te! laatste jaarrede van voorzitter Sprofckereeï Uiteenlopende resultaten Holtense varkenstokkers agBVi Holten A- kampioen Goed achterlicht Werkzaamheden rij kstraverse thans voltooid Vraag metaalnijverheid wordt problematisch \oor het (tijdelijk) gehandicapte kind Pita B B 177 SL Muziekschool-leerlingen gaven mooie uitvoering Land- en tuinbouw Een nieuw type luchtkussengrasmaaier houdern CJV „De Vrienden schaar" sloot seizoen plezierig af Raiffeisenbank kon haar doel waarmaken Voetbalprogramin a KI-vereniging adviseert bedrijven met eigen dekbeer Gouden paar Aaftink-Bosman Varken.sfokdag Raai te m Gouden paar Nijenhuis-Scholmau Overzicht junioren Holten Verdere daling werkloosheid r M i tsmmssam Vererende uitnodiging Voorbesclio u wing junioren Holten Weermachine uitgevonden door 17-jarige Amerikaan Vrijdag 16 mei 1969 3 Reeds enige tijd wordt in ons land de Flymo luchtkussenmaaier ge ïmporteerd. Gezien de vele goede eigenschappen van deze zwevende grasmaaier, is deze zeer populair geworden. Naast het bekende model met ben zinemotor, brengt Flymo thans ook een elektrische luchUtussengras- maaier in de handel, die speciaal voor particulier gebruik is bestemd. De voordelen zijn belangrijk, voor al voor de pas ingezaaide gazons, beschadiging door wielsporen komt niet voor. Bovendien kan men alle kanten op, dus voor- en achteruit, maar ook opzij en in het rond. Men heeft geen moeilijkheden voor het maaien langs randen van gazons, borders en tuinpaden. Ook het over steken naar een ander terrein via een tegelpad levert geen enkel be zwaar op. Nog steeds worden er verbeterin gen geschikt voor urenlang continu gebruik aangebracht, hetgeen voor de vakman van groot belang is. De ze resulteren ook in een belangrijke In de nacht van dinsdag en woens dag heeft het aü/nnemers- en wegen bouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zn, N.V. uit Holten, de werkzaamheden aan de rijkstraverse door het dorp Dorpsstraat en Oranjestraat voltooid door het aanbrengen van een deklaag van asfalt-beton. Maanden geleden werd de eerste laag aange bracht en moesten alle trottoirs en putten worden verhoogd. Thans is op het bijwerken van stoepranden en an dere kleine werkzaamheden het ge hele werk voltooid. Op de foto wordt met een zandstrooier van de N.V. „Universal" te Holten een laag hele dunne split aangebracht voor 't weg nemen van de aanvangsstroefheid, zoals dit met een „technische term" heet. J de huid smetteloos zuiver CJV „De Vriendenschaar" heeft op vrijdag 9 mei jl. haar laatste club bijeenkomst van dit seizoen gehouden Het was een gezellige avond, voor al" gegaan door een puzzelrit, welke per fiets werd gereden. Om half acht werd er gestart bi; „Irene" het dienstgebouw der Ned. >Hwv? -Ke»k. 'Ttet parcours dat werd 'gereden in groepjes van 3 leidde over de Hol- terberg, door het Neerdorp, wederom over de Holterb.grg, door de Heihuizen naar Nieuw-Heeten. De finish was bij café - cafetaria Limbeek te Nw. Heeten. Onderweg passeerde men en kele controleposten, bij elke van de ze kreeg men een bijzondere op dracht te vervullen. Bij de eerste con trole werd een tijdrit tegen de Motie- weg op, gehouden. Ook werd hier de opdracht alle banken en zitplaatsen op de piknic-plaats te lellen, gege ven. Deze werd later op de I-Iolter- berg gevonden. Da ai- werden 29 tafels met 38 banken geteld. De route werd vervolgd door zand wegen welke nogal mul waren, zodat af en toe zelfs werd gelopen. Bij controlepost nr. 2 moest het aan tal bruine bonen in een jampot v den geschat, het juiste aantal was 400. Bij de 3e controlepost kreeg men weer een opdracht mee. Deze luidde als volgt: lever bij de volgende con trole in ,,een gekookt ei". Om 'n kookt ei te bemachtigen, werd er aangelegd bij agrariërs in deze buurt Eén groep bracht zelf gekookte een; deëieren mee. De laatste controlepost, waar het ei moest worden ingeleverd, werd dooi velen gemist. Wel kwamen allen op de plaats van bestemming. Hier wer den de tijden van aankomst geno teerd. Tevens ontving iedere deelne mer nog twee consumptiebonnen. Nadat de laatste groep, was gearri veerd. werd het smikkelen en smul len geblazen. Eerst kregen de deelnemers een heerlijk bord tomatensoep aangebo den. Daarna een halve haan of een carbonade naar keuze. Hierbij wer den nog zilveruitjes en augurkjes ge serveerd. Het menu dat werd 1 volgd met. patat (met of zonder mayonaise), appelmoes, en dopper tjes werd afgerond met ijs. Het heel werd opgevrolijkt met gezellige muziek. Tijdens het eten waren enkelen nog al praats, anderen zwegen, en aten zich rond. Toe nalle gerech*?n van ta fel waren verdwenen, had prijsuit reiking plaats. Als winnende groep kwam naar ren groep 4. bestaande uit Jo Mark voort, Gerrit Sluiter en Jan Balles. Zij kregen een. gekookt ei overhan digd, omdat, zo werd meegedeeld v. een prijsje geen geld meer beschik baar was. De poedelprijs werd ge wonnen door groep 1 bestaande uit Johanna Bekkenens. Johan Rietberg en Gerrit Oosterveld. Zij fietsten maar liefst 11 kilometer om. Deze groep kreeg de eer om de rin*z- puzzelrit welke in juni wordt ge houden uit te zetten. Teun Deijk had hierna als lid nog een lovend woord voor de organisa tie van deze zo fantastische avond De commissie van voorbereiding en uilvoering bestond uit de dames Jen ny Pasop en Bertha Balles en de he ren Ap Wittenberg, Marinus Pasop en Jan Struik. Voorzitter Jan Markvoort eindigde deze avond met het voorgaan in ge bed, verder deelde hij nog mede dat de sportavonden in het gymnastieklo kaal gewoon zullen doorgaan, alleen worden zij onderbroken door de schoolvakanties. De volgende sport avond is op donderdag 22 mei en wordt steeds om de twee weken ge houden. Geweldigekollektiè ELEKTRONISCHE ORGELS VOLKERS N1JVERDAL Telefoon. 05486-3079 (bijMe verkeerslichten) In de algemene ledenvergadering 1 van de Coöp- Raiffeisenbank „Hol ten". die maandagavond in hotel Holterman gehouden werd en die voor het laatst door de heer J. II. Sprokkereef werd voorgezeten, heeft deze in zijn openingstoespraak enke le facetten van de economie van ons land en met name van het bankwe zen belicht. Nadat in 1967 een zeker herstel van de economische toestand in ons land was ingetreden, heeft deze gunstige ontwikkeling zich in 1968 voorgezet. Naarmate in de loop van het verslagjaar de berichten over een voorspoedige gang van za ken in het Nederlandse bedrijfsleven aanhielden, werd naar de mening van de heer Sprokkereef tegelij kertijd een klimaat geschapen voor een verhoging van de bestedings- drang. Psychologische factoren heb ben in de laatste maanden van het jaar 1968 mede bijgedragen tot het ontstaan van krachten met een ver storende uitwerking op het proces van een evenwichtige economische groei. Ook de ingevoerde wet op de omzetbelasting (BTW) per 1 januari 1969. met als gevolg daarvan ver wachte prijsstijgingen, heeft een be langrijke stimulans gegeven tot ver hogingen van Jé bestedingen, vooral in de laatste maanden van het ver slagjaar. Het positieve verschil tussen inla gen en terugbetalingen van spaar gelden bij het bankwezen bedroeg in het laatste kwartaal van 1968 f 97 8 miljoien tegen f 381.8 miljoen in 1967. In totaal was 1969 een vrij goed spaarjaar, waarvan de Raiffeisenor- ganisatie in zijn geheel 24.2 procent meekreeg. Dit is iets minder dan in 1967. Daar de totaal verstrekte uitzet tingen sterker zijn gestegen dan de toevertrouwde middelen, noodzaakte dit het bestuur van de Centrale Bank tot een beleggingsbeleid op korte ter mijn, ter bewaking van de liquiditeit. Tegen het einde van het jaar open baarden zich duidelijk tekenen - van een evenwichtige ontwikkeling, mede door de toekenning varf loonsverho gingen, die de te verwachten pro- duktiviteitsstijgingen te boven gaan. Deze ontwikkeling noodzaakte de Ned. Bank tot verhoging van de dis conto, terwijl weer maatregelen tot kr.ediefcbeperking werden genomen. Het plafond van de kredietverlening werd voor de eerste vier maanden van 1969 gesteld op 6 procent van de gemiddelde stand van het krediet in de laatste vier maanden van 1968. Al met al een nogal bewogen jaar met steeds hogere rentepercentages, een sterker wordende concurrentie voor het aantrekken van spaargel den: een doorgaande «tijgende lijn van het kostencijfer. Allemaal facto ren waarmee bij het beleid van onze plaatselijke bank rekening moef wor den gehouden, aldus de heer Sprok kereef. Tegen de achtergrond van deze economische situatie is het verheu gend voor ons bestuur en directie, dat wjj op grond van de cjjfers, in alle opzichten een gunstige ontwikke ling van de eigen bank kunnen con stateren. De toevertrouwde spaargel den zijn met bijna 12 procent geste gen. tot ruim 22 miljoen gulden. Een bijzonder gunstige ontwikkeling ir vergelijking met de landelijke en provinciale percentages, welke resp. 8-2 procent en 7.6 procent bedroegen. Mede hierdoor kon de bank steeds aan alle aanvragen van kredietverle ning voldoen, mits hiervoor steeds de gewenste zekerheid kon worden gesteld. ,,Het doel, waarvoor de bank opgericht, namelijk het verstrekken van zo goedkoop mogelijke voor schotten en kredieten aan haar leden, is ook in 1968 duidelijk waargemaakt, aldus de heer Sprokkereef, want de hiervoor in rekening gebrachte rente ligt beneden de gangbare markt. Dat daarnaast een concurrerende rente kon worden gegeven voor de toever trouwde spaargelden, stemt tot te vredenheid. Het girale geldverkeer via onze bank is sterk toegenomen, terwijl ook het ledental van 928 tot 970 is gestegen, verklaarde de voorzittei Na nog te hebben gewezen op het feit, dat de sterke groeieen tweede boekhoudmachine nodig maakte, mede een verdere aanpassing van het machinepark, deelde hij nog me de. dat het bestuur zich heeft bera den over de uitbreiding van het kan toorgebouw, om verzekerd te zijn, dat zo efficiënt mogelijk kan worden gewerkt en de service aan de klan ten kan worden opgevoerd. De resultaten zijn zodanig, dat naast redelijke afschrijving en fonds vorming een batig saldo van bijna f 70.000,- op de verlies- en winstreke ning voorkomt. De heer Sprokereef bracht slotte dank aan de directeur en zijn medewerkers voor de voortreffelijke wijze, waarop zij zich hiervoor dage lijks met al hun kunnen hebben in gezet. Zaterdag Holten al SVVN a 1 4.30 uur SDOL b 1 Holten b 1 3.00 uur Holten cl NEO cl 3.15 uur RKSV c 1 Holten c 2 2.30 Holten c 3 Sp. Rijssen c 1 2.00 uur Holten d 2 Enter V. d 1 1.10 uur SDOL d 2 Holten dl 10.00 uur Zondag Holten 2 Stevo 2 12.00 uur Holten 3 Almelo 4 10.00 uur RKSV 4 Hoiten 5 2.30 uur Holten 4 RKSV 3 2.30 uur Meestal worden bij aankoop van beren voor eigen bedrijf jonge beren gekocht in de leeftijd van 6 a 8 maanden. Ook al zijn deze beren van prima afstamming, dan kunnen nog wel teleurstellingen in de vererving voorkomen. Orn dit risico van een eventuele slechte vererving van een beer te beperken, is het raadzaam van jonge beren geen opfokzeugen aan te hou den. In dit verband menen wij de fok kers, die een dekbeer hebben voor eigen bedrijf, te moeten adviseren de zeugen, waarvan zij opfokzeugen wil len aanhouden, te laten insemineren met sperma van een best fokkende K.I.-beer. De varkens K.I.-vereniging in uw gebied is gaarne bereid u hier over nadere inlichtingen te geven. vereenvoudiging van onderhoud en bediening. Met deze technische mogelijkheden is het tegenwoordig geen probleem meer zijn gazon goed te onderhou den. Het echtpaar J. Aal tink en J. A--- tink - Bosman herdenkt donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) zijn 50-jarif huwelijk. De heer Aaflink is 75 en zijn echtgenote 74 jaar. Het gouden paar heeft 5 kinderen en H kleinkinderen. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. De heer Aaftink stamt uit een oud veehandelaren geslacht, dat zeker wel bijna twee eeuwen de markten in zeer wijde omtrek bezocht heeft. De gouden bruidegom was tot voor enkele jaren secretaris-penningmees ter oftewel boekhouder van het vee- fonds ..Holten en omstreken Het zal het gouden paar, dat vrijdag in zaal Vosman zijn gouden huwelijk feestelijk herdenkt, zeker niet aan be langstelling ontbreken. De districts-varkensfokdag „Salland- Z.W. Overijssel te Raalte telde de vo rige week donderdag ruim drie honderd inzendingen. De jury beoor deelde de kwaliteit over het alge meen zeer goed, Wij laten hieronder de keuringsuitslagen van de inzen dingen der Holtense varkensfokkers- cq eigenaren volgen: Rubriek 2 Beren geb. voorl. jan. 1967 la Niender. fokker H. J, ten Dam, Wiene Ambt-Delden. eigenaar: Var kens K.I. „Z.W. Overijssel", lc Lub bert, fokker H. Schennink, Zelhem. eig: Varkens K.I. „Z.W. Overijssel", ld Demus, fokker: W. J. Tiessink, Borculo, eigenaar alsvoren. Rubriek 3 Beren geboren van l-l-'67 tot l-8-'67lb Odilio, fokker H. J. ten Dam, Wiene, eig. K.I. ver. „Z.W. Overijssel", lc Marcel, fokker G. Hartkamp, Tongeren, Wijhe, eigen, alsvoren, ld Ludo, fokker J. Hofstee, Goor, eigenaar alsvoren, 2b Martijn. fokker, H. J. ten Dam. Wiene, eig. alsvoren. Rubriek 5: Beren geb. 1-1-68 - 1-8-68: Eidse, fokker, G. J. Roelofs, Leme- lerveld, eig. C. v. d. Berg, Dijker- hoek. Rubriek 6, beren geb. l-6-'681-8- '68: lb Evan, fokker G. J. A. Veld kamp, Raalte, aangek.: K.I. ver. ZW-Overijssel van H. G. Duteweert. Heeten. lc Anton fokker G. H. Slui ter. Dalfsen, eig. J. Haverslag, Es- pelo 38. Rubriek 7, beren geb. l-8-'681-10- '68: la en 3b beertjes geb. 20-9-'68, fokker-eig. H. Bosman, Dijkerhoek 102, 3c beertje geb. 23-9-'68 fokker-eig. I-I. Riétberg, Holfërbroek 73. Rubriek 8, beren geb. l-10-'6820- 10-'68: 2a beertje geb. 5-10-'68, fok ker-eig. II. Rietberg, I-Iolterbroek. 2e beertje geb. 16-10-'68: fokker-eigen. C. v._d. Berg, Dijkerhoek. Rubriek 9, beren geb. 20-10-'6815- 11 -'682d beertje geb. 1-11-'68 fok ker-eigenaar: II, Rietberg, Holter- broek. (Zeer beste klasse.) Rubriek 11, sterzeugen geb. voor l-l-'64: 2a Gonny, fokker-eigenaar H. Rietberg, Holterbroek. Rubriek 14, sterzeugen geb. l-l-'66 1-6-'66: 3a Rietrudus, fekker-eigen. C. v. d. Berg, Dijkerhoek. Rubriek 15, sterzeugen geb. l-6-'66 1-6-'66; 3a Rietrudus. fokker-eigen. C. v. d. Berg, Dijkerhoek. Rubriek 18, zeugen geb. l-l-'661- 7-'66: 3a Rachelle, fokker-eig. C. v. d. Berg, Dijkerhoek. Rubriek 22, zeugen geb. 1-9- 671- 12-'672e Milinda en 3f no. 72310 bb, fokker-eig. H. Bosman, Dijkerhoek. uRbriek 23, zeugen geb. 1-12-*67 i-3-'68: 3e Jacomina fokker-eigen. C. v. d. Berg. Dijkerhoek. (Vlot goede klasse.) Rubriek 24. jonge zeugen geb. voor l-l-'68: 2b nr. 76)72 bb en 3a nr. 75512. fokker-eig. C. v. d. Berg, Dij kerhoek. Rubriek 25, jonge zeugen geb. na. l-6-'683a nr. 79084 bb. fokker-eigen. C. v. d. Berg, Dijkerhoek. Rubriek 26. sterzeugen met biggen geb. na. l-l-'65: 2b Ko. fokker-eigen. C. v. d. Berg, Dijkerhoek. Rubriek 30, zeugen met biggen, zeu gen geb. na. l-8-'67: 3a 76175 bb. fok ker-eigen. C. v. d. Berg, Dijkerhoek Het B-elftal behaalde in de uitwed strijd tegen Hulsense Boys B een 3-2 overwinning waarbij de hattrick werd verricht door Joop Arfman. Het was een spannende wedstrijd. De Cl, ju nioren konden het in de wedstrijd te gen Hengelo Cl niet bolwerken en le den een kleine 1-0 nedrlaag. C2 had 't gemakkelijk tegen GFC/C2 en stuurde de Gorenaren met een 4-P nederlaag huiswaarts. C3 deed 't ook al goed en versloeg DES C2 met 3-0 en steeg hierdoor enkele plaatsen op de ranglijst De beide pupillen-elftallen leden een nederlaag en wel Dl tegen SVVN met 1-0, hetgeen niet nodig was geweest, en D2 met 2-1 tegen Twenthe Dl. Op donderdag 22 mei hoopt het echt paar G. Nijenhuis en J. Nijenhuis- Scholman zijn gouden huwelijk te her denken. De heer Nijenhuis is 73 en zijn echtgenote 74 jaar. Beiden mo ge zich nog in een goede gezondheid verheugen. Het gouden paar heeft 3 kinderen en 8 kleinkinderen. De heer Nijenhuis heeft van zijn 17e tot zijn 69ste jaar geslacht. Vooral in de herfst toen vroeger de huisslachtin gen bij de boeren nog sterk in zwang waren was het vaak een gaan van boerderij naar boerderij en werd er heel wal arbeidskracht van de gou den bruidegom gevergd. Hij heeft al dat werk. evenals zijn vrouw, goed doorstaan. Het zal het gouden paar zeker niet aan belangstelling ontbre ken. De feestelijke herdenking van 't 50-jarig bestand heeft vrijdag, 23 mei in feestzaal Vosman plaats. De geregistreerde arbeidsreserve is in het Gewest Deventer in de maand april, mede onder invloed van de toegenomen seizoenwerkzaamhe- den, verder gedaald en omvat nu nog 1.7 pet van de afhankelijke manne lijke beroepsbevolking. Dit percentage ligt vrij ver beneden het provinciaal en landelijk gemiddelde. De zich nog steeds op hoog niveau bewegende vraag naar arbeidskrach ten wijst er op, dat de aanwezige werkloosheid het gevolg is van struc turele en persoonlijke oorzaken. Op vallend is de grote vraag naar ar beidskrachten in de metaalnijverheid, waar vooral hel tekort aan produk- lie-arbeiders hier en daar problema tisch is. Ondanks de vele mutaties blijft 't -l -i ËAB f. |fc 7 POEDER - CREME - OLIE - ZEEP De A-junioren hebben j.l. zaterdag de kroon op hun werk gezet en heb ben ongeslagen 't kampioenschap van hun afdeling bereikt. De wed strijd tegen Enter A eindigde in een ruime 9-0 zege en zij bewezen hier mede, dat zij inderdaad tot de sterk ste ploeg in hun afdeling moeten wor den gerekend. Na afloop van deze wedstrijd werden zij door enkele trou we „aanhangsters" en de voorzitter van de jeugdcommissie in de bloe metjes gezet, welke laatste toen ook namens de leiders van het elftal van harte feliciteerde met dit prachtige resultaat. In hotel Vosman werden de kam pioenen alsmede de trainer Paule ge huldigd door de voorzitter der ver eniging, de heer H. Klein Velderman en de heer J. Wassink namens de elf talcommissie en het eerste elftal. De heer Velderman deed de toezeg ging dat pogingen in het werk zullen worden gesteld om het komende jaar uit te komen in de hoofdklasse en prees de sfeer en saamhorigheid in het elftal. De heer Wassink stelde de jongens een uitstapje in het vooruitzicht naar Rolde in augustus 1969 en hoopte dat in de toekomst verschillende spelers in het eerste en tweede elftal beschik baar zouden komen. De voorzitter van de jeugdcommissie feliciteerde in 't bijzonder de heer Paule met dit re sultaat en spoorde de A-junioren aan het komende seizoen bijzondere aan dacht te schenken aan de technische en tactische training. Hij stelde de spelers een kampioensfoto in 't voor uitzicht. De aanvoerder der junioren Deijk,' bedankte de sprekers voor de felicitaties en diverse ouders voor 't ter beschikking stellen van de auto's hij uitwedstrijden. De kampioenen werden enige consumpties en hapjes aangeboden en bleven enkele uurtjes gezellig bijeen. Door de KNVB - afd. Twente is de voorlopige selectie bekend gemaakt van de spelers welke in aanmerking komen voor de training van 14-15 ja rigen. Hieronder bevindt zich ook weer een ..Holten"-speler, en wel Di- nant Dikkers. De geselecteerden worden in de ge legenheid gesteld in de week van 14 tot 19 juli 1969 een trainingscursus te volgen in het KNVB sportcentrum te Zeist. De Holtense leerlingen van de Mu ziekschool Rijssen - Holten (direc teur de heer C. Kaspersma te Rijs sen) gaven zaterdagavond in gebouw „Rehoboth" voor een flink aantal be langstellenden de jaarlijkse uitvoe ring. Het 27 nummers tellende program ma, waarbij de jongelui blokfluit, piano, elektronisch orgel, accordeon en gitaar bespeelden werd onder lei ding van leraar J. Schotanus te Zwolle vlo.t gepresenteerd en de leer lingen kregen hun bijdrage allemaal met een hartelijk applaus beloond. De voorzitter van de Stichting Mu ziekschool Rijssen en Omstreken de heer P. J. Otte opende de geslaagde avond met een kort woord van wel kom en hij dankte het gemeentebe stuur van Holten voor de jaarlijkse subsidie. De uitvoering werd door de groep gitaren besloten met de „Gitaristen mars" van Croon. Op de foto de blokfluitgroepen F en D in het openingsnummer ..Der Kuckkuck und der Esel" van Ko- schinsky. Aan de jaarlijkse leerlingen-uitvoe ring werkten mee: Wim Meijer (or- A.s. zaterdag is er weer een volle dig programma van de Holtenjeugd vastgesteld. A speelt thuis tegen SVVN A en wil ook nu als kampioen ongeslagen blijven. B. speelt*reeds vrijdagavond om 7 uur een uitwed strijd tegen SDOL B in Luttenberg met een redelijke kans op de zege. Cl speelt thuis tegen NEO C en moet deze wedstrijd kunnen winnen. De C2 junioren spelen uit tegen RKSV Cl en gaan een zware wedstrijd tegemoet. Het C3 elftal ontvangt het sterke Spc. Rijssen Cl en krijgt de kous op de kop. Pupillen Dl speelt uil tegen SDOL D2 en heeft nu eindelijk weer een kans op beide punten, hetgeen niet gezegd kan worden van D2. wat thuis Enter Vooruit Dl ontvangt gel), Janneke Harbers (piano), Foke-' lien Meijer (orgel), Gebientje Rietdijk (piano), Henk Bolink (orgel), Ana- loes Kramer (piano), Marieke en Herman Robers (piano). Tonia en Ineke Nijenhuis (orgel), Marleen Ja- link (orgel). Gerrit en Wim Mark voort (orgel), Inge en Erna v. d. Harst (piano), Jantine Bruins (accor deon), Anneke ter Doest (piano), Jo ke en Janny Winkeldermaat (piano), Jannette Schimmel (gitaar) Niek Borghuis (piano), Gerard Veneman (accordeon), Rebecca de Ridder (or gel), C-erard Koopman (piano), Hans Schuppert (orgel) en Ietje van Njjen (accordeon) ZIET U WEL! aanbod van vrouwen op ongeveer gelijk niveau, omdat de vraag naar part-time werksters ver beneden het aanbod ligt. Het aanbod van mannelijke ar beidskrachten verdeeld over de ge meenten ftv hëf géwest !s "alS "volgt", absoluut .en .jn percenten (tussen haakjes dé cijfers van maart 1969):"' Deventer 315 is 1.9 pet (321 is 2.0 pet), Bathmen 4 is 1.0 pet (3 is 0.8 pet); Diepenveen 17 is 1.0 pet (24 is 1.5 pet), Holten 15 is 1.7 pet (20 is 2.2 pet), Olst 11 is 0.6 pet (13 is 0.7 pet), Raalte 52 is 2.0 pet (85 is 3.2 pet), totaal van het gewest 414 is 1.7 pet (466 is 2.0 pet), van de provincie 5306 is 2.7 pet (6712 is 3.4 pet), van het rijk 52.338 is 1.8 pet (64.872 is 2.2 pet). Aanbod en vraag van enkele be langrijke beroepsgroepen in her ge west zijn resp.: bouwvakarbeiders 52-44, metaalarbeiders 34-202, textiel arbeiders 2-22, levensmiddelen en ge- notmiddelenbereiders 7-69, kantoor personeel 32-46. personeel in algem. dienst (incl. losse arbeiders) 44-27, minder geschikten (aanbod) 157, overige beroepsgroepen 86-127, totaal mannen 414-537, waarvan t.m. 18 j.J, 23-185, 19 jaar en ouder: 391-352. FORT WORTH. Een 17-jarige Amerikaanse jongen heeft een appa raat uitgevonden dat hem in staat stelt het weer te voorspellen uren voordat het Amerikaanse weerbu reau het kan doen. De voorspellin gen van Greg von Bokarn hebben de mannen van het weerbureau zeer verbaasd. Het wonderbaarlijke apparaat van Greg, heet „Static". Static is een af korting van „severe thunderstorm and tornado investigation centre". Het kan al levens gered hebben in Texas want Greg heeft voorspellin gen van stormen drie uur eerder ge- Greg zette uiteen dat het appa raat, dat twee computer-componen- geven dan het weerbureau en twee maal zo nauwkeurig als het bureau, ten bevat, gevoelig genoeg is om de radiofrequentie, of de elektromagneti sche golven op te pikken die door onweer uitgezonden worden. De zwaarste stormen sturen onge veer 30.000 golven per minuut uit. Door het aantal golven te tellen kan het apparaat voorspellen hoe zwaar de storm zal zijn. Greg kan ook wolken opsporen die tornado's, hagel en harde winden be vatten door het aantal golven te tel len dat door de storm veroorzaakt wordt. Men verzocht ons plaatsing van 't volgende bericht. Voor een paar we ken kreeg u een soort noodkreet van onze afdeling in uw brievenbus, 't Resultaat was tot heden helaas nog niet om over naar huis te schrijven. Er moet ergens een los contact heb ben gezeten. Waar? Hebben we niet hard genoeg op de trom geslagen? Of was misschien 't getij niet erg gun stig omdat b.v. Mies om haar portie vroeg voor het gehandicapte kind? We zijn zo vrij om nog eens aan de bel te trekken. Zoek a.u.b. dat formu liertje nog eens op en doe wat uw goede hart zegt. Alleen de uitzendingen van dit jaar zullen ons wel ongeveer f 500 meer kosten, dan waarop we rekenden.! Mocht het papier intussen wegge waaid zijn, schrijf dan zó maar een briefje en laat het bij een van de drie lagere scholen in Holten terecht komen. Ook deze kinderen zijn (tijdelijk, naar we hopen!) gehandicapt! Hartelijk dank! Bestuur Afdeling Holten van het Centr. Gen. voor Vakantiekolonie! enz. (Kinderuitzending)

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3