Terugblik over het jaar dat ging VUURWERK Gebr. Zoetbrood lï nöbel 117 N.V. Won li ink's J. Lammers H. W. Dijkerman Mien en Geurt wenst allen 'n voorspoedig 1969 Ook voor aanleg van centrale verwarming Voor tafeltjes-avond KEURSLAGER U behoeft zelf geen oliebollen te bakken OUD EN NIEUW De nieuwe N.V. ALGEM. NED. BEGRAFENISVERZORGING EN VERZEKERINGMIJ. „ANBV" Zaterdag 28 december 1968 Nog enkele dagen en 1968 ligt achter ons. Toegevoegd aan de lan ge reeks van jaren die wij het verleden noemen. In deze laatste da gen van het jaar, in 't bijzonder op de Oudejaarsavond, denken wij nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door in onze goede gemeente de revue passeerden. Een jaar, rijk aan herinne ringen: blijde en droeve. Voor de één meer, voor de ander minder. In dit overzicht in deze terugblik over het jaar dat ging, willen wij enkele gebeurtenissen die meer of minder in het middelpunt van de belangstelling hebben gestaan en in één van de twee en vijftig num. mers van de twintigste jaargang van ons blad werden vermeld, nog eens naar voren brengen: S januari: Spontane huldiging bij het afscheid van dokter Nagel hout. Dokter Nagelhout kreeg van z'n patiënten een kleuren t.v. en mevr. Nagelhout kreeg een pick up met platen. Na het afscheid in de Herv. Kerk kwamen vele honderden tijdens een staande receptie in „Amicitia" met een handdruk afscheid nemen. De mu ziekvereniging „H.M.V." bracht aan het slot van de receptie een auba de. 15 januari: Nieuwjaarsvisite Dijker- hoekse Plattelandsvrouwen Stij ging van aantal inwoners met 150 Ijsbaan „De Noordpool" 2 da gen open. 20 januari: Landbouwers voorge licht over de grondaankopen voor de E/8. Elfjarige Albert Boode op de Rijssenseweg door een personen auto aangereden en op slag gedood. Jaarvergadering Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" Land Rij-Cuccessen voor Bergruiters. B. en T. Beldman op indoorconcourship- pique te Veendam. 27 januari: C.J.V. ,.De Bouwers" (Espelo) oogsten tijdens jaarfeest groot succes met de klucht „Tropen kolder". Slippartijen op gladde we gen. Plattelandsvrouwen kozen twee nieuwe bestuursleden tijdens jaarver gadering. Dr. Sijthoff sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen over Suri name. Discussieavond afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Jaarvergadering Veefonds „Ons Belang" en onderling Veefonds „Hol ten". 3 februari: Ruilverkavelings voor lichtingenavond in ,,'t Trefpunt" te Espelo. Ontspanningsavond VV „Hol ten" bijzonder geslaagd. Jaarverga dering afd. Holten van de Chr. Boe ren en Tuindersbond. 10 februari: Jaarvergadering afd. Holten van de Partij van de Arbeid. Ir. R. H. Hajema, planoloog der ge meente geeft raadsleden toelichting op het bestemmingsplan „De Haar". Brandweerkorps nam afscheid van brandwacht G. T. Jansen. 17 februari: Geslaagde feestavond van de NVV-bestuurdersbond. Espe- lose CJV-ers en Katholieke Platte landsjongeren uit Heeten discussiëren onder leiding van ds. J. II. Israël en kapelaan W. Standaart in gebouw „'t Trefpunt" over het geloof. Raad stelt f 22160.- beschikbaar voor de verbetering van zandwegen, behan deling „crepeergevallen." 24 februari: Prqtesjt fegpn, gevaar lijke Rijssenseweg. Ouders hieldèn hun kinderen thuis van school. Pro testvergadering n.a.v. ongeval op 19 februari waarbij de 16-jari- ge Henny Landeweerd vrij ern stig gewond raakte. Burgemeester mr. W. II. Enklaar brengt bezoek aan het ministerie van Verkeer en Wa terstaat. Hij wees nogmaals op de dringende noodzaak van een paral lelweg en wist te bereiken dat onmid- delijk een snelheidsbeperking werd ingevoerd tot 80 km. Pim Ziegers, voordrachtskunstenares te Delden boeide leden van de afd. Platte landsvrouwen met lezing over het onderwerp „Woord en spel". Druk bezochte Ouderavond O.L.S. te Dij kerhoek. Oud-gemeentebode G. H. Mekenkamp op 84-jarige leeftijd plot seling overleden. Jaarvergadering „School met de Bijbel", afd. Espelo v.d. Ned. Bond van Plattelandsvrou wen; Christelijke Kleuterschool; Dij- kerhoekse afdeling Plattelandsvrouw.; Ouderavond o.l. kleuterschool Tuin straat; Jongeren bespraken seksuele problemen in gezamenlijke vergade ring van de P.J.G.O. afdelingen; Ge slaagde Feestavond Geref. Jeugdcen- trale; Jan Strijbos draaide voor Volksonderwijs z'n eigen produktie „De Wadden". 2 maart: Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" uitgenodigd voor deelname aan een door de N.C.R.V. georganiseerde koor- en muziek-wed- strijd. Jaarvergadering Onderlinge Paardenverzekering „Holten" Vierde economische voorlichtingsmid dag (speciaal voor de grondeigenaren in het Neerdorp en de Holterbroek) in hotel „Holterman". Jaarvergade ring M.A.C. „De Holterberg". 9 maart: Gereformeerde Kerk her denkt haar 125-jarig bestaan. Jaar feest Geref. Jeugdclubs Jan Mül- ler eerste op indoorconcours te Zuid- wolde (D.) P. J. G. O.-afdelingen „Jong Holten" en ..Plattelands meisjes" oogsten op jaarlijkse feest avond veel succes met toneelstuk „Als je maar geld hebt". Schilders bedrijf „Wennekes" opent de nieuwe zaak aan de Kolweg. Jaarvergade ring Holtense Muziek Vereniging „H.M.V." 16 maart: Ouderavond o.l Dorps school. ABVA huldigde vijf leden-ju bilarissen. Start jeugdactie „Tien tjes" van Tieners". Bergruiters boek ten op wintertoernooi in Almelo mooie successen. Jaarvergadering Gemoderniseerd winkelpand van de fa. J. Maats, Dorpsstraat in tegen woordigheid van buren en belangstel lenden geopend. De heer Joh. Nij- kamp v.d. afd. Voorlichting Rekken- se Inrichtingen sprak voor Hervorm de Vrouwengroep te Dijkerhoek De heer H. J. Hiddink, directeur van de Openbare Scholengemeenschap be noemd tot gemeentelijk inspecteur van het onderwijs in de stand Gronin gen. 23 maart: Jaarvergadering VVV „Holtens Belang." Ponyhengst van mevr. Beumer-De Vries t.h.v. de Po- pulierendijk (Holterbroek) door trein gegrepen en gedood. Mr. II. P. Tals- ma te Enschede, hoofdbestuurslid van de VVD sprak voor leden van de afd. Holten over de problemen van de middenstander. De heer W. Manen- schijn, Pastoriestraat kreeg zilveren Bondsspeld voor 25 jaar lidmaatschap van de Alg. Bedrijfsbond voor de Textiel- en Kledingsindustrie „De Eendracht". Oudermiddag Lagere Landbouwschool te Markelo. Jaar vergadering afd. Holten „O.L.M." en Varkensfokverening ..Holten en Omstreken". Echtpaar Klein Horst- Boomkamp vijftig jaar getrouwd. Bazar van de Geref. Jeugdcen- trale financieël succes. De heer H. Ulfman uit de Beuseberg op de Rijs senseweg aangereden door auto en aan zware verwondingen in het zie kenhuis te Deventer overleden. 30 maart: Jaarvergadering Fokvef- •niging „Holten en Omstreken". Hol tens oud-wethouder J. Wegstapel in de ouderdom van 74 jaar overleden. Af scheid en kennismaking op ouder- lem Roeterdink, erve „De Walboer" verrast burgemeester Enklaar met het eerste kievitsei. Actie „Kom over de brug" zeer goed geslaagd. Op brengst meer dan dertig duizend gul den. Raad verleent eervol ontslag aan de heer G. S. E. Vegter, als di recteur van het Keurings-Waag en Slachtbedrijf. 6 april: Boeren verhardden wegen in de Beuseberg, het Holterbroek en in het Neerdorp. Jaarfeest C.J.V. De Vriendenschaar. Jaarvergadering Groene Kruis. 13 april: Bijna 200 kinderen namen deel aan Palmpasenoptocht. H.M.V. zorgde voor muziek. Toneelclub Scholengemeenschap oogstte applaus met blijspel „'t Zit wel goed, meneer Duif". Woonwagenbewoner veroor zaakt rel met opslaan „bivak" naast gemeentehuis. Jaarfeest C.J.V.-clubs De Lenteklokjes en De Treffers. De heer A. J. Reijkink, opz.-tekenaar bij gemeentewerken, benoemd als bouw kundig-opzichter te Kampen. Ont spanningsmiddag Ring Holten C.J.V. Paaswijdingsavond Christelijke Plat telandsvrouwen. 20 april: Grootste paasvuur - door burgemeester Enklaar - brandt op de Kol. Elftal School met de Bijbel wint schoolvoetbaltoemooi te Goor. Tracé SchipbeekMarkeloseweg van de E-8 aanbesteed. Laagste firma: Offringa te 't Harde, voor f 4.863.000, lengte tracé 8.000 meter. Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijker- hoek brengen bezoek aan Seven-Up- fabriek in Goor. 27 april: Drukke en gezellige mei- markt. De heer J. Bolink 25 jaar in dienst bij Gebr. Dikkers N.V. Jaar vergadering Coöp. Raiffeisenbank Holten en afdeling Holten van het Rode Kruis. Biljartclub Het Anker (café Jan Maats) vpor de derde ach tereenvolgende keer kampioen. Jan Kettelarij (16 jaar) wint in Utrecht de derde prijs bij de landelijke wed strijden metselen met baksteen. 4 mei: Koninginnedag, vooral een feestdag voor de kinderen. Speeltuin vereniging De Kol organiseerde lam pionoptocht. Tot besluit van de dag subliem uitgevoerde taptoe op het plein voor garage van Transportbe drijf Oólbekkink en Zn. doorH.M.V. en de Drumband. Brandweerwed strijden in het Kol-complex. Winnaar IJsselmuiden. Grote Amerikaanse wagen ramt winkelpui van de Fruit- tax in de Oranjestraat Oranjefeest christelijke Óranjeverenigjng jfte- hoh'oth. Meester Kroon 35 jaar'hoofd van de School met de Bijbel. Kol school op feestelijke wijze officieel in gebruik genomen. Twee bekers voor H.M.V.-Drumband op concours te Markelo. Spar-supermarkt door bur gemeester Enklaar officieel geopend. Kerkconcert Holtens Gemengd Koor in Ned. hev. kerk. Schietwedstrijden De Eendracht. Johan Aaftink 40 jaar bakker koninklijk onderschei den. 11 mei: Herdenking gevallenen op Canadese begraafplaats en bij het monument aan de Molenbelterweg. André Dekker (Go Ahead) gekozen in het Nedei'lands jeugdelftal. Zware vrachtauto rijdt meubelzaak van de firma Koopman, Dorpsstraat, binnen. Puzzelrit M.A.C. De Holterberg. Di ploma-uitreiking lagere landbouw school te Bathmen. Ledenvergade ring Holtense Handelsvereniging toont weinig interesse voor week markt. Jaarvergadering Coöp. fa briek van melkprodukten De Vrij heid. 18 mei: Echtpaar Beltman-Bos- schers te Rijssen 60 jaar getrouwd. De „diamanten" bruidegom was 16 jaar administrateur van ons week blad. Bejaardensociëteit maakte uit stapje naar Vaassen en Zutphen. Henk Kromdijk (22 jaar) bij ver keersongeluk gedood. Gepensioneerde leden plaatselijke vakbeweging ge huldigd i.v.m. hun meer dan een hal ve eeuw lidmaatschap. Echtpaar Jansen-Klumpers „Erve Menum" 50 jaar getrouwd. Hengelsportvereni ging De Rietvoorn neemt afscheid van voorzitter H. Hilverink.Jaarver gadering afdeling Holten E-H.B O. Verkep'-cpxamen lagere scholen. Es- pelose Plattelandsvrouwen bezochten de Keukenhof. Jaarvergadering van zwemclubTwenhaarsveld. 25 mei: Legertankwagen na bot sing met touringcar van firma Oos terveen te Nijverdal tegen winkel pui garage Stokkers en Zn. in de Dorpsstraat. Echtpaar G. W. Reij- link-Reilink, Dijkerhoek 92. vijftig jr. getrouwd. W. F. G. - Wormerveer te gast bij VV Holten. Recordbezoek op Hemelvaartsdag. Op de toeristen- weg werden meer dan 6500 auto's geteld. 1 juni: Schoolreisjes laagste klas sen Kolschool, hoogste klassen Dij kerhoek. Hervormde Vrouwengroe pen Holten en Dijkerhoek dagje uit. 8 juni: De heer R. Mud. leraar aan de afdeling M.E A.O.. benoemd tot directeur van de Scholengemeen schap. Leerlingen van de o.l. Dorps school maken schoolreisjes naar Urk, Utrecht en het Veluwemeer. ..Broedskoo" als bruidsschat voor: Dirk ten Dam en Dina van Schooten. Kleumers van de christelijke kleuter scholen genoten tijdens jaarlijkse uit stapje op de dagcamping op de Hol terberg en in de uitspanning „Klomp- Tan" in Herike bij Markelo. School jeugd leverde unieke prestaties tij dens wedstrijden op Vijfscholen- sportdag. 15 juni: Volop spanning bij moto- cross pp de Zuurberg. Kolweg aange wezen als voorrangsweg. Scholenge meenschap levert eerste MAVO IV- gediplomeerden af. Viswedstrijd De Rietvoorn in de Schipbeek. Kolschool- leerlingen doorkruisten op schoolreis de mooie provincie Drenthe. 22 juni: Vreuge op Scholenge meenschap. Vijfendertig leerlingen behaalden MAVO-diploma. Eerste zomeravondconcert van H.G.K. en kinderkoren en H.M.V., door onweer voortijdig beëindigd. Avondvierdaag se W.S.V. De Trekkers uitstekend geslaagd. Holten Cl kampioen. Uni versal kampioen bedrijfsvoetbalcom- oetitie. 29 juni: Espelo zet de bloemetjes buiten tijd.ens gezellig School- en Volksfeest. Zomeravondconcërt TIMV en H.G.K. op de muziekkoepel. Af scheid van de heer H. J. Hiddink, di recteur van de Holtense Scholenge meenschap. Inleg van baby (Aaltje Hermina Klaasses) brengt spaargeld Coöp. Raiffeisenbank Holten op twin tig miljoen. Gemeenteraad benoemd in spoedeisende vergadering drs. J. G. J. Giesen te Boxtel tot directeur van het EEG-slachthuis. O.l.school te Dijkerhoek wint wisselbeker van schoolwedstrijd De Rietvoorn. Tiro- lerband, H.M.V. en boerendansgroep Larense Schotsers zorgen voor vro lijke noot in VVV-vakantieprogram- 6 juli: Beusebergse boeren halen nieuwe buren (familie De Wit, Erve Meint) met paard en wagen binnen. Automatische bedrijfsinstallaties bij Coöp. Aan- en Verkoopvereniging Holten draaien proef. Recreatieteam start met kampdienst in de tent aan de Borkeldsweg. 13 juli: Viaduct over de E-8 in 32 uur volgestort. Fa. Jan Visser en Zn. te Okkenbroek nam belangrijk uitge breide winkel in gebruik. Prettige va kantie vpor 20 gehandicapte padvind- sters in Troepenhuis v.d. Waardern borchgroep in de Beuseberg. Firma A. M. Nekamp in Dijkerhoek met in gang van 11 juli „zelfbediening" In raadsvergadering kritiek op Schip- beekbestuur i.v.m. voornemen per 1 januari 1969 de kaden voor iedereen af te sluiten. -Verlaat „kraomschud- den" in de Schoutenstraat 28 (familie Bameveld). Jaarvergadering voet balvereniging Holten. 20 juli: Inwoneral meer dan ver dubbeld. 9000 vakantiegasten in en rond Holten. Goede resultaten voor gehavende Bergruiter-équipe op con cours te Helleridoorn. Inbraak bij fa. Gebr. Schuppert. Gezamenlijke waar de van 50 kostuums plm. tienduizend gulden. Begin van brand in schuur achter café Jansen. 27 juli: Braderie geopend door lo co-burgemeester wethouder J. Riet berg. Wiesje Hospers gekozen tot Braderiekoningin. Wim Klein Horst man, Oude Dev.enterweg werd Schut- terskoning 1968. Volop spanning in wielerronde. Winnaars bij amateurs: Pierre Hoekstra, Dokkum; bij nieu welingen: Piet Neeskens, Haarlem. Drie avonden van bezinning in de grote tent in Kalfstermansweide. Een unieke demonstratie van folklore door Zweedse dansgroep in de Bra derietent. Zomerexcursie verenigin gen Bedrijfsvoorlichting naar het weidegebied in de kop van Overijs sel. De heer H. J. Kettelarij, Beuse berg 66 kreeg schrik van zijn leven bij verlies van portefeuille met veer tien honderd gulden. Gelukkig ..hap py end" dankzij eerlijke vindster me vrouw Brinkman-Oostenenk. 3 augustus: Gouden echtparen in Espelo. Vijftig jaar getrouwd waren de heer en mevrouw Veneklaas Slots en de heer en mevrouw Reilink. 10 augustus: Geringe belangstelling óp voorlichtingsbijeenkomsten ruil verkaveling Holten/Markelo in Amici tia. Huwelijk van de dag: Papoea I-Iein. Inggamer. en Penina Mariana Marani sluiten verbond voor het le ven. Zwemwedstrijden in -natuurbad T^fnhaafs&eld. Auto met; bruilófts- gangers* uit"'de bocht gevlogen bij Volkerink aan de Raalterweg. Twee zwaar- en twee lichtgewonden. •17 augustus: Brand in vuilnisbelt op de Holterberg met duizend kuub zand bedwongen. Rijssenseweg wordt verbreed vanaf fa. Müller tot spoor wegovergang. Jeugdige Holtense "zwemmers en zwemsters op 'n groot aantal nummers op het ere-podium. bij wedstrijden in het gemeentelijk zwembad te Ols. 24 augustus: Ere- en eerste prijzen voor H.M.V.-drumband op Interna tionaal Muziekfeest te Wierden. Chauffeur door oververmoeidheid in slaap gevallen richt grote rava ge aan in de Dorpsstraat. Lichtmast, melkautomaat. boom en ijzeren hek tegen de vlakte. Provinciale kam pioenschappen landelijke rijverenigin gen op het erve Twenhaar. Zwem wedstrijden ZC Twenhaarsveld. Ti tels en Neptunesbekers voor Karin ter Hoeven en Johan Meerman. School- en volksfeest in Dijkerhoek - begunstigd door mooi zomerweer - uitstekend geslaagd. Jeugdsportdag W Holten. „Frits Paule-wisselcup" voor Herman ten Velde. Scholenge meenschap van start met meer dan 600 leerlingen. Koninklijk zilver voor G. Temmink, voorwerker waterschao De Schipbeek. Georganiseerde land bouw heeft ernstige bezwaren tegen zogenaamde „landschapsplan-ruil verkaveling". 31 augustus: „Incident" in raads vergadering. De heer E. M. van Schooten (Bóeren-Partij) negeert het raadsbesluit tot teruggave van de Bouwverordening. Sympathiebetuigin gen voor Tsjechoslowakije. Initiatief nemers Herman Aaftink en Wim Seunke kregen meer dan 100 brief kaarten binnen met protestleuzen (o.a. „Iwan donder op!") die naar de Russische ambassade in Den Haag werden gestuurd. Sjaantje Ve neklaas meest belovende zwemster van de Huishoudschool. Z.C. Twen haarsveld wint na spannende strijd zwemcompetitie Kring Twente- IJsselstreek. Heidewandeltocht WSV De Trekkers bracht 1500 wandelaars in actie. 7 september: Echtpaar Rouwen- horst-Beumer, Oranjestraat' 50 jaar getrouwd. Botsing op de Kolweg tus sen twee luxe auto's. Automonteur A. J. Bekkemens met zware hersen schudding naar het ziekenhuis. De schooljeugd voerde sportief strijd om zwemkampioenstitels. Plattelands- meisjes openden het vergaderseizoen. 14 september: Zestig Canadese pel grims familieleden van in de 2de wereldoorlog gesneuvelde Canadese soldaten op bezoek in Holten. In drukwekkende plechtigheid op het Canadese kerkhof. Wolkbreuk oor zaak vari verkeersopstoppingen. Jo han Haan raapte aardappel van bijna 2 kilo. Drumbandconcours van HMV deelname van bijna 30 bands! uitstekend geslaagd. Eerste nummer van cluborgaan VV Holten rolt van de pers. Eerste Open-Deur-bijèen- komst winterseizoen 1968-1969 Wis selbaker en schoolbeker voor leerlin gen Scholengemeenschap Holten bij wedstrijden in Naarden. Op de twee de, derde en vierde plaats eindigden resp. Naarden, Leek (Gr.) én Diever (Dr.). 21 september: Verbetering van de verkeerssituatie bij spoorwegviaduct. Wip-Wap-groep van start niet puzzel fietstocht. Zilver voor Goudse (Vrii- heid)kaas op keuring in Tilburg. Bij Coöp. Raiffeisenbank Holten in trie maand een miljoen gespaard. Kolweg met ingang van 20 september „voor rangsweg". 29 september: Een prinsje van Oranje geboren (25 Sept.). H.M.V. (met drunnband) zorgde op verschil lende punten in het dorp voor feest muziek. Rondgang werd besloten, met eeri serenade aan het college van; B. en W. >en de raad voor het bordes van het gemeentehuis. Mej. Bergman uit Wijhe (in dienst van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande) sprak voor Chr. Platte landsvrouwen over „Foundation en ooderkleding". Paardenfokdag „Hol- batheo" bracht tijdens jaarlijkse keu ring in de weide bij café Het Bonte Paard in Dijkerhoek groter aantal edele viervoeters in de ring dan ooit tevoren. Tevens constateerde de jury verbetering van kwaliteit. Oude* avond Waardenborchgroep nam af scheid van akela G. Poel. Dijker- hoekse schooljeugd toonde op ten toonstelling eigen gekweekte bloe men. 5 oktober:.-De-heer G. Brands tij dens de raadsvergadering overleden. Hij bereikte de leeftijd van 68 jaar. Voor de PvdA had hij sinds 1955 zit ting in de raad. Van december 1962 tot september 1966 was de overlede ne wethouder der gemeente. Reorga nisatie reinigingsdienst punt van uit voerige discussie in zitting van de vroedschap. Botsing tussen 2 vracht wagens op de Rijssenseweg (t.h.v. fa. C. A. Müller). Chauffeur J. Th. Wansink met zware hersenschudding en gebroken enkel in het ziekenhuis opgenomen. Krekel's Wegenbouwbe drijf laagste (f 652.000,inschrijver bij aanbesteding Parallelweg Holten- Rijssen. De heer W. Ras, leraar Scholengemeenschap ernstig gewond bij verkeersongelijk, in Dijkerhoek. Nieuwe drogisterij-parfumerie Wedda opende zaak in de Dorpsstraat. Raad tegen fluoridering van drinkwa ter akkoord met bestemmingsplan De Haar. Keurslagerij Kalfsterman opent tweede winkel in de Oranje straat. Krantenbezorger Hs. Leetink op de Markeloseweg door auto aan gereden en aan zware verwondingen in ziekenhuis te Deventer overleden. Espelose veehouders showden hun beste dieren op fokveedag in de wei van de landbouwer W. F. Boode. Gert Beldman clubkampioen L.R. Bergruiters. Jaarvergadering „Jong Holten" afdeling van de PJGO. 12 oktober: VVV Holtens Belang organiseert op drie achtereenvolgen de zaterdagen wandelingen door de mooie omgeving van de Holterberg. Eerste prijzen voor Bergruiters bij „samengestelde" wedstrijden te Zuid- wolüe (Dr.). De heer G. Brands met veel eerbetoon en onder grote be langstelling ter aarde besteld. 19 oktober: In Amicitia zeer ge slaagde uitvoering sportvereniging BATO. Nieuwe instrumenten aan H.M.V., officieel overgedragen door burgemeester mr. W. H. Enklaar. Ouderavond o.l. Dorpsschool. 26 oktober: Eerste prijs voor Johan Tuitert, Schoutenstraat 10. Het door hem tijdens de Braderie opgelaten ballonnetje „landde" in Zuid-Duits- land. A.R.-kiesvereniging stelde fo rum vragen tijdens eerste vergade ring in dit seizoen. 2 november: Ruilverkaveling gaat de gemeente f 450.000 kosten. De heer G. J. Lodeweges veertig jaar in dienst bij de fa. Gebr. Dikkers. N.S. Holterbergwan deling schot in de roos. Ver over de zevenhonderd wan delaars trokken sinds mei de berg over naar Nijverdal. De heer J H. Veneklaas Slots bedankt als lid van de commissie ruilverkaveling Holten- Ma rkeio. 9 november: Ruilverkavelingsplan Holten-Mai-kelo door de raad aange nomen. Alleen de heer E. M. van Schooten (Bóeren-Partij) wilde ge acht worden te hebben tegengestemd. Flinke belangstelling in gebouw Re- hoboth bij opvoering toneelspel Gas ten in eigen huis, door de toneelver eniging C.O.C. Verbetering rijkstra- verse door het riprp. Jaarv.egade- q ritif- Coim. Aqn- en Verkpopyereni^ ging ""Holten.' Ge'mèentéaad' verleent' B. en W. krediet van f 212.203 voor verbouw en inrichten van de o.l.s. te Dijkerhoek. 16 november: Geslaagde puzzel- tocht manege Beldman. CBTB-ers bespraken op z.g. „praatavond" tal van problemen op landbouw-econo- misch terrein. Ouderavond o.l.s. Dij kerhoek en Kolschool. Kees Stoop exposeert tekeningen in zijn boerde rij in De Haar. 23 november: Filmmiddag voor de jeugdige leden van het NVV. Sint- Nicolaasactie van de Holtense Han delsvereniging gestart met mooie ge velverlichting. De heer C. Jongeneel, voorlichtingsofficier Kon. Landmacht sprak voor PJGO-afdelingen ov.er: „Jeugd en gezag". Ruilverkaveling Holten-Markelo gaat door. Van de 2.927 stemgerechtigden bleken 2.239 (74 procent!) voor verkaveling. Her opening horlogerie Bouwhuis en Zn. Moderne winkel, sieraad voor omge ving en dorp. Jaarvergadering ijs- club De Noordpool. Pastoor Schievels van Nieuw-Heeten sprak voor her vormde vrouwengroep Dijkerhoek. Jaarvergadering van de Coveco-afd. (G.O.S.). Gebr. Dikkers en Gebr. Wansink besloten tot gedeeltelijke samenwerking in Mengunie-Holten NV. André Dekker met Nederlands Jeugdelftal naar Zwitserland, waar in Thun de eerste kwalificatiewed strijd tegen de Zwitserse jeugdploeg wordt gespeeld voor het UEFA-toer- nooi 1969. 30 november: Zilveren kerkkoor voor de RONO. Slechts een Holtense grondeigenaar tekende bezwaren aan tegen onteigening van gronden i.v.m. aanleg van E-8. Jaarvergadering A.R.-kiiesveremging. Boeren-suppor- ters zaaiden rogge op toekomstig sportpark Meermanskamp. Verdien de ovatie voor H.M.V. na goede uit voering in Amicitia, waarvoor flinke belangstelling bestond. 7 december: Grootse plannen met sportaccommodatie. Aanleg en ex ploitatie door stichting sportbelangen Holten? Sint-Nicolaas bezocht scho len in het dorp. in Espelo en in Dij kerhoek. 14 december: De heer L. Kaan (PvdA) als raadslid geïnstalleerd. Eerste fase ontsluiting De Haar gaal f 850.000.- kosten. Sint-Nicolaasactie 1968 van de Holtense winkeliers uit stekend geslaagd. Dijkerhoekse to neelclub D.A.T. liet goed gevulde zaal fiks lachen om „Het Bloodje uil het Kurhotel". 21 december: H. J. Aaftink. 25 jaar als brievenbesteller in dienst bij ..Tante Pos". Fa. Krekel werkt hard aan de aanleg van parallelweg Hol tenRijssen. Johan van Geenhuizen jaeht-schutterskoning. Hij werd in café Hegeman te Schoonlo (Dr.) ge huldigd. Jaarvergadering Coöp. fabr, van melkprodukten De Vrijheid. Uit komsten over 1968 minder goed. Bert Knapen en Jan Eshuis junioren van de VV Holten, van 4 tot 14 april met Twents Jeugdelftal naar Engeland. Stichting Sportbelangen opgericht door zes Holtense sportverenigingen. Jan Müller met. „Johny" winnaar van het Parijs-springconcours-Natio- naal op het Internationaal Concours Hippique te Zuidlaren De Recrui ters G. en T Beldman, K. Pettinga en J .Murris boekten op dit hippisch evenement goede resultaten. 28 december' Kerstoratorium-uit voering Chr. Gem Zangvereniging Soli Deo Gloria in de Ned.-herv. kerk stond weer op hoog peil. De heer G. Bannink, Schoutenstraat, zeer ernstig gewond bij ongeluk op de Holterwec bij de Wippert. Restaurant „De Prins" a. d. rijksweg naar Rijssen of ficieel door burgemeester Enklaar ge opend. Kerstwiiding Chr Platte landsvrouwen en Meisjes, afd Hol ten Ned Bond van Plattelandsvrou wen en afd. Dijkerhoek. Oude- jaarstoespraak van burgemeester mr. FAM. AANSTOOT CAFE „DE POPPE" wenst familie, clientele, vrienden en bekenden EEN GELUKKIG NIEUWJAAR Wij wensen U allen EEN VOORSPOEDIG 1969 Fam. W. G. van Geenhuizen Herenkapper - Rookartikelen - Parfumerieën en exclusieve byouterieën. Wij wensen allen EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR en staan in 1969 weer geheel tot Uw dienst met water-, sanitair- en gaswerkzaamheden. DE BESTE WENSEN MODECENTRUM wenst U bij de komende jaarwisseling een GELUKKIG cn VOORSPOEDIG 1969 Holten, tel. 1901 Laren (G.) tel. 05729-411 AUTOBEDRIJF JAN ZWIER BALTES Wij willen vanal deze plaats onze geachte cliën- tèle hartelijk dank zeggen voor het vertrouwen, ons het afgejopen jaar geschonken Ook in 1969 zullen wij ons uiterste best doen U tot volle tevredenheid te doen slagen ENORME SORTERING BIJ Deventerweg 5, Bathmen, telefoon 054704-652 Wenst cliëntèle, vrienden en bekenden een GELUKKIG EN VOORSPOEDIG 1969 Loonbedrijf J. REIJLINK DIJKERHOEK Wenst cliëntèle, vrienden en bekenden een GELUKKIG NIEUWJAAR. FA. RIJSSENSE GEBOUWEN SLOPERIJ Braakmansdijk 7 - tel. 05480 - 2298 - 2875 - 2116 - Rijssen GEBR. WSSSINK Schilders- en behangersbedrijf, meubel- en woninginrichting Dijkerhoek 49, telefoon 1558 WENST ALLEN EEN GELUKKIG NIEUWJAAR METALU HOLTEN N.V. Pannenbdkkersstraat 2, telefoon 1818, na 18.00 uur 1816 Vraag eens geheel vrijblijvend offerte 500 gram CARBONADE 3.78 150 gram BIEFSTUK1.80 100 gram PAARDEROOKVLEES 0.89 100 gram GEKOOKTE LEVER 0.79 SOEPCOMPLET 0.99 2 fis zoete Spaanse WIJN alc. vrij 4.50 Blik WORTELEN 0.99 Blik FRAMBOZEN 0.88 ORANJESTRAAT en 'T VIADUCT SLAATJE SLAATJE Uw „tafeltje" is niet compleet, als U geen groente en fruit van Slaatje eet. Volop verse groenten als bloemkool, an dijvie. sla, witlof, spruitjes, enz., enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING: Blik spereïebonen f 0.79 Blik doppers (fijn) f 1.05 Kilo bananen, le soort f 0.99 Heerlijke sinaasappelen 5, 6, 7, 8, 9, 10 en 18 voor f 1.50 Volop mandarijnen zonder pit 4, 5, 6 en 7 voor f 1.10 EXTRA WEEKAANBIEDING: Maandag, zak rode kool f 0.29 Dinsdag, een kilo waspeen 0.39 Donderdag, kilo uien f 0.35 zak witte kool f 0.25 Vrijdag, een kilo bieten f 0.25 WIJ WENSEN U ALLEN EEN VOORSPOEDIG 1969 STATIONSSTRAAT 11 TELEFOON 1216 De Wandelsportvereniging „De Trekkers" komt maandagavond 30 december, 's avonds vóór OUDEJAAR, vanaf 7.00 uur met heerlijke olie bollen bij U aan de deur. Koop oliebollen van de Trekkers HET EINDE IS IN ZICHT! Nog slechts enkele etmalen en de klokken in Hol- tens toren zullen 1968 uitluiden. Het jaar is voorbij, een nieuw staat voor de deur Stap het oude uit en het nieuwe in met wat extra lekkers van de Banketbakker. Oliebollen. Appelbeignets. Sneeuwballen met slag room, Appeltaart, Appelbollen en. nog vee! meer. veel meer lekkernijen van eigen fabrikaat. Ook in het komende jaar weer BROOD en BANKET van TOPKLASSE van de BANKETBAKKER, die U bij deze hartelijk dankt voor het in 1968 in hem gestelde vertrouwen en U in het Nieuwe Jaar. indien enigszins mogelijk, weer op Uw wenken zal bedienen. Kom deze prachtige gashaard bewonderen bij Firma H. KLEIN VELDERMAN KERKHOFSWEG 24 HOLTEN TELEFOON 1421 bij geen gehoor en na 6 uur 1941 W. H. Enklaar in de laatste raads vergadering in 1968, 31 december: Holtens Nieuwsblad, het in Holten meest gelezen blad, be staat 20 jaar. En hiermee besluiten we dit overzicht-over het jaar 1968 dat hoe uitvoerig ook, geen aanspraak wil maken op volledigheid. GEVESTIGD TE ENSCHEDE Afdeling Holten Bathmen, Markelo Verzorging van begrafenissen voor leden en niet-leden Wij beschikken over geheel nieuw materiaal. Alle begrafenissen worden op de meest correcte wijze verzorgd en gere geld. Sterfgevallen kunnen worden gemeld bij onze aanspreker, de heer H. Koop man, Deventerweg 4, telefoon 1920.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 7