IN DE SCHIPBEEK MAG WEER GEVIST WORDEN Dikkers Gebr. Dikkers N.V. opende grote moderne Centramarkt Franse onderscheiding uitgereikt aan burgemeester mr. W. H. Enklaar Inbraak bij Yaessen Scboemaker en Co. Door tussentijds akkoord Lompenaktie ONZE AGENDA Burgerlijke Stand Ge vonden voorwerpen Geen hennep en aardappelen in de beek Nieuws van •de postzegelclub KERKDIENSTEN Gezinsverzorging uitstekend geslaagd VERKIEZING AMBTSDRAGERS GEREF. KERK S tori n gsdiens l G EB MEDISCHE DIENST Weekenddienst tandartsen Weekenddiens t dierenartsen Wachtdienst openbaar slachthuis Twee geldkistjes meegenomen Ontwerp- bestemmingsplan sportcomplex „Meerman-kamp"" Vaststelling herziening bestemmingsplan „Look" Vaststelling wijziging bou w verordei i i n g Sp 5 p ree k im r tl ire kleur gemeentewerken Eigen slagerij. Assortiment belangrijk uitgebreid HALVE TON UIT STAATSLOTERIJ Spreekuur maat schappelijk werkster EJAITÜiiC IIIEIIWCRI Ah f iJvLk' Kllj nliyiDDIAV ~=e Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,—. Iedere mm meer f 0,12 Abonnementsprijs 5,— per half jaar, f 10 per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Geboren: Antonius Hendrikus Jo- han, zv H. J. Bolink en A. W. Kem per. Beuseberg 20 Johanna Wille- mina, dv A Pol is te en J. E. Krui melaar, Beuseberg59. Ondertrouwd: W. Brinks. 26 jr.. Beuseberg 149 en G. Ooibekkink. 22 jr.. Look 76 G. J. Stevens. 34 jr., Holterbroek 11a en C. G. Krekel, 19 jr.. Gaardenstraat 6 B. G. Schutte. 29 jr.. Bathmen en .1 A. Wegstapel. 24 jr., Dijkerhoek 60. Getrouwd: H. Stufcer. 24 jr., Bathmen en J. N. Brouwer. 22 jr. Rörikstraat 1 G. H. .1Lansink. 24 jr., Markelo en G. J. C. Schip- 1 bruin sandaaltje; 1 damesrij wiel; 1 zwarte foxterrier; 1 donker groene portemonnee met inhoud; 1 tas met schoolboeken; 1 zijden hoofd doek; 1 zwarte knipportomonnee met inhoud; 1 groene regencape. VERLOREN 1 Spar-bonkaart; 1 rood-zwarte protomonnee met inhoud; 1 bruine protomonnee met inhoud; 1 zwarte regenbrpek. Inlichtingen aan het groepsbureau der rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Hol ten, dagelijks doch niet tussen 13.00 en 14.00 uur. Vrijdag, 6 juni 20.30 uur Vergadering besturen sport verenigingen, die meewerken aan de oprichting van de Stichting "Sportbelangen" in hotel Holter- man. Zondag, 8 juni 19 30 uur Puzzelwandeltocht Wip-Wap- groep (zie adv.) Maandag, 9 juni 2000 uur; Laatste ruilavond voor de zomervakantie van de Holtense Postzegelclub HPC in café De Waag. 20.00 uur Postzegelsorteeravond ten bate van de Zending in gebouw Re- hoboth. Maandag, 9 juni t.e.m. 15 juni Collecte ten bate van '"Draagt Elkan ders Lasten" (zie bericht en adv. Vrijdag, 13 juni 20.00 uur; Populair concert door Har monie orkest Kunstmin, Gorssel er HMV in de muziekkapel op Kalf stermansweide. Zaterdag, 14 juni 7.45 uur; Vertrek kmderuitstapje NBV vanaf het station NS te Holten. Holonse muziekver. HMV naar con cours te Laren (G). Zondag, 15 juni VADERDAG Dinsdag, IV juni 20-00 uur: Ledenvergadering Holten se Handelsvereniging in café Jan sen. Men verzoekt óns opname van het volgende; Maandag 9 juni a.s. zal 's avonds onze laatste bijeenkomst zijn voor de zomervakantie. Het be stuur doet een dringend beroep op de leden (die dit tot nu toe verzuim den) de door hen bestelde zegels en F.D.C.'s te komen ophalen. Maakt u meteen van deze gelegen heid gebruik om te controleren of uw voorschot nog toereikend is om de zegels, die in de loop van de zomer zuilen verschijnen, te bekostigen. Brengt u ook ruilmateriaal mee. zodat uw club-genoten weer eens wat van u en uw zegels te zien krijgen? Namens het bestuur, R. Kaan-Verbeek, voorzitster. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte voor de Kinderbescherming, 10.00 uur Jongerendienst in het gebouw Irene. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. R. A, Hoogkamp. R.-K. Kerkdienst: 9.30 uur in het gebouw Irene (Eucharistieviering). -NIEUW HEETEN. R.-K. Kerk: Zaterdagavond 19.30 uur, zondagmorgen 8.00 <en 10.00 uur. DIJKERIIOEK. Bethanië( 9,30 uur past. medw. dhr. A. Schellevis. Extra collecte voor de kinderbescherming. 'Aangifte vrijdagsmorgens tot 12.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438. Bij geen gehoor: tel. 1799 (mevr. J. Beltman-Aanstoot). De inbraak moei hebben plaatsge vonden tussen zaterdagavond 22.30 uur en zondagavond 23.00 uur: de periode, waarin het bedrijf dat in De Holtense huisvrouwen hebben evenals voorgaande jaren weer hun volledige medewerking .verleend bij die voorjaarslompenmzameïingsac- tie ten bate van de Holtense Muziek vereniging „HMV". Een heel jaar lang werden de lompen weer ge spaard voor ,,'t meziek". en toen de muzikanten met de door d.e zaken mensen en bedrijven beschikbaar gestelde vracht- en bestelwagens uit rukten stonden in het dorp en de verschillende buurtschappen overal de zakken en dozen met lompen klaar om opgeladen te worden. Zakken met 5. 10, 15. 25 en soms nog meer kilo's. Vele kleintjes maak ten een grote, een hele grote zelfs Ondanks dat de prijs van de lompen emkele centen per kilo lager was dan het vorige jaar was de totale opbrengst slechts een paar tientjes minder. De bruto oobrengst bedroeg deze keer ruim f 2500,-. Door een kleine fou! in de organi satie zijn in een gedeelte van de Look de lompen nog r.iet afgehaald. Het ligt in de bedoeling dit zo spoe dig mogelijk te doen. Ook staan er op verschillende adressen in het dorp nog zakken met lompen die men alsnog graag wil konven halen. Even een boodschap aan een van de muzikanten of aan de heer J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 1356 en de auto staat binnenkort voor uw deur om de lompen op te laden. De Chr. Gem. Z; ^vereniging „So li Deo Gloria" (dir. de heer J. Plomp te Nijverdal) zal zondag avond 29 juni s'avonds van 8 tot 9 uur een programma van geestelijke lie deren uitvoeren voor de patiënten en het personeel var. het Sint Geertrui- j wr. f De vorige week vrijdag heeft onze burgemeester, mr. W. H. Enklaar, de reeds eerder vermelde, hoge Fran se onderscheiding ontvangen. De ver sierselen horende bij de benoeming tot „chevalier de 1' orde nationale de merité" werden hem opgespeld door de Franse ambassadeur, de heel de Margerie in diens Haagse ambts woning. De heer Enklaar ontving de onderscheiding voor zijn activiteiten in het Nederlandse Oorlogsgravenco- mité ten behoeve van de nabestaan den van de Fransen, die in de jaren 1940-1945 in Nèderland zijn gesneu veld en die in Kapelle werden begra- Bij zijn terugkeer in Holten wacht te de heer Enklaar en zijn echtgeno- Tijdens de zondagmorgen na de dienst in gebouw „Rehoboth" gehou den stemming zijn tot ouderlingen gekozen de heren: D. Beldman Gerhzn., Kolweg. E. H. Hulsman, Dijkerhoek en A. Rietman, Rijssen- seweg. Door de kerkeraad waren tevens kandidaat gesteld de heren J. Bo- iink Johzn., Borkeld: J. W. Hulsman Hzn., Beuseberg en G. Kolkman Gerhzn., Beuseberg. Als diakenen werden uit liet vier tal A. Dijkin.k "Jzn., Beuseberg; G. J. Ekkelkamp, Larenseweg; H. J. Aan stoot Johzn., Borkeld en G. J. Klein Nagelvoort, A. J. Goklsteinstvaat, de beide eerste genoemde gekozen. Zaterdag, 7 juni .otl en mei vrij dag, 13 juni buiten de dienst uren Elcclra: H. Heijenk, Kol weg 44, tel. 2124; Gas: geen opgave. te een bloemenhulde. De wethouders J. Rietberg en H. Klein Velderman, de gemeentesecretaris de heer G.J. Langenbarg, het gemeentepersoneel, de directie van de Waterleiding maatschappij Overijssel, de afdeling Overijssel van de Nederlandse Bond voor Oorlogslachtoffers en de directie van de N. V. Koopmans te Glaroer- brug zonden bloemstuken. Op de foto is het moment vastge legd waarop de Franse ambassadeur mr, Enklaar de versierselen opspeldt. Zaterdag, 7 juni tot en met maan dagmorgen 8.00 uur, J .F. Sijtsema, Noordenbergstraat 6. telef. 1870 (al leen voor spoedgevallen). Zaterdag, 7 juni en zondag. 8 juni J. van den Enk. Burg. van den Bergplein 33. Wierden, tel. 5496-1634 .van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen) Zaterdag., 7 juni en zondag, 8. juno Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2, tel. 1515. Vrijdag, 6 juni tot enmet zondag, 8 juni keurmeester buiten de diensturen C. Dijkstra. Schoolslr. 5. tel. 1833. Maandag, 9 juni tot en met zondag, 15 juni, H. J. Moele- mao, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van 9-11 uur aan het slacht huis, tei. 1349. Het kleine sprankje hoop. dat er toch nog een regeling met het Waterschap ,,De Schipbeek" getroffen zou kunnen worden om weer te mogen vissen in de Schipbeek, waar van de voorzitter van de Hengelsport vereniging „De Riet voorn", de heer Jan Wijnnobel te Holten in de jongste le denvergadering gewaagde, is in zoverre in vervulling ge gaan. dat er, in afwachting van een eventuele definitieve regeling, een tussentijds accoord tot stand gekomen is. Holten, en met name de heer Wijnnobel, zo heeft men ons van waterschaps zyde verzekerd, heeft zich zeer inge spannen om tot een regeling te komen. Dat de tussentijdse regeling ten slotte o.a. door hei toedoen van de heer G. Doldersum. vertegenwoordiger voor Oost-Nederland van de Algemene Hengelaars Bond getroffen is met deze landelijke organisatie, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat het Waterschapsbestuur liever met één contractant te doen heeft, dan met de ver schillende. geen rechtspersoonlijkheid bezittende, viscolle ges en hengelsportverenigingen. De A.H.B. heeft namelijk het visrecht in de Schipbeek van de Duitse grens tot aan de IJssel voorlopig gepacht in afwachting van een definitief contract. In deze periode kunnen het Waterschap en de hengelsportvcrenigingcn leder in eigen huis als het ware orde op zaken stellen. Als de kaarten, die men nodig heeft om de hengelsport fri de waterlopen van de Schipbeek te kjinnen beoetenen. Qkcl genoeg gereed kunnen komen, dan zullen de henge laars aan het eind van de volgende week hun geliefde sport in dit prachtige viswater weer kunnen beoefenen. Door het indrukken van een ruit, waardoor een raam kon worden ge opend, heeft een inbreker zich toe gang verschaft tot de kantine van de Kunststofemballage W Vaessen Schoemaker en Co.. aan de Waag- weg. Door het openbreken van een kast in de kantine werd een geld kistje ontvreemd met muntstukken voor de koffie-automaat en enig geld. In één van de kantoren werd een bureaulade opengebroken en werd een geldkistje bemachtigd met geld van de verkoop van limonade, enz. De waarde van hét gestolene wordt geschat op plm. f 200,-. Voorts werd een transistorradio van één der werkneemsters meegenomen. Alles wijst er op, dat de dader goed met de situatie op de hoogte moet zijn ge weest. continu-dienst werkt heeft stilge legen. De rijkspolitie stelt een onder zoek In. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat met ingang van 9 juni 1969 gedurende één maand ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage wordt gelegd het ontwerp- bestemmingsplan sportcomplex ..Meermanskamp", welk ontwerp is vervat in een kaart met bijbehoren de verklaring, een toelichting en ^ij- behorende voorschriften. Het ontwerp-plan omvat een ge bied, gelegen ten noorden van de spoorlijn Holten - Almelo nabij de spoorwegovergang in de Dikke- steensweg en wordt globaal be grensd door de Reebokkenweg, de Patrijsweg, de Duistere Steeg en de spoorlijn Holten-Almelo. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schrif telijk bezwaren tegen het ontwerp indienen bij de gemeenteraad. Holten. 6 juni 1969. De burgemeester voornoemd. W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat ingaande 9 juni 1969 ge durende één maand ter gemeentese cretarie voor een ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 27 mei 1969. nr. 2070 vastgestelde herziening van het bestemmingsplan ..Look", welke herziening is vervat in een kaart met bijbehorende verklaring, een toelich ting en een algehele herziening van de bij dat plan behorende voorschrif ten. Zij die zich tijdig met bezwbren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Overijssel te Zwolle bezwaren tegen bovenbedoelde herziening van het be stemmingsplan „Look" indienen. Holten, 2 juni 1969 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat geduren de drie maanden ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad dezer gemeente dd. 7 februari 1969, nr, 532 tot vaststelling van een wij ziging van de bouwverordening voor de gemeente Holten, deel I Dit besluit is door gedeputeerde staten dezer provincie goedgekeurd bij hun besluit van 14 april 1969, afd. 2. nr. 70076. Tegen betaling der kosten is deze wijziging van de bouwverordening verkrijgbaar. Holten, 6 juni 1969, Burg. en weth. voornoemd, W. H. Enklaar. burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De directeur van gemeentewerken brengt ter kennis van belanghebben den dat hij verhinderd is op maandag 9 juni a.s. zijn gebruikelijk spreek uur te houden. Holten, 5 juni 1969. De directeur voornoemd, T. Prak De burgemeester opent de deur van de nieuwe Centra- markt van Gebr. Dikkers N.V. Naast hem de oudste vennoot de heer E. Dikkers. Vrouwe Fortuna heeft de leraren van de Holtense Scholengemeen schap bijzonder vriendelijk toege lachen. Zij hebben met hun loterij club 33 personen de prijs van f 50.000.- uit de staatsloterij gewon nen. Het lot werd verkocht door de debitanté mevr. M. Derksen-Paal- man. 's Ochtens van 9 tot 10 uur, behal ve op woensdag. De 2e en 4e woens dag van de maand van 18.30-19.3d uur n het Groene Kruisgebouw, tel. IU&. VERBÓDEN WAAR Hel zal echter verboden zijn hennep en aardappels te voeren, omdat hiermede hel water te sterk verontreinigd wordt. Er zijn bij deze tussentijdse regeling nog meer be perkingen opgelegd, die de leden door hun vereniging wel ter kennis worden gebracht. Deze beperkingen zullen beslist geen beletsel zijn, dat het tussentijds accoord door zeer veel hengelaars met ge juich zal zijn ontvangen. Met de uitwerking daarvan wordt verder spoed betracht. Het bestuur van „De Rietvoorn" is er althans bijzonder blij mee. Het is bijzonder plezierig, dat men in Holten nu ook weer de jaarlijkse schoolwedstrijden kan organiseren. waaraan zelfs scholen builen de gemeente o.a. in het Larensebroek en onder Markelo hebben meegedaan. De i jeugd kan dan vroegtijdig worden ingelicht wat zij aan de j waterkant te doen en te laten heeft. Het veroorzaken van i schade de oorzaak van alle moeilijkheden kan hier- door worden voorkomen. Wel zal de A.H.B. met derge- j 'ijke wedstrijden in kennis moeten worden gesteld. Slechts de houders van vergunningen hetgeen ook nict-le.den van hcngelsportverenigingen kunnen zyn wor den tot de kaden toegelaten. Voor dagrecreanten zullen di j Schipbeekocvers nog niet worden opengesteld. I Met de grote verbouwing van de Centramarkt van Gebr. Dikkers n.v. is Holten een supermarkt rijker geworden van grote allure, welke in geen enkele grote stad in Nederland zou misstaan. De uitbreiding" heeft een vloeroppervlakte van 11 bij 26 m, een am bachtelijke slagerij, een koelruimte van 16 m2 voor de vlees en vleeswaren en volautomatische deuren. De oorspronkelijke maal derij is thans geheel tot pakhuis ingericht. Het assortiment is tot meer dan tweeduizend artikelen uitgebreid, terwijl deze allen, branchegewijs, zeer overzichtelijk zijn uitgestald. Het publiek kan er zeer gemakkelijk zijn keuze doen. Een geluidsinstallatie zorgt er voor, dat de bedienden gemakkelijk kunnen worden opgeroepen. De nieuwe Centramarkt werd woensdagavond door de burge meester, Mr. W. H. Enklaar. in het bijzijn van talrijke genodigden, officieel geopend, nadat de heer A. Verbaan, Centra-verkoopadvi seur te Beekbergen, de burgemeester en zijn echtgenote en de vele gasten, namens de familie Dikkers had verwelkomd. dan steeds mooier en groter is ge worden. Hij zag daarin niet alleen "n bewijs hoe goed het de familie Dik kers in zaken gaat. niaar vooral, dat zij daarmee demonstreert te weten hoe men de klanten het beste kan bedienen en ze naar zich toe weet te trekken. Het geheel is aangepast aan d.e moderne behoefte, waarbij de klant zich zelf kan bedienen. Hij zag deze groei mede in het licht van 'l vreemdelingenverkeer, op gang ge bracht en ontwikkeld door wijlen de heer A. J. Goldstein. Bij zijn gelukwensen wees de bur gemeester er op. dat een jongere ge neratie staat aangetreden, die het werk van de oudste familieleden heeft overgenomen. De heer W. ten Berge, sprekende als voorzitter van de Holtense Han delsvereniging, had de bouw op de voet gevolgd. „U hebt een prachtige supermarkt voor de dag getoverd. De winkeliersvereniging wenst u daarmee bijzonder geluk. Aan alles is gedacht". De heer Ten Berge toon de zich bijzonder ingenomen met de aangelegde parkeerplaats. De heer H. Dikkers Ezn.. dankte de burgemeester en de heer Ten Ber ge voor hun vriendelijke woorden. De architect, de heer J. Potkamp en de vaklieden, die het geheel ver zorgden dankte hij voor hun bijna onmenselijke prestatie, om het ge heel in negen officiële werkweken op. te bouwer, en gereed te maken, in welke dank hij ook de Centra betrok. De heer Dikkers wees er nog op. dat de nieuwe Centramarkt in de eerste plaats gebouwd is voor de Holtense bevolking. Voordat de burgemeester de ope- Burgemeester, mr. W. H. Enklaar, tijdens zijn toe spraak bij de opening van nieuwe Centramarkt van Gebr. Dikkers N.V. Rechts mevr. Enklaar, links de ja- milie Dikkers. ning verrichtte werd hem door de jonge mevrouw Dikkers de sleutel aangereikt en bood zij mevr. Enklaar een boeket bloemen aan. Door de verbouwing heeft de pui aan de Larenseweg een belangrijke verfraaiing ondergaan. Bij het weg gaan ontsluit de deur zich automa tisch. De verbouwing is ontworpen door het architectenbureau Puissant en Potkamp te Holten. Het werk is uit gevoerd door de volgende aannemers: Fa. B. J. Vukkink. timmerwerk: Fa. H. G. Jansen en H, Klein Velder man, metselwerk; Joh, Aanstoot, elektrische aanleg; Fa. Dijkerman en Lammers, loodgieterswerkW. J. Wennekes, schilderwerk; N-V. Kra nen van Beek. Goor, centrale ver warming; Fa. Poortman, Rijssen, stucadoorswerk; Fa. Ekerman, Zen- deren. tegelwerk en de levering der automatische deuren NV Compri té Zwijndrecht. Donderdagmorgen bij d-e feestelijke opening voor het publiek kwamen zeer velen een kijkje nemen en was er voor de kopers aan dit bezoek een of andere attractie verbonden. Men was het er unaniem over eens dat 't een prachtige zaak geworden is, zo als uit de officiële toespraken van woensdagavond ook al reeds was ge bleken. Mr. Enklaar noemde hel frappant, dat hij voor de rde keer de opening van het pand- van de tamilie Dikkers heelt mogen verrichten en dal dit

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1