TIMER EN GELDERSE DANSGROEPEN ONTMOETTEN EEKAAR LedenAlgemeen Belang' hadden vele vragen O.A.D.-personeel gaat staken als niet worden ingewilligd eisen Blauw Wit klopte Sportd. Daarle Roostertje, roostertje in de wand Pi Geslaagde E.H.B.O.-wedstrijd Rustige nachtvergadering in Goor Waar gaan wij been AARDGAS, EN LUCHTVERWARMING..., Culturele agenda >i Training jeugd „Hollen" v.v. HOLTEN OEFENT TEGEN PEC Aanbesteding uitbreiding school Verloting bejaardensoos Leuke avond in Hotel Holterman Uitslagen en prognose jeugd v.v. „Holten" Clir. plattelands vrouwen „spekten" verenigingskas I links-rechts-■ links gekeken ■oversteken! I Selectiewedstrijden 14-15 jarigen in Twente Voetbalprogramma André Dekker speelt in Parijs Holten I werd winnaar 1 Vrijdag T maart 1969 Het personeel van de OAD heeft dinsdagnacht in ,Ons Huis' te Goor vergaderd over het niet volledig aanvaarden van de CAO door de directie, zoals die o.a. in overleg met de KNVTO het toporgaan van de werkge vers in het vervoersbedrijf is tot stand gekomen. Het ..Dagblad van het Oosten" schreef daarover het volgende: De drie vakbonden voor het mrv oer sper soneel, NBV. KBV en CBV, zullen vrijdagmiddag in hotel de Amershof te Amers foort een gesprek hebben met vertegenwoordigers van de di recties van de twaalf vervoers ondernemingen, die tot nu toe nog niet akkoord zijn gegaan met de Collectieve Arbeids Overeenkomst. Indien de werkgevers blyven wei geren, de CAO te ondertekenen, dan 7,al men na afloop van een ultimatum periode het wapen van de staking gaan hanteren. Dat was de conclusie na een rusti ge vergadering, gisteravond in Ons Huis te Goor tussen het vrijwel vol tallige OAD-personeel (er waren tenminste 65 van de 85 personeels leden aanwezig) en vertegenwoordi gers van de drie vakorganisaties. KBV-hoofdbestuurslid J. van der Doef uit Utrecht vatte het na enkele uren vergaderen aldus samen: ,,U hebt uitgesproken, dat het onaan vaardbaar voor u is, dat de bonden zich zullen neerleggen bij een weige- 1 ring van de directies. U zegt ,,ja" te gen het tot nu toe gevoerde beleid van de drie hoofdbesturen. Dat bete kent, dat we met uw instemming de OAD kunnen benaderen en aan een weigering een ultimatum kunnen verbinden. Bij u bestaat dus de be- reidheid om een eventueel stakings parool van ons op te volgen." Hij vond dit ,,een vrij unieke situatie, omdat we niet dagelijks met het sta kingsbijltje lopen te zwaaien. Maar indien nodig, zullen we het hanteren. Na de besprekingen van vrijdag zullen de resultaten eerst worden be sproken. Daarna zal men eventueel het ultimatum stellen. Aan de voor avond van de dag waarop het af loopt, zal men nogmaals met het OAD-personeel vergaderen. zoals men dat ook met het personeel van de elf andere vervoersbedrijven in Friesland en Zuid-Nederland zal doen Ook daar heeft men zich al gedeelte lijk uitgesproken vóór het eventuele gebruik van het wapen, dat staking heet. Achterstand NB V-bestuurder S. Barendregt had tevoren een inleiding gehouden, waarin hij benadrukte, dat naar de mening van de bonden de streekver- voersbedrijven de zelfde salarissen „flienen te betalen als de gemeentelijke vervoersbédi-ijven. Oorzaak hiervan: het personeel verricht dezelfde werk zaamheden en de waardering van de overheid is door de toezegging van 'n totaal subsidiebedrag van f 3 miljoen voor onrendabele bedrijven nu ook gelijk getrokken. Men heeft er bij het afsluiten van de CAO naar gestreefd, de achter standen in circa drie jaar weg te werken. Dat houdt behalve de pro centuele loonsverhoging ook in een verhoging van f 22,op de loonsom en een verhoging van de toeslagen met f 11,totaal dus een extra-ver hoging van f 33,per maand. Het was hiertegen, dat aanvankelijk zes tien en later twaalf streekvervoers- bedrijven bezwaren maakten. Uit de eerste reactie van de OAD- mensen bleek al wel, dat men er weinig voor voelde de achterstand te behouden, maar ..wat gebeurt er als de directie de CAO toch niet wil vol gen?" Van der Doef: ,,De rentabiliteit van de onderneming kan niet meer het criterium zjjn. Het gaat ook om de maatschappelijke functie van het be drijf. Kan men de zaak niet meer run nen, dan dient de overheid bij te springen. En komt die handtekening er niet, ja, daar bent u nou voor geko men vanavond. U moet beslissen wat er dan gaat gebeuren." Dat leverde een onderdrukt ge mompel van instemming op en de opmerking: ,,Ik geloof dat we nu maar een resolutie moeten aanne men, dat we gaan staken als dat no dig is." Handen omhoog Van der Doef zette nog even 'uitéén wat dit betekende en vervolgens gin- DEVENTER SCOUWBURG. Grole kerkhof, tele foon 11500. Vrijdag 7 en zaterdag 8 maart: Er zit een haar in mijn soep. blijspel van Terence Frisby. Dinsdag 11 maart, Folkloristische avond, door dansgroep Edelweiss e.a. Woensdag 12 maart: Don Juan, blijspel van Moiière, door to neelgroep Theater. FILMS E.D.B. Theater, Smedenstraat, tele foon 13615. Donderdag 6 t.m. woens dag 12 maart: Naakt onder het leer, met Alain - Delon en Marianne Faithfull; 18 j. Zondag 9 maart. Middagvoorstelling: Tarzan's ver borgen schat, met Johnny Weiss- muller, 14 j. Aanvangstijden: da gelijks 20.00 uur; zaterdag 18.30 uur en 21 00 uur; zondag 14.00 uur, 16.00, 16.00. 18.30 en 21.00 uur. CINEMA PALACE. Lange Bisschop straat, telefoon 11100: Donderdag 6 t.m. woensdag 12 maart, Romeo en Julea a.l.; vrijdag 7 en zater- dag 8 maart, nachtvoorstelling, Verkrachting 18 j. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur; zaterdag 18.45 I en 21.15 uur; zondag 15.00, 18.45 en 21.15 uur; nachtvoorstellimg 23.30 u. LUXOR THEATER, Brink, telefoon I 18662: Donderdag 6 t.m. dinsdag 11 maart, Les Biches, met o.a. Jacqueline Sassard en Jean Louis Zaterdag 8 maart nachtvoorstelling Rit door de hel. met Glenn Ford. Stella Stevens en anderen 18 'jr. I Trintigant '18 j. Zondag 9 maart, middagvoorstelling, de rebel van i Austin 14jWoensdag 12 maart, cy- j clusvoorstelling de onschuldige verleiders, met Tadeusz Lomnicki, Zbigniew Cybulski 18 j, Aanvangs tijden: dagelijks 20.00 uur: zater dag 18.30 en 21.00 uur; zondag 14.00 16.00, 18.30 en 21.00M UÜR: NACHTa VOORSTELLING 23.30 uur. EXPOSITIES i MUNTENTOREN, Muntplaats, Ach- ter de Muren, telefoon p/a VVV De venter, 05700 - 16200: t.m. 23 maart Wandkleden van Elrna Beks uit j Arnhem. Openingstijden: dagelijks j 10-12 en 14 - 17 uur; zaterdag en zondag 14 - 17 uur; woensdag d.e.b 19-21 uur. OPENBARE LEESZAAL. Brink, te- I leloon 13506: t.m. 23 maart Schil derijen en Tekeningen van de heer I Erkelens uit Apeldoorn. Openings- I tijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur; zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GALERIE GROTE POOT. Grote Poot 13, telefoon 15495. t.m. 8 maart verlengd. Schaatstentoon- stellmg in het kader van de W.K. i 1969 ..Van Breughel tot nu". Ope ningstijden: dagelijks 9-12 en 14 - 22 uur. WIJKGEBOUW. Ceintuurbaan 111. telefoon 17584, 11 maart, aanvang 19.30 uur, Universele Ruilbeurs. DEVENTER KUNSTIJSBAAN, Rem- brandtkade 195, telefoon 18877 of 18666. Openingstijden: dagelijks van 14 - 16.30 uur; maandag, Woensdag, donderdag en zaterdag avond van 20 - 22.30 uur; zondag 10-12, 14 - 16.30 en 20 - 22.30 uur. DAVENTRIA complex, Laan van Borgele, zondag 9 maart, start 15.00 uur, Prestatieloop. ALMELO VAROSSIEAU Donderdag t.m. woensdag; Les Biches 18 j. Zaler- dagnachtfiimHet masker van de rode dood 18 j. Zondagmatinee; Laurel en Hardy in Wonderland а.l. Aanvangstijden: donderdag vrijdag, maandag, dinsdag, woens dag; 2.30 en 8.00 uur: zaterdag; б.45, 9.00, 11.15 uur; zondag; 2.30, 6.45. 9.00 uur. CINEMA PALACE: Donderdag t.m. woensdag: Heintje de Belhamel van de klas a.l. Zondagmatinee: Heintje de Belhamel van de klas а.l. Zaterdagnachtfilm: Het nu- distenparadijs 18 j. Aanvangstij den: Donderdag t.m. woensdag: 2.30. 6.45, 9,00 uur: zaterdag; 2.30 б.45, 9.00. 11.15 uur; zondag; 2.15, 4.30, 6.45, 9.00 uur. gen zo'n dikke zestig handen om hoog. Vervolgens sprak men zich ook uit voor een onbeperkte staking. Al ternatief was een 24-uursstaking, een idee dat slechts door enkelen werd gesteund. Geldt dat voor het hele bedrijf?", vroeg één der aanwezigen. ..De hele bliksemse boel moet dan plat," bevestigde Barendregt. Nadrukkelijk wezen de vakbonds bestuurders er op, dat een eventueel stakingsparool ook zal gelden voor de reserve-chauffeurs en de OAD- bussen die voor Meinderinks Tours uit Hardenberg rijden. De vergade ring sprak zich uit vogr een woens dag als, aanvangsdag, maar dat kan nog veranderen. ,.De mogelijkheid bestaat," aldus Barendregt, „dat het De zaal van Ons Huis zat stampvol met ongeveer 65 OAD werknemers, die gespannen maar in alle redelijkheid de situatie onder ogen zagen. een gecoördineerde actie met de elf andere bedrijven zal worden." Maar dat bleek geen bezwaar. Zichtbaar opgelucht dat de kogel door de kerk was, maar toch gespan nen over de goede afloop verdwenen daarna de mannen, het nachtelijk Goor in. Achter bleven slechts ontel bare lege koffiekopjes en een rook blauwe vergaderzaal. Want zo rea geert een Nederlander zijn spannin gen af Blauw Wit '66 heeft zonder moeite :een duidelijke 3-0 zege behaald op 't eerste van Sportclub Daarle dat tech nisch nog wel tot heel aardig spel kwam maar op het beslissende mo ment volledig faalde. Blauw Wit nam meteen het offensief en de Daarle-doelman kreeg het moeilijk met schoten van Herman ter Beek én 1-Ienk Aanstoot die in de 20- ste minuut na goed aangeven van .Gert .Landeweerd van plm. 15 meter met een keiharde lage schuiver de score opende (1-0). Rietberg kreeg direct hierna een. pracht kans om uit te lopen tot 2-0 doch zijn kopbal ging rakelings naast. Vijf minuten voor rust werd het toch 2-0 toen G. Landeweerd door slecht uittrappen van de rechtsachter van Daarle plotseling een goede kans kreeg om te doelpunten. De tweede helft bood weinig aan trekkelijks. Blauw Wit vond de 2-0 voorsprong blijkbaar voldoende en gaf de bezoekers kans om tot beter resul taat te komen een kans die ze niet wisten te benutten. Tien minuen voor tijd maakte Gert Landeweerd er 3-0 van en hierbij bleef het. Blauw Wit 2 verloor in Borne onver diend van BCSV 3 met 2-3. Door een Met in gang van dinsdag 11 maart 1969 zal de training van de jeugdspe lers weer op het veld in het Sportdal plaats vinden. De regeling is als volgt: Dinsdag 5-6 uur pupillen; 6-7 uur junioren Cl en C2. Woensdag: 7-8 uur C selectie; 8 - 9.30 uur A en B junioren. De indeling van deze groep is het zelfde zoals deze bij de zaaltraining door de trainer is vastgesteld. zijn geen penalty (veel te zwaar gezien de overtreding) in de laatste minuut ging de halve winst verloren. Voor Blauw Wit scoorden Schalk en Joh. Stam. De pupillen verloren in Goor met 3-1 van Twenthe C 1. De junioren C 1 kwamen tegen Twente C 1 (Goor) niet verder dan 'n gelijkspel (1-J-)- terwijl de pupillen D l thuis- met 3-1 werdw, verslagen door Enter D 1. Programma: Voor Blauw Wit 1 en 2 wedstrijden vastgesteld. half vier een oefenwedstrijd worden gespeeld op het terrein bij "De Pop- pe". Blauw Wit C 1 speelt om 2.30 uur in Rijssen tegen RKSV C 1 ter-wijl om 2.30 uur de pupillen thuis spelen te gen Sportclub Rijssen D 1. Aangezien voor de 4e klasse H van de KNVB slechts de inhaalwedstrijd Zwolle Helios vastgesteld is. heb ben de Holtenaren een vrije zondag. In verband hiermede zullen zij dins dagavond de onlangs door de sneeuw val uitgestelde oefenwedstrijd spelen tegen de tweede divisielcub PEC- Zwolle op de gemeentelijke sportter reinen „De Koerbelt" te Rijssen. Het wordt een lichtwedstrijd, die om 17.45 uur begint. De Koerbelt beschikt over een uitstekende lichtinstallatie. De opstelling is als volgt: d. Beu kink, of D. Pasop; a. Soer. Paalman, Kaiser, Brands, m. Meinsma en Markvoort; v. Menkhoes, Den Heijer. Veneklaas en Nijenhuis. Reserve: K. Broersma. In Dorpshotel „Holterman" had woensdagmorgen onder architectuur van de Hengelose architect de heer A. Schmal de aanbesteding plaats van de uitbreiding (2 lokalen) van het schoolgebouw van de Vereniging tot Slichting en Instandhouding van een ..School met de bijbel". Bij deze aan besteding (op uitnodiging) kwamen de volgende cijfers uit de bus: Perceel I: Timmer-, metsel- en loodgieterswerk: Gebr. Meerman, Holten f 154.951,Fa. Koopman en Zn. Holten f 153.831.—: Fa. H. Podt en Zn, Nijverdal f 150.584.Fa. A. J. ter Steege, Rijssen f 148.084.— N.V. Aann. Mij Ten Brinke, Enter f 136.080. Begroting: f 139.786, Perceel II: Schilderwerk: Fa. A Schipper, Holten f 8422,40: Fa. H. J. Stukker. Holten f 8263.36; Fa. G. Wol- ters, Rijssen f 8171,50. Begroting: f 9322.—. Perceel III: Elektriciteitswerken Fa. E. J. Lantink, Delden f 5615, Fa. Joh. Aanstoot, Holten f 3708, Fa. Broekmaat en Oolbekkink. Holten f 3650,—. Begroting: f 3298,—. Teneinde ook financieel gezond te blijven gaat de Holtense Bejaarden Sociëteit een bescheiden verloting houden. Het was de bedoeling om de spullen die door de leden en vrienden van de soos waren geschonken, tij dens de maandelijkse bijeenkomst op dinsdag 4 maart te verloten doch ge zien het grote aantal prijzen (w.o. een door een van de bejaarden gehaakte prachtige sprei) heeft men hiervan af gezien. De leden van de soos en het bestuur gaan nu bij familie, buren, vrienden en bekenden een paar loten (2 voor een gulden) verkopen om de sooskas te verstevigen. Op de april- bijeenkomst zal dan de trekking plaóts hebben met als hoofdprijs de prachtige sprei. In de eerste plaats zal men met de opbrengst het kastekort wegwerken en hopelijk kan men nog een bedrag re serveren voor het jaarlijks uitstapje. Aangezien voor de Innsbrücker dans- en zanggroep, die deze week onder auspiciën van de OAD een toer- nee maakt door ons land en met na me door Overijssel, in verband met de wedstrijd Ajax - Benfica Reen avondvoorstelling was gepland, zorg de de directie van de OAD voor een leuke ontmoeting met de folkloris tische dansgroep ..De Larense Scho- ters" in Hotel Holterman. De Larense dansers, die in hun ouderwets Gelders costuum met He witte klompjes, de bewondering op wekten van de Tiroler groep, gaven een aantal van hun moeiste dansen te zien. De „Berliner Polka". de „Lucia wals", ..Riepe Garsté" en „Smiet oe wief weg" waren een open baring voor de Inssbrückers". De „Haoksebargen" en Riepe garste" werden samen gedanst en natuurlijk ontbraken aan deze intieme voor stelling niet de „Hendrikusman" en de ..Holtense Polka". De leiding be rustte bij de heer Plekkenpol, Küpers Jenske zorgde met accordeon voor de begeleiding. De Tirolse groep liet ook enkele van haar dansen zien o.a. de ..Dreier- tans" en de „Innsbrücker tanz", die op hun beurt door de Larense Schot- sers werden bewonderd. Citerspeler Gresser en guitarist Prenn van de buitenlandse gastgroep speelden enkele nummers en ten slot te werd nog een finale gegeven van de diverse muziekinstrumenten, die de Oostenrijkers bespelen. Zij trokken in Assen en Almelo reeds volle zalen, terwijl voor de voorstel- De kiesvereniging Gemeentebelang hield donderdagavond 27 februari haar jaarlijkse ledenvergadering in Hotel Holterman. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer D. J. Wansink. berustte de leiding bij de tweede voorzitter, de heer W. ten Berge. De heer Ten Berge herdacht in zijn ope ningswoord de aan de vereniging ontvallen leden van de contactcom missie, wijlen de heren G. H. Krom- dijk en B. .1. Paalman. Ook wijlen de heer J. Wegstapel, oud-wethouder, noemde hij een groot strijder tijdens zijn leven voor de belangen van de gemeente Holten. De notulen van de vorige vergade ring, voorgelezen door de secretaris- penningmeester, d-c heer H. Klein Velderman, werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris over het afgelopen jaar bleek, dat het ledental gelijk was gebleven, doch de vergadering was algemeen van mening, dal een leden werving opnieuw bezien moest wor den. De penningmeester gaf daarna een overzicht van de stand der financiën. De kascontrolecommissie, de heren E. D. Vincent en G. Weijl, deelde mee alles in orde te hebben bevon den, zodat de penningmeester de charge kon worden verleend. In de vacature G. H. Kromdijk, district Borkeld/Look voor de con tactcommissie werd gekozen de heer G. J. Kromdijk en in de vacature B. J. Paalman district Dijkerhoek Espelo de heer H. Tempelman. De contactcommissie district Dorp werd uitgebreid met twee leden, zijnde de heren G. Weijl en J. ten Velde. Tijdens de rondvraag werden er veel vragen gesteld en wensen ge uit, o.a. Ie. Wat voor taak heeft de contact commissie? De voorzitter zegt, dat de contact commissie vragen om inlichtingen en klachten op moet vangen en deze t.z.t. weer zal geven aan het bestuur. 2e. De verkeersgeleiders bij het viaduct en bij hotel Vosman voldoen niet aan de eisen, die het verkeer op heden vraagt. Deze punten wer den met name gevaarlijk genoemd. 3e. De invalswegen vanaf Dijker- hoek tot dorp Holten verkeren, dooi de verhoging van de Rijksweg m een zeer gevaarlijke situatie, daar de aansluitingen niet voldoende zijn op- Wanneer het 's winters in een vertrek zonder cv- radiatoren en zon der haard of ka chel toch behaag lijk warm is, zal er ongetwijfeld in de vloer of in de wand een rooster tje zichtbaar zijn dat warme lucht doorlaat, die bet vertrek verwarmt. De bewoners bezitten dan een cen trale verwarming met als medium: lucht. Dit verwarmingssysteem heeft sinds de komst van het aardgas terrein ge wonnen, temeer daar het nu ook kan worden aangelegd in bestaande wo ningen. Het gehele voor deze verwar ming benodigde kanalensysteem kan nu zoals bij de Brink-ketel - in pas klare, betrekkelijk kleine onderdelen worden voorgefabrieeerd, zodat b.v. onder de vloer kan worden gemon teerd via een kruipluik. In de luchtverhitter de unit die getrokken. Dit -moet met spoed be zien worden. 4e. Wanneer komen de voetgan gersviaducten tot stand? 5e. Indien de gemeente niet bij machte is, om bij de z.g. invalswe gen elektrische verlichting te plaat sen, is het dan niet mogelijk om deze te voorzien van reflecterende aandui dingen? 6e. Riolerings- en bestratingsplan Dijkerhoek? 7e. Bestaat er een mogelijkheid om een regeling te treffen om huisafval etc. in de buitengebieden op te van gen? 8e. Is het noodzakelijk, dat er grondafgravingen op het toekomstige sportpark „Meermanskamp" moeten plaatsvinden? 9e. Wat voor doelstelling heeft de gemeente Holten over 't leefklimaat in de gemeente? 10e. In welk stadium verkeer', de bouw van de stichting Bejaarden centrum? He. Hoe ligt de streepgrens van de beide o.l. scholen? 12e. De route van de nieuwe in dienst genomen vuilnisauto noemt men een grote vooruitgang in de ge meente, doch voor diegene, die niet voor afhalen aan de woning in aan merking komen vindt, men dit enigs zins teleurstellend. Wethouder Klein Velderman noemt hun de bezwaren, die hiermede gemoeid zijn, en de vraagstellers kunnen zich hiermede ook verenigen. Voorzover de vragen niet door de voorzitter of wethouder Klein Velder man beantwoord zijn, zal het bestuur deze doorgeven aan het college van B. en W. der gemeente Holten. Vorige week zaterdag is de compe titie van de jeugdelftallen na een on derbreking van enkele maanden weer hervat. Het A-elftal speelde thuis te gen Hector A en won deze wedstrijd verdiend met 4-0. waardoor het on geslagen record bleef gehandhaafd. De B-junioren verrichtten een uitste kende prestatie, het won met 10 man spelend het 2-1 van Haarlese Boys B. Het C3 elftal leed thuis een zeer gro te nederlaag {6-01 tegen Haarlese Boys C2, De pupillen-elftallen speel den beiden gelijk, n 1. Dl tegen SDOL Dl (2-2), na een achterstand met de rust van 2-0 en D2 tegen Hector Dl, met 1-1. PROGNOSE Zaterag speelt Holten A tegen En ter Vooruit A en moet in staat wor den geacht deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. BI gaat een moeilijke wedstrijd tegemoet tegen koploper Nijverdal B en zal vermoe delijk het onderspit moeten délven. Cl speelt thuis tegèn Tubantia Cl met een kans op beide punten het geen van het C2 elftal, hetwelk tegen Enter Cl speelt, niet zo waarschijn lijk is. C3 kan zich herstellen van de grote nederlaag van j.I. zaterdag door nu te winnen van Excelsior C4. Pupillen Dl spelen weer. een uitwed strijd tegen Eversberg Dl en kunnen met een overwinning huiswaarts ke ren. D2 tenslotte speelt thuis tegen GFC D2 en heeft hier goede kansen voor een zege. ling in Krasnapolskv op donderdag reeds meer dan 500 kaarten in voor verkoop waren verkocht. Vrijdag om 14.00 uur is er een ma tinee in hotel „De Zon" te Goor, terwijl de groep 's avonds om 20.00 uur in het St. Jozefgebouw in Deven ter optreedt. De laatste voorstelling zal worden gegeven op zaterdag avond 8 maart in het Verenigingsge bouw te Hengelo om 20.00 uur. i de De leden van de afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond (CPB) hebben de krappe financiële positie op leuke en afdoende wijze opgelost door het organiseren van een z.g. „zelf- verzorgingsavond". Alle dames hadden voor de verkoop (bij opbod) iets ingeleverd waaronder een flink aantal eigengemaakte (ge haakt of gebreide kledingstukken) die vlot aan de vrouw werden gebracht. Verder gingen in de verkoop huis houdelijke artikelen die men in de winkel veel goedkoper kan krijgen doch die nu werden gekocht voor ex tra geld. De dames boden fiks tegen elkaar op en de penningmeesteresse (en met haar alle leden) riepen „hoy" toen de centjes waren geteld. De jeugdleden van de V\fc ..Holten" Jan Eshuis en Bert Knapen zijn uit genodigd om maandagavond op het terrein van Enschedese Boys (Erve Diekman) een wedstrijd te spelen in het bestaande Twentse jeugdelftal te gen een nieuw te vormen selectie- groep van 14-15-jarigen. Zoals wij reeds eerder hebben bericht gaan beide jongens in de Paasvakantie van 4 - 12 april een trip maken naar En geland waar zij drie wedstrijden zul len spelen tegen Engelse jeugdploe- gen. Zaterdag: Holten al Enter Vooruit al 4.30 u Nijverdal bl Holten bl 3.45 u Holten cl Tubantia cl 3.15 u Enter cl Hollen c2 3.20 u Holten c3 Excelsior c4 2.00 u Holten d2 GFC d2 1.10 u Eversberg dl Holten dl 10.00 u Zondag: Nijverdal 2 Holten 3 2.30 u RV 3 Holten 5 10.30 u Dinsdag: PEC 1 Holten 1 (Koerbelt - Rijs sen) 19.45 u André Dekker uit Holten, speler van een der jeugdelftallen van Go Ahead is donderdagmiddag naar het Sportcentrum van de KNVB in Zeist vertrokken om zich daar aan te slui ten bij de overige spelers van het Nederlands UEFA-elftal van 16-13 jarigen, dat zaterdag in het Pare dus Princes in Parijs de return-wed strijd zal spelen tegen het Franse elftal waarvan zij woensdag 26 fe bruari j.I. in Deventer met 2-0 ver loren. Vrijdag vliegen de volgende spe lers naar Parijs: J. Korevaar (ADO), M. v. d. Woude (AZ '67), K. Bonsink (DWS)H. van Leeuwen, J. Malie paard en M. v. d. Toren (Feijenoord) L. Barth (Fort. VI.), J. Streuer (Ger- manicus), A. Dekker, J. Oude Wes- selink en J. Wijland (Go Ahead), H. Hovenkamp (GVAV), J. te Kiefte (NAC) en M, L. v.d, Tillaar en Biesh (PSV) en J. Neeskens (RCH) De opstelling van het elftal zal vrijdag na aankomst in Parijs door oefenmeester De Vroedt worden bekend gemaakt.. Het is wel zo goed als zeker dat André Dekker daar bij zal zijn, in dezelfde opstelling als in Deventer. Er is nog een theoretisch kansje, dat het Nederlandse elftal toch aan 't eindtoernooi zal kunnen deelnemen dat van 17 tot 25 mei in Leipzig ge houden wordt, nu de kans bestaat, dat twee elftallen uit iedere poule zullen overgaan. bijv. in de keuken kan staan wordt de lucht op temperatuur gebracht en door een centrifugaal-ventilator in de kanalen gestuwd. Uit het huis wordt de lucht aangezogen door een retour- kanaal behalve uit de keuken, badka mer en w.c. In deze vertrekken word; wel warme lucht aangevoerd, maar deze gaat via de eigen ontluchting verloren. In plaats van deze lucht wordt bui tenlucht aangezogen, waardoor altijd voldoende zuurstof aanwezig is, wat een aangenaam klimaat veroorzaakt overal in huis. Door middel van een filter in de verwarmings-unit wordt de lucht ge filtreerd en gezuiverd. Rook verdwijnt ook. Doordat de lucht constant in be weging wordt gehouden kan een goe de temperatuur-verdeling tot stand komen. Dit heeft samen met het snelle opwarmen een hoog rendement tot gevolg, waardoor brandstof wordt be spaard. Door deze snelle reactie er komt immers geen water aan te pas zijn er geen merkbare schom melingen in temperatuur. Niet ieder oud huis is geschikt voor centrale verwarming, maar er zijn toch meer mogelijkheden dan vaak wordt verondersteld. De installateur en/of de gemeentelijke gasbedrijven, of het VEG-Gasinstituut ie Rijswijk Z.H. zullen u gaarne nader inlichten- De kosten liggen ongeveer op hetzelfde niveau als bij de centra le gasverwarming met water. Voor delen zijn: de afwezigheid van radia toren en overal in huis 'n aangenaam klimaat door een goede temparatuur- verdeling en het altijd aanwezig zijn van voldoende zuurstof. Vorige week dinsdagavond werd fn café „de Waag" een EHBO-wcdstrijd gehouden, waaraan werd deelgeno men door 2 ploegen uit Markelo en Holten. Enige weken geleden werd eenzelfde wedstrijd in Markelo ge houden. waarbij deze afdeling als gastvrouw fungeerde. Als jury waren aanwezig dokter J. F. Sijtsema uit Holten en dokter Ver beek uit Markelo. Er waren 4 ploegen van elk 3 per sonen, verder 2 slachtoffers, die in 20 minuten verzorgd en vervoerd moesten worden. Alle ploegen kwa men binnen de bestemde tijd klaar; er werd snel en met veel animo ge werkt. Het werd voor allen een zeer leerzame avond, ook voor de vele toeschouwers. Na afloop werd door de heer j; J. Sijtsema het ongeval besproken, o.a. hoe men eigenlijk de patiënten had moeten behandelen. Holten bleek ook deze keer weer de sterkste te zijn evenals in Mar kelo. De tweede prijs ging naar Markejo. Het volgende puntenaantal werd aan de ploegen toegewezen. Holten I 395 punten (winnaar), Markelo I 363 punten. Holten II 334 punten, Mar kelo II 343 punten. Aan de 3 win naars van de eerste ploeg werd een kleine attentie aangeboden. Na afloop werd door de voorzitter, de heer A. Jolink, dank gebracht aan jury, slachtoffers en de afdeling van Markelo voor hun komst naar Hol len. Aan de juryleden werd een klei ne attentie aangeboden voor het vele werk dat werd verricht. Het werd zeer op prijs gesteld. Hierna was deze leerzame avond weer ten einde, die zeer zeker nog eens herhaald zal worden.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3