E8 REEDS IN GEBRUIK Boerderij oud-Holtenaar volledig verbrand „Geef wat U hart U ingeeft" Bemiddeling Ruilverkaveling Men-Markelo geslaagd Concert van H.M.V. en Kunstmin Bruidspaar kwam met kleedwagen Samenwerking Sallandse en twee Gelderse gemeenten ONZE AGENDA^ EERSTE VIADUCT OVER Z.C. ,Twenbaarsve]d' gaat weer recreatief zwemmen LARENSEWEG VOLGT SPOEDIG A.V.O. - COLLECTE Officiële publikatie KERKDIENSTEN Medische dienst Weekenddienst dierenartsen Burgemeesters vun Markelo en Hollen en gemeentesecretaris Holten hebben 'ja' gezegd Burgerlijke stand Weekenddienst tandartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Ge: Storingsdienst GEB Kopje koffie na- kerkdienst PARKEERVERBOD gedeelte Haarstraat Vrijstelling bepalingen bestemmingsplan in verband met uitbreiding Coöp. Raiffeisen bank „Holten" Vrijstelling bepalingen bestemmingsplan bungalow aan bouw de Rijssenseweg (Koleomplex) Gevonden en verloren voorwerpen A acht dienst slachthuis MOLINS NIEUWSBLAD Vrijdag 13 juni 1M9 Jaargang 21 - No. 24 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur W. Bever» Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) 3,Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,— per half jaar, 10,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 13 .juni M.-OO uur-: Populair concert door Har monie orkest Kunstmin, Gorssel en HMV in de muziekkapel op Kalf- stermansweide. Zaterdag 14 juni T.45 uu-r: Vertrek kinderuitstapje N4BV vanaf het station NS te Hol ten. Zondag 15 juni VADERDAG Sö.30 uur Dansen in zaal Boode te Bat-hmen (zie adv.) Maandag 16 juni t.e.m. 27 juni Ta. H. Stokkers wegens vakantie ge sloten (zie adv.) Dinsdag 17 juni SO.00 uur: Ledenvergadering Holten- se Handelsvereniging in café Jan sen. Zaterdag 21 juni HMV naar Nat. Federatief Muziek concours te Laren (G.). Plechtigheid op de Canadese Begraaf plaats in verband met overdracht van „Lamp van Broederschap" door de Ned. Bond van Militaire en Burgerlijke oorlogsslachtoffers. Een jeugdploeg van de zwem- club „Twenhaarsveld" zal op 19 en 21 juni deelnemen aan wedstrijden in het kader van „recreatief zwemmen" van de KNZB. Zij is ingedeeld met O.K.K., Eerbeek. Z.C. „Brummen" en A.Z.C. Apeldoorn. Op donderdag 19 juni vindt de eerste ontmoeting plaats tegen deze clubs om 19.00 uur in het verwarmde bad „Rhieneroord" te Brummen en twee dagen later, op zaterdag, 21 juni om 17.00 uur moet men aantreden in bad „Coldenhove" t. Eerbeek. Gezwommen wordt schoolslag, rugslag en de vrije slag in de leeftijdsklassen tot en met 9 jaar. 10 en 11 jaar, 12 en 13 jaar en 14 en 15 jaar. gerekend naar de toe stand voor 1 januari jl. Het zullen ongetwijfeld weer leuke wedstrijden worden, waarbij men re kent op de steun van de ouders voor het vervoer van de jeugdige zwem mers en zwemstert-jes. Dezer dagen is het eerste viaduct over de E-8 in de gemeent Holten in gebruik genomen. Het is de ver binding van de Beusebergerweg naar De Schipbeek, net voor de Tolweg. Aan de zuidzijde van de E-8 heeft rijkswaterstaat parallelwegen aange legd, opdat de bewoners der daar ge legen boerderijen van dit viaduct ge bruik kunnen maken, zoals dat trou wens langs het gehele tracé, dat ge reed is, het geval is. Op 16 oktober 1967 werden door de hoofdingenieur van de rijkswater staat, directie wegen, belast met de aanieg van d.= Holiand-Twente-route (nieuwe E-8), ir. J. van den Broek, drie viaducten onder Holten aanbe steed. Laagste inschrijver was de aannemings- en handels-maatschap pij Hegeman NV te Nijverdal voor f 1.799.000,- (zonder risico voor de aannemer van eventuele stijging van lonem) en f 1.809.000,- met dit risico. Het viaduct voor de nieuwe pro vinciale autoweg RaalteGelderse grens is met de opritten en al reeds geruime tijd gereed gekomen. Hier voor moet echter het dijklichaam nog worden aangelegd. In het ver lengde van dit viaduct is ook de ver- keerskoker gereed ten behoeve van de Tolweg. Het derde viaduct over de E-8, ten behoeve van debestaande Larense- weg, zal waarschijnlijk binnen enkele weken in gebruik genomen worden. Dan kan men het wegdek van de E-8 dat in verband met de kruising van de Beusebergerweg en de Larea- seweg. nog niet volledig afgewerkt kon worden verder voltooien. Bij de Temminksbrug in Loo- Bathmen nadert een vierde viaduct zijn voltooiing, ook daar is de aanleg van de E-8 reeds een heel eind ge vorderd. Ei ligt thans een kilometerslange vierbaansweg met een groen strook afscheiding gereed, die al heel wat belangstelling trekt. Wanneer er niet gewerkt wordt, slaan er echter op verschillende plaatsen bordjes met ..Verboden toegang", omdat men voorkomen wil. dat er vernielingen worden aangericht. Ook dit jaar zal de A.V.O.-collecte weer gehouden worden en wel van 16 tot 22 juni. De A.V.O. is meer dan de vermelding van 3 letters. Het is de Ned Ver. Sociale Zorg voor Minder-Validen. Een vereniging, waarin over heid en particulier initiatief hand in hand gaan bij de belangenbeharti ging van de mindèr-validen. De A.V.O. wil samen met de rijks-, provinciale- en gemeentelijke overheden, alsmede met vele particuliere instellingen, de maatschap pelijke zelfstandigheid 'van de gehandicapte bevorderen. Niet alleen op economisch, maar ook op sociaal en cultureel terrein en in samenwer king met de kerken ook op geestelijk gebied. Ieder jaar doet de A.V.O. een beroep op Uw beurs! Zij vraagt niet om medelijden, maar zoekt medeleven. De A.V.O. doet haar werk voor mensen van alle gezindten! GEEFT WAT LVV HART L INGEEFT! Laat de opbrengst hoger zijn dan vorig jaar. Toen was het bijna f 700,-. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. J. H. Israel (V. en D.H.A.) De zomergasten worden uitgeno digd na de 2e dienst een kopje koffie te komen drinken in het ge bouw Irene. Geref. kerk: 9,30 en 19.15 uur ds. Oosterhoff (voorb. H.A.) In beide diensten is het ene offer voor de kas art. 17 K.O. (em. pri dikantsweduwen en wezen). Bij de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. R.-k. kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.-k. kerk. zaterdagavond 19.30 u, zondagmorgen 8 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. C. C. Addink (Vier. en Dz. H.A.) OKKENBROEK Ned Herv. kerk: ds. W P. J. Osinga (Vier. H.A., nieuwe liturgie). Zaterdag 14 juni vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur J. F. Sijt- sema. Noordenbergstraat 6, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 14 juni en zondag 15 juni Th. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2, tel. 1515. ,,In hel bemiddelingsgesprek de Commissaris der Koningin o de gerezen moeilijkheden rond ruilverkaveling HoHenMarkelo is gesprek niet en ook het onderling overleg van dc betrokken belang hebbenden op de meest prettige wij ze verlopen. Volledige overeenstemming werd dan ook door allen bereikt over de volgende regeling: 1. Aan Gedeputeerde Staten zal wor den gevraagd om aan de Centra le Cultuurtechnische Commissie tie willen verzoeken hel aantal le den van de zgn. Plaatselijke Com missie voor de ruilverkaveling Holtèn-Markelo, bij wijze van uit zondering te willen brengen van 7 leden (zoals thans voorgesteld) op 8 leden. 2. Door de centrale Landbouworga nisaties in de provincie en de thans voor benoeming in dc plaat selijke commissie voorgedragen leden lesamen zal alsnog op de burgemeester van Markelo een dringend beroep worden gedaan om het voorzitterschap van de commissie op zich te willen ne men, hetgeen door alle betrokke nen zal worden gewaardeerd. 3. In bedoelde commissie zullen twee leden tot vice-voorzitter wor den benoemd, voor elk der gebie den één, te weten de heer H. Kot- telenberg voor hel gebied van Markelo en de heer H. Stegeman voor het gebied van Holten. Hun positie zal als zodanig door de Centrale Cultuurtechnische Commissie worden erkend en ge regeld. 4. De heer Kottelemberg zal tevens worden benoemd tot waarnemend voorzitter der commissie om bij ontstentenis van ds voorzitter de ze te vervangen. fc Arm da burgemeester v&n Holten I zal worden verzocht om alsnog als adviseur aan de plaatselijke commissie zijn medewerking te willen geven. Het vermelde on dei 2 is eveneens op dit verzoek var toepassing. 6. De gemeentesecretaris van Hol ten zal voor benoeming tot secre taris van de plaatselijke commis- sis voor de ruilverkaveling wor den aangezocht. Inmiddels kan worden medege deeld dat Gedeputeerde Staten be reid zijn met'de bereikte regeling in te stemmen en het bovenstaand voorstel om advies aan de 'Centrale Cultuurtechnische Commissie voor te leggen, terwijl ook de burgemeesters van Markelo en Holten, gezien het dringend beroep dat. op lien is ge daan door de belanghebbenden, met name uit. het eigen gebied, zich ten slotte bereid hebben verklaard daar aan gevolg te geven. Gezien de deelname van de zijde van de Centrale Cultuurtechnische Commissie aan het overleg mag re delijker wijze worden verwacht dat ook'deze commissie met de bereikte regeling zal instemmen. Na ontvangst van een instemmend' advies der Centrale Cultuurtechni sche Commissie zullen Gedeputeer de Staten tot benoeming van de le den van de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling Holten-Ma r- kelo kunnen overgaan, waarna de werkzaamheden een aanvang zullen kunnen nemen. Alle partijen hebben hun waarde ring voor de aangeboden bemidde ling uitgesproken en hebben op con structieve wijze aan een oplossing willen medewerken, waarbij het be lang van de ruilverkaveling als zo danig door allen op de voorgrond is gesteld." NVi.j kunnen hieraan nog toevoegen. dat hoewel de gemeente-secretaris Zondagmiddag om tien minuten voor twaalf loeide langdurig, met af wisselende stoten, de brandalarmsi rene. Van de brandtoren op de Hol- terberg van het Staatsbosbeheer was een melding binnengekomen, dat er een sterke rookontwikkeling zicht baar was. vermoedelijk van een bos brand op de berg. De Holt.ense brandweer rukte met al haar materieel uit, maar vond op de Holterberg geen bosbrand. Het bleek echter, dat aan de Van Heek- weg in Haarle de boerderij van de heer.G. Arfman (oud-plaatsgenoot) in lichterlaaie'stond en dat de Hel- lendoornse brandweer reeds met de blussing bezig was. Aan de boerderij viel echter niets meer te redden. Aangezien de lelektriciteitsvoorzie- ning in Haarle onder het verzor gingsgebied van de gemeent Holten valt, heeft de opzichter van het G.E.B. tevens vrijwillige brand weerman de heer H. Huisman, de stroomdraad naar de boerdej'ij door geknipt, 7.odat er geen gevaar van de elektrische leidingen kon ontstaan. De brand moét ontstaan zijn door het omvallen van een bromfiets, waardoor de- wegvloeiende benzine met een brandend gaskomfoor in aanraking kwam. De boerderij was eigendom van de familie Palthe uit Almelo, Van de inboedel kon slechts een antiek kastje met waardepapie ren en kleren worden gered. Een hond is bij deze brand in de vlam men omgekomen.. De Holtense muziekvereniging HMV en de Gorsselse harmonie, bei den onder directie van de heer Hen- ny J. Fransen, geven vrijdagavond een concert op de muziekkoepel op Kalfstermansweide. Het concert be gint om 20.00 uur. HMC zal voor de pauze de con coursnummers spelen, die zijn inge studeerd voor de deelname aan het Nat. Federatief Muziekconcours op zaterdag 21 juni te Laren (G.). ..Kunstmin" zal na de pauze een z.g. ..populair programma" brengen. Gezien de gunstige weersvooruitzich ten kan dit een mooie avohd worden, waarop men dan ook veel belang stelling verwacht, Mocht hel weer toch nog spelbreker worden, dan zal het concert, in één van d,e plaatselij ke zalen gegeven worden. Geboren: Meindert Willem-zv G. ,J Vorkink en A. E. H. Harmsen. Neer dorp 40 Gerben Allard zv G. J Beldman en J. Ekkelkamp, Dorps straat 50. Overleden: A. B. Sligman ev Brons voort. 38 jr., Hoffesstraat 26, (overl te Deventer). Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: B. W. Koetsier 33 jr Kolweg 53 en J. Vossebelt. 36 jaar. Rijssen G. W. Brinks 26 jr.. Bei seberg 149 en G. Oolbekkink 22 jr Look 76. BEVOLKING Ingekomen: A. J. Wesierhof en gez. van Apeldoorn naar Markepad 4 J. F. Ehren en gez. van Diepenveen naar Noordenbergstr. 21 J. Schup- per van Den Ham naar Kosters pad 9 B. W. J. van den Berg en gez. van Raalte naar Schuttersweg 11 A. Smit van Ermelo naar Burg. v. d. Borchstraat 18 J. van Asselt en gez. van Den Helder naar Lage- weg 27. Vertrokken: J P. Nekkers 1 Haarstraat 12 naar Hengelo (O.) H. J. A. Podt van Borkeld 33 naar Rotterdam G. J. C. Lansink-Schip- pers van Larenseweg 24 naar Mar kelo B. W. Koetsier van Kolweg 58 naar Rijssen. Zaterdag 14 juni en zondag 15 juni A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8. Goor, tel. 05470-3355 van 18.00— 19.00 uur (alleen voor spoedgeval len). 's Ochtends van 9.00 tot 10.00 uur behalve op woensdag in het Groene Kruisgebouw, tel. 1436. Op de woensdagavonden is er geen spreekuur meer. Aangifte vrijdagsmorgens tot 12.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438. Bij geen gehoor: tel. 1799 mevr. J. Beltman-Aanstoot. Zaterdag 14 juni t.m. vrijdag 20 jani buiten de diensturen Elektra: H. Huisman Kolweg 42. tel. 1493. Gas: W. C. v. d. Weerthof, Voors- boerstraat 3, tel. 1793. In een op 2 juni 1969 gehouden ver gadering van dc Burgemeesterskring Salland met de burgemeesters van Gorssel en Voorst, is besloten een discussienota ter voorbereiding van een ontwerp „gemeenschappelijke re geling gewestelijk samenwerkings verband" voor te leggen aan de col leges van burgemeester en wethou ders van die negen gemeenten. Deze nota zal aan de orde gesteld worden tijdens een gemenschappe- lijke vergadering van de colleges op 24 juni 1969. 's ochtends 10.00 uur, in het stadhuis van Deventer. Indien tij- dans deze bespreking overeenstem ming over de hoofdbeginselen wordt verkregen, zal aan één en ander een juridische vorm worden gegeven. Daarna zullen de gemeenteraden zich over deze materie moeten uit spreken. Na afloop van de op 5 februari 1969 gehouden beèprekingen tussen de colleges van burgemeester er. wethouders van de gemeenten Bath- men, Deventer. Diepenveen, Holten. Olst, Raalte en Wijhe, over het ge meenschappelijk belang van de streek, werd onder meer vastgesteld, dat een gezamenlijke bestudering van de toekomstige ontwikkeling van de streek wenselijk is en dat een ge- instiutionaliseerd samenwerkings verband overwogen- moet worden. De kerkeraad der Ned.-herv. ge meente nodigt de zomergasten, die in onze gemeente vertoeven gaarne uil om na de tweede dienst des zon dags een kopje koffie Ie komen drin ken in het gebouw Irene en tevens kennis |e maken met de predikant en dienstdoende ouderlingen. van Holten, de heer G. J. Langcn- barg. nog niet het officiële verzoek, om als secretaris der ruilverkave- lingscommissie op te treden, heeft ontvangen, hij hiertoe er heeft al een eerdere benadering plaats- ge vonden met toestemming van B. en W., gaarne bereid is, om daar mede liet grote belang dat aan deze ruilverkaveling verbonden is te die- Het bruidspaar Wim Brinks (26) en Dim Oolbekkink (22) heeft zich don derdagmorgen voor de voltrekking van zijn huwelijk op ouderwetse wi ze naar het gemeentehuis laten rij den. Bruid en bruidegom arriveerden met hun familie in een ouderwetse z.g. kleedwagen, hetgeen natuurlijk een enorme belangstelling trok. Het Mfc bijzonder Uuk gezicht de bruiloitsgangers in oude stijl voor de bordes van het gemeentehuis te zien arriveren, waar en dat kende men vroeger natuurlijk met de rode loper u-as uitgelegd. Wim Brinks is een gewaardeerd lid van de toneel club van de CJV ..De Vrienden schaar. voetballer en een grote mo torsport enthousiastZijn bruid leerde hij kennen bij de CJV. Het huwelijk werd voltrokken dooi de gemeentesecretaris, de heer G. J. Langenbarg, terwijl de kerkelijke hu welijksinzegening plaats vond in de Ned. Herv. Kerk door ds. J. H. Israël, die daarmede voor zijn vertrek naar Coevorden zeker wel een van zijn laatste huwelijksplechtigheden zal hebben verricht. Burgemeesters en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun be sluit van 10 juni 1969, nr,224">. in het algemeen belang van het verkeer is besloten op het gedeelte van de Haarstraat, vanaf de Diessenplasstr. tot aan het einde, van de Haarstraat, het parkeren aan één zijde van bo vengenoemd weggedeelte te verbie den, door terzijde van de rijbaan 'n doorgetrokken gele streep aan te brengen, als bedoeld in artikel 126 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens en als bedoeld in hoofdstuk III. paragraaf 5 van de be schikking van de minister van ver keer en waterstaat van 29 december 1966. nr. 76727. Het besluit van 10 juni 1969, nr.2245 is in afschrift gezonden aan de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswa terstaat, aan Gedeputeerde Staten van Overijssel, aan de Kon. Ned. Toe ristenbond A.N.W.B. de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. en de Kon. Ned. Motorrijdersvereni- ging K.N.M.V. Van dit besluit kan door iedere be langhebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving Het adres van beroep moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de Pro vincie Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 13 juni 1969 Burgemeester en wethouders voorn., W. H. Enklaar. burgemeester G. J- Langenberg, secretaris Burgemeester en wethouders van Holten maken ter uitvoering van ar tikel 24 van de voorschriften beho rende bij het bestemmingsplan Hol ten bekend, dat door het bestuur van de Coöperatieve Raiffeisenbank, Gaardenstraat, - alhier, een verzoek is ingediend om vergunning voor uit breiding van 't kantoor van genoem de bank aan de Gaardenstraat op 't peiceel, kadastraal bekend gemeen te Holten, sectie F. nr. 2699 (geri.), welk verzoek slechts kan worden in gewilligd met toestemming tot af wijking van het geldende bestem mingsplan Holten. Hef verzoek van bovengenoemde bank ligt met ingang van 16 juni a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente-se cretarie. Burgemeester en wethouders zijn voornemens afwijking van hef be stemmingsplan Holten toe te staan. Schriftelijke bezwaren tegen het bouwplan kunnen door een ieder ge durende bovengenoemde termijn wor den ingediend bij burgemeester en wethouders van Holten. HOLTEN. 13 juni 1969. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. ENKLAAR. burgemeester G. J. LANGENBERG, secretaris Burgemeester en wethouders van Holten maken ter uitvoering van ar tikel 24 van de voorschriften beho rende bij het bestemmingsplan Hol ten (Kolplan) bekend, dat door de heer H. Dondertmsn te Laren Gld. een verzoek is ingediend om vergun ning voor de bouw van een woning op het perceel, kadastraal bekend ge meente Holten, sectie F. nr. 3201. ge legen aan de Rijssenseweg, welk ver zoek slechts kan worden ingewilligd met toestemming tot afwijking van 't geldende bestemmingsplan Holten. Dit verzoek ligt met ingang van 16 juni a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op de ge meente-secretarie. Burgemeester en wethouders zijn voornemens onder goedkeui'ing van Gedeputeerde Staten afwijking van het bestemmingsplan toe te staan. Schriftelijke bezwaren legen het bouwplan kunnen door een ieder ge durende bovengenoemde termijn wor den ingediend bij burgemeester en wethouders van Holten. HOLTEN. 13 juni 1969. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. ENKLAAR. burgemeester G. J. LANGENBERG, secretaris Gevonden: regencape, bruin-witte hond. w-itte sportbroek. zakmes, ba gagebinder. 1 mil. rugzak, kenteken plaat 05-91-FH. Verloren: Groene regenbroek, stof bril. wit gouden broche, portefeuille met inhoud, zwempak, herenpoishor- loge. Vrijdag 13 juni t.m. zondag 15 juni keurmeester buiten de dienst uren H. J. Moleman, Lageweg 13. tel. 1974. Maandag 16 juni t.m. z.ondag 22 juni A. Groen, Kozak- kensir. 15, tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op za terdag van 9-ll uur aan het slacht huis, tel. 1349.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1