f 5 MS WOONWAGENKAMP IS THANS ONTRUIMD Vergroting en verwarming van zwembad dringend noodzakelijk Lompeninzameling bracht reeds 1400 gulden op Waar gaan wij heen en Plattelandsmeisjes Jong Holten vormen PJGO-af deling een Revolutie in opvoeding noodzakelijk Dure liefde Uw geld - Hun leven Plattelandsmeisjes hielden kap wedstrijd Voor de dorpsfanfare VEEL WOORDEN VAN LOF Bij zilveren jubileum van de heer Dekker kantoorhouder der PT1 babyderh Socioloog Drs. Derksen Belangrijke taak maat.-chappelij k werkster in samenleving Kreulen schetste somber toekomstbeeld land bouw HBS - Huidverzorging -j Jaarvergadering ZCTwenhaarsveld tM Onregelmatige vlucht ranaf Venlo Vluchtelingenhulp Big ia-conflict Vrijdag 2 mei 1969 t.wmm Voor Baby POEDER - CREWE - OLIE- ZEEP De heer J. Dekker, hoofdemployé-kantoorhouder le klas der PTT te Holten vierde, onder grote belangstelling, donderdag zijn zilve ren dienstjubileum in hotel Holterman. Behalve het Holtense PTT- personeel, waren enkele directeuren en tal van collega's naar Hol ten gekomen om de heer en mevrouw Dekker en hun kinderen ge luk te wensen. Pe waarnemend-directeur van de PTT te Deventer, de heer J. G. Siemerink, sprekende namens de directeur, de heer Kamphorst, die wegens ziekte verhinderd was, maar toch zijn beste wensen liet overbrengen, schetste de loopbaan van de heer Dekker, die als kan toorbediende op arbeidsovereenkomst op 1 mei 1944 in Nijverdal bij de post kwam. Na verschillende promoties te hebben gemaakt, werd de jubilaris op 1 september 1961 benoemd tot kantoorhouder te Holten. Hij noemde hem 'n zeer goede kantoorhouder niet alleen uit een oogpunt van dienstbetoon aan het publiek en wegens zijn collegialiteit voor het personeel, maar ook voor het bedrijf. De jubi laris heeft dan ook een zeer goede staat van dienst en mag met tevredenheid een terugblik werpen op de achter hem liggende jaren. Namens het bedrijf bedankte hij de heer Dekker voor zijn arbeid, met in het belang van 't publiek. De heer Siemerink bood mevr. Dekker eerst bloemen aan. speldde de heer Dekker de PTT- speld op de rever en overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud. De heer C. J. M. Hout, directeur der P.T.T. in Nijverdal. waar de heer Dekker vele jaren onder heeft ge werkt schetste hem als een correct mens. die zijn zaken altijd tot in de puntjes had.Hij overhandigde namens het personeel in Nijverdal een enve loppe met inhoud. Namens de collegae Kantoorhouders sprak de heer J. H. Vredeveld uit Schalkhaar woorden van gelukwen sen en dankte hij voor de collegiale omgang. De heer J. Oosterkamp. besteller 1 sprak in humoristische trant woorden van gelukwens namens het personeel in Holten. Hij vroeg zich af hoe men CULTURELE AGENDA "DEVENTER Schouwburg. Grote Kerkhof, tel. 11500 donderdag 1 t/m dinsdag 6 mei: De Musical Sweet Charity", met o.a. Jasperina de Jong- FILMS E.D.B. Theater. Smedenstraat, telef. 13615 donderdag 1 t/m 7 mei Louis de Funes als taxichauffeur (a.l.). Zondag 4 mei, middagvoorstelling: Tarzan en de Meerminnen (34 jr.) Zondag 4 mei. avondvoorstelling i.v.m. dodenherdenking Het gezicht van de oorlog, een schokkende do- kumentaire van Tort Sjöberg. de ma ker van Mein Kampf (18 jr.) Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30 en 21.00 u.: zo. 14.00. 16.00. 18.30 en 21.00 uur. Cinema Palace, Lange Bisschopstr. tel. 11100. donderdag 1 t/m woens dag 7 mei: Het wonder van de lief de (deel 2) 5e week (18 jr)vrijdag 2 en zaterdag 3 mei. nachtvoorstel ling: De zwarte baretten (18 jr') Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur; za. 18.45 en 21.15 u.: zo. 15.00, 13.45 en 21.15 u. nachtvoorstelling 23.30 u. Luxor Theater. Brink, tel 18662 don derdag 1 t/m dinsdag 6 mei: Tar- zan's grootste gevecht (14 jr).: za terdag 3 mei, nachtvoorstelling, Django Kill (18 jr.); zondag 4 mei, middagvoorstelling: Het rode ka perschip (14 jr.); woensdag 7 mei. cyclusvoorsteUing: Benjamin, dag boek van een puber (18 jr.) Aan vangstijden: dagelijks 20.00 u. Za. 18.30. 21.00 en 23.30 u. Zo. 14.00. 16.00, 18.30 en 21.00 u. EXPOSITIES. Openbare Leeszaal, Brink tel. 13506. tot 21 mei. Etsen en Zeefdrukken van mevrouw Mols Becke uit Maas tricht. Openingstijden: dagelijks 10 -12 en 19-21 u. Za.-avond, zondag en maandag gesloten. Donderdag 1 mei. aanvang 20.00 uur. Electronisch concert, georganiseerd door de dis cotheek. in een tijd van razzia's nog iemand bij de P.T.T. kon aanstellen. Hij schet ste hoe het bericht van de benoeming van de jubilaris in Holten doorkwam De heer Siemerink. waar- nmend-directeur der PTT te Dventer speld de heer J. Dekker de PTT-speld op de rever. een goed voetballer en goed biljar ter en prees de prettige sfeer die er bij de komst van de heer Dekker onder het personeel gekomen is. ,,U gaf zich als mens", aldus de heer Oosterkamp, die de jubilaris dank bracht voor deze persoonlijke en pret tige omgang. De heer Morsink bood als oudste besteller mevr. Dekker bloemen aan en de heer Dekker een geschenk onder couvert. Ten slotte sprak de heer Beijers, namens de afdeling van de A.B.V.A. waarbij hij eraan herinnerde, dat de heer Dekker, altijd klaar staat voor de mensen, wanneer er buiten de gewone uren moeilijkheden zijn. Hij wenste hem en zijn gezin no% vele goede jaren in Holten. De heer Dekker verklaarde verheugd te zijn over de massale opkomst, dankte de sprekers voor hun woor den en geschenken, waaronder tal van bloemstukken en verklaarde blij te zijn, dat het bedrijf waardering heeft voor zijn werk. Daarvoor komt echter al het personeel lof toe. 55' De vereniging „Jong Holten" zal een fusie aangaan met „De Plat- telandsm-eisjes", waardoor één PJGO-afdeling wordt gevormd, die de naam zal dragen van „Jong Holten". Het nieuwe bestuur zal bestaan uit 5 jongens en 4 meisjes. De komende tijd zullen nieuwe statuten worden opgesteld. Ter gelegenheid van het samengaan van beide verenigingen zal waarschijnlijk een festavond worden geor ganiseerd. Dit werd besloten in de dinsdagavond in café „Het Bon te Paard" te Dijkerhoek gehouden ledenvergadering onder voor zitterschap van de heer J. A. Podt. Bij de opening heette de voorzitter bijzonder welkom 't adviserend lid de heer G. S. E. Vegter, terwijl hij later nog verwelkomde de heer A. W. Kreulen, adjunct-secretaris der O.L.M. uit Zwolle, die in deze bijeenkomst een inleiding hield over ,,De landbouw in de structuurveran dering''. Voorts deelde hij mede, dat van 't. gemeentebestuur bericht was bin nengekomen, dai de subsidie-aan vrage van de PJGO-afdelingen was algewezen in verband met de slechte financiële positie van de gemeente. Het PJGO-hoofdbestuur zal in de komende tijd een blad uitgeven voor de leden, dat tienmaal per"jaar zal verschijnen Om de kosten te dek ken kan ieder die belangstelling heeft een advertentie in dit blad plaatsen vcor f 45.per jaar, die ook tienmaal wordt geplaatst. Op zaterdag. 31 mei wordt een kring-puzzeltocht gehouden, die zal starten bij café „Het Bonte Paard" om half -acht. Voorts wekte de voorzitter de le den op oni loten te kopen ten bate van de PJGO-landdag. die op 16 augustus onder de naam „Fantasti- ca" wordt gehouden in Steenwijk. De datum van het tegenbezoek van de plattelandsjongeren uil Sprang-KapeUe aan Holten kon nog niet worden vastgesteld. Waarschijn lijk zal dit toch nog in mei plaats vinden, zo werd medegedeeld. Door de penningmeester, de heer E, Struik werd het financieel verslag uitgebracht over het afgelopen boek jaar, dat met een batig saloo kon worden afgesloten. De nieuwe penningmeester, de heer J. Reijlink gaf een overzicht van de financiële uitkomsten van de Drs. S. C. Derksen. socioloog te Meppcl, sprak donderdagavond in hotel Holterman voor de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen over „Hoe leren wij de vrede". Deze wat eigenaardige titel met „leren" van de vrede, houdt verband met de stelling van de ze socioloog, dat er een revolutie moet komen in de opvoeding- Drs. Derksen zei nl. zeer verontrust te zijn over de onverschilligheid van de mensen voor oorlog en met name voor ccn atoomoorlog. „Volgens een bekend geleerde leven wij allemaal in het jaar nul", aldus spreker, „en moeten wij weer leren te leven met de geweldige techniek en de ver schrikkelijke wapens. Het is fout te denken, dat er altijd oorlog is ge weest en er daarom ook altijd oor log /.al blijven." Optimisme kan vol gens de heer Derksen gevaarlijk zijn. maar pessimisme is nog veel gevaarlijker. De mens is onvolwassen en daar om moet er een revolutie komen in de qpvoeding, te beginnen in het ge- twee ontspanningsavonden. Ondanks het feit, dat deze avonden goed be zocht en zeer geslaagd zijn. consta teerde hij toch nog een nadelig sal do van f 180. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend en niet herkiesbaar de he ren J. A. Podt, E. Struik. J. Reij link en J. Toorneman. Door het sa mengaan van de beide verenigingen waren er slechts twee vacatures te vervullen, waarin gekozen werden dc heren Gerh. Paalman, Espelo en A. Wansink, Look. Mevrouw Cremer-Sehutrups. maat- i schappelijk werkster in de gemeente Holten, heeft in de laatste bijeen komst van de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in dit seizoen die maandagavond gehouden werd in „Het Trefpunt" te Espelo gesproken over haar be roep en wat daar allemaal mee sa menhangt. Zij werd met een harte lijk welkom ingeleid door de presi dente mevrouw H. J. Hol-Groothoff. Schertsend vertelde mevr. Cremer. dat men haar niet bij alle moeilijk heden kan raadplegen, bijvoorbeeld niet bij gewone huishoudelijke zaken. Haar werk ligt op een ander vlak en zit wat dieper, zoals gezinsmoeilijk heden tussen ouders en kinderen en persoonlijke situaties, zelfs tussen man en vrouw, bij problemen waar men niet mee klaar kan komen. Zij trachtte haar gehoor duidelijk te ma ken, dat zij geen zieken kan genezen, maar wel zoekt zij met de mensen, die haar hulp nodig hebben, naar de wegen om uit de moeilijkheden te komen, die ontstaan kunnen door al lerlei oorzaken, zoals sterfgeval, ziekte, innerlijke conflicten, en der gelijke. Dat: bij haar arbeid volstrekte ge heimhouding verzekerd is, spreekt van zelf. Zij verricht haar taak op een wederzijdse vertrouwensbasis, zodat men gerust alles bij haar kan uitpraten, wal het hart bezwaart, wat vaak al enige opluchting geeft. Mochten er mensen zijn met drem pelvrees. dan is zij ook bereid naar de betrokkenen toe te komen. Na de pauze beantwoordde mevr. Cremer nog een aantal vragen over het maatschappelijk werk en dankte zij Voor de uitnodiging om eens over haar beroep te komen spreken en met mensen kennis te maken, die toch soms nog wat onwennig staan tegenover dit werk. De presidente dankte mevr. Cre mer voor haar komst en bood haar een boekenbon aan. Zij deelde nog mee. dat hel jaarlijkse reisje is ge pland op 14 augustus en dat de leden hierover nog bericht ontvangen. De aanwezige dames gaven zich bijna allemaal op voor het uitstapje. In de ledenvergadering van de ver eniging „Jong Holten" heeft de heer A. W. Kreulen, adjunct-secretaris van de OLM uit Zwolle, dinsdag avond in 't Bonte Paard gesproken over „De landbouw in de structuur verandering". De heer Kreulen verklaarde de toe komst van de landbouw vrij somber in te zien.. Ze bevindt zich op. het ogenblik in een zeer moeilijke positie. Spreker betwijfelde of de lonen in de landbouw nog voldoende mee omhoog zullen gaan. Dor deze situatie zullen veel landbouwers in de naaste toe komst hun bedrijf beëindigen en gaan afvloeien. In 1980 zullen in de EEG niet meer dan pl.m. 5 miljoen land bouwers werkzaam zijn tegen plm. 15 miljoen nu. De heer Kreulen zette een vraagteken bij de toekomstige grote bedrijven, zoals de heer Mans- holt die ziet. Waarschijnlijk zullen zij dan te onaantrekkelijk zijn voor de toekomstige landbouwer, zodat vele jonge boeren elders hun brood zullen gaan verdienen. Verder ging de spr in op de moeilijke situatie in de EEG, die van land tot land zeer sterke ver schillen vertoont. Hij concludeerde, dat het zgn. plan Mansholt dan ook nog maar een „plan" is, maar dat het zeer zeker moeilijk geheel uit voerbaar is. „Maar", aldus de heer Kreulen, „er zullen vele goede pun ten van dit plan in de naaste toe komst worden uitgevoerd". In verband met de ingebruikstel ling van het Centrale Woonwagen kamp te Deventer is het woonwagen kamp in Holten met ingang van 8 april jl. gesloten. „Het is derhalve met ingang van die datum verboden met een woonwagen te verblijven, te doen verblijven of standplaats in te nemen op het grondgebied der ge meente Holten", zo luidde de open bare bekendmaking van het gemeen tebestuur. Niet alle bewoners hebben het kamp op de gestelde datum verlaten, zoals uit bovenstaande foto blijkt. De heer A. van Lies heeft in ver band met zijn „handel" toestemming van de gemeente gekregen om het oud-ijzer en andere materialen te verkopen of te demonteren, om ze in containers te kunnen afvoeren. De ontheffing loopt echter maandag. 28 april a.s., af, zodat de familie Van Lies dan met haar woonwagen ver trokken moet zijn en een einde kan komen aan de verre van esthetische aanblik, die het aan de rijksweg HoltenMarkelo gelegen kamp thans biedt. De op de foto „te koop" staande kar en wielen waren inmiddels reeds verdwenen. De familie Van Lies is thans met de woonwagen vertrok ken, zodat het kamp „onbereikbaar" kan worden gemaakt, hetgeen (naar mag worden aangenomen) zal ge schieden door er een enorme diepe greppel voor te graven. Omtrent de uiteindelijke bestemming van de grond is nog geen beslissing geno men. De gemeentereiniging zal er echter nog wel aan te pas moeten komen om dr- enorme „troep", die nog achtergebleven is, op te ruimen. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder Ook in I-Iagenbeck's dierenpark is het eindelijk lente, en Hamburg's duurste liefdespaar waarschijnlijk op het ogenblik het kostbaarste in de Duitse Bondsrepubliek waagde zich weer aarzelend naar buiten. Pan- dur en Shita zijn jeugdige pantser- neushoorns. die elkaar sinds zes D-mark. Pandur arriveerde in okto ber 1968 uit Zurich in de Hamburgse dierentuin, om met de twee jaar ge leden geboren Shita te huwen. De Indiase „eenhoorns" zijn bijna uitge roeid, want hun pulveriserende neus hoorn geldt in Azië als een werk zaam aphrodisiacum. Het is daarom taak van de dierentuinen op de hele wereld, deze dierssoort in stand te houden. In Hamburg had men tot nu toe geluk bij het fokken, ook al wa ren Shita en haar drie jaar oudere broer flessenkinderen hun flink uit de kluiten gewassen moeder had hen bijna gedood die dagelijks 16 liter melk dronken. Er zou een ideale situatie voor de zwemsport in Holten bestaan, als er naast het bestaande bassin een 50- meterbad zou worden gebouwd en als het gehele complex zou worden verwarmd. Bij het gemeentebestuur leven wel plannen in die richting, maar de financiële draagkracht van de gemeente vormt nog een belet sel". Dit zei de voorzitter van de zwemclub „Twenhaarsveld" in de jongste ledenvergadering, die gehou den werd in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfslerman. Voorzitter Arendshorst adstrueerde zijn uitspraak voor uitbreiding en verwarming met de volgende mo tieven: op een warme dag valt er bijna niet meer te zwemmen in Hol ten. Verwarming vormt een stimu lans voor het toerisme, want men sen met kinderen kiezen voor hun vakantie vaak dorpen met een ver- De kapwedstrijd, die de Platte- landsmeisjes dinsdagavond tijdens hun laatste vergadering in dit seizoen hielden in café „I)c Waag" en die onder leiding stond van mej. I. Wan sink, kapster van beroep, werd. ge wonnen door de dames J. Wegstapel en H. Elb^rSen. Zij kregen hiervoor een prijsje aangeboden. Mej. Wansink stelde enkele troostprijzen ter be schikking. In deze vergadering werd door de presidente, mej. H. Elbersen, mee gedeeld, dat op zaterdag 31 mei door de kring Holten van de PJGO een puzzeltocht wordt georganiseerd. Net als voorgaande jaren zal elke afdeling weer apart van start gaan en op een gezamenlijk punt finishen. De afdeling Sprang-Capelle, aan wie de PJGO-leden van Holten in september jl. een weekend-bezoek ■~Z - v- '-A,"" zin, maar ook op de scholen. Spre ker zou een nieuwe leergang op mid delbare scholen willen, waar gesins- vorming onderwezen werd. Ook van heel groot belang vond hij. dat er bij de bouw van nieuwe wijken, meer aandacht werd geschonken aan vol doende speelruimte voor de kinderen. Kinderen hebben dat nodig om hun agressiviteit af te reageren. De handwerken, die deze winter door een groepje leden onder leiding van mevr. Steenhuis werden ver vaardigd, waren op deze bijeen komst in de zaal tentoongesteld, zo dat ieder die kon bewonderen. Hel uitstapje op 29 mei. gaat naar Doesburg en Arnhem, zo werd me degedeeld. Aan het begin van de vergadering vroeg de presidente mej. M. ter Borg enkele orgenblikken stilte om een lid der afdeling wijlen mevr. Kers te herdenken. Tenslotte herin nerde zij nog aan de stille tocht naar het gedenkteken aan de Molenbel- terweg op zondag. 4 mei. ter gele genheid van de dodenherdenking. hebben gebracht, zal binnenkort een tegenbezoek aan Holten brengen. Op gave voor logies is nog mogelijk. Het is nog niet bekend hoe groot de bezoekende groep zal zijn. Uit het jaarverslag van de secre taresse, mej. G. Reijlink, bleek, dat er deze winter allerlei activiteiten zijn geweest, o.a. verschillende ver gaderingen, ontspanningsavonden, 'n puzzeltocht. dropping, enz. Het aan tal leden is iets teruggelopen en be draagt momenteel 27. Het financieel verslag van de penningmeesteresse, mej. J. Podt, was minder rooskleu rig, althans wat het eindsaldo betreft. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat er nogal veranderingen in de samen stelling van het bestuur zullen plaats hebben nu de fusie met „Jong Hol ten" doorgang zal vinden. Aftredend en niet herkiesbaar waren $e dames H. Elbersen en G. Reijlink. Mej. A. Reijlink, Holterbroek 58, werd als nieuw bestuurslid gekozen en zal straks met de drie overige nog aan gebleven dames deel uitmaken van het nieuwe bestuur van „Jong Hol ten". Mej. J. Podt dankte de scheidende bestiïtirsleden voor het werk, dat zij de afgelopen drie jaar verricht heb ben en mei. Elbersen dankte, mede namens mej. Reijlink, voor het ge noten vertrouwen. De postduivenvereniging ..De Bergvliegers" is het vliegseizoen be gonnen met oude duiven vanaf Ven lo. afstand 103 km. Er werden 69 duiven ingekorfd, die zaterdagmor gen om 11.15 uur werden gelost, met goed weer. Maar onderweg kwamen zij in een regenzone terecht, wat erg nadelig was en waardoor het dan ook een zeer onregelmatige vlucht werd. De duiven kwamen zaterdag lang niet allemaal op de hokken te rug. Maar zondag was het moor weer, waardoor er nog veel de thuis haven bereikten, zeer tot genoegen hun eigenaren, de duivensportbeoefe naars. Het concours stond dan ook lang open. Aankomst eerste duif 11.38.04 uur, laatste duif 15.26.30 uur. De uitslag was: 1 en 4 D. Muller. 2 en 31 J. Paalman, 3-12-20 H. J. ten Velde, 5-6-8-18-34 L. Ganzan. 7 er. 30 G. Kwintenberg, 9 en 26 Gebr, Willems 10 en 16 F. Meester. 11-17-24-25 Joh. Paalman, 13 G. Steunenberg, 14-15- 21-22 H. van Beek, 1.9-23-29 G. Veld huis, 27 A. ten Dam. 28 M. Lodewe- ges en 35 H. J. Aaftink. warmd zwembad, er kan langer wor den gezwommen bij een prettige wa tertemperatuur, waardoor de zwem lessen en 't schoolzwemmen nog meer vrucht zullen dragen en oudere men sen zullen meer gaan zwemmen. De jaarvergadering was goed be zocht. Vooral de jeugd was in grote getale aanwezig. In zijn openingswoord bedankte de voorzitter het gemeentebestuur van Holten voor het beschikbaar stellen van het bad op woensdagavond voor de wekelijkse training. Ook bedank te hij de heren G. Willems en J. Veenstra, die wekelijks als chauf feur het vervoer per bus voor de wintertraining naar Deventer ver zorgden. Een applaus kregen de he ren P B. Müller en H .ter Wolde, die de training op zich namen. Sprekende over de situatie van de zwemsport in Nederland, zei de heer Arendshorst: ..Na' de nationale win terkampioenschappen is gebleken, dat er onder de jeugd voldoende ta lent schuilt. Geld en trainingsmoge lijkheden ontbreken er in Nederland nog teveel om tegen de zwemmach- ten als de VS en Rusland op te tor- De situatie v^n de Holter zwem club noemde de voorzitter bevredi gend. Er is 'eert ruim aantal leden, momenteel 106. zodat op de trai ningsavond alle ruimte in het bad benut zal moeten worden. Hij kwam vervolgens tot de in de aanhef ge noemde uitspraak. Jaarverslagen Uit het jaarverslag van de secre taresse, mej. H. Lensink, bleek dat de club een goed jaar heeft gehad. Als hoogtepunten werden genoemd de zwemwedstrijden in de recreatie ve sector. „Twenhaarsveld" behaal de in haar afdeling de eerste plaats, terwijl zij in de finale op 9 november ook de eerste plaats voor zich opeis te. De wintertraining had een goed verloop. Er werd door ca 70 leden aan deelgenomen. De penningmeester, de heer G. Slotman, had minder reden tot jui- De chen. f 2845,11 dat er een f 15,73. komsten bedroegen gaven f 2860,84, zo- lig saldo was van Plannen Wat de plannen voor het komende seizoen betreft, deelde de voorzitter mede, dat er weer zwemwedstrijden in de recreatieve sector zullen wor den gehouden. Op woensdag. 8 augustus, hoopt men een waterfeest voor Holtenaren en toeristen te hou den en op 20 augustus de clubkam pioenschappen voor jeugd en senio ren. Daar lussendoor hoopt men nog een trainingswedstrijd tegen een club uit de omgeving te kunnen zwemmen. Na de bespreking van de nieuwe trainingsopzet had de bestuursver kiezing plaats en werden de contri buties vastgesteld. De heren H. Arendshorst en G. Slotman, werden bij enkele kandi daatstelling herkozen. Aangezien de heer Slotman wegens drukke werk zaamheden zomers geen tijd meer heeft voor het penningmeesterschap, werd dit overgenomen door de heer A. J. Wansink. Contributies De contributie werd als volgt vast gesteld: jeugdleden in 1968, 15 jaar of jonger f 5.per jaar. Senioren in 1968, 16 jaar of ouder f 10,- per jaar. Dagscholieren van 16 jaar en ouder genieten f 2.50 reductie. Na de pauze, waarin de leden een gratis consumptie kregen aangebo den. werd de film „Vom nicht- schwimmer zum schwimmer" ver toond. Men zag hoe via watergewen- ningsoefeningen de kinderen tot drij ven kwamen, de juiste ademhaling beoefenden en daarna pas tot zwem men overgingen. Door onderwaterop namen zag men de goede school slag. de borstcrawl, rugcrawl en de vlinderslag. De onder het motto „Met mekare veur onze. dorpsfan fare" zaterdag door de muziekvereniging „HMV" gehou den eerste lompeninzameling in het huidige schoonmaak- seizoen heeft al terstond een uitstekend resultaat opgele verd. Toen de plm. veertig helpers met zes door Holtense zakenmensen beschikbaar gestelde vrachtauto's het dorp en omgeving huis aan huis op lompen hadden uitgekamd, bleek de vergaarde hoeveelheid een bedrag van f 1400,- ivaard te zijn. die aan de leiders van de actie door een Enschedëse handelaar vlot werd uitbetaald. Dit- is uiter aard de bruto-oppbrengst want oud en jong had na 'n in spannende dag wel recht op een verfrissende dronk, die. genoten werd in café „StationazicJU" van de lieer G. Vruggink. Over enkele weken trekken de muzikanten en supporters van HMV de buurtschappen in en hoopt men een tweede goede slag te slaan. Deze jaarlijkse actie, waaraan de ingezetenen trouwens spontaan medewerken, is wel zeer noodzakelijk, omdat men, om 'HMV' muzikaal goed draaiende te houden jaarlijks wel zes- a zevendui zend gulden nodig heeft voor de gewone dagelijkse uitga ven. Wanneer men zo nu en dan voor extra uitgaven komt le staan als de vernieuwing van uniformen, een nieuwe trom voor de drumband en dergelijke, dan is dit ..appel tje voor de dorst" voor het voortbestaan van de Holtense dorpsfanfare geheel onmisbaar. Door de tot nu toe gehouden acties konden in Biafra meer dan een miljoen mensen van de hongerdood gered worden. De fondsen zijn nu bijna op Er is weer dringend geld nodig. Ook in Holten zullen op 1, 2 en 3 mei in verschillende levcnsmidde- lenbedrijven offerbussen staan, terwijl op zondag 4 mei in de Her vormde en Gereformeerde kerk ccn extra-collecte gehouden zal worden. LOOP DE OFFERBUSSEN NIET VOORBIJ GEEF ROYAAL IX DE KERKCOLLECTENOF GIREER UW BIJDRAGE OP 875587 van de Coöp. Raiffeisenbank te Holten met vermelding „Wcrclddiaconaat (-Bïafra") of op girorekening 400 van „Uw geld hun leven" te Utrecht. De hulp MOET doorgaan. HELPT ALLEN MEE

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3