheid en gelijkheid." .Deze woorden van nobelprijswin- naar Ralphe Buncke klonken zater dagochtend over de Canadese be graafplaats bij Holten. Ze waren ver vat in een credo van de Wereldfede ratie van Oud-strijders, dat op dat zelfde moment, ter gelegenheid van Wereldveteranendag werd voorge lezen in vijftig andere' landen over de hele wereld. De tekst werd in Holten gelezen door de voorzitter van de afdeling Overijssel van de Bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers, de heer H. W. Holvast. De plechtigheid op de Holterberg was belegd door deWereld Veteranen Federatie en werd o.m. bijgewoond door de commissaris der koningin in Overijssel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, kolonel C. Vreugdenhil, garnizoenscomman dant uit Deventer, burgemeester mr. H. W. Enklaar van Holten, tal van militaire en burgerlijke autoriteiten en veel nabestaanden van gesneuvel de militairen. Het was een indrin gende plechtigheid, tijdes welke en kele spi-ekers aandi'ongen op het voortdragen van het vredesideaal. De Stadacona Band uit Canada bracht tussen de verschillende korte toespraken onder leiding van Cap tain J. F. Mc. Guire koraalmuziek ten gehore. - Tijdens deze plechtigheid waarbij een zeshondertal genodigden en be- lanstellenden aanwezig was, werd ■wrio „La-mp- van de Broederschap aan tie provincie Overijssel overge dragen. Dit symbool van verdraag zaamheid*"^ ve'rbbndehhëi'd, dat op initiatief van een Italiaanse oorlogs weduwe 12 jaar geleden zijn tocht door de wereld begon, zal nu een jaar lang bewaard worden in hel provinciehuis in Zwolle. Het was mevrouw G, Selles-van de Maat. oor logsweduwe uit Hengelo, die zater dagmorgen de lamp uit handen van mevrouw T. Zorge-Bloksma uit Gro ningen in ontvangst nam. Mevrouw Selles plaatste de lamp aan de voet van het grote kruis, waarbij een Ne derlandse een Schotse, een Ameri kaanse en ook een Duitse militair de wacht hielden. Hierna las de heer Th. de Mooij uit Den Haag een boodschap voor van de president van de World Ve terans Federation, de Nederlander W, Ch. J. M. van Lanschot. ,,Het is", zo stond in de boodschap, ,,De rots vaste overtuiging van de Wereld-ve teranen organisatie dat er in de sa menleving geen conflict kan zijn of het kan langs vreedzame weg wor den opgelost, wanneer men maar be reid is de principes van het hand vest van de Verenigde Naties en van de universele verklaring van de rechten van de mens te erkennen en toe te passen." HOOFDPIJN POEDERS Dat het helaas nog steeds nodig is deze waarschuwing met kracht te la- I ten klinken, mogo- blijken uit de vol- I gend,e recente melding in het NS- I rapport: ..Halfweg-Haarlcm Tijdens passeren van trein 2287 werd wachtpost Lidebrug door een uit de trein geworpen bierflesje geraakt. De dienstdoende wachter werd door rondvliegende glasscherven ernstig aan het hoofd gewond". Dit ernstige voorval is voor aanleiding het reizend publiek nog maals te wijzen op het grote gevaar dat aan het achteloos wegwerpen van voorwerpen uit de trein is ver bonden. Een uit het raam geworpen fles je kan een met een vaart van 140 km per uur voortsnellend projectiel wor den. dat dood en verderf kan zaaien onder hen, die zich langs de spoor baan bevinden. Dat kunnen seinhuiswachters, baanwerkers of treinmachinisten zijn, maar ook wachtenden voor over wegen of reizigers in passerende tremen of op perrons. Het. vorig jaar deden zich 6 van dergelijke ongeval len voor, ten gevolge waarvan 4 per sonen werden gewond of aanzienlij ke materiële schade werd aange richt. Reden genoeg om dit andermaal onder de aandacht van het publiek te brengen, hetgeen de komende we ken, zal gaan gebeuren door het op ruime schaal verspreiden van strooibiljetten, onder meer in die treinen, die speciaal voor het ver voer van gezelschappen rijden. Aan de Universiteit van Utrecht •laagde voor tandarts de heer H. ï«Uer te Holten. Namens de Weneld Veteranen Federatie sprak mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke. Hij herinnerde eraan, dat in vijftig landen, omvat tende twintig miljoen oud-strijders, wereldveteranendag 1969 wordt ge houden. In veel landen wordt ook de lamp van broederschap overgedra gen. Dit symbool werd in 1952 voor het eerst in België geplaatst op het Italiaanse oorlogskerkhof Ixelles. In 1954 volgde Frankrijk en in hetzelf de jaar werd ook in Italië een comité opgericht. Zo verbreidde de gedach te zich langzaam over West-Euro pa. Ook in Nederland werd de lamp een stimulans voor vrede. ,,1-Iet is noodzakelijk, dat jonge handen de lamp overnemen. De WVF gelooft, dat oorlogen kunnen worden voorko men. De volkeren zouden elkaar moe ten vinden in vrede en vrijheid. De jeugd kan zich daarbij inzetten om armoede en honger te bestrijden. De tegenstellingen in de wereld zouden verzacht moeten worden", aldus dr. van Ommen Kloeke. Legerpredikant ds. D. M. Vei"- schoor zei, dat er veel lichten in de wereld zijn, maar dat het licht van de vrede van binnenuit moet komen. De bezieling moet blijken uit de da den van elk mens. Aalmoezenier L. J. van Bergen De talrijke deelnemers aan de overdracht van de Lamp van de Broederschap defi leren voor de lamp links op de voorgrond op het mo nument op de Canadese Be graafplaats. hield eveneens een korte toespraak waarin hij zei dat hij getroffen was door een bijeenkomst in Lourdes, waar 25.000 militairen uit achttien landen bijeen waren. Daar had hij de tekenen van vrede waargenomen Na de plechtige overdracht van df Lamp, van de Broederschap" leg den twee militairen en de commis saris der koningin een krans aan de voet van het monument op de erebe graafplaats. waarna de .Canadese band ,.The Last Post" liet horen. Er werd een minuut stilde in acht geno men en 't Wilhelmus werd gespeeld De honderden aanwezigen defileer den tenslotte langs het monument. De plechtigheid heeft veel in druk op de nabestaanden van de ge vallenen en de genodigden gemaakt. In de Westenbergkazerne in Schalk haar werd zaterdagmiddag aan de genodigden een maaltijd aangebo den. De jaarlijkse collecte ten behoeve van het Ned. Rode Kruis heeft dit jaar f 2057,14 opgebracht (vorig ja»r f 2221,20). Een mooi resultaat. Voor het ophalen der zakjes stelden zich beschikbaar de heren: H. Bosman. G. J. Nekkers, Joh. Nekkers, H. Traanmen, G. J. Stam en leden van de WSV ,,De Trekkers", die evenals de milde gevers hartelijk dank wordt gebracht voor hun aandeel in deae collecte. Daar het niet is uitgesloten, dat wegens afwezigheid of anderszins niet bij alle ingezetenen de zakjes in ontvangst zijn genomen, worden de genen waar dit inderdaad het geval is, vriendelijk verzocht even een seintje te geven aan mevrouw H. J. Bal-Keiler, Holterberg 49, telef. 13T4, die dan voor het ophalen zal zorg dragen. THni b*bfeen d« heer Albert J*«- in leven lid van de raad van de raad van Holten, die donderdag voormiddag tijdens aijn werksaamhe- den door een ongeval om het leven kwam, de laatste eer beweaen bij de begrafenis, die maandagmiddag om 2.00 uur plaats had op de Nieuwe Begraafplaats aan de Oude Deren- terweg te Holten. Na de rouwdienst in gebouw ..Ire ne" ging de lijkstoet via de Kerk straat en de Dorpsstraat naar de.be graafplaats. Voor het gemeentehuis, waar het college van burgemeester en wethouders en de raadsleden op het bordes hadden plaatsgenomen, werd een ogenblik halt gehouden om de overledene een laatste groet te brengen. ROUWDIENST In gebouw „Irene" werd de rouw dienst geleid door da -eerwwarde heer A. Schelievis, pastoraal mede werker der hervorende gemeente. Hij hield een korte toespraak naar aan leiding van het gelezen schriftgedeel te Mattheüs 25:31-46. (Het oordeel van de Zoon des mensen). Als dienaar van het evangelie kijk je altijd achter en over de feiten naar het innerlijke van een mens. Er was bij Albert Jansen, op zijn eigen wijze, een diepe innerlijke kracht, die hem aanzette om een sociaal mens te zijn, in de volle zin van het woord. Hij was iemand, die klaar stond om te helpen, daar waar het nodig was. Hij dééd het! In dit verband mag toch wel met name genoemd worden zijn hulp aan de beide echtparen Pagrach. Toen ont-menselijkte Nazi-slaven onze joodse medeburgers uitroeiden, toen was het Jansen, die enkele jaren zijn leven op het spel zette door deze fa milie in huis te nemen. In Mattheüs 25 illustreert Jezus, dat het dienen van God niet alleen bestaat uit aanbidding en het belij den met de mond. Hoe onmisbaar ,,Zc lachen ons uit om de lage grondprijzen", zei burgemeester mr- W. H. Ènklaar, in de donderdag avond gehouden raadsvergadering, toen het voorstel aan de orde kwam tot vaststelling van algemene voor waarden voor de verkoop van bouw terreinen in het villalerrein Look". Deze bouwterreinen zijn niet bestemd voor geldbelegging, maar men zal er na een redelijke termijn op moeten bouwen. ,.\Vij moeten er geen elas tiek in brengen. De burgemeester reageerde daar mee op een suggestie van de heer Ten Berge (Gm. BE), die de gestelde termijn van vier jaar nog wat langer zou willen zien, omdat er z.i. men sen zijn, die, als zij een bouwperceel gekocht hebben, vaak moeten uitzien om geld te krijgen om op die grond te bouwen. Overigens waren de mededelingen van de raadsvoorzitter zeer bemoe- In de donderdagavond gehouden raadsvergadering waren wet houder Klein Velderman en de heer Wansink met kennisgeving af wezig. Bij de ingekomen stukken vroeg de heer Kaan (PvdA)naar aanleiding van de folder van de Stichting Waakzaamheid Drink water hoe het in Overijssel staat met de fluoridering van het drinkwater. Hij meende dat dit belangrijk is ter voorkoming van cariës bij kinderen. De raadsvoorzitter meende, dat de raad niet competent is daarover een beslissing te nemen en dat deze compe tentie z.i. berust bij de Staatssecretaris voor de Volksgezondheid, die voor het gehele land een beslissing zal kunnen nemen, maar er zich van onthoudt daartoe over te gaan. Hij achtte het niet juist terug te komen op een eerder genomen besluit van de raad om een voorstel dienaangaande eventueel over te laten aan de raad van commissarissen van de Waterleiding Mij „Overijssel" waarian de gemeenten als aandeelhouders vertegenwoordigd zijn. In verband met een rapport van de Directeur van Gemeentewerken over de verbetering van de Borkeldswcg en over het wegnemen van een scher pe bocht, werden voor- en tegenstan ders het ten slotite eens. dat de plm. f 7000,— die dit moet kosten toch be ter voor meer urgente projecten kun nen worden gebi'uikt. De heer Rietberg (C.H.) vond hel jammer, dat men voor de aanbeste ding hiermede niet eerder is geko men. De voorzitter vond de zaak overi gens wat overtrokken. Er komt ech ter een bebakening. Van de C.V. Fa. A. Muller Zn. werd een stukje grond gekocht voor verbetering van de ingang der Pas toriestraat 165 m2 voor f 2450, Voorts verkocht de raad enkele bouwpercelen. Aan de heren G. H. en G. F. Paule aan de Rijssenseweg 677 m2 voor f 10.155,aan de heer Z. C. Nijman te 's Gravenhage 890 m2 aan de Schoutenstraat voor f 13.500.en aan de heer G. A. Loorbach te Loos- drechl 1110 m2 voor f 17.000,— aan de Schuttersweg. De vereniging voor Evangelisatie te Dijkerhoek zal plm. 160 m2 grond kunnen kopen voor uitbreiding van het gebouw Bethaftië waarop de voor malige brandweergarage staat a f 5,per m2 derhalve f 800,Ier- wijl voor de garage f 1500,zal wor den betaald. Tot heden is in Dijker hoek f 20.000,bijeengebracht voor deze bebouwing. Met de ondergrond van het gebouw, die de vereniging thans in erfpacht heeft en thans aan gekocht zal worden bedragen de kos ten f 1050,Voor dit bedrag zal haar een eenmalige subsidie tot een gelijk bedrag verleend, worden. De heer Bosschers (C.H.) vurig plei ter voor de Dijkerhoekse belangen, was er bijzonder mee ingenomen. De heer Ten Berge verklaai-de nog, dat de oude boerderij aan de Rijssen seweg (in gebruik als garage voor tractiemateriaal van gemeentewer ken) hem lelijk in de weg staat, in verband met de bouwvalligheid. Nu de nieuwe garage spoedig klaar is, zal zij zo gauw mogelijk verdwij nen. Men denkt daarbij o.a. aan puin voor de Geskerdijk, verklaarde de raadsvoorzitter, die er nog op wees, dat er kans bestaat dat de gemeente het oude stuk van de Rijssenseweg kan kopen, met het oog op uitwegen voor aldaar te bouwen huizen. De vaststelling van de begroting in vei-band met de voor-centralisatie van destructiemateriaal leverde geen be zwaren op. De gemeente Holten heeft -lol taak de chauffeurs te benoemen, waarvoor spoedig een oproep zal wor den gedaan, nerklaarde de burge meester. Op kostprijsbasis zal men eventueel een chauffeur en ook een auto kunnen krijgen van de N.T.F. KREDIETEN De raad verleende een aantal be langrijke kredieten o.a. voor straat verlichting Vaagweg f 6100,Ver bouw school" Espelo (aanvullend) f 12.940,inrichtingwerkplaats on derhoudsmonteur in de nieuwe gara ge f 24.900,aankoop brandweer auto f 14.550,verbouw gemeente huis (aanvullend krediet) f 24.350,—. verlichting bij de Herv. Kerk f 1055,-, ontsluiting eerste fase villaterrein Look f 82.307,uitbreiding laagspan ningsnet f 20.900,hoogspannings huisje Borkeld f 13.850,verbetering netspanning Holterbroek enz f 20.150,-, aanleg gas voor ontsluiting villater rein Look f 82.586, De heer Westerik sprak bij de aan vaarding dezer posten zijn grote waardering uit over de voortvarend heid waarmede de directeur van het energiebedrijf deze zaken aanpakt. RONDVRAAG Bij de rondvraag kwamen tal van kleine zaken aan de orde. De heer Ten Berge wilde een bepaling in de algem. politieverordening, dat het verboden is om apparatuur voor land bouwgif te reinigen in de Schipbeex. D.aar is geen zinnig woord over te zeggen meende de burgemeester. Men hoort tegenwoordig ook geen kik kers meer in de sloot, aldus de heer Ten Berge. De heer Van Schooten wees hem er op, dat dit niets uit staande heeft met. landbouwgif, maar met inkruidbestrijding door het wa- digend. Er rjjn vijf terreinen ver kocht. er wordt over verdere verkoop onderhandeld en R. en W. hopen, dat djt verder se vlot In rijn werk ral gaan, dat men het bouwrijp maken mét de opbrengst ral kunnen beta len. ,,Jk hoop, aldus de burgemees ter, als wjj anderhalve maand ver der rijn. dat de aannemer met het werk kan beginnen". De heer H. Rietberg (c.h.) kon wel enigszins met het standpunt van de heer Ten Berge meegaan, omdat er mensen zijn. die in afwachting van hun pensionering wel grond willen kopen, maar direct nog niet aan de 65 jaar toe zijn. In zo'n geval bleek er echter nog wel een achterdeurtje aanwezig te zijn voor niet al -te lange periode, bleek uit een uiteenzetting van de raadsvoorzitter. Het kappen van bo men in het terrein zal beboet worden met f 150,- per boom, omdat het land schap niet mag worden aangetast. De heer Wiggers (a.r.) verklaarde er ook steeds meer in to gaan gelo ven, dat de gemeento hier een goede greep gedaan heeft. Men heeft wel eens gezegd, de gemeente is aan dit plan zwaar bekocht, maar het blijkt nu toch anders uit te pakken. De burgemeester verklaarde nog. dat dit planologisch nog het enigst aanvaardbare was. ,,Als we nu nog moesten beginnen kregen we hier geen toestemming meer voor" De algefnene voprwaarden .werden met enkele kléine wijzigingen vast gesteld. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 102 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Orleans (Fr.), afstand 489 km. De duiven werden om 5.30 uur gelost. Aankomst eerste duif 13.50.18 uur, laatste duif KI.04.14. De uitslag was: 1 en 31 M. Lode weges: 2, 23, 32, 33 Joh. Paalman; 3, 10, 29 H. van Beek; 4, 7, 11, 12, 20, 28 Gebr. Willems; 5, 8. 17. 34 G. Steu nenberg; 6 en 25 G. Veldhuis; 9. 15, 21 H.. J. Aaftink; 13.20.27 W. Aaftink; 14, 16, 19, 22. 24 L. Gazan. .terschap. Verschillende leden vestig den nog de aandacht op de gevaren, dat o.a. de Manenschijnsweg en de Larenseweg zijn verhoogd en zodoen de de aansluiting met de zijwegen niet gelijk ligt. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Westerik over sa menwerking tussen Sallandse en twee Gelderse gemeenten verklaarde Mr. Enklaar, dat deze zaak eerst binnens kamers een rijpingsproces moet on dergaan, daarna komt zij vanzelf in de raad. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." heeft zaterdag op het Nationaal Federatief Muziekconcours dat de plaatselijke vereniging Apollo" ter gelegenheid van haar 90-jarig bestaan organiseerde een prachtig succes behaald. Het korps dat uitkwam in de Vaandelafdeling „Fanfare" behaal de in deze afdeling een eerste prijs met 101 punten en kwam hier door in het bezit van de vierde wimpel. De jury die bestond uit de heren Claassen, Gijsbert Nieuwland en M. Ogier, waardeerde het verplichte werk „The Moor of Ve nice" van William Allwijn met 50 punten en het z.g.n. keuzenum mer „Divertimento Festivo" van Otto Ketting met 51 punten. Bij de terugkomst uit Laren (Gld.) werd vanaf Baltus, met de drum band voorop, een mars door een deel van het dorp gemaakt, waarbij de volgende route werd gelopen: Laren seweg Diessenplasstraat Haar- straat Schoolstraat Rietmolen- straat Oranjestraat, met als fi nish het dorpshotel „Holterman", waar de huldiging plaasvond. De voorzitter van de supporters club, de heer J. Wiggers, voerde als .eerste spreker het woord. Hij wenste het korps en dirigent Fransen na mens de supportersclub van harte geluk met het mooie succes. De nummers, die op de concoursen ..ge maakt" moeten worden, zijn enorm zwaar. De jury stelt aan de uitvoe ring zeer hoge eisen en eerste prij zen zijn schaars. Korpsen, die jaar in jaar uit met lof (meer dan 110 punten) van de tent kwamen, komen nu niet hoger dan 104 a 105 punten. Ook de deelname van ..H.M.V." heeft tot enkele dagen voor het con cours aan het bekende ..zijden draad je" gehangen, doch de laatste extra repetities gaven dirigent Fransen net het vertrouwen dat nodig was om toch naar Laren te gaan. Vertrou wen, dat juist gebleken is en dat ge honoreerd werd met een eerste prijs •en een wimpel. „H.M.V. heeft op het concours in Laren getoond, dat ze thuis hoort in de allerhoogste regionen van de K.N.F. Dit te mogen constateren aan het begin van het 25ste levens jaar (juni 1970 'zilveren jubileum!) stemt tot grote vreugde", zo besloot de heer Wiggers. Burgemeester mr. W. II. Enklaar, sprekend namens het gemeentebe stuur, noemde deze dag een blijde dag voor heel Holten. We willen op deze dag graag uiting geven aan ons gevoel van trots en mogelijk zelfs wel van een klein tikje ijdelheid, dat we zo'n korps hebben. Onze opinie, dat H.M.V. in de hoogste afdeling van de K.N.F. thuis hoort, is op h.et concours in Laren bevestigd. Laat evenals in het verle den ook in de toekomst de gemeen schap Hollen tonen, dat het haar veel waard is om zo'n korps te heb ben en te houden, aldus mr. Enklaar. die zijn woorden van gelukwens ver gezeld deed gaan van een bijdrage uit de gemeentekas. De heer J. Oosterkamp kwam ge lukwensen namens de toneelvereni ging O.C.H., terwijl verder nog ge lukwensen werden uitgesproken door de heer D. J. Aaftink namens Hoi- tens. Gemengd Koor, door de heer J. Wiggers namens de christelijk ge mengde zangvereniging Soli Deo Glo ria en door de heer Nijenhuis na mens Markelo's Fanfare. Allen deden hun gelukwens verge zeld gaan van een enveloppe met in houd. Door slagerij, Brands werden bloemen en een geschenk onder cou vert aangeboden. WOORDEN VAN DANK De voorzitter van H.M.V.. de heer A. Westerik, sprak zijn vreugde uit over het mooie succes, dat voor 90 procent is te danken aan dirigent Fransen. Er was moed voor nodig om te gaan. Dat u durfde te gaan bewijst, dat u vertrouwen had in het korps en dat u H.M.V. een goed hart toedraagt. Moge de goede ver standhouding en de prachtige samen werking tussen dirigent en korps in de toekomst zo blijven, besloot voor zitter Westerik. Hij deed z'n woorden van dank vergezeld gaan van een geschenk onder couvert voor diri gent Fransen en bloemen voor me vrouw Fransen-Lubbersen. INZET BELOOND Nadat de heer Fransen, mede na mens zijn vrouw, had dank gezegd voor de goed ewoorden en geschen ken, herinnerde hij aan de harde en zware studie, die in Laren zo rijk werd beloond. Wanneer dit onver hoopt niet zo geweest zou zijn. zou niemand reden tot zelfverwijt hebben gehad, want er was alles aan ge daan om een eerste prijs te behalen. De vierde wimpel aan het vaandel mag gezien worden als een beloning van een volledige, totale inzet van alle muzikanten. Een inzet, die ook voor de toekomst nodig is, wil H.M.V. van vandaag het H.M.V. zijn van morgen. Bij de aanvang van de vergadering herdacht de raad zjjn plotseling door de dood ontvallen lid, de heer A. Jansen. Mr. Enklaar zei aan het graf ge tracht te hebben te getuigen van de deernis, die allen met dit plotseling heengaan heeft vervuld en van de waardering voor de bijzondere kwa liteiten en het gave karakter van de overledene. „Wij missen hem node, als onze vriend, zo eerlyk als goud, bekwaam en een sieraad voor onze raad-" Staande werden enkele ogen blikken stilte in acht genomen. deze ook zijn in de dienst aan God, we zullen toch daadwerkelijke naas tenliefde moeten betonen. Dankend aan wat Jansen gedaan heeft, kunnen wij niet anders zeggen dan dat. hij deed, wat Jezus in Mat theüs 25 bedoelde: praktische hulp aan de naaste. DOEN WAT NODIG IS. Burgemeester mr. W. H. Enklaar herinnerde er aan. dat dit de derde maal was binnen zeven jaar, dat een raadslid naar zijn laatste rustplaats werd begeleid en telkens kwam het sterven geheel onverwacht. De he>er H. Soer stierf plotseling in hét na jaar van 1962. de heer G. Brands werd in de raadsvergadering van 1 oktober 1968 door een hartverlam ming getroffen en vandaag staan wij bij het graf van onz-e vriend Albert Jansen, die in ons aller hart zo'n be langrijke plaats heeft ingenomen. Moed, trouw, rechtvaardigheid en behulpzaamheid betoonde hij steeds weer. Zijn parool was: zonder meer doen wat nodig is. Hij was een eer lijk en rechtschapen mens. bereid de gemeenschap te dienen. Het was mij een voorrecht deze man te mogen ontmoeten en mee samen te werken. Het beeld van onze overleden vriend Albert Jansen zal ons bijblijven als een sieraad voor de gemeente Hol ten. zo besloot de burgemeester zijn korte toespraak. Namens de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid sprak de voorzitter, de heer J. H. van der Harst, woorden van deelneming. Hij bracht de ontslapene dank voor het vele en belangrijke werk. dat meer dan 33 jaar voor de partij werd ge daan en voor de Holtense gemeen schap. Na de. rouwdienst begaf de stoet zich naar de Nieuwe Begraafplaats, waar velen aanwezig waren om de overledene de laatste eer te bewij zen. De heer Schelievis sprak hier nog een kort woord van dank namens de families Pagrach, die het leven te danken hebben aan de overledene rn hij besloot, na-het leven van enkele verzen uit Psalm 39, met het „Onze Vader". CARBQYIT tegen maag- en darmstoornissen, i MUG0L1H (reukloos) J ter voorkoming van muggebeten. De recreatietent op de Borkeld gaat zondag weer open. Vanaf die dag tot en met zondag 10 augustus zal er weer van alles te doen zijn. De gezamenlijke kerken van Holten gaan ook dit jaar weer veel doen voor de vakantiegangers. Naast de kampdiensten op zon dagmorgen aanvang 10.45 uur is er vrijwel elke morgen gele genheid voor de kinderen om leuke spelletjes te doen; ook tekenen en kleuren en nog allerlei andere fijne dingen zijn daar te beleven. Daarnaast worden de jongeren van boven 14 jaar ook niet vergeten: sport, spel, speurtochten, volksdansen en dergelijke staan op het programma. En ook voor de gezinnen is er de nodige goede ont spanning: wandeltochten, bonte avonden, kampvuur (als het mooi weer is), terwijl dit jaar voor het eerst een wekelijkse filmavond gehouden zal worden,-iedere woensdagavond. Vdst staat, dat op maandag 7 juli hier een combo-groep van het Leger des Heils zal optreden. Deze groep heeft al een buitenlands tournee achter de rug. Ook zal er dit jaar zo nu en dan gelegenheid zijn voor discus sie. Een zeer gevarieerd programma dus, waarvoor leiders en team weer klaar staan. Het team, dat de eerste veertien dagen voor zijn rekening neemt be staat uit Walter de Croon, groepslei der op een orthopedagogisch thera peutisch internaat voor jongens. Jo ke Irsaël (eindexamen kweekschool), Henk Geltink (hoofdakte kweek school) en Johan Meijer (3e klasser H.T.S.). Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: Zondag, 29 juni, 10.45 uur Kamp dienst in de tent. Maandag, 30 juni, 10.00 - 12.00 uur kindermorgen, 34.00 - 17.00 uursport en spelmiddag. Dinsdag, 1 juli, 10.00 - 12.00 kin dermorgen, 20.00 uur Stuif-in. Woensdag, 2 juli, 10.00 - 12.00 uur kindermorgen. 20.30 - 22.30 uur film avond. Vei'toond zal worden de film ..The big Noise". Stan Laurel en Oliver Hardy geven zich uit als de tectives en komen als zodanig in dienst van Mr. Hartly om diens nieuwe uitvinding een explosief van ongekende kracht te bescher men tegen leden, die hiervoor een ongewenste belangstelling koeste ren. Duur plm 100 minuten. Toegang alle leeftijden. Donderdag, 3 juli. 10.00 - 12.00 uur kindermorgen, 14.00 - 17.00 uur Puz- zeltocht. Vrijdag, 4 juli, alsvoren, 20.00 22.30 uur „De Bonte Avond" De Bonte avond is een avond met een speciaal programma gemaakt door de vakantie-jeugd voor 'tun ouders, maar ook de Holtenaren zijn 'daarbij van harte welkom. De prijzen voor de diverse evene menten zijn: film f 1.50, kindermor gen f 0.25, puzzeltocht f 0.50. Het geheel gaat uit van de inter kerkelijke samenwerking van de Hervormde, Gereformeerde en Rooms Katholieke Kerk in onze ge meente. Zij wensen de vakantie- jeugd en hun ouders een prettig en vooral zonnig verblijf in Holten toe en hopelijk een tot ziens in de tent op de Borkeld, waar het team hen óp zondag 29 juni om 10.45 uur op wacht in de kampdienst. DEVENTER. Films. E.D.B, THEATER, Smedenstraat tel. 13615. Donderdag 25 juni t.m. woensdag 2 juli Samen uit....Samen thuis, met Louis de Funès. a.l. Zondag 29 juni, middagvoorstelling 14.00 u. Tarzan wordt getart, met Jock Mohoney. 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u za. 18.30 en 21.00 u., zo. 14.00, 16.00. 18.30 en 2100 u, wo. matinee 14.00 u CINEMA PALACE: Lange Bisschop- straat, tel 11100. Donderdag 26 juni t.m. woensdag 2 juli. De zoon van Spartacus 14 jr Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni, nacht voorst. Jong en immoreel, 18 jr. Vrijdag 27 juni t.m. woensdag 2 ju- li, middagvoorstelling. De onvoor stelbare tocht van Walt Disney a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.45 en 21.15 u., zo. 18 45 en 21.15 u. nachtvoorstelling 23.30 uur middagvoorstelling 15.00 u LUXOR THEATER, Brink. tel. 18662 Donderdag 26 juni t.m. woensdag 2 juli, Oh. lieve John met Christine Schollin en Jarl Kulle, 18 jr. Zaterdag 28 juni, nachtvoorstelling, Callgirls van Berlijn, 18 jr. Zondag 29 juni, middagvoorstelling, Kogels voor een moordenaar. 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u., za. 18.30. 21.00 en 23.30 u., zo. 14.00. 16.00, 1830 en 2100 uur. Exposities. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. tot 21 juli, Etsen van Jaroslava Se- verova. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u., za.-avond, zondag en maan dag gesloten. GALERIE TROG-ART. Hofstraat 2, 27 juni tot 30 juli, Tantra art door Ernst Vijlbrief. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. tevens van 19-21 u. Torenheklimming van de Grote Kerk t.m. 13 september, dagelijks van 9-12 en 14-17 u. zondags gesloten. Rondvaarten door rederij Scheers, tel. 15914. Deventer-Gorssel v.v, vertrek Deven- ter Welle: 10.00, 12.00, 14.00 en 16.00 uur. t.m. 7 september dagelijks beh. maandag en vrijdag, vertrek Gors- sel Houtwal: 11.15, 13.15,'15.15 en 17.15 u. Gedurende de maand juli dagelijks en een avondrondvaart op woens dag en zaterdag, vertrek Deven ter 19.30 u. Deventer-Olst v.v. op zondag 29 juni vertrek Deventer Welle: 10.00 en 14.00 u. Deventer-Zutphen v.v. op dinsdag 1 juli vertrek Deventer Welle 10.00 en 15.00 u. Deventer-Bronkhorst v.v. op donder dag 26 juli vertrek Deventer Welle: 10.00 u. Deventer-Kampen v.v. op vrijdag 4 juli vertrek Deventer Welle 10.00 u. Deventer-Arnhem v.v. op woensdag 2 juli vertrek Deventer Welle: 9.00 uur. Vliegveld Teuge. de Zanden 15. tel. 05763. 200. Para chute springen (alleen bij goed weer) op za. cn zo. tot 11.00 uur en 's avonds tegen zonsondergang. Rond vluchten dagelijks van 9-18 u. tel. 05712-1481. V.V.V. Molcn-Stempeltocht. Een tocht langs 20 molens in Overijs sel en Gelderland. Deelnemers kaarten verkrijgbaar bij de V.V.V. a f 1,50. Rar-Dancings. Het witte Paard, Walstraat - hoek Golstraat tel. 16.959. Tiroler Bar, KI. Overstraat 22, tel. 14845. Chez Antoinette. Roggestraat 10-12 tel. 16630. Tuf, tuf, KI. Overstraat 46, tel. 19656. Maxim Bar. Welle 12'tel. 12054, Funky Twice. KI. Overstraat 87, tel. 19656. La Balance. Brink 72, tel. 19277. Sa fari Club. Gr. Poot. tel. 14976. Saini Tropez. Gr. Overstraat 30 tel. 17984. Walk-in, Gr. Overstraat 65, tel. 19768.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3