Duidelijke beleidsprogramma's op Douane-declaranten zijn bang voor 1 november 1970 Davy Jones terug met VooDoo Funk Machine visie lange termijn Verplaatsing van bijna 5 miljoen kubieke meter zand in volle gang Zonder pardon Dieselmotor draaide bijna miljoen km Vele oude rockersöp lp. SA Vervolg Plaats op provinciaal rapport en Taak van Overijssel Nieuwe organische meststof voor bordel en gazon V riendsch appelij ke ontmoeting Holten 5 Vernielingen troepliuis aa rdeirborchgroep ANWB houdt stedetochten O verzie li t j unioren „Hollen" V oe l balpi'ogram ma Voorbeschouwing voor zaterdag Duiven vlogen goed Joh. Paalman kampioen afd. Vitesse AKTIE WEG MET DE GRENZEN Romeinse kalkovens Duitse wijn wet over 2 jaar in werking Vrijdag 30 mei 1969 5 In zijn uitvoerig concept verslag der werkzaamheden over het jaar 1968, dat een scala van uitgevoerde onderzoekingen bevat, zegt het Economisch Technologisch Instituut Overijssel, het ETIO, bij de bespreking van de destijds verschenen Tweede Nota over de ruimtelijke ordening, waarin een visie werd gegeven op de toekomstige ruimtelijke structuur van ons land. dat het stil gewor den is om deze nota. Op de economische aspecten van het ruimte lijk model werd niet nader ingegaan en op dit punt zijn door de economen verwijten gericht tot de planologen. Inderdaad rijst de vraag, zegt het ETIO of de toekomstige miljoenen inwoners, die viet brede hand naar de periferie werden uitgesmeerd, slechts op deze wijze kunnen worden ondergebracht of dat ook andere ruim telijke oplossingen mogelijk zijn. Heel belangrijk is hierbij de ver houding tussen kosten en opbrengsten. Hoe kan men een bepaald welvaartsresultaat voor het gehele land bereiken met 'n minimum aan kosten. In dit verband dient ook het economisch begrip „ont wikkeling swaardigheid"dat in het NEI-rapport „De functie van Twente in de Nederlandse - economie" naar voren werd gebracht, in het onderzoek óp dit terrein te worden gehanteerd. Een andere reden voor de stilte om de Tweede Nota kan gelegen zijn in de grote onzekerheid omtrent de toekomstige bevolkingsontwikkeling in ons land. Sinds een aantal jaren neemt het geboortecijfer in ons land voortdurend af en het eind van deze ontwikkeling is nog niet te voorzien. In een tabel wordt deze ontwikke ling nader aangetoond. De dalende tendens is onmisbaar. Zij verloopt in Nederland als geheel iets sneller dan jn Overijssel. Voor toekomstige bevolkingsprog noses, nationaal zowel als regionaal, is liet er thans niet eenvoudiger op geworden. De conclusie is gerecht vaardigd. dat zowel in de plattelands gemeenten met 'n uitgesproken con fessionele signatuur als in de grote steden de geboortecijfers de neiging tot dalen vertonen en naar het ETIO verwacht ook in de toekomst verder zullen dalen. Hierdoor worden de 20 miljoen inwoners in het jaar 2000 zeer twijfelachtig. Nu kan men stel len. dat dit niet zo belangrijk is. want wanneer dit niet in 2000 het geval is dan zal de 20 miljoengrens toch wel in de eerste decennia van de volgen de eeuw worden bereikt. Dit neemt niet weg dat naarmate het tempo, waarin de bevolkingstoeneming plaats vindt, voortdurend daalt ook de nood zaak om de .braakliggende perife rie" uit economische motieven tot versterkte ontwikkeling te brengen, minder evident, althans minder ur gent wordt. Ook dient men rekening te houden met de investeringscapaciteit van rijksoverheid. Deze wordt reeds jaren lang en zal ook straks in sterke mate worden vastgelegd in projecten, zoals het Deltaplan, het droogleggen en in cultuurbrengen van de IJsselmeerpol- ders, de zeer omvangrijke verkeers- voorzieningen in de Randstad enz. Het deel van de investeringscapaciteit, dat ovei-blijft, is daarom beperkt en ■7al ttft'vö'Órlopig ook wel blijven. Dit versterkt slechts de noodzaak om tol een doelgerichte keuze te komen, waarbij de economische aspecten van de voorgedragen regionale vesteringsprojecten op hel gebied van de infrastructuur een steeds be langrijke rol dienen te spelen. Alleen een visie op de mogelijke ontwikke ling van een regio achten wij onvol doende. Een doelgericht ontwikke lingsprogram, waarin de kosten en de te verwachten opbrengsten per project duidelijk zijn aangegeven en prioriteiten zijn gesteld, dient als on misbaar complement van het plano logisch model te worden gegeven. Ontwikkelingsprogramma's kan men evenwel slechts opstellen voor een overzienbare periode, d.w.z. voor een tijdsduur van 5 a 10 jaar. Hier is een begin gemaakt met het transport van viereneenhalf miljoen kubieke meter zand, die in de richting van het IJsseldal moet worden verplaatst. Het viaduct op de achtergrond zal het verkeer naar radio Kootwijk en Assel over de E 8 heen leiden. Wat er daarna zal moeten gebeuren onttrekt zich vrijwel geheel aan ons bevattingsvermogen, zeker in 'n tijd, waarin ingrijpende veranderingen aan de orde van de dag zijn. Dit geldt evenzeer voor de leiding van een be drijf als voor de overheid. In de Tweede Nota werd een mogelijk eind doel in een ver verwijderd verschiet aangegeven. Voor degenen, die hier aan gestalte moeten geven is dit on voldoende. Daarom zal de planolo gische visie op lange termijn dienen te worden vertaald in duidelijke be leidsprogramma's voor een periode van 5 a 10 jaar. Door de provinciale overheid in Overijssel wordt dit thans in prak tijk gebracht. In het rapport, dat de opvolger zal zijn van het destijds gepubliceerde ..Plaats en taak van Overijssel" zal naast een visie op de lange termijn een beleidspro gramma worden gegeven voor de koi'te en middellange termijn. Ook bij de toekomstige streek plannen zal hier de nodige aan dacht aan worden gegeven. In nau we samenwerking met de Provin ciale Planologische Dienst, de Pro vinciale Waterstaat, het ETIO en tal van anderen werkt het provin ciaal bestuur zodoende op zeer con crete wijze aan de toekomst van Overijssel. Wij staan hier pas aan het begin van een lange weg. Op, den duur zul len alle landsdelen over regionale ontwikkelingsprogramma's dienen te beschikken. Er zal naar gestreefd moeten worden om deze regionale programma's af te stemmen op de nationale plannen, die door de rijks overheid worden ontwikkeld. Steeds meer rijst de vraag aldus het ETIO of de industrie in de toe komst nog sterk in personeelsbezet ting zal toenemen. De onderzoekin gen in Zuid-West Overijssel en ir IJssel-V.echtdelta tonen duidelijk aan. dat de dienstensector, waar de ver vanging van menselijke arbeid door machines nog niet die dominerende rol speelt als in de industrie, zich qua werkgelegenheid bijzonder sterk ont wikkelt. Ook Twente, waar de dien stensector in dit opzicht enkele jaren geleden nog een grote achterstand vertoonde ten opzichte van de indus trie, loopt naar mag worden ver wacht steeds meer in. Daardoor wordt het noodzakelijk om tot een éven frequente en nauwkeurige me ting van de werkgelegenheid in de dienstensector te komen als bij de in- dusti-ie 't geval is. Het lijkt ons.van groot belang, dat de in 1969 in te stel len Raad voor de Arbeidsmarkt aar dit vraagstuk de nodige aandacht geeft. In mei is men ten zuidwesten van Apeldoorn begonnen met het ver plaatsen van ruim viereneenhalf mil joen kubieke meter zand, waarmee een geleidelijk oplopende baan yan- uit het IJsseldal naar de hooggele gen Veluwe moet worden gemaakt. Tussen Assel en Uchelen komt de E8 in een ingraving van twaalf a vijf tien meter in de Veluwée heuvelkop te liggen. Het vrijkomende zand word't met zg. pay haulers in ooste lijke richting verplaatst, waarbij deze voertuigen als het ware zelf hun rij baan zullen leggen. Een grootdeel van het zand wordt gebracht naar een punt ten zuidoosten van Apel doorn, waar een klaverblad is gepro jecteerd op het punt waar E8 en de aan te leggen rijksweg 50 (Zwolle- Arnhem) elkaar zullen kruisen. Nieuwe organische meststof voor border en gazon. Dit nieuwe produkt bevat een hoog gehalte aan or nische stikstofverbindingen, zoals ei witten, amiden en aminozuren. Be gaat uitspoeling tegen en staat bor} voor een langdurige geleidelijke na le vering van de stikstof. Bovendien heeft deze organische meststof een gunstige invloed op het microbiolo gisch leven van de grond, wat slruktuur en dus de lucht- en vocht- voorziening van de bodem ten goede komt. 't Hoge gehalte aan organische fosfaatverbindingen stimuleert vorming van wortels, de bloei, de af rijping van zaden. De samenstelling van Orga-Mest- korrels is bijzonder veelzijdig, het be vat onder meer in kleine hoeveelhe den kalium, magnesium, koper, man gaan, zink. borium e.d. als zgn. spo renelementen. Omdat deze meststof chloorarm is. is er veel minder kans op verbranding. Het praktische voor de gebruiker is dat Orga-Mestkorrels in korrelvorm worden geleverd, waardoor het stui ven en het verwaaien bij toepassing wordt voorkomen en het produkt recht ter paatse komt. Een voordeel boven vele andere ganisChe meststoffen is 't feit dat deze mestkorels geen onkruidzaden bevat ten. Voor gazons is de dosering: 1 l'/ï kg per 10 m2: Op borders: - kg per 10 m2; Rozenperken: 1 kg pe 10 m2. De mestkorrels worden geleverd ii plastic verpakking inhoud 5 kg vol doende voor 30 - 65 m2), voorzien van een handig hersluitingssysteem. Holten 5 speelt zaterdagmiddag in het sportdal een vriendschappelijke ontmoeting tegen Excelsior 5 (Rij. sen). De wedstrijd begint om 17.30 i MAASTRICHT Met angst en vrees zien ruim negenduizend werknemers aan beide zijden van de Belgisch-Nederlandse grens de openstelling van de grenzen tussen beide landen tegemoet. Het zijn de declaranten werkzaam op de kantoren van de douane agenten tussen Wolfhaag nabij Vaals en Putten-Kapelle in Zeeuws Vlaanderen. Circa driekwart van hen zijn Nederlanders omdat ook Belgische douane-agenten van de diensten van Nederlanders ge bruik maken. Reeds nu staat bij hen de datum van 1 november 1970 op de kalenders zwart aangekruist. De openstelling betekent name lijk voor hen het einde van hun activiteiten. Hierover spraken wij de heer H. Castro (26) uit Maastricht, die bij een Belgische douane agent aan de Bilsrbaan zijn (goed belegde) boterham als declarant verdient. Hij vertegenwoordigt de Limburgse declaranten binnen de vorige week te Zundert opgerichte voorlopige landelijke com missie van werknemers op kantoren van douane-agenten. Over de gang van zaken zegt de heer Castro: ,,Deze mensen, steeds de grote machine voor handel én regering bij de grenskantoren, zijn Te koop gevraagd: zware nuchtere stierkalveren J. A. SCHOOLEN Roudaalterweg 10. Markelo Telefoon 05476 - 1422 3- a 4-pers. bungalowtent met luifel. H. J. Wansinkstraat 5. Holten. op een afschuwelijke manier door de Benelux-commissiie vertrapt géwor den. Zonder pardon werd hen via kranten en TV bekendgemaakt, dat er geen grensfox-maliteiten meer ver vuld behoeven te worden. Ruim 9000 mensen in deze sector zullen dus op straat komen te staan. Dit is de dank. die zij krijgen voor de goede zorgen voor handel en regering. Over omscholing of afvloeiing van deze mensen wordt met geen woord ge rept!" De heer Castro ziet ook wel het nut van een Benelux in, maar kan hel er niet mee eens zijn, dat er geen reke ning wordt gehouden met de duizen den. die het voor de regeringen en de handel mogelijk maakten aan de grenzen een zo vlot mogelijke afhan deling te bewerkstelligen. Als vakmensen maakten en maken zij momenteel nog al die formalitei ten in orde, die nodig zijn om van het ene land naar h>et andex-e land goederen te kunnen exporteren c.q. importeren. Zij maken voor de gewo ne burger de hele onbegrijpelijke pa- piex-winkel, die daarbij komt kijken, in orde. Zij innen voor de beide lan den de belastinggelden en voorkomen een hoop onoverzichtelijk werk, dat voor de douanediensten een te zware taak zou zijn. Door hun toedoen wordt het opont houd aan de grenzen tot e.en mini mum beperkt. Wanneer iedere vrachtiijder-chauffeur dat zelf alle maal in orde zou moeten maken, zou het veel langer duren en zouden ver gissingen, die nog gx-otere vertragin- gen zouden veroorzaken, niet uitblij ven. Zij zijn vakmensen, ingewijd de moeilijke belastingpraktijken van beide landen. Per 1 november 1970 komt ,daar een eind en is hun taak volbracht. Tot nu toe heeft zich echter nog nie mand druk gemaakt om hun komst. "Een groot percentage van hen is reeds de veertig gepasseex-d, moet van hen woi'den? Wel deed het ministerie een beroep op hen vol te houden tot de laatste dag, maar over wal daarna komt, sprak tot nu toe niemand. Ook omdat hun bond de Fenex weinig doet of kan doen, heb ben deze werkixemers een eigen com missie gevormd, die thans aan het werk gaat. „Zij zullen", zo vei-zeker- de de heer Castro ons. „indien nodig het werk stilleggen, wanneer er geen maati-egelcn worden genomen om hun toekomst veilig te stellen!" in Drie baldadige knaapjes, de 9-ja- rige A. K en B. J. G. H. K. en de 10-jarig J. N hebben zich toegang verschaft tot het ti'oephuis van de Hollcnsc padvinderij „De Waar- denboi'chgi-oep" in de Beuseweg en daarin een gi'Ote ravage aangei-icht. Kisten én kasten werden opengebio- ken. platen van de wand getrokken, alles omver gegooid, waardoor er veel vernield is. De Rijkspolitie heeft de daders opgespoord en onder han den genomen. Zij moeten tegenover net bestuur van de Waai-dnborch- groep hun verontschuldiging aanbie den, terwijl hun ouder-S zich met dat bestuur in verbinding zullen stellen voor regeling van de schade. Blijkens mededeling van een der ouders waren de ramen niet gesloten en dat is natuurlijk wel een vereiste voor een gebouw, dat betrekkelijk eenzaam staat. Wegverkeer, dat Apeldoorn in zui delijke richting verlaat of daarvan binnenkomt, zal van het dag en nacht doorgaande zandtransport geen hinder ondervinden, omdat de via ducten over de zuidelijke toevoerwe gen van de stad dan gereed zullen zijn. Het zandtranspoi't kan via deze viaducten, waarvan dat over de Hoen- derlose weg al klaar is, plaatsvin- De ANWB gaat zijn activiteiten op het gebigd van het binnenlands toe risme in de zomermaanden uitbrei den met stedeschoontochten. In nauwe samenwerking met een aan tal plaatselijke VVV's zijn voorlopig acht tochten uitgestippeld langs his torisch interessante plekjes. De tochten worden gehouden in Amersfoort, Amsterdam, Bergen op Zoom, Breda, Den Haag. Leeuwar den, Tilburg en Zeist. In de steden wordt men ontvangen door een gast vrouw van de VVV, die als gids zal optreden gedurende een ongeveer twee uur durende zwerftocht door de stad. Folders waarin de bijzonderhe den van deze wandelingen zijn vervat, zijn gratis verkrijgbaar bij de Wed kantoren in de deelnemende steden en bij alle ANWB-kantoren. De A-junioren speelden zatercfag hun laatste competitiewedstrijd in dit seizoen en zij wisten ook deze match te winnen van no. 2 op de ranglijst, DES A uit Nijverdal, met 4-0. Zij sloten hiermede een zeer succesvol seizoen af door ongeslagen het kam pioenschap te behalen. Ook in deze wedstrijd1 bewezen zij het kampioen schap waardig te zijn en gaven hun tegenstanders geen schijn van kans. Het C-elftal kon het ook nu tegen Heracles C niet bolwerken en ver loor verdiend met 3-0. De Heracliden waren over alle linies de beteren en ook in technisch opzicht toonden zij tot de beste ploegen in deze afdeling te behoren. C2 deed net werk en klopte thuis Twenthe Cl met 4-0 in een van Hol- tense zijde goed gespeelde wedstrijd, terwijl het C3 elftal het tegen Evers- berg Cl lelijk liet zitten en met een 3-0 nedei-laag naar huis werd ge stuurd. Pupillen Dl leed ook nu weer een kleine 1-0 nederlaag tegen Haarl. Boys Dl en aan dit elftal, alsmede D2. zal voor het komende seizoen het nodige gedaan moeten worden om de schotvaardigheid wat op te voeren. Zaterdag: Vesos bl Holten bl 3 uur R.V. 1 Holten c2, 2.30 uur: Holten c3 SVVN c2. 3 uur; Holten d2 Enter ö2, 2 uur, Nijverdal dl Holten dl, 10 uur. Zondag: Holten 2 Stevo 2, 10.30 uur Twenthe 3 Holten 3, 10.30 uur. den. In aanbouw zijn nu de viaducten over de G.P. Duringlaan, Marten Orgeslaan, Arnhemseweg, Oude Apel- doornseweg, de spoorlijn Apeldoorn- Dieren en de daarlangs te leggen nieuwe verbinding tussen deze plaqt- sen. De brug over het Apeldoorns kanaal is nog niet in uitvoering ge nomen, zulks als gevolg van het lange uitblijven van de uiteindelijke plan nen met dit kanaal. Hier zal men voor het zandtransport, dat zeker twee jaar zal duren, gebruik gaan maken van een hulpbrug. In 1960 kocht een landbouwkundig ingenieur voor duizend gulden een Humhe- Super Snipe van 1952, uitge rust met een Perkins P6 dieselmotor, die al twee keer het klokje rond was geweest en was gebruikt om raca- vans mee te trekken. Inmiddels is de eigenaar, de heer Ronald Taylor uit Boston in Lm.to'n- shire, nog eens vier keer met mij len!) klokje ïond geweest en de mo tor heeft dus om en nabij de miljoen km gedraaid en nog steeds rijdt hij er een gemiddelde dertigduizend km per jaar mee met een brandstofver bruik van minder dan 1 op 10 op korte trajecten. Hij heeft er ook al eens een vracht wagen van 17 ton mee aangesleept. De enige pech die hij heeft gehad was een kapotte waterpomp. Toen de heer Taylor de wagen kocht was de wagen „zo geed als nieuw". Hij wil nu de wagen meene men naar Malawi waar hij >innen- kort wordt gestationeerd. De enige moeilijkheid die de eige naar opbiechtte was dat de carrosse rieën schaars werden. Kort geleden monteex-de hij zijn vierde. Voor de junioren zijn thans nog 2 competitieprogramma's vastgesteld en dan zal op een enkele uitzonde ring na. de competitie worden stilge legd tot september a.s. Het Bl elf tal speelt a.s. zaterdag uit tegen VESOS Bl en heeft hier een rede lijke kans op succes. De wedstrijd van Holten Cl tegen BWO Cl is, in verband met het 40-jarig jubileum van BWO afgelast. C2 moet naar Rijssen Vooruit Cl en wij achten hen in staat deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. C3 speelt thuis tegen SVVN C2 en kan, indien de voorhoede op dreef is, beide punten thuis houden. De beide pupillen-elf tallen spelen tegen gelijkwaardige tegenstanders, nl. Dl uit tegen Nij verdal Dl en D2 thuis tegen Enter D2. In beic:e wedstrijden zit een ge lijk spel. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 189 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Quievrain (Fr.) afstand 265 km. Het was de laatste vlucht in de afdeling „Vites se", maximale afstand 300 km., waarmede tevens de drie kampioe nen in deze afdeling bekend werden. Ie kampioen Joh. Paalman, 2e kamp. L. Gazan en 3e kamp. gebr. Wil- lems. Het was een normale vlucht bij zuid-oosten wind. De duiven werden gelost om 9.30 uur. Aankomst le duif 14.12.33, laatste duif: 14.59.32. De ge detailleerde uitslag was: 1-3-20-24 G Steunenberg. 2-27 H. van Beek. 4-25- 30 Joh. Veldhuis. 5. G. Veldhuis, 6- 21-38 M. Lodeweges, 7-8-9-13-23-31 Ge broeders Willems, 10-28 D. Muller, 12-14-36 Joh. Paalman, 15. W. Aaf- tink, 17-19-33-35 L. Gazan, 26 L. M Munnik, 29-37 H. J. ten Velde. VENLO. In de treinen, die op 24 mei in Venlo arriveren en van- daaruit vertrekken, zal een actie worden gehouden door leden van de Politieke Jongerencontactraad en de Europese Beweging, de Nederlandse Studentenbeweging voor Internationa le Betrekkingen. In deze treinen zal de aandacht van de reizigers worden gevestigd op het voortbestaan van de nationale grenzen, de paspoort- en douanecon trole, ondanks de vele jaren durende onderhandelingen over de Europese eenwording. Ook de grensstations van Roozen- daal, Nieuwe Schans, Arnhem en Ol- denzaal worden in de actie betrok ken. Verder zal de grensactie worden gevoerd in samenwerking met Duitse jongeren bij de grensposten van Roermond, Vaals, Nieuwe Schans, Berg bij Arnhem en Glaner- brug en ook op diverse plaatsen in Denemarken. Engeland. West-Duits- land. Zwitserland. Italië, Frankrijk, België en Luxemburg. De actie he>eft de volle medewer king van de Nederlandse Spoorwe gen. Men heeft een complete „dienst regeling" opgesteld en alle hinderpa len opgeruimd, die het welslagen van het „rijdende deel" van de grens actie in de weg zouden kunnen staan. In hel Duitse Iv.ersheim wordt weer kalk gebrand naar Romeins re cept. Landesmuseumsrat dr. Walter Sölter is er namelijk in geslaagd hier zes Romeinse kalkovens uit te gra ven en een daarvan zover te restau reren, dat hij weer in gebruik kon worden genomen. Daartoe heelt een grote kalkindustrie zonder enige te genprestatie te verwachten het geld en her personeel beschikbaar gesteld. De oven wordt met beukenhout ge stookt, dat een hitte van 950 graden veroorzaakt, en daarmee Het water en het koolzuur uit de kalksteen ver drijft. Als dat tien dagen heeft ge duurd houdt men kalk over. De sto kers hebben het heel wat gemakke lijker dan destijds de Romeinse kalk branders. want de oven brandt in de open lucht. De nieuwe Duitse wijnwet is door de Bondsdag aangenomen. Maar zij zal pas over twee jaar in werking treden. De Duitse wijn zal dan in drie hoofdklassen ingedeeld wordenPraedikatswijn, Qualitats- wijn en tafelwijn. Deze aanduidin gen moeten op het etiket voorko men, maar de vermelding van sui ker-, alcohol-, zuur- en zwavelgehal- te is niet verplicht. Volgens de be staande wet mag de wijn met hoogs tens 25 procent suiker-water versterkt worden: dat wordt straks 10 procent op de Qualitatswijnen en 15 procent op de tafelwijnen. De aanduiding „naturrein" verdwijnt omdat zij en kel op de toevoeging van suiker be trekking heeft; niet op de zwaveling.. Na lange tijd vrijwel niets meer van hem te hebben gehoord, is hij dan eindelijk terug op de „scene", zoals dat heet. Die „hij" is in dit geval Davy Jones. Zijn „come-back" viert hij meteen maar met een langspeelplaat, die de vreemde titel „Sookie Sookie" meekreeg. En Davy Jones laat zich deze keer niet begeleiden door HET (van „Ik heb geen zin om op te staan") of Pocomania (van „You go your way"), maar door The VooDoo Funk Machine (in feite het vroe gere HET of Pocomania) en, waar nodig, door een orkest o.l.v. Harry van Hoof. Wie mocht verwachten, dat Davy Jones met de voodoo een nieuw hoofd stuk in de geschiedenis van de Nederlandse pop intx-oduceert (zoals een Arthur Brown dat wèl in Engeland deed), komt bedrogen uit. Weliswaar wordt er in de tekst op de hoes met woorden „gesmeten" als ogg (brenger van goede din gen), googa mooga (een echte happening) en kom-rakan (stem der waarheid) maar daarmee is nog geen typering van het soort muziek gegeven. Want ondanks alle mooie kreten en wilde namen beperkt de voo-doo mu ziek van Davy Jones zich tot een soort basis-soulsound. afgewisseld door wat underground-geluiden. De meeste songs hebben een bizar in tro en getuigen daarna van een ste vig ritme en een lekkere swing. Weer andere songs beginnen als fij ne luisteiiicdjes. die evenwel door 't technische studiovermogen een beet je in de voodoo-richting worden om gebogen. Het enige, dat vrijwel con stant getuigt van de boodschap, die de voodoo ons moet brengen is de tekst. De meeste songs zijn door Davy Jones zelf geschreven. Tussen deze Jones-bedrijven door treft men nog songs aan van Muddy Waters („Mo jo"). van het soulduo Steve Ci-opper en Dave Covay („Sookie Sookie") en van onze Belgische vrinden Jess and James Hitch it to the horse"). Al met al bieden Davy Jones and The Voodoo Funk Machine toch een sound, die net niet te bizar is om af te schrikken, een weliswaar vreem de combinatie, die het in de mees te songs goed doet, en die de uitgave van de „Sookie Sookie"-l.p. Philips) zeer zeker rechtvaardigt. „Rock Revival' Over een drietal langspeelplaten kunnen andere langspeelplaten kun nen we korter zijn. Op het Mercur-y- label vex-schenen onder de titel „Rock Revival" een gx-oot aantal songs, die de echte rock van destijds in volle glorie laten herleven. Met veel ple zier hebben we geluisterd naar oude hits als „De you love me" van The Contours. „Let me in" van The Sensations, „Tequila" van The Champs. ..Save the last dance for me" van The Dx-ifters. „Johnny B. Goode" van Jerry Lee Lewis, „Blue berry Hill" en So long" van Fats Domino. ..Memphis" van Chuck Ber- ry en „Caldonia" van James Brown. „Don Juan' Weer helemaal „up-to-date" is de Fontana-elpee van Dave Dee, Dozy Beaky Mick and Tich. die luistert naar de naam „Don Juan". Behal ve deze titelsong (de laatste hit van deze Britse Britse popgroep) staan op de plaat vorige hits als „Zaba- dak" en „The legend of Xanadu" en verder nog vele andere songs, met die typische kort-i'itmische sound, die deze jongens zoveel populax-iteit bezorgde. Tom Jones Voor het betere Blitse luisterlied zorgt tenslotte „The Great Tom Jo nes". Onder deze titel v.ei-scheen een nieuwe langspeelplaat (Decca) van deze zanger met songs als „What's new pussycat", „Thunderball", „It's not unusual", With these hands", „Not responsible" en „Ten guitars". A1 met al .een elpee met de betere songs. British Free Op 45-toeren verscheen een Island- single van The Free. Nee, niet de 14-nxan tellende soulgroep uit Rottei-- dam, rnaar van de al veel langer bestaande bluesgi'oep Free uit En geland. Of Free nu meteen borg moet staan voor kwaliteit, weten we nog niet, maar zeker is, dat de British Free (4 man sterk) in hun genre beslist hun manntje weten te staan, getuige de sterke bluesvertolking van ..Broad daylight". Armand Een Nederlands mannetje waar we ook al lange tijd niet veel meer van hebben gehooid (op de plaat al thans) is Armand. Diverse keren stond hij in de hitparade met van zeer scherpe (Nederlandse) teksten voorziene songs. Maar of zijn Phi lips-single „Waar wil. je heengaan, mijn liefste" nou zo gelukkig is valt te betwijfelen. Goed, ook nu is de tekst weer lJijzonder fijn en ook* de vocale kwaliteiten (in dit genre) zijn zondermeer goed. Alleen, de song is van a tot z een copie van het En gelse „Where do you go to, mv love ly" van Peter Sarstedt. Melodie, ac cordeon-intro, gitaarbegeleiding, (vertaalde) tekst en zelfs de stem zijn volkomen indentiek aan genoem de Britse hit. En dat alles doet veel af breuk (in feite te veel) aan de kwa liteit van deze song. Immers, waar blijft het ware gezicht van Armand deze keer. Antwoord: achter het suc ces van Peter Sarstedt. Blues Dimension Gelukkig voor popminnend Neder land begint Blues Dimension weer in zichzelf te geloven. Nadat enige tijd geleden de Zwolse groep gedeel telijk uit eikaar viel en de blazers sectie van het toneel verdween, moest de gi-oep zoeken naar een DAVY JONES op de voodoo-toer nieuwe sound, die tevoren voor een groot gedeelte door die blazers werd DAVE DEE, BEAKY, MICK AND TICH Don Juan" op de elpee In eerste instantie lukte dat niet erg best, maar met de single „Battle field of love" (Decca) begint het er weer op te lijken. Dominerend zijn nu het orgel en de zang, terwijl een bluesy sound het middel is om dit te realiseren. Het resultaat is niet slecht. Misschien dat nog teveel na druk wordt gelegd op de kwaliteiten van de oi'ganist, waardoor te weinig vax-iatie wordt bereikt, maar songs als deze hebben toch voldoende ka liber om er het beste van te hopen. The Bintangs Na lange tijd van afwezigheid zijn nu ook The Bintangs uit Beverwijk weer terug op de plaat. Wat ons be treft, was het niet nodig geweest. De Bintangs-sound biedt nog steeds een zenuwachtig schimmenspel, waar de dwarsfluit en de mondharmonica de hoofdrollen spelen. „Smoke stack lightning" (Decca) wordt daardoor 'n rommelig nummertje, waar weinig lijn in zit. The Tykes Na een country- en westernachtig platendebuut gaan The Tykes (uit de Zaanstreek) nu. door op de oude roek-toer. Het al heel oude „.Let's dance" werd voorzien van een zeer stevig basis-ritme met als afwisse ling een zingende en vervormende gitaar-sounc'. Alleen haalt het niets uit. Het wordt een wirwar van te harde sounds, waarvan het resultaat een chaos van lawaai is Vandar dt dit PHilips- platje maar beter in de Zaanstreek kan blijven Tot slot twee plaatjes voor de lief hebbers van onvervalste vocale kwa liteiten. Daarvoor zorgen Sandra en Andres met „For the first time in my life" (Philips) en Linda Kendrick met „I will see you there" (Philips). Och, en waarom ook niet.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 5