Groot ongeduld over het uitblijven sportterreinen Deventer Bouwvereniging gaat hier 63 woningen bouwen Officiële publikaties Angstige zaak dat er donderdags middags geen doktoren zijn Eerbetoon voor Juf en JDe meester Bergruiters behaalden mooie successen ONZE AGENDA De heer Wansink wilde aan de minister schrijven Legesgelden werden verhoogd Burgerlijke stand Storing-dienst GEB Gezi nsverzorging Wachtdienst openbaar slachthuis Kerkdiensten Medische dienst Weekenddienst landartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Gevonden en verloren voorwerpen Spreekuur burgemeester Voorbereidings- hesluiten bestemmingsplannen be.- Herziening lemniingsplan „De Haar" Vrijstelling bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van de bouw van Look 25 HET BRUIDSPAAR VAN DE DAG HMV lompen inzamelen gaat BENOEMD TE ER Ml. 1.0 HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 30 mei 1969 Jaargang 21 - No. 22 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05183 1234 Hoofdredacteur W. Beyera 'Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) 3,Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 31 mei I 14-18 uur: inlevering vakantiebon- nen ANB bij de heer J. H. Dangre- mond, Raalterweg 6. I Inzameling lompen voor de muziek- I ver. HMV in de buurtschappen en na-inzameling in het dorp. I 1418 uur: Inlevering vakantiebon nen bouw- en nevenbedrijf bij de heer P. F. van Doorn. Rietmolen- str. 4 (zie adv.) Zaterdag 31 mei t.e.m. 7 juni Jaarlijkse collecte Ned. Rode Kruis. Zaterdag 31 mei t.e.m. 4 juni Centramarkt Gebra Dikkers n.v. we gens vakantie gesloten. Bakkerij werkt normaal. Zondag 1 juni 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 2 en dinsdag 3 juni Schoenhandel Gebr. Steunenberg ge sloten (zie adv.) Maandag 2 junie t.e.m. 6 juni Herenkapsalon W. G. van Geenhuizen wegens vakantie gesloten (zie adv.) Maandag 2 juni t.e.m. 9 juni Radio Ter Harmsel wegens vakantie gesloten (zie adv.) Dinsdag 3 juni 19.45 uur: Bijeenkomst Jonge Kerk ten huize lam. Karmelk. Bergman straat 4. Woensdae 4 juni 20 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangver. Soli Deo Gloria. Woensdag 4 juni tot 11 juni Verbouwingsuitverkoop schoenhandel Gebr. Steunenberg (zie adv.) Donderd-ag 5 juni II uur v.m.: Feestelijke heropening Centramarkt Dikkers (zie adv.) Vrijdag 6 juni 19.30 uur: Officiële heropening uitge breide Centramarkt Gebr. Dikkers n.v. door de burgemeester, mr. W. H. Enklaar. 20.30 uur Vergadering besturen sport verenigingen, die meewerken aan de oprichting van de Stichting ..Sportbelangen" in hotel Holter- man. Maandag 9 juni 20 uur: Laatste ruilavond voor de zo mervakantie van de Holtense Fost- zegelclub HPC in café De Waag. Vrijdag 15 juni 20 uur: Populair conceit door Har monie orkest Kunstmin, Gorssel en HMV in de muziekkapel op Kalf- 6termansweide. Zaterd-ag 14 juni T.45 u.: Vertrek kinderuitstapje NBV vanaf het station NS te Holten. Holtense muziekver. HMV naar con cours te Laren (G.) Zondag 15 juni VADERDAG L347 Het gemis aan sportaccommodatie en met name de trage gang bij de ontwikkeling en aanleg van de sportvelden op .Meermans kamp", ivas in de dinsdagavond onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, gehouden raadsvergadering weer aanleiding %tot een uitgebreide discussie met het college van burgemeester en weihouders. In verband met het onthouden van goedkeuring aan het raads besluit van 7 november 1968, inzake de aankoop van enige percelen grond van de heren H. en H. J. Wansink, de eigendren van Meer manskampbetoogde de heer D. J. Wansink (alg. bel.) met klem. dat 1500 leerlingen en een voetbalvereniging' met elf elftallen onvoldoende gelegenheid hebben voor lichamelijke oefening en om hun sport te bedrijven. Bovendien moet één voetbalvereniging buiten de plaats spelen, kan er geen korfbalvereniging of hockey club worden opgericht en hunnen niet een paar tennisbanen wor den aangelegd, omdat er geen terreinen beschikbaar zijn. De heer Wansink vroeg zich af of er buiten G.S. om geen gelegenheid is om zo snel mogelijk tot het realiseren van de sportterreinen over te gaan. „Zolang er geen geld. is, de zaak stedebouwkundig niet helemaal rond is en men ook budgettair niet helemaal rond kan komen, kunnen G.S. geen goedkeuring verlenen. Op 6 juni wordt de sport stichting ten doop gehouden en op 24 juni komen de gedeputeerden mr. Niers en mr. Crommelin naar Holtenverklaarde de raads voorzitter in de loop van het debat en bestaat er alle hoop, dat de zaak in orde komt. Als het bestemmingsplan is goedgekeurd komt er een verklaring van geen bezwaar en kan de zaak financieel in orde komen. De hoop is daarbij gevestigd op de Stichting „Sport belangen". De heer Wansink verklaarde het ongeduld van heel sportlievend Holten te vertolken en zei zelfs de gedachte te hebben gekoesterd- om over deze trage gang van zaken minister Klompé te schrijven. De heer Kaan (PvdA) merkte op. dat als er een stichting is. deze geld zal kunnen aantrekken. De heer Ten Berge (Alg. Bel.) vond 't bevreemdend, dat voor scho lenbouw wel steeds geld beschikbaar is, maar de raadsvoorzitter kon dit gemakkelijk verklaren, omdat hier een speciale pot voor is. De voorzitter zou liefst het eerst de heren Wansink willen betalen, die hun grond reeds aan de gemeente hebben afgestaan, maar kon zich ove rigens het ongeduld van de raad en het aangrijpen van deze brief om daar aan uiting te geven best voor stellen. (In hun besluit tot onthouding van de goedkeuring zeggen G.S. o.m.. dat de betrokken terreinen de bestem ming hebben van „bos- en cultuur grond" en dat in dit stadium, nu de ten behoeve van deze sportvelden be oogde wijziging van het bestemmings plan nog in een eerste fase t^an voor bereiding verkeert bezwaarlijk uit- In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering deelde de bur gemeester mede, dat de gemeen schappelijke regeling voor het ophalen van destructiemateriaal in werking is getreden. De be groting komt in een volgende raadsvergadering aan de orde. Met het oog op een spoedig be gin van de voor centralisatie ver leende de raad zijn goedkeuring aan de bestelling van twee Ha- nomag vrachtauto's. Van H. Meijersman werd een per ceel grond aangekocht in „De Haar" i groot 0.22.00 ha. voor de som van f 4.290,-. Aan de bouw- en ontwikkelings groep ..Gedo" werd een bouwterrein verkocht aan de Schuttersweg groot 790 m2 voor f 11.750,- en aan Rijks waterstaat een perceel grond ten be hoeve van de E8 op de hoek van de Larenseweg en de Tolweg gr. 0.11.40 ha. voor de som van f 1,440.-. Bij het voorstel tot wijziging van de algemene voorwaarden voor de verkoop van woningwetwoningen, deelde de voorzitter, naar aanlei ding van een vraag van de heer ten Berge (Alg. Bel.) mede. dat het col lege in verband met uitspraken van de raad wal soepelder staat tegen over deze verkoop. Aanvragen uit het Zwarte Woud (Kolcomplex) zijn echter afgewezen. Mr. Enklaar deelde mede, dat B. en W. een akkoord hebben verkre gen met de bouwvereniging ..Onze Woning" te Deventer, die in Holten 53 middenstandswoningen zal bouwen en daarbij tevens de toegewezen 10 woningwetwoningen zal meenemen. Men hoopt door doorstroming nog wat meer woningwetwoningen vrij te krij gen. Men heeft ook gesproken met „Patrimonium", beiden waren accep tabel, maar ..Onze woning" is een Geboren: Marianne Johanna Ma ria, dv J H. Kemper en T. M. Ho renberg, Espelo 9; Gerrit Jan. zv J. W. Weijers en H. Grave, Hollerbroek 71, Overleden: G. Haarman. 77 jr., Espelo 66 (overleden te Deventer). Getrouwd: II. Stukker, 24 jr., Bathmen en J. N. Brouwer, 22 jr., Rörikstraat 1. O Zaterdag (31 mei) tot en met vrijdag (6 juni) buiten de dnenst- uren. Elektriciteit: J. Kolkman, Gaardenstraal 31. telef. 1368. Gas: J Bosschers, Beuseberg 129, tele foon 1945. o O Aangifte vrijdagmorgens tot 12 uur fei.l mevrouw C. Knijff-Dekker. Bij geen gehoor: telef. 1799 (mevrouw J. Beltman-Aanstoot) grotere organisatie, bovendien meen de het college de voorkeur te moe ten geven aan een algemene" wo ningbouwvereniging boven een con fessionele. Overigens zijn wij bijzon der opportuniseh te werk gegaan ver klaarde de raadsvoorzitter nog, want het gaat er ons om zoveel mogelijk woningen te kunnen bouwen. „Onze woning" is naar 's burgemeesters oordeel beter „gesetteld". De bedoe ling is om tenslotte alle woningwet woningen aan deze bouwvereniging af te stoten, maar daarover zal de raad zich eerst kunnen uitspreken. Wat de verkoop van woningen be treft verklaarde wethouder Rietberg nog. dat men wel per blok. maar niet hier en daar een huis wil verkopen. „Wij staan er niet mee te dringen, aldus de voorzitter, maar zullen ook niet altijd „nee" zeggen. Naar aanleiding van de vraag van de heer Kaan of er moeilijkheden zijn geweest, gaf de voorzitter een uitvoe rig overzicht van de gevoerde be sprekingen, die voor „Patrimonium" wel wat sneu geworden zijn. De raad ging met de herziening der voorwaarden akkoord. De salarisbesluiten en studiekos tenregeling gingen zo onder de ha mer door. Verhoging legesgelden De raad ging vervolgens akkoord met de wijziging van de legesveror- dening, die volgens de verwachting van het college plm. f 6000,- per jaar meer zal opbrengen, nadat verschil lende leden daarover eerst hun be schouwingen ten beste hadden gege ven. De heer Kaan betreurde het, dat men wegens de slechte financiële toestand der gemeente daartoe ge dwongen was, de heer Van Schooien noemde de overheid „de grootste prijsopdrijver" en de heer Ten Ber ge, had deze wijziging evenals al le belastingverhogingen liever bij de vaststelling van de begroting be handeld. Hij zou daarover liever eerst in een commissievergadering beraad slaagd hebben. De heer Kaan waar schuwde voor bespreking in commis sies. De behandeling van de zaken der gemeente moeten in het. opnbaar geschieden. De heer Bosschers (C.H.) was het met de heer Ten Berge eens. dat de verhogingen wat al te fors worden. De hr. Wgigers (A.R.) vroeg het college ten slotte of men het aan passen van dit soort verordening niet wat tijdiger zou kunnen laten ge schieden en niet 8 en 6 jaar wachten, zoals met de zwemtarieven en deze verordening. De voorzitter wees er op, dat be handeling bij de begroting, gezien het kleine ambtelijke apparaat waarover de gemeente beschikt niet wel doen lijk is. Met de heer Kaan was spre ker het eens. dat de gemeentezaken zoveel mogelijk in het openbaar die nen te geschieden en de heer Wig- gers wilde hij wel toezeggen, dat men herzieningen tijdig terhand zal ne men. De artikelsgewijze behandeling der vei'ordening was niet van humor ont bloot. De heer Landeweerd (A.R.) wilde het tarief voor trouwen op zon dag (f 250,-) om principiële redenen schrappen. De wet schrijft de moge lijkheid voor aldus de voorzitter. Wethouder Rietberg: „Dan wil de heer Landeweerd het misschien lie ver gratis doen". De heer Jansen (PvdA) wilde het uitleggen dei' loper f 10,- in plaats van f 5,- opnemen. De heer Landeweerd: „Wij moeten het niet zo hoog maken, dat wij he lemaal geen huwelijken meer krij gen". Het bleef vijf gulden. De heer Van Schooten had bere kend dat men voor een bouwvergun ning van meer dan f 10.000.- aan bouwsom f 300.- zou moeten betalen. „Mis", zei de heer Kaan, „er staat 3 pro mille, dat is bij een woning van f 50.000.- f 150.-." De heer Bosschers (C.H.) vond de leges voor vergunningen van kam peerterreinen en bungalows niet bil lijk. Hij wilde deze naar oppervlakte of inhoud bepaald zien. Het gaat om de administratieve arbeid, e.d. die ver richt moet worden hield de burge meester hem voor. Er werden nog diverse bezwaren aangevoerd, maar de voorzitter kon de raad overtuigen, dat het hjer gaat om een vergoeding voor verrichte diensten, waarbij men niet mag ver geten. dat voor de woningbouw enz. het apparaat van bouw- en woning toezicht bekostigd moet worden. Met de aantekening, dat de heer v. Schooten aangetekend wilde zien. dal hij „tegen" was. werd de leges verordening opnieuw vastgesteld. spraak over de voorgestelde aankoop kan worden gedaan. Red.) De lijst van ingekomen stukken maakte ook in ander opzicht de ton gen los. In verband met het rapport van de Directeur van gemeentewer ken over het onderhoud van dc voor tuintjes der woningwetwoningen, merkte, de heer II. Rietberg (C'.H.) oj), dat hel goed zou zijn één lijn te volgen. Sommige bewonders betalen wel, anderen niet voor dit onderhoud van gemeentewege. De gemeente is niet om werk ver legen, aldus mr. Enklaar. de achter grond is de uniformiteit. B. en W. willen dit onderhoud niet gaarne aan de huurder overlaten, maar hij wilde van de andere kant ook niet gaarne de zaak terugdraaien wat de beta ling betreft. De burgemeester was blij, dat men het college de nodige bewegingsvrijheid wil laten. De heer Wansink had bezwaar, te gen minimale beloning, die de nood- wachten van de B.B. genieten nl. 1.50 per oefening, terwijl de anderen hoge beloningen ontvangen. Het is noodwachtplichtaldus de burgemees ter, waarvan de betaling door het rijk wordt vastgesteld. Spreker zou het ook liever anders zien. Verhoging- presentiegeld De verhoging van het presentiegeld van I 20.- op f 27,50, zoals door Ged. Staten voorgesteld vond de heer Lan deweerd (A.R.) niet nodig. Een verhoging van 33 procent vind ik nogal wat, verklaarde het raads lid van de boerenpartij de heer Van Schooten. Als het voor vergaderin gen overdag was. had de heer Lan deweerd er vrede mee kunnen vin den. „Ik wil toch wel de vrijheid hou den, al vergaderen we nu steeds bij avond, om u ook overdag te kunnen oproepen, verklaarde de voorzitter. De heer Wiggers: „De regering springt om iedere cent. Ik vind een vergoeding van C 20.voldoende". Deze uitspraak wag voor de heer Kaan (PvdA) aanleiding om, de heer Wiggers er op te wijjten. dat de hele bevolking 33 1 '3 procent verhoging heeft moeten aanvaarden, bij de wij ziging van de zwemtarieven. waar deze toen wel voor heeft gestemd. Het voorstel van B. en W. om G.S. te adviseren de presentiegelden te verhogen werd tenslotte 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stem den de heren Landeweerd. Van Schooten, Bosschers, Kaan en Wig gers. Wethouaerssalarissen De heer Van Schooten (B.P.) was het niet eens met de procedure ge volgd bij de verhoging van de "wet houderssalarissen. Wanneer voor 10 mei geen bericht in Zwolle zou zijn binnengekomen, werd aangenomen, dat de raad met de verhoging ak koord ging. Spr. wees er op, dat de raad hier echter niet in gekend is. De voorzitter wees er op, dat de ze procedure wel vaker wordt ge volgd. G.S. stellen uiteindelijk deze salarissen vast en de raad volgt al tijd de treot, die ook voor de sala rissen van het personeel geldt. De heer H. Rietberg (C.H.) ver klaarde, dat men hier achter moet slaan en de richtlijnen volgen, terwijl de heer Kaan, opmerkte, dat men mensen met 'capaciteiten nodig heeft, maar dat het hun financieel moge- gelijk moet zijn deze functie te ver vullen. Vrijdag (30 mei) tot en met zondag 1 juni (keurmeesters buiten de diensturen: J. Hof. Kozakkenstr. 19. telef. 1697. Maandag (2 juni) tot en met zondag (8 juni): C. Dijkstra. Schoolstraat 5. telef. 1833. Aangifte gestorven dieren op zaterdag, van 9-11 uur. aan het slachthuis, tele foon 1349. HOLTEN NED. HEKV. KERK: 8.30 en 10.15 uur past. medew. de heer A. Schel- levis. Medewerking van het kerk koor van Markelo. Extra collecte voor het Zuiderzeefonds. GEREF. KERK: 9.30 uur ds. R. A. Hoogkamp; 15.00 uur ds. W. S. Schenk van Enter.' In beide dien sten is het ene offer bestemd voor de kerk. Bij de uitgang: collecte voor verbouw van de kerk. Na de morgendienst verkiezing van ambtsdragers in het gebouw „Reho- both". R.-K. KERKDIENST: 9.30 uur in net gebouw „Irene" (Eucharistievie ring). NIEUW HEETEN R.-K. KERK: Zaterdagavond 19.30 uur. Zondagmorgen 8 en 10 uur. DIJKERIIOEK BETHANIE: 9.30 uur ds. J. H. Israel. Extra collecte Zuiderzee- fonds, OKKEN BROEK NED. HEKV, KERK: 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga; 11.00 uur zondags school. Zaterdag (31 mei) tot en met maandagmorgen (2 juni) 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbeltenveg, tele foon 1280 (alleen y.oor spoedgeval len). Zaterdag (31 mei) en zondag (1 ju ni): R. Brouwer. Boomkamp 10a. Rijssen, telefoon 05480-3194, van 18.00 tot 19.00 uur (alleen voor spoedge vallen). Praklijkadres: Enterstr. 118, Rijssen. Zaterdag (31 mei) en zondag (1 ju ni): R. Back, Holterberg 42. (achter „De Wielen"-oostzijde), telef. 1291. Vakantie 7 juni. tot en met zaterdag Gevonden: plastic regenbroek; sierspeld, leren portemonnai met inhoud; middelgrote, kortharige. zwarte hond; vierkante sjaal; 3 zwembroeken en badhandoek; dou ble armbandje. Verloren: dameshorloge met zwart linnen bandje: bos autosleutels: groen kinderjack met rits: zwarte hond met krullen (geen staart.); da- mesportemonnai van geborduurde stof; zwart hondje; grijs-blauwe re genjas; zwart-blauw geblokte jon- genszwembroek. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat zijn spreekuur van maandag, 2 juni, is verplaatst naar dinsdagmorgen, 3 juni a.s. Holten, 30 mei 1969. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 27 mei 1969 heeft be sloten; 1. te verklaren, dat een herziening van het bestemmingsplan voor het buitengebied, zoals dit gebied op de bij het besluit behorende tekening groen omlijnd is aange duid, met uitzondering van de oranje gearceerde gebieden, wordt voorbereid; 2. te verklaren, dat een bestem mingsplan voor de kom van het dorp Holten wordt voorbereid, omvattende hetg ebied zoals na der op de bij het besluit beho rende kaart met zwarte stippel lijn is aangegeven; 3. te bepalen, dat het verboden is binnen het sub 1 bedoelde gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanleg- vergunning( van burgemeester en wethouders wijziging te brengen of te laten brengen in de op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit uitgeoefende bodem cultuur, teneinde te voorkomen, dat door de uitvoering van wer ken. geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden een terrein mi- der geschikt wordt voor de ver wezenlijking van de daaraan bij de in voorbereiding zijnde herzie ning van het bestemmingsplan te geven bestemmingen: 4. te-bepalen dat het verboden is bin nen het sub 2 onschreven gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van bur gemeester en wethouders (aan- legvergunning), op te slaan, te bergen, te hebben of opgesla gen te houden a. afbraak, pu:n. vuilnis, oud me taal en andere oude materia len; b. nog bruikbare metalen of nog bruikbaar materiaal, zoals bouw- en aannemersmateriaal, machines, werktuigen, construc tie-ijzer, balken, rails en derge lijke voorwerpen; c. onbruikbare of aan hun nor male bestemming onttrokken rij- en voertuigen. 5. te bepalen, dat de desbetreffen de besluiten in werking treden met ingang van heden. De besluiten met bijbehorende te keningen liggen van de dag der in werkingtreding af ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter in zage. Holten, 30 mei 1969. De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heer H. J. Rietman, Look 25, alhier, vergunning heeft ge vraagd voor de bouw van een woning op de percelen, kadastraal bekend ge meente Holten, sectie B: nrs. 2925 en 3318, plaatselijk gemerkt Look 25, al hier. Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan kunnen recht hebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden, ingaande 2 juni a.s. gedurende veertien dagen, schrifte lijke bezwaren bij burgemeester en wethouders indienen tegen het verle nen van vrijstelling van de bepalin- gen van het betreffende bestemmings plan ten behoeve van het onderhavi ge bouwplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretaris, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 30 mei 1969. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat van 2 juni 1969 af gedu rende één maand voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ontwerp-plan tot gedeeltelijke herziening van het bij besluit van 1 oktober 1968. nr. 3712 vastgestelde bestemmingsplan „De Haar", welk ontwerp is vervat in een toelichting en plankaart met bijbehorende ver klaring, alsmede een aanvulling van de bij voornoemd plan behorende voorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kan een ieder schrif telijk bij de gemeenteraad hiertegen bezwaren indienen. Holten. 30 mei 1969. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De vorige week donderdagmiddag heeft een patiënt met een dubbele beenbreuk geen doktershulp kunnen krijgen. Na een half uur gelegen te hebben en door dc E-H-B.O. voorlo pig geholpen te zijn, kon zij pas naar een ziekenhuis in >Dcventer worden vervoerd. Dat kwam omdat beide doktoren op donderdagmiddag cursus in Deventer hebben. De heer Wiggers stolde dit in de raadsvergadering aan de orde en vroeg zich af of dat nu wel verant woord is, dat er elke donderdagmid dag geen medische hulp aanwezig is. „Is daar niets aan te doen?" was zijn vraag aan de voorzitter. Mr. Enklaar wees er op. dat de doktoren 's morgens, als zij hun vi sites doen. ook moeilijk bereikbaar zijn. In ernstige gcvailen kan men een beroep doen op de rusten de doktoren Gcrritsma, Nagelhout en Op het gemeentehuis werd donder dagmiddag het huwelijk voltrokken tussen de 22-jarige Jannie Ninnerosa Brouwer, dochter van het hoofd der o.l. Dorpsschool, de heer B. H. Brou wer. en-de hr. Herman Stukker (24) uil Bathmen. Beiden zijn verbonden aan de openbare lagere school te te Markvelde. gemeente Diepenheim. De bruidegom als plaatsvervangend hoofd en de bruid als onderwijzei'es. De leerlingen der klassen 1. 2 en 3 kwamen hun „juf" en „meester" hul de brengen door een erehaag te vor men voor de bordes van het gemeen tehuis. Op de receptie in hotel Hol- terman declameerden zij nog enkele verjes en gedichten. De leerlingen werden begeleid door leden van de oudercommissie, leden van het per soneel en enkele ouders. De huwelijksvoltrekking ten ge meentehuize geschiedde door de bur gemeester, mr. W. H. Enklaar. de kerkelijke huwelijksinzegening door ds. J. H. Israël in de Ned.-herv. kerk te Holten. Het trouwen van het jonge paar trok grote belangstelling. Van de Ridder. De doktoren kunnen in 20 a 25 minuten uit Deventer komen meende de spreker. De heer Kaan kon zich voorstellen dat dc doktoren hun vrouwen zeg gen, waar zij naar toe gaan. Hij noemde het een zeer angstige en kwalijke zaak dat men 20a 25 minuten van doktershulp verstoken moet blij ven. Spreker vindt bel een belangrij ke zaak. dat de doktoren hun vak bijhouden, maar dit is niet veranl- De voorzitter verklaarde met de heren doktoren overleg te zullen ple gen. De doktoren treft hier overigens geen verwijt. Dokter Pannekoek meent deze verantwoordelijkheid wel op hen te" kunnen leggen, gezien de afstand en het tijdsbestek waarin men in Holten kan zijn. De heer Wiggers vroeg hoe hel staat met een speeltuin aan de Kol- weg. De heer van der Meulen wii zijn huis en zijn grond welverkopen mits hij een ander huis krijgt. Bij de gratie van Ter Horst N.V. heeft men daar nu nog een speeltuin. De voor zitter antwoordde, dat B. en W. in de Gaarden nul op het request gekre gen hebben. Wil er iets gebeuren, dan zal er ook een speeltuinorgani satie moeten komen. De mensen op de Kol hebben dit met enthousiasme aangepakt. De heer Ten Berge sprak van een „slow motion" bij de stichting van een bejaardencentrum en vroeg wan neer de „plannen naar voren zullen komen. „Het duurt allemaal ontzet tend lang", aldus spreker. De Herv. kerk is plannen aan het ontwikkelen aldus de voorzitter. Wethouder Riet berg wees er op. dat het net is als met de sportterreinen, de tijd dringt, de mensen worden hoe langer hoe on geduldiger. De gemeente kon de grond niet krijgen, maar het is geen verloren tijd. want het centrum wordt groter en mooier. De heer Kaan verklaarde ten slot te van mening te zijn, dat de hearing wel succes heeft gehad. Hij drong er op aan de burgers ook in ander op zicht meer inzicht en inspraak te ge ven in de problemen. De voorzitter was het met hem eens. dat er veel beslissing worden genomen die voor de doorsnee bur ger onduidelijk zijn. Op een vraag van de heer Weste- rik (c.h.) hoe het staat met de vuil ophaaldienst. antwoordde de burge meester tenslotte, dat men in enkele gevallen minder service heeft kunnen verlenen en dat het in de bedoeling ligt om eens in de zoveel tijd het grove vuil met een andere dan de vuilnisauto op te halen. Op het Jubileum-Concours Hippique op 2e Pinksterdag te Laren (Gld.) georganiseerd door de L.K. „St. Stef- fenruiters" te Laren werden door le den van de L.R. „De Bergruiters" zeer goede resultaten geboekt, ge zien de sterke deelname, van onge veer 200 paarden. De afdelingsdressuur (acht en vier tallen) verliep voor de Bergruiters nog niet naar wens. Enkele jonge paarden en of jonge ruiters en nogal veel wisseling maken dat de resulta ten in vergelijking met voorgaande jaren maar matig zijn en 't zal-voor de instructeur nog moeilijk worden vóór de Provinciale Kampioenschap pen te Almelo, die begin juii worden gehouden, van dit achttal een een heid te maken. De Bergruiters boek ten individueel, vooral in het sprin gen wel enkele zeer goede resultaten en konden zich meten met de zeer sterke combinaties als G. Mensink uit Winterswijk. J. v. Middelkoop uit Aalten, G. Bril en Groenewoude. die voor de Kon. Ned. Federatie al eens seriand en Frankrijk zijn uitgekomen in landenwedstrijden in België. Zwit- De uitslag voor wat betreft de Hol tenaren was: Dressuur: Klasse L (Jeugd) 3e Herman Xijkamp met „Ramona".-5 Mieke Krekel met „Kar touche". Klasse L. (Senioren). Rmg 5: 3e G. Beldman met „Lady Jane". Ring 6: 5e T. Beldman met ..Bianco". Ring 7: 2e J. Murris met „Amor". •pringen: Klasse L. Groep I, 2e T. Beldman met „Bianco". Groep II. Ie T. Beldman met „Fire Cracker". 5e J. Murris met „Amor". 6e G. Beld man met „Lady Jane". Klasse M- Z2e G Beldman met „Amigo II" De Holten Muziekvereniging HMV houdt zaterdag 31 mei vanaf 's mor gens 8 uur in de verschillende buurt schappen de jaarlijkse lompeninza meling. Verschillende zakenmensen hebben voor deze inzameling weer 'n vracht wagen beschikbaar gesteld zodat de actip vlot kan verloper.. De mannen van de inzamelingsploegen zuilen het zeer op prijs stellen als de lompen even in een plastic zak worden ge stopt. Een van de beschikbare wa gens zal door het dorp rijden voor 't houden van een na-inzameling. De heer C. Karmelk, commies ter secretarie te Holten is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot commies A ter secretarie der gemeen te Ermelo te Nunspeet.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1