ES Spoedig aanleg van weg Laren-Holten Dijkcrhoekse Plattelandsvrouwen waakten mooi uitstapje Eerste verbinding met Schoolreisje #.1. Dorpsschool eslaagde ..DE sportdag Huishoudschool NOORDENBARG" Fijne schoolreis voor klas 3 en 4 Dorpsseiioo INTERNATIONALE MOTOCROSS MARKELO H Twee honden vergiftigd Reisfonds 5Verre Oosten' begint zijn taak jqnJpasia Geslaagd IflUnHRRDTS Vijf en twintig Nederlanders de start aan Wedvlucht duiven stond lang open Van daders nooit een spoor FIJNE JEUGD- RENGDAG CjV Leerlingen Kolschool maakten mooi reisje Voorstel GS om grond aan te kopen Reebokgewei met goud bekroond Nederland moet gewesten krijgen E 8 Naar Arnhem en over de Veluwe GESLAAGD Blikseminslag verstoorde trein verkeer OVERÜSSE Vrijdag 6 juni 1969 Naar thans eerst is bekend gewor den, zijn op de dag voor Pinksteren, twee honden respectievelijk van landbouwers B. A. Herder cn G. Veldkamp, Espelo 17 ver giftigd geworden. Eén van de hon en is van een wisse dood gered, doordat de behandelende dierenarts, de heer Th. A. Oostenbrug, nog een braakmiddel kon toedienen, waar door vergiftigde viskoppen te voor- hijn kwamen. De andere hond heeft men door het toedienen van Joke Oonk, Groenlandsdijk te Markelo, werd vrijdagmiddag na! afloop van de jaarlijkse sportdag van de huishoudschool „De Noordenbarg" te Holten, uitgeroepen tot „Sportvrouw van de Noordenbarg 1969". Zij bleek van alle meisjes, die aan de A-eisen hadden voldaan, de allerbeste te zijn en ontving 'n mooie, plaquette met inscriptie. De sportdag werd de gehele dag gehouden op het terrein van café-camping ,,De Poppe" aan de Markeloseweg. Na afloop werd er voor de tweede en derde klassen en leerkrachten een kleine warme maaltijd opgediend, waarna tot. half elf de beatgroup „Sektie" een schitterende beatshow verzorgde. Evenals voorafgaande jaren had de heer Aanstoot zijn accommo datie weer beschikbaar gesteld voor de leerlingen om zich met elkaar te meten op het sportieve vlak. Afgezien van een beetje regen in de morgen was het een stralende dag met een zeer sportieve strijd. 's Morgens werden de nummers 60 m hardlopen, verspringen, hoog springen en balwerpen afgewerkt. Hiermede konden de leerlingen, naar gelang van hun prestaties, het school diploma A. B of C halen. De hoogste eisen het A-diploma geeft tevens recht op het C.C.S.A.-dipIoma van de Kon. Ned. Atletiek Unie. Aan deze werkelijk niet gemakkelijke eisen voldeden de volgende meisjes: 1 Joke Oonk 78 p.. 2 Gerrie Meijer 65 p.. 3 Dinie Boode 62 p.. 4 Hanncke Overmeen 56 p., 5 Dikie Welmer 53 p., 6 Joke Landewcerd 51 p., 7 cn 8 Emmy Wennekcs en Rick Sligman 44 p.. 9 Jannv Vukkink 29 p., 10 Stie- nie Vosman 20 p. en 11 Gerrie ten Have 10 p. Aan het eind van de morgen werd een slagbal competitie gespeeld tus sen de klassen op twee velden. De uitslag was: le 3A, 2e IC, 3e 3H, 4e 1B, 5e IA, 6e 2A en 7e 2B. Gezelligheidsprogramma Na .de lunch was er een gezellig- ■Reidsprogramma onder leiding van de Yveev^ Koelemij. De 124 meisjes wer den verdeeld in 10 groepen, die 10 onderdelen moesten afwerken. Het blijkt altijd weer, dat op een wed strijd zo'n programma bijzonder ge waardeerd wordt door de meisjes. Het gezellig samen doen van diverse spelen geeft een aparte en gezellige sfeer en drukte. Enkele onderdelen waven o.a. spijker slaan, badminton, korfbal, doelen, bikkelen, ringsteken, kogel rollen, bal over lijn en comboy- race. Om 15.30 uur begon op twee velden de korfbalcompetitie tussen klasse teams. Vooral de eerste klassen streden fel om de hogere klassen een nederlaag toe te dienen. Zij moesten het echter op het beslissende moment afleggen tegen de meer „geroutineer de" 2e en of 3e klassen. De uiteinde lijke uitslag werd: le 2A, 2e 3A, 3e en 4e IC en 2B, 5e 3H, 6e IA en 7e 1B. Na een pauze, waarin de moe gestreden „gladiatores" zich verfris ten en klaar maakten voor de maal tijd en het beatfeest werden de prij zen uitgereikt door de directeur dei- school, de heer P. H. Cammeraat. Korfbalwedstrijd tijdens de Schoolsportdag van de huis houdschool „De Noorden barg" bij café-camping „De Poppe". Door een puntenwaardering voor de diverse behaalde diploma's (diplo ma A 5 pnt., B 3 pnt en C 1 pnt) werd uitgerekend, welke klas in totaal de beste- prestatie had geleverd. Klas 2A bleek hier winnaar en ontving de „Sporlbeker" voor de beste klas met een gemiddelde van 3.04 pnt. De dere rangorde was: 2e 3H met pnl. 3e IA 2.55 pnt. 4e IC 2.29 pnt, 5e 3A 2.22 pnt, 6e 2B 2.17 pnt en IB met 1.66 pnt. Beatmuziek Tijdens het feestelijk gedeelte werd de beatgroep "Sektie" door de dans- lustigen dermate aangemoedigd, dat het geheel een zeer spontaan ka rakter kreeg, mede door de sfeer, die door de sportdag reeds was gegroeid. Het gezelligheidsprogramma stond onder leiding van de heer J. Koelemaij terwijl de heer Cammeraat de leiding van de maaltijd en de feestavond had. De algehele leiding was in handen van de leraar lichamelijke opvoeding de heer T. G. Lukkien. Juryleden waren de dames: mevr. A. Cammeraat, me vrouw M. Schuttler, mej. M. de Wit, mej. Ch, Buursma en de heren P. H. Cammeraat, J. Koelemaij, J. Nijland en T. G. Lukkien- Al met al was "net een bijzonder geslaagde dag en avond. Aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers te Deventer zijn geslaagd voor de akte onderwijzeres en voor de ak te handwerken Joke Israël en Gerry van den Brink en voor onderwijzer Albert Vukkink. Joke Israël en Albert Vukkink slaagden al eerder voor het 1KOS - NPB-diploma voor het ge ven van godsdienstonder-wijs. HOOFDPIJN POEDERS De klassen 3 en 4 van de o.l. Dorpsschool maakten dinsdag hun jaarlijkse schoolreis. Het vertrek had plaats tijdens een herfstachtige regenbui maar dat, mocht de pret niet drukken, want de liederen schal den weldra door de bus. Het eerste reisdoel was de sluis bij Eefde. Men had geluk, want er lag juist een schip voor de deur. Het schutten, vaak een onbegrepen theoretische zaak voor de kinderen, zag men nu duidelijk in de praktijk. De St.. Walburgskerk in Zutphen was het volgende punt op het pro gramma. In de Librije (de biblio theek) zag men eeuwenoude, door monniken geschreven, boeken. Er was ter een bij met een geschatte waarde van 2 a 3 miljoen gulden. Eenzelfde boekenkist als waarmee Hugo de Groot Loevestein ontvlucht te, konden de kindei-en hier bewon deren. terwijl de „duivelspotien" in de vloer ook goed te zien waren voor een interssant verhaal. In het Openluchtmuseum te Arn hem werd eerst de herberg bezocht voor een consumptie. Verder zag men een oud schooltje, een Drentse Dat Markelo, qua reputatie van inter nationale motocross-evenementen (5 Grand Prix, Trophée des Nations, Mo- locross des Nations) een naam te ver liezen heelt, kan als genoegzaam be kend beschouwd worden. Ook dit jaar, zondag 8 juni, zal bet verwende cn des kundige publiek bij de internationale „dubbel-cross" in de 250- en 500 cc vol ledig aan zijn trekken komen. Na lange en moeizame onderhande lingen, die reeds in 1908 begonnen, heb ben de bestuurders van de Markclose Motorklub „Ons Genoegen" een tableau van vertrekkers kunnen samenstellen, dat werkelijk uniek genoemd mag wor den. plaggenhut, een papiei-molen, de Zaanse buurt en een los hoes. De dichtbij gelegen, dierentuin wierd natuurlijk niet overgeslagen. Daar was het leukste moment, dat een van de grote apen, een groepj Dorpsschool-apen 'probeerde nat spatten. Het hoogtepunt van de reis vorm de echter het bezoek aan de Juli. na toren te Apeldoorn. De botsauto' het Spookhuis, de dwaaltuin, de ho ge toren en de speeltuin vormden een geweldige attractie voor de Hol- tense kinderen. Via het paleis „Het Loo" werd terugreis ondernomen. Veel kinde ren mochten voor Radio Dorpsschool (de busmicrofoon) optreden wat voor de meesten een groot succes werd. Om 19.00 uur was men in Holten terug. Ondanks het min der goede weer was het een fijne dag geweest. De postduivenvereniging De Ber vliegers" nam met 127 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Pont St. Max (Fr.) afstand 426 km. Het co stond lang open. De duiven men nl. in een regenzone terecht hebben een zware vlucht gehad. Maai er zijn weinig verliezen geleden. lossing geschiedde om 9.20 uur. Aan komst eerste duif 16.28.40 uur, laatste duif 18.30.00 uur. De individuele uit slag was: 1-22 H. van Beek. 2-11 -! 25 Joh. Paalman, 3-9-10-23-24-29 Gazan, 4-12-26-27-28 Gebr. Willem: 31 PI. J. Aaftink, 6-16 Joh* Veldhui 7-21, W. Aaftink. 8-30 G. Veldhuis 13-14-19 G. Steunenberg, 18. D. Mul ler. 20. M. Lodeweges. De CJV hield het afgelopen week end een jeugdringmiadag in het ge bouw „Het Trefpunt" in Espelo. Hiervoor waren alle aangesloten clubs Bathmen, Beuseberg, Dij- kerhoek. Markelo en Okkenbroek naar Espelo gekomen, om o.a. te ge- eten van het optreden van de heer Rebru uit Nieuw-Amsterdam Deze bracht o.a een demonstratie met goochelen, het houden van zaalspelen en een zangwedstrijd en trad verder op met zijn sprekende pop „Loekie" Dit laatste nummer viel bij iedereen erg in de smaak. Tussen het optreden van de heer Rebru door moesten de clubs zelf aan het werk. Zo kwam Okkenbroek met een toneelstukje voor het voet licht, getiteld: „De zenuwachtige dichter". Ook Markelo had een neelstukje: „Toen- tante kwam". Verder was er een quiz, een voor dracht, een gedicht, een dansje, een samenspraak en een zangwedstrijd oor leiders en leidsters. Deze werd gewonnen door Dijkerhoek (Johanna Ulfman en Jan Markvoort). Aan het slot bedankte ringvoorzit- ter T. Willemink de CJV Espelo voor goede organisatie en de heer E. J. Kers voor de verzorging van de geluidsinstallatie. Hij constateer de, dat het een gezellige en zeer ge slaagde middag was geweest, waar edereen het mee eens was. een spuitje af moeten maken, om het dier uit zijn vreselijk lijden te verlos sen. Het lijdt geen twijfel, dat de dieren door middel van strychnine zijn ver giftigd. Het is een gemeen middel, dat hevige krampen veroorzaakt en waardoor de dieren geheel verstij ven. De dood treedt meestal in wan neer de hartspier het begeeft. Het komt in deze streken met zijn uitgestrekte bossen en heidevelden waarin de jacht nog een belangrij ke rol speelt nog regelmatig voor, dat honden ook van mensen, die hun dieren regelmatig onder controle hebben op deze wijze uit de weg worden geruimd. Van de dader of daders is nog nooit een spoor gevon den. De leerlingen van de derde en vier de klas van o.l. Kolschool zijn het af gelopen weekend, onder leiding van de oudercommissieleden en hun on derwijzers op reis geweest. De tocht ging via Dalfsen, kasteel Rechteren, aldaar, en Staphorst naar Havelte. Volgens de telling van de leerlingen zijn er momenteel zevenentwing gou den hartjes in Staphorst te bewonde ren. Dez.9 gouden hartjes zijn aan de voordeur bevestigd rondom het sleu telgat. Zij zijn alleen te vinden bij die Staphorsters, die nog een ongetrouw de dochter thuis hebben. In Havelte werdén de Hunebedden bekeken. Voor veel kinderen was dit de eerste keer dat zij deze als gra ven dienende bouwsels uit het verle den aanschouwden. Het weer, dat aanvankelijk niet mee werkte klaax-de later op, zodat de kinderen en hun begeleiders in Giet hoorn ech,t genoten van de gemotori seerde puntertocht door het dofp en over het meer. Na de boottocht wer den de kinderen getracteerd op een pannekoek met stroop of suiker. In Schokland, het voormalige Zui derzee eiland, werd het museum be- In de loop van 1968 heeft de Oor logsgravenstichting niet te verwar ren met het Ned. Oorlogsgraven-Co mité ingesteld het reisfonds "Ver re Oosten", dat zich ten doel stelt grafbezoek mogelijk te maken voor nabestaanden van in Indonesië en Thailand omgekomen Nederlandse militairen- en burgeroorlogsslachlol- lers. Zij heeft daarvoor dc financiële hulp van het Nederlandse volk inge roepen. Dank zij die financiële steun kan dit jaar een begin worden gemaakt met de uitvoering van deze plannen. Het is de bedoeling per 1 september a.s, te beginnen met n zestal groeps reizen naar de erevelden in Indone sië en Thailand, waaraan telkens 25 personen kunnen deelnemen. Dit is echter maar een begin. Het reisfonds heeft inmiddels ette lijke honderden nabestaanden, meest moeders en weduwen, genoteerd, die niets liever zouden willen dan een be zoek aan het graf van hun dierbaren te brengen. Hoewci dank zij de medewerking van de overheid en de K.L-M. de kosten voor een volledig verzorgde acht daagse reis beperkt kon worden tot f 2200 per persoon en verscheidene familieleden deze kosten geheel voor eigen rekening nemen, is er een on gedekt tekort van ongeveer f 800.000. Wie dit mooie werk zou willen steu nen kan zijn bijdrage storten op postrekening 304000 ten name van het reisfonds "Verre Oosten". Den Haag. Ook uit Holten gaan nabestaanden de verre reis maken naar Indonesië. Bruint met en zonder zon beschermt tegen zonnebrand De afdeling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen ondernam vorige weck haar jaarlijks reisje. Vóór het vertrek heet te de vice-voorzitster, mevrouw D- Huzen-Brinks, ieder welkom, waar bij zij de wensen voor een geslaag de tocht overbracht uit naam van de zocht. Via Ommen werd de terug tocht aanvaard. Het bezoek aan de speeltuin ..Nieuwe Brug" was een waardig besluit van deze prettige jaarlijkse schoolreis. De ouders kon den omstreeks 18.15 uur hun sprui ten moe, maar zeer voldaan, weer in ontvangst n.emen. familieomstan- was mee te (Van één onze''' redacteuren) ARNHEM Hèt provinciaal bestuur van Gelderland maakt haast met de aanleg van een nieuwe weg tussen Laren en de Overijsselse grens bij Holten. In een voorstel aan Provinciale Staten vragen Gedeputeerde Staten machtiging over te mo gen gaan tot aankoop van de voor de weg benodigde gronden. Met deze aankopen is een be drag gemoeid van 1,6 miljoen. Provinciale Staten van Gelder land zullen het voorstel op kor te termijn behandelen, name lijk" in een vergadering van 18 juni. De financiële commissie en de provinciale wegencommissie uit de Staten hebben zich reeds met het voorstel akkoord ver klaard. De nieuwe weg Laren-Holten wordt een voor de Achterhoek be langrijke verbinding. Via deze weg krijgt de streek de eerste verbinding met de autoweg E8 van Hoevelaken via Apeldoorn, naar Twente. Deze autoweg komt in 1971 tot Holten ge reed. Rijkswaterstaat laat zich er al les aan gelegen liggen om de weg inclusief de bouw van een vaste brug bij Deventer binnen de plan ning gereed te krijgen. In de toekomst zijn nog andere verbindingen van het Achterhoekse wegenstelsel van de E8 voorzien. Over het tijdstip dat deze verbindin gen tot stand zullen komen leeft men echter nog in het ongewisse. In de eerste plaats is er onzekerheid over uitvoering van de wegenwerken voor zover ze binnen het ruilverka- velingsgebied Holten-Markelo liggen. Gedeputeerde Staten en de land bouworganisaties zijn het nog niet samen eens kunnen worden over de samenstelling van de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling. Het gevaar dreigt, dat door dit me ningsverschil uitvoering van de ruil verkaveling gaat stagneren. Voor de aanleg van de E8 heeft dit tot consequenties, dat Rijkswa terstaat de voor de weg benodigde grond niet via de ruilverkaveling toegewezen kan krijgen, maar via normale burgerrechtelijke procedu res: eigenaresse moet worden. Onzeker is voorts de voortgang van de werkzaamheden aan de E8 na 1971. Van Twente uit is reeds aangeboden, dat de streek via een krediet van de Algemene Bank Ne derland voor vooiüinanciex'ing zal zorgen. Vraagpunt is evenwel nog wie de lasten van de lening zal gaan dragen: Twente of het ministerie van Verkeer en Waterstaat of beide. Binnenkort zal dit o nderwerp weer in bespreking komen. De weg Laren-Holten wordt dus de eerste en voorlopig enige aan- sluiilng van de Achterhoek op de E8. Vandaar dat Gedeputeerde Sta ten van Gelderland haast met dit werk maken. Het provinciaal be stuur hoopt, dat de grondaankopen zo vlot verlopen, dat met de werk zaamheden in de loop van 1970 een aanvang kan worden gemaakt, die opzet is het mogelijk de weg ge reed te krijgen gelijk met het mo ment, dal de E8 tot halverwege Holten en Markelo in gebruik wordt genomen. De nieuwe weg zal tevens een rol gaan spelen in het noord-zuid- keer. Dit in afwachting van het ogenblik, dat de daarvoor primair bedoelde weg Hoogeveen-Ommen- Bathmen-Wamsveld-Doetinchem vol tooid is. Daaromtrent valt echter nog geen tijdstip te noemen. Dit de in verband met de opvatting van zowel het provinciaal bestuur van Gelderland als dat van Overijssel dat deze weg aangemerkt dient te worden als een rijkstraverse. Bij Holten krijgt de weg van La ren aansluiting op de weg. welke Overijssel in uitvoering heeft ter vervanging van de provinciale weg Holten - Nieuw-Heeten - Heeten - Raalte, Deze weg komt westelijk van dorp Holten te liggen. Zij geeft bij Raalte aansluiting op de provin ciale weg Deventer - Ommen - Hoo- geveen, die bij de Drentse grens 'n logisch vervolg vindt in het sterk gemoderniseerde en uitgebreide Drentse wegennet. Geen details Burgemeester mr. J. C. Loopuyt van Laren kon niet vertellen hoe de weg precies zal lopen door zijn gemeente. Nog vorige week infor meerde hij bij een bezoek aan het Huis der Provincie te Arnhem naar de stand van zaken. Wegens afwe zigheid van de betreffende water staatfunctionaris kon men hem niet in concreto inlichten over de perce len, die de provincie nodig heeft voor de aanleg van de weg. De nieuwe weg komt oostelijk var de bestaande verbinding le lopen Ze krijgt vloeiende aansluiting op de bestaande route naar Lochem. Naar dorp Laren zijn twee afbuigingen ge dacht, een aan de Lochemsc kant van het dorp en een aan de Holten- se kant van Laren. Het worden haakse aansluitingen op de bestaan de traverse door het dorp Laren. Oostelijk van de Wippert zal een nieuwe brug over de Schipbeek moe ten worden gebouwd. De voor de aansluiting op het Overijsselse gennet benodigde kunstwerken in de É8 zijn vorige zomer reeds door Rijkswaterstaat uitgevoerd. voorzitster, die door digheden verhinderd gaan. Toen de bustocht 's morgens om 8 uur b(j café T Bonte Paard begon, zag het weer er niet fraai uit, het regende, maar nauwelijks was Dijker hoek achter de rug of het knapte op. Het werd een heerlijke, zonnige dag, waarvan dc deelneemsters, die, gere kend naar het ledental van de afde ling, een uitgebreid gezelschap vormden, erg genoten hebben. De x-eis ging eerst over Terwolde naar Vaassen. waar het kasteel de Cannenburgh werd bezichtigd. In het restaurant Het Koetshuis werd een kopje koffie genuttigd. Na Vaassen reed de bus langs het paleis Het Loo en over Hoenderioo naar het leeuwepark bij Arnhem. Het is bepaald geen alledaags gezicht vlak voor je een tweetal leeuwen op de motorkap van een personenauto te zien springen. De Dijkerhoekse da mes voelden zich in de grote bus ge lukkig voldoende veilig. Over Schaarsbergen en Oosterbeek ging de rit verder naar de Westerbou- wing, waarop het terras de boterham men werden opgegeten. D.e kabelbaan verlokte enkelen tot een tochtje, even als het rondrijdende treintje. Toen was het tijd om vierder te gaan naar Wageningen, waar onder des kundige leiding een bezoek werd ge bracht aan het Arboretum van de Landbouwhogeschool. Langs talrijke bomen en bloeiende struiken werd e.en wandeling gemaakt waarvan speciaal de azalia mollis en de rhododendron alle 2 in diverse variëteiten in her innering zuilen blijven. De 'dus bracht bet gezelschap daar na naar Arnhem, waar gewinkeld en wat gedronken werd. Het einde van de reis naderde alweer. Over Zutphen Gorssel en Bathmen ging het naar 't Bonte Paard, waar een goed verzorgd diner klaar stond, dat na alle bele venissen van de dag een ieder heer lijk heeft gesmaakt. Tijdens het dessert werd op een vragenlijst aan de deelneemsters ge-' vraagd haar oordeel te geven, over,, het programma van de afgelopen' tidg', welk ooi-d.eel gunstig bleek te zijn. Tenslote werd het plarv voor een puzzelrit per fiets besproken. Dit tochtje werd vastgesteld op zaterdag avond 7 juni a.s. Hierna nam ieder een afscheid om huiswaarts te gaan. Op de dezer dagen te Vorden gehou den jachttentoonstelling werd het ge wei van een door de heer W. ten Ber ge geschoten reebok een prachtig geparelde zesender met goud be kroond. In het artikel onder bovenstaande titel in ons vorige nummer, verzuim den wij te vermelden, dat het Rap port uitgebracht door de studiecom missie van het instituut „Contact Randgemeenten" getiteld ..Besuur in agglomeraties' dat deze materie behandelt, verkrijgbaar is bij de Se cretaris van dit instituur p.a. Raad huis, Leiderdorp in Leiden. Alle winnaars en opvolgers van de 14 in dit voorjaar veiTeden moto- crosses (Gemert, Loenen, St. Antho- ms, Veinray, Bergharenj Hengelo (Gld.)Meijel, H artsen, Marum, Axel, Apcldooi-n. Rhenen. Norg en Zaltbommel) zullen acte de presence geven. Alleen getalenteerden, die na alles vragende, tot het uiterste ge stuurde gevechten, het hoogste plat form mochten betreden zullen zich S juni achter het starthek mogen op stellen. Het programma van Marke lo mag daai'om met recht spectacu lair genoemd worden, omdat het ge heel uit winnaars is opgebouwd. Van de tot op heden uit acht lan den gecontracteerde 29 buitenlan ders willen wij in het bijzonder de namen van Christer Hammergren (winnaar Cross der Azen SI. An- fchonis 16/3 jl.) en Arne Kring (win naar Grand Prix Norg 18/5 jl.) noe sten. Dat de zich steeds beter in nde binnen- en buitenland presentere top van ons land aanwezig is, spreekt vanzelf: Sigmans, Lam- mers, Karsmakers, Wolsink. Selling, Keizer, Driessen, PlÖtz, Van dei- Sluis. Roessink, Roosink, Ton en Paul van Ileugten, enz. In het geheel zullen plm. 25 land genoten in hun klassen de Nationa le Vlag hoog moeten houden. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. De lengte van het circiut be- dx-aagt 2000 m. De officiële ti-aining heeft plaats op zaterdag van 16.00-18 00 uur zondag, van 10.00-12.00 uur. De best geplaatste rijder per man che krijgt 30 punten, de tweede 29 punten en zo vei-volgens. Bij lijk aantal punten beslist de snelste tijd. De 250 cc rijden 3 manches 20 minuten plus 2 ronden, de 500 cc 3 manches van 25 min. plus 2 ron- 4en. Eindelijk was hèt zover. Om half 9 vertrokken de eerste en de beide tweede klassen woensdag, 28 mei. Vrolijk nagewuifd door de ouders gingen ze op weg naar Arnhem. De eerste stopplaats was de die rentuin. Alle dieren wei-den bewon derd en vooral de apen trokken veel bekijks zodat het half twaalf werd voordat ieder weer in de bussen zal. Het eten van velen was in de tussen tijd al aardig geslonken. De volgende stopplaats was de Rijnkade, vanwaar op de boot werd geslapt naar de Wesberbouwing. Op de boot verkochten ze lekkere lollies en weldra zat het hele gezel schap ervan te smikkelen. De Wes- terbouwin.g was voor de meeslen 't hoogtepunt van de reis. Ze konden van het spelen niet genoeg krijgen en waren nauwelijks bereid weer te vertrekken. Door de bossen ging het nu naar Loenen, waar de waterval werd bewonders en in de bossen werd ge speeld. Te Utrecht is voor het examen "Vakbekwaamheid voor de kantoor boekhandel" geslaagd de heer J. A. van der Maat, Dorpsstraat 10. Nadat ieder een zakje patates en een ijsje had gehad ging de tocht richting Holten. Moe maar voldaan kwamen de kinderen om precies half zes weer bij de Dorpsschool terug. Door blikseminslag in het technisch onderstation van de N.S. te Bathmen, zaterdagmiddag plm half drie, werd op een gedeelte van het baanvak De venter Almelo, in verband o.a. met het doorbranden van zekeringen, de beveiliging gestoord, waardoor een aantal seinen op rood kwam te staan terwijl ook een aantal Ahobs me: werkten. Een aantal treinen kreeg van plm negen tot vijftien minuten vertraging, doordat met een snelheid van slechts 30 kilometer gereden mocht worden, na het passeren een rood sein terwijl bij beveiligde overwegen de snelheid zelfs tot 5 ki lometer teruggebracht moest worden In verband met het z.g. dubbel-enkel- spoorsysteem, waren beide sporen op een gedeelte van het baanvak geblok keerd. Dit houdt verband met het ga randeren van de grootst mogelijke veiligheid bij de invoering van de C.V.L. De storing was om plm 15.00 uur weer opgeheven. gem gorssel. Ef$t LAREN gemeente LEGENDA LAREN provinciegrens gemeentegrens aan te leggen

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3