Bij „De deur nog Schipbeek op een kier Raadsvergadering HMV gaat lompen inzamelen Moeilijkheden b| Beperking openingstijden stations Holten en Rijssen PINKSTEREN Aantal gediplomeerden neemt gestadig toe Sprankje hoop voor Holtense hengelaars ONZE AGENDA Spreekuur maat- schappeli j k werk? ter Gezinsverzorgin g Reis bejaarden- sociëteit oj) 6 juni Er worden voorzorgsmaatregelen getroffen door contributieverhoging Grote activiteit EHBO. Burgemeester reikte diploma's uil Gevonden en v.erloren voorn erpen Burgerlijke stand Storingsdienst GEB Wachtdienst >j>enbaar slachthuis „Wat wil dit toch zeggen....'? Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Ruilverkaveling slaan op en aanleg E 8 het spel samenstelling Plaatselijke Com. ruilverkaveling Holten-Markelo Nieuwe legesverordenin g Gereformeerden ml gaven Officiële publikatie Afsluiting Beusebergerweg Huiv u il opliaald ienst Kerkdiensten Franse onderscheiding voor Mr. W. H. Enklaar NIEUWSBLAD Vrijdag 23 mei 1969 Jaargang 21 - No. 21 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur \V. Beyer» Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,Iedere mm meer f 0,12 Abonnementsprijs j 5,per half jaar, f 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Kieuwsblad Zaterdag 24 mei 13.00 uur: Kapper Drent wegens va kantie gefloten tot en met maan dag 2 juni. Maandag 26 mei t.e.m. 7 juni Jaarlijkse collecte Ned. Roode Kruis. Dinsdag 27 mei 19.30 uur Raadsvergadering ten ge meentehuize (zie agenda raad). Dinsdag 27 mei t.e.m. 4 juni Centramarkt Gebr. Dikkers n.v. we gens vakantie gesloten (zie adv.) Woensdag 28 mei Geen repetitie chr. gem. zangvereni ging „Soli Deo Gloria". Zaterdag 31 mei 14.0018.00 uur inlevering vakantie bonnen A.N.B. bij de heer J. H. Dangremond, Raalterweg 6 (zie adv.). Inzameling lompen voor de muziek- ver. HMV in de buurtschappen en na-inzameling in het dorp. A'rjjdag 6 juni 20.30 u. Vergadering besturen sport verenigingen, die medewerken aan de oplichting van de Stichting „Sportbelangen" in hotel Holter- Zondag 15 juni Vaderdag. Vakantie tot en met zaterdag 7 juni 8,s. Zie advertentie in dit nummer. O Aangifte vrijdagsmorgens tot 12 u. bi] mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438. Bij geen gehoor :tel. 1799 (mevr. J. Beltman-Aanstoot). 't Comité Bejaardensociëteit schrijft ons: Zoals gebruikelijk zal de bejaarden- sociëteit ook dit jaar weer op reis gaan. Op de laastgehouden bejaar densociëteit zijn de plannen ontvouwd met als resultaat, dat zich reeds 35 reislustigen opgaven. De geheimzinnigheid omti-ent het reisdoel is ditmaal verlaten en daar om wordt het programma hierbij me degedeeld. Holten - Zwolle - Kampen - koffie - Noordoostpolder - Urk - hier kan men de binnenkomst van de vis sersschepen in de haven bijwonen en wordt de inwendige mens versterkt. Van' Urk wordt via Emmeloord in de richting van de Beulakker- en Bel- terweide (grote meren) gereden, waar thee wordt gedronken, om daar na weer de richting van Holten in te slaan. Verwacht mag worden, dat men om ongeveer half zeven weer bij Irene terug is. De reiskosten zijn bepaald op 'f 21,- per persoon. Het zou mogelijk kunnen zijn, dat de plaatsruimte in de bus tot beper king van het aantal zich aangemelde deelnemers zou nopen. Wij zullen er echter naar streven niemand teleur behoeven te stellen. Het is daarom noodzakelijk, dat zij, die aan deze reis willen 'deelnemen, zich voor woensdag 28 mei e.k. op geven bij de heer G. H. Kers, VVV- kantoor te Holten, telef. 1533. Zij die zich reeds opgaven op de laatste bejaardensociëteit, behoeven dit niet opnieuw te doen, zij staan reeds genoteerd. Vertrek vanaf ge bouw Irene om 8.30 uur. In de druk bezochte ledenvergadering van de hengelsportvereni ging „De Rietvoorn", die woensdagavond in hotel Holterman ge houden werd, heeft de voorzitter, de heer J. Wijnnobel, laten door schemeren, dat er nog een sprankje hoop is, dat men met dagelijks bestuur van het Waterschap „De Schipbeek" tot overeenstemming zal komen over het visrecht in de beek. eventueel in samenwerking met andere hengelsportverenigingen, die altijd van de Schipbeek gebruik gemaakt hebben. De deur is nog niet helemaal gesloten verklaarde de heer Wijnnobel, die overigens niet al te diep op deze materie wenste in té gaan, om eventuele mogelijkheden niet te ver knoeien. Er heeft zich inmiddels een dik dossier gevormd van alle pogingen, welke zijn aangewend om de leden toch de mogelijkheid te bieden in de Schipbeek te kunnen vissen. Het waterschapsbestuur heeft van zijn kant in elk geval een vriendelijke geste gedaan om voor één seizoen de Groteboerswater- leiding van de Larenseweg tot aan de Beusebergerweg „om niet" beschikbaar tè stellen voor de oudere leden geboren voor 1 jan. 1924 welke niet in staat zijn elders hun sport te bedrijven. Even tuele schade is voor rekening van de Holtense hengelsportvereni ging. De heer Wijnnobel verklaarde nog dezer dagen een zeer pret tig onderhoud te hebben gehad met de secretaris van het water schap, de heer Ruys. Een voorstel van het bestuur om de verschillende contributies te ver hogen om de mogelijkheid te hebben bij een eventuele overeenkomst met het waterschapsbestuur een pacht som op tafel te kunnen leggen, vond bij de leden algehele bijval. Mocht die overeenstemming niet bereikt worden cfan zullen de leden het vol gend jaar van contributiebetaling worden vrijgesteld. Het bestuursvoorstel tot vaststel ling van het wedstrijdprogramma werd aanvaard: De" volgende wed strijddata werden vastgesteld: 14 ju ni Olst (IJssel), 9 augustus Vriezen- veen, 24 augustus, Almen. Op 28 juni wordt een reisje gemaakt naar Giet- De afdeling Holten van de EHBO heeft een jaar met grote activiteiten achter de rug. Dit bleek uit het jaar verslag van de secretaris, de heer H. Rozendom, in de dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer A. Jalink in eal'c „de Waag" gehou den goed bezochte jaarvergadering. In deze bijeenkomst reikte de burge meester, mr. W. II. Enklaar, aan zes geslaagden de diploma's uit. In oktober 1968 is men gestart met een 2-jarige beginnerscursus met 23 cursisten, die op 8 april, voor de op leider dokter J. F. Sijtsema uit Hol ten, hun tentamen aflegden. De afdeling deed met: verschillende ploegen, met veel succes aan diverse wedstrijden mee. 28 januari in Mar- kelo met twee ploegen, Holten duide lijk de sterkste; resultaat een eerste prijs. In de return-ontmoeting op 25 februari in café „de Waag" behaal den de Holtenaren weer de le prijs. Minder succesvol ging het op de kringwedstrijd op 12 april te Diepen veen, waar gestreden werd tegen de Gevonden: 1 damesportemonnaie m. inhoud. 1 plastic regenjas. 1 re genjas. 1 rol behang. Verloren: 1 st eekwagentje. 1 he- renhorloee 1 portefeuille m. inhoud. 1 soldatentas "m. inhoud. 1 handboor machine. 1 bankbiljet van f 10.-. 3 portemonnaies, 1 kinderjack, 1 jon gensjack. 1 gouden schakelarmband. 1 plastic tas met inhoud. Weggelopen: 1 hond, bouvier, roep naam Cora. Inlichtingen dagelijks aan 't groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 8 en 22 uur, maar niet tussen 13 en 14 uur. afdelingen Deventer. Diepenveen en Olst en waar echter met miniem verschil slechts een 4e prijs uit de bus kwam. Op 15 april streed men in zaal Braakhekke tegen Colmschate en Bathmen met 5 ploegen (3 senioren en 2 junioren). Hier bleek Holten weer de sterkste en veroverde de afdeling een beker. Elke dinsdagavond wordt er ge oefend, waarbij de heer G. Gerve- dink Nijhuis de oefeningen in elkaar zet en geoefend wordt onder leiding van dokter Sijtsema. De heer Rozen- dom brengt hem in zijn jaarverslag dan ook zeer veel dank voor de wij ze, waarop dokter Sijtsema zich voor dit werk geeft. Uit de afdeling I-Ioltcn is de heer P. Vliet, penningmeester geworden van de kring Deventer. Per lid wordt 50 cent afgedragen aan de kring. Op 9 november bezochten vier bestuursleden de feestelijke bijeen komst in het RAI-gebouw, ter gele genheid van het 75-jarige bestaan van de EHBO. Bij diverse evenementen, wandel tochten, motocross, Overijsselrit wordt de hulp van de El-IBO-ers in geroepen. Dié gaarne gegeven wordt. Het aantal gediplomeerde leden be droeg aan het eind van het vereni gingsjaar 50. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. L. Rugenbrink bij acclamatie herkozen en werd in de plaats van mej. H. W. de Vrieze, gekozen me vrouw H. Eshuis-Dijk. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse. mevrouw D. .1. Sluiter-Aaftink, bleek, dat er een klein batig saldo was. Bij de diploma-uitreiking aan dc dames D. A. Prak-Schippers. D. .1. Maurik-Brasz, J. A. YVegstapel. E. van Ittersum cn dc heer H. .1. Iïcijcr, zei dc burgemeester onder meer. dat hU erg blij is met deze nieuwe gedi plomeerde leden. Daardoor is de mo gelijkheid van hulpverlening weer groter geworden. Dat is nodig, want Holten ligt aan de E-8, waarop veel ongelukken gebeuren. HU bedankte dokter Sijtsema voor de opleiding van dc diplomacursislen. hoorn met daaraan verbonden een wedstrijd en op 7 september gaal men vissen bij Tacozijl. De heer G. Jansen bracht in deze vergadering het verslag uit van de wedstrijdcommissie. In Zutphen werd aan de wedstrijd deel genomen door 21 leden, in Voorst door 4 leden, aan de wedstrijd van het Twentse Poot- visfonds door 5 leden. In beide laat ste wedstrijden wonnen de heren -Jan sen en Nekkers resp. een kinderfiets en een visfoudraal. Bij de wedstrijd tussen Holten en Rijssen ging de be ker naar Rijssen. G. Jansen won in de indivduele wedstrijd de le prijs. Dijkerhoek won beker van de school- wedstrijd met 64 deelnemers. Uit het jaarverslag van de secre taris de heer J. H. Oolbekkink Hzn. bleek, dat de vereniging 215 senior leden. 97 juniorleden en 6 adspiran- ten telt. De peningmeester, de heer M. Aanstoot, kon mededeling doen van een vrij aardig batig saldo. De contributie werd als volgt ver hoogd. Leden (senioren) van f 7.50 op f 15.per jaar Adspirant-leden van f 5.op f 7.50. Jeugdleden van 1" 1.50 op f 2.50. Voor AOW-ers en mi litairen werd de contributie gebracht op f 3.50 op f 5.Ook het inschrijf geld werd verhoog):1.. Leden die momènteel bedanken' en later weer wensen toe te treden zui len-een inschrijfgeld van f 10.moe ten betalen. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursle den de heren II. J. Oolbekkink, G. J. Scholten en G. Jansen bij acclamatie herkozen. Tijdens de rondvraag bleek dat niet alle leden tevreden waren over de houding van de Algemene Hengelaars Vereniging bij de pogin gen het visrecht terug te krijgen voor de Schipbeek. Ook werd nog een sug gestie gedaan voor ander viswater in de gemeente Holten. De gemeenteraad komt dinsdag, 27 mei a.s. des avonds 7.30 uur in open bare vergadering ten gemeenlehuize bijeen voor de behandeling van de volgende. AGENDA 1. Notulen van de openbare vergade ring van 22 april 1969. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van grond van de heer H. Meijerman. Neerdorp 1 te Holten. 4. Voorstel tot verkoop van grond a. de bouw- en ontwikkelingsgroep "Gedo" te Holten b. de Rijkswaterstaat ten behoeve van de aanleg van de Holland Twenteroute. 5. Voorstel tot wijziging van de alge mene voorwaarden voor de ver koop van woningwetwoningen. 6. Voorstel tot wijziging van de sala risverordening voor het gemeen- tepersoneel. 7. Voorstel tot wijziging van de stu- cfiekostenverordening voor het ge meente personeel. 8. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe legesverordening. Geboren: Wilma Tonia dv H. .Meij er en A. M. Berkhout, Bergmanstr. 24 Iiendrica Christina dv J. W. Broekmaat en H. C. Schlahmilch, Look 43. Ondertrouwd: II. Stukker 24 jaar Bathmen en J. N. Brouwer 22 jaar, Holten li Stam 22 jaar. Holten en H. Ebrecht, 21 jaar, Holten. Overleden: II. Klein Horstman wv Bannink 77 jaar. Bushofstraat 4 G. W. Reijlink, 73 jr, Dijkerhoek 92. BEVOLKING: Ingekomen: J. M. Brouwer v. Nee- de naar Rörikstraat 1. Vertrokken: G. J. Veltkamp van Holterbroek 50 naar Losser. Zaterdag 24 mei t.e.m. vrijdag 30 mei: Elektra: Huisman, Kohveg 42. tel. 1498. Gas: \V. C. v. d. Weerthof, Voorsboerstraat 3, telef. 1793 (builen de diensturen). Vrijdag 23 mei t.e.m. zondag 25 inei: li. W. Goorman. Kolweg 52. tel. 1513. Maandag 26 mei t.e.m. zojidag 1 juni: (keurmeesters buiten de diensturen)J. Hof. Kozakkenstraat 19. tel. 1697. Aangifte gestorven die ren op zaterdag: van 9-11 uur aan 't slachthuis, telef. 1349. 9. Voorstel tot het vaststellen van een herziening van hel bestemmings plan Look. 10. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting (crediet plaat sing 3e noodlokaal openbare kleu terschool Kol). 11. Rondvraag. (Handelingen 2 12c) U denkt niet verkeerd, als u de vraag van het tekstwoord betrekt op het opschrift „Pinksteren". Als overheid en bedrijfsleven voor dit kerke lijk feest een extra vrije dag geven, dan is het toch zeker de moeite waard om je af te vragen, wat Pinksteren feitelijk wil zeggen. Hoewel de kennis aangaande God en de bijbel sterk afneemt, weten toch nog velen te vertellen, dat op Pinksteren de uitstorting van de Heilige Geest wordt herdacht. Op zijn best kun je dan nog iets te horen krijgen over wind- en vuurverschijnselen en het spreken in vreemde talen. Maar daarmee houdt veler kennis aangaande Pinksteren dan toch op. Het is daaróm niet overbodig om met Handelingen 2 vers 12 de vraag te stellen „Wat wil dit toch zeggen In de voorgaande verzen van Handelingen 2 wordt melding gemaakt van de Pinkster-verschijnselen. Eenvoudige vissers beginnen ineens te spreken over God en Zijn grote daden! Zó te spreken, dat mensen uit de gehele toenmaals bekende wereld, dat vruchtbaar kunnen horen. Het Woord van God komt over! Ménsen, klein en zondig, kunnen nu spreken over wat God heeft gedaan. Wat dat is, dat kunt u lezen in de rest van Handelingen 2. De apostel Petrus (een van die ongeletterden) verkondigt, dat God Zich in Christus heeft geopenbaard. Geopenbaard als een God, wiens macht zich ook uitstrekt over de dood. Eenvoudiger gezegd: Door Jezus' komst in de wereld en Zijn opstan ding uit de dood, heeft God laten zien, dat er voor ons, mensen, uitzicht is op een ander, een hoger leven. Een leven met God. Nu is Pinksteren dit: God geeft vermogen aan dc mensen, dat zij deze Boodschap (die via de bijbel tot ons komt) kunnen gelóven. En ook vermogen om er over te kunnen spréken. U begrijpt nu, dat Pinksteren meer is dan een eenmalig gebeuren, toen, in Jeruzalem. Het Pinkster-wonder herhaalt zich dagelijks. Pinksteren is derhalve bij uitstek het feest van zending en missie. Immers, christenen kunnen nu met niet-christenen, in woorden en daden, zó spreken over hun God, dat voor die ander duidelijk wordt, wie God-in-Christus is. Het Pinkster-wonder is on-verklaarbaar! Het lijkt een dwaasheid voor mensen, die aan God voorbij leven. Maar voor wie ernstig het antwoord zoekt op de vraag, wie God voor hem is, voor die zal Pinksteren een kracht ten Leven blijken te zijn. O Heilige Geest, o Heilige God, wil onze geest verlichten, tot hij God, de Vader, kennen leer' en Jezus Christus, onze Heer A. Schellevis De Holten Muziekvereniging KMV houdt zaterdag 31 mei vanaf 's mor gens 8 uur in de verschillende buurt schappen de jaarlijkse lompeninza meling. Verschillende zakenmensen hebben voor deze inzameling weer 'n vracht wagen beschikbaar gesteld zodat de actie vlot kan verlopen. De mannen van de inzamelingsploegen zullen het zeer op prijs stellen als de lompen Zaterdag 24 mei vanaf 12 uur tot dinsdagmorgen 8 uur: J. F. Sijtse ma, Noordenbergstraat 6, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 24 mei en zondag 25 mei (le Pinksterdag) A. E. Witkop, Wier- densestraat 118. Rijssen. tel. 05480- 2260 van 18-19 uur (alleen voor spoed gevallen). Maandag 26 mei (2e Pinksterdag) R. Brouwer. Boomkamp 10a, Rijssen. telef. 05480-3194 van 18-19 uur (alleen voor spoedgevallen). Praktijkadres: Enterstraat 118, Rijssen. Zaterdag 24 mei t.e.m. maandag 26 mei (2e Pinksterdag) R. Back. Hol- terberg 42 (achter „De Wielen"-oost- zijde) telef. 1291. De Commissaris der Koningin in onze provincie, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden; heeft aangeboden te bemiddelen inzake de samenstelling van de Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Holten-Markelo. Zoals bekend hebben de landbouworganisaties in Overijs sel gevraagd een commissie samen te stellen van zeven agrariërs, een sug gestie, waarop de Centrale Cultuur technische Dienst te Utrecht niet is ingegaan. Integendeel, men heeft er de voorkeur aan gegeven om twee niet-landbouwcrs uit te nodigen en heelt daarby het oog gehad op de burgemeesters van Holten en Marke- lo. Deze zyn daartoe echter niet be reid gevonden. De commissaris heeft zich nu tot de voorzitters van de landbouworga nisaties in Overijssel, tot de thans voorgedragen leden van de Plaatse lijke Commissie en tot ir. S. Herweij- er. directeur van de C.C.D., gewend voor een gezamenlijke bespreking op vrijdag 6 juni a.s. op het provincie huis te Zwolle. De voorgedragen leden van de P.C. zijn de heren II. Kottelenberg, G. W. Mensink, A. J. Sligman en A. J. Rol hoop te Markelo en II. .1. Stegeman, A. Reijlink en D. J. Bronsvoort te Holten. In zijn schrijven zegt de Commis saris der Koningin: „De u naar ik aanneem be kende moeilijkheden, welke zich voor doen om tot een voor alle betrokke nen bevredigende samenstelling van de Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Holten-Markelo te ge raken, leiden thans niet alleen tot stagnatie van de uitvoering dezer ruilverkaveling, doch houden tevens het gevaar in dat deze. als zgn. sla pende ruilverkaveling, in het geheel niet lot uitvoering zal komen. Het behoeft geen betoog dat hierby grote algemene belangen van Over ijssel, niet in het minst voor het agra rische bedrijfsleven, op het spel staan. De tijdige aanleg van de E 8. welke van vitale betekenis is voor het middengebied van Overijssel en voor Twente, zou hierdoor mede in gevaar worden gebracht, terwijl afvloeiing van de voor deze ruilverkaveling be stemde gelden naar andere gebieden zou kunnen leiden tot een blijvende vermindering van het aandeel van Overijssel in het totaal der voor ruil verkavelingen bestemde geldmidde len, zulks tot blijvende Schade» óók voor toekomstige ruilverkavelingsge- hicden in dit gewest. In de hierboven kort omschreven omstandigheden vind ik aanleiding om als Commissaris der Koningin in deze provincie zulks in het alge meen belang van Overijssel een poging aan te wenden tot bemidde ling. Het wil mij dringend noodzake lijk voorkomen dat op korte termijn, in gezamenlijk overleg van alle be trokkenen, een oplossing wordt ge vonden". even in een plastic zak worden ge stopt. Een van de beschikbare wa gens zal door het dorp rijden voor houden van een na-inzameling. Burgemeester len de raad wethouders stel- oor een geheel nieuwe leges verordening vast te stellen. De bestaande verordening is thans ge heel verouderd. Bovendien zijn de tarieven te laag, zodat deze in geen verhouding meer siaan tot de personeelsuitgaven cn verdere kosten van gemeentelijke diensten aan hen, die van deze dien sten gebruik maken. Met de herzie ning der tarieven is ook de redactie geheel vernieuwd. De heffing van leges voor het ver strekken van inlichtingen uit het be volkingsregister is ihans in de nieu we leges-verordening opgenomen: deihalve dient de verordening op de heffing van gelden voor het verstrek ken van inlichtingen uit het bevol- kings- en verblijfregister der ge meente Holten, vastgesteld bij raads besluit van 16 december 1948 zoai deze is gewijzigd, te worden trokken. mge- Tevens zijn in de nieuwe leges- i erordening tarieven opgenomen om trent de heffing van gelden voor het afgeven van vergunningen tot 't ma ken van muziek door middel van muziekinstrumenten of lanes mecha nische weg in hotels, restaurants en andere voor het publiek toegankelij ke inrichtingen, lokaliteiten en sa menkomsten. Deze bepalingen waren tot nu toe opgenomen in artikel 2. lid 5 onder c. d en e van de verordening op de heffing en invordering van een belasting op toneelvertoningen en an dere vermakelijkheden. Het is een lijvig geval geworden deze nieuwe legesverördening van 21 bladzijden met nog een afzonderlijke inhoudsopgave. Het college verwacht dat zij een meeropbrengst zal geven van pl.m. f 6000.- per jaar. O De collecte voor hongerend Biafra heeft in de Ger. Kerk f 2264.16 op gebracht. Een prachtig resultaat. In de Herv. Kerk was de opbrengst f 900.51 en in de bussen, die in negen levensmiddelenbedrijven waren op gesteld is slechts f 56.47 gedeponeerd. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de aansluiting van de nieu we rijksweg E8 op de Beusebergweg ter plaatse van deze kruising de Beu sebergerweg van 27 mei tot en met 30 mei a.s. zal worden afgesloten. De omlegging zal door borden wor den aangegeven. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester G. J. LANGENBARG, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met het Pinksterfeest het huis vuil in plaats van maandag 26 mei op dinsdag 27 mei a.s. zal worden opgehaald. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester G. J. LANGENBARG, secretaris. EERSTE PINKSTERDAG HOLTEN Ned.-herv. kerk 3.30 uur ds. J. H. Israel (m.m.v. het kerkkoor), 10.15 u. ds. J. H. Israel (bed. H. Doop). Ex tra collecte voor het Prov. kerke- werk. 10 uur jongerendienst in het gebouw Irene. Geref. kerk 3.30 uur, 10 uur en 15 uur ds, R. Oosterhoff. In alle dien sten is het ene offer voor de zending. Bij de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. R.-k. kerkdienst 9.30 uur in het ge bouw Irene (Eucharistieviering). MELYY-HEETEN R.-k. kerk zaterdagavond 19.30 u., zondagmorgen 8 en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië 9.30 uur dhr. A. Schelle vis. Extra collecte v-oor „Bethanië". OKKENBROEK Ned.-herv. kerk 8.30 uur Pinkster- dienst Zondagsschool. 10 uur ds. W. P. J. Osinga. medewerking kerkkoor. Extra collecte voor de plaatselijke kerkeraadskas. TWEEDE PINKSTERDAG Maandag 26 mei HOLTEN Ned.-herv. kerk 10 uur dhr. A. Schellevis. Extra collecte voor het Provinciaal Kerkewerk. Geref. kerk 9 uur zangdienst- In deze dienst is het ene offer voor de Zending. Bij de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. R.-k. kerkdienst 9.30 uur in het ge bouw Irene (Eucharistieviering). MEI YV-HEETEN --R.-k. kerk 's morgens 8 en 10 uur. OKKENBROF.K Ned.-herv. kerk 10 uur ds. Polhuys. Overeenkomstig het besluit van de president van de Franse republiek d.d. 30 november 1968 waarvan wij reeds eerder melding maakten wordt op 30 mei a.s. aan onze burge meester. mr. W. H, Enklaar, als voorzitter van het Ned. Oorlogsgra ven Comité eep belangrijke onder scheiding uitgereikt. De Franse am bassadeur zal mr. Enklaar in zijn ambtswoning decoreren als „Cheva lier de f'orde nationale du merite". Deze onderscheiding houdt ver band met de activiteiten van het Ne derlands Oorlogsgraven Comité, die ook van belang zijn voor de nabe staanden van gesneuvelde Fransen (1940-1945), die in ons land ter aarde besteld werden. Dc Ned. Spoorwegen hebben be kend gemaakt, dat de openingstijden van de Stations Holten en Rijssen beperkt zullen worden, een maatre gel, die voor YVicrden reeds geruime tijd geldt. Door de automatisering op het baanvak De.enterAlmelo v.v. is op de genoemde stations de bezetting niet meer gebonden aan de trein dienst en wordt het mogelijk de diensttijden van het betrokken per soneel op een meer efficiënte wyze in te delen Als gevolg hiervan zullen ingaan de 1 juni de openingstijden van deze stations als volgt worden beperkt: Holten: op zondagen 8.10 22.00 uur op werkdagen 5.50 20.00 uur tïjssen: op zondagen 8.00 22.30 uur op werkdagen 5.50 20.00 uur Op genoemde uren zullen deze sta tions geopend blijven voor de ver koop van plaafskaarten en abonne menten, het aannemen ca afleveren van expres goed/bagage en de be handeling van treinbrieven. Buiten deze uren geschiedt alleen de verkooo van plaatskaarten (dus geen abonnementen ed.) door het treinpersoneel in de trein. Het in be waring gevrn van bagage wordt be perkt tot de uren waarop de sta tions zijn opengesteld. Door deze wijziging kan ingaande 1 juni 1969 hel stallen van rijwielen en bromfietsen in de rijwielstalling van station Holten kosteloos ge schieden. Van de zijde van N.S. heeft men de burgemeester van Holten verzekerd, dat in tegenstelling tot Wierden, de wachtkamer geopend zal blijven, zo dat reizigers in de winter of bij .re gen en onweersbuien een drog» schuilplaats hebben. De bestaand» abri's zijn daarvoor beslist niet vol doende.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1