Ontsluiting villaterrein Look Borden op N.S. wandelroute Plaats Dorpshuis maakte de tongen weer los Ontsluiting van villaterrein Look w ZODRA GELDEN BESCHIKBAAR ZIJN Hondenbelasting wordt niet afgeschaft Gaat Deventer bouw vereniging hier bouwen? aar gaan wij heen? Culturele agenda Scholengemeenschap in 1970/1971 Atheneum Ereprijzen voor paasvee On tspann i n gsavon d voor de jeugd Verkoop bouwterreinen Ledenvergadering „Hollens Belang" Dijkerhoekse school jeugd op Deventer kunstijsbaan B. en W. hebben „sporen" niet nodig voor realisering sportvelden Raad voteert belangrijke kredieten Raad naar B B. in Raai te WAAR BLIJVEN DE PAASVUREN? Vrydag 21 maart 1969 3 Het villaterrein „Look" kan, naar het. gemeentebestuur hoopt, binnen afzienbare tijd ontsloten worden, wanneer van hogerhand de nodige financieringsmiddelen beschikbaar worden gsteld, nu de gemeenteraad in zijn maandagavond gehouden vergadering een krediet van f 153.250,beschikbaar heeft gesteld voor de aanleg van een weg, die zoals met een donkere lijn op de tekening is aangegeven dwars door het beboste terrein loopt. Dit terrein, dat enigszins geaccidenteerd is, heeft een oppervlakte van 35 ha, waarvan 12 hectare bebouwd kan worden. Er kunnen 62 villa's en bungalows op worden gebouwd. De gemiddelde kavelgrootte is 1400 m2. De totale kosten van de weg zijn geraamd op f 178.000,maar aangezien de slijtlaag nog niet direct na de aanleg zal worden op gebracht kan men eerst met anderhalve ton toe. Voor de aanleg van elektriciteit en gas zal echter ook nog minstens een ton moeten worden geïnvesteerd. Het juiste bedrag voor deze aanleg is echter nog niet bekend. sloten door de Duistere Steeg en de Patrijsweg in het zuiden, de Reebok- kenweg in het westen, de Forthaars-- weg in het noorden en de Sprokkel- weg in het oosten. In de toekomst zal het villapark ook te bereiken zijn vanuit het Dorp Hol ten via de parallelweg langs de spoor baan, waarin naar verwachting, wanneer de aanleg van de in de na bijheid gelegen sportvelden gereed gekomen is, volgens het nieuwste pro cédé een tunnel aangelegd zal wor den. Mocht dit te kostbaar worden, dan zal de toegang mogelijk zijn door een beveiligde overweg. Tot nu toe heeft de gemeente reeds meer dan een miljoen gulden in dit project gestoken, terwijl nog belang rijke investeringen zullen moeten vol. gen. Door verkoop van de kavels zul len deze bedragen terug moeten ko men. Er zijn al wel liefhebbers voor geweest, maar tot nu toe heeft het gemeentebestuur nog niet aan hun wensen tegemoet kunnen komen, om dat het terrein nog niet ontsloten was. Toegang tot het villaterrein wordt verkregen vanaf de Rijssenseweg even voorbij de overweg bij Holten. De verharde weg loopt dan door het gehele terrein naar de Forthaarsweg aan de voet van de Holterberg de oude z.g. autoweg, die even voor „De Pirns" op de Rijssenseweg uitkomt. Zoals uit de verhouding van de to_ tale en de te bouwen oppervlakte blijkt zal het villapark geheel door groen omsloten worden, terwijl ook nog belangrijke groenstroken tussen de verschillende bouwplaatsen der vil la's zijn geprojecteerd. Het is een van nature bosrijk gebied. Het wordt om- Slager Brands heeft op de donder dag 20 maart te Eist (Gld.) gehou den paasveetentoonstelling de volgen de prachtige successen behaald: Rubriek: Vaarzen met niet meer dan 4 brede tanden: ere-prijs; Ru briek: Vaarzen mot zes of meer bre de tanden: ere-prijs; Rubriek: Toe komstig mestvee met kalvertanden: ere-prijs; Rubriek: Collecties van minstens 3 stuks: eerste prijs. De Geref. Jeugdcentrale, (GJC) or ganiseert zaterdag 22 maart des avonds om 20.00 uur een ontspan ningsavond voor de jeugd in gebouw „Rehoboth". Het programma dat zal worden verzorgd door de toneelgroep COC vermeldt komische een-acter- tjes, zang, muziek, juiz. enz. Van de wandelroutes van het Staats bosbeheer in de bossen rondom de Holterberg en Noetselerbei g. welke gemarkeerd zijn met paalijes met gekleurde schuin afgezaagde koppen, wordt veelvuldig gebruik gemaakt Dit zijn rondgaande wandelingen waarbij men altijd weer op het punt van uitgang terugkomt. Integenstelling tot deze routes is vanaf het station NS in Holten naar het dorp Nijverdal, öp verzoek van N.S. een wandelroute uitgezet, welke is gemarkeerd met palen voorzien van ronde koppen en groene band. Dit is geen rondgaande wandeling doch een doorgaande route. Het komt echter nogal eens voor dat door wan delaars die onderweg hun auto par keren, van deze "groene wandeling" gebruik wordt gemaakt, in de veron derstelling. dat zij na afloop van tijd weer bij hun geparkeerde voertuig terugkomen. Dit is dan niet het geval en deze toeristen komen eerst ver van hun voertuig en uitgangspunt tot de ontdekking, dat zij weer terug moeten. Om teleurstelling te voorkomen zijn door Staatsbosbeheer in de wan delroute nu borden geplaatst, die er op wijzen, dat de uitsluitend met groen gemerkte wandeling van Hol ten naar Nijverdal en in omgekeer de richting voert. Van de N.S.-wandeltochten wordt een zeer druk gebruik gemaakt. Zelfs in het allerguurste tijdsgewricht ko men nog regelmatig wandelsportlief hebbers deze wandeltocht maken. N.S. hebben gisteren een uitgang gemaakt tegenover het station, zodat men niet eerst een lange omweg be hoeft te maken om in de Holterberg te komen. Men kan nu, enkele meters langs ^een pad naast het bouwland lo pend. het Beukenlaantje bereiken, dat de berg invoert. De verkoop van twee bouwterreinl- jes aan de Tuinstraat aan de heren J. Vuuregge te Holten en B. J. Vuk- kink te Markelo, groot elk 420 m2 voor resp. f 8400,- en f 8050,- die in de vorige vergadering in verband met bezwaren van de heer Ten Berge (alg. bel.) was uitgesteld, bracht in deze vergadering de tongen los. De voorzitter deelde mede, dat de stedebouwkundige Ir. Hajema, geen enkel bezwaar ziet in de verkoop van beide perceeltjes, omdat cr nog 3000 m2 over blijft, terwijl de maximale grootte van een dorpshuis plm. 1500 m2 zal zijn, maar de bouw van zo'n dorpshuis aan de Tuinstraat weinig succesvol te achten, ir. Hajema kan zich, aldus de voorzitter een betere plaats voorstellen» waarbij hij denkt aan een plaats naast of in de nabij heid van het nieuwe gemeentehuis (aan de westelijke zijde van de Tuin straat Red.) De heer Ten Berge was het met de tekening van ir. Hajema niet eents. "Er blijft te weinig parkeerruimte over op deze tekening", aldus de heer Ten Berge. Volgens het z.g. Co. wer-rapport (een rapport over het jeugdwerk, Red.) is voor 150 auto's 2150 m2 parkeerruimte nodig, De hr. Ten Berge voorzag voorts de mo gelijkheid van een doorbraak naar de Oranjestraat. Men moet daarom de aanwezige oppervlakte niet aantasten door de verkoop van deze bouwter- reintjes. Bovendien moet er de nodi ge beplanting moeten komen. "Denkt U voor het parkeren, niet aan de straten in de nabijheid" vroeg de burgemeester. De heer Ten Berge. "Bij het par keren voor een openbaar gebouw, moet men de mensen niet belasten met het ongemak van geparkeerde auto's "repliceerde de heer Ten Ber- ge. De voorzitter vond dit echter een reëele zaak. De heer Bosschers (C.H.) vond de Tuinstraat ter plaatse heiemaal geen plaats voor een dorpshuis, terwijl zijn partijgenoot de heer H. Rietberg van mening was, dat in het plan "De Haar" te weinig grond beschikbaar is voor openbare gebouwen. Ook hij vond de Tuinstraat geen goede plek voor een openbaar gebouw Als men tot de bouw van een dorpshuis komt, dan moet de oppervlakte z.i. groter zijn. Wethouder Rietberg was van oor deel, dat de bouwterreintjes zonder schade verkocht kunnen worden, maar de heer Ten Berge bleef bij z'n standpunt, dat men daar de ruimte nodig heeft. De heer Jansen (PvdA) tot de voor zitter "U hebt de vorige keer gezegd de heer Ten Berge de volle pond W willen geven. Welnu ik heb vertrou wen in het advies van de heer Haje ma". De heer Wansink bleef bij zijn oor deel van de vorige keer, dat de grond niet wegloopt. Hij vond verkoop voor barig. Nadat de voorzitter op een vraag van de heer Van Schooten nog had geantwoord, dat Vukkink het "recht van overpad" overneem' van de ra- milie Aaftink. werden de beide per ceeltjes verkocht, met de aanteke ning, dat de heren Ten Berge en Wan sink geacht willen worden "tegen" te hebben, gestemd. De volgende bouwterreinen worden voorts verko'cht aan makelaarskan toor: E. D. Vincent 1070 m2 aan de Schoutenstraat voor f 16.500,-. Het Rijk, diverse perceeltjes o.a. aan de Zilverzandweg ten behoeve van de parallelweg naar Rijssen 3920 m2 voor f 7638,-, A. Willemsen te Wilp 1190 m2 aan de Schuttersweg voor f 20.000,- en aan A. J. Schoneveld te Twello 600 m2 aan de Schoutenstr. voor f 11.500,-. Tot leden van de commissie ter voorbereiding van een nieuwe alge mene politieverordening, die onder voorzitterschap van de burgemeester deze herziening tot stand moet bren gen, werden aangewezen de heren W. ten Berge (alg. bel.), L. Kan (PvdA). E. W. van Schooten (B.P.), J. Wig gers A.R.) en H. Rietberg (C.H.). De raad besloot tot het verlenen van medewerking aan 't bestuur van de School met de Bijbel voor de aan koop van leerlingensets en het in voeren van een nieuwe taalmethode. De jaarlijkse ledenvergadering var de VVV „Holtens Belang" zal maan dag 24 maart a.s. 's avonds om 20.o< uur worden gehouden in hotel „Vos man". Aan alle leden is inmiddels de 1( punten tellende agenda toegezonder en het bestuur hoopt dat een groo aantal leden op de vergadering aan wezig zal zijn om nota te nemen var van de over het jaar 1968 bereikte re sultaten. Onder echt winterse omstandig heden hebben vorige week woensdag middag de drie hoogste klassen van de o.I s. Dijkerhoek de Deventer kunst ijsbaan bezocht o.l.v. leden van de oudercommissie en het onderwijzend personeel. Na enkele trainingsrondjes werden de schoolkampioenschappen verre den. In een spannend verlopen wed strijd werd Jan Honcoop, met klein verschil eerste voor Gerrit Klein Teeselink. Bij de meisjes, die de jon gens goed partij gaven leverde Jennie Koopman de beste prestatie. Het taaie volhouden van Bertus Stevens werd beloond met de poedelprijs. De rest van de middag hebben de kinderen gezellig schaatsend doorge bracht. Ze konden ook de nieuwe ac commodatie en de rtoodtrïbunes. ter gelegenheid van de wereldkampioen schappen gebouwd, bekijken en de in wendige mens versterken bij de auto maten. De hondenbelasting zal in Hollen niet worden afgeschaft. ,,Wy kunnen ons deze luxe niet veroorloven", ver klaarde de burgemeester, mr. \V. H. Enklaar. in de maandagavond gehou den raadsvergadering naar aanlei ding van desbetreffende verzoeken van de heren Joh. Veldhuis en P. E. van Doorn c.s. De heer Veldhuis had bij zijn verzoekschrift een kranten knipsel gevoegd, waaruit blijkt, dat de raad- van Rijssen wel tot de af schaffing van deze belasting heeft besloten. (Het is alleen nog de vraag of Ged. Staten en de Kroon hiermee akkoord zullen gaan. Red.) De heer Van Schooten (BP) stelde de vraag waarom van katten niet en van honden wel belasting wordt ge heven. Hij wees op de onbillijkheid om waakhonden te belasten en wilde deze belasting afschaffen. De raadsvoorzitter zei iedere be lasting met lede ogen aan te zien. ,.De mogelijkheden tot het hellen van gemeentelijke belastingen zijn al bijzonder gering. Wij hebben ons nog pas over de gemeentebegroting ge bogen en kunnen de f 9000.- uit deze belasting niet missen. Wij moeten er voor waken, dat wij met onze finan ciën rond kunnen komen. De minister zegt: „Als de gemeen ten de belastingschroeven niet zo sterk mogelijk aanschroeven, is cr geen kans op een extra uitkering uit het gemeentefonds", verklaarde de burgemeester. De heer Westerik (CH) vroeg het Bij het verlenen van tal van kre dieten, o.a. voor de bouw van drie noodlokalen bij de scholengemeen schap voor f 129.000.-. heeft de bur gemeester in de maandagavond ge houden raadsvergadering gezegd, dat er in de periode 1970-1971 een Athe neum aan deze schooi zal worden verbonden. „Ik heb hel departement gezegd, wij bouwen van nu af geen noodlokalen meer bij de'^e school", verklaarde mr. Enklaar. Zoals bekend staat er bij deze school reeds een aantal noodlokalen en wacht men op een urgentieverkla ring om een vleugel aan het hoofd gebouw te bouwen. By de bespreking van een krediet van f 153.250 - voor het gedeeltelijk ontsluiten van het ViHaterrcin .Look' merkte de heer Wansink op. dat de in het voorstel gecalculeerde grond prijs z.i. te goedkoop is. De percelen hebben een gemiddelde grootte van 1400 m2. Voor het leggen van een weg van de Rijksstraatweg naar de Forthaars weg (de oude z.g. autoweg) is een bedrag nodig van 1' 178-000,-. Aange zien de slijtlaag nog niet direct zal worden aangebracht, kan voorlopig worden volstaan met f 153.250.-. De totale investering bedraagt f 1.221.380. De raadsvoorzitter wees er op, dat men met de grondprijs nog alle kan ten op kan. Op een vraag van de heer Landeweerd (a.r.) of nu alle grond ontsloten wordt, deelde mr. Enklaar mede, dat er maar voorlo pig een weg wordt aangelegd, waar door men echter wel tot verkoop van verschillende kavels zal kunnen over gaan, „Wij zijn, wat deze verkoop be treft, bezig geweest met een finan cieringsmaatschappij, maar dat wordt teveel confectiewerk", aldus de bur gemeester. „Is er flink geld toege zegd", wilde de heer Bosschers (c.h.) weten in verband met de omschrij ving in het voorstel. „U behoeft u geen zorgen te maken, de school in Dijkerhoek valt onder andere finan cieringsnormen. Voor de grote va kantie zijn wij misschien al aan het bouwen". De raad voteerde voor de bouw van een permanente 3-klassige open bare kleuterschool volgens het systeem als de Kolkschool aan de liolterenkstraat f 295.200,-. Voor de derde klas zal voorlopig een directie keet worden ingericht. Voorts f 24-000 voor de verbouwing van het gemeen tehuis (financiën, alg. zaken en c.v.) en meer dan een ton voor spanning verbetering en de bouw van trans- formalorstations in het Dorp en in de buurtschappen. Men kan in de buurtschappen nog geen wasmachine laten lopen klaagde de heer Wiggers. Op een vraag van de heer Lande weerd naar de verbeteringsplannen van de Borkeldsvveg, deelde de bur gemeester mede, dat er een onder handse aanbieding binnen is. Met de heleluchtverwarming in het gymnastieklokaal in de Tuinstraat zijn moeilijkheden, deelde de burge meester mee. De betrokken installa teurs zijn 14 dagen aan het knutse len geweest en binnen twee dagen zat alles weer onder het roet. De burgemeester vroeg een krediet van f 9500,- voor een nieuwe ketel. De gemeente is niet bereid de gemaakte kosten te betalen. Voor de sportvereniging „Bato" zijn er grote moeilijkheden, deelde de heer Ten Berge mede, de ouders willen geen contributie meer beta len. Voor het sporttoernooi, dat de "Wij zijn in onderhandeling met 2 woningbouwverenigingen in Deven ter" deelde de burgemeester mede toen de heer Kaan maandagavond bij de rondvraag in de raad informeer de hoe het stond met de oprichting van een bouwvereniging. "Als dit contact doorgaat knnnen wij misschien ons woningcontingent in de premie-huursector opvoeren. De huur zal dan zeker f 40,-. per week bedragen." De burgemeester meende, dat men in dit verband beter kan aanleunen tegen een ander. De mogelijkheid be staat, dat dan ook het tegenwoordig woningbezit naar de betrokken bouw vereniging zal overgaan. Men zal vermoedelijk met een corporatie in zee gaan. Welke dat was wilde de burgemeester hangende de onderhan delingen liever niet zeggen. Ook met het departement is deze zaak opge nomen. Bij de aanvang van de vergadering stelde de heer Wiggers de vraag of B. en W. het nut van de B.B. willen bewijzen. Dit naar aanleiding van de heer Kaan (PvdA) en zijn fractiege noten, dat de B.B. een weinig effec tieve organisatie is en men het hier voor uitgetrokken geld beter voor an dere doeleinden kan gebruiken. Wij gaan naar Raalte naar het ge meentelijk B.B.-gebouw deelde de burgemeester mede. Als datum is ge pland dinsdag 15 april a.s. Spreker had zich reeds met de commandant, aldaar, in verbinding gesteld. Hij stel de voor deze avond over deze materie geen discussie te houden, waarmede de raad akkoord ging. De volgende raadsvergadering zal worden gehouden op dinsdag 22 april deelde Mr. Enklaar mede. Openbare Scholengemeensahap dit jaar organiseert en waaraan scho lengemeenschappen uit Naarden, Die ver en Leek deelnemen, werd f 700,- gevoteerd. Voor verkeersborden aan de Mo- lenbelterweg-Sparrenweg en de Kol- weg werd resp. f 896,- en f 618,- uit getrokken, alsmede een aanvullend krediet van f 1500,- voor het gebouw achter het gemeentehuis voor de af deling financiën. Wethouder Rietberg zal de Holter berg doorcrossen, deelde de burge meester nog mede. om de verkeers situatie bij „De Wielen" en andere plaatsen in ogenschouw te nemen. Bij de rondvraag deelde de raads voorzitter, op een vraag van de heer Wansink mede, dat de subsidie-aan vragen, o.a. van de PJGO in de vol gende vergadering aan de orde zul len komen. De heer Wansink had ook een ernstige klacht, dat de gemeen teauto over het door de boeren inge- z'aoide bouwland van de^.toekomstige sportvelden op Meermanskamp is gereden. De betrokken landbouwers zijn daardoor gegriefd. De voorzitter kon het zich voorstellen. De heer Meerman was bevreesd voor vervuiling in de gemeente, wan neer met de nieuwe vuilnisauto maar één maal per maand het grove huis vuil wordt opgehaald. Wethoyder Rietberg en de heer Bosschers klaag den over veel vuil in de buurtschap pen, dat o.a. in de sloten wordt ge deponeerd. De voorzitter merkte op, dat men plastic flessen en andere materialen niet meer kan vernietigen. „Daar zullen we wel wat aan moeten doen", was zijn repliek. De heer Wiggers informeerde naar de stand van zaken t.a.v. hen die een woningwetwoning willen kopen en al een paar jaar geleden een ver zoek hebben ingediend, maar nog nooit bericht hebben ontvangen. De burgemeester verklaarde, dat deze zaken op het gemeentehuis zijn af gedaan en dat de mensen bericht moeten ontvangen van het ministerie. Wegens te verwachten nieuwe richt lijnen zijn de aanvragen enige tijd opgelegd geweest. De bomen in de H. J. Wansmkstraat zullen opge ruimd worden, deelde hij de heer Wiggers nog mede. college na tc gaan of er geen belas ting is, die algemener is. Wethouder Rietberg was van oor deel. dat dit een belasting is, die de minste pijn doet. Men behoeft geen hond te houden. Hij vroeg d-e heer Van Schooten een andere belasting aan te wijzen. De heer Van Schooten: „Ik zit niet in B. en W.. dat is mijn zaak niet". De voorzitter was het d»aar hele maal niet mee eens. „Als u wat an ders aangeeft is dat een positief ant woord. Wij zitten budgetair nog jaren in de, knoei". De heer Wiggers (AR) was het met de opmerking van de heer Westerik niet eens' ..Als er een andere beias- lasting zou komen, moet ik mis schien meer betalen, omdat een an der de hond vrij krijgt", verklaarde Hij. Het voorstel van het college om <!»e hondenbelasting niet af te schallen werd aangenomen met de stem van de heer Van Schooten tegen. Een brief van de raad van Krom menie was voor de hr. Kaan (PvdA) aanleiding te verzoeken adhesie te betuigen aan het besluit van die raad bij de regering aan te dringen de wet op de financiële verhouding lus sen rijk en gemeenten te wijzigen, teneinde de gemeente in staat te stellen haar taken naar behoren te vervullen. „Wij ondergraven daarmee de po sitie van onze vereniging, die onze spreekbuis is. De Vereniging van Ned. Gemeenten trekt om de haver klap bij de minister aan de bel. Wij moeten haar niet in de kou laten staan", aldus mr. Enklaar. De heer Kaan meende, dat het toch wel om een belangrijke zaak gaat, maar kon zich bij de gedachtengang van de voorzitter wel neerleggen. De burgemeester verklaarde op 'n vraag van de heer Jansen (PvdA), dat er in elk geval een brief naar de Ver. van Ned. Gemeenten zal gaan over deze kwestie. De verdaging van de goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van gronden op Meermanskamp van de heren H. en II. J. Wansink was voor de heren Westerik (CH) en Wansink (Alg. Bel.) aanleiding te informeren hoe het nu eigenlijk staat met de fi nanciering van het sportcomplex. De raadsvoorzitter wees er op. dat er een Stichting Sportbelangen komt, die de taak van de gemeente zal overnemen met financiële garanties van de gemeente. De heer Westerik zou liever het accent leggen op het gemeentelijk ka rakter der sportvelden. „Wij komen geen stap verder", aldus spreker. De burgemeester was het daar niet mee eens. „Er ligt een plan klaar, er is gesproken over afgraving van het terrein waardoor belangrijke finan ciële voordelen ontstaan." De heer Wansink meende, dat die afgraving de grootste stommiteit zou zijn, die men kan uithalen. Er vormt zich daar een bak, had de heer Wan sink vernomen, waardoor het v^ater straks niet weg kan. De voorzitter en wethouder Riet berg wezen er op. dat er een hoogte- kaart is en dat er best grond .ontgra ven kan worden zonder schade aan het terrein. Het zal zeker niet nodig zijn om te draineren, want d»an zou de ontgraving geen voordeel opleve ren. Er zit voldoende voortgang in deze zaak maar men kan geen ijzer met handen breken. ,,U trapt echt een open deur in. De gehele raad verlangt naar het tot stand komen van het sportcomplex. Het is een heet hangijzer. Wij heb ben daarbij de „sporen" niet nodig", aldus de burgemeester. De burgemeester deelde mee, «at de burgerij op dinsdag 1 april a.s. ken nis kan nemen van 't zgn. komplan. Men kan daarover dan in discussie treden met de stedebouwkundige der gemeente, ir. Hajema. De opnieuw te nemen besluiten tot aankoop van grond-en op de Borkcld van J. A. Aanstoot. G. J. Podl. H. J. Opkaat en F. -J. Pasop, ten behoeve van de recreatie, was voor de heer Meerman (PvdA) aanleiding om te vragen of met het renteverlies door belanghebbenden in verband met 't uitblijven der financieringsmiddelen rekening is gehouden. De voorziter deelde mede, dat een renteclausule voor deze aankoop is ingevoerd. JDEVENTER. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, Tel. 11500: Donderdag 20 maart 20.00 u. De onbekende soldaat en zijn vrouw m.m.v. het Nieuw Rotterdams To neel. maandag 24 maart, 's avonds Hammondorgelshow. Dinsdag 25 maart 20.00 u. Modeshow. FILMS E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. .13615: donderdag 20 t.m. woensdag 26 maart, Zeventien, met. Ghita Norby en Ole Soltoft 18 jr. Zondag 23 maart, Daniël Boone, Schieten en doen, met Fess Parker (14 jr). Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30 en 21.00 uur. zo. 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 CINEMA PALACE. Lange Bisschop straat, tel. 11100. donderdag 20 1. m. woensdag 26 maart. Matt Helm en de vernielers 14 jr. Vrij dag 21 en zaterdag 22 maart, nacht voorstelling. 7 guns for the mac Gregors 14 jr. Aanvangstijden: Da gelijks 20.00 u„ za. 18.45 en 21.15 u zo. 15.00, 18.45 en 21.15 u. nacht- voorstelling 23.30 u. LUXOR THEATER, Brink, tel. 18662. Donderdag 20 t.m. dinsdag 25 mrt. De grote stilte, van Ingmar Berg man 18 jr. Zaterdag 22 maart, nachtvoorstelling. Tuin der nacht merries 18 jr. Zondag 23 maart, middagvoorstelling. Met bloed ge schreven 14 jr. Woensdag 26 mrt. cyclusvoorstelling. Les Enfants Du paradis van Marcel Carné 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30. 21.00 en 23.30 u„ zo. 14.00. 16.00. 18.30 en 21.00 u. EXPOSITIE. MUNTENTOREN. Muntplaats 1 Ach ter de Muren, tel. p.a. V.V.V. De venter! 05700-16200. t.m. 23 mrt. Wandkleden van mevrouw El ma Beks uit Arnhem. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14-17 u. za. en zo. 14-17 u. wo. d.e.b. 19-21 u. OPENBARE LEESZAAL. Brink, tel. 13506.. t.m. 23 maart, Schilderijen en tekeningen van de heer Erke- lens uit Apeldoorn. Openingstij den: dagelijks 10-7 en 19-21 u. za. avond, zondag en matmdag ge sloten. GALERIE TROG- ART, Hofstraat 2, t.m. 4 april Beesten van Leontine H. en Ary L. Openingstijden: da gelijks 14-18 u. vr. tevens van 19-21 uur. GEBOUW HELP U ZELVEN, Die- penveenseweg 76, tel. 14571. Maan dag 24 maart, 20.00 uur. Finale K.R.O. Talentenjacht. BOREELKAZERNE. Houtmarkt, za terdag 22 maart, gehele dag. Huis- vrouwenmarkt. ALMELO. VAROSSIEAU Donderdag tot en met woensdag: „De Nichten" 18 jr. za- terdagnachtfilmLiefdesdossicr van een telefoniste 18 jr. Zondag matinee; Commando's vallen aan 14 jaar. Aanvangstijden: do. vrij. ma. di. wo. 2.30 en 8.00 uur. Zaterdag: 6.45, 9.00 en 11.15 uur. Zondag: 2.30, 6.45 en 9.00 uur. CINEMA PALACE: Donderdag t.m. woensdag; The Skalphunters 14 jr. zaterdagnachtfilm: de bekentenis van een prostituee 18 jr. Aanvangstijden: Donderdag t.m. woensdag 2.30. 6.45. 9.00 uur. zater dag: 2.30, 6.45. 9.00. 11.15 uur. zon dag: 2.15. 4.30, 6.45, 9.00 uur. Het loopt al flink naar Pasen 6 en 7 april en nog nergens in het dorp worden aanstalten gemaakt om de traditionele paasvuren op te bou wen. Of men in de buurtschappen al bezig is. is nog niet bekend. De weers omstandigheden zijn voor de jongelui waarschijnlijk niet aantrekkelijk ge weest om met het paashout te gaan slepen. Wil er van de traditionele wedstrijd nog iets terecht komen, dan moet er echter wel spoedig worden begonnen. Misschien willen de oude ren in hun vrije uren vast een voor beeld geven. Bij Pasen behoren nu eenmaal Paasvuren. Zij zijn even on misbaar als de eieren, die dan in gro» hoeveelheden geconsumeerd wor den.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3