Feestelijke ouderavond Dorpsschool F M Alle klassen leverden bijdrage op het toneel REUMA - volksziekte I Zangmuziek en toneel s. Stormachtige ontwikkeling in varkenshouderij EEN PAAR INH AAL-TIPS Inhalen verboden Kneusjes op de E 8 Zwemclubnieuws V oètbalprogramma Jaarvergadering Varkensfokvereniging De varkenshouderij Damclub PJGO verwierf mooie prijzen Zaal handbal- wedstrijden BEMESTING VAN GROENTETUIN Holten moet in Raalte op bezoek Sportontmoeting Deven ter-Holten Blauw Wit naar Denekamp 5 Vrijdag 21 maart 1969 Tijdens de feestelijke ouderavond van de o.l. Dorpsschool, welke de vorige week vrijdag in het gebouw Irene gehouden werd en die zeer druk bezocht was, hebben leerlingen van de acht klassen, die de school telt, een bijdrage geleverd door zang, muziek, de opvoe ring van schetsjes en toneelstukjes. Dat alles werd vlot voor het voetlicht gebracht onder leiding van het personeel, dat de ver schillende nummers met de kinderen had ingestudeerd, s Middags traden de jonge debutantjes voor hun klassegenoten op. Er was veel werk van gemaakt. Er moest veel verkleed worden en het to neel wisselde telkens van decor. Alle klassen leverden een of meer bijdragen, die wij in het kort hier onder laten volgen: DE FEEENSPIEGEL (klas 1) Het oude jaar (Gerard Oostenburg) vindt, dat hij niet veel goeds heeft gedaan. Een fee (Teja Feith) over tuigt hem van het tegendeel. Zij laat hem aan de hand van de vier jaarge tijden (Karin Jalving, Anna Gerrits- ma, Henk Steven Kleinburink en Gertjan van Aefst) zien. dat er toch veel goeds gebeurd is. Bij elk jaar getijde zingen 3 kinderen een toepas selijk liedje. LIEDJESPOTPOURRI (klas 2) Nadat Bennie Kolkman het pro gramma heeft aangekondigd, begint klas 2a met het zingen van „Tierelie- relier, wat ga je kopen", waarbij .Jo- han Nijland voor kruidenier speelt en Marja Willems en Henk Müller al zingende boodschappen komen ha len. Wim Slijkhuis laat in het tweede liedje zijn toverkunsten zien en ho ren. Alle kinderen zingen daarna het liedje van „zeven zoete zuurtjes". Oma (Marlies Dissevelt) breit voor haar kleinkinderen (Jan Beumer, Gerrit Wesseldijk en Erik Gervedink Nijhuis) dassen, mutsen en truien alle wol op is. Tot slot laat Renee Leppink als opa zien en horen, wat hij dagelijks moet doen. DIE NARE SOMMEN (klas 2b) Liesje (Gerdien Kleinburink) be grijpt haar sommen niet. Haar vrien dinnetje (Marianne Brands) vraagt of ze mee gaat spelen, maar dat gaat Kijk voor u gaat inhalen een paar keer naar dezelfde achterlig ger. Alleen zó kunt u zijn snelheid goed schatten. Kijk behalve in binnen- en bui tenspiegel ook opzij. Tussen beide fpiegels in blijft dikwijls nog een „blinde hoek" over. Kruip niet vlak achter uw voorligger. maar ga tijdig naar links. U krijgt dan eerder zicht op het naast en voor de in te halen auto gelegen weggedeelte. Bovendien kan de bestuurder van een in te ha len ..ondoorzichtige" voorligger u daardoor tijdig zien naderen in zijn linker-buitenspiegel. Knipper niet met uw grote licht als een tegenligger een „krap pe" inhaalmanoeuvre maakt. Gas wegnemen, bijremmen en zonodig zoeken naar een uitwijk-mogelijkheid is verstandiger. Ontsteek de gedimde koplich- ten bij minder goed zicht (regen, zware bewolking, schemer, enz.) en maak uw auto daardoor beter zicht baar. Ga na het inhalen pas naar rechts als u de voorkant van de in gehaalde auto in de bir.nenspiegel kunt zien; dan „snijdt" u niet. Haal (brom-)fietsen nóóit rake lings in. Geef motorfietsers en scooters voldoende ruimte door van rijstrook te wisselen. Inhalen is niet zo'n gemoedelijke zaak. Vandaar dat het nogal eens is verboden. Vaker dan men denkt ovei het algemeen! Borden, die het inha len verbieden zijn bekend genoeg, ook al worden ze, vooral bij tijdelij ke plaatsing, vaak genegeerd, vaak! Moeilijker wordt het al met de lij nen op de weg. Een doorlopende wit te aslijn op het wegdek mag nóóit worden overschreden, een doorlopen de en onderbroken lijn naast elkaar mogen niet worden overschreden door het verkeer aan de leant van de volle witte lijn. In feite dus ook hier: Inhalen verboden. Goed. dat wist u dan misschien nog wel. maar denkt u eraan, dat een inhaalverbod óók geldt voor alle kruispunten, onoverzichtelijke boch ten en bij het hoogste punt van een helling, waar u tegenliggers aan de andere kant van de heuvel niet kunt waarnemen? Ook hier geldt op enkele uitzonderingen na Inhalen verboden! Die uitzonderingen zijn met betrekking tot het inhalen op kruispunten de volgende: Inhalen op een kruising is toege staan als het verkeer er door een agent of door lichten wordt geregeld; u voorsorterende voertuigen wilt inhalen: het verkeer op de weg waarop wordt ingehaald voorrang geniet. Inhalen is verboden op een niet- beveiligde overweg en voor of op een zebra. Inhalen van een stilstaande tram is alleen toegestaan als daar door de uitstappende passagiers niet worden gehinderd als ze trachten het trottoir te bereiken, ook al is er een vluchtheuvel tussen tram en stoep. Wie kortgeleden zijn lij-exa men deed, weet het allemaal nog vel. De veteranen van de weg zijn het misschien ten dele vergeten o hebben het eigenlijk nooit zo precie; geweten. Vandaar deze opsomming. Voor het overige geldt dat de auto bestuurder van vandaag zijn o vingskansen aanzienlijk vergroot door alleen dan een inhaalmanoeu vre te beginnen, als hij ook zeker weet dat hij hem ongestoord en zon der hinder voor anderen kan vol tooien. Want artikel 37 van het RVV stelt Riet voor niets dat inhalen verboden ia als daardoor gevaar of zelfs maar hinder voor andere weggebruikers ka.n ontstaan. niet, want de sommen zijn niet af. Dan verschijnt opeens koning "Tien (Bert Baltes). Hij wil haar helpen. Tien kaboutertjes (Diana Aaftink. Truus Vincent, Femmie Lammers. Alberta Dollekamp, Bennie Krikkink, Gerard Paalman, Erik Jansen. Jan Beltman, Jan Aaftink en Henk Ebrecht) met ieder een groot bord en daarop een cijfer (1 t.m. 10) laten telkens zien, welke getallen bij el kaar horen. Tenslotte begrijpt Liesje de som men. Ze bedankt koning Tien en na een dansje is het spel uit. CIRCUS TROELALA (klas 3) Speciaal voor deze avond was het circus „Troelala" uit Zuid-Amerika (gespeeld door klas 3) gecontrac teerd. Circusdirecteur Rodriques (Hermjan Robei-s) liet een keur van artiesten, die volgens hem onder meer regelmatig in het t.v.-program ma „Piste" verschijnen, optreden. Als eersten lieten de vrouwelijke acrobaten Monique (Gea Paalman). Nancy (Maaike Nijhuis) en José (Marieke Robers) hun kunsten zien. Atlas (Henrie Jansen), de karate- specialist, sloeg met 1 hand een plank en 'n steen doormidden. Daar na tilde hij nog zonder moeite 2000 kg. Een geweldige prestatie! Bij het circus horen ook dieren. Daarom trad Inez (Ineke Wolters) op met haar hond Nathan. Dit werd een staaltje van Dorps-hogeschool-dressuur. Voor het sensatie-nummer van de avond zorgden de sterren van het slappe koord Diana (Dienie Bos- schers) en Margaretha (Ingeboig Popelier). Deze evenwichtskunstena- ressen passeerden elkaar zelfs in het midden van het koord. Voor de vrolijke noot zorgden de clowns domme August (Antoon Kers) en slimme Pieter (Joost Camme- raat). Het werd een goed voorbeeld van een ouderwetse slapstick. DE INNEMING VAN DEN BRIE!, (klas 4) De omroepster. Fenny Vukkink. vertelt in het kort de inhoud van het stukje. In het eerste bedrijf maken we een raadsvergadering mee. Bur gemeester Adrie Ulfman laat zich, samen met zijn raadsleden door veer man Koppelstok (Bertus Groteboer) niet van de wijs brengen, gaat op de dreigementen, de poort te openen, niet in en wijst hem tenslotte de deur. In het tweede bedrijf zien we een stel ongeduldige Watergeuzen, toom gehouden door Gerard Koet: die de rol van Blois van Treslong speelt. Een aantal meisjes danste tenslot te om een teleurgestelde Alva (Jan Rozendom) omdat hij zijn bril verlo ren heeft. Rest nog te vermelden dat maar liefst 26 jongens en meisjes mee speelden en dat daarvan de meesten nog nooit eerder op de planken had den gestaan. FEMILIEBESUUK (klas 5) De vijfde klas voerde een toneel stukje op met als titel „Femiliebe- suuk". Als Gerritjan (Jan Bolink) en Annechien (Dinie Dangremond) een rustige zondagmiddag willen ge nieten, krijgen ze onverwacht bezoek van hun neef Hendrik Jan (Dinant Megelink) en vrouw Garregien (Ma- rietje Paalman) en hun vier kinderen (Herman Aaftink, Tilly Traanrrian, Gé ten Kampe en Henk Knapen). Vlug verbergen ze zich in de slaap kamer en hopen dat de familie weer weg zal gaan. Maar via de achter deur komt het bezoek toch binnen en dan is het te laat om te voorschijn te komen. Als de familie merkt, dat er niemand thuis is, snuffelen ze de kasten na en eten en drinken wat ze vinden. De ondeugende kinderen bre ken zelfs kopjes van het mooie ser vies. Als een van dekinderen „neu- dig" moet, haalt Hendrik Jan de pot uit de slaapkamer en worden Garrit Jan en Annechien ontdekt. Gelukkig wordt de ruzie die dan ontstaat, gauw bijgelegd en het wordt nog een gezel lige middag. Eric Cammeraat kon digde het programma aan. terwijl Gerrit Pasman en Jan Reinaardus als toneelmeesters hun werk goed deden. DIVERSE STUKJES (klas Ga) Voor klas 6a trad als eerste Wolter Wierbos voor het voetlicht. Hij speel de zeer goed enige nummers op zijn piston. Daarna speelden vier meisjes twee leuke melodietjes op blokfluit (2) en gitaar (2). Anneke Gerbers, Mariëtte Dijkgraaf. Mieke Vincent en Janet Schimmel vormden dit muzi kale quartet. Na het grappige schet je „De Broek", goed gespeeld door Marja Veneklaas, Fennie Ebrecht, Jannie Wansink en Theo Maats) kwam het spookstukje ,De bloedvlek'. Gerard Willems als herbergier, Ger rit Jan Honig als handelsreiziger en Pieter Eelvelt als spook, lieten de bezoekers griezelen. Als laatste nummer van klas 6a werden uitdrukkingen en gezegdes die op de Dorpsschool door leerlin gen geuit worden, ten tonele gevoerd. Het was eigenlijk een gespeelde Hol- tense versie van: „Juffrouw er zit een weduwe in de boom!". Martha Oolbekking speelde v< treffelijk de rol van hippe schooljuf frouw. Bert Groenewoudt kondigde op een buitengewone manier de nummers van zijn klas aan. IN DE ZIEKENZAAL (kl. 6b) Wilma Schöppers had een toneel stukje geschreven, dat de aanwezigen in gedachten verplaatste naar de kin derzaal in een ziekenhuis. Zij speel de voor verpleegster, terwijl Jennie Pollemans, Alie Stegeman en Minie Luggenhorst patiëntjes waren. Ri Leeftink en Dinie Oosterveld vertolk ten respectievelijk de rollen van fruit- meisjes en hoofdzuster. De ondeugen de meisjes beraamden een plan om de te strenge hoofdzuster nat te gooien met een kopje water. Aldus geschiedde. Het stukje werd aange kondigd door Gerhard Keuterman. De rollen werden vlot gespeeld. HET LIED VAN DE WAERDENBORCH (6a en 6b) Bertus Vukkink vertelde het pu bliek dat de boertjes zouden optre den. Onder applaus kwamen Gait (Jan ten Velde) en Dieks (Richard Egberts) voor het doek in Holter klederdracht en vertelden de korte inhoud van de sage van de Waerden- borch. Toen kwam Egbert Wissink naar voren om de komst van drie boerenvrouwtjes aan te kondigen, die het lied van de Waerdenborch zouden zingen voor het geachte publiek. Tot slot werden de vier coupletten van „de Rode Rijder" gezongen, door de beide zesde klassen, begeleid met tamboerijns, triangels, viool. enz. terwijl de zaal mee mocht doen. Tij dens het laatste vers kwam de Rode Rijder (Jan Karkdijk) op zijn klep per (Theo Maats - Jan Ulfman) in vol ornaat door de zaal rijden, waar na het gordijn viel. De avond werd geopend door de voorzitter van de oudercommissie, de heer H. J. Arfman, die de aanwezi gen aanbeval om lid te worden de Vereniging voor Openbaar Onder wijs en meedeelde, dat op 17 in de hal van de Dorpsschool een dia avond zal worden- gehouden, speciaal voor hen die geen schoolgaande kleu ters of kinderen hebben, maar steeds trouw op de lijsten een bijdrage teke nen voor de schoolfeesten. Deze avond gaat uit .van de oudercom missie van de Dorpsschool en de Kol- school. Toen na zijn openingswoord het doek open ging stonden ongeveer 1! kinderen voor het voetlicht, om hun aandeel voor deze feestelijke bijeen komst te leveren. De ouders waren na ieder optreden gul met hun applaus, zodat allen zichtbaar genoten. In de pauze werd alle bezoekers gratis koffie aangebo den. De geluidsinstallatie bediend door Allard van Bruggen bewees goe de diensten. Voorzitter Arfman kon tenslotte nog meedelen, dat de verloting ruim f 400,- had opgebracht., waarmee de kosten van deze avond voor een groot deel gedekt kónden worden en bracht tenslotte personeel en leerlingen dank voor hun bijdrage aan deze geslaagde ouderavond. De verkeersdrukte op de E 8 in ver band met de wedstrijd Go Ahead •FC Twente is niet zonder gevolgen gebleven. Bij Dijkerhoek reden tenge volge van filevorming en het plotse ling afremmen van hun voorganger drie wagens op elkaar t.w. van H. S. uit Amht Delden, V. Z. uit Hengelo en H. H. uit Enschede. Er bestond vrij belangrijke materiele schade, behou dens lichte verwondingen deden zich bij deze botsing geen persoonlijke on gelukken voor. Deze botsingen had den plaats omstreeks vijf uur. Even later reden meer in de richting Hol ten twee personenauto's op elkaar van inwoners van Enschede, Er pas seerden in betrekkelijk korte tijd naar schatting van de politie meer dan duizend auto's, waarbij men veel te kort op elkaar reed. zodat onge lukken eigenlijk niet konden uitblij ven. In de nacht van zaterdag op zondag is langs de Landuwerweg 'n auto on beheerd in de sloot aangetroffen, die vermoedelijk door de gladheid daar in terecht gekomen is en blijkens on derzoek toebehoort aan A.S. te Wier den. „Mensen van morgen" is noch een speelfilm, noch eeri documentaire; 't is een sociologisch onderzoek dat ech ter niet strikt wetenschappelijk is aangepakt. In de film, die al weer vier jaar oud is, brengt Kees Brusse mensen tot praten, waarover anders slechts gepraat wordt. Het gesprek groeit tot een schets aan eigen jeug dige subcultuur die zich scherp tegen de wereld van anders volwassenen afzet. Maar ook bij de groep die ogen schijnlijk normaal en aangepast is blijkt een wantrouwen ingeworteld te gen de oudere generatie in de vorm van een toch anders willen dan de traditionele, voorgekauwde weg. „Mensen van morgen", na vier jaar beslist niet verouderd, vrijdagavond van 22.20 tot 23.55 op de Duitse tele- Men verzoekt ons mede te delen: De leden van Z.C. Twenhaarsveld die de wintertraining volgen, wordt ver zocht a.s. zaterdag 22 maart f 5 mee te brengen voor de komende 5 'we ken. Men dient om 16.15 uur in de Tuinstraat aanwezig te zijn. Leden die de opgave voor de wed- strijdbadkleding nog niet hebben in gediend, kunnen dit t/m a.s. zaterdag nog doen. Er doet zich momenteel een stormachtige ontwikkeling voor in. de varkenshouderij. Enerzijds door de snelle vergroting van de fokkerij en anderzijds door de toename van de slachtvarkens- produktie. De risico's nemen echter toe naarmate de produktie toe- toeneemt. Een en ander bleek uit het verslag van de secretaris van de Varkensfokvereniging „Holten en omstreken", de heer W. Ren- sen, in de woensdagavond in café Kalfsterman, onder voorzitter schap van de heer H. Markvoort, gehouden jaarvergadering. De heer Rensen bracht in zijn jaaroverzicht als zijn mening naar voren, dat de gemechaniseerde bedrijven het best renderen. De varkenshouderij is het best op zijn plaats op de gemengde bedrijven. Ook als het plan-Mansholt tot uitvoering komt is het nauwelijks denkbaar, dat het gemengde bedrijf in de EEG niet zijn plaats zal blijven behouden. Er zullen risico's genomen moeten worden en aan de hygiëne zal grote aandacht moeten worden geschonken, want d.e prijs wordt door de kwaliteit bepaald. De heer Rensen waarschuwde in zijn verslag voor een al te snelle voortgang met de rassenkruising, omdat daardoor de Nederlandse varkenshouder zijn kwalitatieve voorsprong kan verliezen. De secretaris doelde daarbij op de kruising van landvarkenzeugên met een Yorkshire-beer. Het is de taak van het stamboek, de varkensfokverenigingen en de varkenshouders zelf deze zaak goed in het oog te houden. In de jaarvergadering van de Var kensfokvereniging „Hollen e.o.", die woensdagavond in café Kalfsterman gehouden werd. heeft de hoofdinse- minator van de Coöp. Varkens-K.I.- vereniging „Zuid-West Overijssel", de heer E. Markvoort, een overzicht gegeven van de stand van zaken rond de varkens K.l. Het aantal dek kingen' daalde van 4707 in 1966/'67 tot 4612 in 1967,"8. Ook het aantal be drijven. dat van de K.l. gebruik maakte liep met 79 terug. Het drach- tigheidspercentage ontwikkelde zich gunstig en is gestegen tot 81 pet na 60 - 90 dagen. De toom grootte is by de eerste 200 Reumatiek wordt door het veelvuldig voorkomen, de vaak lange duur, doordat zij meestal in het zgn. bewe gingsapparaat - armen en benen - ze telt en tot ernstige invaliditeit kan leiden, terecht, als één van de zoge naamde volksziekten beschouwd. Vandaag bijvoorbeeld waren 4 van elke honderd volwassen Nederlanders voor een of andere vorm van reuma tiek onder doktershanden. Ruim hon derdduizend landgenoten lijden aan de ernstige vorm van reuma, de chronische reumatische gewrichtsont steking. Veel is nog onbekend betreffende de oorzaken van verschillende vormen van reuma. Daardoor is afdoende be handeling ook nog niet altijd moge lijk, Toch worden door het voortdu rende wetenschappelijk onderzoek da gelijks vorderingen gemaakt. Dit nu gebeurt mede dank zij U! Dank zij de gelden die het Nederland se volk ter beschikking stelt van het Nationaal Rheumafonds. In de afgelopen twintig jaar konden verscheidene miljoenen guldens door het Rheumafonds - in het afgelopen jaar ruim één miljoen - worden uitge- ten behoeve van de bouw en inrichting van reuma- (poli)klinieken, i haald. laboratoria voor wetenschappelijk on derzoek, onderwijs en voorlichting, maar ook voor een speciaal vakantie oord voor reumapatiënten, voor mas sage en fysische therapie bij ver van behandelingscentra af wonende pa tiënten, voor individuele hulpverle ning van zeer uiteenlopende aard enz. Dit alles kost veel, héél veel geld! Éénmaal per jaar is er een collecte voor de reumabestrijding en wordt 'n beroep gedaan op de gehele Neder landse bevolking. Een beroep om het Nationaal Rheumafonds, dat z'n werk zonder financiële steun van de over heid verricht, met een gift in de col lectebus te steunen. Alle bijdragen, groot of klein, helpen mede voor tal loze reumapatiënten het leven zo leefbaar mogelijk te maken. U wordt niet armer maar rijker, wan neer U voor uw minder bedeelde me demens een offer brengt. Moge deze gedachte bij U leven, wanneer U in de week van 24 - 30 maart Uw gift in het zakje van het Rheumafonds doet. Vele collectanten zijn druk bezig met het verzamelen van de zakjes. Ook in de buurtschappen worden dit jaar voor de eerste keer de zakjes voor het Rheumafonds verspreid en opge- dekkingen hijgehouden. De resultaten waren by de zeugen: geboren tomen 353, levende biggen 3744. dode big gen 358 toom (worp) grootte 11.6 pet. Gelten: geboren tomen 148, levende biggen 1249, dode biggen 89, toom (worp) grootte 9 pet. Het aantal aangehouden beren be droeg gemiddeld 13. Financieel is 'I afgelopen boekjaar niet zo gunstig geweest, maar het laatste halfjaar is daarin door verhoging van het dek- geld reeds een verbetering gekomen. De inspecteur van het varkensstam boek. de heer Henseveld, deelde me de. dat van een groot aantal beren slachtskwahteitsgegevens zijn verza meld. Eind 1968 waren van 33 K.I.- beren, per beer meer dan 100 slacht- kwaliteitsgegevens bekend. In totaal betrof het gegevens van 8284 nako melingen van genoemde 33 ber Dit is gemiddeld 251 per beer. Het resultaat was gemiddeld 64 pet in d eerste klasse 1 A. Het gemiddelde y Qverijssel van alle beren bedroeg q pet. Hij besprak verder een lijst e de kwaliteit van de in Dijkerhoek bij de .1. besc'ukbare beren. Ten slotte gaf de heer H. J. van Leusen. voorlichter der varkenskern nog een uitvoerig overzicht van het resultaat dei onderzoekingen bij varkens kern. Zo bleek, dat in de sa- menwerkingsgroep fokker-mester i Holten in hef jaar 1968 het 1 A kw; liteitspercentage 61.9 pet bedroeg (1966 57.4 pet en 1967 58.3 pet), valt derhalve een belangrijke vooruit gang te constateren. De groei per dier per dag bedroeg 597 gram, het jaar daarvoor 553 gr. gemiddeld in Overijssel 584 gram Voedergebntik 3.61 kg„ gemiddeld in Overijssel 3.50 kg. Steeds meer mesters vragen biggen van bekende herkomst, aldus de heer Van Leusen, die nog uitvoerig inging op de voorlopige resultaten vai kruising Ned. landvarken met York shire beer. Er blijken voordelen, maar ook niet te verwaarlozen delen aan verbonden te zijn. Voorzitter H. Markvoort heeft drie inleiders dank gebracht voor hun leerzame uiteenzettingen. In zijn verslag wees hij voorts op de resultaten van goed gefundeerde integratieregelingen, die zoals bekend in de omgeving voorkomen. Ook de zijde der vereniging zijn daarom trent in het afgelopen jaar besprekin gen gevoerd. Bij de varkens K.l „Zuid-West Overijssel" zijn een aantal bei"en ge ruimd. Ht dekgeld moest worden ver hoogd Dc. jaarvergadering werd geopend door de her H. Markvoort, die in het bijzonder welkom heette de heer Hen seveld. inspecteur van het varkens stamboek uit Almelo en de voorlichter van de varkenskern, de heer H van Leusen te Holten. Ook voorzitter Markvoort wees op de gunstige ont wikkeling in de varkenshouderij. De varkensfokdag te Raalte zal worden gehouden op 8 mei a.s werd medegedeeld. Men besloot jaar weer een vergoeding te geven voor de hoknummers. „Het. kan stimulans vormen om mensen met goed l'okmateriaal naar de fokd: krijgen en het is één van de belang rijkste dingen, die wij nog doen kun nen." verklaarde de secretaris. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer E. Jansen, bleek, dat de vereniging niet gunstig geboerd heeft. Er is een nadelig saldo van goed honderd gulden. De kascommissie bestaande ui! de heren G. H, Bosman en C. v. d. Berg, had de boekhouding keurig in orde bevonden. De heer G. H. Wissink zal met laatstgenoemde de nieuwe k; commissie vormen. De heer Wissink bracht een uitvoerig verslag uit de algemene vergadering van varksstamboek te Raalte De afgi vaardigde naar de volgende vergade ring zal zijn de heer A. H. J. Grote boer. Bij de bestuursverkiezing werd heer II. Markvoort, die aftredend herkiesbaar was met bijna algemene stemmen herkozen. In de plaats dc heer II. Rietberg, die zich wege: zijn benoeming tot bestuurslid van het varkensstamboek niet herkiesba stelde, werd gekozen dc heer G. II. Bosman De heer Rietberg gaf een korte .uit eenzetting waarom hij na twee jaar zitting reeds zijn functie heeft neer gelegd. Hij houdt wel contact met de K.l.-Vereniging. Hij toonde zich ver heugd. dat de heer Bosman zijn opvol ger is. De voorzitter bracht hem dank voor zijn arbeid en kon zijn besluit heel goed billijken. Aan het slot van de vergadering werd nog besloten, dat het bestuur 'n excursie zal organiseren met de leden en hun dames o.a. naar lok-, mest- en modclbedrijvco. De damclub van de PJGO aid. Jong Holten kwam maandagavond in café Kalfsterman bijeen om de prijzen van de damcompetitie in ontvangst te ne men. Om de damclub de gehele win ter draaiende te houden hebben de organisatoren de heren E. Struik en Rensen gemeend om aantrek kelijke prijzen beschikbaar te moeten stellen. De dammers moesten hier- dan ook elke week inleggeld be talen en wanneer iemand één keer afwezig was moest er de opvolgende keer voor straf extra ingelegd wor den. Bij elke volgende afwezigheid werd het strafinleggeld verdubbeld. De prijzen werden met een passe lijk woord uitgereikt door de heer E. Struik: le prijs een wisselbeker werd gewonnen door de heer A. D. Jansen met 30 punten; 2e prijs een lauwertak erd gewonnen door E. Krikkink, 28 pnten; 3e prijs een medaille werd ge wonnen door B. J. Markvoort, 26 pun ten; 4e L. H. Rensen 25 pnt; 5e M. Rietberg 23 pnt: 6e A. Schippers 20 pnt; 7e Joh Rietberg 17 pnt; 8e W. Rietberg 14 pnt; 9e E. Struik 12 pnt; 10e F. Schippers 5 pnt. Op maandag 31 maart zal de club tegen de afd. Goor van de PJGO uit komen in café Kalfsterman. Wanneer (de) er eventueel damclubjes in Hol- n zijn die tegen 'de PJGO-damclub llen spelen zijn zij daartoe gaarne bereid. Aan het schoolhandbaltoernooi van de afdeling 'IJsselstreek' in de sport hal te Deventer werd door de Scho lengemeenschap Holten deelgenomen met drie ploegen, een meisjsteam, 'n jongensteam en voor 't eerst ook een team jongens boven 18 jaar. De ploe gen van de scholengemeenschap Hol ten speelden de volgende wedstrijden met de daarachter vermelde uitsla gen: Meisjes: Sch. Gem. Holten Chr. Lyceum Apeldoorn 3-9; Sch. Gem. Holten Openbare Mavo Twello 3-1 Sch. Gem. Holten R.K. Mavo St. Ludger, Twello 4-5. Jongens (tot 17 jaar)Sch. Gem Holten R.K. Mavo-Spijkerpad De venter 5-2; Sch. Gem. Holten Open bare Mavo Twello 12-4; Sch. Gem. Holten K.W.S. Mavo Apeldoorn 6-2 Sch. Gem. Holten Bosb. Techn. School Apeldoorn 10-12. Jongens (boven 18 jaar): Sch. Gem. Holten M.E.A.O. Apeldoorn 4-5; Sch. C-em. Holten Seminarie Apel doorn 5-5; Sch. Gem. Holten Chr. Lyceum Apeldoorn 3-7. Door deze uitslagen eindigden de meisjes als 3e in hun poule. De jon gens boven 18 jaar kwamen in hun poule op de laatste plaats en de jon gens tot 18 jaar behaalden 4 overwin ningen en spelen op 22 maart a.s. in de finale tegen de andere poule-win naars. Als het spitten van d,e tuin is ge daan, is het van groot belang aan dacht te besteden aan de bemesting. Wij kunnen hierbij twee groepen onderscheiden, namelijk de organi sche meststoffen en de kunstmest stoffen. Voor de organische meststof is het thans gemakkelijk geworden, deze kan men als koemest in gedroogde toestand kopen en voldoet uitste kend. De belangrijkste voedingsstoffen voor de plant zijn stikstof, fosforzuur en kali. Stikstof is het element, dat vooral voor de ontwikkeling van de groene plantendelen, stengels en bladmassa zorgt: fosfor bevordert de wortelvor ming. de vruchtzetting en afrijping. kali speelt ook een belangrijke rol bij de verschillende levensprocessen van de plant. Het is van belang, dat bij de be mesting een goede verhouding tus sen stikstof, fosfor en kali aanwezig moet zijn. Het is daarom altijd aan te raden gebruik te maken van mengmeststof. welke met zorg en op grond van lange ervaring is samen gesteld, zoals de Asef Tuin- en Ga- zonmest. In deze volledige meststof zijn de genoemde hoofdvoedingsstoffen zo innig mogelijk met elkaar verbonden en daarbij in een zeer gemakkelijk opneembare vorm. Wat de praktijk van het mesten betreft kan men reeds 2 a 3 weken vóór het zaaien of poten bemesten. Het is dus zaak om zo vroeg mo gelijk te spitten, zodat men voldoen de tussenruimte krijgt. Bij het uitstrooien dient men er wel op te letten.datalles gelijkma tig over de bedden wordt verdeeld. De rood - zwarten moeten zondag tegen Raalte aantreden, de hekkeslui- ter van 4H. Tegen hekkesluiters spe len is altijd een riskante bezigheid, want je weet nooit wat ze doen. „Een kat in het nauw maakt rare spron gen". zegt men wel eens. Dat is ook heel vaak in de voetballerij het geval. De Holtenaren moeten deze wedstrijd beslist niet te licht opvat ten. Het legioen moet haar dan ook volledig vergezellen om de ploeg flink aan te moedigen. De supporters vereniging zal weer een bus laten rijden. Wij hopen, dat er nu eens weer gevoetbald wordt. De opstelling is als volgt: d. Breu- kink, a. Soer, Paalman. Kaiser, Brands, m. Meinsma en Markvoort; v. Hommes. Den Heijer. Veneklaas en Niienhuis. Res.: Menkhoes. De competitieranglijst ziet er als 'olgt uit: H: Vierde klasse Zwolle Helios ABS Holten UD Sp. DevenV Heino Wilp Meerde Raalte Voetbalprogramma 15 9 3 3 21 3 20 13 6 2 5 14 '4 5 4 5 14 '5 5 4 6 14 14 4 5 5 13 14 4 5 5 13 13 3 3 7 9 34-12 24-25 20-17 26-29 27-29 25-24 21-25 20-30 14-32 Zaterdag: Holten al - RKSV al 4.15 uur Holten bl - DES bl 3.00 uur PH Cl - Holten cl 3.15 uur Enter V. c2 - Holten c3 4.15 uur Sp. Rijssen dl - Holten d2 1.40 uur Holten dl - DES dl 10.00 uur Zondag: Raalte 1 - Holten 1 £.30 uur Holten. 2 - Tukiers- 2 12 15 uur SOS 2 - Holten *3 12.00 uur Holten 4 - Twente 5 10.30 uur GFC 5 - Holten 5 10.00 uur Er staat ook een wedstrijd Holten 5 - RKSV 4 10.30 uur Wij konden niet tijdig meer nagaan welke de juiste is. Voor de eerste maal vond vorige week in Deventer een sportontmoe ting plaats tussen de scholengemeen schap Holten en de VWO - HAVO - MMS Deventer. Er werd gestreden op de volgende onderdelen: Basketball (jongens en meisjes)vol leybal (jongens, meisjes en een lera ren team); voetbal; schaken; dam men; tafeltennis; tekenen. Basketball meisjes en jongens werd door Holten gewonnen; bij de jongens met een zeer groot verschil. Volleybal jongens en meisjes gingen beide, na een 1-0 set voorsprong, verloren met 2-1. De leraren hielden bij volleybal de eer hoog en wonnen met 3-0. De voetbalwedstrijd op 't UD-ter- rein eindigde in een 4-3 overwinning voor Deventer. Door de slechte weersomstandigheden werd hier niet de volledige speeltijd gespeeld. De onderdelen schaken en dammen wer den beide door Holten, gwonnen. Dammen 10-0 en schaken 4-2. De ta- f el tenniswedstrijd werd pas bij de dubbelspelen beslist ten voordele van de Deventer scholieren. De tekenaars leden een kleine, doch eervolle ne derlaag met 19-17. Door deze uitsla gen won iedere school 5 onderdelen en zodoende werd de eindstand 10-10. Tijdens het gezellig samenzijn na afloop met muziek en dans werd door de voorzitter van de Deventer school vereniging de beschikbaar gestelde beker aan de gasten, de Scholenge meenschap Holten uitgereikt. Blauw Wit '66 maakt zaterdagmiddag de verre reis naar Denekamp waar om kwart over vier de wedstrijd be gint tegen het eerste van Sportclub Denekamp de dragen van de beken de rode lantaarn (4 uit 11). Zo te zien een niet al 1e moeilijke opgaaf voor de Blauw Witten doch het zou niet de eerste keer zijn dat men t.a.v. verwachtingen en voorspel lingen bedrogen uitkwam. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein van DOS '19. Blauw Wit 2 krijgt om 3.00 uur Ex celsior 6 op bezoek. De Rijssenaren verloren dit seizoen nog maar een keer en zullen hun 2e plaats in 3a en hun goede kans op de titel be houden. De Blauw Witte junioren hebben .vrij .en de. pupillen dl spelen in Goor om half drie tegen Hector dl. DE VRACHTWAGEN IN HET VERKEER Probeer nooit met alle geweld vanaf een invoegstrook vooreen vrachtwagen te komen, (zie tekening:) U kunt A niet zien, De vrachtwagen kan niet naar links. Bovendien kunt u bij B in moeilijkheden komen. NEEM NOOIT RISICO Voeg in zo'n geval achter de vrachtwagen in. GOED 1NVOEGEN...GOED voor w veiligheid VOEG VEILIG

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 5