Minder goede uitkomsten „De Vrijheid Sterke concentratie in de zuivelwereid Holten al van het in de sfeer kerstfeest Waar gaan wij heen? Naar één melkprijs Restaurant, Bungalowpark „De Prins' officieel en Camping geopend ORGELS KAAS WAS IN DE VERDRUKKING Nieuwe commissarissen benoemd Bronchiletten Zwemwedstrijden in Deventer DOE MEE AAN DE SPAR MARGARINE-WEDSTRIJD Culturele agenda) Om de kwaliteit van de melk maatregelen aangekondigd Directeur Broersma „Felle concurrentie wordt een tranendal" Twee Holtense gaan voetballen in Engeland VOOR BABY'S HUIDJE Gevonden en verloren voorwerpen Ijsvermaak w as van korte duur Zaterdag 21 decernW 1S68 100 Q/o service en garantie De uitkomsten van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" zullen dit jaar minder gunstig zijn dan voorgaande jaren, dat bleek uit de woorden van de voorzitter, de heer J. H. Veneklaas Slots en uit de mededelingen van de directeur, de heer C. Broersma. in de maandagavond in hotel Holterman gehouden algemene ledenver gadering. Er bestond veel belangstelling voor deze vergadering. „Nu reeds mogen wij vaststellen, dat wij een bewogen zuivel- jaar achter de rug hebben", aldus de heer Veneklaas Slots, een zuiveljaar, dat de geschiedenis zal ingaan als een „totale beroe ring" van de zuivelindustrie; niet alleen in Nederland, maar in al le EEG-landen". Spreker herinnerde aan de massabetoging in de veilinghal te Zwolle, die in de meeste provincies navolging heeft gevonden en waardoor men toch eens weer met de neus op het feit gedrukt is, dat ook de boer en zijn gezin recht heeft op een bedrijfsinkomen. dat gelijk is aan de prestaties en de arbeid, die hij, soms met inzet van het gehele gezin, moet verrichten. Op hoog niveau is de minister van Landbouw, via de land bouworganisaties benaderd, die zeker begrip toonde voor de moeilijkheden waarin de Neder landse veehouderij geraakt was. Nauw hiermede verbonden noemde de heer Veneklaas Slots de inwerkingtreding van de gemeenschappelijke markt in de EEG op 29 juli 1968. „Meerdere malen is de minister benaderd om een speciale regeling te treffen voor de periode 1 april tot 29 juli, maar onze minister van Land bouw. was hiervoor niet te vinden. Vooral de specifieke kaasfabrieken moesten grote klappen incasseren en ook ons bedrijf", aldus de voorzitter, „zal dit zeker bij het doen van zijn uitkeringen terugvinden". De heer Veneklaas Slots wees er op. dat de melkprijs voor de veehouders in de herfst weer een beetje is aan getrokken en men verwacht zelfs in regeringskringen, dat de richtprijs nog gehaald zal worden. Een bij komende factor was. dal de melk- gift enorm daalde door de regenrijke zomer, wat zich in de herfst voort zette omdat de koeien v.eel te vroeg op stal kwamen, met al de ge volgen van dien. De kwaliteit van de melk was re delijk goed te noemen, met ingang van 1 november werd de kwaliteits bepaling anders geregeld en worden de monsters vanuit Zutphen geno men. Hierover werden door de tech nisch assistent, de heer Bruintjes, in deze vergadering mededelingen ge daan. De voorzitter deelde nog mede, dat de melkaanvoer over 1968 ongeveer 24 miljoen kilogram zal bedragen. De fabricage van Cheddarkaas en weibrokken werd gestaakt. De me chanisering van de kaasmakerij werd Hoestdrank in tabletvorm 95cf De zwemclub „Twenhaarsveld" is opnieuw uitgenodigd om deel te ne men aan zwemwedstrijden in 't over dekte bad te Deventer en wel op za terdag 4 januari a.s. Aan. deze wed strijden mogen ook deelnemen leden van de KNZB met een officiële start vergunning. De ploegen van Z.C. „Brummen", ,.OKK" te Eerbeek. Proteus" te Twello, ,,WZC" te Wij- he en ,,De IJssel B" Deventer zullen de strijd aanbinden met de Holtena ren. Als eerste prijs is een mooie be ker beschikbaar gesteld. Er zullen 26 nummers worden verzwommen, waaronder de Zweedse estafette. Per nummer zullen twee leden worden gedaan op de trainingsmiddagen. DEVENTER Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 11500. Donderdag 19 december, 20.00 u„ to neelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van Verdomde Lowietje" Vrijdag 20 december 20.00 u„ Chopin Recital door Stefan Askenase. Donderdag 26 december 20.00 u., To neelgroep Theater met „Beschuit met muisjes", FILMS. E.D.B. theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 19 t.m. zondag 22 decem ber, Dick Smart knapt het op, met Richard Wyler, 14 jr. Maandag 23 t.m. dinsdag 24 decem ber, Mannequins voor Scotland Yard, met Peter Sellers 14 jr. Zaterdag 21 december, nachtvoorstel ling, D.e deugd en de ondeugd, met Anne Girardot 18 jr. Zondag 22 t.m. dinsdag 24 december, middagvoorst. Sjors en Sjimmie in het land der reuzen a.l. Ie en 2e Kerstdag. De groene baret ten, met John Wayne en David Jan sen 14 jr. Ie Kerstdag, middagvoorstelling. De nieuwe avonturen van Dick Trom a.l. Je Kerstdag, middagvoorstelling. De Flim Flam man a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30, 21.00 en 23.30 u. zo. en Kerstdagen 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 u. middagvoorstellingen zo. t. m. do. 14.00 u. CINEME PALACE. Lange Bisschop- straat, tel. 11000. Donderdag 19 t.m. dinsdag 24 decem ber. Kanonnen van Navarone (2e week) 14 jr. Vrijdag 20 en zaterdag 21 december nachtvorst. Mondo Cane 18 jr. Ie en 2e Kerstdag, middagvoorstel ling, Merlin de Tovernaar, Walt Dis ney film a.l le en 2e kerstdag, avondvoorstelling Gooi maar open, met Jerry Le wis a.l. le en 2e kerstdag, nachtvoorstelling De grote caruso 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u, vr. en za. 20.00 en 23.30 u zo. 15.00 en 20.00 u. Kerstdagen: 15.00. 18.45. 21.15 en 23.30 u. LUXOR THEATER, Brink. tel. 18662. Donderdag 19 t.m. dinsdag 24 decem ber. Pas op je tellen, met Louis de Funès en Jean Gabin (2e week).) a.l. Zondag 22 december, middagvoorstel ling Drums across the river 14 jr. le en 2e kerstdag. Sissi. de jonge kei zerin, met Romy Schneider e.a. a.l. le Kerstdag, middagvoorstelling A. en C. in stofzuigers a.l. 2e kerstdag, middagvoorstelling. Zi geunerprinses a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30 en 21.00 u. zo. en Kerstdagen 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 u. EXPOSITIES. n, achter de Murcn-Zand- V.V.V. Deventer 05700- Muntentoi poort tel. 16200. 25 t.m. 29 december Foto .expositie van D.A.F.V. Openingstijden: dagelijks 14-17 u. d.e.b. 27 en 28 dec. 19.30-21.30 u. 27 december Openbare Dia-avond. Openbare leeszaal. Brink tel. 13506. Tot 23 december. Exposities van schilderwerken van Thierry Rijk- hart: de Voogd uit Voorst. Openingstijden: dagelijks 10.00-17.30 en 19.00-21.00 u. za. 10.00-17.30 u. maandags gesloten. Galerie Trog-art, Hofstraat 2. Tot 25 december etsen en tekeningen van Mirten Post. 14.00-18.'00 u. vr. tevens van 19.00- 22.00 u. DEVENTER KUNSTIJSBAAN, Rem- brandtkade 195) tel. 18877. Openingstijden dagelijks van 14-16.30 ma. wo. en do.avond van 20-22.30 u. za. 14-16.30 en 20-22.30 u. zo. en 2e Kerstdag 10-12, 14-16.30 en 20-22.30 u. Kerstavond en le kerst dag gesloten. ALMELO. Varossieau: Donderdag t.m. dinsdag: landing bij Anzio 14 jr. ZaterdagnacihtfilmSlechts wraak kon zijn moordlust bevredigen 18 jr. Zondagmatinee: Kara Benemsi 14 jr. le Kerstdag: nog niet bekend. Aanvangstijden donderdag t.m. dins dag 2.30 en 8.00 uur Zaterdag: 6.45, 9.00 en 11.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45. 6.45 en 9,00 uur. le Kerstdag nog niet bekend. Cinema Palace. Donderdag t.m. dinsdag; Strijd om San Sebastian 14 jr. Zaterdagnachtfilm. De slachter van Baltimore 18 jr. Zondagmatinee: Eddie in de greep van de vrouwtjes 14 jr. le kerstdag: Sound of Music a.l. Aanvangstijden: donderdag t.m. dins dag 2.30, 6.45 en 9.00 uur, zaterdag 2.30. 6.45. 9.00 en 11.15 uur. zondag: 2.15. 4.30. 6.45 en 9 00 uur. le kerstdag: 2.30. 8.00 uur. onder de loupe genomen, waarbij zeer moderne kaasbakken werden aangebracht. Voor enkele personeel leden kon een andere werkkring wor den gevonden. Op de kaaskeuring te Tilburg werd een zilveren medaille behaald voor de Goudse kaas. Deze keer was het zelfs op het kantje af of het had een gouden kunnen zijn. Hij bracht dank aan allen die hier voor hun beste krachten hebben gege ven. In zijn uitvoerige beschouwing zei de heer Veneklaas Slots o.m „Wij mogen vaststellen, dat wij staan aan het begin van een revo lutionaire ontwikkeling in heel on ze landbouw en de daarmede sa menhangende verwerkingsbedrij ven. Noemen wij het plan Mans- holt, dan maakt het ons onrustig. Ook in andere landen en met na me Duitsland is het plan Mans- holt ongunstig ontvangen. Er zal nog terdege aan geschaafd moeten worden, maar toch moeten wij re kening houden met de verwezen lijking van het plan Mansholt of van andere plannen. Zeker is het dat voor het groeiende zuivelpro- bleem een oplossing moet woorden gevonden." Uitvoerig ging de voorzitter ook nog in op de ontwikkelingen in het kader van de Coberco. waarbij ook de kaasproducerende fabrieken zullen worden betrokken. ..Het past niet meer in deze tijd, dat fabrieken on derling wedijveren in het doen van grotere nabetalingen. Wij moeten in produktie en afzet 'n nauwe samen hang hebben", aldus de heer Vene klaas Slots. Bij de verkiezing van bestuursle den en commissarissen werden de he ren H. W. Wechstapel en H. Lande- w-eerd, die periodiek aftreden en her kiesbaar waren, met bijna algemene stemmen herkozen. In de plaats van de heren J. W. Wesseldijk en W. J. ten Den. die reg lementair niet herkiesbaar waren ais commissaris werden gekozen de heren H. Stegeman. Lichtenberg en G. B. Kemper. Espelo. De voorzitter bracht de beide af getreden commissarissen aan het slot De Coöp. Zuivelfabriek ,,De Vrijheid" na de verbouwing der kantoren en directeurs woning (boven). van de vergadering dank voor 't be langrijke werk. dat zij als zodanig hebben verricht. Uitvoerig werd bij de rondvraag gesproken over de aanvoer van de melk aan de fabriek 's morgens en 's avonds. De directeur, de heer Broersma, noemde avondbezorging een stap terug en niet in het belang van de kwaliteit. Daarvoor zal men op den duur moeten gaan in de rich ting van mechanische koeling op de boerderij, waarbij de fabriek mis schien voor de financiering zou kun nen zorgen. Uit een procfslcmming bleek, dat voor de avondaanvoer in de vergadering geen meerderheid be stond. Het bestuur zal niettemin de ze zaak nader bezien, verklaarde de voorzitter. Hij wenste allen gezegende feest dagen en een voorspoedig 1969. Sedert 10 november jl. is het kwa liteitsonderzoek van de melk, die wordt aangevoerd bij de coöperatieve zuivelfabriek De Vrijheid, ingevolge voorschriften van de regering, in handen van het centraal laborato rium van de stichting Oost-Nederland te Zutphen. Op 1 januari a.s. volgt de pooling en de invoering van de dubbele extra-korting. In de loop van 1969 wordt het kwaliteitsonderzoek uitge breid met het onderzoek naar anti biotica (penicilline) in de melk, naar oxvdcrende middelen en naar ther- mo-resistente bacteriën en naar zgn. celgehalte. (Thermo is warm. resistent is weerstandbiedend). Dit zei de technisch-assistent van de fa- In de algemene ledenvergadering van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid", die maandagavond in hotel Holterman gehouden werd heeft de directeur, de heer C. Broersma, mededelingen ge daan over ontwikkelingen in het eigen bedrijf en voorts een over zicht gegeven hoe de situatie in de zuivel zich z.i. nationaal en in EEG-verband ontwikkelt. Hij deelde mee, dat de aanvoer van de melk een miljoen kg. hoger is geweest dan het vorige jaar. Tijdens de natte periode in de herfst trad een sterke daling op in de op brengst, maar de dagaanvoer is nu weer gelijk aan vorige jaar. In Nederland is deze 3 pet. hoger. De prognose voor 1969 en vol gende jaren is, dat de opbrengst regelmatig 2 a 3 pet. zal stijgen. Daarin staat Nederland niet alleen, want in Frankrijk bijv. was de stijging van de melkproduktie de laatste 10 jaar hoger dan de gehele Nederlandse opbrengst. De voorschotprijs 1968 is ge lijk aan de periode januari-no- vember van het vorige jaar, na de diepteperiode die in april be gon is de prijs in september-ok- tober doorgeslagen naar de ho ge kant en praktisch gelijk ge worden met het vorige jaar. Maar dat betekent geen aan passing aan de produktiekosten, dus een lager inkomen voor de boer. De kaas is in het nadeel geweest, omdat de inleveringsregeling be perkt bleef tot melkpoeder en boter. De kaasproductie werd sterk be perkt. maar is thans weer wat aan getrokken. Beperking betekent ech ter verhoging van kosten. 4 miljoen k.g. melk werd gecontracteerd met de Comego. 20 miljoen k.g. w.erd verkaasd in Goudse kaas. De Ched dar produktie heeft stil gelegen, maar begint weer op gang te komen, bij de speciale bedrijven. Er wordt geen wei meer ingedampt. Deze gaat naar Borculo. Deze transactie is vrij aan- Het dorp raakt al helemaal in de sfeer van Kerstmis, het feest van het Licht. De gemeente heeft drie kerstbomen geplaatst prachtige grote sparren met witte lampjes c-p de „Smidsbelt" bij de ingang van de Gaardcnstraat en by de ingang van de Noordenbergstraat. Bij de o.l. Kolkschool heeft meester Wilps- haar met behulp van enkele „nao- Bert Knapen en Jan Eshuis de twee junioren van Holten, die behoren tot de 16 geselecteerde spelers van het Twents jeugdelftal van 14 tot 15-jari- gen, gaan van 4 tot 14 april naar En geland waar het Twents jeugdelftal zal deelnemen aan een scholieren- toernooi. Zij worden ondergebracht bij de ouders van Engelse scholieren. De reis wordt gemaakt per vliegtuig. Er wordt uit dit Twents jeugdelftal nog een keuze gemaakt voor spelers van het Oostelijk elftal in die leef tijdsgroep. Daarvoor is een training vastgesteld op maandag. 6 januari a.s. in Enschede, onder leiding van de trainer van het Ned. Jeugdelftal van 14 tot 15-jarigen, Rob Groene- wold. Of de Holtense junioren voor 't oostelijk elftal aangewezen worden is natuurlijk nog niet bekend. Zij heb ben toch in elk geval een mooie trip in het vooruitzicht. bers" zelf een prachtig verlichte boom in het gazon geplaatst. Hij is van alle kanten al van verre te zien. terwijl de lichtjes worden weer kaatst in de ramen van de school. Ook op het grote parkeerterrein van het wegenbouwbedrijf der N.V. Kre kel en 7,n prijkt ieder jaar een grote boom. ïn tal van winkels zijn de etalages o.a. met kerstboomversierselen aan het Kerstfeest aangepast. De gevel verlichting van de Holtense Han delsvereniging, aan alle zaken, ver hoogt de sfeer van het licht. De Chr. Gem. angvereniging „Soli Deo Gloria" houdt de jaarlijkse kerstoratoriumuitvoering zaterdag avond om 20.00 uur in de Ned. Herv Kerk. Een voorbeschouwing vindt men elders in dit blad. De Kerstfeestviering van de Zon dagsschool in Holten zal plaats vin den op de le Kerstdag, om 14.00 uur voor de kleintjes en om 16.30 uui voor de grotere jeugd, eveneens in de Ned. Herv. Kerk Het Hervormd Kerkkoor verleent zijn medewerking bij de eerste dienst in de Herv. Kerk op le Kerstdag om 9.00 uur. Zo zijn er nog tal van activiteiten, die met het kerstfeest verband hoi» den voor en tijdens de Kerstdagen o.a. de samenkomsten van de ver schillende vrouwenverenigingen. trekkeiijk. De netto-opbrengst is 2 ct. per liter de bruto-prijs Th cent. De onkosten bedragen 5 ct. per liter. Toch is er een belangrijk verschil met enkele jaren geleden toen de wei niets waard was. Het is alleen jammer, dat men zo'n duur apparaat hebben moet voor de bewerking. Inkrimping personeel In het bedrijf heeft een inkrim ping van werkzaamheden plaats ge had. Er is personeel afgevloeid of zulks zal nog plaats hebben. De aan besteding van het melkvervoer is door de vorming van grotere eenhe den, gunstig verlopen verklaarde de heer Broersma. Men werkt nu over een langere periode. Er was een vrij sterke concurrentie. De kosten zullen in 1969 lager zijn dan in 1968. Over het eindresultaat van 1968 kon de heer Broersma niet al te optimis tisch zijn. Poeder en boter komen beter uit de bus dan kaas. De totale kaasproduktie in de EEG is 30 pet. hoger dan de opname capaciteit. Spreker noemde het toekomstbeeld vrij onzeker. Er is geen kans om een extraatje te verdienen. De andere kaassoorten liggen relatief heter in de markt, dan de Goudse, die „de Vrijheid" produceert, toch heeft men zelf. gezien de markt, goede prijzen gemaakt voor dit produkt. Bij de bespreking van meer alge mene punten wees de heer Boersma er op. dat de teruglevering van ge- su'bsisieex-de onderrrtslk aan de vee houders binnen de EEG geen succes geworden is. De prijs bedroeg f 5.79, de subsidie f 5,43, netto zuivelwaarde f 11,22. Holten heeft dit niet geani meerd. Bij de boeren bestaat hier voor weinig of geen belangstelling. In 1950 ging 22 pet. van de aangevoer de melk naar de bedrijven terug als ondermelk of karnemelk, in 1967 2 pet. De bedrijven, die dit geanimeerd hebben zijn er weer afgestapt. Het bestuur blijkt een meer vooruitziende blik te hebben gehad dan de EEG- commissie. Uitvoerig ging spi-eker nog in op de in bespreking zijnde ver werking van buitenlandse melk. Dit is echter nog niet gerealiseerd. De heer Broersma verwacht dal in 1970 vrij verkeer van melk binnen de EEG-markt mogelijk is. De EEG is geen kip die gouden eieren legt. maar zij heeft ook zeer positieve punten. Binnen de EEG zijn de han delsbelemmeringen praktisch opge ruimd. Con tingenteringen zijn b.v. af gelopen. Ook is gerealiseerd een ge meenschappelijk buitentarief. Er wordt in het EEG-gebied te veel melk geproduceerd. In ieder land probeert men daar een oplos sing voor te vinden. Voorts ligt er het plan Mansholt. De duidelijkheid zal z.i. komen door een felle concur rentie. maar dan moeten velen door het diepste tranendal, waarbij hen water tot aan de lippen zal stijgen. Grovere eenheden Dichter bij huis is xnen reeds sterk bezig om te komen tot grotere een heden. wat de zuivelverwerking be treft: Drenthe 80 pel. in één hand, Noord-Brabant praktisch één melk prijs, Noord-Holland verwacht bin nenkort een sterke concentratie, in Friesland wordt druk gediscussieerd, in Gelderland en Ovei-ijssel komt het probleem steeds dichter bij een op lossing door de Coberco. Daar heeft men aanvankelijk gedacht nieuwe kaasfabrieken te bouwen, maar men heeft ingezien, dat dit niet lucratief is. Wel om de bestaande te exploiter ren. De plannen liggen plnx. een jaar te rijpen. Met drie kaasfabrieken is men in onderhandeling. De termijn van toetreding is vrij ruim gesteld tot 1970 om tot één melkprijs te ko men. Het betekent, dat de plaatselij ke fabriek een vereniging van vee houders wordt, minder inspraak, min der risico. Bij Coberco zal er geen zeggenschap zijn over sluiten of over groter maken. ..Het wordt een soort hei'senspoeling", aldus de heer Broersma. Er gaat geen vergadering voorbij of er wordt gesproken over samenwerken in grotere eenheden. Het betekent, dat de melk in Neder land in 6 a 7 handen komt. Het ge volg zal moeten zijn in één 'hand. „De melk is uw grootste inkomen, u mag verwachten, dat de problemen (b.v. van het plan Mansholt) over 2. 3 of 4 jaar ook op ons zullen afko men. Ik kan slechts besluiten met u en uw bestuurders veel wijsheid toe te wensen", aldus eindigde de heer Broersma zijn betoog. briek, de heer Bruintjes, maandag avond in de algemene ledenvergade ring in hotel Holterman. toen hij de leden op verzoek van voorzitter Ve- neklaasSlots uitleg gaf van de voort schrijding van het kwaliteitsonder zoek in het belang van de kwalitatie ve verbetering van onze zuivelpro- dukten. Boete Bij het aantreffen van anti-biotica (penicilline) bedraagt de boete f 50. plus 2 cent per geleverde kilogram melk in de betrokken 14-daagse pe riode. De kwaliteitsuitbetaling naar de eerste, tweede of derde klasse wordt er echter niet door aangetast. Penicilline kan in de melk komen door uierbehandeling of uierziekten. Indirect via de bloedbaan bij behan deling bij ziekte. Ook speenstiften be vatten anti-bioticum. Hoe lang men de melk in deze ge vallen niet mag afleveren is heel moeilijk te zeggen, omdat er ver schillende soorten penicilline zijn. De dierenartsen moeten de veehouders hierover inlichten. Bij mastitis (uier ontsteking) 72 uur voor het behan delde kwartier en 24 uur voor ook niet behandelde kwartieren. Ais de voorschriften der verpakking niet be trouwbaar zijn, vrage men advies van de dierenarts, aldus de heer Bruintjes. Men voege nooit geen oxyderende middelen toe aan de melk, in de vorm van chloorbleekloog of andere stoffien. Melkmateriaal wel omspoe len met een chloorbleekloogoplossing. Melkmateriaal Thermo-resistente bacteriën (on derzoek begint in 1996) kunnen hoge temperaturen verdragen. Zorg voor goed melkmateriaal. geen aanslag in de emmers of bussen, ook voor de klauw bij melkmachines. Geen ruwe of versleten tepelvoering in melk- slang, raadde de heer Bruintjes zijn gehoor verder aan. De oorzaak kan GEVONDEN: 1 pr. jongensschaat- sen: 1 bos autosleutels: portemon- naie met inhoud. VERLOREN: 1 pr. suéde vinge» handschoenen; knipportemonnaie met inhoud; wieldop VW: huisslen tel; wollen muts; gouden broche; horloge met naam G. v. d. Berg; groen gebreid kinderwantje: heren- horloge merk Palermo; gymnastiek- broek. Holten, 19 december 1968. De v.v. Groepscommandant: (J. P. Poll Jonker). Het ijsvermaak heeft zondag op de banen van „De Noordpool" grote vormen aangenomen. De ijspret is. echter van korte duur geweest. Na dat vrijdagmiddag de schooljeugd reeds van de opening van de ba nen profiteerde en zaterdag, zowel 's middags als 's avonds druk gere den werd. bereikte zondagmiddag de toeloop haar hoogtepunt. Naar schat ting van het ijsclubbestuur kwamen alleen al uit de omliggende plaat sen waar de schaatsliefhebbers waarschijnlijk nog niet terecht kon den meer dan 400 a 500 enthousias telingen naar Holten toe. Gevoegd bij de Holtense bezoekers vormde dit een overvolle baan, waarop, mede door de muziek van de geluidsinstal latie. een bijzonder gezellige sfeer heerste. Dat zelfde was het geval in de ijstent waar men zich kon laven aan warme chocolademelk en ande re dranken. liggen bij naden van zinken emmers, slechte deksels met grote scheu melkbussen mei gaten op de hoogte van de band, roestige en ruwe bo dem enz. Het gebruik van heet wa ter is, na controle van de fabriek, hoofdzakelijk. Te hoog celgehalte kan voorkomen in nieuwe melk, zeer oude melk. die sterk ruikt en smaakt alsmede in melk van uierzieke die ren (mastitis). De heer Bruintjes meende, dat een servieedienst voor melkmachines, waarom de standsorganisaties en be- dryfsverenigingen hebben gevraagd, zeer nuttig is, maar dat dit op veel moeilijkheden zal stuiten, omdat de leveranciers hier altijd weer bij te pas moeten komen en er kosten aan verbonden zijn. Voorzitter Veneklaas Slots zegde toe, dat het bestuur zich hierover nog nader zal beraden. Burgemeester, mr. W. H. Enklaar, heeft heden (vrijdagmiddag) het Bungalowpark en de Camping ..De Prins", met restaurant aan de Rijs- sen?eweg officieel geopend. Het be drijf is gesticht door een N.V.waar van de vennooten zijn de heren B. Gierveld. hotelhouder te Hellen- doorn, W. J. Hegeman, aannemer te Nijverdal, G. J. Hegeman te Hellen- Twee bungalows van het bungalowpark en de cam ping „De Prins". doorn en H. J. Hegeman te Nijver dal. Als directeur treedt op de heer Gierveld. Het geheel ziet er keurig, maar wegens het ontbreken van een beplanting nog wat sober uit. Zodra het plantsoen is aangebracht wordt het een bij uitstek prachtige plaats om te kamperen, te logeren of om er even aan te leggen. In ons volgend nummer hopen wij op de opening van dit, voor het toerisme belangrijke bedrijf, terug te komen. De naam ..De Prins" is afgeleid van de boerderij van die naar.-., die hier gestaan heeft en die in het laatste oorlogsjaar door het ontploffen van Het restaurant van het bun galowpark en de camping ..De Prins" aan de Rijksweg Holten-Rijssen. een Duitse munitie-auto verwoest werd. Zij was eigendom van de fami lie Nijhuis. die de nieuwe boerderij met aangrenzende schuur en lande rijen aan de genoemde N.V. verkocht heeft. Deze heeft de gebouwen laten verbouwen tot restaurant met toebe horen.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3