Sportverenigingen gaan samenwerken in Stichting „SPORTBELANGEN" WERKLOOSHEID daalde, vraag steeg aanzienlijk Driedaagse reis Dorpsschool naar Hoophuizen O.L.M.-leden naar het buitenland Waar gaan wii heen Zeven dagen durend speelgoedfeest Veel belangstelling voor leerlingen die school verlaten Toenemende belangstelling voor de lokale krant Culturele agenda Mooie examen -resul taten Scholengemeenschap lortaccommodatie moet sneller van de grond komen Kogel is door de kerk Duif H. van Beek eerste vanaf Novon Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen maakten oriëntéringsrit per fiets André Dekker nam beker in ontvangst LEIDSTERS KLEUTER- Internationaal jeugdtoernooi Deventer SPEELGOEDWEEK 21-28 JUNI KOLSCHOOL NAAR HET PONYPARK Mooie opbrengst 2 Vrijdag Elf Holtense verenigingen, die de sportbeoefening of de bevor dering van de sportbeoefening ten doel stellen hebben in de vrij dagavond in Dorpshotel Holterman gehouden vergadering van hun afgevaardigden besloten in samenwerking met het gemeentebe stuur besloten de „Stichting Sportbelangen" in het leven te roepen. Het zijn de L.R.V. „De Bergruiters", de sportvereniging „Bato", de supportersvereniging der V.V. „Holten", de voetbalvereniging „Blauw Wit", voetbalvereniging „Holten", de W.S.V. ..De Trek kers" de zwemclub „Twenhaarsveld", de ijsclub ..De Noordpool", de Lawn Tennisclub, de schietvereniging „De Eendracht" en de M.A.C. „De Holterberg". dat de commissie inzage en uitleg heeft gekregen van de te maken sportvelden op Meermanskamp. Be zwaren van de planologische dienst zijn door B. en W. op tactische wij ze ontzenuwd. De aanleg kan op gang kome als er gelden kunnen worden verkregen. -Hoofdzaak wordt daarbij dekking te verkrijgen voor rente en aflossing en eventuele ex ploitatietekorten. Hierover heeft de werkgroep zich nog slechts summier georiënteerd, omdat er eerst een stichting moet zijn, voordat met di verse instanties zakelijk kan worden overlegd. Een paar punten zijn bekend. De stichting moet geld kunnen aan trekken beneden de rentevoet van de Bank voor Ned. Gemeenten. Dit hoeft naar de mening van de heer Broersma niet op bezwaren te stui ten en er zullen door de hogere in stanties toezeggingen moeten wor den gedaan, c.q. goedkeuring gege ven dat de gemeente garant kan zijn voor aan 'te trekken gelden. Burgemeester en wethouders heb ben de werkgroep geïnformeerd over de bouw van een sporthal. Gegeven h^t feit, dat er voor de scholen een of twee gymnastieklokalen moeten worden gebouwd, is het de overwe ging waard te onderzoeken of in Met twee afgevaardigden van het gemeentebestuur hebben zij of zullen zij twee personen aan wijzen, die het algemeen be stuur van de sportstichting zul len vormen, dat derhalve uit 24 personen zal bestaan. Van de volgend personen is reeds bekend, dat zij deel zuljen uitmaken van dit algemeen be stuur: B. J. Brouwers en G. Beldman (Bergruiters), H. Stok kers en H. Wilpshaar (Bato), E. D. Vincent en W. Beijers (sup portersver.), J. Wiggers en W. Scbalk (Blauw Wit), F. ter Hoe ven en J. Warrink (v.v. „Hol ten"), G. Voortman en li. Schreurs (Trekkers), mej. H. G. Lensink en G. Slotman (Z.C. Twenhaarsveld), C. Broersma en J. F. van Geenhuizen (De Noordpool), G. S. E. Vegter en G. J. Kraaij (Tennisclub), D. J. Schooien en B. J. Oplaat (mo torclub). De schietvereniging zal nog twee leden aanwijzen. Het is niet zo, als de burgemees ter, mr. W. H. Enklaar. in de laat ste x-aadsvergadering opmerkte, dat de sportstichting al ,,ten doop gehou den is", want om te dopen, moet er eerst iets geboren worden. De geboor te van de Stichting Sportbelangen heeft .eerst plaats wanneer de stich tingsacte door de notaris gepasseerd is. Maar de kogel is in elk geval door de kerk, dat er een sport stichting geboren gaat worden. Dat geschiedt door een bedrag van f 100 af te zonderen als stichtingskapilaal. De vergadering werd geleid door de voorzitter der voorlopige com missie de heer J. Warrink, die o.a. een uiteenzetting gaf van de grote behoefte aan sportaccommodatie in Holten. Toenemende hoeveelheden vrije tijd en een toenemende bevolking maken de behoefte van goede accom modatie steeds groter. Helaas zijn de overheidsinstanties naar de me ning van de heer Warrink nog on voldoende doordrongen van deze noodzaak, althans als er om daden gevraagd wordt. Alleen met toe zeggingen en mooie woorden komen wij zo weinig verder. In Nederland hangt men schijnbaar de stelling aan dat geest en lichaam niet tege lijkertijd tot ontwikkeling gebracht kunnen worden. De heer Warrink band op de slechte prestaties onder c noemde vcrd plaats van deze lokalen een sporthal kan worden gebouwd. Ten slotte* zijn er meerdere contacten geweest met het college over de statuten voor de stichtingsacte. Vijf D.B.-leden Nadat de ontwerp-statuten, die in de stichtingsacte zullen worden genomen waren doorgenomen en enkele punten gewijzigd, werd leiding van de bijeenkomst overge dragen aan burgemeester, mr. W. H. Enklaar. die een aanbeveling deed voor het te verkiezen dagelijks be stuur. Er werd na enige discussie overeenstemming bereikt, dat dit D. B. zal bestaan uit vijf personen. Als zodanig werden gekozen de he ren J. Warrink. C. Broersma, Beijers, J. Wiggers en als vertegen woordiger van de gemeente wethou der H. Klein Velderman. Door de ge meenteraad zal nog een vertegen woordiger worden aangewezen in het Algemeen Bestuur. Bij de rondvraag gaf de burge meester nog een uiteenzetting over de budgetaire mogelijkheden van de gemeente, die momenteel nog niet gunstig zijn. Het bestemmingsplan Sportcomplex ..Meermanskamp" ligt momenteel op het gemeentehuis ter inzage. J De postduivenvereniging ,,De Bergvllegers" nam zaterdag met 132 duiven deel aan de vlucht vanaf Noyon, 485 km. De duiven werden om 6.00 uur v.m. gelost met zuid oos ten wind. Aankomst eerste duif 12.56.03, laatste duif 13.43.35. De uitslag was: 1-26 H. van Beek. 2-5-6-13-14-16 H. Jé Aaftink, 3-28 G. Steunenberg, 41-18-29 Joh. Veldhuis, 7-11-25 D. Müller, 68 G. Veldhuis. 9-15-21-23-24 Gebr. Willems, 10-27-30 17 M. Lodeweges. als vees in dit ver en lichamelijke studenten en rbecld, dat van de ongeveer zeshonderd leer lingen van de Scholengemeenschap op een sportdag in Deventer nog geen tien in staat bleken ,,ecn kilometer" te lopen. Het is ook om deze reden, d< overheid de gemeenschap dwingt stappen te ondernemen. Een van de grootste oorzaken is het gebrek aan accommodatie. Het zijn deze proble men, aldus de voorzitter, waarin de sportstichting verbetering hoopt te brengen. Het gemeentebestur zal ons zeker niet in de steek laten, mits de heren van de noodzaak over tuigd worden. Naar zijn mening heeft de overtuiging altijd ontbroken, behalve het laatste jaar. Gezien de ervaringen, die men in andere plaat sen heeft opgedaan met sportstich tingen en de bereidheid van het ge meentebestuur met deze stichting te willen samenwerken, verklaarde de heer Warrink overtuigd te zijn, dat het initiatief ook in Holten tot een succes zal leiden. Gevoerd beleid De secretaris, de gaf een uitvoerig o gevoerde beleid en missie, nadat de sportgebied pe besloten heer Broersma, crzicht van het voorlopige com- verenigingen op dit voorjaar in princi- hadden om te komen •ot de instelling van een sportstich ting. omdat langs deze weg gemak kelijker tot realisering van dc alge meen gevoelde sportbchoeften kan worden geraakt dan wanneer dit via het gemeentebestuur zou moeten gebeuren. Hij constateerde hierbij, de gemeente Holten financieel in niet benijdenswaardige positie terkeert en dientengevolge moeilijk olstrekt niet in staat geacht Hag worden voorlopig behoorlijke ^lortaccommodaties te realiseren, heer Broersma deelde mede, De werkloosheid is de afgelopen maand in het gewest Deventer blij kens het overzicht van het arbeids bureau aldaar weer belangrijk ge daald nl. van 414 ultimo april lot 330 eind mei. Dit betekent, dat de ge middelde werkloosheid in het gewest 1.4 pet. van de afhankelijke manne lijke beroepsbevolking bedraagt. In de tot het gewest behorende gemeen ten komen alleen Deventer en Raal- te resp. met 1-6 pet. en 1.5 pet. bo ven dit gemiddelde uit. De daling trad vooral op in de bouwnijverheid, de landbouw en de verkeerssector. De geregistreerde vraag naar ar beidskrachten (mannen) is daarente gen belangrijk gestegen van 537 naar 777. D,e toegenomen vraag is voor namelijk gericht op de jonge krach ten, die binnenkort de school ver laten. in de werkloosheid onder de vrouwen komt slechts weinig veran dering, al wijst ook hier de vraag naar arbeidskrachten naar een stij ging- Het beschikbare aanbod aan man nelijke arbeidskrachten verdeeld over de gemeenten in het gewest is als volgt (tussen haakjes de absolu tie cijfers en percentages over apr.il) Deventer 260 is 1.6 pet. (315 is 1.9 pet.), Bathmen 3 is 0.8 pet. (4 is 1.0 pet.), Diepenveen 12 is 0.7 pet. (17 is 1.0 pet,), Iioltein 5 is 0.6 pet. (15 is 1.7 pet.), Olst 10 is 0.5 pet. 11 is 0.6 pet.) en Raalte 40 is 1.5 pet. (52 is 2,0 pet.), totaal gewest 330 is pet. (414 is 1.7 pet.), provincie 4359 is 2.2 pet. (5306 is 3 pet..), het Rijk 45268 is 1.5 pet. (52338 is 1.8 pet.) Ter vergelijking volgen hier nog enkele cijfers met betrekking tot de geregistreerde arbeidsreserve aan mannen per eind mei in de rayons van de arbeidsbureaus in Overijssel, absoluut en in procenten: Almeio 589 is 2.3 pet., Nijverdal 93 is 1.0 pet Deventer 330 is 1.4 pet., Emmel- oorri 121 is 1.6 pet.. Steenwijk 134 is 2.0 pc!.. Enschede 1567 is 3.9 pet.. Hardenberg 420 is 4.1 pet., Hengelo 336 is 1.2 pet., Kampen 101 is 1.1 pet., Dronten 1 is 0 pet., Olden-zaal 277 is 2.2 pet. en Zwolle 390 is 1.7 pet. Aanbod en vraag in enige belang rijke beroepsgroepen in het gewest Deventer waren resp. als volgt: bouwvakarbeiders 32-55. metaalbe werkers 30-346, Textielarbeiders 2-23, levens- en genotmicïdelenberei- ders 2-83, kanoorpei-soneel 29-54, personeel in algem. dienst (incl. los se arbeiders) 20-32, overige beroe pen 67-184, minder geschikten 148, total aan mannen 330-777. waar van t/m 18 jaar 13-170, 19 jaar en ouder 317-407. Op dinsdag. 10 juni kwam in hotel Monopole te Amersfoort. ..De Ne derlandse Nieuwsbladpers" (N.N.P.), dat is de vereniging van uitgevers van niet dagelijks verschijnende kranten, in jaarvergadering bijeen. De voorzitter van de N.N.P., de heer A. M. Banda te Kollum (Fr.), wees in zijn openingswoord op de economische moeilijkheden ook bij deze groep kranten, die zich van de dagbladen alleen onderscheiden door een geringere frequentie. De N.N.P. ziet dan ook met belangstel ling uit naar de reactie van de overheid op de voorstellen, die zijn ge daan ter verbetering van het economisch klimaat voor de pers. Spreker meent een versterking van de positie van de lokale krant te mogen constateren, doordat bij de bevolking een toenemende belang stelling blijkt te bestaan voor het gebeuren in het eigen woon- en leef gebied. En aangezien een wel zeer groot deel van de verbruikers in Ne derland woont in gemeenten van 20.000 inwoners of daar beneden - de specifieke regio's van de lokale krant - toont ook de reclamewereld meer interesse voor de nieuwsbladen, daar lokale markten alleen door lokale kranten ontsloten kunnen worden. Spreker ziet hierin dan ook de mogelijkheid v^n de segmentatie en de fragmentatie van markten. Wat de regiopale t.v.-reclame betreft, is de heer Banda van mening, dat in de desbetreffende regio verschijnende kranten, dus ook de nieuwsbladen, hierin betrokken moeten worden. O 4' Aan de openbare scholengemeen schap slaagden de afgelopen week de volgende kandidaten voor de onder staande diploma's: Mavo IV: Jongens: R. Pieterson, G. Wan- schers, C. Reeves, W. A. Heil te Hol ten. H. Bomans, J. H. Eertink te Markelo, A. J. M. Struik, Rijssen, J. H. Rattink, J. J. H. de Boer le Hellendoorn, G. J. M. Cieraad en B. J. Hulsman te Nijverdal, J. H. Pol- huys, W. F. Kloosterboer, Colmscha- te, D. Lunenberg, Heeten. J. M. ten Brink, Wierden. J. R. J. Reit, Alme lo, N. A. Attasio, Hengelo, J. Krab benbos, J. Hofman, Markelo, J. A. Lanzendörffer, J. den Heijer, Holten, A. J. G. Fleerkate, Laren (G.), F. Oosterhof, Nijverdal, P. H. Bunscho ten, Goor, J. A. Pinkerl x. H. J. Hoef man, Holten x, B. J. Bloemendal. Rijssen x. K. H. Koopman en M. C. Kranenborg, Nijverdal, H. Kalfster- man x. P. A. Wansink x. H. G. Bos man, Holten x, H. D. Nijland x. H. B. Scholten, Markelo x, D. J. Wolte- rink, Rijssen x, D. J. Stoevenbelt, Laren (G). Meisjes: A. M. Israël, W. H. Weg- stapel, H. J. Stukker te Holten. L. H. Albers, J. Beunk. A. G. Ribbink, H. G. Heuvelman. G. W. Pakkert, G. B. J. Lensink, Bathmen, A. J. Krab benbos. J. H. Ziggers. Markelo, G. M. J. Vrielink, H. G. Wiechers, resp. De Wippert en Laren, J. G. Dijk graaf, Rijssen, M. v. d. Garden, Epse (gem. Gorssel), G. v. d. Wal, Deventer en M. de Geest, Haaksber gen, A. Braakhekke en H. Schoolder- man, Bathmen, D. W. Gersen, Mar kelo, G. B. D. Bos x en H. J. Ebrecht Holten x, E. W. Kloosterboer, Bath men, H. G. van Schooten'x en J. W. Willemink, Bathmen x, W. Steenhuis Holten en A. A. Lukkers, Markelo x. De kandidaten met een krpisje. achter hun naam behaalden tévens het middenstandsdiploma. Mavo 3-jarige cursus: Jongens: J. J. Arfman, G. den Bouwmeester, Holten, E. J. Kuiperij, Nijverdal, G. J. Nijenhuis, Markelo,. P. Rehsink. Deventer. H. J. Blu> mink, Bathmen, H. J, Mennegat, En ter, J. J. A. H. M. Verschure, Zut- phen, A. Muilerman, Bathmen, J. C. Stork, Nijverdal. Meisjes: Marjan de Mik en G. Vin cent, Holten, W. G. Sasbrink en van Weert, Nijverdal, C. ter Harm- sel, Rijssen, J. W. Roeterdink, H. C. Westra en J H W Markvoort, Bath men, A. H. Groothaar, Markelo de Lange, T. van Geenen. Rijs J. W. M. Latuperissa, Wierden. A. Klein Velderman, Okkenbroek (gem. Diepenveen) en S. M. Roffel, Deventer. H. de Negro, Bathmen, Meao 3-jarige cursus: Jongens: J. Hoeve en J. W. Klein Velderman, Holten, C. E. Borne- broek, A. Kruidenier en J. L. Heida. Enschede, J. Braakhekke en J. Kromdijk, Bathmen, A. W. Kettelarij, Harfsen (v.h. De Wippert), R. Post en E. J. van Binsbergen, Hengelo (O), V. Lagodin, Deventer, H. van Leiden, Almelo, G. H. Nijmeijer, Rijssen, L, Schuitert, Nijverdal, D. Braspenning, Enschede, C. H. de Goede en F. K. Hulsbergen, Nijver dal, D. G. de Jonge, Deventer, J. Lok, J. Lotgerink Bruinenberg, J. Spiele en K. Wilmink, Hengelo, H. A. Leeftink. Goor, B. J. Lohuis, Nij verdal en G. J. Oldenkotte en C. G. Wennink te Enschede. Meisjes: H. J. Jansen, Holten en T. A. van Kampen, Deventer, P. Kooiman, Holten, F. G. Kolkman, Holten en M. A. Wissink, Deventer, A. G. B. Keuper. Twee kandidaten werden afgewe zen. Een statistiekje wijst uit, dat voor het Mavo IV-examen 70 kandidaten opgingen, 64 slaagden. 2 kregen een her-examen en 4 zijn gezakt. Voor het Meao-examen gingen 43 kandidaten op, waarvan er 32 slaagden, 5 een her-examen kregen, terwijl er 6 wer den afgewezen. Voor het Mavo III- examen verschenen 29 kandidaten, 25 slaagden, 2 kregen een her-exa men en 2 werden afgewezen. Een alleszins verheugend resultaat. DEVENTER. BIOSCOPEN: E.D.B. THEATER: Smedenstraal tel 13615. donderdag 12 juni t.m. 16 juni. De gewetenloze plunderaars van Mexico kleur 13 jr; dinsdag- 17 juni, woensdag 18 juni. Cul-de-sac (film van Roman Polanski) 13 jr; zondagmiddag 14.00 uur. De terug keer van de wreker (Robert Tay lor) 14 jr. CINEMA PALACE, L. Bisschopstr. T.el: 11100, donderdag 12 juni t.m. woensdag 19 juni. Je leeft maar twee keer (James Bond), 14 jr.; vrijdag 13 juni en zaterdag 14 juni Nachtvoorstelling. Chuka de revol verhuurling, 14 jr.; Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur za. 13.30. 21.00 en nacht: 23.30 u. zo. 14.00, 16.00. 18.30 en 21.00. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30 en 21.00 u. zo. 14.00, 16.00 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506 tot 21 juli. Etsen van Jarosla- va Sev.erova. Openingstijden: dgl.: 10-17 u. en 19-21 u. za.-avond, zo. en ma. ge sloten. DEVENTER HANZESPELEN 1969. Zaterdag 14 juni en zondag 15 juni Kanowedstrijden za: 15-17.30 u. Twente kanaal bij Eefde en zo: 9-17.30 u. boven de sluis. Zaterdag 14 juni en zondag 15 juni Voetbalwedstrijd, za: 9.30-16.40 u. Terrein Daventria, zo: 10-17 u. Laan van Borgele. vrijdagavond ope ningswedstrijd (13 juni, 19 u) Match tussen „Jong Go Ahead en Southend United FC (Engl). nade re inlichtingen bij het sekr. Mei boomstraat 43 tel. 05700-19649, TORENBEKLIMMING van de Grote Kerk, dagelijks van 9-12 en 14-17 uur. zo. gesloten. RONDVAARTEN door Rederij Scheers., tel.: 15914. Deventer Gors sel dgl., beh. ma. en vrij. vertrek Welle 10. 12. 14 en 16 uur, vertrek Gorssel, 11.15, 13.15, 15.15 en 17.15 VLIEGVELD TEUGE. De Zanden. 15. tel.: 05763-200. Parachutespringen (alleen bij goed weer) op za. en zo. tot 11.00 en 's avonds tegen zons ondergang. Rondvluchten dgls. van 9-18 uur tel. 05712-1481. BAR DANCINGS. Het Witte Paard. Walstraat. hk Golstraat tel. 16959. Tiroler Bar, KI. Overstr. 22. Tel: 14845. Chz. Antoinette Roggestraat 10-12. tel. 16630. Tuf-Tuf KI. Overstr. 46. tel. 19656. Maxim Bar. Welle 12' - tel. 12054. Funcky Twice KI. Overstr. 87. La Balance, Brink 72 tel. 19277. Safariclub. Gr. Poot te!. 14976, Saint Tropez, Gr. Overstr. 30. tel. 17984. Walk-In, Gr. Over- straat 65 tel. 19763. VVV DEVENTER, Stationsplein 2, Tel. 05700-16200 Openingstijden: da gelijks 09.00-12.30 en 14.00-17.30. za terdags 09.00-12.30. BIERTAPWEDSTRIJD: do. 12 juni, 14.00 Studio Fyve (voorm. St. Jo- ziel) Binnensingel 90. ALMELO. BIOSCOPEN VAROSSIEAU. aonderd. t.m. woens dag; Mat Helm en de vernielers 14 jr zaterdagnachtfilm; gevaren der lief de 13 jr., zondagmatinee; De char ge van de Blauwe Brigade, 14 jr. Aanvangstijden, do. vrij. ma. di. wo. 2.30 en 8.00 uur. zaterdag 6.45 en 11.15 uur, 9.00 uur, zondagen: 2.30, 645 en 9.00 uur. CINEMA PALACE, donderdag t.m. woensdag; Code nummer L, 14 jr. zaterdagnachtvoorstelling; De trein 18 jr. Aanvangstijden: do. t.m. wo. 2.30, 6.45, 9.00 uur: zaterdag 2.30, 6.45 9.00. 11.15 uur, Zondagen; 2.15, 4.30 9.00 uur. De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield zaterdagavond een oriënté ringsrit per fiets. Er namen 19 da mes aan deel. Start en finish waren bij café ,,'t Bonte Paard". Men reed zoveel mogelijk met z'n tweeën. Daar het prachtig weer was, werd het een plezierig tochtje, ook al om- dat het parcours, dat door de echt genoten van een viertal leden was uitgezet, niet al te moeilijk was. Er werden bij de controleposten en na terugkeer enkele vragen aan de deel neemsters gesteld, waarvan de be antwoording het eventueel onderweg opgelopen aantal strafpunten nog kon verhogen. Het resultaat was, dat de dames R Huzen-Koeleman en A. Kroon-Pasman met de eerste prijs naar huis gingen. Na afioop van de tocht bleef men nog enige tijd gezellig in ..'t Bonte Paard" bijeen. Daar bedankte de vice-presid.ente mevr. D. Huzen- Brinks de vier heren die door een deugdelijke voorbereiding van de tocht en een goede leiding tijdens de uitvoering daarvan, het geheel tot een groot succes maakten. Tijdens het door de KNVB in haar sportcentrum op 7 en 8 juni georga niseerde toernooi om het kampioen schap van Nederland van de jeugd- selectie-elftallen van 16-18 j; waaraan acht afdelingskampioenen deelnamen., t.w. van Ajax, Feijen- oord. NOAD, Fort.-Sittardia comb Go Ahead en Emmen, heeft het elftal van Go Ahead het kampioenschap behaald. Van de vijf wedstrijden heeft Go Ahead er drie gewonnen en twee gelijkgespeeld, zodat zij 8 pun ten behaalde met de do-elcijfers 18-2. De eindstand was: 1. Go Ahead, 2. Feijenoord, 3. Fort.-Sittardia comb., 4. Ajax, 5. NOAD en 6. Emmen. De aanvoerder van het Go Ahead- elftal, André Dekker uit Holten, mocht uit 'handen van het lid van het sectiiebestuur der KNVB. de heer H. ter Riet, de zilveren beker in ont vangst nemen. Elke speler kreeg de zilveren KNVB-speld. Aan de Kweekschool voor Kleuter leidsters le Apeldoorn zijn voor de akte A (bevoegdheid kleuterleidster) geslaagd mej. D. Pieffers. Kolweg 55 en mej. R. Rensen, Espelo 47. André Dekker en de jeugdspeler Bleijenberg zijn uitgenodigd om mee te spelen in het Gelders selectie-elf tal van 16-18-jarigen tijdens het inter nationaal jeugdvoetbaltoernooi, dat op zaterdag, 14 juni en zondag. 15 ju ni wordt georganiseerd op het Da- ventri a-terrein te Deventer. Zeven dagen lang is het in heel Nederland Speelgoedweek, .een pret tige voorloper op de grote vakantie van dit jaar. Ter gelegenheid van dit nationale kinderfestijn wordt een Speelgoedweekvakantiespelletjeskin- derkrant uitgegeven die niet alleen tijdens de Speelgoedweek van be lang is. maar ook lange tijd daar na. Hij staat namelijk vol met ideeën, tips, suggesties voor de va kantie of men ver weg gaat of ge woon thuis blijft. De Speelgoedweek wil een posi tieve bijdrage leveren om de va kantie van alle kinderen een succes te laten worden en daarom staan in deze krant tal van mogelijkheden voor een leuke vakantie. Niet alleen tips voor trips (er is heel wat te doen in .eigen land!) maar ook allerlei fijne dingen om te doen tijdens de lange vrije dagen: spelletjes, zelf allerlei leuke dingen maken, puzzelen en er zijn natuur lijk ook grote wedstrijden waarmee fantastische prijzen zijn te winnen. Een heleboel Nederlandse speel goedwinkels en ook speelgoedafde lingier» van grote warenhuizen doen aan de Speelgoedweek 1969 mee. Ze zijn te herkennen aan de af fiche -en de fel oranje raamstrook die in de etalages zijn opgehangen en aan de g.ele speelgoedvlag. Op de affiche en raamstrook staan hetzelf de jongetje en meisje die ook in de advertenties in de kranten staan en in het reclamefilmpje voor de Speel goedweek op de televisie tot leven komen. KLEURKWARTETSPEL Bij een feest hoort een geschenk. Voor dit jaar bestaat dit uit een mooi uitgevoerd speeigoedkwartet- spel. Niet alleen een fijn geschenk maar zo kort voor de vakantie ook heelhandig. Het kleurige doosje is gemakkelijk mee op reis te nemen. Het spel is bovendien helemaal in de speelgoedsfeer gebleven. Alle speelgoeddroomwensen zijn op de 36 kwartetkaarten in kleuren bijeen gebracht. Bij aankoop van tenminste vier gulden mag het prachtige kwartet spel voor niks worden meegenomen. Iedere speelgoedwinkel die mee doet. aan de Speelgeedwe.sk heeft het kwartetspel gereed liggen. De zesde klassen van de o.l. Dorps school hielden hun schoolreis op 4, 5 en 6 juni. Vele jaren was het Pias huis te Nun'speet het doel geweest, doch door gewijzigde omstandighe den kon de heer Slager, exploitant van het Piashuis, dit jaar geen groe pen scholieren logies aanbieden, zo dat omgezien werd naar een ander dergelijk ontspanningsoord. Dit lukte. Bad Hoophuizen, gelegen aan het Veluwemeer, twee kilometer- het Piashuis, kon zorgen voor een waardig onderkomen met volledige verzorging, bestaande uit twee broodmaaltijden en een warme maal tijd per dag. De prijs bedroeg f 20,- per persoon. Ouders brengen kinderen weg Een veertiental auto's van ouders stond woensdag om twe-e uur gereed in de Tuinstraat. Via de Noordpool en Pothaarsbrug, langs het Reigers bos en het nieuwe zwembad, ging de file op Loo - Bathmen aan om de aanbouwzijnde Schipbeekbrug ogenschouw te nemen. Via Bathmen. Deventer, Terwolde, Oene, Epe er Nunspeet reed de stoet naar Hoop huizen. De thee stond klaar. De ouders bezichtigden het Maag denhuis en het Mannenverblijf en zochten de weg naar Holten weer op, de kinderen achterlatend onder de hoede van de dames A K. Buvserd en J. H. L. Caro en de heren B. H. Brouwer en J. S. Molewijk, leer krachten van de Dorpsschool. De 58 kinderen zochten, aan de De klassen 1 en. 2 van de Kol- school maakten de vorige week vrij dag hun jaarlijks schoolreisje. Hoofddoel was het ponypark in Slag haren. Als 'n koning en koningin za- z-e op hun pony en wat een gevoel als het dier echt wou luisteren en lopen. Als de geitjes er maar niet tussen liepen, ging het goed. Kinde ren, die wat angstig waren, genoten van een ritje in een ponywagen. De overige attracties zoals het wateror gel, het onder water aquarium, de botsboten en het tramplin springen vormden een prettige afwisseling. Er stond echter nog meer op het programma. Om half een vertrokken de bussen naar Ommen, van waaruit een boot tocht door een schilderachtigeomge- ving werd gemaakt naar Vilsteren. Het weer was schitterend. De jon gens mochten om de beurt sturen, wat voor de meisjes aanleiding was te verzuchten: was ik ook maar een jongen. Daarna brachten de bussen de kin deren naar de splinternieuwe speel tuin Woldhek. Er werd naar harte lust gespeeld. De zakcentjes waren op en er waren nog zulke leuke bots auto's. Met een lief snuitje wist één de juffrouw een kwartje af te trog gelen en toen was het hek van de dam. Gelukkig kwamen er nog ge noeg kwartjes te voorschijn. Het be zoek werd besloten met een wedloop om het in aanleg zijnde zwembad. Gerrit Schooien won de race. De dag werd besloten met een be zoek aan het attracties park ..De Elf Provinciën" in Hellendoorn. De auto racebaan. de botsauto's, de draaimo len, de dwaaltuin, de sprookjestuin, van alles werd druk gebruik ge maakt. Wat hadden de kinderen een plezier! Om half zes werd de thuis reis aanvaard. Met een ijsje in de bus kwamen de liedjes voor de mi crofoon weer los. Het was een fijne schoolreis, waarvan "groot en klein #rg hebben genoten. hand van een plattegrond, de slaap- kamiex's (met vaste wastafels!) op, maakten de bedden op en deponeer den hun bagage in de kasten. De dag was begonnen met kou en regen en het was nog verre van aangenaam. Toch gingen enkele kin deren pootjebadend het strand ver kennen. De kou deerde hen niet. De roeiboten waren nat en werden die dag niet meer gebruikt. De grote eetzaal bood veel gezel ligheid en er konden allerlei spelle tjes worden gedaan. De broodmaaltijd om zes uur werd een waar feest. Meerdere kinderen konden al aardig omgaan met mes en vork, maar anderen hadden er nog moeite mee. Vanwege de spanningen, veroor zaakt door het in klasseverband van huis zijn, werd het slapen nog even uitgesteld door het vertellen van een verhaal. Heel vroeg waren de kinde ren de volgende morgen al wakker. Dat wil zeggen om 4 uur of .eerder. Wat een belevenis! Twee dagen gratis roeien Daar Bad Hoophuizen geen vol doend aantal boten had voor 62 per sonen, zou de heer Houtgraaf, exploi tant van de zaak, trachten nog zes grote roeiboten van het Piashuis te charteren. Dit lukte niet alleen, doch ze werden bovendien gratis twee da gen uitgeleend en dan ook nog gratis gebracht en later weer opgehaald. Hoe was dat mogelijk? De heer Houtgraaf onthulde het raadsel. „Toen ik zei, dat Holten bij mij op bezoek was. zei de heer Sla ger: Holten? Dan krijgen ze de boten gratis en we brengen ze tegen tien uur morgenvroeg. Wij hebben v.eel groepen geherbergd, maar aan de Dorpsschool van Holten hebben we steeds de plezierigste herinneringen. Nooit geen rommel .en narigheid, steeds orde en discipline in de groep en alle medewerking..." Bij het afrekenen bleek, dat de heer Houtgraaf ook geen huur van zijn boten had berekend. „Jullie heb ben zoveel plezier van het varen ge had en ik heb geen enkele huurder gehad in die twee dagen, zodat ook ik niets wil berekenen!" Gevecht met de golven Wat een feest. De boten werden verdeeld en de vloot, bestaande uit 14 boten, voer uit. Het meer'was nog geen meter diep. Volkomen veilig de eerste paar kilometer. In school was theorie gegeven over de kunst van het roeien en het stu ren, voor de wind, zijwind en tegent» wind. Sommigen verzuimden een consumptie te nuttigen om naar te kunnen roeien, dol op avontuur! Wa terplanten, vogels, golven, schuim- kopjes, wat een feest, urenlang. Gedurende deze dagen bleek die kudde in drie delen uiteen te vallen. Je had de avonturiers, die steeds verder wilden om eilanden te bezoe ken, worstelen met de golven. Dan de gezellige binnenvaarders, die in de buurt van die haven ronddobber den. Tenslotte een gi-oep, die ook graag eens in de speelzaal was en naar de kampwinkel (op het terrein) tippelden en kleinigheden kocht, met de bal op de wieide speelde en dan eens weer de bootjes opzocht. Vrijdag stonden er weer schuim koppen en de boten dansten op het water. De avonturiers moesten twee- eneenhalf uur zwaar roeien om het Muggeneiland te bereiken. Om elke decimeter werd gevochten, maar ze wisten van geen ophouden en bereik ten hun doel. Blaren in de handen werden genegeerd. Als Friezen, Noormannen en Argo- nauten zetten ze voet aan wal op «en onbekend eiland. Ongekende beleve nis! Dicht struikgewas, vogels, ei eren. bloemen, schelpen en ...mug gen! Voor de wind voeren ze in een half uur terug en landden veilig in de baai van Hoophuizen. Aan alles komt een einde De tweede avond ging hat slapen heel normaal en pas tegen half acht ontwaakten velen na een heerlijk.3 nacht. De gordijntjes gingen los en ailes wat men zo ;s morgens pleegt te doen. gebeurde ook hier. Jammer, dat het al weer vrijdag was. Tegen vier uur in de middag hield ieder zich gereed. De ouders konden spoedig arriveren en weer voor ver voer naar Holten zorgen. De bagage werd langs de kant van het parkeer terrein gezet en gebruind stapte ie der in een auto, nadat ouders en kinderen nog iets hadden gebruikt. Voor de klok zes had geslagen was het dorp-, gelegen aan de voet van de Holterberg. weer bereikt. Personeel en jeugd hadden elkaar eens van een andere zijde leren kennen en de kinderen hadden vele -ervaringen op gedaan en indrukken gekregen. Onk kon nu bijna iedereen behoorlijk roeien. De zogenaamde Err.mabioemcollecte waarvan de opbrengst ten goede komt aan de tuberculosebestrijding door de Vereniging Het Groene Kruis heeft netto opgebracht f 1390,58. Het Groene Kruis-bestuur zegt bij deze allen die gaven hartelijk dank. Met een groot aantal leden en hun echtgenoten heeft de afdeling Holten der O.L.M. dit jaar een reisje ge maakt naar Königswinter en het Ahrdal. Bij Winterswijk werd de grens gepasseerd en ging het verder via Dorsten naar de- oprit van de autobaan bij Bottrop. Om zolang mo gelijk in Königswinter te kunnen blij ven, werd de autobaan gehouden tot aan de afrit in het Zevengebergte. Via een prachtige omgeving kwa men we in Königswinter. een klein toeristenplaatsje, aan de voet van de Drachenfels. Deze berg werd met de tandradbaan bestegen en van boven af keek men dan over de Rijn en wijde omgeving. Jammer, dat het wat wazig was. Na de afdaling stapte men direct in de boot voor een tocht van plm. één uur. naar Remagen. Bijna het gehele uur was de Drachenfels nog te zien. Bij Remagen stond de bus reeds klaar en ging het verder door het Ahrdal. langs rotsen en wijnber gen. In de wijnkelders werd" nog even de wijn geproefd. In Altenahr werd de volgende pau ze gehouden, om gelegenheid te ge ven met de kabelbaan de hoge top van de bergen te bereiken. De terug"- tocht ging gedeeltelijk over de auto- baan. om tenslotte bij Winterswijk ons land weer binnen te komen, waar de dag besloten werd met eeri warme maaltijd. De dag was onge veer ten einde toen allen weer vol- thuis kwamen.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3