Boeren-supporters gaan geld verdienen voor club Gezellige rit van de motorclub Jaarvergadering a.r.-kiesvereniging H.M.V." kreeg verdiende ovatie goede uitvoering na Blauw Wit bleef baas Daarlerveen over Hollen verrichtte uitstekende prestatie Waar gaan wij heen? GYMNASTIEKLOKAAL DIJKERHOEK? IN i ROGGEVERBOUW OP MEERMANSKAMP Cassette Snuif en wrijf DAMPO Sinterklaas deed suggestie Voetbalprogramma Voorbeschou win g voor zaterdag Verrichtingen junioren en pupillen KOPLOPER VERSLAGEN Broocfiüetten Trekking loterij „Rato" Mooie opbrengjst Zaterdag 30 november 1968 Zes Holter boeren hebben woensdagmorgen de hanl aan de trac tor geslagen en zijn begonnen Meermanskamp in de Look, dat door de gemeente Holten is aangekocht voor de aanleg van de gemeen telijke sportterreinen, om te ploegen. Sportterreinen, waar heel sportlievend Holten nu al jaren reikhalzend naar zit uit te kijken. Zij willen de plm. acht hectare vruchtbare grond inzaaien met winterrogge en de netto-opbrengst ten goede doen komen aan de voetbalvereniging „Holten" of 'n eventueel in te stellen fonds voor de inrichting van de sportterreinen. Alleen de kosten van de kunst mest, de zaairogge en een luttel bedrag voor de tractoren willen zij in rekening brengen. Arbeidsloon wordt niet berekend, want zij hebben dit initiatief genomen en doen dit werk uit puur enthou siasme voor de club waarvan zij supporter zijn. De zes agrarische-supporters zijn de heren H. J. Arfman, Holter- broek, H. W. Veneklaas (Harwich), J. B. Veneklaas (Voors-Bets), G. J. Jansen (Menum), J. A. Aanstoot (De Grieze) en G. J. Beid- man (Scholman). De heren H. en H. J. Wansink, waarvan de gemeente deze gronden gekocht heeft en aan wie zij tijdelijk weer in pacht waren gegeven zijn door bemiddeling van het raadslid, de heer D. J. Wansink met de on derverhuur aan de zes collega-boe ren akkoord gegaan en ook het ge meentebestuur was direct akkoord met deze gang van zaken. Het heeft met de opbrengst van de pacht nog een bepaalde bedoeling, die in de eerstkomende raadsvergadering wel nader uit de doeken zal worden ge daan. Het initiatief van de zes boeren, be tekent niet, aldus heeft ons de burge meester mr. W. H. Enklaar, ver klaard, dat de plannen van de sport- alles voor Bafcys huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN terreinen op de lange baan gescho ven worden. Deze plannen zijn prak tisch gereed en gaan dan naar de Rijksdienst Aanvullende Civieltech nische Werken de D.A.C.W. te Arnhem, om ze met subsidie van het rijk uitgevoerd te krijgen. De burgemeester was zeer te spre ken over dit initiatief uit de boeren gemeenschap Mr. Enklaar was gis termorgen dan ook al vi'oeg in Look aanwezig om het ploegen ogenschouw te nemen. De initiatief nemers zelf zijn met groot enthousi asme vervuld. De zes tractoren heb ben de gehele dag voor na voor door de humusrijke grond getrokken. Door deze bewerking ontstaat tevens een betere bodemstructuur. De volgende zomer hoopt men met de combines het graan te maaien en aan de man te brengen. Een complex van 8 hec tare is daar uitermate geschikt voor. De heer Arfman was nog wel beducht voor schade door het reewild, maar ook daarvoor hoopt men een oplossing te vinden. Hij noemde de grond van uitstekend gehalte voor de inrichting van sportvelden. 's Middags kwam mevr. Arfman met haar buurvrouwen de mannen koffie brengen. Ook zij wilden delen in het enthousiasme van hun mannen voor hun voetbalclub. Uw verboudheid van neus, j keel of borst weg met Zaterdag: RKSV al - Holten al. 2.45 u Holten bl - Hulz. Boys bl, 1.45 u Holten cl - Hengelo cl. 3.00 u GFC c2 - Holten c2, 1.45 u Zondag! Holten 1 - Heerde 1, 2.30 u De Tukkers 2 - Holten 2, 3.2.00 u Holten 3 - SOS 2, 12.00 u Holten 5 - GFC 5, 10 uur. Twenthe 5 - Holten 4. 10.30 uur. Het A-elftal gaat zaterdag naa RKSV en moet in staat worden ge acht haar ongeslagen positie te hand haven. B krijgt Hulzense Boys bezoek en kan deze wedstrijd wellicht ln winst omzetten. Cl krijgt Hengelo cl op bezoek en deze ploeg >s ver moedelijk wel één van de sterksten in deze afdeling. Hopelijk zorgen d Holtense jongens voor een aangename Sinterklaasverrassing. C2 gaat naar GFC c2 en is vast van plan om met de zegepalm huiswaarts te keren. Voor de overige elftallen zijn geen competitiewedstrijden vastgesteld. De jeugdcommissie heeft van deze gele genheid gebruik gemaakt om a.s. za terdagmorgen 'n oefenwedstrijd te la ten spelen voor de jongste pupillen en wij hopen dat zij in grote getale in het Sportdal zullen verschijnen. Sinterklaas bracht donderdagavond met in zijn gevolg bestuursleden van de Holtense Handelsvereniging en de muziekvereniging "H.M.V." een be zoek aan het Neerdorp, Espelo en Djj- kerhoek, waar hij door de jeugd met veel gejuich ontvangen werd. Zijn eerste halte was het krutde. niersbedrijf van de lam. H. Paalman, waar de Neerdorper jeugd zich verza meld had en waar de Sint werd toe gezongen met begeleiding van M.M.V De kinderen werden hier door de familie Paalman getracteerd. Bij de smidse van de heer B. J. Nijland aan de secundaire weg Dij- kerhoek-Raalterweg had de Espelose jeugd zich verzameld.. Ook hier werd de Sint met de bekende liederen ver welkomd. terwijl zij ballonnetjes kre. gen uitgedeeld. Op het molenplein in de kern' van Dijkerhoek was het enorm druk, want hier had de jeugd uit deze buurt en omgeving zich verenigd om de grijze kindervriend een welluidend welkom toe te zingen. Met H.M.V, voorop ging het toen langs de üijkerhoekse winkels naar 't Bonte Paard, waar de Sint werd toegesproken door de heer W. ten Berge, als voorzitter van de Holtense Handelsvereniging. Sinterklaas liet hier van zijn mis noegen blijken, dat het in Dijkerhoek zo donker was, wegens het ontbreken van voldoende straatverlichting. Hij had echter ook een prettige medede ling n.l. dat zodra het geld er is een nieuwe school gebouwd zal worden. Deze mededeling werd door de jeugd met een luid "hoera" begroet. "Heb ben jullie dan zo'n slechte school" vroeg de Sint.. Die vraag werd met 'n luid "O, ja" beantwoord. Maar er komt geen gymnastieklokaal bij meende de Sint te weten. Ilij sprak als zijn verwachting uit, dat mis schien door particulier initiatief de Schoolkringbewoners deze wel licht nog iets te bereiken zal zijn Ook in Dijkerhoek werd de Sint met ballonnetjes door de jeugd verwel- komd. Het werd een feestelijke avond. Het B-elftal van „Holten" bereikte zaterdag jl. in devuitwedstrijd tegen Enter Vooruit B een gelijk spel in een matig gespeelde wedstrijd. Ir. de eerste helft kwam Enter Vooruit ge makkelijk aan 'n doelpunt, doordat één van de achterspelers de bal op een presenteerblaadje aanbood aan de midvoor, welke geen moeite had om hieruit te scoren. Na rust kreeg Holten met de wind mee beter vat op het spel en uit een prachtige aanval scoorde Bert Knapen een mooi doel punt en bereikte daarmee een punten verdeling. Cl had geen moeite met Rietvogels Cl en behaalde een monsteroverwin ning (22-0). Deze ploeg is wel de zwakste uit deze afdeling en is te hoog ingedeeld, want het krijgt steeds grote nederlagen. C2 speelde een on gelukkige wedstrijd tegen Enter Voor uit cl en hoewel het veelvuldig in de aanval was. ontbrak het hier aan een afwerker. en zodoende ging deze wed strijd met het kleinste mogelijke ver schil verloren (1-0). C3 kon het tegen koploper De Zweef C2 niet bolwerken en leed een ver diende nederlaag. De Zweef speelde over alle linies beter en vooral voorhoede was een groot gevaar voor de Holtense achterhoede. Pupillen dl behaalde een keurige 2-0 zege op Hul zense Boys en bleef daardoor in de kopgroep, terwijl D2 mét een punten verdeling (1-1) huiswaarts keerde Enter Vooruit D2. Een tot de laatste plaats bezet Amicitiade jeugd kon zitten dank zei een aantal banken heejt vrijdagavond de Holtense Mu ziekvereniging „HMV" gul beloond met applaiès en het slotnummer een daverende spontane ovatie gebracht die dirigent Henny Fran sen waardeerde met een extra mars die een-, stormachtige bijval veroorzaakte. We zijn er van overtuigd dat degelijke bewijzen van sympathie korps en dirigent goed deden en huit. tot steun zal zijn op de muzikale weg voort te gaan die lang niet altijd makkelijk is. De gemeenschap Holten die voor een gro^ot deel HMV steunt heeft ,;t meziek" (haar muziekvrijdagavond ook de morele steun gegeven die voor de goede gang van (mto.ziek)zaken nodig is en voor de toekomst mede de kurk waarop het korps drijft. Nadat H.M.V's voorzitter de heer A. Westerik een woord van welkom had gesproken waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot burgemeester mr. W. H. Enklaar en de afgevaar digden van de diverse verenigingen uit Holten en de zusterverenigingen uit de omliggende plaatsen en een woord van dank was gesproken tot het bestuur der gemeente voor de jaarlijkse subsidie en tot de dona teurs voor hun jaarlijkse bijdrage opende „H.M.V." het concert met Tom Powell's mars ..Cardiff Castle". Het tweede nummer het koraal ,,ïch freue mich im Hemn" uit Blauw Wit heeft runner up Daar lerveen zaterdag in eigen huis met 2-1 geklopt in een wedstrijd waarin technisch spel in beide kampen schaars was Blauw Wit opende na 10 minuten de score uit een corner. Bij deze hoek schop ontstond voor hel doel een ver warde onoverzichtelijke situatie waar bij Jaap Thalen de kans kreeg om te scoren een kans die hij graag en juist benutte (0-1). Het tweede Blauw Wit doelpunt was meer geluk dan voetbal)wijsheid. Bij een uittrap nam Henw Aanstoot van zeker 25 meter de bal ineens wat men noemt „op de slof" en voordat de D'veen goalie besefte wat er ge beurde lag de bal in het net (0-2). Na deze gelukstreffer gingen de gastheren sterk aanvallen en de Blauw Wit defensie kwam onder druk te staan. Bij een van de stormlopen stopte Ep Beid man de bal met de hand van mening zijnde dat de scheidsrechter voor een overtreding had gefloten wat echter niet het ge val bleek te zijn. De penalty die de thuisclub kreeg toe gewezen werd door de stopper enorm hard tegen de paal geknald. Na de thee bleef Daarlerveen aan dringen doch de inmiddels versterkte Blauw Witte defensie gaf geen krimp en kwam bij enkele snelle tegensto ten nog heel dicht bij een derde tref fer. Acht minuten voor het eindsignaal redde de stopper van de gastheren voor z'n club de eer. Blauw Wit doelman Arie Lande- weer werd in de tweede helft ver schillende keren flink op de proef gesteld doch hij was weer de juiste man op de juiste plaats. De tweede editie van Blauw Wit kwam in de thuiswedstrijd tegen NSHI (Ned. Spoorwegen Hengelo) tot een zeer verdienstelijk resultaat. Ze wonnen met 4-3 doch met wat meer overleg zou de zege beslist,gro ter zijn uitgevallen. De junioren Cl hadden bij „De Poppe" Hector Cl op bezoek. De jon- gelui uit Goor waren geen partij voor de Blauw Witjes en ze verloren met korfbalcijfers (9-1). Henry Bronsvoort die door een armbreuk geruime tijd was uitgescha keld speelde weer evenals voor heen en maakte z'n rentree met vier 'treffers. De Blauw Witte pupillen D2 konden het in de thuiswedstrijd tegen Entef Vooruit niet klaren. Ze verloren met 4-0 van de Enterse jongelui die me.t deze zege hun kans op de titel be hielden. Programma: Blauw Wit 1 speelt om 2.30 uur thuis tegen Boswinkel een club uit de omgeving van Enschede. De bezoekers die met Blauw Wit tot de „middenmoters" behoren kwa men in de laatste drie wedstrijden maar tot één winstpuntje. Zij zullen zeker vechten voor een beter resul taat en Blauw Wit krijgt het ongetwij feld zwaar te verduren. Blauw Wit 2 speelt om 11.00 uur in Hengelo tegen Juliana 5. Een punten verdeling zou voor Blauw Wit een. goed resultaat zijn. Het inhaalprogramma dat voor de ze zaterdag voor de jeugd is vastge steld brengt geen van de Blauw Wit te jeugdteams binnen de lijnen. Stand in de eerste klasse A: Evers- berg 10-17: Daarlerveen 9-13; Sport club Rijssen 8-12; VESOS 9-12; mele 10-10; Sibculo 8-9; Boswinkel 9-9; Blauw Wit 9-7; PSV 9-7: Dene kamp 7-4; Daarle 9-4; Boswinkel 9-9 Blauw Wit 9-7; PSV 9-7; Denekamp 7-4; Daarle 9-4; Drienerlo 10-4. „Nieuwe Klanlken" werd goed uitge voerd, rond van toon met een verbe terde klank. Meindert Boekel's „Beelden uit de Vogezen" (een vakantie in dit ge bied inspireerde de componist tot dit grote werk) Went 3 delen; a. Le lac cïe retournemer(meer) was goed van opbouw en klank met goede dynamische verschillen. b. La chape.fle de labaroche, juist van sfeer, hier en daar wat oneven wichtig van klfenk en samenspel. c. La roche -de diable (duivelsrots) werd met de ntodige „flair" gespeeld en waren een 1 prima afsluiting van Boekels vakanllieindrukken. „Carnaval in Rio" van Mon teiro (in een bewerkiing van Pi Scheffer) is voor fanfare- eigenlijk een tikkel tje te hoog gezfet doch voor „HMV" stond dit een vlotte goede uitvoering niet in de weg. Bij de presentatie van Julius Fucik ouverture „Maxinarella" ging het hier en daar wart onbeheerst en tech nisch soms wat (minder gelukkig wat afbreuk deed aan de zuiverheid. De technische moeilijkheden in dit werk zijn zo vele. en zoi groot dat het eigen lijk voor fanfare (bijna niet uit te voe ren is. Daarom voor dirigent en korps een ruim voldoende. Gerard Boedijta's 4-delige suite „Partita Piccola"". met sierlijke dans muziek uit een grijs verleden werd mooi en sfeervoj uitgevoerd, tech nisch uitstekend e(n prima van klank, met „Menuet" (dleel 2) en „Rigau- don" (deel 4) alst „uitblinkers". De slotmars „HAoch Heidecksburg' werd met veel eflan en enthousias me uit het nieuvie instrumentarium de zaal „ingestuuird" en in het ap plaus dat hierop volgde hoorden duidelijk het verzpek om nog meer een verzoek waaraüin graag werd vol daan met de presentatie van „A banda" een werkje- met een heerlijk ritme en een „snujifje schwing". Al met al een stralend programma. Burgemeester bedankte Burgemeester Entbiaar was zonder twijfel de tolk van. allen toen hij korp en dirigent da.dkte voor het ge boden e. Mr. Enklaar wees tverder op de be langrijke plaats die* „I-IMV" in de dorpsgemeenschap iiftneemt. Het en semble heeft recht oiii steun en waar dering van de gemeenschap die op het korps steeds kart rekenen en al tijd klaar staat als men muziek no dig heeft bij feestelijkheden, herden kingen enz. De voorzitter van de Supporters club de heer J. Wiggers deed een be roep op die ingezetenen die „HMV" met een jaarlijkse donatie van mini- Dc tocht, die de M.A.C. „De Hol- lerberg" zaterdagavond voor haar le den en hun inlroducé's organiseerde is een echte „gezelligheidsrit" gewor den. zoals ook door het bestuur was aangekondigd. Oud en jong namen er aan deel en moesten onderweg heel wat vragen beantwoorden en hande- De leden van de A.R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje" kwa men vrijdagavond in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer A. J. Nijkamp. Deze opende de matig bezochte bij eenkomst met gebed nadat gezongen was psalm 17 vers 4. Na lezing van het Schriftgedeelte Lukas 12 vers 13- 21 sprak voorzitter Nijkamp een kort openingswoord, waarin hij zijn vreug de uitsprak over de door de jongeren voor deze jaarvergadering betoonde belangstelling. Bij verhindering van de secretaris werden de notulen en het jaarver slag gelezen door de heer J. Wiggers, lid van het bestuur. Uit het jaarver slag bleek o.m. een stijging van het aantal leden met 16 tot 129 leden. Blijkens het verslag van de pen ningmeester, de heer A. Rietman, bedroegen de inkomsten over het af gelopen boekjaar f 955.50 en de uit gaven f 888,65. Bij de' gehouden be stuursverkiezing werd de aftredende voorzitter, de heer A. J. Nijkamp, met bijna algemene stemmen her kozen. QUIZ 1-Iet extra-gezelligheidselement in deze jaarvergadering bestond uit een quiz die gepresenteerd werd door de heer J. Wiggers, die aan een drietal koppels 15 vragen van zeer uiteen lopende aard stelde, waarbij de juis te antwoorden gewaardeerd werden met 5 punten, zodat maximaal per koppel 75 punten waren te behalen. De uitslag was als volgt: 1. koppel ds. R. Oosterhoff en de heer G. J. Hulsman (60 punten), 2. koppel ds. R. A. Hoogkamp en de heer J. W. Stam (45 punten), 3. de heren G. Kolkman en W. Bosschers (40 .pnt.) Alle deelnemers ontvingen een op de komst van de goede Sint „afgestem de" attentie. Na een politiek over zicht door voorzitter Nijkamp werd de jaarvergadering door ds. R. A. Hoogkamp met dankgebed geëindigd. Holten heeft een uitstekende pres tatie geleverd door koploper Zwolle op eigen terrein een 0-1 nederlaag toe te brengen, in een uiterst snelle en sportieve wedstrijd. Er waren de ze middag twee gelijkwaardige ploe gen in het veld, met. het doel elkaar de eer van de overwinning te betwis ten. De Zwollenaren waren aanvanke lijk het meest in het offensief. Hun aanvallen, vooral over links, waren uiterst gevaarlijk. Reeds in de vijfde minuut kwam Mensink alleen voor het doel te staan. Hij miste een unie ke kans om zijn club de leiding te geven. Zijn schot ging naast. Zeven minuten later kopte Van Vil- steren alleen voor de doelman staan de over. Dat gaf de Holtenaren een enorme morele opkikker. Het bleek, dat die koplopers, die nog geen wed strijd verloren hadden (tweemaal ge lijk) ook falen konden. Zienderogen kreeg hun spel meer inhoud en wer den gevaarlijke aanvallen opgebouwd die de Zwolse defensie echter no. wel wist te keren. In de 35e minuut verrichtte Barend Breukink het vijandelijke doel, waar keeper Laarman al zijn talenten moest aan- Hoestdrank in tabtetvorm^Scfr spreken om zijn doel schoon te hou den. De Zwolse verdediging raakte soms in paniek. Tal van "keren moest aan de noodrem worden getrokken. Holten kreeg in deze periode ettelijke hoekschoppen te nemen. Bij een te genaanval ontsnapten de gasten aan een groot gevaar toen de bal via de deklat werd overgeschoten. In de stand kwam geen verandering. Uitslagen en stand in 4 H: deze middag uitstekend op dreef was een prachtige redding, toen een Zwolse; voorwaarts was doorge broken. Mét blanke stand werd ge draaid. Na de thee bleek, dat Holten door het standhouden in de eerste helft, haar zelfvertrouwen volledig herwon nen had. Direct van de aftrap af werden snelle aanvallen op het Zwol se doel ondernomen, waarbij zoals later zou blijken in de zevende mi nuut het beslissende doelpunt viel toen Veneklaas een van links hoog aangegeven bal onhoudbaar voor doelman Laarman fraai in de tou wen kopte. Toen besefte de thuisclub, dat het menens ging worden en zij bracht al haar spelers na'ar voren. De Holtense defensie uitstekend geleid door stopper Kaiser, hield zich in deze periode van zware druk, zij het soms met moeite en dankzij het goede ingrijpen van keeper Breukink, uitstekend staande. Maar Holten kwam terug. Vene klaas, Hommes, Jongman en Nijen- huis uitstekend gesteund door de middenlinie en defensie belaagden ABS—Wij he 2-4 HeliosHeino 1-1 Wilp—Raalte 0-0 ZwolleHolten 0-1 SC DeventerHeerde 3-2 Zwolle Helios UD Holten Heino Deventer Wij he ABS Wilp Heerde Raalte 9 5 2 2 12 9 4 3 2 11 20-11 23-21 16- 8 19-15 17-21 21-26 13-18 10-14 15-22 12-29 Joh, Veneklaas (zwarte broek) scoort het enige maar kostbare, doelpunt in de wedstrijd Zwolle-Holten. lingen verrichten, die stoms tot grote hilariteit aanleiding gaven. Om er en kele te noemen uit een veekoek moest men een bekende naam afleiden en dat werd natuurlijk „iEoekoek". verjaardagsdatum van Pieter van Vollenhove gaf niet zo t eel moeilijk heden (30 april), maar bet jaar van oplevering van de afsluitdijk in het IJsselmeer (1933) gaf meer hoofd brekens.Grote vrolijkheid veroorzaak te het tandemrijden bij kiotel „In den Swarten Ruyler" op dl*; Holterberg en het zingen door de rjjjders van een Sinterklaaslied voor de bandrecorder in hotel „De Haarlerberg" te Haarle. Zo waren er nog tal van opgaven waarmee de deelnemers en bijrijders punten konden verzamel fen. Om 20.00 uur kwamen alle deelnemers bijeen in hotel Holterman, waar het met muzikale begeleiding vatn Dick Dob- bik uit 't Joppe op het 'hammondor gel zeer gezellig werd en 'de band met de St. Nicola aaszangers onder grote hilariteit nog eens weer; afgedraaid werd. Dick Muller de tijdlelijke multi miljonair die de rit bad uitgezet en opgezet, maakte de uibslag bekend en voorzitter Goorman van „De Hol terberg", bracht hem ent zijn perso neel daarvoor dank ondE-r een luid applaus van de aanwezigen. De avond wed besloten met leen „warm hapje", dat allen zich tbest lieten smaken. De uitslag was: le pr. El. Stokkers en echtgenote 120 punten, 2 J. Wan sink en bijrijder 110 p„ 3' B. Brons voort en echtgen. 110 p.. 4} H. Wilps- haar en echtgen. 110 p., 5 J. Aan stoot en echtgen. 110 p., 6 D. Wil- lems-Mevr. Goringa 100 pt„ 7 G Stevens en verloofde 100 p., 8 E. Krikkink en mej. G. Reijliénk 100 9 A. Leppink en echtgen., ;10 Wasse naar en echtgen. 100 p. en 'K. Wevers en echtgen.. 100 p. De poedelprijs voor de heer M. Kalfstermsn. De prijzen bestonden gedeeltelijk uit heerlijke vleeswaren geschonken door de N.V. Anton Hunin3c te De venter als tegenprestatie vocar de' ver zorging van enkele ritjes vocjr de per soneelsvereniging van deze' fabriek. De trekking van de verloting', van de Sportvereniging „Bato" zaf^ plaats hebben op zaterdag a.s. om ]t3.30 uur door de heer E. Kruit, groepscom mandant van de Rijkspolitie), in het voormalige gymnastieklokaal naast 't filiaal van de Algemene Bank; Neder land. in de Dorpsstraat. De oliebollenactie van del Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek op 27 no vember gehouden is zeer naaa- wens verlopen. De dames van deze} groep hebben gezamenlijk de schoudiers on der het werk gezet en in een datg plm. 3500 warme oliebollen gebakken en aan de man (vrouw) gebracht. TDe op brengst bedroeg bruto ruim f 5«l)00.-. al een rijksdaalder nog niet steu nen en kondigde aan dat over enxele ken een grote donateurswervings actie zal worden gehouden. Een woord van hartelijke dank sprak de heer Wiggers tot de Holten- winkeliers die evenals voorgaan de jaren weer een flink aantal arti kelen beschikbaar stelden voor de verloting die deze avond f 260,- op bracht. Toneel Na de pauze bracht de Toneel club „O.C.H." onder regie van rla heer W. ten Berge over het voetlicht „Vrijen met Amerika" een spel vol pret en nonsens van Wim Bischot. Het stuk speelt in de villa van de zusters- De Buizer aan de buitenkant van de stad. Financiële zorgen dwin gen de zusters hun huis gedeeltelijk te verhuren aan rijke buitenlanders. Er doen zich in dit spel tal van ver makelijke situaties voor die de zaal telkens weer deden schateren van het lachen. De drie bedrijven werden vlot gepresenteerd en het applaus dat ver schillende móle* opklonk was zeer verdiend. Medewerkenden waren Victoria Hart (Mevr. J. Voordes- Konijnenberg) een nog jonge wedu- doch financieel afhankelijk van haar ongetrouwde zuster Agathe (mevr. M. Eggink-Ten Velde), die er altijd nog een deftig spraakje op na houdt en niet kam vergeten dat zij een geboren freule de Buizer is. Edward, zoon van Victoria, derde jaars student (Johan Stukker)Fe- der Swing, een Amerikaanse vlees koning (J. Konijnenburg), Fanny, zijn knappe dochter (Mini Koopman) Buster Harmsen (een Hollandse boer. naar Canada geëmigreerd, in goeie doen maarde pet trouw gebleven) Lieuwe Meinsma en zijn vrouw Suse zeer bij de hand mevr. F. Nije- rees-Jonker. Neel (mevr. Meinsma- Kooy) de huishoudster die er geen doekies om windt en tenslotte oom Andries (Johan Stukker Sr.) een me neer die zonder werken aan de kost komt. „H.M.V.'s" voorzitter Westerink sprak een woord van dank tot bas sist Wim Wientjes van „Kunstmin" te Gorssel die tijdens dit concert de plaats in nam van Henk Westerik die wegens familieomstandigheden ver hinderd was. DEVENTER Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 11500. Vrijdag 29 november 20.00 u. Toneel groep Theater met Hendrik IV (deel 2). FILMS E.D.B. theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 28 nov. t.m. maandag 2 dec. Het zoete lichaam van Debo rah met Caróll Baker en Jean So- rel 18 jr. Dinsdag 3 en woensdag 4 dec. School voor Striptease met Agnes Laurent, 18 jr. Zpndag 1 dec., middagvoorstelling, Rattler Kid, de bandiet uit het wil de westen 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 1.30 .en 21.00 u. zo. 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 u. Cinema Palace, Lange Bisschopstraat tel. 11100. Donderdag 28 nov. t.m. woensdag 4 dec. Het wonder van de liefde (5e week 18 j). Vrijdag 29 nov. en zaterdag 30 nov. nachtvoorst. Kool der liefde. 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.45 en 21.14 u. zo 15.00, 18.45 e 21.15 u. nachtvoorstelling 23.30 u. Luxor Theater, Brink, tel. 18662. Donderdag 28 nov. t.m. dinsdag 3 dec. De dagen van het geweld, met Montgomery Wood, Lee van Cleef 14 jr. Zaterdag 30 nov. nachtvoorstelling, Zwarte markt der liefde, 18 jr. Zondag 1 dec. middagvoorstelling. De laatste der Sioux, 14 jr. Woensdag 4 dec. cyclusvoorstelling, A man for all seasons, met Paul Scofield, Orson Welles e.a. 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 2.00 u. za. 18.30, 21.00 en 23.30 u. zo. 14.00 16.00. 18.30 en 21.00 u. EXPOSITIES. Muntentoren, Achter dc Muren-Zand- poort, tel. p.a. V.V.V. Deventer, tel. 05700-16200. t.m. 1 december, Schilderijen en gra fiek van Otto Prinsen. Openingstijden, dagelijks 10-12 en 14- 17 u. za. en zo. 14-17 u. d.e.b. 19-21 u Openbare Leeszaal, Brink, tel. 13506. Tot 23 december. Schilderijen van de Voogd uit Voorst. Openingstij den: dinsdag t.m. vrijdag 10.00- 17.30 en 19.00-21.00 u. za. 10.00-17.30 u. maandags gesloten. Galerie Trog-Art. Hofstraat 2. 29 november tot 25 december. Etsen en tekeningen van Harten Post. Openingstijden: dagelijks van 14-18 u. vrijdag tevens van 19-21 u. Aula Alex Hegiusgymnasium, Nieuwe Markt. 29 november aanvang 20.00 u. Lezing door Burgemeester Bolkesteyn over de .ontwikkelingshulp in Afrika, n.a.v. zijn reis door 3 Oost-Afri kaanse landen. Vliegveld Teuge, tel. 05763-200. Parachutespringen, gedurende enke le weekends. Dagelijks rondvluch ten op aanvraag, ben. maandags, Inl. 05700-19318. Deventer Kunstijsbaan. Rembrandt- kade 195, tel. 18877. Openingstijden dagelijks 14-16.30. ma wo. en do. avond van 20-22.30 u. za. 14-16.30 u. en 20-22.30 u. zo. 10- 12. 14-16.30 en 20-22.30 u. ALMELO Varosseau Donderdag t.m. maandag: Een lange zwoele nacht 18 jr. Zaterdagnachtfilm: Dodende kussen van Dracula 18'jr. Zondagsmatinee: De vijand van <5e be'ngaalse lansiers 14 jr. Dinsdag en woensdag: De adelaar van het Eskader 14 jr. Aanvangstijden: maandag t.rn. vrij dag: 2 30 en 8.00 uur. Zaterdag: 6.45 9.00 en 11.15 uur. Zondag: 2 30 4.45, 6.45 en 9.00 uur. Cinéma Palace. Donderdag t.rn. woensdag: Het. won der van de liefde 18 jr. Zaferdagnachtfilm: Slaven 18 jr. Zondagmatinee: Herodes. de genade loze. 14 jr. Aanvangstijden: maandag t.m. vrij dag: 2 30, 6.45 en 9.00 uur. Za terdag: 2.30. 6.45 9.00 en 11.30 uur zondag: 2.15. 4.45. 6.45 en 9.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3