Holter meimarkt bood gezellige aanblik is Kaveiprpn viilaterrein „Look" vastgesteld Raad betuigt adhesie aan motie Ootmarsum PROGRAMMA voor koninginnedag, woensdag 30 april a.s. VIJFTIG JAAR GETROUWD NIEUWE STATUTEN RAIFFEISENBANK? ONZE AGENDA VERSNELDE AANLEG E 8 TWENHAARSVELD Huren en tarieven zwembad verhoogd inkefs gesloten >p Koninginnedag Medische dienst Weekenddienst landartsen dierenartsen Kleine verlaging elekl riciteitstarieven OLIEBOLLENACTIE EEN SUCCES Kerkdienste n Raadsverslag Bejaardensociëteit maakte gezellig uilstapje Officiële publikatie V aststelling herziening bestemmingsplan „Holten" Prijzen van 49.500 lot 31.000 exclusief kosten gas en elektra Spreekuur maat schappelijk werkster Storingsdienst GEB Wachtdienst openbaar slachthuis Burgerlijke stand Gevonden en verloren voorwerpen Balo oefent niet op Koninginnedag; In volgende vergadering Geslaagden HOLTENS NIEUWSBLAD Vrydag 25 april 1959 Jaargang 21 - No. 17 Uitgave van de Stichting „Hoitens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur W. Beyer» Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,—. Iedere mm meer f 0,12 Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten t.g.v. Hoitens Nieuwsblad Vrijdag 25 april t9 uur: Jaarvergadering Zwemclub Twenhaarsveld in Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman. Zaterdag 26 april uur v.m.: Aanvang lompeninzame ling in het dorp en naaste omge ving ten behoeve van H.M.V. Zondag 27 april 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 29 april 50 uur: Jaarvergadering „Plattiands- meisjes" in café De Waag. SO uur: Ledenvergadering PJGO-afd. „Jong Hollen" in Het Bonte Paard. Spreker de heer H. W. Kreulen. BO uur: Laatste bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in Be- thanië. Opgave voor reisje van 20 mei a.s. Woensdag 30 april (koninginnedag) S uur: Aubade schooljeugd voor het Gemeentehuis. 14 uur: Verkleedpartij Speeltuinver eniging ,.De Kol" (zie progr.) 20 uur: Lampionoptocht Speeltuin vereniging ,,De Kol" (idem). Alle winkels gesloten (zie adv.) Zondag 11 mei MOEDERDAG Maandag 12 mei 50 uur: Algemene ledenvergadering Coöp, Raiffeisenbank in Hotel Hol térman (zie adv.) Bij de aanvang van de dins dagavond gehouden raadsverga dering deelde de burgemeester mede, dat het bezoek aan de BB- eommandopost te Raalte beter kan plaats vinden op 6 mei a.s. De heer Van Schooten had ge lezen, dat het recreatieschap Salland f20.000,zal uitgeven voor de opstelling van een re creatieplan. Hij vroeg zich af of dit zo'n bedrag wel waard is. Dat moeten wij afwachten zei mr. Enklaar, over een jaar zal 't plan gereed zijn. Het is bedoeld om te zien welke voorzieningen op recreatief gebied kunnen ge nomen worden. Het is uitgeslo- Het voorstel om de verschillende tarieven van het zwembad ^Twenhaarsveld" met ingang van het komend seizoen te verhogen viel, in de dinsdagavond onder voorzitterschap van de burgemees ter, mr. W. H. Enklaar, gehouden raadsvergadering, bij de heer Kaan (PvdA) niet in goede aarde. Hij noemde o.a. een verhoging met 25 en 33V;t procent van de gezinsabonnementen tamelijk fors en psychologisch op dit moment, niet verantwoord en vroeg zich af of zij momenteel wel verhoogd mogen worden. „Volgens de persberichten komt u er niet mee klaar," zei de heer Van Schooten (BP), die wees op de afwijzing van minister De Block van de verhoogde bustarieven in Utrecht. ten, dit zelf ter hand te nemen. Bij de behandeling in de raad is gezegd, dat wij een visie voor het streekplan Salland, dat door de provincie wordt gemaakt, in handen willen hebben. Bij de ingezonden stukken drong de heer Kaan er op aan adhesie te betuigen am een motie van de raad van Ootmarsum, waarin wordt aan gedrongen op een versnelde voortzet ting van de aanleg van de E8 door Twente omdat dit een levensbelang voor de streek is. De heer Kaan was van oordeel, dat het in belang van Twene is, dat de E8 zo gauw moge lijk wordt doorgetrokken. De voorz. verklaarde, dat dit in de afdeling van de vereniging van Ned. Gemeenten besproken is: ,,lk ben njet zo op moties gesteld", aldus Mr. En klaar, die meende, dat men te gemak kelijk naar ,het wapen van de motie' grijpt De heer Rietberg zou wel een samen bundeling met de belanghebbende gemeenten willen. Wethouder Rietberg toonde zich een groot tegenstander van moties. Zij overrompelen elaaar. De lieer Jansen merkte nog op. dat men in Twente zo niets heeft aan de E8, men komt na Holten weer in een nauwe pijp. Bij het tellen van de neuzen bleken voldoende leden voor het betuigen van adhesie te zijn, zodat aldus werd be sloten. Bestemmingsplan „Holten" Bij de vaststelling van een herzie ning van het bestemmingsplan „Hol- ten"wces de. heer Wansjnk (alg. bel.) er op, dat bij de bouw van woningen aan de Weversstraat de enige speel- gelegenhcid voor de jeugd verdwijnt, terwijl daar toch zo'n grote behoefte aan is. Hij wees op de mogelijkheid om ruimte te scheppen voor een speel tuin achter de woningen van de H.J. Wansinkstraai en de zuidwest zijde van de Kolweg. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Het programma voor Koninginnedag. 30 april a.s. ziet er als volgt uit: 9.00 uur: Aubade van de leerlingen der dorpsscholen voor het bordes van liet gemeentehuis en in ontvangst te nemen door het college van burgemeester en wethouders. Er worden vier liederen gezongen: Het Saiiandlicd (B. H. Brouwer) Koninginnelied (B. H. Brouwer en .1. Kroon). Ge zang 146 versen 1 en 2 en tenslotte onze nationale hymne ..Het Wilhelmus". Daarna gaan de kinderen van de o.l. Dorpsschool en Kol- school naar het gebouw Irene, voor een filmvoorstelling, terwijl de School met de Bijbel haar amusement zoekt in het gebouw Rehoboth. Er staat zeker een tractatie op het pro gramma.. De kleuterscholen hebben nog 'n apart onderonsje. 14.00 uur: Verkleedpartij met vrij onderwerp van de Speeltuinvereniging ,,De Kol", bij goed weer op de muziekkoepel in Kalfster- mansweide. bij regenachtig weer in het gebouw Rehoboth. Per groep zijn er 6 prijzen beschikbaar. Tijdens de wedstrijd is er gelegenheid iets voor de microfoon te brengen, vocaal of instrumentaal, in de vorm van de bekende T.V.-serie „Stuif es in". Deelnemers moeten zich maandagmiddag op geven bij de heren J. W. W. Bluemink en A. Boele. 20.00 uur: Lampionoplocht van de speeltuinvereniging ..De Kol" door het Kolcomplex, niet medewerking van de muziekvereniging ..H.M.V." en haar drumhand. Vertrek vanaf de speeltuin. De optocht wordt ontbonden bij de Veren, bakkerijen „De Halm". Zaterdag. 26 april, vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur J. F. Sijtsema. Noorderbergstraat 6. tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag. 26 april en zondag, 27 april. A. F.. Witkop. Wierdensestraat 118. Rijssen, tel. 05480-2260 van 18- 19 w" (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 26 april en zondag. 27 april. T'n. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 2, tel. 1515. De heer Landweerd uitte de vrees, dat de tarieven in Hollen komen te liggen boven die van de omliggende gemeenten, maar daarvoor bestond volgens de voorziter geen gevaar. Blijkens zijn opsomming ligt Holten ongeveer gelijk niet Hellendoorn. Wethouder Rietberg noemde het 'n ongezonde politiek, indien men niet tot verhoging zou overgaan. Dat is gezien de kostenstijging niet verant woord. Men moet B. en W. dankbaar zijn, dat zij in acht jaar niet eerder met een verhoging gekomen zijn. De heer H. Rietberg (c.h.) vond de dagkaarten en toeschouwerskaarten wel een beetje hoog en de heer Wes- terik (c.h.) noemde het nu een on gunstig moment om tot verhoging over te,gaan. Men treft daarmede de financieel minst draagkrachtigen met kinderen. De heer Wiggers (a.r.) verklaarde hier zeer eens te zijn met B. en W. Als de tarieven in acht jaar niet ver hoogd zijn, kan er tegen deze verho ging naar zijn mening geen bezwaar bestaan. Voor een zakje patat van 25 ct wordt nu gemakkelijk twee kwartjes betaald. De heer Rietberg had berekend, dat een gezin met drie kinderen van f 25,- op f 33.- zou komen voor een gezinsabonnement. Hij zag hier wel enig bezwaar in. maar stemde toch met mee met zijn partijgenoot Wes- terik, die de verhoging op 50 wilde stellen. Het voorstel van de heer Kaan om de verhoging te verwerpen werd met alleen de stem van de heer Kaan „voor" verworpen. Het voorstel Wes tenk werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemde de heren Wes- terik, Meerman en Kaan. Huurverhoging De voorgestelde verplichte en niet- verplichte huurverhoging was voo»- de heer Landeweerd (a.r.) aanleiding om op te merken, dat de exploitatie kosten van de woningwetwoningen niet in dezelfde mate gestegen zijn als de huren. Hij zag deze maatregel meer als het rechttrekken van de huren met de duurdere woningen. .I-Iet. is allemaal verhoging wat de slaat, dat kan maar niet steeds door gaan" meende hij. „De regering kan de prijzen al niet in de hand houden". Door de gestegen lonen zijn ook dc kosten van het onderhoud gestegen, merkte de raadsvoorzitter op. Bij reëel stijgende lonen moeten ook de huren stijgen naai* evenredigheid van het woongenot. De minister wil naar individuele huursubsidies nu de huur- belastingvvet is verworpen, dan ont staat er een hetere situatie. Er moet een doorstroming komen, maar dat kan niet. omdat er niets door te stro men is. Wel moet een vaste lijn wor den aangehouden. In verband met de opmerking van dc heer Weslerik, dat hier een onbillijkheid plaats vindt (en aanzien van de loontrekkenden en vooral voor gepensioneerden en rente trekkers, merkte de raadsvoorzitter op. dal er als „ultimatum remedium" nog altijd de Algemene Bijstandswet is. De burgemeester zei (e hopen, dat bin n kort zal kunnen bouwen, doorstroming kunnr 11 ie dan zou men aai Verlaging elektriciteitstarieven De heer Boschers (CH) vond het jammer, dat de verlaging van de stroominkoop op deze wijze wordt aangewend. Hij had hieruit liever de verzwaring van de kabels in de buurtschappen willen bekostigen. In het Holterbroek liggen b.v. nog oor logskabels. Wethouder Klein Velderman merk te naar aanleiding hiervan on, dat er elk jaar verbetering van de spanning plaats vindt, terwijl de voorzitter er op wees. dat „De IJsselcèntrale" als voorwaarde heeft gesteld, dat de atroomkostenverlaging moet worden doorberekend aan de verbruikers. Hel is een ..conditio sine qua non aldus j Mr. Enklaar. De Holter Meimarkt bood don derdagmorgen 'n gezellige aan blik. Kalfstermansweide her bergde tal van kramen en er waren voorts nog 94 biggen aan gevoerd tegen prijzen van f 90,- tot f 98,- per stuk, bij kalme han del. Behalve voor galanterie, textiel, schoenen, manufactu ren, kleine eetwaren, was er van de zijde van de dames ook veel belangstelling voor bloemen en planten. Als enige kermisattrac tie was er een schiettent, die het enkele uren druk had. vooral toen de scholieren van de Scho lengemeenschap nog even een kijkje op de markt kwamen ne men. Het grootste succes boek ten de Plattelandsvrouwen met hun oliebollenactie. Er gingen een dikke 2000 stuks van de hand, zodat er telkens nieuw be slag gemaakt moest worden, want men had eigenlijk maar gerekend op een verkoop van plm. 1400 stuks. Ook de grabbel ton, met kleine geschenken van de leden, bracht haar geld op. Het is om een potje te vormen voor het binnen afzienbare tijd te vieren 25-jarig bestaan van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. HOLTEN. Xed. Herv Kerk: 3.30 uur ds. C. C. Adaink: 10.15 uur ds. C. C. Addink (bed. H. Doop). In beide diensten extra collecte voor plaatselijke zon dagsscholen. 10.00 uur Jongerendienst in het gebouw Irene. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. R. Oosterhoff. In beide diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. R.-K. Kerkdienst: 9.30 uur in het gebouw Irene (Eucharistieviering). NIEUW HEETEN. R.-K. Kerk: Zaterdagavond 19.30 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 10.00 uur de heer A. Schellevis. Extra collecte vopr de plaatselijke zondagsscholen. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. Osinga. Onderwerp: „Een heilige band". Extra collecte voor de kerk voogdij. Tot onze spijt moét een gedeelte van het. raadsverslag wegens plaats en tijdgebrek tot het volgend num- mer blijven wachten. Het betreft o.m. de subsidievoorsteflen, het huisvuil- debat en de rondvraag. Het bestuur van de Holtense Han delsver. maakt in dit nummer be kend dat de winkels op woensdag, 30 april, in verband met Koninginnedag gesloten zullen zijn. De bejaardensociëteit maakte woens dag met tien auto's een aardig uit stapje in de omgeving. Over de Lich tenberg en' Marie reed men eerst naar Eerde. De krentenbossen ston den er nog niet in bloei, maar de natuur vertoonde overal tekenen van ontwaken. Vit Lemele reed men naar Hellendoorn waar in de uitspanning de „Elf Provinciën" de koffie yvercl gebruikt, en men zich wat amseerde. Hier was het dat een van de bejaar den, de heer J. Traanman, de dames- chauffeuses en comitéleden, bedank te voor de pretttige middag die men had gehad. Het was weer een ge slaagde middag voor de bejaarden, die van deze tocht erg genoten heb ben. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat ingaande 29 april 1969 gedurende één maand ter gemeente-secretarie voor 'n ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 22 april 1969. nr. 1627 vastgestelde herziening van het bestemmingsplan „Holten", welke herziening is vervat in een kaart met bijbehorende verkla ring, een toelichting en een algehele herziening van de bij dat plan beho rende voorschriften, welke ook zullen gelden voor het vigerende bestem mingsplan „Holten", vastgesteld bij raadsbesluit dd. 25 mei 1966, nr. 1869. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Overijssel te Zwolle bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen. Holten, 25 april 1969. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Op donderdag. 1 mei a.s. hopen de echtelieden W. Veneklaas en H. Vene klaas-Kolkman, Look 47, de dag te herdenken, dat zij voor vijftig jaar in het huwelijk traden. De bruidegom is 71 jaar en de bruid 70 jaar en beiden mogen zich nog in een goede gezond heid verheugen. Het gouden paar heeft 7 kinderen, 15 kleinkinderen en 1 achterkleinkind, voor wie het don derdag eveneens een grote feestdag zal zijn. Zo'n gouden bruiloft wordt altijd een echte familie-reünie, die 's avonds gehouden zal worden in zaal Amicitia. Het zal het gouden paar op deze dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. De raad heeft dinsdagavond de ka- velpryzen vastgesteld voor het villa- terrein „Look". Er kunnen 15 bunga lows gebouwd worden niet een ge middelde grond-oppervlakte van 1823 m2 en gemiddelde kosten van f 33.161 opbrengst f 497.415, 28 bungalows mei een gemiddelde terrein-oppervlakte van 2387 m2 en een gemiddelde kost prijs van f 45.175 opbrengst f 1.264.900 en 18 villa's niet een gemiddelde ter rcinoppervlakte van 1697 m2 en ge middelde kostprijs van f 23.143 op brengst f 578.574. zodat dc totale op brengst f 2.340.574 zal kunnen bedra gen. De kosten van het plan zijn f 2.340.245. Er is rekening gehouden met een makelaarscourtage van 2 proeent van f 2.294.357. Naar aanleiding van enkele vragen deelde de voorzitter nog mede. dat 'n rente over 10 jaar is ingecalculeedr en dat elke kavelprijs nog verhoogd zal worden met pl.m. f 3000 voor de aanleg van gas en elektra. Er zit al leen winst in voor de gemeente als de percelen in 2 a 3 jaar worden ver kocht. Als er riolering moet komen, dan komen de kosten daarvan nog op de kavelprijs. De heer Jansen (PvdA) meende, dat de grond daar geschikt is voor zinkputten. De raad ging akkoord met 't voor stel van B. en W. GRONDAANKOOP Besloten werd van mevr. J. H. Hoog Stoevenbeld-Aanstoot te Colm- schate een perceel grond in De Haar aan te kopen groot 0.47.30 voor f 8595 's Ochtends van 9-10 uur behalve op woensdag. De 2e en 4e woensdag van de maand van 18.30-19-30 uur in Het Groene Kruisgebouw. tel. 1436. Zaterdag. 26 april t m vrijdag, 2 mei (buiten de diensturen) Electra: H. Heijéhk, Kolweg 44. tel. 2124. Gas: geen melding. Vrijdag. 25 april t m zondag, 27 april (keurmeesters, buiten de dienst uren) C. Dijkstra, Schoolstraat 5. tel. 1833. Maandag, 28 april t m zondag. 4 mei: H. J. Moleman. Lageweg 1-3, tel. 1974. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1349. en voor het pachtvrij maken aan de heer G. Hoog Stoevenbeld, aldaar, ic- betalen f 2.190.40. Voor het prachtvrij maken van 3.10,10 ha grond van G. J. Reterink, besloot de raad aan de pachter, de heer G. Meesterbei ends, Holterbroek 16a, f 64.730 op taiel te tellen. Met het oog op de aanleg van de nieuwe provinciale weg zullen aan de provincie stroken grond van openba re wegen worden verkocht voor f 7.- „Wat zouden wij aan de provincie moeten betalen?" vroeg de heer Bos schers. De voorzitter stelde hem gerust. In een dergelijk geval betaalt de ge meente ook een symbolisch bedrag. Aan de neer H. ten Kampe werd een bouwterrein aan de Schoutenstr. verkocht groot .935 m2 voor de som van f 14.250.-. Verbetering Borkeldsweg De raad besloot de verbetering en verbreding van de Borkeld-weg onder hands op te dragen aan de NV Aan nemings- en Wegenboubedrijf v.h. .1. Krekel en Zn. te Holten voor de som van f 84.834.-. Geboren: Everdina Johanna dv A J Bolink en A Koops, Schepenenstr. 17 Antoinette Elisabeth Maria dv F W H Dollekamp en M Rosman, Look 85 Gebbigje Jantina dv H Beldman en H Bosch, Borkeld 81. Ondertrouwd. B W Koetsier 33 jr, Kolweg 58 én J Vossebelt, 36 jr, Rijs sen. Gehuwd: J EI Oolbekkink 30 jr, Hol terbroek 62 en G J Lubbersen 27 jr. Laren Gld. G D W Tuitert 22 jr, Hellendoorn en W H Bronsvoort 21 jr, Dijkerhoek 32 W Eikenaar 21 jr, Hellendoorn en D J Aaftink 20 jr, Burg. v. d. Borchstr. 3 AC Rete rink 29 jr, Holterbroek 16 en J Ag- terkamp 23 j, Beusgberg 74. Bevolking Ingekomen: T J Braunius en gez. van Hardenberg naar Aalpolsweg 30 J Schuppert. van Duitsland naar Stationsstr. 5— R-Rustebiel van Gro ningen naar Burg. v. d. Borchstraat 16 A Schuppert van Zutphen naar Diessenplasstraat 4. Vertrokken: W H Tuitert-Brons- voort van Dijkerhoek 32 naar Hellen doorn DJ Eikenaar-Aaftink van Burg. v. d. Borchstr. 3 n. Hellendoorn Gevonden: Kentekenplaat, grijze kinderwant, gouden hangertje, linker nylon-want, kinderstep. Verloren: meisjestas inh. porte- monnaie, regenbroek, portemonnaie met inhoud, doublé dames polshor loge. damesfiets, dames polshorloge merk Buren, 1 pr. voetbalschoenen, 1 pr. blauwe kinderwanten, rode ge haakte sjaal. O o De Sportver. „Bato" oefent niet op woensdag. 30 april (Koninginnedag), maar zal wel de normale oefeningen houden op de Nationale Feestdag, 5 mei a.s. aangezien er voor deze dag geen programma van feestelijkheden is vastgesteld. In de ledenvergadering van de Coöp. Raiffeisenbank „Holten", die dinsdagavond in het dorpshotel Hol- terraan gehouden werd onder voor zitterschap van de heer J. H. Sprok- kereef en die slechts door enkele leden bezocht was', zijn de nieuw ont worpen statuten en het huishoudelijk reglement besproken. Tot vaststel ling kon niet worden overgegaan, omdat zoals trouwens te verwach ten was geen zogenaamde gekwa lificeerde meerderheid aanwezig was. De vaststelling zal nu kunnen geschieden in de op 12 mei te hou den jaarvergadering, ongeacht het aantal leden dat dan aanwezig is. De heer Sprokkereef wees er in zijn toelichting op. dat de statuten sedert 1957 niet gewijzigd zijn. De omstandigheden wijzigen zich echter snel. Wat in de praktijk geschiedt, is niet altijd meer in overeenstem ming met deze voorschriften. Door de Centrale Bank te Utrecht is een commissie in het leven geroepen, die concepten voor statuten en huisre glement heeft opgesteld, die in di verse ringvergaderingen zijn bespro ken, omdat er naar gestreefd wordt voor alle. aangesloten banken unifor me reglementen vast te stellen. Hij constateerde, dat niet 3/4 van de 970 leden aanwezig was. zodat de vaststelling der ontworpen statuten en van het huishoudelijk reglement niet door kon gaan. Zij werden door de vergadering echter wel besproken en toegelicht. Veel veranderingen zijn van formele en redactionele aard. Enkele principiële dingen zijn echter wel gewijzigd. Zo zullen wel gelden in de vorm van voorschotten en kredieten aan niet-leden mogen worden verstrekt, hetgeen tot nu toe niet mogelijk is geweest. Het. perso neel mag geen lid zijn van de ver eniging. terwijl dit tot nu toe juist voorschrift was voor kassier of di recteur van de bank. Bij de omschrijving van het doel der vereniging is het accent wat al gemener gelegd, doordat de diensten van de bank niet meer uitsluitend op de landbouw zullen zijn gericht. Een voordracht voor de benoeming van een bestuurslid of commissaris moest tot nu toe twee namen bevat ten. Thans wqrdt voorgesteld één naam of meer. Het huishoudelijk reglement is aan de nieuwe statuten aangepast. Te Utrecht slaagde aan het Rijks instituut voor de Volksgezondheid de heer A. Groen, keurmeester aan het gemeentelijk slachthuis, voor het di ploma vleeskeuringslaborant. De heer J. Arfman jr.. 2e machi nist aan het gemeentelijk abattoir, slaagde te Amsterdam voor landma- chinist A - koeltechniek.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1