Blauw Wit '66 leed zware nederlaag m Wilde haver in zomergerst pp FOTOGRAFEREN Hf Gebr. Zoetbrood Sii'®n JêWk ii? HOLTEN - ABS 2-2 Holten 1 naar Wilp AANWINSTEN OPENBARE BIBLIOTHEEK HOLTEN Voorbeschouwing jeugd „Holten" V oetbalprogramma VOOR DE BOER Enige wenken voor het zaaien van snijmais Schooljeugd bezocht ter Horst en Co ORGELS VOLKERS Als tie lente komt of in de vakantie 348- 109.50 175.- 146.25 lln KLEINMEUBELEN WONINGTEXTIEL LOMPEN voor „H.M.V.' KOLKMAN - Larenseweg huish. hulp zware nuchtere stierkalveren 4 rumtompoezen voor f 1,80 G. SLOTMAN roggestro Mengunie Holten N.V. 2 kolen- convectors Garage SCHUPPERT Vrijdag 18 april 1969 3 Blauw Wit '66 dat zaterdag met 4 invallers moest aantreden tegen de leiders in de le klasse A Eversberg heeft de zwaarste nederlaag geleden sinds de oprichting in het voorjaar van 1966. Met niet minder dan 11-1 kregen ze klop. Voor Blauw Wit redde Manen- schijn de eer. Blauw Wit 2 had het op de Koer- belt in Rijssen geen schijn van kans tegen Excelsior 4 dat door deze over winning z'n kans op de titel behield. De Blauw Witte pupillen D 1 die hun laatste overwinning boekten op 7 dec. en op 22 maart gelijk speel den „pakten" nu de volle winst in de thuiswedstrijd tegen de Enter Voor uit pupillen D 2 (2-0). Stand in de eerste klasse A: Eversberg 1829 Vesos 1726 Sportcdlub Rijssen 1624 Daarlerveen 1623 P.S.V. 18—19 Sibculo 1617 Boswinkel 1716 Lemele 1814 Blauw Wit '66 18—12 Drienerlo 179 Denekamp 148 Daarle 186 PROGRAMMA: Blauw Wit krijgt het niet makkelijk In de uitwedstrijd tegen de studenten Met spannende momenten, maar kwalitatief niet altijd even best voet bal is de streekderby HoltenABS in een gelijkspel geëindigd. Het werd 2-2, waarmede de krachtsverhouding vrij goed is weergegeven. Het tech nisch wat betere spel van de bezoe kers moest de thuisclub opvangen door een wat grotere inzet, wat voor- al na de rust vrij goed gelukte. Het veld, dat door de twee voorgaande wedstrijden jammer genoeg erg te lijden had gehad, was op vele plaatsen glad en glibberig, hetgeen het spelpeil van beide elftallen niet ten goede kwam. Ook de soms tot storm aanwakkerende wind deed daaraan veel afbreuk. Enkele doel- rijpe kansen, werden door deze om standigheden, om zeep gebracht. De roodzwarten misten een strafschop. Bathmen wist er na de rust wel var te profiteren. Het was aan beide zij den de defensie, die de vaak snelle aanvallen, goed wist op te vangen Beide keepers, zowel Breukink als Rattink, verrichtten enkele goede red dingen. De Bathmense doelman werd het eerst aan de tand gevoeld. In de 18e minuut voorkwam hij een doelpunt door een verraderlijke kopbal van Kwintenberg tot hoekschop te verwer ken. Enige minuten later stopte Breu kink een hard schot. De bal sprong echter in hel veld terug, waarvan de Bathmense linksbuiten dankbaar pro fiteerde om zijn middenvoor 'n mooie pass te geven, waaruit Oolbekkink on houdbaar inschoot (0-1). In de 30ste minuut miste Veneklaas een straf schop wegens aangeschoten hands maar tien minuten later maakte hij zijn fout goed door Wim Nijenhuis in staat te stellen de gelijkmaker te sco ren (1-1). Na'de" ffi'ee möêsleriTïfé^l-tol'tfenafen tegen de sterke wind optornen, zij wa ren echter voortdurend in de aanval. De Bathmense defensie wist zich lan ge tijd staande te houden, maar na zo'n periode van overwicht, namen de roodzwarten in de 75e minuut de lei ding door een fraai schot van Kwin tenberg (2-1). De uitvallen der bezoe kers bleven echter gevaarlijk. Bij één van deze uitvallen werd hands ge maakt in het strafschopgebied. Ool bekkink aarzelde niet en bracht de partijen op gelijke voet (2-2). Wel scoorde Holten enkele minuten voor het einde een derde doelpunt, maar dat werd door scheidsrechter Tijmes, vermoedelijk wegens apelleren door de grensrechter voor buitenspel, niet toegekend. Het bleef 2-2. van de T.H. Drienerlo die bij verlies ernstig rekening moeten houden met degradatie naar de 2e klasse „Stan daard". Verliezen de Blauw Witten dan komen ze binnen de stralenbun del van de rode lantaarn en wordt de kans op degradatie groter want de laatste en voorlaatste degraderen. De laatste zal hoogstwaarschijnlijk worden Sportclub Daarle dat niet in staat moet worden geacht om het be zoekende Sportclub Rijssen in haar kampioensdromen te storen. Blauw Wit C 1 speelt om 3 uur thuis tegen GFC C 2 en zal royaal moeten winnen. De Blauw Witte pupillen D 1 spelen om tien over 2 bij „De Poppe" tegen Holten D 2. Een plaatselijke derby waarbij het vast niet aan de nodige spanning en aanmoedigingen zal ont breken. De roodzwarten spelen zondag hun laatste uitwedstrijd tegen Wilp. Daar na krijgen zij nog bezoek van Helios (27 april) en Zwolle (waarschijnlijk 4 mei). Het vertrek is bepaald op 13.30 uur. Bij het bezoek aan Heerde hebben enkele particulieren de jonge supporters, die niet met de bus mee konden, meegenomen. De situatie zal zondag wel hetzelfde zijn, zodat van de zijde van de supportersvereniging een beroep gedaan wordt op enkele particulieren, om nu ook met hun wagen op de Smidsbelt aanwezig te zijn. Wij zouden hen dan wel willen adviseren het vervoer niet gratis te doen plaats hebben, maar een kleine bijdrage voor de supporterskas te vragen, die het momenteel heel goed gebruiken kan. Als de roodzwarten spelen zoals zondag j.l. tegen A.B.S. zit er o.i. een kleine kans in op een overwinning in Wilp. dat één plaats hoger staat dan Holten. Wij verwachten het gehele legioen ter aanmoediging in Wilp. De opstelling is als tegen A.B S doel: Breukink; achter: Soer, Paal man, Markvoort en Brands: midden: Meinsma en Kaiser: voor: Veneklaas, Kwintenberg, Den Heijer en W. Nijen huis. Reserves: Boersma en Reilink Andres, S. De duiventoren; fami lieroman; tweede wereldoorlog. Boek en jeugd Gids voor jeugdlec tuur 1968. Breinholst, W. ...maar vergeet je vrouw niet te kussen; humoristi sche roman. Bijkerk, J. C. Erfenis van haat; wederwaardigheden van een Ne derlandse stuurman. Charpentier, P. Kleinbeeldfotogra- fie. Christie, A. De eindeloze nacht; psychologische thriller. Corsari, W. De weddenschap van inspecteur Luftd; detectiveroman. Dan, B. De spion die uit Israël kwam; de zaak Eli Cohen. Dichters bij elkaar; gedichten en enkele beschouwingen over poë zie. Duursma, G. D. Cactussen en vet- planten; hobbygids. Fisher, J. De wondere wereld. Földes. J. De straat van de vis sende kat; het hai'de lot van een Hongaarse - emigrantenfamilie in Parijs. Fuchs, J. M. Geschiedenis van de fiets; beknopte inleiding. Graaff, B. de Moeilijke Jakob: huweli jksrom an De stand in 4 II is thans ZATERDAG: Helios 17 10 4 3 24 34-19 Holten A 1—DES A 1 Zwolle 17 9 3 5 21 37-15 De Zweer B 1Holten B 1 ABS 18 7 6 5 20 31-30 Holten C 3Excelsior C 3 UD 18 7 5 6 19 34-32 Blauw Wit D 1—Holten D 2 Wijhe 17 8 2 7 18 40-35 Holten D 1—SOS D 1 Wilp 17 6 6 5 18 29-27 ZONDAG: Holten 17 6 5 6 17 25-22 Wilp 1—Holten 1 Heino 17 4 6 6 14 27-30 Holten 2Enter 2 Sp. Deventer 17 5 4 8 14 27-39 Haarl. Boys 3Holten 3 Heerde 17 3 6 8 12 25-37 SOS 3—Holten 5 Raalte 16 3 5 7 11 17-35 Holten 4Haarl. Boys 5 Indien de weersomstandigheden het toelaten is he t a.s. zaterdag voor Holten A een belangrijke dag. want dan ontmoeten zij thuis haar naaste concurrent voor de bovenste plaats. DES A 1 uit Nijverdal. In deze wedstrijd zullen onze jon gens moeten bewijzen dat zij een ern stige candidaat voor de bovenste plaats zijn. Mochten zij er in slagen deze wedstrijd te winnen, dan kan in de returnwedstrijd volgende week te gen DES de kampioensvlag worden gehesen Het B-elftal, weer compleet met de ..Engeland-Vaarders" J. Eshuis en B. Knapen, gaat een bijzonder zware strijd tegemoet tegen koploper De Zweef B. in Nijverdal. Misschien zor gen zij voor een verrassing? Holten C 3 ontmoet thuis Excelsior C 3 en zal tegen deze ploeg waar schijnlijk wel het onderspit moeten delven, want hun tegenstander staat op de 2e plaats van de ranglijst met slechts 3 verliespunten. Pupillen D 1 krijgt SOS uit I-Iellen- doorn op bezoek en is belust op vanche om de destijds in de kou ge leden 3-0 nederlaag. D 2 bindt de plaatselijke strijd aan tegen Blauw Wit. en hier zal het re sultaat niet ver van een gelijk spel liggen. 3.45 uur 2.30 2.30 uur 2.10 uur 10.00 2.30 uur 10.30 uur 12.00 uu>- 2.30 uur 12.15 uur Het is van het grootste belang voor de groei en ontwikkeling van dit ge was, dat het zaaien met de nodige zorg gebeurd. Wat wordt hieronder verstaan? A. Goed zaaibed. Liefst moet het land 3 tot 4 weken voor het zaaien licht opgeëgd worden, zodat de juiste zaaidiepte van 5 tot 6 cm. bereikt kan worden. Als dit vroe ge ploegen niet mogelijk is dan voor het zaaien rollen met cambridgerol. Dit om te voorkomen dat het zaad te diep komt of in te losse droge grond. Bij drogend weer is de opkomst dan trager en de kans op vogelschade is tevens groter. Belangrijk is, dat in alle gevallen na het zaaien met een cambridgerol gerold wo I'd t. B. Zaaimachines. Voor het zaaien van snijmais kun nen machines met verschillend zaal systeem gebruikt worden, o.a. nok- kenrad zaaimachines. Ook voldoen centrifugaal zaaimachines goed. o.a Krerneland en Stokland. Het nieuwste is de preciesiezaaima- chine die ook voor mais goed voldoet. Het voordeel hierbij dat de onderlin ge afstand in de rij zeer regelmatig is. Een goed voorbereid zaaibed is voor alle machines belangrijk, maar voor de precisiezaaimachine wel in hei bijzonder. t Hoeveelheid zaaizaad, rijenafstand en zaaitijd. Een hoeveelheid van 40 kg zaaizaad per ha is over het algemeen voldoen de. De rijenafstand is minimaal 66 cm om nog goed met de oogstmachi- nes te kunnen werken. 70 cm is een zeer goede rijenafstand. De beste zaaitijd is over het alge meen rond 1 mei. Bemesting Snijmais is dankbaar voor een gift stalmest. De kalktoestand is erg be langrijk. Is deze te laag dan moet flink bekalkt worden. Snijmais is gevoelig voor fosfaat te kort. 400 500 kg super per ha is aan te bevelen. Kali bemesting plm. 600 kt K 20 pet. of 300 kg K 40 pet per ha. Snijmais is ook erg gevoelig voor magnesium tekort, zodat over het al gemeen 200 - 300 kg kieseriet per ha nodig is. Naast stalmest zal een gift stikstof nodig zijn van 500 - 700 kg kalkkan- mon per ha, afhankelijk van de kwa liteit der grond. Voorgaande jaren heeft de heer v. d. Riet, loonwerker uit Ambt - Delden voor vele landbouwers het zaaien ver zorgt. Ook dit jaar kan dit weer. Degenen die dit vorige jaren heb ben laten doen behoeven dit niet op nieuw op te geven. Nieuwe telers opgave bij. de loon werker v. d. Riet (zie advertentie) of bij ondergetekende: J. W. .Lubbersen, Bedrijfsvoorlichler. Telefoon 05474-438 Hageland, A. van Heerikhuizen, F. Ernest Claes. Albei't Ver- wey. Henrard, R. Menno ter Braak. Iiofdorp, P. Alarm in de Archipel; Haagse topografische politiero man. Holsbergen, J. W. Het pistool van de x-ekening. Hoox'n, M. van De oogst is gebo ren. Zelfst. vex'v. op „Eenzaam zijn de wegen". De Islam; Time/Life uitgave. Kahn, J. F. 'Geschiedenis van de sociale vooi'uitgang; prehistorie tot heden. Kelly, W. Dokter en avonturier; doktei'si'oman. Ken ons; bloemlezing jonge Over- ijselse auteurs. Klaltei', J. De verzetsgroep Zwaantje; lotgevallen van twee Nederlandse verzetsgroepen. Knight, B. Het grote geheim; I torische familieroman. Kortooms, T. Help! De dokter zuipt...humoi'istische roman ten behoeve van het uitgebreid Krimpen, G. W. van.Elektroniek; technisch onderwijs. Lapide, P. E. Het wonder van San Nicandi'o; emigratie van een aantal Italianen naar Israël. Lommei, A. Primitieve bescha vingen. Lumière, C. Prisma-tennisboek. Manen-Pietei's, J. Vergeet het maar; familieroman. Maugham, W. S. Op het scherp van de snede; psychologische man. Evenals 't vorig jaar brachten on langs 'n aantal kinderen van de o.l. Dorpsschool een bezoek aan de Kon. Jutespinnerij en Weverijen Ter Horst en Co. N.V. te Rijssen. De jongelui werden door de jeugdleider van Ter Horst de heer H. J. Vlogtman rond geleid om alles eens van dichtbij te bekijken om later thuis of in school hun ervaringen en bevindingen in een tekening op papier te zetten en mee te dingen naar de leuke prijzen die door de directie van Ter Horst en Co Geweldige kollektie ELEKTRONISCHE NIJVERDAL Telefoon 0548S-3079 (bij de verkeerslichten) Muller-Idzerda, A. C. Bloemen schikken. Na de lagere school? Het voortge zet onderwijs na invoering v.d. Mammoetwet. Nicholson, J. Ontwerp zelf uw borduui-werk. Noë, J. Arthur van Schendel. Noomen, W. Franse Letterkunde; van de middeleeuwen tot heden. Nijnatten-Doffegnies, H. J. van Het stenen bakbeest; familiero man. Oosterbroek-Dutschun, A. Twee- donker; Drentse streekroman. Perrault, G. Het geheim van D-day. Pillecijn, F. de Stijn Streuvels. Poortere, J. de Martinus Nijhoff. Ruesch, H. Zon in de ogen; dolle avonturen van een trouwlustige Italiaan. Schenk, M. C. Paspoort voor de lezer; Nederlandse en Vlaamse auteurs van nu. Sevensma-Themmen, G. Vuur en as. Verv. op „Eens komt de tijd". Smits, A. L. Handenarbeid op de lagere school. Sparla, T. Thomas wil het weten. Stx-öbl-Wohlschlager. I. Poppen, diei'en en harlekijnen. Ventui'i, M. Witte vlag op Cefa- lonia; oorlogsroman. Verhalenomnibus. Vlierden, B. F. van Willem Els- schot. Voortgezet onderwijs voor uw kind na de lagere school. Vreugdenhil. A. J. Verkeersop- voeding (kleuters). Vriend, J. J. Architectuur als sa menspel van ruimte en vorm. Vries, M. de Parcival, ridder van de Graal; verkorte bewerking. De wereld van Vermeer. Parool/ Life bibliotheek der kunsten. De wereld van Leonardo da Vinei, 1452-1519. West, M. De toren van Babel; spionageroman uit het Midden- Oosten. Wildei'ode, A. van André De- medts. tt-J - AA De bestrijding van wilde haver dient feitelijk landelijk te wox'den aangepakt; het is een landsbelang. Het gevaar wordt dikwijls te laat on derkend. Besteedt daarom ajle aandacht aan de bestrijding, ook al is er maar een lichte besmetting. Met het be strijdingsmiddel „Caryne" heeft men het voordeel pas te behoeven spuiten als men in het voorjaar de aanwezigheid van jonge wilde haver- plantjes in de zomergerst daadwer kelijk heeft vastgesteld. Dit middel wordt gebruikt in de dosering van 3L/ha en toegepast in het jonge gewas, wanneer de wilde haver is opgekomen. Voor een goed resultaat zijn de volgende punten be langrijk: 1. De wilde haver moet 1-2 blaadjes hebben. 2. Het graangewas en ook de wilde haver moeten droog en afgehard zijn. De hoeveelheid spuitvloeistof moet niet meer dan 150-200 L/ha bedra gen, een zwaar gewas bevordert het resultaat. De gx-oei van de wilde ha ver komt tot stilstand. Het gewas groeit door en lichtgebrek en de ver dere nawerking van het middel doen de rest. De toch nog zaadver mende wilde haver heeft door Cary ne 80 pet. geen kiemkracht meer. Wanneer men zich aan de voor- schxiften houdt en een aantal jaren met Caryne spuit, behoort het wilde haver-probleem net als dat van de Coloradokever tot het verleden. Velen van ons koesteren nog steeds warme herinneringen aan de eerste box camera's. Ze kostten haast niets en je 'hoefde echt geen beroepsfoto graaf te zijn om er, onder uiteenlo pende lichtcondities leuke plaatjes mee te schieten. Hoewel de laatste jaren veel meer wórdt gelet op het uiterlijk en de technische kwaliteiten van een foto toestel, heeft de eenvoud van het fotograferen eigen aan de oude box camera toch nog steeds een bijzondere aantrekkingskracht voor vele camerabezitters. Het is nu eenmaal een feit dat we eigenlijk veel liever de foto's die we genomen hebben bekijken dan dat we ze nemen. Hierin ligt nu het geheim van de direct-klaar fotografie en de kracht van de nieuwe Polaroid kleurenca- Kant-en-klare zwart-wit foto's in 15 seconden. Volledig afgewerkte kleurenopnamen waarvan je in 60 seconden kunt genieten zonder moei lijke berekeningen of manipulaties. En de prijs van de camera hoeft voor niemand een bezwaar te zijn f 129.- inclusief BTW. Onze plaatselijke fotograaf zal u gaai'ne inlichten. Tel. 1850. beschikbaar werden gesteld. De voor de o.l. Dorpsschool be schikbaar gestelden prijzen werden door de jury toegekend aan:l. Alie Paalman (li jaar), Oude Deventer- weg 15. Zij kreeg voor haar tekening „Schema van productieproces" een fietsmandje. 2. Tian Han Ong (13 jaar), Holterberg 26, zag zijn werk stukje (Materiaal gebruikt in de jute- industrie) beloond met een prachtige zaklantaarn. 3.Jhr. Gerrit Albert Hendrik van Coeverden (12 jaar), Beuseberg 132. Hij tekende de „Ope- machine" en kreeg hiervoor een prachtige zaklantaarn. De prijzen werden dinsdag in de kantine van Ter Horst en Co. aan de Industriestraat te Holten door jeugd leider Vlogtman aan de jongelui uit gereikt. TEN BRINK'5 25 BANKSTELLEN vanaf 50 BERGMEUBELS vanaf 30 EETHOEKEN vanaf 20 SLAAPKAMERS PRONTE ER EK VANI vanaf Eethoek Best Bergmeubel Gent Klassieke eethoek, bestaande uit 4 degelijke eiken Een onverwoestbaar eiken bergmeubel fraai van stoelen gestoffeerd met zwaar kunstleer en grote lijn en met zeer veel bergruimte (170 cm breed). eiken huiskamertafel met ringpoot 4? (bladmaat 80 x i"* cm). Compleet 546.— v 1 108,50 112,— stoel tafel VERKOOPtOKAAL me** KERKSTRAAT 123 - TEL. 05470-2670 in een enorme sortering voor aantrekkelijke prijzen. Kijken kost niets- en-is geheel vrij blijvend Dagelijks geopend van 8-12.30 uur en van 13.30-18 uur Vrijdags koopavond tot 9 uur Zondags en maandagochtend gesloten Prettige betalingsregeling is mogelijk. SLAATJE SLAATJE Steeds in voorraad: Volop VERSE GROENTE als: SPINAZIE - BLOEMKOOL - ANDIJVIE RABARBER - WITLOF enz. Extra zaterdagaanbieding: Drie kroppen sla 1,25 Een kilo worteltjes 0,59 Een blik appelmoes (goudreinet) 0,59 Een blik capucijners 0,59 Een kilo nieuwe aardappelen 1,20 Volop zoete sinaasappels 6-7-8-9-12 1,50 Grote voorraad handappelen Extra weekaanbieding: Maandag, een zak witte kool 0.39 Dinsdag, een kilo uien 0,39 Woensdag, een zak rode kool 0,39 Donderdag, een kilo bieten ƒ0.39 Vrijdag, een komkommer 0,59 STATIONSSTRAAT 11 TELEFOON 1216 We komen ze halen: zaterdag 26 april a.s. 's morgens na half 9 U zet ze klaar? Alvast hartelijk bedankt Zoekt u een BROMFIETS? Komt U dan eerst even bij ons kijken. Een ruime sortering staat voor U klaar, TENNISCLUB „HOLTEN" Het tennisseizoen is Voor enkele belangstellenden is het nog mogelijk om tennislessen te nemen. Inlichtingen bij de heer G. J. Kraaij. Waardenborchstraat 30, telefoon 1923. MEVR. BARNEVELD, Schoutenstraat 28 voor enkele ochtenden of dagen per week. Telefoon 1915. Te koop gevraagd J. A. SCHOOLEN Roudaalterweg 10, Markel Telefoon 05476 - 1422 Zaterdagrvoordeel Ook voor al Uw kleinbrood het juiste adres. BAKKERIJ Oranjestr. 75 - Tel. 1335 TE KOOP: plm. 500 baaltjes H. LANDE WEE RD Markeloseweg B 161 Telefoon 1875 Nu bij aankoop van 2 zakjes kalveropfokmelk één plastic emmer GRATIS Geldig tot 31 mei 1969. TE KOOP SIMCA 1301/1501 m prima staat WESTERIK Larenseweg 1 Telefoon 1532 Te koop goed onderhouden KOOKPOT met kon binnenpot Maak een proefrit bij T. HOFMAN Beuseberg 165. Holten DE KRANT is —r% Oranjestraat 28 HOLTEN Tel. 05483 - 1363 jo-nfe on oud

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3