Kees Stoop exposeert zijn tekeningen HOLTEN ZONDAG NAAR ZWOLLE Waar gaan wij heen? (Culturele agenda) Een fraai oeuvre Blauw Wit 3rloor met 3-1 Holten haalde tegen Wilp de volle buit binnen TONEEL OP DUITSLAND yMMR.... Uitslagen en voorbeschouwing jeugd „Holten" Dikkers Wansink per 1 dec. a.s. „Mengunie - Holten n.v. Feilloos bluesy nummer van Fleetwood Mac Goede resultaten van ruiters André Dekker met Ned. Jeugdelftal naar Zwitserland Ter herinnering aan Robert Kennedy de Iram vormt rechldoor- Voehganger*1 gaal voor. lij gaaf-op de- eifdev»eg jchf- Vrijdagavond 29 november op Duitsland het toneelstuk ..De drie kantige hoed". He', verhaal speelt zich af in Andalusië omstreeks het jaar 1805. Hoofdrolspeelster is de een voudige molenaarsdochter Dona Frasquita, die door een van de nota belen uit de streek, de stadhouder van de koning, 't hof wordt gemaakt. Op een avond m.et volle maan wordt hij onweerstaanbaar naar de molen getrokken. Ondanks zijn pogingen al les geheim te houden, wil het onge luk. dat hij zijn waardige driekantige hoed verliest, die later door Dona's vader gevonden wordt. Dit brengt ve le verwikkelingen met zich mee die op kluchtige wijze ten tonele worden gebracht. Dona Frasquita, de aanbidde lijke molenaarsdochter uit het toneelstuk „Der Dreispitz". Misschien wel voor de verjaardag van Sint. Amusement ten voeten uit: daar tekent Bobby Goldsboro voor aan. Zijn ..The straight life" (United Ar tists) is gewoon een goed nummer. Niets meer en niets minder. Applaus voor Tom and Mick, on langs nog te zien geweest op de t.v. Hun „Somebody's taken Maria away" (Olga) mag dan een zeer commerciële zong zijn, het is ook een fijn nummer. Groot orkest, goede melodie en voortreffelijke zang. Een acht voor Tim and Mick. Ook uit Zweden komt Claes Dieden. Zijn ..In the jungle" (Olga) mag dan een fijn ritme hebben, doorspekt met iungle- kreten, maar daar is dan ook alles wel mee gezegd. Jammer. U RECHTDOOR jfl OP DEZELFDE WEG H GAAT VOOR g Het afbuigende verkeer mag het recht, doorgaande verkeer op dezelfde weg met hinderen. Ook de voetganger met een uitzondering. Hij gaat als af - buigend verkeer vóór hef .11 VriAJI IICI gaande verkeer g. - op dezelfde weg november 1968 Holten 1 speelt zondag de wed strijd van ..de waarheid". Het moet in Zwolle aantreden tegen de club van die naam. Zwolle voert de rang lijst aan met 12 punten uit 7 wed strijden, de Holtenaren hebben 8 punten verzameld uit zes wedstrij den en staan op de vierde plaats. Winnen zij zondag in Zwolle dan ligt de weg naar de top nog open. Beide elftallen kunnen dan nl. nog gelijk komen. En daar is een kansje op want het is van de rood-zwarten be kend dat zij het beste zijn in uitwed strijden. De opstelling is als volgt: d. Breu- kink, a. Soer, Kaiser, Mprkvoort, Brands, m, Paalman en Den Heijer, v. Veneklaas, Hommes, Jongman en Van het zware programma der Hol- tense jeugdelftallen zijn er jl. zater dag twee niet doorgegaan in' verband met de weersgesteldheid. Het B-elf- tal speelde in het Sportdal tegen De Zweef B en verloor in een slecht ge speelde wedestrijd met 2-1, hetgeen ons eigenlijk wat tegenviel. Beter deed het C, dat in Achilles C uit Hengelo, een zware kluif had, doch niettemin deze wedstrijd met 1-0 wist te winnen. Alle jongens hebben er hard voor gewerkt en de overwin ning was dan ook volkomen verdiend en C heeft hiermede bewezen in deze klasse goed mee te kunnen „draai en". Pupillen D leed in de kou een verdiende nederlaag (3-0) legen een goed spelend SOS. dat over alle linies beter speelde. D2 behaalde een ver dienstelijk gelijk spel (2-2) tegen haar plaatsgenote Blauw Wit. In bei de pupillen elftallen ontbreekt het aan stootkracht in de voorhoede en hieraan zal op de training gewerkt moeten worden. VOORBESCHOUWING A.s. zaterdag is er voor het A-team geen wedstrijd vastgesteld. De B-ju nioren gaan naar Enter en zij moe ten de wedstrijd tegen Enter Voor uit B in winst kunnen omzetten. C krijgt Rietvogels C op bezoek en is aan haar stand verplicht deze wed strijd te winnen. C2 speelt een uit wedstrijd tegen Enter Vooruit C. welke ploeg van ongeveer gelijke kracht, is. C3 speelt thuis tegen kop loper De Zweef C2 en zal vermoede lijk wel aan het kortste eind trekken. Pupillen D speelt thuis tegen Hul- zense Boys D met kans op een kleine zege. terwijl D2 ook al naar Enter gaat om Enter Vooruit D2 te bekam pen met een kans op een gelijkspel. VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: Enter Vooruit blHol ten bl 3.15 uur, Holten cl—Rietvo gels cl 3.15 uur. Enter Vooruit cl— Holten c2 2.00 uur, Holten c3—De Zweef c2 2.00 uur, Enter Vooruit d2 Hollen d2 2.10 uur (Sportpark). Zondag: Zwolle 1Holten 1 2.30 uur, Holten 2—WW 2 12.00 uur, RV 3—Hollen 5 10.00 uur, Holten 4—Hec tor 4 10.00 uur. W. Nijenhuis. Reserves zijn: KI. Broersma, A. Reilink en Deijk, alle drie afkomstig uit de junioren. Een heel legioen zal de Holtenaren zondag vergezellen naar de Marslan- den aan de Hyacinthstraat. De sup portersvereniging heeft zondag ji. reeds aangekondigd, dat zij zo nodig drie of vier bussen zal laten lopen. Maar dan is tijdige opgave aan de leider voor deze zondag, de. heer J. ten Velde, wel dringend nodig. Het grootste deel van de supporters zal zich echter wel met eigen voertuigen verplaatsen. Het vertrek der bussen is bepaald op 13.00 uur. De uitslagen van zondag en de stand in vierde klasse H zijn als volgt: W'ljheSC Deventer 3—3 HeinoLD 2—4 RaalteHelios 2—6 HoltenWilp 3—0 lieerdeZwolle 0—4 Zwolle 7 5 2 0 12 27- 6 Helios 8 5 1 2 11 19-10 UD 9 4 3 2 11 23-21 Holten 6 4 0 2 8 15- 8 Heino 7 3 2 2 8 18-14 ABS 6 2 2 2 6 11-14 Deventer 7 2 2 3 6 14-19 lieerde 7 2 1 4 5 13-19 Wilp 7 1 3 3 5 10-14 Wij he 8 2 1 5 5 17-24 Raalte 8 1 1 6 3 12-29 Twee in Holten en ver daarbuiten bekende bedrijven hebben na geruime lijd van onderhandeling en beraad slaging besloten tol gedeeltelijke sa menwerking, zulks met ingang van 1 december 1968. De gebr. Dikkers en de gebr. Wan- sink beide firma' stammen uit 'n ver verleden en gingen steeds van vader op zoon hebben de afdeling mengvoeders, kunstmesi, brandstof fen en aanverwante artikelen onder gebracht in een nieuwe vennootschap die, behoudens goedkeuring, zal wer ken onder de naam „Mengunie - Holten N.V.". Beide firma's hebben een kruide- niersbedrijf, doch deze blijven buiten de N.V., evenals het bakkersbedrijf van de fa. Dikkers. Het samengaan van de beide be drijven, zo werd vrijdag 22 novem ber per circulaire de grote kring van klanten medegedeeld, is mede in hun belang gedaan, omdat hierdoor wordt bereikt een verlaging van kosten en kostprijzen. Doordat de bedrijven op hetzelfde terrein werkzaam zijn en hetzelfde afzetgebied bestrijken, lig gen hier grote mogelijkheden. André Dekker uit Holten, speler van Go Ahead-Deventer, is aangewe zen voor het Nederlandse TJEFA- jeugdelftal (16-18 jaar), dat zondag in het Zwitserse Thun de eerste kwa lificatiewedstrijd voor het UEFA- tournooi 1969 tegen de Zwitserse jeugdplocg speelt. Zestien spelers komen vrijdagavond in het trainings centrum van de K NVB te Zeist bij een en vertrekken zaterdagmorgen per vliegtuig met trainer Arie de Vroet en elftalleider Jack van Zan ten naar Zwitserland. Uitgenodigd zijn: de keepers Barth (Fortuna VI.Te Kiefte (NAC); de achterspelers Maliepaard (Feijen. oord), Wij land (Go Ahead), Van de Tillaar (PSV), Oude Wesselink (Go Ahead), Van der Woude (AZ '67): de middenspelers: André Dekker (Go Ahead), Hovenkamp (GVAV), Van de Toren (Feijenoord) en de voor- hoedespelers" De Vries (Be Quick- Groningen), Streuer (Germanicus). Bonsink (DWS), Van Leeuwen (Feij- enooi'd), Lubse (PSV) en Korenaar (ADO). De wedstrijd staat onder leiding van een Oostenrijkse scheidsrechter. Nederland is in zijn poule inge deeld met Zwitserland en Frankrijk en speelt twee uit en twee thuiswed strijden. De returnwedstrijd tegen Zwitserland zal plaats hebben op het PSV-terrein te Eindhoven en tegen Frankrijk op het Go Ahead-terrein te Deventer De juiste data zijn nog niet bekend De winnaar van deze drie elftallen gaat over naar het UEFA-tournooi dat van 17-29 mei 1969 gehouden zal worden in Leipzig (Oost-Duitsland) De nieuwe N.V. hoopt in de naaste toekomst haar produktie-apparaat zo te wijzigen, dat hieruit belangrijke besparingen zullen voortkomen. Voor lopig zal de produktie in beide be drijven nog plaats vinden, doch men hoopt spoedig voorzieningen te tref fen voor een volledige produktie in het bedrijf van de firma gebr. Wan- sink. Het ligt in cfe bedoeling van de directie van de N.V. om dit voorjaar de klanten en andere belangstellen den uit te nodigen om de uitbreiding en modernisering, die dan inmidels hun beslag hebben gekregen, te be zichtigen. Het kantoor van de N.V. „Meng- unie-Holten" zal voorlopig worden gevestigd in het pand Meermansweg 4. achter hel Kledingmagazijn Belt man. Als directeuren zullen optreden de heren H. J. Dikkers en J. M. Wan- sink HJzn. De heren D. J, Wansink en E. Dikkers Hzn zullen de nieuwe N.V. als adviseurs bijstaan, terwijl de boekhouding zal berusten bij de heer G. Dikkers, die als zodanig pro curatie zal worden verleend. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vast gesteld: Blauw Wit cl Hector Cl 1.30 uur. Blauw Wit dl Enter Vooruit dl 12.40 uur. Studenten waren technisch beter De studenten van de T. H. Driener lo die in de competitie '68-'fi9 nog geen enkel puntje behaalden hebben zaterdag met 3-1 gewonnen van Blauw Wit '66 dat evenals in vorige wed strijden in de voorhoede een afwer- ker miste zodat verschillende doel- rijpe kansen met op de juiste wijze, d.w.z. doeltreffend werden benut. De thuisclub trok direct flink ten aanval en na een kwartier scoorde Koops uit een pass van Gert Landeweerd. Na dit openingsdoelpunt kwamen de studenten onder druk te staan doch de werkelijk goede kan sen om uit te lopen gingen door on zuiver schieten of treuzelen de mist Vlak voor rust kregen de studen ten. die sneller en technisch beter waren, loon naar werken toen Hof stede de balans in evenwicht bracht (1-1). Ook na de rust bleven de bezoe kers vechten voor een beter resul taat en Hofstede had voor de 2e keer succes. Vlak voor dit doelpunt speel de een der studenten de bal met de hand waarvoor grensrechter Brons voort vlagde en toen dit niet hielp Velthuis die volgens zijn verklaring geen hands had geconstateerd. (2-1). Ook in het laatste kwartier toonde Drienerlo meer vechtlust en het doel punt dat Nawijn scoorde was een ver diende beloning. De Blauw Witte pu pillen kwamen in het Sportdal met een gelijk spel (1-1) tot een zeer ver dienstelijk resultaat. Herman Wit haar zorgde voor de halve winst. Stand te klasse A: Eversberg 8-15, Daarlerveen 8-13, Sp. club Rijssen 7-11. Vesos 8-10. Lemele 9-10, Sib- culo 7-9. Boswinkel 8-9, PSV 8-6, Blauw Wil; 8-5; Denekamp 6-4, Daar- le 8-2, Drienerlo 8-2. Programma Blauw Wit I gaat op bezoek bij runner up Daarlerveen dat tegen deze ontmoeting niet al te zwaar op zal zien. De ex-KNVB-ers (vorig jaar gede gradeerd) zullen hun kampioens- droom niet laten verstoren. Aanvang kwart voor drie. Blauw Wit 2 speelt om kwart voor drie thuis tegen NSH I (Ned. Spoor wegen Hengelo). Een club uit de middenmoot waartegen Blauw Wit het moeilijk zal krijgen. Een verde ling van de punten zou voor Blauw Wit een goed resultaat zijn. Met een bonhomie, hem eigen, open de Kees Stoop, onze Holtense kunst schilder en artistiek tekenaar, maan dagavond zijn kleine expositie van vijf en twintig tekeningen in hotel Holterman. Veel vrienden en kennis sen van de heer en mevrouw Stoop hadden aan de uitnodiging gehoor ge geven om deze opening bij te wonen, die zoals de kunstenaar bij de ope ning verklaarde, wegens ruimtege brek niet in zijn „boerderij-atelier" In „De Haar". Holterbroek 8 gehou den kon worden. Er heerste in hotel Holterman bij de bezichtiging van het werk van Kees Stoop een gezellige sfeer, nadat deze zelf de opening had verricht. „Ik heb van mijn vrouw een boek „Doe het zeivers" gekregen en daar om open ik nu zelf mijn tentoonstel ling", vertelde hij schertsend en om dat ik tekenen en muziek met de dichtkunst verbind, wil ik u enkele gedichten voorlezen. Kees Stoop de clameerde met een verbindend praat je enkele gedichten van Pierre Kemp „Zingende daad". „Begenadigde ron de". en „Kladgedicht", alsmede een gedicht van Paul Rodenko. Zijn com mentaar op deze wijze van openen der expositie vatte hij samen, doe lende op de tekeningen in de zaal „Mijn woorden staan, misschien ge brekkig. achter het glas". De muzikale omlijsting, waarop Stoop doelde, werd verzorgd door Sjirk Westra uit Hengelo met de uit voering van een fluitsolo „Pan" van Albert Roussel en „Syrinx" van Clau de Debussy. Zijn optreden werd met een hartelijk applaus beloond. En door zelf een lint door te knip pen was de tentoonstelling geopend en kon het gezelschap kennis - ne= men van het oeuvre van de laatste tijd van de kunstenaar. Er gaat van liet werk van Kees Stoon een bijzondere bekoring uit door de dikwijls men zou het kun nen noemen „ragfijne" composi tie. Dat is bij de meeste van de ge- exposeerde tekeningen het geval. Hel is of een verfijnde geest het onzicht bare zichtbaar maakt door de vaak simpele lijnen van zijn composities. Dat komt sterk uit in het korenland schap (no. 20), in verschillende bo- menpartijen met daarin verborgen de contouren van een boerderij, de zoom van een bos. maar niet min der in het riviergezicht (no. 19), mis schien minder in het stadsgezicht met kade (no. 18). maar wel weer in de boerderij met partij bomen (no. 13). Een bijzondere bekoring gaat ook uit van de stillevens (1, 2, 3 en 12). De Bergruiters G. en T. Beldman die op vrijdag 15 en zaterdag 16 no vember startten in het Internationaal Concours-hippique (CHIO) te Meppel hebben gezien de sterkte van dit eve nement goede prestaties geleverd. Openings-springconcours internatio naal klasse M: T. T. Beldman met „Meteoor" 0 ft., 12 G. Beldman met „Amigo" 4 ft. Parijs springconcours internationaal klasse M: G. Beldman met „Amigo" 4 ft. 10 pnt., T. Beldman werd „uit gebeld" wegens fout concours. Jachtspringen klasse M: T. Beld man 4 ft., 63,8 sec., G. Beldman 4 ft. 64 sec. Finale klasse M: T. Beldman 4 ft., 58 sec.. G. Beldman 4 ft.. 60 sec. Alle leden van de landelijke rijver- eniging „Bergruiters" zullen evenals voorgaande jaren weer deelnemen aan het z.g. „"Wintertoemooi". te organi seren door de Almelose landelijke rij- vereniging „Looleeruiters". De tentoongestelde tekenin gen van Kees Stoop werden met grote belangstelling en interesse bij de opening in hotel Holterman bekeken. „I-let klinkt misschien wat ouder wets", zei Stoop in zijn openings woorden, „maar ik ben gek op bui ten en bomen". Zijn woorden vinden een onweerlegbare bevestiging in de ze expositie, die vanaf heden tot en met 25 november dagelijks van 14.00- 22.00 uur t.e bezichtigen is in zijn atelier. Holterbroek 8, ten zuiden van de spoorlijn tussen het grote en het kleine viaduct in Holten. In een voor de rust gelijk opgaan de strijd heeft Holten het bezoeken de Wilp een verdiende zij het wel licht wat geflatteerde 3-0 nederlaag toegebracht. De Holtenaren hebben, na een aanvankelijk goed begin, door blessures en gewijzigde opstellingen, hun vorm nog niet teruggevonden. Zij wisten deze middag hun scorings kansen echter beter te benutten dan de bezoekei-s, die een vaak goed op gezet open spel lieten zien, maar de afwerker misten om uit hun ener giek opgezette aanvallen enig resul taat te boeken'. De thuisclub hield het spel vooral voor de pauze vaak te kort waardoor haar aanvallen vrij re gelmatig onderbroken konden wor den. Beide partijen hadden hinder van het door vorst en dooi wat glib berige veld. Het eerste doelpunt ontstond toen Aok op 45-toeren valt er heel wat te melden. Uitschieter is onge twijfeld „Need your love so bad" (Blue Horizon) van Fleetwood Mac. Als er één song in aanmerking komt voor een hit is het dit wel: een vrij wel feilloos uitgevoerd bluesv num mer. Een slow-werkje bij uitstek, waarbij, merkwaardig genoeg, vio len zorgen voor het speciale cachet, zonder overigens op de voorgrond te treden. Fijne gitaarsoiootjes en door kneed zangwerk maken van dit plaat je een verrassende Sinterklaas-sur prise, maar dan wel met een Sint in mini. Ook Donovan is weer op z'n Klaas best. „Laléna" heet z'n laatste song op een Epic-single. Het is weer een sfeervol stukje poëzie. Violen en harp begeleiden hem in zijn story over Laléna. Iets voor romantici. En wie is dat niet? The Easybeats komen in aanmer king voor de roe. Hun „Good times" (United Artists) blaa(k)t van sim pelheid. Zang is er niet meer of het zou het sporadisch te horen „doeah" moeten zijn. Nee, dan hebben The Easybeats toch echt betere tijden ge kend. Neem dan The Bandwagon met „Breakin' down the walls of hear tache" (Epic). Het is een song, han gend tussen motown en soul. Hoog zingend koortje, fijn swingend, ty pisch negroïde: ziedaar de kwalitei ten van deze plaat. Maar een hit....? Een groot orkest treffen we weer aan in „Paper Castle" (Chess) van The Rotary Connection. Het is alle maal een beetje rommelig, een un- derground-werkje, dat net een vol doende haalt. Leuk voor ieen feestje. Veneklaas in de 13e minuut tegen de deklat schoot en Jongman de terug springende bal onhoudbaar voor de Wilpse doelman inkopte (1-0). Met deze stand kwam de rust. Na de thee waren de Holtenaren het meest in de aanval en oefenden zij geruime tijd een zware druk uit op de Wilpse defensie, die .echter goed stand hield. In de 18e minuut na de hervatting kreeg Holten een vrije trap te nemen vanaf de zijlijn. De bal werd door Soer goed in het doelgebied geplaatst waar Rini den Heijer met een fraaie kopbal door een kluwen van spelers de voorsprong vergrootte. Dat inspireerde de gasten de zaak beter aan te pakken. Toen in de 29e minuut hun middenvoor was doorgebroken werd hij door doel man Breukink te zwaar aangevallen. Scheidsrechter Van der W.eegen ken de daarvoor een strafschop toe. maar Breukink herstelde zijn niet opzet telijke misstap door het schot van Jansen te keren. Wilp deed verwoede pogingen om een tegenpuntje te scoren, waarbij de Holtense defensie nog wel eens een steek liet vallen, zonder dat dit echter fatale gevolgen had. In de laatste vijftien minuten kreeg de wedstrijd een steeds rommeliger karakter. Vier minuten voor het einde was het Ve neklaas. die op keurige wijze uit een door Jongman aangegeven bal de stand tenslotte op 3-0 bracht. DEVENTER. Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 11500 Vrijdag 22 november 20.00 uur Mar cel Marceau, met zijn wereldberoemd pantomime theater. zaterdag 23 november 20.00 u. Dren te Ver. „Harm Smeenge" met 't blij spel Opa was heur te loos af. Maandag 25 november, 20.00 u. Cen- cert voor de Stichting Kamermuziek Deventer. Dinsdag 26 november, 20.00 u. Con cert door het Gelders Orkest. Espelose plattelands vrouwen spraken over „Meeleven en meedenken" De afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdagavond in het gebouw „Het Trefpunt" haar maandelijkse bijeen komst. waarin mevr. Bcrvoets uit Markelo een inleiding hield en als discussieleidster optrad. Zij had als gaste meegebracht mej. Ter Borch, studente aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, die deze avond eens gaarne wilde meemaken. Beide mes werden door de presidente me vrouw H. J. Hol-Groothoff in het bij zonder welkom geheten. Voordat mevr. Bervoets haar in leiding hield werden enkele huis houdelijke punten afgewerkt en werd o.a. de Kerstwijdingsavond gepland op woensdag 18 december a.s. Mevr. Bervoets hield vervol gens een eenvoudige, maar zeer dui delijke inleiding over het discussie thema „Leeft u mee, ja of nee". Zij wees haar gehoor er o.a. op hoe men niet altijd anderen moet laten denken en doen, maar zelf proberen moet in onze maatschappij actief aan de oplossing van de problemen mee te werken en er aan deel te nemen. Na de koffie splitsen de dames zich in groepjes en werd over de inmid dels uitgedeelde vragenlijst uitvoerig gesproken en gediscussieerd. Met mevr. Bervoets werden daarna de verschillende antwoorden samen ver geleken die vaak op hetzelfde neer kwamen. Men was het er over eens. dat het leerzaam en goed is om als vrouw eens uit de dagelijkse sleur van de huishouding te treden en zich te bezinnen „of men meeleeft ja of nee". De presidente bedankte mevr. Ber voets voor de leuke manier waarop zij deze avond de discussie geleid had en de andere dames voor hun mede werking. Films. E.D.B. Theater Smedcnstr. Tel 13615 Donderdag 21 t.m. maandag 25 no vember Sex of angels, met Bernard de Vries 18 jr. Dinsdag 26 en woensdag 27 novem ber. Geen tranen voor een moorde naar. met George Hilton 18 jr. Zaterdag 23 november, nachtvoor stelling. Compagnons in de misdaad met Glenn Ford 18 jr. Zondag 24 november, middagvoorstel ling, Geen genade voor bandieten, met Robert, Taylor, Richard Wid- mark Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u, za. 18.30, 21.00 en 23.30 u„ zo. 14.00. 16.00. 18.30 en 21.00 uur. Cinema palace. Lange Bisschopstr. tel. 11100. donderdag 21 tm woensdag 27 novem ber, Het wonder van de liefde (4e en laatste week). Vrijdag 22 en zaterdag 23 november nachtvoorst. Gallgirls van Berlijn. Aanvangstijden: Dagelijks 20.00 u.. za. 18.45 en 21.15 u.: zo. 15.00, 18.45 en 21.15 u., nacht voorstelling 2330 u. Luxor theater. Brink, tel 18662. dondei-dag 21 t.m. dinsdag 26 novem ber The Topless story 18 jr. Zondag 24 november, middagvt stelling Rit in de nacht 14 jr. Woensdag 27 november, cyclusvoor stelling, Walkover van en door Skole- movvski 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30 en 21.00 u., zo. 14.00. 16.00. 18.30 en 21.00 uur. Exposities Muntentoren, achter de Muren-Zand poort, tel. p.a. V.V.V. Deventer, tel. 05700-16200. t.m. 1 december schilderijen en grafiek van Otto Prinsen. 14-17 u. za. en zo. 14-17 u. d.e.b. 19- 21 u. Openbare leeszaal. Brink tel. 13506. tentoonstelling van Plony van Zuy- len t.m. 23 nov. Openingstijden: dinsdag t.m. vrij dag 10.00-17.30 u. 19.00-21.00 u., za. Galerie Trog-art. Hofstraat 2. Openingstijden: dagelijks 14.00-18.00 uur. vrij. tevens van 19.00-21.00 uur. Vliegveld Tcuge. tel. 05763-200. Parachutespringen, gedurende enke le weekends. Dagelijks rondvluchten op aanvraag, beh. maandags Inl. 05700-19318. Deventer kunstijsbaan. Renibrandt- kade 195. tel. 18877. Openingstijden: Dagelijks 14-16.30 u. ma., wo. en do.-avond van 20-22.30 u. za. 14-16.-30 en 20-22.30 u. zo. 10-12. 14-16.30, 20-2230 u. Even apart een plaat, die een aparte plaats verdient. Het is een single, die sehijfschrijver van harte wil aanbcvcnlen. Het is niet iets voor een hitpa rade of zo. Het heeft ook niets niet pop te maken. Het is wel een plaat, waar je toch even koud van wordt. Het is even een herinnering aan een vreselijk gebeuren, 'n in feite nog steeds bloedende wonde van deze tijd. Want als Andy Williams op de ze CBS-single het "Gloria", gloria helleluja" aanheft, bete kent dat de eerste strofe van de "Batlle hymn of the Repu blic", zoals hij die zong tijdens de uitvaartplechtigheid van de vermoorde Robert Francis Ken nedy. Het zijn deze keer geen valse sentimenten.die de waar de van deze plaat bepalen. De single biedt gewoon ieder een even de kans om nog eens enkele minuten stil te staan bij die vreselijke gebeurtenis op de zesde juni van dit jaar. ALMELO. Vorossieau Donderdag t.m. woens dag: „Frank Sinatra de detective" 18 jr. zaterdagnachtfilm; Pecos houdt op ruiming 18 jr. Zondagmatinee; Een uitdaging voor I^obin .Hood a.l. Aanvangstijden: do., vrij., ma., di. wo.; 2.30 en 8.00 uur. Saterdag; 6.45, 9.00 en 11.15 uur. zondag: 2.30, 4.45, 6.45 en 900 uur Cinema Palace Donderdag t. m. woensdag: Het wonder van de lief de 18 jr. zaterdagnachtfilm; Afrika Adio 18 jr, zondagmatinee; Winnetou keert terug a.l. woensdag; 2.30, 6.45 en 9.15 uur. zaterdag; 2.30, 6.45, 9.15 en 11.30 u. I zondag; 215, 4.45, 6.45 en 9.15 uur. Tijdens een atletiekwedstrijd maakte een fotograaf onlangs deze fraaie actie-foto van Jutta Heine die in vliegende vaart een horde neemt. Vaak icorden deze opnamen nogal vaag, de slui tertijd van het gebruikte toestel moet wel bijzonder klein ge weest zijn. DE ADRESSEN: van de lieve kindertjes haal ik uit dit boek. Maardie, waar ik al die mooie spullen kan kopen zoek ik uit het H0LTENS NIEUWSBLAD Vroegtijdige inlevering advertenties gewenst.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 5