®OP HOLLAND-TWENTEROUTE E 8 'L HEERST GROTE ACTIVITEIT M Hearing Komplan zal zeker vervolg krijgen Dienstregeling O.A.D. ingrijpend gewijzigd gaan Waar wij heen NEDERLAND MOET GEWESTEN KRIJGEN Geen garantie dat uitsluitend agrariërs worden benoemd Varen en vliegen rond ANWB hoofdkantoor Viaducten Holten deels gereed of naderen voltooiing Gezellige Overijsselavond Holtense Plattelandsvrouwen Culturele agenda 1,50 >- 5,25 Open deuren open trappen WEINIG KANS UITBREIDING DIJKER HOEK Dijker hoekse schooljeugd bezocht Amsterdam Hervormde vrouwen op reis Rectificatie EHBO-verslag Zwartbonten in liet stamboek ORGELS VOLKERS Bijeenkomst jonge Kerk NS populariseren bel reizen per trein Blauw Wit junioren wonnen royaal Bestuur op de helling Ruilverkaveling Holten-Markelo GESLAAGD Landelijke demonstratie met hooiwerktiiigen Vrouw en kind bij oversteken aangereden Kerkelijke verkiezing Tien chauffeurs OAD behaalden technisch diploma „Snipperen met de ANWB Uitslagen en programma bedrijfsvoetbal Vrijdag 30 mei i960 N__l ü.-i-'! •:if. ïtatlïfiiiVilfö HWrof; SfsPi3tl> -•/ U-i^: h?&-; |i| i kunnen worden ACHT KILOMETER Ten westen van de weg Holten Markelo zal in de loop van dit jaar een gedeelte snelweg van acht kilo meter gereedkomen. Drie in dit ge deelte gelegen viaducten, met de bouw waarvan in 1967, in het kader van de verruiming van de werkgele genheid in Overijssel, werd begon nen, zijn ïnmidcïels gereed gekomen. Doer het ontbreken van aan- en af- voerwegen zal dit traject nog niet. voor het opengesteld. I.ÏSSEL Nog dit jaar verwacht men rond Bathmen de aanbesteding van een aantal kunstwerken. Iets westelijker, bij Deventer, heerst ook activiteit. Daar gaat de bouw van de brug over de IJssel van start, terwijl het op spuiten van de opritten de ooste lijke is al bijna gereed in volle gang is. Om ongewenste bouwkundige ontwikkeling in het buitengebied en de kom der gemeente te voorkomen besloot de raad de daarvoor benodigde bestemmingsplannen opnieuw in voorbereiding te ver klaren. De voorbereiding van deze plannen is nog in studie bij de ètedebouwkundige. Een dergelijke algehele herziening en de vast stelling van een komplan vergen veel tijd en daar bovendien eerst plannen voor de gronden Sportveldcomplex..Zomerhuisjes terrein" en ..Villaterrein Lookom een definitieve oplossing vragen, was het nog niet mogelijk ontwerpplannen voor het buiten gebied en de kom ter visie te leggen, aldus de toelichting die aan dit besluit vooraf ging. De heer Ten Berge (alg. bel.) kop pelde hier enkele vragen en opmer kingen aan vast in verband met de onlangs gehouden hearing over het komplan. De mensen willen ook wel weten wat nu het resultaat van hun opmerkingen is geweest. Wij bouwen voor de toekomst, aldus spreker, maar ik heb het gevoel, dat ir. Haje ma, de stedebouwkundige, toch zijn eigen gang gaat. ,,U staat geregeld open deuren open te trappen", was de repliek van de de o.l. rij dag De hogere klassen van school Dijkerhoek brachten onder leiding van de heren den Brink en J. Stevens, leden dér oudercommissie en het personeel van de school een bezoek aan Amsterdam. Onderweg werd genoten van de mooie Loosdrechlse plassen en werd een kijkje genomen in de Hilversumse radiostudio's. Tijdens een rondvaart door de grachten en-de havens van Amster dam zagen de kinderen vanuit, een luxueuze boot, sierlijke gevels, brug gen, werven, dokken, kranen en zee schepen. In groepen bezocht men de Bijen korf en werd een wandeling gemaakt langs het Koninklijk Paleis het achtste wereldwonder het Natio naal Monument en door de Kalver- «traat. waar het bijzonder druk was. De kinderen kregen zo een goed be grip van een grote stad. Via het Rijksmuseum, waar o.a. de .Nachtwacht" van Rembrandt be wonderd werd ging het naar Schip hol, waar vana de wandelboulevard het luchtvaartgebeuren werd gade geslagen; het landen en starten hei meren langs de pieren van de vele straalvliegtuigen. Ir. de aankomst- en vertrekhal heerste een grote drukte van aankomende en vertrekkende reizigers. Imposant waren de lange rijen loketten, lopende banden en au tomatische deuren. De terugreis naar Dijkerhoek werd zingend afgelegd. In de speeltuin in Teuge hadden de jongens en meisjes nog even gelegenheid zich nat te ma ken op de kettingbrug of zich dol te lopen in 'n draaiende ton. Omstreeks acht uur konden de ouders hun ver moeide kroost weer in ontvangst; ne men. Het was een geweldige dag ge weest voor de Dijkerhoekse jeugd. Op dinsdag 20 mei jl. hebben de reislustige leden van de Hervormde Vrouwen Groepen van Holten en Dij kerhoek hun jaarlijks uitstapje ge maakt. Men vertrok 's morgens om onge veer 8 uur uit Holten naar Deventer nadat men eerst, in Dijkerhoek nog enige dames had opgenomen. In De venter bij de IJssel aangekomen, ging men in de boot om zich over het wa ter naar Gorssel te laten varen. In Gorssel wachtte in café .Houtwal" een lekker kopje koffie. Van uit Gors sel werd de reis voorgezet per tou ringcar naar Arnhem. Hier werd het prachtige Procinciehuls bezichtigd. Vanuit Arnhem ging het naar Huissen waar in café De Gouden Engel de inwendige mens werd verstrekt. Hierna bezocht men Nijmegen wast eerst wat werd gewinkeld en vervol gens in hotel Berg en Dal de thee of iets anders werd gebruikt. Vervol gens ging het naar hel Afrika mu seum, waar eerst een film werd ge draaid over een bevolkingsgroep uit Kenya en Tanzania de Masaï ge naamd. waarna 't museum werd be zichtigd. Jammer dal het weer niet meewerkte anders had men nog een wandeling gemaakt door ,.Ons Dorp" en had men de Heilige Land Stich ting bezichtigd. Via Arnhem. Teriet. Woeste Hoeve, Loenen ging hel naar Klarenbeek waar in restaurant Phol- man de warme maaltijd werd genut tigd. Voldaan keerde men om onge veer 10.30 uur op het uitgangspunt terug. raadsvoorzitter, die verder verklaar de, dat ir. Hajema naar aanleiding van de opmerkingen over de siluat: van het dorpsplein een maquette zal maken. Daarbij zal er zeker een rap port komen hoe de heer Hajema de ontwikkeling ziet. De heer Jansen (pvda) merkte op, dat door de verbouwing van Wonnink n.v.. die op de hoek van de Oranje straat en Kerkstraat vijf meter terug- bouwt. de percelen van Schuppert en Holterman nu duidelijk in de weg zul len komen te staan. De heer Jansen meende, dat de situatie in de Oranje straat ook wel op te lossen valt door de afbraak van de daar voorkomende oude percelen te zijner tijd. De voorzitter zegde toe de situatie te zullen bekijken als de schutting bij Wonnink weg is. Op een vraag van de heer lïos- schers (eh) of het bestemmingsph Dijkerhoek niet uitgebreid kan woeden nu er riolering en gas komt. woordde mr. Enklaar, dat dit weer het oude lied is. Het druist eigenlijk in tegen de moderne stedebouwkun dige opvattingen, dat men kernen niet moet uitbreiden. Over de houw van een. bungalowpark onder Uaih- men wilde de burgemeester niet spre ken. omdat de raad de Holtense za ken heeft te behartigen. Een vergelij king met Heeten en Nieuw Heelén, zoals door de heer Bosschers aange dragen, gaat niet op omdat dit kerk dorpen zijn. die veel verder van de grote kern Raalte gelegen zijn dan Dijkerhoek. dat slechts 5 kilometer van Holten verwijderd ligt. De heer H. Rietberg ehzou Dij kerhoek nog wel een kans willen ge ven indien daaraan behoefte bestaat, maar de raadsvoorzitter gaf 1 weinig hoop. dat hiervoor planolo gisch een mogelijkheid bestaat. Tot onze spijt is het bij het opstel len van het verslag over de diploma uitreiking aan de nieuwe EHBO- ge slaagden de naam van mevr. D. J. Baltus-Temmink overgeslagen. Wij bieden haar wel onze excuses aan Tevens vermelden wij nog dat aan de heer P. L. Rugenbrik dank werd ge bracht voor he». assisteren van dok ter Sijtsema bij de opleiding der kan didaten. Door de heer D. Terlouw. inspec teur van het Ned. Rundveestam boek (N.R.S.) werden de volgende koeien van het zwartbonte veeslag ingeschreven. Jetje 3 b7S. Betsi'e 59 b+ 80 en Moortje 10 b79 eigenaar H. Schut tert, Ligtenberg; Marina b79 en Geertje b73 eigenaar H. Vrugteveen, Doutje A 53 b78 en Blommetje 6 b78 eig. H. Steg.eman, Truus 6 b+ 80 eig. A. H. J. Groteboer, Bontje 4 b79. An na 32 b78 en Dina 14 b-f 81 eigenaar H. R. Muilerman. Bathmen; Dora 32 b+ 81 eig. D. J. Bronsvoort. Jo hanna 20 b-r 83 eig. D. J. Ribbink. Hinke 6 b-r 81 (voor KS), Trijntje b-f- 80: At je 5b 77; Hinke 21 b78: Hinke 22 b78 en Hinke 15 b 80 eig. G. J. Klaosses; Trijntje 25 b79 en Trijntje 26 b76 eig. H. Jansen: Piet je 19 b77 eig. Js. Jansen: Anna 39 b81 eig. J. Haverslag; Dirkje 6 b79 eig. J. A. Tuitért; Teuntje 25 b78 en Mina 101 b"6 eig. erv. P. G. Cats. De volgende stieren werden defini tief ingeschreven: Adema van 't Woud eig. erv. P. G. Cats mét b78 pnt.. Jeltjes Hil eig. H. Stegeman met b79 punten. Geweldige kolhktic ELFK'I RONISCHE NIJ VERDAL Telefoon 05485-3079 (bij do verkeerslichten) De Jonge Kerkgroep komt dinsdag 3 juni 's avonds om 19.45 uur voor de laatste maal in di: seizoen bijeen ten huize van de familie Karmelk, Bergmanstraat 4. Onderwerp van gesprek is deze avond het Heilig Avondmaal. Wij hopen er verder een gezellige avond van te maken en verwachten u allen. In het gehele verzorgingsgebied ben moeten laten vervallen van de Overijsselse Autobusdiensten naar gestreefd door de invoering ..O-A D." NV treedt zondag a.s. een een verhoogde frequentie tot nieuwe en belangrijk gewijzigde dienstregeling in werking. De nieuwe dienstregeling betekent een belang rijke verbetering, doordat op de lij nen DeventerAlmelo v.v. en Hol tenHengelo v.v. tijdens de piekuren een halfuursdienst wordt ingevoerd, terwijl op de rest van de lijndiensten betere aansluitingen en directe over- stapgelegenheid tot stand konden worden gebracht. De directie van de OAD heeft in tegenstelling tot andere ondernemin gen. die wegens het ontbreken van voldoende rendabiliteit diensten heb- De Ned. Spoorwegen zijn druk be zig het reizen per trein populair te maken. Behalve een groot aantal z.g. minitrips in het seizoen 1968/69, ko men zjj nu uit met het ..Gast vrij" weekeindplan en met .Tiener Toer". Bovendien kan men op 50 Nederland se stations ook nog voordelig en lek ker eten. Wanneer men deze zomer in het weekeind op reis gaat met een dag abonnement of een z.g. 2-pluskaart is N.S. extra vrijgevig. Men kan dan zomaar een gast meenemen. Men reist op zaterdag of op zondag net zover en zolang als men wil voor een bedrag, dat nooit hoger dan een tien tje per persoon wordt. Het ..Gast Vrij" weekendplan is geldig tot 31 augustus a.s. Bij dit reizen is een N.S.-identiteitsbewijs vereist. Dti kan men gratis krijgen op alle stations, daarbij moet echter een pasfoto wor den overgelegd. Tieners kunnen voor twee tientjes 8 dagen treinen op de a.g. Tiener- toer. Ook hierbij indentïteitsbewijs met pasfoto vereist. Op het station Holten zal men u gaarne inlichten over al deze reismogelijkheden. In een druk bezochte bijeenkomst hielden de leden van de afdeling Hol ten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen donderdag in hotei Hol- berman een z.g. Overijsselavond, die door het bestuur met enkele leden was georganiseerd. Op zo'n avond worden alle mogelijke onderwerpen behandeld en besproken. Het was de •laatste bijeenkomst van het afgelopen seizoen en Het is nu reeds traditie geworden, dat men dan dit soort avond houdt. Al fietsend (in gedachten) kwam men in vele dorpen en steden, waar van dan de speciale wetenswaardig heden op een prettige en vaak hu moristische wijze werden voorgedra gen. Gebruiken en gebouwen werden onder de aandacht gebraent. De Kam per ui werd ten tonele gevoerd. Over het bestaan en het ontstaan van de Overijsselse Heuvelrug w.erd gespro- J De junioren Cl van Blauw Wil '66 hebben met niet minder dan 84 ge wonnen van Enter C l. Voor de doel- puntjes zorgden H'enry Bronsvoort, Henk Aanstoot en Gerrit Veitkamp. De Blauw Witte pupillen speelden, in Enter gelijk (22) tegen Enter d2. Henk Boling maakte beide treffers. Programma: Enter Vooruit ClBlauw Wit Cl 2.00 uur, Blauw Wit dlTwenthe d2 2.00 uur. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tele foon 11500. Donderdag 29 mei: Ve nus op Mars, door Toneelgroep Theater. FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, telefoon 13615. Donderdag 29 mei tot en met woensdag 4 juni: Als adelaars vielen ze aan (14 jr.). Zondag 1 juni, 14.00 uur: De blan ke squaw (14 jr.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. za. 20.00 uur, zo. 14.00, 16.00 en 20.00 uur. CINEMA PALACE, Lange Bisschop- straal, telefoon 11100. Donderdag 29 mei tot en met woensdag 4 juni: Wat deed je toen het licht uitviel? (18 jr.). Vrijdag 30 en zaterdag 31 mei, nachtvoorst.De bestorming van fort Utah (14 jr.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. za. 18 45 en 21.15 uur, zo. 15.00. 18,45 en 21.15 uur, nachtvoor- stelling 23.30 uur. LUXOR THEATER, Brink, telefoon 18662 Donderdag 29 mei tot en met woensdag 4 juni: Andrea, met. Dagmar Lassander, Joachim Hans- sen (18 jr.). Zaterdag 31 mei. nachtvoorst.: Johnny Yuma (18 jaar). Zondag 1 juni. middagvoor stelling. 14.00 uur: Cowboy Gannon (14 jr.). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur, za. 18.30. 21.00 en 23.30 uur. zo. 14.00 16.00, 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, Brink, te lefoon 13506 Tot 10 juni: Collages en Gemengde technieken van J. v.d. Meer uit Apeldoorn. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur, za.avond, zondag en maandag gesloten. GALERIE GROTE POO'B, Grote Poot 13, telefoon 15495. Tot «n met 7 juni: Grafiek, Plastiek en Email van D. van Batenburg, B. Klein en J. de Valk. Openingstijden: dagelijks 9-12 en 14-18 uur. RONDVAARTEN Deverjter. Gorssel v.v., vertrek Deventer Welle: 10.00, 12.00, 14.00 en 16.00 uur. Tot en met 7 septem ber dagelijks, vertrek Gorssel Houtwal: 11.15, 13.15, 15.15 en 17.15 KERMIS Op de Brink. Nieuwe Markt, Grole Kerkhof. Zaterdag 31 mei tot en met zondag 8 juni, dagelijks van 16.00 uur tot 24.00 uur. VLIEGVELD TEUGE De Zanden 15, telefoon 05763-200. Pa rachute springen (alleen bij goed weer) op za. en zo. tot 11.00 uur en 's avonds tegen zonsondergang. Rondvluchten dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur, telefoon 03712-1481. ALMELO V AROSSIEAU Donderdag tot en met woensdag: Ik een vrouw 2. haar huwelijk (18 jaar). Zaterdagnachtfilm: Ik. dr. Fu Man Chu (18 jr.). Zondagmati nee: De bestorming van de Alamo (14 jr.). Aanvangstijden: do., vrij., ma., di., wo.: 2.30 en 8.00 uur Zaterdag: 6.45, 9.00 en 11.15 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. CINEMA PALACE Donderdag tot en met woensdag: Wat is er aan de hand met Rose mary's ba.bv (18 jr.). Zaterdag nachtfilm: Geheim Commando 633 Squadron (18 jr.). Aanvangstijden: do. tot en met wo 2,30 en 8.00 uur. Zaterdagnacht: 11.1® uur. ken. Een koortje zong Sallandse lie deren, er werden gedichtjes gedecla meerd en onder leiding van de ac cordeonist van deNfeoerendansgroep ,,De Larense Schotsers", de heer J." Mossink (Jenske van de Kuper) werden volksdansjes gedanst. De or ganisatrices hadden er heel veel werk van gemaakt, waarvan de aanwezi gen bijzonder hebben genoten. Tot slot verenigden de dames zich aan een complete Twentse koffietafel. Overheidje spelen in Nederland is geen gemakkelijke zaak. Re gering, provincies en gemeenten de drie belangrijkste bestuurs vormen vliegen elkaar regelmatig in de haren over de vraag wat nu eigenlijk wiens bevoegdheid is. Moeilijkheden doen zich steeds vaker voor. Dat is, als men de deskundigen mag geloven, niet zo vreemd. Het Nederlandse stelsel is, menen zij, bar ouder wets en voldoet al lang niet meer aan de moderne eisen. Vooral de gemeenten moeten het ontgelden. Het systeem, dat plaatselijke gemeenschappen binnen de omlijning van een stadsmuur voor een deel hun eigen wetten mogen vaststellen, stamt nog uit de middel eeuwen. De stadsmuren zijn verdwenen, maar de plaatselijke be voegdheden zijn hardnekkig overeind gebleven. Vooral bij die ge meenten doen zich moeilijkheden voor. Al tientallen jaren worden, op last. van het ministerie van Binnenlandse Zaken, gemeentegren zen veranderd, gemeenten opgeheven of samengevoegd. Het gaat nooit zonder strijd. Protestoptochten naar Het Binnenhof, waarbij men zich vrolijk beroept op eeuwenoude rechten, zijn een normaal verschijnsel. Toch zijn al die verschuivingen en herindelingen niet meer dan lapmiddelen. De tijd is nu rijp, meent een stu diecommissie, om de bestuursvorm in Nederland drastisch op de helling te zetten. De commissie, samenge steld door het Instituut Contact Rand gemeenten in samenwerking met het ministerie van Binnenlandse zaken en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, pleit vurig voor de instel ling van gewesten in Nederland In zeer diplomatieke taal overigens, want men weet zo langzamerhand wel hoe lang de tenen zijn van het meren deel van de 930 Nederlandse gemeen tebesturen. Wie de in de wet vastge legde gemeentelijke autonomie ook maar heel even bedreigt, kan, hoe goed hij het ook bedoelt, rekenen op stug verzet van vele plaatselijke op perhoofden. Achtergrond van alle problemen is, hoe kan het anders, de geduchte be volkingsgroei in Nederland en de noodzaak om almaar meer huizen, fabrieken, scholen, schouwburgen, wegen en wat wij nog meer nodig hebben te bouwen. De grote gemeen ten in Nederland zijn vrijwel alle maal volledig volgebouwd. Bevol- kingsgi-oei en openbaj-e voorzieningen houden echter niet op bij onzichtbare gemeentelijke grenzen. De grote ge meenten komen dan ook vrijwel alle maal om hulp aankloppen bij hun buurlieden. Vaak ontaardt dat in een wat kinderachtig gevecht, waarbij woorden zoals zelfstandigheid, over heersing, bemoeizucht en inhaligheid als stokslagen heen en weer vliegen. Onze plaatsgenoot, het lid van de Boerenpartij in de provinciale staten, de heer E. M. van Schooien, heeft op 26 april j.l. vragen aan Gedepu teerde Staten gesteld over de benoe ming van de ruilverkavelingscom missie: Gedeputeerde staten hebben daarop o.m. 't volgende geantwoord: ad. 1. Inderdaad wordt ingevolge het bepaalde in artikel 51. lid 1 van de Ruüverkaveüngswet 1954. plaat selijke commissie voor een ruilver kaveling door ons college benoemd. Bij brief van 17 februari 1969 heb ben wij de door ons gedachte samen stelling van de plaatselijke commis sie voor de ruilverkaveling Holten- Markelo ter kennis gebracht van de centrale cultuurtechnische commissie. Genoemde commissie heeft op onze brief nog niet geantwoord. ad 2. Volgens mondelinge informa tie vindt de centrale cultuurtechni sche commissie de haar door ons aan de hand van de ingewonnen ad viezen voorgelegde samenstelling van de commissie uit alleen landbou wers, le eenzijdig agrarisch. ad. 3, Wij zouden de plaatselijke commissie uit zeven leden willen doen bestaan. De commissie van voorbe reiding voor deze ruilverkaveling, waarvan de benoeming geschiedt dooi de centrale cultuurtechnische com missie, bestond uit vijf personen. Wij zijn van mening, dat de com missie in dit geval uit 7 personen dient te bestaan, dit echter niet om dat; het blok na de benoeming van de voorbereidingscommissie met on geveer 2.000 ha is uitgebreid tot geveer 12.500 ha. Ook de oorspronkelijke omvang i het: blok ongeveer 10.000 ha.) zou voor ons aanleiding zijn geweest te overwegen de plaatselijke commissie uit zeven personen te doen bestaan. Door benoeming van de voorgestelde personen wordt tevens 'n goede sprei ding van de leden over het gehele ruilverkavelingsblok verkregen. ad. 4 en 5. Hangende het overleg met de centrale cultuurtechnische commissie kunnen wij niet de verze kering geven, dat uitsluitend ag riërs als leden van de plaatselijke commissie zullen worden benoemd. Inmiddels heeft de voorz. van. on: college in zijn kwaliteit van commis saris der Koningin besloten waar hier grote algemene belangen in de provincie op het spel kunnen komen te staan te trachten in een bemid delingspoging de belanghebbenden tot Voor het einddiplomo van de MMS Ie Deventer slaagden aldaar Fimke van de Bovenkamp en Marianne Wanschers uit Holten. elkaar te brengen. Deze belangheb- den zijn daartoe inmiddels voor een gesprek uitgenodigd. ad. 6. In artikel 115. lid 1 van de Ruilverkavelingswet 1954 is o.m. be paald dat de kosten van het bijeen roepen en houden van vergaderingen ten laste van het rijk komen. De vergaderkosten' (ook de onkostender- vingen) van de plaatselijke commis sie komen dus niet ten laste van het blok. Het heeft voor de ingelanden van het blok derhalve geen financiële gevol gen als de plaatselijke commissie uit meer dan vijf leden bestaat. ad 7. Een uitspraak als door u aan gehaald keuren wij als zij aldus gedaan is uiteraard ten sterkste af. (Deze bezorgdheid van het lid van Boerenpartij over de ruilverkaveling waartegen hij, bij de voorbereiding, steeds maar bezwaren heeft aange voerd en waarmede hij zeker niet heeft ingestemd, doet wel een beet je verwondelijk aan. Redactie). Op donderdag (5 juni) zal te Mark- velde (gemeente Diepenheim) een landelijke demonstratie met hooi werktuigen worden gehouden. Deze demonstratie wordt georgani seerd door het Rijkslandbouwconsu- lentschap te Hengelo (O), het Land bouwschap, het Rijkslandbouwconsu- lentschap voor Landbouwwerktuigen te Wageningen en het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wag.eningen. Zij vangt aan om 9.45 uur vooimiddags. Gedemonstreerd zullen worden: 15 cirkelmaaiers: 17 trommel- en cirkel- schudders; 2 harkmachines; 6 op- raapwagens. waarvan 3 voor hooi in- schuren en 3 voor het maken van voordroogkuil: 2 veldhakselaars in combinatie met zelflossende wagens met verdeelhaspels voor het maken van voordroogkuil: 2 hooikanonnen voorzien van roterende verdelers waarvan 1 in combinatie met een doseerapparaat. Bij slecht weer wordt de demon stratie verplaatst naar vrijdag 6 juni. Zo nodig zal dit bekendgemaakt wor den bij het weerpraatje op donder dag. 5 juni, 's morgens om 6.40 uur. Om het demonstratieterrein ge makkelijk te kunnen bereiken zullen aan de wegen Neede Hengevelde Hengevelde St. Isidorushoeve er St. Isidorushoeve Rietmolen, pij len ..demonstratie" worden ge plaatst, die naar het demonstratie- terrein verwijzen. De studiecommissie meent, dat de instelling van gewesten - men denkt aan zo'n dertig tot veertig van deze nieuwe bestuurslichamen - deze moei lijkheden kan voorkomen. De klas sieke leer van de gemeentelijke auto nomie moet daarbij maar even wor den vergeten, merkt de commissie argeloos op. De gewesten moeten zich vooral bezighouden met de zaken die niet meer door de gemeenten al leen kunnen worden opgelost: econo mische ontwikkeling, volkshuisves ting, openbaar vervoer, verkeer en recreatie, 't Gewestelijk bestuur kan de gemeenten aanwijzigingen op de ze gebieden geven, maar moet, als de gemeenten stout blijven en niet luisteren, ook gewestelijke verorde ningen kurken maken. Het bestuui van 'n gewest zou op dezelfde maniei tot stand moeten komen als dat van de gemeenten: de bevolking kiest de gewestraad door middel van algeme ne verkiezingen, de Kroon benoemt een voorzitter. Nederland heeft al een instej^fng, die wat weg heeft van zo'n nieuw ge west, de Rijnmondraad in het gebied van de Nieuwe Waterweg. Dit /.district" heeft echter nauwelijks eig£n zeggenschap, de samenwerken? de gemeenten zijn en blijven zelfstan dig en maken daarvan, als het hun uitkomt, uitbundig gebruik. Het is 's lands bestuurders inmiddels wel duidelijk geworden, dat deze districts- vorm ook geen ideale manier is om de bcstuursproblemen op te lossen. De nieuwe gewesten moeten heel meer bevoegdheden krijgen dan de huidige Rijnmondraad. Het rapport van de studiecommis sie, dat is gebaseerd op een uitge breid onderzoek door de Vrije Univer siteit in Amsterdam, is gestuurd naar het ministerie van Binnenlandse Za ken. De komende maanden kan men heel wat discussies verwachten, bestuurders, die bang zijn voor hun zelfstandigheid en vastberaden mouwen opstropen om de eigen po sitie tot het bittere einde te verdedi gen. hebben één troost. De commissie stelt nadrukkelijk voor om uitgebreid toezicht te houden op het tot stand- komen van de gewesten en de ma nier waarop zij gaan werken. Niet leen moet de regering daartoe een speciaal bureau oprichten, ook de provincies (die eveneens een deel hun taak aan de gewesten moeten af staan) moeten opdracht krijgen een alziend oogje in het zeil te houden. De nieuwe taken bieden de huidige bestuurdei's bovendien ook een rede lijk uitzicht op promotinekansen. Wie zich in deze materie nader zou willen verdiepen vindt daarvoor de nodige stof in een uitgave van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten ...Blauwe Reeks nr. 43" m als titel Bestuurlijke organisatie". (NADRUK VERBODEN) dienstverlening gerspubliek ie komen aan het reizi- Deze verbete gevolg van de verhoogde frequentie van de Ned. Spoorwegen op de lijn van Enschede naar het westen des lands en omge keerd. De dienstregeling is thans zo m el kaar gezet, dat van bussen en perso neel een optimaal gebruik kan wor den gemaakt, omdat men bijvoor beeld in Deventer en Holten de bus sen niet behoeft te laten wachten op aansluitende dienstregelingen. In Holten zullen met ingang van 1 juni elk vol uur bussen aankomen uit en weer vertrekken naar drie richtingen, te weten Deventer, Alme lo en Hengelo. Op werkdagen wordt, zoals reeds gezegd, op de lijn DeventerAlmelo 's morgens van 7-9 uur en 's mid dags van 5-7 uur een halfuursdienst ingevoerd. Men heeft daardoor in Deventer praktisch elk moment aan sluiting op de treinen. Op de lijn HoltenHengelo wordt vanaf Markelo van 7-9 en van 17-20 uur een halfuursdienst ingevoerd. Ook hier heeft men zoveel mogelijk rekening gehouden met spoorweg aansluitingen. De diensten van de OAD beginnen straks 's morgens plm. een half uur later, maar die tijd komt weer aan de avonddiensten ten goede. Wat de betere aansluitingen be? treft, is er bijvoorbeeld in Delden een directe overstap naar Neede en Goor. In Rijssen vertrekken de bussen vanaf de Banisweg door de zoge naamde nieuwbouw naar het Europa- pLein en is er een halfuursdienst in beide richtingen. Gezien de belangrijke veranderin gen, welke zijn aangebracht, is het wenselijk, dat men om teleurstel ling tijdens de eerste dagen van de invoering te voorkomen zich een dienstregeling aanschaft, dia aan de bussen verkrijgbaar is. In de Oranjestraat, ter hoogte van schoenmakerij Oolbekkink is donder dagmiddag van de vorige week om streeks kwart over vijf mevr. de Wed. K.-van S. uit Den Haag toen zij met een kleinkind de drukke verkeersweg overstak door een personenauto aan gereden en ernstig gewond. Zij is met een dubbele bovenbeenbreuk naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer vervoerd. Ook haar klein kind werd geraakt, maar dat is er vrijwel zonder kleerscheuren afgeko men. De auto. die het ongeluk ver oorzaakte werd bestuurd door H. G. H. uit Soest. Leden van de E.H.B.O. hebben de eerste hulp verleend, aan gezien gen van beide doktoren aan wezig was. De doktoren hebben nl. donderdagmiddag een cursus of me- discne besprekingen in Deventer, zo dat medische hulp in eigen plaats ontbreekt. Ter voorziening in de vacatures ontstaan door het aftreden van de ouderlingen F. Stam, R. Reinink en K. Veldhuis zijn door de kerkeraad der gereformeerde kerk kandidaat gesteld de heren: D. Beldman Gerhzn., Koiweg; J. Bolink Johzn., Borkeld; E. H. Hulsman, Dijker hoek; J. W. Hulsman Hzn., Beuse- berg; G. Kolkman Gerhzn., Beuse- berg en A. Rietman, Rijssenseweg. Voor de verkiezing van twee dia kenen zijn in de vacatures J. W. Jansen en L. Schuppert kandidaat gesteld de heren: H. J. Aanstoot Hohzn.., Borkeld: A. Dijkink Jzn., Beuseberg; G. J. Ekkelkamp, La- renseweg en G. J. Klein Nagelvoort, A, J. Goldsteinstraat. De stemming zal plaats hebben zondag a.s. na de morgendienst in gebouw .Rehdboth". HOLTEN. Voor het examen B C.C.V. afgenomen door de K.N.V.T.O slaagden de volgende chauffeurs van de OAD nv.G. J Stokreef (met lof), H H. Karsenberg. R. Burg- graaff. G. J. Overbosch. adlen te Goor L. J. Nijho'f. Almelo, J. G. Morsink, Nijverdal. G. A. M. Besten. Haarle, D J. Lenderink, Wierden, H. M v.d. Maat en J M. Olde Samson (met lof), Rijssen. Zij ontvingen hun twee jarige opleiding van de P.B.N.A. te Arnhem en werden bij ,hun studie begeleid door de chef van de tech nische dienst van de O.A.D. de heer C. van Geerestein. De ANWB gaat binnenkort starten met. een serie nieuwe evenementen, die zijn gericht op het dagtoerisme. Het blijkt namelijk vaak voor te ko men, dat, mensen nog een vakantie of snipperdag over hebben, waarvoor zij geen geschikte bestemming weten te vinden. De ANWB heeft zich dat gerealiseerd en heeft dan ook 'n aan tal mogelijkheden ontworpen. Het eerste uitstapje "Vliegen en va ren rond het ANWB-hoofdkantoor in dit nieuwe kader van het "ANWB- snippertoerisme", zal op woensdag 11 juni plaatsvinden en zal iedere woensdagmiddag worden herhaald. Voor f 35,. per persoon is een vijf uur durend uitstapje ontworpen met o.a. een vliegtocht boven Den Haag en Scheveningen, een rondvaart met een originele haringlogger over de Nooi-dzee en een korte rondleiding op het hoofdkantoor van de ANWB, waar aandacht za! worden geschonken aan de belangrijkste aspecten van het Bondswerk- Het is de bedoeling deze excursie op dit dagtoeristische geoied te laten volgen door een "Rotterdamdag", in clusief een rondvlucht bover. de stad en de havens en een "Vervoersdag", waarin verschillende vormen van het vervoer ook met behulp van een vliegtuig onder de loep zullen wor den genomen- Ook zal worden gedacht aan een "Deltadag Aan deze excursies kunnen zowel leden als niet-leden van de ANWB deelnemen. In verband met de pas sagiers-capaciteit van het vliegtuig is de ANWB gebonden aan een maxi male inschrijving van 40 personen. Daarom is het nodig reserveringen 14 dagen van te voren door te geven aan de informatie-centrale van de ANWB. De excursie "Vliegen en Varen rond het hoofdkantoor" begint op 't hoofd kantoor van de ANWB, Wassenaar- seweg 220 in Den Haag. Bij slechte weersomstandigheden zullen deze worden vervangen door 'n rondrit door Den Haag. Het bedrijfsvoetbal heeft de be oefenaren weer de nodige vreugde verschaft. Er kwamen zeer bijzonde re uitslagen uit de bus. Mulpie werd door Brands De Vrijheid verslagen met maar liefst 1-12 en Universal deed het tegen De Halm/Godeschalk al niet minder. De laatsten moesten met 9-0 het onderspit delven. Het programma voor de komende week bevat de volgende ontmoetin gen: Maandag 2 juni 19 uur: Udema 1- De Halm-Godeschalk. Dinsdag 3 juni 19 uur: Brands De VrijheidUniversal. Donderdag 5 juni 19 uur: De Halm/ GodeschalkUdema 2 en zaterdag T juni 14.30 uur: Mulpie-Udema 1. De wedstrijden worden gespeeld bij café Spieker in Lettele.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3